Które kijki wybrać? Dodaj do ulubionych

• drzewko
  • od najstarszego
  • od najnowszego
  • drzewko odwrotne
  • Witajcie,
    równiez rozpoczynam swoją przygodę z NW. Znalazłam kijki naktóre
    obecnie mnie stać, ceny są przyblizone, więc może polecicie, które
    byłyby najlepsze? A może polecicie jakieś równie dobre w cenie ok 50-
    60 zł.
    Z góry bardzo Wan dziękuję. :)

Oto te kijki:

www.allegro.pl/item943616299_kije_nordic_walking_spokey_grassland_135cm.html
    www.allegro.pl/item945854409_kije_nordic_walking_nils_602_2_segmentowe_140_cm.html
    www.allegro.pl/item946794537_kije_nordic_walking_bergen_140_cm_anti_shock.html

A może takie?Na jednym z forów polecano drugie z listy poniżej, ale
    czym one się róznią? :|
    www.sportowo.pl/main/i,i,1323,kije-nordic-walking-sortland.html
    www.sportowo.pl/main/i,i,1325,kije-nordic-walking-bosfor.html
    www.sportowo.pl/main/i,i,1324,kije-nordic-walking-atakama.html

Ps. Nie jest to żadna reklama, po prostu jestem z Warszawy i szukam
    kijków w swoim mieście, zeby odebrać je osobiście, te drugie też
    chętnie znalazłabym w Warszawie. :)

Jeszcze raz dziękuję za pomoc. :)

--
    [url=http://www.fit.pl/kalkulatory/straznik_wagi,9,24,3459,3566,0,0,0
    ,0.html]
    http://www.fit.pl/kalkulatory/straznik_wagi/64/68/59/obrazek_03.png/t
    lo_09.png[/img]
    [/url]
    • Na twoim miejscu nie bralabym kijkow segmentowych (skladanych).
      Roznica w dlugosci w gruncie rzeczy niewielka, a ryzyko, ze kiedys
      system sie zepsuje jest spora (zdarzylo sie to znajomemu ktory
      zainwestowal w bardzo drogie skladane kijki naprawde dobrej marki).
      Te z pierwszego linku spelniaja wszystkie wymogi. Nakladane kolka
      sprawdzaja sie takze na sniegu, nie tylko na piasku.

--
      www.etvoici.bloog.pl/
      photomar.over-blog.com/
      No kill: marfish.pl/
      :) Jdu, ne vím kam, ale těším se. ;) Luba Skořepová
    • Witam serdecznie!

Więc zaczynając od początku, również odradzam zakup kijów regulowanych (tym
      bardziej, że firmy na które Pan zwrócił uwagę raczej ich nie atestują, więc
      ryzyko rozpadnięcia się tego systemu jest o wiele większe), dodatkowo odradzam
      kijki z systemem anti-shock, który jest zupełnie bezsensowny i tracimy przez
      niego możliwość wybicia, a co dalej idzie odciążenia stawów kończyn dolnych i
      ograniczone zaangażowanie mięśni górnej części tułowia i rąk. Proszę również
      zwrócić uwagę na podróbki takie jak:

www.allegro.pl/item946794537_kije_nordic_walking_bergen_140_cm_anti_shock.html
      ta rękawiczka zupełnie NIE nadaje się do chodzenia! Nie wiem jak tam w
      pozostałych linkach to wygląda bo w niektórych nie ma wyraźnego zdjęcia, ale
      wydaje mi się że kijki z linku `evolution` również posiadają złą rękawiczkę. Na
      początek doradzam spotkanie się na zajęciach z wykwalifikowanym instruktorem
      Nordic Walking, który pożyczy kijki do nauki i wyjaśni na co zwrócić uwagę przy
      ich zakupie.
      pozdrawiam!

--
      Instruktorzy Nordic Walking
      Poznań, Bydgoszcz, Piła
      www.nordicwalking.learn.to
    • www.allegro.pl/item945854409_kije_nordic_walking_nils_602_2_segmentowe_140_cm.html
      jeśli zaczynasz i nie masz zamiaru robić tego wyczynowo to te na początek
      zupełnie ci wystarczą. Pochodzisz zobaczysz czy ci to pasuje i bedziesz
      wiedziała czy warto inwestować. Najważniejsze by chodzić a nie kolekcjonować
      drogi wypasiony sprzęt
      • Nie lepiej jednak zainwestowac w instruktora, pochodzic kilka razy z
        pozyczonymi kijkami i bedac pewnym tego, ze bedzie sie chodzilo
        kupic porzadne kijki?
        Na poczatku kupilam takie 'tansze' i po pol roku groty byly
        kompletnie zdarte.
        Teraz kupilam za +/- 190 zl kijki firmy Leki z ktorymi chodze juz
        poltora roku po dosc trudnym podlozu i sa jak nowe.

--
        www.etvoici.bloog.pl/
        photomar.over-blog.com/
        No kill: marfish.pl/
        :) Jdu, ne vím kam, ale těším se. ;) Luba Skořepová
    • Ciao :) Jestem instruktorem NW i kiedy potrzebowałam większą ilośc kijków
      kupiłam na allegro takie:
      www.allegro.pl/item956246182_kijki_nordic_walking_torba_korek_trekking_kije_2sz.html
      Polecam, bo są tanie i dobre, (jakoś koło 30 PLN) na początek w zupełności
      wystarczą a jak się Pani wciągnie w ten sport lepiej kupic kijki nieteleskopowe,
      tylko takie o stałej długości, dopasowanej do Pani wzrostu. Pozdrawiam
      serdecznie, Justyna
    • Jeśli chodzi o kije do nordic walking to na szczęście nie trzeba za nie jakoś
      bardzo dużo zapłacisz. Spokojnie można się zmieścić w cenie tak do 70 złotych.
      Na przykład ten model jest dobry i tani
      www.wasserman.pl/index.php?products=product&prod_id=1287 i nie ma
      znaczenia czy jest się osobą początkującą czy też nie
      • Nie wiem skąd Ci ludzie się biorą, ale kolejny przykład próby oszukania osoby
        zaczynającej swoją przygodę z NW. Kijki zupełnie nie nadają się do Nordic
        Walking. Po Pierwsze rękawiczka.. a bardziej pasek w tym wypadku, który przy
        technicznym chodzie (tylko dzięki niemu mamy możliwość w pełni wykorzystania
        prozdrowotnych właściwości NW) będzie powodował `gubienie kijka`. No i po drugie
        antyshok.. niweluje możliwość pełnego wybicia się, co za tym idzie odciążenia
        kończyn dolnych i kręgosłupa. Tak więc tych kijków zupełnie NIE POLECAMY!

--
        Instruktorzy Nordic Walking
        Poznań, Bydgoszcz, Piła
        www.MarszPoZdrowie.pl
        • śmieszne to: nie ten kij, nie taki pasek, zła rękawiczka.
          luuudziee!!!

nie róbcie z fajnego - bo prostego - sposobu rekreacji jakiejś
          hiperwyrafinowanej czynności!

pierwsze kijki kupione na allegro za 30 zł - służyły mi półtora roku: były
          składane, ale nic się nie rozpadło, wszystko w nich gra do dziś, choć używane
          były intensywnie na wycieczki górskie (a więc wcale nie na lekkie spacerki po
          parku!).
          zmiana nastąpiła, gdy kijki znajomych wpadły mi w ręce: fajne, lekkie, więc
          kupiłem i z kaprysu właściwie korzystam teraz z kijów firmy spokey -
          trzysegemntowych, lżejszych od tych z allegro.
          ale już mam na oku jeszcze lżejsze (próbowałem w sklepie), z tej samej firmy,
          ale nowa seria: Highland II.
          pewnie sobie kupię - będzie to trzecia para kijów dla mnie. chodzę stale,
          niekiedy dzień po dniu. dotychczasowe obie pary (stare) są cały czas sprawne,
          choć składane. a mieszkam w terenie górzystym, mogę codziennie iść intensywnie
          stromo pod górę, wspierając się na kijach - a więc używając bez oszczędzania.

wydać na kije więcej niż 100 zł - to snobizm i szaleństwo. tak sądzę po własnych
          doświadczeniach.
          • dodam jeszcze: o ile na kije nie warto przepłacać, to najważniejsze - moim
            zdaniem - są dobre buty.
            tu oszczędności się mszczą. porządne wygodne obuwie plus porządne trekingowe
            skarpety - to działa!
          • Trzeba jeszcze odróżnić Trekking od Nordic Walking. Jeżeli chcemy chodzić po
            terenach górskich kijki jak najbardziej się nadają. Jednak NW ma co innego na
            celu- zaangażowanie 90% mięśni, odciążenie kończyn dolnych i kręgosłupa. Chodząc
            kijkami trekkingowymi po płaskim terenie można sobie bardziej zaszkodzić, niż
            pomóc. Mamy paroletnie doświadczenie w tej aktywności i na początku też nie
            zwracaliśmy na to uwagi. Jednak z biegiem lat, coraz większą ilością klientów
            narzekających na bolące łokcie dały nam do myślenia. Brak rękawiczki powoduje,
            że kijki trzymamy non stop przed sobą, pracując jedynie z łokcia (pracuje
            biceps, triceps, wyłączamy całą klatkę piersiową). Niestety nie chodzi tutaj o
            `hiperwyrafinowaną czynność`, ale przede wszystkim o zdrowie! Przypomnę, że ruch
            NW w Polsce zapoczątkowali ludzie starsi, schorowani, dla których aktywność ta
            była niejako rehabilitacją. Chociaż coraz więcej młodszych ludzi przekonuje się
            do tego typu ruchu nie możemy zapominać o technice i czemu ma to służyć! To nie
            kule rehabilitacyjne, ani wystrugany kijek który ma służy do podpierania się. Ma
            być to fajny i prosty sposób na szczyptę zdrowia i ruchu dla każdego, ale nie
            dajmy się zwariować! Wiadomo młody zdrowy człowiek może chodzić na byle czym,
            jego organizm może znieść wiele (nie wnikając o braku korzyści z chodzeniem z
            dodatkowym balastem), ale osoba w słusznym wieku to nie pole do zabawy ze
            zdrowiem. Podstawowe kijki to wydatek rzędu 70-80 zł, a jeżeli nie chcemy tak
            jak Pani zmieniać kijków co chwilę wydaje mi się, że warto zainwestować od razu
            w porządne kijki które starczą nam na dłuugie lata, niż co miesiąc je zmieniać i
            suma sumarum wydamy o wiele większą sumę. Nie prowadzę dystrybucji sprzętu
            Nordic Walking, ani żadnego innego. Jestem prostym fizjoterapeutą i
            instruktorem, pragnącym jedynie by osoby uprawiające tę aktywność czerpali z
            niego radość i lepsze samopoczucie.

--
            Instruktorzy Nordic Walking i Fizjoterapeuci
            Poznań, Bydgoszcz, Piła
            www.MarszPoZdrowie.pl
            • "Trzeba jeszcze odróżnić Trekking od Nordic Walking. Jeżeli chcemy chodzić po
              terenach górskich kijki jak najbardziej się nadają."

mieszkam w terenie górzystym, ale chodzę po drogach asfaltowych - zwykle są to
              drogi prowadzące do różnych domostw położonych na wzgórzach...
              70-8- zł na kijki? - tak, jak najbardziej. tyle właśnie kosztują lekkie, fajne
              kijki ze spokey'a. wydawania powyżej 100 zł (a niektórzy nawet i trzy razy tyle
              wydają) - jest moim zdaniem wyrzucaniem forsy w błoto.
              te pieniądze lepiej wydać na - tu się powtórzę - bardzo dobre buty!
              • Z tym wyrzucaniem forsy w błoto to bym nie przesadzał. Jest Pani przedstawicielem Spokey`a?
                Jeżeli chodzimy raz w tygodniu, bądź rzadziej kijki z niższej pułki w zupełności nam starczą. Jednak gdy zaczynamy poważniej traktować aktywność fizyczną i chodzimy 5, a czasem więcej razy w tygodniu, warto zainwestować w sprzęt wyższej klasy. W takim wypadku zaczynamy zwracać uwagę na szczegóły (dobrze dopasowaną rękawiczkę, wagę kijka itp), a także ważne staje się trwałość kijka. Sam chodzę na kijkach instruktorskich LEKI już prawie 3 lata i tak jak część z moich znajomych zmieniała w tym czasie z 3-4 razy swój sprzęt wydając łącznie sumę wyższą niż ja na początku, moje kijki po tak długim czasie nadal świetnie mi służą i nie ma na nich żadnych śladów zużycia.
                Jeżeli mówimy już o stroju, buty, bielizna termoaktywna, odpowiednie odzienie do pogody- jak najbardziej wszystko to ma wpływ na komfort uprawiania wszelkiej aktywności ruchowej. Moim skromnym zdaniem, wszystko należy wypośrodkować i odpowiednio dobrać do naszej aktywności i możliwości finansowych. Przesada ani w jedną, ani w drugą stronę nie jest wskazana.

--
                Poznań, Bydgoszcz, Piła
                www.MarszPoZdrowie.pl
                • cyt: "Jest Pani przedstawicielem Spokey`a?"

uwielbiam taką podejrzliwość.
                  więc tak, POTWIERDZAM: wśród moich znajomych jestem reklamiarą tej firmy - bo mam ich rower domowy (Tryton) i super się sprawdza, mam ich matę gimnastyczną (drobiazg - ale też bez zarzutu), mam ich kije - znakomite.
                  tak, chwalę sobie tę firmę - bo polska, bardzo solidna i niedroga (relatywnie).

a propos kijków jedno- lub dwu-segmentowych.
                  oto najnowszy produkt firmy Leki: kije nordic walking DWUsegmentowe, za jedyne (bagatela!) 546 zł
                  (www.asport.pl/p/4714,63/kije-nordic-walking-regulowana-dlugosc-speed-pacer-leki/).
                  tanio i przyjemnie.
                  można argumentować, że to kije na wieczność. jeśli ktoś bardzo chce...
                  Powodzenia!
                  • anaila napisała:

„pierwsze kijki kupione na allegro za 30 zł - służyły mi półtora roku...
                    ...zmiana nastąpiła, gdy kijki znajomych wpadły mi w ręce: fajne, lekkie, więc kupiłem i z kaprysu właściwie korzystam teraz z kijów firmy spokey...
                    ...już mam na oku jeszcze lżejsze (próbowałem w sklepie), z tej samej firmy, ale nowa seria: Highland II”

apetyt rośnie w miarę jedzenia? łącznie wydała Pani grubo ponad swoją magiczną barierę 100zł, a niektórzy wydali od razu więcej, ale mniej niż Pani teraz łącznie a mają o niebo lżejsze i wygodniejsze kijki.

O ile dobrze pamiętam nigdy nie namawiałem nikogo na kijki LEKI, ani nikomu nie kazałem wydawać 500zł, więc proszę oszczędzić sobie te insynuacje. Tak jak w życiu niektóre marki są droższe, niektóre tańsze, tak samo każda ceniąca się firma ma w swojej ofercie kije droższe i tańsze. Idąc dalej tym tropem znajdą się miłośnicy Golfów i Mercedesów. Trochę jednak zgubiła Pani wątek, nie chodzi czy będą to kije LEKI, Spokeya, Exela, Gabela, Fizana, czy inne, NAJWAŻNIEJSZE! chcąc uprawiać Nordic Walking należy zwrócić uwagę by kupić kije do Nordic Walking (rękawiczka!, bez antyshoka!) a nie trekkingowe, które jeżeli jest Pani w temacie mają zupełnie inne zastosowanie.

--
                    Poznań, Bydgoszcz, Piła
                    www.MarszPoZdrowie.pl
                    • trzy(!) pary kijków - każda para wciąż użyteczna - kosztowały mnie łącznie 170 zł.

można kije traktować jak samochód: ma się jeden (zazwyczaj).
                      można jak buty: ma się kilka par i korzysta się wg kaprysu, pogody itp. - a niekiedy kije pożycza się znajomym, których zaprasza się na wspólną wycieczkę, a którzy mieli tego pecha, że dotąd nw nie poznali z autopsji...

ps. ja tam niczego nikomu nie insynuuję. mnie tylko powaga i autorytatywność niektórych stanowczo ogłaszanych dogmatów o nordic walkingu nieco śmieszy...

to jest fajne, przyjemne i lekkostrawne zajęcie - jedyny rodzaj aktywności fizycznej, która na mnie działa jak perpetum mobile: jak się zacznie - trudno się zatrzymać.
                      jakieś mam takie przeczucie, że warunkiem tego jest absolutnie lekki stosunek do całej sprawy.

pozdrawiam serdecznie.
                      • mhm.. tylko co powie Pani tym osobom, które zaufały pani podobnym radom- chodzimy na byle czym byle jak.. trekking, Nordic Walking pojęcia wymienne.. i traktując NW jako świetna aktywność rekreacyjna i rehabilitacja dla ich przeciążonych stawów kończyn dolnych czy kręgosłupa, po miesiącu wzbogacają się dodatkowo w przeciążone stawy łokci, nadgarstków czy barków. Weźmie Pani za nich odpowiedzialność? Może Panią to śmieszyć, ale nie wszyscy podzielają ten dobry humor. Jak czytam jako osoba z bagażem doświadczeniem i przeogromna wiedza na temat rehabilitacyjno treningowy- co Pani poradzi takim osobom?

P.S: mam nadzieje ze przestanie Pani w końcu bezpodstawnie oskarżać i wejdzie w merytoryczna polemikę

--
                        Poznań, Bydgoszcz, Piła
                        www.MarszPoZdrowie.pl
                      • tfu.. Jak czytam , Pani* jako osoba z bagażem doświadczeniem i przeogromna wiedza na temat rehabilitacyjno treningowy- co Pani poradzi takim osobom?
                        --
                        Poznań, Bydgoszcz, Piła
                        www.MarszPoZdrowie.pl
                        • cyt:
                          "P.S: mam nadzieje ze przestanie Pani w końcu bezpodstawnie oskarżać i wejdzie w merytoryczna polemikę"

Panie Profesorze (samozwańczy) od NW !
                          nie dźwigam już więcej pouczeń i insynuacji.

teraz idę uprawiać radosny seks.
                          rano idę na radosny spacer z kijkami.

mam nadzieję, że w żadnej z tych sytuacji NIGDY nie będę miała do czynienia z mężczyznami podobnymi do Pana...
                          Amen. Na wieki wieków.

• Witam polecam kije One Way ja ich używam i jestem bardzo zadowolona
      href="sklep.aktivpro.pl/" />" />
    • A jakie kijki byście polecili dla, hm, powiedzmy zaawansowanego?
      Mam teraz 2 segmentowe Spockey'a i w zasadzie są jeszcze OK ale: odpowiednią długość już ustaliłem i nie potrzebuję segmentowych, a i grot już stępiony i rękawiczka się pruje.

Zwróciły moją uwagę takie kije Reeboka:
      allegro.pl/kije-reebok-nordic-walking-classic-120cm-karbonowe-i1303698204.html
      Co powiecie na ten grot w kształcie "pazurka" zamiast standardowego prostego, okrągłego?
      W miękkim terenie to pewnie jeden czort ale czasami trzeba po asfalcie przejść kawałek. Czy taki grot lepiej trzyma?
      • Ogółem kijki wyglądają dość fajnie, końcówki w kształcie `pazura` stają się ostatnio dość popularne. Exel wiem, że wprowadził takie rozwiązanie w swoich kijkach i nawet całkiem dobrze się to sprawdza (w terenie miękkim). Ale! nie chodzimy z samym grotem po powierzchniach betonowych! Nawet najlepszy grot bo wielokrotnym używaniu go na takiej powierzchni bardzo szybko nadaję się do wyrzucenia. Druga sprawa, ze zdrowotnego punktu widzenia nie zaleca się w ogóle uprawiania żadnej aktywności na takim terenie. Jeżeli dbamy o swoje stawy i chcemy jak najwięcej wynieść z prawidłowej techniki chodu chodzimy po terenach ziemistych, leśnych. Jeżeli natomiast czasem na drodze spotykamy powierzchnię utwardzoną, korzystamy z bucików.
        Jeżeli chodzi jeszcze o same kijki, zastanawiałbym się ile carbonu jest w tych carbonowych kijkach. Z tego co się orientuję standardowo za kijki z domieszką 10% carbonu trzeba zapłacić powyżej już 100zł, 50% to już koszt koło 200zł.

--
        Poznań, Bydgoszcz, Piła
        www.MarszPoZdrowie.pl
        • Dzięki za odpowiedź, pewnie się skuszę i przetestuję te Reeboki.
          Co do chodzenia po twardym. Unikam jak mogę ale nie zawsze się da.
          I wtedy kiedy się nie da to chciałbym mieć przyzwoite trzymanie bez konieczności zatrzymywania się i zakładania bucików. Trudno, będę częściej kije lub groty wymieniał.
      • Ogółem kijki wyglądają dość fajnie, końcówki w kształcie `pazura` stają się ostatnio dość popularne. Exel wiem, że wprowadził takie rozwiązanie w swoich kijkach i nawet całkiem dobrze się to sprawdza (w terenie miękkim). Ale! nie chodzimy z samym grotem po powierzchniach betonowych! Nawet najlepszy grot bo wielokrotnym używaniu go na takiej powierzchni bardzo szybko nadaję się do wyrzucenia. Druga sprawa, ze zdrowotnego punktu widzenia nie zaleca się w ogóle uprawiania żadnej aktywności na takim terenie. Jeżeli dbamy o swoje stawy i chcemy jak najwięcej wynieść z prawidłowej techniki chodu chodzimy po terenach ziemistych, leśnych. Jeżeli natomiast czasem na drodze spotykamy powierzchnię utwardzoną, korzystamy z bucików.
        Jeżeli chodzi jeszcze o same kijki, zastanawiałbym się ile carbonu jest w tych carbonowych kijkach. Z tego co się orientuję standardowo za kijki z domieszką 10% carbonu trzeba zapłacić powyżej już 100zł, 50% to już koszt koło 200zł.

--
        Poznań, Bydgoszcz, Piła
        www.MarszPoZdrowie.pl
    • 27.02.14, 12:43
      Ja polecam kijki ze sklepu Asport.pl:
      www.asport.pl/k/63/kije-nordic-walking/
      - kupuję już właśnie kolejną parę dla męża. Sama chodziłam w kijkach KingCamp z tego sklepu ładnych parę lat. Żadnych problemów.

Wysyłaj powiadomienia o nowych wpisach na forum na e-mail:

Aby uprościć zarządzanie powiadomieniami zaloguj się lub zarejestruj się.

lub anuluj

Zaloguj się

Nie pamiętasz hasła lub loginu ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Okazje.info.pl

Bestsellery

Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.