Dodaj do ulubionych

zmęczone nogi

22.06.11, 18:57
witam, ja trenuje sama na szczescie mam w pobliżu miejsca zamieszkania fajne tereny:) oprócz kijków zabieram ze soba veno spray na zmeczone, obolale nogi, czy znacie jakies inne sposoby na to?
Edytor zaawansowany
  • 15.09.11, 15:41
    Najlepszym sposobem są dobre buty :-) W jakim terenie i jakich bucikach śmigasz? Ja początkowo chodziłam w zwykłych butach sportowych. W parku jako tako się sprawdzają, ale w lekkim terenie już nie, dlatego zainwestowałam w niskie buty turystyczne. Sprawdź sobie ofertę Hi-Teca, mają parę fajnych modeli.

--
    I kto za to płaci? Pani płaci, Pan płaci.. Społeczeństwo.
  • 16.09.11, 17:57
    nigdy nie stosowałam czegoś na nogi. Owszem po przebyciu 5-6km czuć, że są:) ale to szybko mija. Chodzę po ścieżkach leśnych i polnych w zwykłych adidasach, a jesienią i zimą w butach tekingowych do kostki.
  • 18.09.11, 17:29
    chodzę w sportowych butach typu adidasy, ale bez specjalnego ukierunkowania na NW.
    Nie narzekam. Wracam dość często zmęczona, ale ciepła kąpiel, a czasem sauna bardzo pomagają.
    Latem stosuję kąpiele stóp e letniej wodzie z różnymi solami. Też pomaga nogom. Potem spać, najlepiej z nogami ciut wyżej położonymi (np. na poduszce) i na drugi dzień jest ok.
  • 23.09.11, 15:35
    > znacie jakies inne sposoby na to?
    Może rzeczywiście to wina butów? Tu masz artykuł z poradami jak wybrać obuwie do NW
    www.female.pl/artykul/13134/Jakie-buty-do-Nordic-Walking.html
  • 11.12.11, 13:26
    Po marszu nogi bolą i to nie tyle stopy co mięśnie nóg -nawet wprawnego, regularnie chodzącego piechura :)
    Moim sprawdzonym sposobem pomagającym na te bóle jest gimnastyka - czyli ćwiczenia rozciągające.
    Zauważyłam ,że w dni kiedy ćwiczę pod okiem instruktora ( ćwiczenia ogólnousprawniające i rozciągające mięśnie) bóle nóg i pozostałych mięśni ustępują.

• 31.10.14, 16:05
    najbardziej lubię po pracy wchodzić sobie do wanny, a po kąpieli nałożyć na nogi warstwę znanego specyfiku Flosleka na zmęczone nogi i odetchnąć po ciężkim dniu :)
  • 23.06.16, 13:27
    Jak chodzę z kijkami, to mi się nogi mało męczą (myślałem, że po to te kijki w końcu są). Chyba, że chodzisz bardzo dużo, to rozumiem. Ja na razie spaceruję tylko po dosyć bliskiej okolicy.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła lub ?

Zapamiętaj mnie

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.