• drzewko
  • od najstarszego
  • od najnowszego

jak zarobic na Mieszkaniach!!! Dodaj do ulubionych

• IP: *.ghnet.pl 04.06.06, 14:35
    w zwiazku z tym ze wiele pisze sie na forach dotyczacych nowych mieszkan ze "
    kupno mieszkania to wspaniala inwestycja i mozna na niej tylko zarobic"
    bardzo bym prosil owych entuzjastow o wyjasnienie mi:
    1) jak zarobic na mieszkaniu i na jakim kupujac go za gotowke
    2) jak zarobic na mieszkaniu kupuijac go na 30-letni kredyy

pzdr
    Edytor zaawansowany
    • Gość: spekulant IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 04.06.06, 15:03
      na przykładzie krakowskiego eko-parku (pewny developer i niskie ceny)
      1) zarabiasz na różnicy ceny mieszkania z rynku wtórnego i rynku pierwotnego
      kupujesz teraz sprzedajesz po oddaniu - za parter u Salwatora płacisz 3400 a po
      oddaniu sprzedajesz po 5000 - na czysto zgarniasz 1600 za metr (minus podatki i
      inne koszty związane z transakcją)

2) kupujesz mieszkanie na 30 lat, rata za 45 metrów wyniesie jakieś 700 a za
      wynajem netto wyciągniesz około 1200 co przy 200 zł amortyzacji da Ci samo-
      spłacajace się mieszkanie i 300 zł czystego zysku

pozdrawiam odważnych
      • 04.06.06, 20:04
        nikt ci nie da 1200 na rękę za 45 metrów, bo razem z czynszem i mediami
        wyniesie ponad 1800. Najlepiej płacą studenci i najmniejsze ryzyko z nimi, ale
        w wakacje zostajesz z pustym mieszkaniem. Studenci wynajmują mieszkania jeśli
        na jednego wychodzi nie więcej niż 350 z wszelkimi opłatami. Tak więc wynajem
        to już nie taki super biznes przy tych cenach mieszkań.
        • Gość: ddd IP: *.agh.edu.pl 04.06.06, 20:21
          do tego trzeba doliczyć amortyzację mieszkania. Przy studentach zmęczenie
          materiału jest dość spore i co jakiśczas trzeba zrobić lekki remoncik.
          Dodatkowo niepewość tzw "obłożenia" miejsca bo studenci nie wynajmują na długo.
          Często dochodzi skonfliktowanie z sąsiadami.
          I faktycznie 2 miesiące lub nawet 3 wybadają z grafiku.
          Więc trochę zachodu z tym jest.
          • Gość: yanek IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 04.06.06, 23:56
            najlepszy sposób, rezerwujesz mieszkanie, podpisujesz przedwstępną, zaczynasz
            płacić (nawet z kredytu) w połowie budowy robisz cesje na kontrachenta, który
            zyskuje to że jego nowe mieszkanko będzie za powiedzmy 5 miesięcy gotowe i płaci
            ci +/- 20 tys więcej niż ty przy zakupie. Prosto, łatwo i przyjemnie. Sprawdzone.
            • Gość: breslauer IP: *.autocom.pl 05.06.06, 00:03
              tak jest Panie Yanek. Potwierdzam bo sprawdziłem.
            • Gość: asiam IP: *.internetdsl.tpnet.pl 05.06.06, 12:45
              na jakich zasadach robiłeś taką cesję? u notariusza?
              • Gość: yanek IP: *.technika.net.pl 05.06.06, 14:14
                najpierw uzyskałem zgodę developera, potem dogadałem się z nabywcami i u
                notariusza podpisaliśmy ceję w ten sposób, że oni spłacili mój kredyt i
                wpłacili na moje konto różnicę między kwotą kredytu a wynegocjowaną ceną.
              • Gość: INWESTOR IP: *.ae.krakow.pl 05.06.06, 14:21
                nie sprzedaję mieszkania na krórym nie mam minimun 50% zarobku:)20% nawet się
                to nie opłaca ,pozatym trzeba miec kilka mieszkań tzw urzywanych , klient nasz
                pan w tym roku juz sprzedałem 4 nowe 1 wtórny , kupiłem 3 nowe , biznes się
                kręci :)
                • Gość: dsdsd IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 05.06.06, 15:11
                  Oczywiscie, ze masz racje, najlepiej potrzymac do konca wykonczyc ladnym, tanim
                  kosztem i wystawic z 50% zyskiem ;-))) I jedna podstawowa zasada nigdy nie
                  spieszyc sie ze sprzedaza, tylko czekac cierpliwie na klienta, ktory szuka
                  mieszkania w danej lokalizacji... W obecnej sytuacji ceny mieszkania ida do
                  gory z dnia na dzien, takze metoda odstepnego nie wiem, czy do konca ma sens,
                  szczegolnie w atrakcyjnych lokalizacjach ;-))) Ale co kto lubi. ;-)))
                  • Gość: inwestor IP: *.ae.krakow.pl 05.06.06, 15:19
                    za mieszkanie kupione w listopadzie 2005 z terminem odbioru grudzień 2006
                    wyciagne spokojnie na dzień dzisiejszy 50-60%
                    • Gość: dsdsd IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 05.06.06, 15:53
                      To niezly z ciebie spekulant ;-))) Ale jasne, mysle, ze obecna sytaucje trzeba
                      jak najbardziej wykorzystac... Po co jechac za granice i tyrac, skoro w Polsce
                      pieniadze leza na ziemi. Tylko jest kwestia czy umie sie ktos po nie
                      schylic... ;-))) Ja sadzisz z czego bedzie dalo sie wiecej wycisnac PLN Osiedle
                      po Wilga-Budimex-oczywiscie formy platnosci rewelacyjne na odstepne ;-))), czy
                      siewna Super Krak? (o siewnej salwatora nie wspomne, bo dla mnie osobiscie to
                      lipa -- blok na bloku) Jesli mozesz pisz na maila; trader25@wp.pl A propos
                      inwestujesz tylko w mieszkania, czy moze jeszcze w cos? Akcje, waluty,
                      kontrakty, surowce? Pzdr.
                      • Gość: Żako IP: 213.134.191.* 05.06.06, 19:28
                        Właśnie zastanawiam się, poczekać i sprzedać za rok albo dwa czy już w tej
                        chwili? Doradźcie. Boję się że przy takiej ilości mieszkań jaka pojawiła się na
                        rynku w ofercie i na dodatek jest jeszcze w perspektywie, jak wszyscy będą
                        nagle chcieli je sprzedać to ceny mogą drastycznie spaść bo kto je właściwie
                        kupi?
                      • Gość: inwestor IP: *.internetdsl.tpnet.pl 05.06.06, 19:43
                        nie chce się chwalić ale na jednej inwestycji zarobiłem 140% kupiłem po 2400 a
                        sprzedałem po 6500 , wtajemniczeni wiedzą gdzie było takie przebicie w Krakowie
                        i to w jakieś 16 miesięcy , miałem to wynajmować ale teraz się nie opłaca w to
                        babrać zaden pieniądz , za kasę ze sprzedarzy kupiłem następne i czekam w
                        grudniu odbieram 8 mieszkań w dobrej lokalizacji po 3800 , po 6500 powinny się
                        sprzedać:)A inwestycje zaczołem od GPW i dalej tam inwestuje :) gdzieś ten
                        kapitał trzeba było zarobic :)życzę powodzenia ale przebitka będzie coraz
                        mniejsza:(
                        • Gość: dsdsd IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 05.06.06, 20:06
                          Mysle, ze nie ma czegos takiego jak wtajemniczeni, wystarczylo tylko kupowac co
                          bylo na rynku do poczatku 2005 roku i ot cala tajemnica ;-))) Jesli ktos sledzi
                          na biezaco oferty krakowskich deweloperow, to naprawde nie jest trudno
                          stwierdzic co jest perelka, a co nie!!! ;-))) Na pewno hitem byla bajeczna
                          Budimexu - start o ile sie nie myle 3300, teraz jesli ktos wykonczy wezmie dwa
                          razy tyle ;-))) To fakt to se ne wrati, Ale na wzrosty na pewno jest jeszcze
                          sporo miejsca, ale na pewno nie w tej chwili i nie na taka skale jaka byla...
                          Kolejnym "hitem" jest oczywiscie Cystersow GEO sprzedaja od roku, ale nawet nie
                          zdazyli wbic lopaty ;-)))))
                          • Gość: inwestor IP: *.internetdsl.tpnet.pl 05.06.06, 21:09
                            budimex partery od 3500 :) no i 10% wpłaty na poczatek a juz mury stoja i okna
                            do 3-ciego pietra:), dobrze ze nie wbijalem się w GEO straszna lipa i do tego
                            rewaloryzacja wpłat:) , a jeszcze jedno nie sprzedaję nigdy wszystkich mieszkań
                            z inwestycji jedno dwa zostawiam i sprzedaję wykończone , daje to dodatkowo
                            jakieś 500 na metrze:)
                            • Gość: Żako IP: 213.134.191.* 05.06.06, 21:22
                              Ale ja się ciągle nad jednym zastanawiam. Wiem jedni sie zastanawiają a inni
                              robia kasę. Ale co będzie jeśli wprowadzą jakąś wsteczną ustawę że taki handel
                              jest nielegalny. Pamiętacie sprawę komputerów sprzedawanych przez pośredników
                              było coś takiego, kiedyś. Też niby legalne było a nagle okazało się że to
                              uznali za przekręt i gościom dowalili.
                              8 mieszkań kupiłeś? No niezły z Ciebie gość. Podziwiam odwage.
                              • Gość: inwestor IP: *.internetdsl.tpnet.pl 05.06.06, 21:51
                                kasa legalnie zarobiona na GPW , a Panstwo K. I TAK SIĘ DO WSZYSTKIEGO DOWALI
                                MA BYC PODATEK OD SPRZEDAZY od nowego roku 19%, dlatego tu jest taki syf ze
                                jak ktos ma kase to musiał ukraść:)niedługo chleba nie kupisz w sklepie bo
                                sprzedawca kupił taniej od piekarza i dołożył marże to pewnie spekulant:)))))
                                • Gość: Żako IP: 213.134.191.* 05.06.06, 22:01
                                  czyli jednak miałem racje
                                  • Gość: inwestor IP: *.internetdsl.tpnet.pl 05.06.06, 22:14
                                    państwo swój ryj musi umoczyc wszędzie:)
                        • Gość: dsdsd IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 12.06.06, 12:53
                          Sprzedajesz mieszkania na rynku pierwotnym (nawet z kredytem) czy dopiero jak
                          masz ustanowiona Ksiege Wieczysta??? na 99,9% sprzedajesz na pierwotnym poprzez
                          cesje umowy na kupujacego??? Dobrze mysle?
                • Gość: Michał IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 10.06.06, 20:53
                  Inwestor, a może byś tak zainwestował w słownik ortograficzny?
                  • Gość: aro IP: *.internetdsl.tpnet.pl 10.06.06, 23:02
                    zwal se konika machałek
      • Gość: m IP: *.bulldogdsl.com 05.06.06, 09:41
        zarabiasz na różnicy ceny mieszkania z rynku wtórnego i rynku pierwotnego...nie
        tylko ceny po wstapieniu do unii ida w gore bez przerwy.
        • Gość: . IP: 212.160.65.* 05.06.06, 12:51
          pojawjają się w ofercie mieszkania (rynek wtórny) z terminem oddania 2007 jak
          myślicie co z cenami czy warto juz teraz sprzedać czy zaryzykować i poczekać?
      • 05.06.06, 12:54
        Czy Rydlówka /okolica Ronda Mateczny/ to taka kiepska lokalizacja, czy jest
        jakiś problem z firmą Proins. Mam zamiar kupić tam mieszkanie ale widzę, że
        pomimo bumu na rynku, mieszkania w tej inwestycji kiepsko schodzą. Nie jestem z
        Krakowa stąd moja prośba.
        Z góry dziekuję za radę
        • Gość: Anma IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 05.06.06, 21:29
          ten pseudo inwestor jaja sobie z was robi a wy mu wierzycie
          do baru mlecznego chodzi i marzy o kawalerce, bo na wies nie chce wracac
          • Gość: inwestor IP: *.internetdsl.tpnet.pl 05.06.06, 21:53
            co malutka jakies wiejskie kompleksy :) tacy własnie najczęściej kupuja u mnie
            mieszkania, kasa z dopłat do roli:)
            • Gość: malutka IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 06.06.06, 21:25
              ty durniu
              ja tych smierdzielstw to za darmo nie chce
              ja mieszkam w Crystal Lake , obejrzyj sobie nowe domy
              nie bedziesz wiedzial ktoredy sie wchodzi
              • Gość: INWESTOR IP: *.internetdsl.tpnet.pl 06.06.06, 21:50
                GDZIE ZNALAZŁAS TĄ NAZWE , NA NECIE PEWNIE:)?
                • 06.06.06, 22:34
                  Wybaczcie, ale sądząc po treści waszych wypowiedzi, pytanie nie było do was
                  adresowane. Znajdzcie sobie inne miejsce aby obrzucać sie błotem.
                • Gość: Janek IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 07.06.06, 12:18
                  chcesz ?
                  to zadaj mi pytanie
                  kazdy skrawek tam znam
                  nie , nie bedziesz wiedzial jak sie do tycch domow wchodzi bo w zyciu nic nie
                  widziales poza smierdzacymi dzionkami
              • Gość: inwestor IP: *.internetdsl.tpnet.pl 06.06.06, 21:50
                dość ze malutka to jeszcze głupiutka!!!
    • Gość: rozz IP: 80.50.82.* 06.06.06, 23:15
      Powiedzcie mi jak to jest możliwe że mieszkanie na Bronowicach np. jest o 2 tyś
      droższe na rynku wtórnym od rynku pierwotnego??
      i czy da się na tym jakoś zarobić??

Zastanawiam się nad S.City
    • 06.06.06, 23:42
      Ja bym uwazal. Dobre czasy, kiedy sie u Chmury kupowalo po 2.500 z ulga
      budowlana 20% juz minely. Deweloperzy sie wycwanili i zgaraniaja zaly zysk.
      Poza tym kazda banka kiedys pryska. Ta banka prysnie, jak wstrzymujacy sie ze
      sprzedaza oraz krajowi/zagraniczni spekulanci beda na wyscigi sprzedawac
      miszakania przy pikujacych cenach. Zauwazcie, ze stopy procentowe na swiecie
      ida ostro w gore; ludzie nie zarabiaja co rok wiecej o 30%, a na studencki
      rynek najmu wchodzi niz demograficzny. Szal cenowy w nieszczesnym kraku to wina
      brakow planow (moim zdaniem to sprawa do kryminalu) i gigantycznej rekrutacji w
      kilku duzych firmach - w zeszlym roku pojawilo sie na rynku najmu/zakupu pare
      tys ludzi z naprawde dobrymi zarobkami (stad hossa na ruczaju!!!); jednak ta
      rekrutacja konczy sie. W niedalekim czasie najwiecej mieszkan do kupna
      bedzie .... u komornika.
      • Gość: dsdsd IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 07.06.06, 00:08
        czesciowo masz racje, ale wystarczy spojrzec na GPW wiesz ktory rok z rzedu
        rosnie...??? Mamy do czynienia z dlugoternomym trendem. Jedyna rzecza, ktora
        moze zmienic sytuacje na krakowskim rynku mieszkaniowym to faktycznie plany
        zagospodarowania przestrzennego. Ale na to szybko bym nie liczyl. Zobacz sobie
        z jakimi cenami wyskoczyl dzis Inter-bud na grzegorzkach ;-)
        • Gość: . IP: 212.160.65.* 07.06.06, 13:44
          mam pytanie kupując mieszkanie od własciciela który fizycznie ma tylko umowę
          przedwstępną (w formie cywlno-prawnej) bez ujwanienia praw w KW i kupując w
          formie cesji następnie umowa przedwstępna notarialnie i przyrzeczona też ( z
          deweloperem) czy jest to mieszkanie podlegające jakimś dodatkowym opłatom niż w
          przypadku zakupu bezpośrednio od dewelopera ?
    • Gość: inwestor IP: *.ae.krakow.pl 07.06.06, 16:38
      najlepiej tanio kupić drogo sprzedać:)
      • Gość: pi IP: 213.134.191.* 07.06.06, 17:46
        standardowa odpwiedż z AE aystent pani S.......
        • Gość: AE IP: *.internetdsl.tpnet.pl 07.06.06, 19:34
          a TY:)?
    • Gość: 76 IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 14.06.06, 00:50
      można je kupowa tanio i sprzedawac drożej
      • Gość: dsdsd IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 14.06.06, 12:23
        Eureka!!! To sie popisales ;-)))
    • Gość: invest_domo IP: *.internetdsl.tpnet.pl 12.09.06, 16:02
      Czy dalej mozna zarabiac czy czas by przygotowac sie na zatrzymanie cen lub
      nawet spadek niektórych rodzajów mieszkań?
      • Gość: broda IP: *.emirates.net.ae 13.09.06, 11:05
        Nic nie spadnie....Za diesięć lat będziesz se pluł w brode
        • 15.09.06, 02:36
          A co z obecnym prawem placenia Urzedowi Skarbowemu 10 procent przy zakupie i
          sprzedazy? Jak wy sobie z tym radzicie?

Przy sprzedazy mozna tych 10 procent nie zaplacic jesli sie kupi cos do dwoch
          lat ale przy zakupie zaplata chyba obowiazuje?

Czy te przesuwania do dwoch lat mozna robic bez konca, czy tez sie czepiaja?
  • Powiadamiaj o nowych wpisach

Wysyłaj powiadomienia o nowych wpisach na forum na e-mail:

Aby uprościć zarządzanie powiadomieniami zaloguj się lub zarejestruj się.

lub anuluj

Zaloguj się

Nie pamiętasz hasła lub loginu ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.