• drzewko
  • od najstarszego
  • od najnowszego

DOM-BUD ul. Bohomolca Dodaj do ulubionych

• IP: *.fema.pl / *.cyf-kr.edu.pl 26.05.05, 12:15
    witam :) Jestem zainteresowany opiniami na temat firmy Dom-Bud, i rozpoczetej przez nich inwestycji na ul. Bohomolca. Czy ktos z internautow moze mi udzielic porady ?, czy warto zakupic mieszkanie w tej okolicy i u tego developera ? :) Bede bardzo wdzieczny za pomoc, a przy okazji serdecznie pozdrawiam ...// Mariusz
    Edytor zaawansowany
    • Gość: kolosi IP: *.ip24.pl / *.ip24.pl 26.05.05, 15:13
      Witam, nie polecam okolicy os.Oświecenia najbardziej kryminogenne osiedle w
      Krakowie, poza tym bezposrednio przed blokami będzie wybudowana linia
      tramwajowa od pętli na Zlotego Wieku do ulicy Dobrego Pasterza przed Multkinem.
      Wysoki nowy budynek obok to dzieło DOM BUDu jako wykonwacy (nie został
      dokończony dla innego inwestora,świadczy o tym stry plac budowy pod blokiem).
      pozdr
      • Gość: Mariusz IP: *.fema.pl / *.cyf-kr.edu.pl 26.05.05, 17:43
        witaj "kolosi" :) !
        skad masz inf. o przewidywanej budowie trakcji tramwajowej w rejonie
        interesujacej mnie budowy, developer nie wspominal mi o tym ni slowa.
        Jezeli dysponujesz strona www na ktorej moglbym poszerzyc wiedze o inwestycjach
        budowlanych w interesujacym nie rejonie, bylbym bardzo wdzieczny za
        informacje. :)

pozdrawiam, Mariusz
        • Gość: Fiorina IP: *.zax.pl / *.zax.pl 29.05.05, 18:33
          Niestety, tramwaj bedzie, jest nawet gdzies www na ktorej sa nawet fotki jak bedzie przebiegac linia tramwajowa
          • Gość: Mariusz IP: *.fema.pl / *.cyf-kr.edu.pl 29.05.05, 19:55
            A czy ktos wie dokad ta linia bedzie biegla ?
            • Gość: Fiorina IP: *.zax.pl / *.zax.pl 29.05.05, 20:14
              • Gość: Fiorina IP: *.zax.pl / *.zax.pl 29.05.05, 20:16
                cyt. łąka na północnej krawędzi os. Oświecenia w rejonie ul. Zawieyskiego (przedłużenie ul. ks. Jancarza), tędy na wprost, na prawo od widocznego bloku będzie biegła planowana linia tramwajowa Rakowice - Mistrzejowice. Wzdłuż torowiska powinna powstać wydzielona, szybka droga rowerowa. Zdjęcie wykonano z pętli tramwajowej na Mistrzejowicach. Kliknij na zdjęcie, aby zobaczyć powiększenie.
                • Gość: też zainteresowana IP: 217.153.104.* 30.05.05, 13:24
                  petla tramwajowa pod blokiem to akurat nie problem.mieszkalam kiedys obok petli
                  i bylo ok. Tym bardziej jak sie mieszka wysoko, to nie wiele slychac.
                  Czy ktos wie,jak wygląda ta firma pod kątem wywiązywania sie z umowy? (czy nie
                  problemów przy zawieraniu umów, czy dużo jest poprawek w mieszkaniach?
                  • Gość: Paula IP: 194.196.228.* 30.05.05, 16:26
                    Hej ! Ja takze jestem zainteresowana ta inwestycja bo poza grozba tego tramwaju
                    podoba mi sie lokalizacja pod wzgledem ilosci autobusow w rozne strony, wielu
                    sklepow w poblizu i innych atrakcji ( np.kino ). W porownaniu do innych nowych
                    inwestycji ( na obrzezach ) nie trzeba czekac kilka lat na sklepy czy szkoly.
                    Ale chcialabym uslyszec opinie osob, ktore tam mieszkaja lub kupuja tam
                    mieszkanka...
                    • Gość: Darek IP: 195.94.206.* 07.08.05, 17:33
                      Witam, przyłaczam sie do pytan o rzetelnosc firmy "DOM-BUD M.Szaflarski,
                      A.Chlebowski Spółka Jawna". Chciałbym sie cos o nich dowiedziec.Pozdrawiam.
                      • Gość: Monika IP: *.ists.pl / *.ists.pl 19.08.05, 21:51
                        Cześć, przyjrzałam się bliżej tej firmie, nie budzi zastrzeżen, znajomi
                        mieszkają od ponad roku na Radzikowskiego w blokach DOM BUDU, mieszkanko jest
                        super, bez usterek, firma wywiazywała się ze wszystkich ustaleń. Sama kupiłam
                        mieszkanie przy Bohomolca, obserwuje budowę, ida bardzo szybko w górę.
                        Pozdrawiam.POwodzenia w zakupach :)/
    • Gość: Daniel IP: *.crowley.pl 16.03.06, 12:52
      Mógłby ktoś wyjaśnić jak to wyglada w przypadku Dom-Bud. o ile waloryzowano w
      poprzednich inwestycjach?
      • Gość: Seba IP: 10.30.39.* 16.03.06, 14:20
        W ubiegłym roku wskaźnik wynosił za pierwsze pół roku 0,9% za drugi był ujemny
        (chyba 0,4%). Czyli cały rok o 0,5%. To niedużo, ale w 2004 w jednym z półroczy
        wskaźnik wynosił ponad 3%.

Seba
        • Gość: klm do seby IP: 213.134.191.* 16.03.06, 20:26
          skąd masz info o secocenbudzie daj linka pozdrawiam k
          • Gość: Seba IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 16.03.06, 21:56
            Przed podpisaniem umowy po prostu zadzwoniłem do Dom-Budu i spytałem :)

Seba
            mieszkanko.blox.pl
    • Gość: aluchna IP: 62.121.132.* 16.03.06, 20:18
      Witam serdecznie!
      Chyba zdecyduję się na zakup mieszkancka w budynku C, w klatce 1. Najprawdopodobniej kupię to najmniejsze - 33 m2. Mam w związku z tym kilka pytań:
      1. tradycyjnie - proszę o opinie o firmie;
      2. czy macie jakieś zastrzeżenia do umowy? Dopiero dzisiaj ją dostałam - na moje amatorskie oko wszystko jest pięknie i ładnie (pewnie dlatego, że nic z tego nie rozumiem ;-P). Prawnik obejrzy ją dopiero w poniedziałek.
      3. pytanko do osób kupujących takie jak ja kliteczki - czy będziecie coś zmieniać w mieszkaniach, tzn. wstawiać ścianki, przestawiać, żeby zrobić z tej norki coś funkcjonalnego? Jeżeli tak to będę wdzięczna za kontakt na mail gazetowy - chętnie powymieniam się pomysłami.
      Byłam dzisiaj tam na budowie i tak sobie myślę, że trzeba to powiedzieć szczerze - blokowisko paskudne, ten ogromny wieżowiec naprzeciwko straszy okrutnie, ale mam nadzieję, że jak już budowa się stamtąd wyniesie, będzie to jako-tako wyglądało.
      Pozdrawiam wszystkich potencjalnych sąsiadów :-)
      Aluchna
      • Gość: Seba IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 16.03.06, 22:03
        Hej,

Odpowiadam:
        1. Ja odnośnie firmy słyszałem same pozytwyne opinie. Dużo realizacji, żadnych
        wtop (przynajmniej o żadnej nie usłyszałem).
        2. Prawnik, który analizował umowę stwierdził, że idealna to ona nie jest ale na
        tle umów od innych developerów jest całkiem ok. Część poprawek udało mi się
        wprowadzić.
        3. Jak będą wychodzić ci okna i balkon w mieszkaniu? Wewnątrz L-ki, czy na
        zewnątrz? Bo jeżeli na zewnątrz to nie wiem czy wiesz, ale stanie tuż za tymi
        oknami wielki (słyszałem nawet na budowie że ogromny) wieżowiec - falowiec na
        długości wszystkich trzech bloków (czyli po długości krótkiej L-ki). Weź to pod
        uwagę.

Również cię pozdrawiam - przyszła sąsiadko.

Seba
        mieszkanko.blox.pl
        • Gość: dymbo IP: *.chello.pl 17.03.06, 09:22
          Cześć.

Skąd masz to info o tym falowcu? Byłem tydzień temu w Dom-Budzie podpisywać umowę przedwstępną i dowiedziałem się, że rzeczywiście będzie coś tam budowane za tymi trzema blokami. Ale: po pierwsze jeszcze nie wiedzą co i kiedy dokładnie będą tam budować (dopiero to planują), natomiast wstępnie myślą o dwóch blokach nawiązujących charakterem do obecnie budowanych budynków (część wyższa i część niższa), które wraz z budynkami A, B i C będą stanowić odrębne jakby osiedle.

Pozdrawiam,
          Dymbo
          • Gość: Seba IP: 10.30.39.* 17.03.06, 10:34
            No widzisz, a na budowie usłyszałem to od pracowników - chyba trzech.
            Jak będzie to wyjdzie w praniu. A w której klatce zarezerwowałeś mieszkanie?
            Bo jeżeli w trzeciej to temat cię nie dotyczy - tak jak mnie...

Seba
            • Gość: Dymbo IP: *.chello.pl 17.03.06, 10:45
              Witam ponownie.
              Niestety problem mnie dotyczy, mieszkanie będzie w klatce 2, z oknami na północ i balkonem na południe. Jeśli postawią tam rzeczywiście jakiś 10-cio pietrowy moloch, no to lekko przekichane, z jednej strony będę miał widok na stojący już wieżowiec na Oświecenia, a zdrugiej na następny Dom-Budu. Mam nadzieję, że chociaż nie postawią go zbyt blisko. No ale jak juz tu było powiedziane, takie są uroki życia na blokowisku.

Pozdrawiam,
              Dymbo
        • Gość: Aluchna IP: 62.121.132.* 17.03.06, 10:05
          Witam sąsiada ;-)

A mógłbyś mi powiedzieć, jakie poprawki do umowy udało Ci się wprowadzić?

Moje okna będą wewnątrz L-ki, więc ja już swój koszmarny widoczek mam (takie urocze szaro-buro-pisiate bloczysko) ;-) Ale ogólnie to jest chyba do przewidzenia i trudno się spodziewać, żeby w takim miejscu mieć las za oknem... No cóż, taka jest cena mieszkań tańszych, w blokowiskach...

Pzdr
          Aluchna
          • Gość: Seba IP: 10.30.39.* 17.03.06, 10:35
            W tej chwili nie mam umowy przed sobą, ale to były poprawki głównie odnośnie
            terminów, kar umownych. W sumie to raczej kosmetyczne poprawki.

Seba
            • Gość: Daniel IP: *.crowley.pl 17.03.06, 11:24
              Oni podaja termin oddania 30.11.2007. W 2007 VAT jest jeszcze 7%, ale jesli
              termin budowy sie opóźni to moze wchodzic w gre rowniez VAT 22%.Jak Wy to widzicie?
              • Gość: Seba IP: 10.30.39.* 17.03.06, 11:28
                Będą chcieli załatwić sprawę jeszcze w 2007 roku - zadzwoń do Pani Prezes ona ci
                to wytłumaczy w jaki sposób.

Seba
                mieszkanko.blox.pl
                • 17.03.06, 11:49
                  No to ja mam jeszcze kilka pytań. Pewnie wydadzą się wam one głupie, ale dopiero teraz do mnie dociera, że ja właściwie o nic nie zapytałam jak byłam w dom-budzie. Jestem umówiona na poniedziałek, ale skoro już dzisiaj możecie mi powiedzieć... ;-P
                  No więc tak:
                  1. jak to jest z garażami? Z umowy zrozumiałam, że w cenę mieszkania wliczony jest garaż. Czy mowa tu o miejscu w garażu podziemnym? Bo jak tak, to bombowo ;-)
                  2. Jak wygląda kwestia piwnic? Bo w umowie jest napisane, że ich rozlokowanie przedstawione jest w jakimś załączniku, ale ja go nie dostałam... :-/
                  3. W umowie piszą, że 'cena ustalona w umowie obejmuje wyposażenie węzłów sanitarnych (blabla) zgodnie z usytuowaniem jak w załączniku nr 1 do umowy'. (pomijam fakt, że nie widziałam załącznika nr 1) Jak to wygląda jeżeli chcę sobie wszystko poprzestawiać i w zasadzie nic nie zostanie jak w projekcie?
                  4. Jakie będą koszty dobudowania ewentualnych ścianek? I ogólnie - dokonywania zniam w projekcie?
                  5. Czy i kiedy osiedle zostanie ogrodzone?

Z góry dzięki,
                  A.

PS Seba - śliczna Twoja Majka!! Mam nadzieję, że kocha koty ;-P

--
                  Rrrafał...
                  • 17.03.06, 11:50
                    To byłam ja - wcześniej incognito aluchna, a teraz cognito - mroofka ;-)

--
                    Rrrafał...
                  • Gość: Seba IP: 10.30.39.* 17.03.06, 12:01
                    1. Garaże nie są w cenie!!! Garaż kosztuje 25 tys netto...I jest podziemny.
                    2. Tak - załącznik dostajesz na miejscu - trzeba tylko poprosić. Są różne
                    wielkości komórek gospodarczych. Całkiem małe (takie 2 z hakiem metra) i większe
                    - ja mam piwnicę 3,3. Koszt komórki 1000 zł netto za metr.
                    3. Ja załącznik od razu dostałem. Za to z czego rezygnujesz zwracają ci
                    pieniądze. W praktyce wygląda to tak - na moim przykładzie ci podam. Zrezygnuje
                    np. z wanny i drzwi do kuchni, dobuduje jakąś ścianke. Na koniec wyliczą mi ile
                    mi się należy za to z czego zrezygnowałem a ile mam zapłacić za to co dodatkowo
                    zrobili. I się rozliczymy - ale dopiero na końcu.
                    4. Kwestia ustalenia z kierownikiem budowy.
                    5. A tego nie wiem ale według mnie nieprędko...

Seba
                    Majeczka od kotów woli suchą karmę ;)
                    • 17.03.06, 12:21
                      I tak to jest jak niedoszły filolog czyta umowy... Dzięki! ;-)

--
                      Rrrafał...
    • 10.04.06, 14:57
      Zapraszam do przeniesienia dyskusji na forum "Bohomolca, Dom-Bud" w portalu
      gazeta.pl.
      Możesz je znaleźć tutaj:
      forum.gazeta.pl/forum/71,1.html?f=38958Pozdrawiam
  • Powiadamiaj o nowych wpisach

Wysyłaj powiadomienia o nowych wpisach na forum na e-mail:

Aby uprościć zarządzanie powiadomieniami zaloguj się lub zarejestruj się.

lub anuluj

Zaloguj się

Nie pamiętasz hasła lub loginu ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.