• drzewko
  • od najstarszego
  • od najnowszego

Bocianie Gniazdo Dodaj do ulubionych

• IP: *.ists.pl 08.02.08, 22:27
    Czy ktoś kupił już tam mieszkanie? Czy budowanie na miejscu dawnego
    stawu ma sens? CO sądzicie o inwestorze Super Krak?
    Zaawansowany formularz
    • Gość: MalkolmiX IP: *.tpnet.pl 08.02.08, 23:20
      Staw czy nie staw nie ma znaczenia, co najwyżej drozsza budowa. Od
      lat obowiązują badania gruntu, które są wymagane do projektu.
      Sprawdź lepiej czy odpowiada ci układ mieszkania, czy mają wszystkie
      pozwolenia, co jest w umowie i czy cena jest OK.
    • Gość: gosc IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 09.02.08, 12:48
      forum.gazeta.pl/forum/72,2.html?f=412&w=70304807
      już jest forum dotyczace bocianiego gniazda. opinie różne jak na mój
      gust dużo negatywnych.
    • Gość: kosmaty IP: *.internetdsl.tpnet.pl 09.02.08, 17:54
      prawda jest taka że budowa idzie jak burza. Budują w ekspresowym
      tempie:)
    • Gość: łucja IP: *.ists.pl 09.02.08, 19:21
      Mam prośbę,zamierzam kupić tam mieszkanie i czy do chwili obecnej
      nie było problemów z inwestorem i czy wiesz coś na temat lokalizacji
      linii szybkiego tramwaju, stacji przekaźnikowej i alternatywnej
      ulicy 29-tego Listopada. Z góry dziękuję.

• Gość: Nastka IP: 217.98.20.* 10.02.08, 11:49
        Łucja negarywne opinie o inwestorze na linku ktory podał gość. Ja
        spytalam ich wprost o te zarzuty w biurze (rozwiazanie umów
        rezerwacyjnych rok temu) i pokazali mi decyzje urzedowe po pismach
        sasiadów o zwrot działek na ktorych buduja. Byli by oszustami gdyby
        wlasnie wtedy sprzedawali nie wiedzac co dalej. Mnie to przekonuje
        tym bardziej ze wtedy sprzedawalo sie wszystko na pniu a teraz
        mieszkania leżą. O trasie pokaża ci wszystko w biurze, jest
        zaznaczona na projekcie. O tramwaju i przekaźniku nic nie wiem.
        Dałam umowę do sprawdzenia u radcy prawnego, powiedzieli tylko żeby
        spisać u notariusza i jest ok. W ktorym budynku będziecsz brała
        mieszkanie?
        • Gość: Łucja IP: *.ists.pl 10.02.08, 14:31
          dziękuję za odpowiedź; chcę kupić mieszkanie w bud. C (na styku z
          bud.B), w poniedziałek podpisuję umowę rezerwacyjną.
          Pozdrawiam.
          • Gość: gośc IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 10.02.08, 16:55
            ale kilkukrotne podwyżki są w porządku i zawracanie gitary przez
            ponad rok jest w porządku? to po co podpisywali umowy? po co
            prowadzili "sprzedaż" jak nie wiedzieli czy moga budować? jakbyś był
            kilkadziesiat tysiecy do tyłu przez takie uczciwosci inaczej być
            pisał! ale widocznie zawsze się znajdzie jakiś mądry co to kupi!
            choć wszystko odbyło się zgodnie z prawem wiele osób nie było
            zadowolonych!
            • Gość: Nastka IP: 217.98.20.* 10.02.08, 22:08
              Nie prowadzili "sprzedaży" tylko "rezerwacje" z tego co wiem to
              sprzedją dopiero od jesieni. Gość - jak drożeje benzyna lub pieczywo
              to też "wiele osób jest niezadowolonych" ale chyba wtedy nie
              obwiniasz o wszystko piekarza. Madrzy się znajdują bo mieszkania są
              fajne, moje jest super, z resztą sam wiesz jak jest bo jak widać
              wolałeś czekać rok niż brać co innego ;-)
              • Gość: gość IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 12.02.08, 13:16
                nastka pogadamy jak sie przejedziesz na tym. ciekawe czy wtedy też
                bedziesz ględziła o drożdzówkach piekarzu i cenie cukru! posiedz tam
                godzinę i policz ile samolotów nad tym blokiem podchodzi do
                lądowania, policz ile pociągów przejedzie towarowych a ile
                osobowych. no ale twoje dzieci bedą miały swietne miejsce do zabawy
                na torach lub koło wytwórni betonu. podobno tam były wcześniej bagna
                tak wiec mam nadzieję że nie wierzysz w te żyły wodne.
                • Gość: Nastka IP: 217.98.20.* 12.02.08, 17:00
                  Sączysz jad złotko. Mieszkam blisko od lat i kto jak kto, ale to ja
                  znam wady i zalety tej lokalizacji - dlatego kupuję ;-). Buźka
                  kolego i niech te samoloty nie zaprzątają już więcej twojego cennego
                  czasu, bo jak rozumiem kiedy rezerwowałeś nie latały...... ;-(
                  • Gość: gosc IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 13.02.08, 11:50
                    oj nastka prymitywna jesteś. jak rezerwowałem to cena była prawie o
                    połowe niższa a to chyba ma znaczenie!! a mozliwe że masz już tak
                    przytepiały słuch że już faktycznie nie słyszysz samolotów!
                    • Gość: Nastka IP: *.tpnet.pl 13.02.08, 16:31
                      Wiesz co gosc, ciesze się że tak uroczy człowiek nie będzie mieszkał
                      wśród prymitywów jak ja. Masz świętą rację pewnie mam przytępiony
                      słuch, jak wszyscy mieszkańcy północnej Krowodrzy. Najbardziej mi
                      szkoda tych głuchych biedaków z Woli Justowskiej - oni śpią nie
                      tylko na trasie przelotów, ale chyba prawie na lotnisku. Nie będę
                      się więcej angażować w ten poziom dyskusji i odpowiadać na twoje
                      zaczepki i wyzwiska. Myśle że wszyscy mogli już poznać twój punkt
                      widzenia, więc możesz już chyba dac sobie spokój, chyba że masz
                      jeszcze jakieś inne rewelacje. Jeśli musisz, prosze bardzo możesz
                      mnie dalej wyzywać to nie świadczy o moim ale o twoim poziomie i nie
                      podnosi rangi twoich argumentów. Ja też nie mam zamiaru zawracać
                      głowy forumowiczom przepychanką słowną z tobą.
                      Kosmaty dzięki za plany.
                      • Gość: rafal IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 13.02.08, 18:43
                        przechylilas czare w kierunku bocianiego. dotad nie bylem
                        przekonany, teraz zarezerwuje ze wzgledu na fajna sosiadke. mam
                        nadzieje ze sie poznamy, ostra jestes... moze kawa? porownamy plany
                        mieszkan :)
                      • Gość: gosc IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 13.02.08, 21:13
                        nastka to nie ja zaczynałem komentować twoje wypowiedzi tylko ty
                        moje. musiałem zareagować na głupie argumenty typu piekarz, benzyna
                        i że ja chciałem tam coś kupić jak było o kilkadziesiąt tysięcy
                        tańsze. argumentacja i siła wcinania się świadczy o twojej
                        bezczelności lub o zatrudnieniu w wiadomej firmie, wiadomo co
                        budujacej. i wyjasniam po raz ostatni chciałem kupić bo było tanio
                        teraz już nie jest, czekałem długo bo mnie zwodzili a nie dlatego że
                        było warto. a ilość sprzedanych mieszkań do tej pory o czymś
                        świadczy i nawet ty wiesz o czym! i nie życzę sobie abyś
                        argumentowała wspaniałość tej inwestycji tym że nawet ja tam coś
                        chciałem kupić bo od tego czasu bardzo dużo się zmieniło zwłaszcza
                        ceny. bedąc w mojej sytuacji szlag by cię trafiał jakbyś czytała
                        idiotyzmy takiej paniusi jak nastka. lecz wiem że błądzić rzecz
                        ludzka więc błądź!
                        • 14.02.08, 10:20
                          Byłem w takiej samej sytuacji jak gość. Zarezerwowałem ponad rok
                          temu za cenę 4000 zł/m. Niestety tak jak wspomniał gość ceny te
                          uległy zmianie. Mogę oczywiście siedzieć i narzekać że oszukali mnie
                          i trafia mnie szlag, że straciłem mnóstwo kasy, ale życie idzie
                          dalej.
                          Zdecydowałem się na podpisanie umowy u notariusza za wyższą cenę.
                          Na razie budowa idzie naprzód a kontakt z biurem jest bezproblemowy.
                          Jeśli chodzi o lokalizację to myślę ze nastka ma rację.
                          Sam mieszkam na Prądniku obok Azorów. Tam samoloty chyba są bardziej
                          uciążliwe gdyż podchodzą do lądowania a jednak nie jest to tak
                          męczące jakby się mogło wydawać.
                          Poza tym przy cenach Salwatora mają konkurencyjne ceny.
                          Pozdrawiam wszystkich przyszłych sąsiadów
                          • Gość: Olek IP: 57.66.195.* 14.02.08, 11:14
                            Witam. Jestem zainteresowany zakupem mieszkania w tej lokalizacji
                            ale doszły mnie słuchy, że firma ma jakiś problem ze spłatą kredytu.
                            W każdym bądź razie moja dobra znajoma z pewnej dobrze
                            poinformowanej instytucji radziła zaczekać parę miesięcy aż się
                            wszystko wyjaśni. Czy ktoś może wie o co chodzi? Nie wiem co o tym
                            wszystkim myśleć. Załatwiłem już praktycznie formalności kredytowe i
                            szczerze mówiąc pewnie podpiszę umowę o ile nie pojawią się bardziej
                            precyzyjne informacje.
                          • Gość: Nastka IP: *.tpnet.pl 14.02.08, 18:31
                            tokio74 ciesze sie ze napisales, takie mam wlasnie zdanie o tej
                            inwestycji, wady lokalizacyjne nie sa wcale takie jak opisuje gosc i
                            to mnie strasznie wkurza, jak chce obrzydzic innym ich radosc z
                            kupna fajnego mieszkania. Dla mnie przewaga jest dobry dojazd do
                            centrum i dworca - czesto jezdze do wawy - wcale nie gorsze
                            uciazliwosci niz gdzie indziej, cena tez nizsza niz w okolicy. Jak
                            ktos chce zrobic ze mnie obroncow deweloperow to sie myli, nigdy nie
                            twierdzilam ze postapiono elegancko ale oszustwa raczej nie bylo z
                            tego co sami piszecie. Ja poprostu o wszystko pytam i co sie da
                            sprawdzam. Pozdrawiam sasiada.
                            • 14.02.08, 19:22
                              ja tez chyba kupuje. ze wzgledu na lokalizacje i przyzwoity uklad,
                              choc troche juz wybieram i nie moge sie zdecydowac bud D czy B. D
                              jest wyzszy ale chyba ladniejszy widok na pas pomiedzy E i B. Z B na
                              wprost jest E i czyjes okna za to 5 pieter,mniej ludzi, podobna
                              cena. Co brac sasiedzi? lucja ma chyba od poludnia jeszcze z innej
                              strony, kurcze sam nie wiem. pozdro.
                            • Gość: ciekawy IP: *.chello.pl 14.02.08, 19:32
                              Jeżeli sprawdzasz wszystko co się da, jak piszesz, to czy czytałaś
                              dokumenty firmy złożone w Krajowym Rejestrze Sądoowym (są oublicznie
                              dostępne w czytelni KRS w budynku sądów ul. Przy Rondzie)? Roczne
                              bilanse, obciążenia gruntów hipotekami, kredyty etc.? W gazetach
                              zawsze radzą, żeby konieczne to zrobić.
                              • Gość: Nastka IP: *.tpnet.pl 14.02.08, 19:54
                                Nie czytalam. Poprosilam o pozwolenia , ksiegi wieczyste, krs,
                                bilanse w biurze na Bociana i dostalam do reki. dalam do sprawdzenia
                                razem z umowa. A jest cos nie tak? chyba w sadzie jest to samo? cos
                                przeoczylam, bo wcale nie uwazam ze jestem najlepsza i nieomylna,
                                jesli jest cos waznego to nam napisz.
                                • Gość: ciekawy IP: *.chello.pl 14.02.08, 20:43
                                  Naprawdę uważam, że każdy, kto inwestuje kilkaset tysięcy złotych,
                                  powinien dokładnie wiedzieć, komu te pieniądze powierza. Dlatego
                                  KONIECZNIE powinnaś zobaczyć te dokumenty w sądzie, stracisz 2-3
                                  godziny, ale będziesz spać spokojnie (mam nadzieję..). Jeżeli nie
                                  znasz się na liczbach, weź kogoś (koleżanka prawnik? kolega
                                  inżynier?), kto Ci pomoże. Oto numery telefonów do KRS 012 619 51 78
                                  oraz 619 51 72.
                            • Gość: konrad IP: *.net.autocom.pl 02.04.08, 14:53
                              Ja obawiałbym się pociągów (linia przy Siewnej).
                              • Gość: janos99 IP: *.internetdsl.tpnet.pl 03.04.08, 09:04
                                A widziałeś jak zostało zaprojektowane osiedle? okien na tę stronę
                                praktycznie nie ma, a wschodnia ściana budynku C jest takim całkiem
                                niezłym ekranem akustycznym dla reszty osiedla..o ile więc ktoś nie
                                planuje mieszkania właśnie w tym bloku, nie obawiał bym się
                                pociągów....zresztą do wszystkiego da się przyzwyczaić ;)
                                • 20.04.08, 15:57
                                  Witam!
                                  mam zamiar kupic mieszkanie w bud.B, na ostatnim (5) pietrze.
                                  Wlasciwie juz zarezerwowalam... mam jednak watpliwosci, bo kuchnia
                                  jest zaraz przy windzie, a sciany 2 pokoi nie lacza sie z zadnym
                                  innym mieszkaniem (z jednej strony pokoju jest klatka schodowa i
                                  podobnie jest w drugim pokoju). Znajomi przestrzegaja mnie, ze w
                                  zimie bedzie bardzo zimno i ze winda nie da mi spokoju. Pytalam w
                                  biurze i oni twierdza, ze winda jest pneumatyczna , a caly
                                  jej "naped" w piwnicy, wiec ponoc nie bedzie glosna w ogole. Co do
                                  zimnego mieszkania slysze pocieszajace opinie budowlancow, ze
                                  ostatnie pietro jest zawsze cieple, bo ogolnie cale cieplo z dolu
                                  unosi sie do gory... Moze ktos sie orientuje jak z tym jest
                                  naprawde? Dzieki z gory!
                      • Gość: architekt IP: *.internetdsl.tpnet.pl 15.07.08, 15:20
                        Ale faktem jest , że budynki sa za blisko siebie, słonca niektóre
                        mieszkania w zimie nie będa widziały, a samoloty i pociągi dopełnia
                        wizji tego rajskiego zakatka dla wielbicieli gatunku. Każda pliszka
                        swój ogonek chwali, skoro za niego zapłaciła, he,he ,he
                        • Gość: kishkash IP: *.internetdsl.tpnet.pl 15.07.08, 15:31
                          Samoloty, pociągi... a gdzie tego w Krakowie (lub jakimkolwiek innym mieście)
                          nie ma? Jak chcesz mieć ciszę, to sobie kupujesz działkę 10ha i stawiasz dom.
                          Jak chcesz mieszkać w mieście, to ze świadomością tego co Cię czeka. Chyba.
                          Bądźmy poważni.

• Gość: kosmaty IP: *.internetdsl.tpnet.pl 10.02.08, 19:11
        ja mam dostęp do map i moge Ci wysłać przebieg trasy tramwajowej i
        alternatywnej drogi równoległej do 29 Listopada. PODAJ MAILA:)
        • Gość: dawid IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 10.02.08, 20:17
          Prz okazji mozesz mi tez wysłać... Dzieki wielkie! trader25@wp.pl
        • Gość: Łucja IP: *.ists.pl 10.02.08, 20:32
          podaję maila lucj@vp.pl.
        • Gość: Nastka IP: 217.98.20.* 10.02.08, 22:17
          Ja tez chce plany - nastuszka@gazeta.pl
          Pozdrawiam
          • 10.02.08, 23:34
            i ja poproszę morfinka_12@gazeta.pl

--
            By się podobać musisz pozwolić aby ludzie, którzy wiedzą mniej od
            Ciebie objaśniali Ci rzeczy, o których ty wiesz więcej od nich.
            • Gość: k IP: *.betanet.pl 11.02.08, 00:50
              tramwajowa, KST bedzie biegl tylko do Krowodrzy Gorki....
              • Gość: kosmaty IP: *.internetdsl.tpnet.pl 11.02.08, 14:15
                mylisz sie kolego, to bedzie KST. WSZYSTKIM ZAINTERESOWANYM WYSŁAŁEM
                ZDJĘCIA MAPY, JEŚLI DO KOGOŚ NIE DOSZŁO TO NIECH NAPISZE.
                • 11.02.08, 14:22
                  ja nie otrzymałem - z góry wielkie dzięki
                  --
                  By się podobać musisz pozwolić aby ludzie, którzy wiedzą mniej od
                  Ciebie objaśniali Ci rzeczy, o których ty wiesz więcej od nich.
                  • Gość: kosmaty IP: *.internetdsl.tpnet.pl 11.02.08, 14:44
                    wysłałem jeszcze raz
                    • Gość: a IP: *.mn.agh.edu.pl 11.02.08, 15:03
                      Prosze wyslij tez do mnie te mapy

karem@poczta.fm
                    • 11.02.08, 15:04
                      Ja również serdecznie proszę o te plany. Mój adres:
                      dopanamariana@gazeta.pl
                      Pozdrawiam!
                    • Gość: dawid IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 11.02.08, 17:06
                      Dzieki serdeczne, dostałem...
                • Gość: k IP: *.betanet.pl 11.02.08, 18:37
                  • Gość: kosmaty IP: *.internetdsl.tpnet.pl 13.02.08, 15:44
                    taa..a kiedy się plany zmieniły...wczoraj po wieczorynce? Wszystkie
                    nowe tramwaje będą miały parametry KST
                    • Gość: k IP: *.betanet.pl 16.02.08, 18:25
                      trzeba, tramawaj na krowodrze bedzie mial parametr KST tylko do
                      petli na Krowodrzy pozniej juz nie. Wiec nie podniecaj sie tak :) Co
                      do tego ze kazdy tramwaj bedzie mial parametr KST to bdzura.
                • Gość: grodeckip IP: *.chello.pl 31.03.08, 20:36
                  Hej. Również jestem zainteresowany planami (drogi i tramwaju)! Z góry wielkie
                  dzięki! Mój mail big-puppy@o2.pl
        • 14.02.08, 10:23
          mozesz mi przesłac plany na twiktor@op.pl
          z góry wielkie dzięki
        • 16.03.08, 17:00
          cześć, czy mógłbym prosić Cię o podesłanie map, które posiadasz? Moj mail:
          kfigarski@gmail.com
        • Gość: karollka IP: *.comarch.com 25.06.08, 11:07
          Czy mógłbyś mi proszę podesłać mapy z przebiegiem trasy tramwajowej i
          alternatywnej drogi równoległej do 29tego listopada? bede bardzo wdzieczna, moj
          e-mail hibiskus@o2.pl
        • Gość: macko IP: *.avamex.com.pl 02.07.08, 06:41
          gdybym również mógł prosić te mapy : kowalmaciek@interia.pl
          Z góry dziękuję
          • Gość: izek IP: 162.27.161.* 15.07.08, 16:30
            Ja też prosze o plany
            izabela_s@poczta.fm

z gory bardzo dziekuje

• Gość: Jawor IP: *.gemini.net.pl 23.10.08, 19:26
          Szanowny internauto!
          Jestem zainteresowany przebiegiem drogi alternatywnej do 29 -listopada. Jeśli
          możesz - jak deklarujesz- prześlij na mój adres e-meilowy w miarę dokładny szkic
          przebiegu trasy.
          Pozdrawiam

Jawor
    • Gość: d IP: *.chello.pl 12.02.08, 16:38
      d
    • Gość: ciekawy IP: *.chello.pl 13.02.08, 19:39
      Na planie budynku "D" zobaczyłem, że mieszkania sprzedane lub zarezerwowane
      stanowią ok. 20 % wszystkich mieszkań (a sprzedaż trwa już od jesieni). Co w
      sytuacji, gdy ten stan się utrzyma? Czy deweloper pozostawi 80 % wybudowanych za
      swoje własne środki mieszkań jako wieczysty pustostan i będzie jeszcze ponosił
      koszty ich konserwacji i ogrzewania? Jak sądzicie?
      • Gość: MalkolmX IP: 217.98.20.* 13.02.08, 20:00
        To by raczej znaczylo ze maja dobre tempo w obecnych ciezkich
        czasach. Skoro oddaja za rok powinni miec sprzedane 120% jak
        bedziesz odbierac ;) Jak stac ich na taką budowe (pierwsze miejsce
        na rowni z AngelCity - od miesiecy - w ilosci zurawi na placu budowy
        a to nie jest tanie www.skyscrapercity.com/showthread.php?
        p=17791476 to chyba koszty o ktorych piszesz nie sa az takie wysokie
        by sie o to martwili
      • Gość: gonzo IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 13.02.08, 22:23
        Z dominium wynika, ze mieszkan jest 400, a sprzedali 105, czyli
        ponad 1/4. Reaguja na zachowanie rynku i obnizaja cene, bo maja z
        czego ;) Tzw. efekt promocji, czyli jedynej niepowtarzalnej
        okazji... Wystarczy isc do hipermarketu i zobaczyc jak to dziala ;)
        Patrzac na ceny salwatora na Siewnej nawet 5% wpłata nie jest
        konkurencyjna do tego projektu... A propos roznych watpliwosci.
        Ludzie moga byc rozaleni i rozczarowani, bo ceny strasznie uciekly,
        ale wszystko odbylo sie zgodnie z prawem jak by na to nie patrzec ;(
        • 14.02.08, 19:23
          doradzcie w sprawie mieszkania, budynek D czy B co brac?
          • Gość: Dawid IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 14.02.08, 22:36
            Jesli chodzi o blok D to tylko 6 lub 7 pietro w tym przeswicie o
            ktorym wspominales - bedzie przepiekny widok, a halas pociagu bedzie
            tlumiony przez poludniowa czesc bloku C i B. Ewentualnie poludniowo
            zachodnia czesc bloku B, Moim zdaniem sa najbardziej atrakcyjniejsze
            pod wzgledem inwestycyjnym - nie bedziesz mial pozniej klopotu ze
            sprzedaza, a za taki widok warto zapłacic wiecej - to moje zdanie.
            Chyba, ze wolisz komus patrzyc w okna i krepowac sie w swoim
            mieszkaniu...
            • Gość: Dawid IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 14.02.08, 22:47
              Szkoda, ze w bloku D ekspozycja zachodnia jest zakryta okraglakiem
              (bo to mieszkanko na rogu jest idealne, choc od zachodu z tego co
              widze jest ogrod zimowy... Takze moim zdaniem ekspozycja poludniowo
              zachodnia w bloku B bylaby ok, ale zanim dokonasz wyboru wyjdz na 5
              i 7 okraglaka, jesli Ci pozwola i dokonaj wyboru ;) A propos uwazam,
              ze mieszkania z poludniowym widokiem na miasto to perełki, ktorych w
              naszym miescie jest bardzo malo...
              • Gość: Lukasz IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 18.02.08, 16:33
                Chce kupić mieszkanie w budynku A od strony północnej na 5 piętrze, widzę, że
                jesteście dobrze zorientowani na widoki z poszczególnych części budynku...proszę
                o opinie i o przesłanie planów trasy galicyjskiej i KST. lukaszpres@gmail.com a
                swoją drogą to chyba im więcej głównych dużych ulic w okolicy to jedynie zaleta
                szybkiego wyjazdu z miasta a nie kilkugodzinnych korków.
                • Gość: Dawid IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 18.02.08, 21:03
                  Czyli skazujesz sie na nieskazitelny widok na okraglak ;) Jak tam
                  chcesz... Co do planowanej drogi wyjazd w strone miasta na pewno
                  bedzie swietny - siewna w prawa i na dworcu jestesmy w kilka minut,
                  ale nie wiem jak bedzie z powrotem. Siewna powinna isc tunelem pod 6
                  sierpnia, tylko co dalej? Przy polaczeniu 6 sierpnia z 29 listopada
                  powiniem byc skret w prawo w 29-ta i potem skret w Siewna. hmmm
                • Gość: vv IP: *.betanet.pl 19.02.08, 01:41
      • 19.03.08, 12:23
        Biorąc pod uwagę to, że zakończenie budowy będzie za ok. rok to nie martwiłbym
        się pustostanami, przynajmniej na razie. Popatrz sobie na Osiedle Śliczna. Tam
        już oddają mieszkania (sprzedaż od listopada 2007), i może z 25% jest sprzedana.
        Z moich obserwacji wynika, że szybko schodzą najbadziej atrakcyjne mieszkania
        (cena, kierunek świata, piętro itp.), a inne leżą i czekają. Może za jakiś czas
        stanieją, ale wtedy nie będzie już tych najciekawszych.
        • Gość: janos99 IP: *.internetdsl.tpnet.pl 19.03.08, 13:22
          a akurat mało atrakcyjnych przez pociąg, i zmian projektów
          związanych z problemami z działką to mają pare ;)...ale za to
          ostatniej aktualizacji na dominium.pl na raz zniknęło 50 mieszkań
          (fakt, aktualizują bardzo żadko)...tak więc coś im się chyba teraz
          sprzedaje....w mojej klatce, jak wybierałem końcem lutego było wolne
          10 z 12 mieszkań, teraz wolne zostały tylko 4 (parter i 1 piętro..)
    • Gość: Piotr IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 18.02.08, 16:31
      Witam przyszłych sąsiadów!
      Ja dziś podpisałem umowę przedwstępną na mieszkanko w bud D (na rogu)z widokiem
      na płd/zach. Na moją decyzję wpłynął głównie kształt mieszkania, duży balkon i
      okno w kuchni. Problemów z inwestorem póki co nie miałem, cena gwarantowana.
      Jedyne co mnie wkurzyło to to że balkon będę musiał sam wykończyć (nie tak miało
      być). Dodatkowym atutem szybkiej decyzji to miejsce postojowe przy windzie, no i
      jedna z niewielu piwnic :) Polecam i pozdrawiam!
    • Gość: vv IP: *.betanet.pl 19.02.08, 01:42
      • Gość: Lukasz IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 19.02.08, 02:42
        Widok na okrąglak wcale nie jest zły, mogło być lepiej ale nie jest najgorzej.
        Dziś wczytując sie w plany dowiedziałem się, że w budynku nie ma instalacji
        gazowej, zastanawiam się jak będzie z kosztami, płyta elektryczna no i ciepła
        woda i ogrzewanie? Co o tym myślicie??
        • Gość: Piotr IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 19.02.08, 10:49
          Podobno uzywanie plyty elektrycznej wcale nie jest tak kosztowne (niektorzy
          twierdza ze mniej kosztowne niz gaz). Ciepla woda i ogrzewanie przeciez bedzie
          "z miasta"
          -instalację ciepłej wody użytkowej w łazience, kuchni i wc dostarczanej z
          instalacji MPEC- wiec koszt nie duzy.
          Jesli chodzi o gaz to przynajmniej nie bedzie obawy ze ktos sie zaczadzi, lub
          wysadzi sie w powietrze.
          • Gość: Lukasz IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 19.02.08, 11:21
            Wczoraj przestudiowałem Internet na temat płyty elektrycznej i płyty
            indukcyjnej, ta druga jest oszczędniejsza od płyty gazowej o jakieś 10% a od
            płyty elektrycznej o prawie 30%. Gotuje się na niej szybciej niż na gazowej i
            elektrycznej a i regulacja temperatury jest dużo szybsza. Co prawda jest to
            pewien koszt ale zaczynam się oswajać z ta myślą i nawet zaczyna mi się ona
            podobać. Trzeba do płyty indukcyjnej kupić specjalne garnki ale tu do małego
            mieszkania świetnie nadadzą sie np tefal ingenio zajmujące mało miejsca w
            szafkach :)
            • Gość: Piotr IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 19.02.08, 11:33
              Dzięki Łukasz, trafne spostrzeżenie. Ja też przemyślę kupno płyty indukcyjnej w
              takim razie.

p.s. jeśli kupisz mieszkanie w bud A to za rok pogadamy z balkonu :)
              • Gość: vv IP: *.betanet.pl 19.02.08, 23:51
                ze moga wogole nie powstac brak pieniedzy, protesty, odrzucenie
                planow...
                • Gość: dawid IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 20.02.08, 14:32
                  Te drogi oraz linia szybkiego tramwaju do Górki Narodowej maja byc
                  gotowe za 10 lat, takze jest wystarczajaco duzo czasu, zeby zmienic
                  prawo i usunac prawa hamulcowych naszego miasta i takich
                  pesymistycznych melepetow jak ty!!! Napisz w koncu cos sensownego, a
                  nie torpeduj wszystkiego co tu piszemy! Nas interesuja argumenty, a
                  nie to co sie tobie wydaje!
                  • Gość: vv IP: *.betanet.pl 20.02.08, 23:33
                    do zamiatania na parkingu, a pozatym mam konstytucyjne prawo do
                    wyrazania swojej opinie. Nie wiem czy wiesz ale wszystko sie moze
                    zmienic nowobogackie
                    • Gość: Dawid IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 21.02.08, 00:11
                      Nie przypuszczałem, ze twój ciasny intelekt może spłodzić coś tak
                      wyjątkowo mądrego ;)
                      • Gość: Lukasz IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 21.02.08, 00:41
                        Po co te kłótnie, vv masz ograniczone myślenie, myśląc w ten sposób nie powstał
                        by nawet kilometr drogi. Drogi muszą powstać to jasne, jak nie szybka autostrada
                        od północy to droga S. Tereny te mocno sie rozwijają , a kolejną inwestycją po
                        skończeniu obwodnicy wschodniej, będzie właśnie rejon północny. Już teraz spod
                        Bocianiej nie jest daleko do A4 a będzie jeszcze bliżej i to akurat pewne, tak
                        jak to, że powstanie droga S7 na wschodzie. ps pokaż mi teraz lepszą lokalizację
                        w Krakowie z nowo powstającym osiedlem gdzie mógłbym kupić
                        mieszkanie...bocianie-gniazdo jest najblizej, jest ładne, z ochrona i
                        monitoringiem....tyle!
                        • Gość: vv IP: *.betanet.pl 21.02.08, 21:34
                          wieksze osiedla sie juz w tamtej okolicy nie zbuduja, a czemu?? A
                          dlatego ze plan przewiduje niska zabudowe jednorodzinna...a co do
                          obwodnicy polnoce i wschodniej to plany zmieniaja sie z dnia na
                          dzien...wiem bo mam znajomego w magistracie.
          • 19.03.08, 12:31
            Ja od prawie 6 lat żyję bez gazu i obecnie jednym z wymogów dla mojego nowego
            mieszkania jest właśnie brak gazu. Dla mnie to jest zaleta. I to duża.
    • Gość: Piotr IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 21.02.08, 11:35
      Nie wydaje wam się że będzie tam bardzo mało miejsc parkingowych poza
      podziemnymi. Jest tylko niewielki parking od wschodu a poza tym nie widzę
      miejsca na zaparkowanie auta drugiego (lub gości).
      • Gość: vv IP: *.betanet.pl 21.02.08, 21:35
        • Gość: Paweł IP: *.ghnet.pl 22.02.08, 14:20
          Witam,
          Bardzo ciekawym doświadczeniem było przeczytanie tych wszystkich komentarzy na
          temat tego osiedla. Lektura uświadomiła mi parę dodatkowych faktów, które będę
          musiał uwzględnić. Właśnie jestem na etapie wyboru pomiędzy mieszkaniem na
          płd-zach rogu budynku B oraz mieszkania na ostatniej kondygnacji budynku E. Mogę
          liczyć na jakieś opinie w tej sprawie? Z góry dziękuję! Zastanawia mnie także
          planowana trasa tramwaju i "trasy galicyjskiej". Czy mogę liczyć na przesłanie
          planów? Im bardziej szczegółowe tym lepsze :) Pozdrawiam wszystkich a w
          szczególności przyszłych sąsiadów.
          Oto mój mail:
          paweldziepak@o2.pl
          • 22.02.08, 19:16
            B pd-zach (jak najwyżej jeśli masz aż tle kasy ;-)). Najlepsazy
            widok, przestrzeń i dlatego wiedzą ze mogą dać taka cene i znajdzie
            sie ktos kto tyle da. Wady: duze mieszkanie a jedna lazienka, ktos
            nie pomyslał. Ja w koncu biore w B choć nie róg pd-zach, niestety ;-(
            • Gość: MrS IP: *.internetdsl.tpnet.pl 27.02.08, 07:44
              super krak ma jedną działkę kupiona na wieczyste użytkowanie do 2089 roku jak
              wygląda sprawa własności opłate dzierżawna dodają do czynszu? czy kupując
              mieszkanie mam tylko dziurę w powietrzu bez własności gruntu?? czy jest to
              poprostu grunt dzierżawiony który zamieni się na własność??
              Proszę o opinie na ten temat
              pozdrawiam budynek E
              • Gość: janos99 IP: *.internetdsl.tpnet.pl 29.02.08, 14:55
                google mówią ;), iż przy końcu dzierżawy można wystąpić o nabycie
                własności, bądź o przedłużenie tej dzierżawy, i dają po prostu, o
                ile nie wykorzystuje się działki niezgodnie z jej
                przeznaczeniem...nie wygląda zbyt groźnie...

inna rzecz, w której częsci budunku E masz zamiar kupić? Południowa
                jest na działce, którą mają na właśność

pozdrawiam,
                Pawel (zapewne blok E, mieszkanie 7)
                • Gość: msroczka IP: *.internetdsl.tpnet.pl 15.03.08, 08:39
                  blok e mieszkanie 30 a - czyli na działce dzierżawionej
                  i tak pewnie pomieszkamy kilka lat i bedzie trzeba sprzedać na coś innego. tez
                  zasięgałem języka w tej sprawi także co do działki to nie ma tu jakiegos
                  przekrętu to jest działka skarbu państwa dzierżawiona a pózniej przechodzi na
                  własnosć
                  Pozdrawiam
                  Maciej
            • Gość: Magda IP: *.ghnet.pl 04.03.08, 19:09
              Witam serdecznie sąsiada.Ja również mam mieszkanie w bloku B V piętro na wschód a Ty co masz.....?
              • Gość: Paweł IP: 57.66.197.* 06.03.08, 07:50
                Ja sie jedanak zdecydowałem na mieszkanie z tarasem :)
      • Gość: Lukasz IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 04.03.08, 19:50
        Właśnie miejsca parkingowe będą dość sporym problemem na tym osiedlu gdyż ich w
        ogóle nie będzie. TAK nie będzie tam miejsc parkingowych...parking od wschodu o
        którym wspominałeś będzie wynajęty przez jedną z firm mieszczących się w budynku
        natomiast mieszkańcom i gościom pozostaje ulica...trochę mi się to nie podoba, a
        nawet bardzo mi się to nie podoba!
        • Gość: cvd IP: *.betanet.pl 08.03.08, 13:31
          jezdnie bo czasmi tam jezdze i nie zamierza sie przeciskac moim
          autem, no i tamtedy tez da sie ominac korki wiec tez korzystam.
        • Gość: janos99 IP: *.internetdsl.tpnet.pl 11.03.08, 11:09
          rozmawialem dzis z biurem sprzedazy. parking o którym mówisz będzie
          nie wynajęty firmie, a wynajmowany mieszkańcom - tak ze bedzie do
          parking dla osiedla, tyle ze nie za darmo :(

do tego od strony wschodniej, za budynkiem C ma być trochę (tak jak
          widziałem plany, 20-30 miejsc ogólnodostępnych.

masz jednak rację, to wszystko to kropla w morzu potrzeb, i nie
          brzmi to optymistycznie...jak sie nie kupi garażu, pewnie trzeba
          będzie wynajmować...ciekaw jestem tylko za ile...
    • Gość: janos99 IP: *.internetdsl.tpnet.pl 05.03.08, 08:37
      w biurze chwalili się, iż sprzedają obecnie najszybciej w krakowie,
      nawet 20 umów miesięcznie..wygląda mi to jednak średnio wiarygodnie,
      gdy przy podpisywaniu rezerwacji dostałem numer umowy 13/2008...

Rezerwował ktoś ostatnio? Jakie macie numery umów?
      • Gość: Lukasz IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 05.03.08, 11:05
        Nie wiem dlaczego ale zaczynam sie zastanawiać czy aby w niskiej cenie
        mieszkania nie czai się jakiś haczyk, czy aby w okolicy nie pracowały jakieś
        głośne maszyny, po północnej stronie jest jakiś zakład..co produkuje? A co do
        numeru umowy to ja mam 2/2008. Ps myśleliście już o rezerwowaniu jakichś
        fachowców od wykańczania mieszkań...bo wiem, że teraz czeka sie na takich
        ładnych kilka miesięcy.
        • Gość: janos99 IP: *.internetdsl.tpnet.pl 05.03.08, 11:56
          wg mnie tym haczykiem jest to, iż teraz naprawdę wolno mieszkania
          się sprzedają (gdzieś słyszałem, iż typowy developer sprzedaje 2-3
          mieszkania na miesiąc) - a oni jakimś cudem muszą upchnąć coś koło
          400 ;)...to i muszą zejść z ceny.

Inny haczyk?..bo ja wiem...nie jest to jakaś rewelacyjnie niska
          cena, choć fakt, w porównaniu z np. os. mocarta całkiem niezła.

Na północy ponoć ma być kolejna część wspomnianego os mocarta
          (działke kupił salwator), tak więc ten magazyn, czy co tam nie stoi,
          zapewne w niedługim czasie zniknie (tyle iż mieszkancy bloków po tej
          stronie będą mieć 2 lata kolejnej budowy :(...

Jak szukasz większego hałaśliwego problemu, to masz po wschodniej
          stronie pociąg + planowaną trasę szybkiego ruchu - choć tutaj
          konstrukcja osiedla jest całkiem nieźle przemyślana, i myślę iż w
          środku osiedla będzie całkiem ok, nie powinno być nic
          słychać...gorzej Ci co mają mieszkanko w bloku C...

Wykończenie? Dużo ostatnio w biurze gadałem, i jedna z babek tam
          pracujących mówiła, iż są w trakcie podpisywania umowy z jakąś
          firemką, która będzie wykańczać mieszkania, i dostanie wejście na
          budowę dużo wcześniej - stąd odbierając klucze można mieć już sporo
          zrobione...ale ile to będzie kosztować, tego teraz pewnie nie
          przewidzi..
          • Gość: Lukasz IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 05.03.08, 12:13
            No to się cieszę, bo akurat mój balkon przestrzałem będzie mijał okrąglak i
            budynek D, wiec będę miał tą budowę za oknem ale potem mogę spodziewać się w
            miarę niezłego widoku a nie jakiegoś starego magazynu no i pociągi w ogóle nie
            będą mi przeszkadzać :) (bud A), wkurza mnie ten parking, którego nie będzie bo
            nie wyobrażam sobie jak takie duże osiedle może funkcjonować bez parkingu, a
            mały który jest planowany ma zostać wynajęty....przy Bocianiej to może
            zaparkować może z 20 samochodów i tyle....pozdrawiam przyszłych sąsiadów i
            zapraszam na jakąś parapetówę :)
            • Gość: janos99 IP: *.internetdsl.tpnet.pl 05.03.08, 12:59
              a ta wiedza związana z brakiem parkingu to jakaś wiarygodna? czy
              jakaś plotka?....ja postaram się przy najbliższej okazji spytać w
              biurze o szczegóły, co jak co, ale zawsze rozmawia mi się tam bardzo
              w porządku, do tej porty wyjaśnienia zawszem i wystarczały (choć nie
              mają wyjścia, muszą mówić dobrze ;)
              • Gość: Lukasz IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 05.03.08, 13:11
                Informacja o parkingu pochodzi od jednej pani z biura, wiec uważam ją za pewną.
                Na pytanie o parking odpowiedziała, że tak jak w całym Krakowie na ulicy, z tym,
                że jest to osiedle no a ulica mała....mamy dwa samochody wiec jeden będzie
                musiał stać a raczej walczyć o miejsce na ulicy. Nie wiem czy można na nich
                jakoś wpłynąć aby ten parking nie był jednak wynajmowany a służył do obsługi
                osiedla....
                • Gość: janos99 IP: *.internetdsl.tpnet.pl 05.03.08, 16:40
                  Przyznam, liczyłem iż jest to mniej wiarygodna plotka :(...jak tak,
                  to rzeczywiście kiepsko, a ja na chwilę obecną zaplanowałem sobie
                  nie kupowanie garażu (mniejsza obciążenie kredytowe przy dość
                  dziwnej sytuacji gospodarki światowej w ostatnich miesiącach)..

jedno, przy siewnej jest sporo osiedli, gdzie można próbować mieścić
                  się, ale nie jest to na pewno wygodne, a może i nawet coś niezgodne
                  z prawem...nic, zamęczę tym pytankiem i ja biuro, zobaczymy jak się
                  będą tłumaczyć
                  • Gość: Krzych IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 06.03.08, 09:36
                    Wg mnie, panie z biura sprzedaży oszukują klientów tanimi sztuczkami, że mają
                    bardzo duży ruch, że mieszkania szybko się sprzedają, że na stonie nie widać bo
                    informatycy nie odświeżają, że standard wysoki, że wszytko cudownie. Coś mi się
                    nie wydaje żeby zainteresowanie było tak duże, a oni udawać muszą żeby sprawiać
                    dobre wrażenie.
                    Jeśli to prawda z wynajmem parkingu, to wszyscy zostaliśmy wprowadzeni w błąd
                    przez developera bo na stronie jest jasno napisane że parking dla gości i
                    codziennego użytku! Nie dajmy sobą manipulować!!!
                    • Gość: gdfgf IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 06.03.08, 11:08
                      Faktycznie z ta sprzedaza to niezla sciema, zamiast mieszkan ubywac,
                      przybywa ;) Policzcie sobie na dominium, ale faktycznie moze
                      nieaktualizuja w co nie chce mi sie wierzyc! A z tym parkingiem to
                      niezła lipa! Po ile sa miejsca parkingowe? Ja szczerze mowiac tez
                      odlozylem zakup...
                      • Gość: janos99 IP: *.internetdsl.tpnet.pl 06.03.08, 14:53
                        pewnie nie ma aż takiego ruchy, jak mówią, ale i mysle ze średnio
                        aktualizują (choć pani mówiła, ze jak tylko ma chwilę, to zaznaczają
                        te kupione). Np. moje, które zarezerwowałem w poniedziałek, dalej
                        jest jako wolne...zobaczmy, kiedy zaznaczą je jako sprzedane.

Ostatnia informacja o cenie garażu - a właściwie miejsca
                        parkingowego,(bez negocjowania tej ceny) to coś koło 21000.
                        • Gość: Anna IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 10.03.08, 15:59
                          Witam, mam pytanie czy wiecie w jakim stopniu mieszkania będą wykończone? Czy na
                          ścianach będą tynki, a może tylko beton komórkowy, czy na podłodze trzeba robić
                          wylewki dodatkowe, czy można bezpośrednio kłaść podłogę. Pozdrawiam
                          • Gość: janos99 IP: *.net.autocom.pl 10.03.08, 23:43
                            Na stronie piszą o 'tynku akrylowym', tak samo wpisane jest w załączniku do umowy.
                            co to dokładnie jest to nie mam pojęcia ;), ale ponoć nadaje się już prosto do
                            malowania (chyba iz jest sie bardzo wybrednym, bądź spierniczą robotę....)...
                            • Gość: grizli IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 11.03.08, 13:01
                              Nie jestem fachowcem w tej materii, ale tynk akrylowy bedzie raczej
                              na zewnatrz budynku, a w mieszkaniach bedzie tynk gipsowy (wystarczy
                              delikatnie przeslifowac i mozna malowac, jesli nie robia tego
                              partaki, ale wydaje mi sie, ze nasze bloki buduja fachowcy i
                              szczerze mowiac tempo jest imponujace)
                              • Gość: Piotr IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 11.03.08, 15:36
                                Czy komuś z was udało się wejść na teren budowy? Zastanawiam się kiedy będzie
                                można obejrzeć swoje mieszkanko.. Ja kiedyś próbowałem ale mnie odprawili z
                                kwitkiem...
                                • Gość: Ruda IP: *.centertel.pl 13.03.08, 23:14
                                  Mi sie udało ;-)
                                  • Gość: nn IP: *.betanet.pl 14.03.08, 02:05
                                    • Gość: Karolka IP: *.comarch.com 17.07.08, 16:57
                                      Witam, czy ktoś może mi wytłumaczyć, dlaczego jest jeszcze tyle wolnych mieszkań
                                      w budnku D? Poważnie się zastanawiam nad kupnem mieszkania wlasnie w tym bloku,
                                      popełniam błąd? Z góry dziękuję za odpowiedzi:)
                                      • Gość: autor IP: 217.98.20.* 17.07.08, 17:42
                                        bo są drogie...;-) zwłaszcza te południowe
    • Gość: autor IP: *.e-contact.pl 19.03.08, 14:01
      Założyłem osobne forum dla Bocianiego Gniazda. Zapraszam wszystkich.

forum.gazeta.pl/forum/71,1.html?f=51356
      • Gość: Ala IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 24.03.08, 02:51
        A może by tak forum otwarte a nie tylko dla zarejestrowanych użytkowników...a
        zresztą nieważne. Buź i wszystkiego najlepszego!
        • Gość: jaaceek IP: *.e-contact.pl 25.03.08, 09:58
          Nie mam nic przeciwko forum otwartemu. Trzeba tylko znaleźć miejsce, gdzie takie
          forum można założyć - oczekuję propozycji. Na szybko zrobiłem tutaj, rejestracja
          trwa chyba tylko chwilę, więc uznałem, że nie będzie to problemem. Jeśli jest to
          problem, to możemy przenieść to gdzie indziej.
          • Gość: Arek IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 10.04.08, 13:13
            Witam, mam pytanie jakiego rodzaju domofony będą zainstalowane na osiedlu? Czy
            będą to zwykłe domofony czy może videodomofony jak podaje jedna z firm, która
            sprzedaje mieszkania na Bocianim Gnieździe.
            • Gość: Bartos IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 16.05.08, 10:13
              Videodomofony to już by Ameryka była :D A co sądzicie o budynku E? Ja rozważam
              zakup właśnie w tym tworze :)
              • Gość: janos99 IP: *.internetdsl.tpnet.pl 16.05.08, 12:07
                Wlasnie w tym budynku kupiłem...na pewno będzie tam najciszej,
                jednak za to z okna masz widok tylko na inne budynki, i to wcale nie
                leżące daleko...to już kwestia tego na czym Ci zależy ;)

Inna rzecz, układy mieszkań w północnej części są mega
                dziwne..skosy, łuki...może i ładnie i niestandardowo takie
                mieszkanie wygląda, ale powodzenia w urządzaniu!
                • Gość: Bartos IP: *.chello.pl 16.05.08, 17:08
                  Własnie chciałem się spytać jak jest z tą odległością. Oficjalnie
                  jest to 20m , ale ... sąsiedzi mi będą przez okno zaglądać?:) Ja mam
                  zamiar podjąć decyzję po jutrzejszych targach i przeczytaniu
                  dokumentów inwestora.
                  • Gość: G IP: *.eranet.pl 27.05.08, 17:52
                    Wlasnie kupilem mieszkanko w E. Co do tej odleglosci hmm...
                    najlepiej przejdz sie na budowe sam ocenisz, w moim przypadku dla
                    mnie ta odleglosc odpowiada.
                    Pozdrawiam przyszlych sasiadow
                    • Gość: proroque IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 29.05.08, 15:09
                      Czy ktoś w ogóle wie jakie tam będą odległości między budynkami? jak spytałem to
                      powiedziano mi że 20m to minimum. Wyszedłem z biura i zrobiłem 10 kroków między
                      wieżą a budynkiem D :) Wychodzi na to że Panie nie bardzo wiedzą co mówią.
                      Podobno zasady o min 20m już nie ma, a odległość wyznacza min. ilość światła
                      która ma wpadać do mieszkania. Ciekaw jestem ile to jest w tym naszym
                      gnieździe. Pozdrawiam sąsiadów
                      • Gość: mrs IP: *.internetdsl.tpnet.pl 09.06.08, 08:36
                        odległości jakie sa to są, w budynku E jest jeszcze w miare
                        rozsądnie - najlepsza strona to strona południowa - duża przestrzeń.
                        Sam analizowałem który lepszy - kupiliśmy w E.Jeżeli chodzi
                        o "cisze' to również budynek E jest najlepiej usytuowany. Stojąc na
                        balkonie jednego mieszkania nie słyszałem pociągu jadącego relacji
                        wawa- krk - bardzo mnie to nurtowało ale jednak miłe zaskoczenie -
                        cisza ;). A co do Pań sprzedajcych mieszkania to porażka chyba
                        gorszych nie mogli zatrudnić - kompletna dezinformacja. Pozdrawiam
                        sąsiadów CU
                        • Gość: proroque IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 09.06.08, 12:53
                          O widzę że niektórym udało się dostać na teren budowy..
                          Mam pytanie czy ktoś może zmieniał projekt mieszkania, i jeśli tak to ile za to
                          płaciliście? Czy udało się komuś wynegocjować cenę garażu lub piwnicy? Ja
                          przykładowo za piwnicę płacić nie musiałem.
                          Pozdrawiam
                          • Gość: yal IP: *.ar.krakow.pl 14.06.08, 11:39
                            Wykonanie kosztorysu zmian i wprowadzenie ich do projektu kosztuje
                            500zł.Jeżeli chcesz zmieniać coś co już istnieje fizycznie w
                            mieszkaniu (ściany, instalacje) trzeba ponieść koszt przeróbek . I
                            tu trzeba się pilnować bo wykonawca naciąga klientów. Nie można
                            sprawdzić, czy do momentu złożenia wniosku nasze
                            ściany/instalacje/inne były wykonane, a Cracovia i tak sobie za to
                            policzy.
                            Proroque, jeżeli w Twoim mieszkaniu są okna i zabezpieczone klatki
                            schodowe - możesz wejść na teren budowy.
                            Pozdrawiam.
                            • Gość: rumuneczka22 IP: *.internetdsl.tpnet.pl 23.06.08, 08:40
                              Witam mam nadzieję przyszłych sąsiadów, też chcę kupić mieszkanie w E, jedyne
                              nad czym się jeszcze zastanawiam to trasa galicyjska, jak daleko od bloku będzie
                              przebiegać..wiem że E jest oddzielony od innych bo jest w środku ale ciekawa
                              jestem pod którymi oknami i w jakiej odległości przebiegnie trasa, wiem że na
                              forum trwała wymiana dokumentów (planów, map) przebiegu trasy, jeśli ktoś je
                              posiada proszę o podesłanie na maila: i.mayer@poczta.fm, pozdrawiam wszystkich z
                              bocianiego :)
                              • Gość: janos99 IP: *.internetdsl.tpnet.pl 23.06.08, 12:02
                                Trasa będzie przebiegać wzdłuż bloku C, pomiędzy osiedlem a torami.
                                Pomiędzy trasą a blokiem ma być ekran dźwiękochłonny (choć
                                najlepszym ekranem dla bloku E jest blok C). Pomiędzy ekranem a
                                osiedlem ma być jeszcze lokalna ulica 'nowa siewna'.

• Gość: rumuneczka22 IP: *.internetdsl.tpnet.pl 23.06.08, 20:04
                                  dziękuję za odpowiedź :) pozdrawiam przyszłych mieszkańców bocianiego
                                  • Gość: bart IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 24.06.08, 15:21
                                    A co wy na to że superkrak wykończy balkony za darmo? Czuję że troszkę się
                                    wystraszyli..
                                    • 24.06.08, 15:45
                                      A skąd masz taką informację? Pytam, ponieważ w dokumentach, które dostałem przy
                                      umowie przedwstępnej balkon mam sobie sam wyłożyć płytkami. Być może
                                      "wykańczanie balkonów" dotyczyć będzie tylko nowych nabywców. Zresztą pomysł ten
                                      z kładzeniem płytek na balkonach wdawał mi się od początku dziwaczny. Pozdrawiam.
                                      • Gość: bart IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 24.06.08, 16:31
                                        dostałem taką informację od nich, pomimo tego że umowę podpisałem jakiś czas
                                        temu. Nie mogę powiedzieć że mnie to nie ucieszyło :) Pierwotnie było to
                                        zapewnione w umowach, a potem zmienili na "do wykończenia własnego" . Teraz
                                        powrócili do poprzedniej wersji.. Dlaczego dziwaczny?
                                        • 24.06.08, 22:42
                                          Ano dziwaczny ponieważ każdy będzie miał inne płytki i przy ażurowej osłonie
                                          balkonu będzie to widoczne na zewnątrz. Taki drobiazg bardzo niekorzystnie
                                          wpłynie na estetykę osiedla. Z tego co już zrobiono wnioskuję, że
                                          wykonawca/sprzedawca przywiązuje dużą wagę do kolorystyki, wykończeń itp. detali
                                          i być może dostrzegł absurd w indywidualnym kładzeniu płytek.
            • Gość: maki IP: *.plus.com 25.06.08, 14:09
              Witam. Czy ktos kto podpisal juz przedwstepna umowe moze mi
              powiedziec jak sie to odbywa ile trwa i ile trzeba zaplacic. I o co
              zapytac przede wszystkim. czy nie ma jakichs kruczkow w
              przedwstepnej. Pozdrawiam przyszlych sasiadow.
              • Gość: janos99 IP: *.internetdsl.tpnet.pl 26.06.08, 08:10
                wg mnie umowę mają całkiem znośną i zrozumiałą, nie walczyłem o
                żaden z zapisów który wydawał się niekorzystny. wszystkie prawa i
                obowiązki wyglądają symetrycznie...

uważaj tylko na numery działek które wpisują, sami się pogubili w
                tych swoich własnościach/prawach użytkowania...braku bałaganu w tej
                sprawie to im nie odmówię ;)
                • Gość: bart IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 26.06.08, 11:13
                  Ja za akt zapłaciłem ok, 1500 PLN i zajęło mi to około godziny. W umowie
                  kruczków być nie powinno, aczkolwiek radzę dokładnie przeczytać, i w razie czego
                  pytać notariusza.
                  • Gość: maki IP: *.watf.cable.ntl.com 26.06.08, 20:28
                    Dzieki. A czy wiecie moze na ktorej dzialce jest blok B ? Na
                    dzierzawionej czy na ich wlasnosci ? Bo z map ktore od nich dostalem
                    nic nie wynika :)
                    • Gość: Maciek IP: 77.236.4.* 27.06.08, 09:41
                      Blok B znajduje sie na dzialce bedacej wlasoscia Super Kraka, druga
                      dzialka jest w uzytkowaniu wieczystym. z drugiej strony, nie ma to
                      wiekszego znaczenia.

• 02.07.08, 08:04
                        A czy nie wiesz może na której działce leży budynek C ( dokładnie
                        chodzi o mieszkanie 65 lub 88 ) Czy to jest działka dzierżawiona czy
                        własność kraka...

pozdrawiam sąsiada
              • Gość: Piotr IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 30.06.08, 21:54
                Czy ktos orientuje sie po ile maja teraz miejsca parkingowe w garazu
                pod blokami? dzieki
                • Gość: janos99 IP: *.internetdsl.tpnet.pl 01.07.08, 15:28
                  stan z około 10 kwietnia - ok. 22000
                • Gość: macko IP: *.gemini.net.pl 03.07.08, 14:31
                  21000 cena z dn. 03.07.2008 r.

pozdrawiam
                • Gość: lksvdj;osdi IP: *.tpnet.pl 03.07.08, 17:55
                  21136 dokładnie czyli chyba nic sie nie zmienia.
                  B jest na działce dzierżawionej na wlasności są tylko 1 południowa
                  klataka E i blok C klatki wschodnie (od siewnej) i południowe.
                  Granica oznaczona na mapce którą mam w akcie. Pozdro
                  • Gość: Piotr IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 04.07.08, 17:04
                    Dzieki i pewnie do zobaczenia wkrotce! Budowa na ukonczeniu... Mam
                    nadzieje, ze kolo grudnia beda klucze ;) Pozdrawiam!!!
          • Gość: Arek IP: *.76.classcom.pl 07.07.08, 20:31
            Witam, właśnie dopełniłem wszystkich formalności i czekam spokojnie na
            mieszkanko. Niestety czuje ogromny niesmak jeżeli chodzi o to jak to wszystko
            wyglądało, jak byłem obsługiwany. Panie sprzedające mieszkania zachowują się
            jakby sprzedawały marchewkę na jarmarku, po prostu tragedia. Powiem, że były
            momentami chamskie i niegrzeczne. Prawda, że trochę negocjowałem i wybrzydzałem,
            ale takie prawo klienta, a kupujemy jednak dość drogą rzecz!!! Ale te panie
            chyba tego nie rozumieją. Mam szczerą ochotę takie traktowanie klienta komuś
            zasygnalizować. Gdyby obok powstawało podobne osiedle w podobnych warunkach to
            na pewno nie wybrał bym Super Kraka przez te zołzy!!!
            • 08.07.08, 00:07
              • Gość: dfdf IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 08.07.08, 00:13
                Wybrzydzanie w obecnej sytuacji rynkowej to chyba ludzka rzecz ;)))
                Niestety złote czasy dla deweloperki sie skonczyly!!!
                • Gość: Arek IP: *.76.classcom.pl 08.07.08, 10:35
                  Tylko problem w tym komu to zgłosić, skoro adres mailowy to jest adres właśnie
                  do biura, w którym siedzą ów panie i to one go czytają. I to jest paradoks... no
                  a przy okazji chciałbym się dowiedzieć czy ktoś ma, miał podobne odczucia?

• Gość: sealsman IP: *.tpnet.pl 08.07.08, 17:35
                    Chyba nadepneles ktorejs na odcisk albo przesadziłes z tym
                    wybrzydzaniem bo dla nas byly zawsze mile. jak chcesz zlosic na inny
                    mail to szukaj na stronie superkrak zamiast na osiedlowej. Ja
                    pracuje tez w obsludze klientow tylko kupujacych mniejsze rzeczy niz
                    mieszkania i przy niektorych nerwy naprawde puszczaja....
                    • Gość: bf IP: *.betanet.pl 08.07.08, 23:14
            • 09.07.08, 00:21
              o ile ta szczupła, niska kobieta (Sabina) jest w porządku, to niestety ta druga
              kobieta(wysoka, ciemne kręcone włosy, siedzi po prawej stronie zaraz jak się
              wchodzi do biura) jest tragiczna. wcina się chamsko w rozmowę, zgrywa nie
              wiadomo kogo, no i na dodatek nie należy do najprzyjemniejszych osób.

a może ktoś z was pamięta kolesia który siedział po lewej stronie drzwi
              wejściowych (chyba Szymon)? To był dopiero dramat. Proszę go o plany jakieś a
              ten wyskakuje z tekstem: a to jak ma pan w domu te plany to sobie pan zobaczy,
              nie chce mi się przeszukiwać tych papierów. no sory, ale to już lekkie
              przegięcie jak dla mnie.

pozdrawiam sąsiadów:)
              • Gość: bart IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 09.07.08, 09:33
                Ci sprzedawcy sieją dezinformację. Pytałem ich o okna - jakie mają być, to
                powiedzieli mi jedno, a w rzeczywistości jest zupełnie co innego..
                • Gość: sasiad IP: *.tpnet.pl 09.07.08, 18:21
                  jest dyra na miejscu niestety rzadko - jak cos trzeba podpisac to
                  zolzy ja wolaja /moze zawolaja jak pojdziesz poskarzyc/ Gostek przy
                  drzwiach koszmar ale jak bylem z papierami /2 razy niestety bo
                  brakowalo kartki/ to gostka nie bylo i biurko puste - moze na niego
                  wlasnie poskarzyli skutecznie
                  napiszcie co z tymi oknami jest nie tak
                  • Gość: Arek IP: 57.66.197.* 09.07.08, 20:26
                    Wlasnie dokladnie chodzi o ta wysoka po prawej stronie, zaraz kolo drzwi, to z
                    nia wszystko zalatwialem...wiesz nerwy puszczaja, ale klient to klient i zawsze
                    ma racje!!! Takie jest swiete prawo!!! A jezeli ktos tego nie rozumie to
                    powinien zmienic prace! A co do okien to beda drewniane, na szczescie, bo nie
                    ufam plastikom.
                    • Gość: Maciek IP: *.ver.airbites.pl 10.07.08, 21:13
                      Witam przyszłych mieszkańców Bocianiego Gniazda! parę tygodni temu
                      podpisałem umowę przedwstępną a teraz trafiłem na to forum.
                      Przeczytałem go bardzo skrópulatnie i muszę przyznać że w niektórych
                      mementach można "boki zrywać" gdyż to co piszą forumowiecze wygląda
                      jak rozmowa ze ślepym o kolorach. Informacje tutaj podawane są chyba
                      z kosmosu zciągniete a poziom rozmów i komentarzy zmusza mnie do
                      zastanowienia się kogo ja mieć też będę za sąsiada (o zgrozo!)
                      Zaczynając od ostatniego wątku a mianowicie pracowników biura
                      sprzedaży, otóż nie mam zastrzeżeń co do żadnej pracującej tam pani,
                      wręcz przeciwnie są sympatyczne i miłe, bez żadnych problemów
                      uzyskałem wszystkie informacje i potrzebne mi dokumenty. Potrafią
                      doradzić, gdyż widźą plusy i minusy wszystkich mieszkań więc
                      naprawdę jestem bardźo zadowolony z obsługi. Ale...jeszcze sie taki
                      nie urodził żeby wszystki dogodził. Podczas pewnej wizyty w biurze
                      widziałem zachowanie pewnego klienta (oby nie okazał się moim
                      sąsiadem) jego poziom manier był co najmniej chodnikowy a sposób
                      zachowania taki że ja jako osoba postronna miałem go ochotę wyrzucić
                      na zbity... serdecznie współczuję więc kontaktów z tak uroczymi
                      klientami, myślę wręcz że Super Krak powinien się wyposażyć w
                      purpurowy dywan i rozwijac przed każdą taka mendą... ;)
                      Klient ma zawsze racje (a ja myślalem że to nauczyciel ma zawsze
                      racje -uśmiałem się)okna - stoi sobie taki fragment okna w biurze i
                      zamiast sobie go obejżeć i zapytać to ktoś tutaj bzdury wypisuje -
                      białe drewniane firma Stolbud Włoszczowa S.A.. Płytki na balkonach
                      hmm chyba bym wolał jasniejsze ale na tych przynajmniej kurzu bardźo
                      widać nie bedzie no i jeden fachwowiec do szukania mniej:)
                      A propo czy ktoś już może zainteresował się mieszkaniem wzorcowym
                      przygotowywanym przez dewelopera? z tego co wiem to bedzie ono
                      gotowe na koniec lipca, osobiście mam zamiar sprawdzić tą ofertę a
                      jeśli mi się spodoba to może się nawet skuszę i będę miał mieszkanie
                      gotowe wczesniej.
                      Czy ktoś (posiadający wiarygodne informacje) wie jak długo trzeba
                      czekać na to nieszczęsne pozwolenie na użytkowanie? jak długie są
                      terminy aby deweloper otrzymał ten dokument? Oficjalna data w umowie
                      to koniec kwietnia 2009 ale wiem że to terminy maksymalne.
                      Czy ktoś dokładnie wie w ktorym momencie zawiąrzą się wspólnoty
                      mieszkańców? muszą być dwie osobne z powodu różnych działek, wiem że
                      Super Krak napewno nie bedzie się tym zajmował dlatego ineteresuje
                      mnie ten temat i oby w zarządzie nie było forumowiczów obrzucających
                      się wzajemnie błotem bo to dla nas jako mieszkańcow złe rokowania.
                      Pozdrawiam
                      • Gość: cotyjebiesz IP: *.watf.cable.ntl.com 10.07.08, 22:26
                        No Ty na pewno nadajesz się na sekretaŻa wspUlnoty.
                      • Gość: Arek IP: 57.66.197.* 10.07.08, 22:26
                        Otoz odpowiem Ci tak, pani dokladnie nazywa sie Musial, byla wyjatkowo niemila,
                        mialem z nia kontakt kilkukrotnie i niestety musze przyznac, ze charakteryzuje
                        sie ona brakiem podstawowych manier, a sprzedawac to ja bym jej nie pozwolil
                        gaci na bazarze. Nie bylem nie mily, ale oczywiscie jak to jest przy zakupie
                        dosc drogiej rzeczy pytalem, wybrzydzalem, targowalem sie. A zreszta, kazdy ma
                        swoje zdanie. Nie wiem co Cie tak drogi Macku w stwierdzeniu, ze to klient ma
                        zawsze racje smieszy?! Racje miala pani z miesnego ale niestety 20 lat temu,
                        teraz to klient ma ZAWSZE racje, takie swiete prawo klienta.
                        • Gość: Piotr IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 11.07.08, 08:16
                          Pewnie racja lezy po srodku, moze byles wyjatkowo nachalny, albo
                          masz wyjtkowo irytujacy styl bycia, tacy ludzie sie zdarzaja i tez
                          dzialaja na mnie jak płachta na byka... ale o czym my tutaj wogole
                          rozmawiamy? Masz jakies pretensje umow sie z Prezesem i po sprawie a
                          nie wyzalaj sie na forum!!! Jak widzisz nie wszyscy maja takie
                          doczucia jak ty... Pzdr.
                        • 12.07.08, 00:32
                          przy drzwiach??
                          • Gość: Arek IP: 57.66.197.* 12.07.08, 20:09
                            Wlasnie tez mi sie wydaje, ze ten list Macka to od kogos z biura jest!!!
                            • Gość: autor IP: 217.98.20.* 13.07.08, 11:47
                              moze i tak.... ale ja tez nie mialem zastrzerzen do pani Musial.
                              Cicha, spokojna i grzeczna.
                      • Gość: janos99 IP: *.internetdsl.tpnet.pl 11.07.08, 09:10
                        W kwietniu, gdy podpisywałem umowę, wstępna informacja o koszcie
                        wykończenia mieszkania przez tę firmę co robi pokazowe, to ok.
                        1000/m2.....ma ktoś jakieś nowe wiarygodne informacje?

Inna rzecz, nie robiłem jeszcze kosztorysu wykańczania, ale próbując
                        szacować wydaje mi się to dość wygórowaną ceną...
                        • Gość: mrS IP: *.internetdsl.tpnet.pl 11.07.08, 13:28
                          Panie sprzedające - faktycznie czasem są niegrzeczne myślę że podyktowane to
                          jest tym, że nie wiedzą co sprzedają. dlatego też nie udzielają informacji tylko
                          spuszczają po brzytwie. czasem robia dzień dobroci tak jak z tymi płytkami na
                          balkonie i dzwonią do nas.rozmawiałem 2 tygodnie temu z jednym z kierowników o
                          zakończeniu budowy i rzucił termin 30 listopad - chcą się zwinąć jednym słowem.
                          Patrząc na obecny stan zaawansowania prac jest to realne. co do pozwolenia na
                          użytkowanie - to jezeli super-krak wyjdzie z tymi papierami od razu po oddaniu
                          obiektu przez generalnego to 3 tyg. i można oglądać mieszkanie. życzmy tego
                          sobie! co do ceny wykończenia mieszkania hmm 1000 pln/m2 dużo - niedużo
                          zależy jakie materiały. jeśli mają to być gładzie+ malowanie+ panele+ płytki to
                          nie czarujmy się cena kosmos!!!! pozdrawiam sąsiadów
                          • Gość: Arek IP: 57.66.197.* 11.07.08, 20:03
                            30 listopada to termin umowy zawartej pomiedzy KPB a Super Krakiem, wiec co mial
                            powiedziec, ze sie spoznia. No ale miejmy nadzieje, ze moze to byc nawet
                            szybciej gdyz nie bylo mroznej i snieznej zimy wiec budowa praktycznie caly czas
                            szla do przodu. Wracajac do Super Kraka i obslugi klienta i calej tej
                            dezinformacji to chyba po to jest forum zeby dzielic sie tutaj swoimi
                            spostrzezeniami, przemysleniami i odczuciami. A co do dezinformacji to ostatnio
                            moj znajomy dzwonil do Super Kraka i pytal kiedy mieszkania beda do odebrania i
                            "przemila" pani oswiadczyla, ze 4 kwartal 2008 a wiemy dobrze, ze zgodnie z
                            umowa moze to byc nawet 2 kwartal 2009, ale tego oczywiscie sie nie mowi.
                            • Gość: Magda IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 14.07.08, 16:44
                              Dzień dobry, mam pytanie jak sprawa wyglądać będzie z wspólnotą mieszkaniową a
                              wzajemną egzystencją z wynajmowanym przez Super Krak terenem obok budynków, jak
                              np parkingów przy ul Bociana, czy tez budynkiem okrąglaka. Zwykle jest to tak,
                              ze deweloper buduje budynki i potem mówi dowiedzenia i nie ma żadnego wpływu na
                              działalność wspólnoty, tutaj natomiast wspólnota współpracować będzie musiała z
                              developerem....zastanawiam się też czy Super Krak nie będzie wymuszał na
                              wspólnocie pewnych rozwiązań bądź nie stosował się do ustaleń wspólnoty.
                              • 14.07.08, 17:43
                                Prawdopodobnie S.KRAK będzie członkiem Wspólnoty i tak jak każdy członek będzie
                                miał swoją część udziałów - a więc i nakłady/wpłaty obowiązkowe i prawo głosu,
                                ale tylko w ułamku określonym przy zakładaniu WSPÓLNOTY. Wszystko zależy od
                                powierzchni mieszkaniowej a w tym przypadku może wytworzyć się ciekawa sytuacja.
                                Pozdrawiam i niecierpliwością będę czekał na zabranie głosu przez osoby lepiej
                                zorientowane ode mnie.
                                • Gość: maki IP: *.watf.cable.ntl.com 14.07.08, 23:52
                                  Panie z administracji Super-Kraka zapewniały, że deweloper nie
                                  będzie miał nic wspólnego ze wspólnotą. Pozdrawiam przyszłych
                                  sąsiadów. Czy jest na forum mieszkaniec bloku B ?
                                  • Gość: Magda IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 15.07.08, 08:21
                                    Trochę to dziwne ze Super Krak nie będzie miał związku ze wspólnotą, do niego
                                    należy budynek okrąglaka, który znajdować się będzie na osiedlu, Super Krak
                                    zostawia sobie tez pule parkingów na osiedlu które będzie wynajmował...wiec bądź
                                    co bądź będzie miał duży wpływ na funkcjonowanie osiedla.
              • Gość: Anka IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 15.07.08, 10:57
                Witam przyszłych mieszkańców, nie wiem czy zauważyliście ale budynki zaczynają
                wyglądać inaczej niż na wizualizacjach i co gorsza część ustaleń i opisów
                umieszczonych w załącznikach już nie zgadza się z prawdą. Zaczynają zmniejszać
                nam okna z 3-kwaterowych na 2-kwaterowe, zadaszenia balkonów w kilku bloków
                zmieniły się z przeźroczystych na zwykłe betonowe zadaszenia...czy ktoś ma
                informacje na temat jak możemy egzekwować opisy z załączników do umowy??
                Notariusz uznał, że załączniki nie są czytane i on nie ma na nie wpływu!!!
                Zaczynam się pomału martwić jak ten niby wysoki standard wykończenia będzie
                wyglądał w rzeczywistości?!
                • 16.07.08, 18:24
                  Dziewczyno siejesz panike. Przerazilem sie i polecialem z umowa do
                  kolesia po prawie. Mowi ze piszesz bzdury. Po pierwsze mamy w umowie
                  że "zgodnie z powołaną niŜej decyzją o pozwoleniu na budowę oraz
                  decyzjami o pozwoleniach zamiennych i na podstawie projektu
                  architektonicznego sporządzonego przez ......" a dlej "Plany
                  mieszkania i kondygnacji podziemnej z usytuowaniem miejsca
                  postojowego w podziemnym garaŜu stanowią Załączniki nr 2 i 3 do
                  niniejszej Umowy, przy czym Zobowiązana do SprzedaŜy oświadcza, Ŝe
                  są one zgodne z projektem budowlanym,o którym mowa w § 2 tej Umowy;"
                  I takie mieszkanie wlaśnie mają ci sprzedać. Jeśli masz na
                  załączniku 3 okna to masz mieć 3 a nie 2. I naprawde nie wiem w czym
                  problem. Lepiej czytaj co podpisujesz i nie strasz, albo zgłaszaj S-
                  Krakowi niech poprawia jesli sa różnice. Idź niech ci pokaże
                  opiesczętowany projekt i mają robić z nim zgodnie a jak nie to kary
                  jak w umowie. Acha jeszcze jedno obrazki nie sa projektem, choć
                  patrzac na ich strone to niewiele sie roznią od tego co buduja.
                  • Gość: Lukasz IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 16.07.08, 19:11
                    Widzę, że ktoś zasięgnął fachowej opinii, ale faktycznie opis w załączniku już
                    nie zgadza się z tym co budują, mam mieć zadaszenie balkonu wykonane z plastiku,
                    a jest już obwódka wokół bloku z betonu bud A, nie podoba mi się to bo szczerze
                    myślałem, że fajnie to będzie wyglądało kiedy będę sobie leżał na balkonie i
                    patrzył w niebo a teraz będę widział beton....czy coś teraz da się zrobić? Bo
                    przecież to już jest fakt a w projekcie mam co innego?
                    • 17.07.08, 17:49
                      wez w garsc umowe, rysunek mieszkania z projektu i idz robic raban do biura.
                      masz miec tak jak narysowane w projekcie. jeszce buduja, moze sie robneli, jest
                      czas jeszcze zmienic, no moze nie caly budynek ale wiele...
            • Gość: Anna B IP: *.chello.pl 03.09.08, 14:18
              wiesz nie wiem czemu odniosłeś takie wrażenie ja negocjowałam cene i
              wybrzydzałam jak nie wiem a panie były bardzo miłe i wszystkie
              formalności załatwiły za mnie i do tego jestem z nimi w stałym
              kontakcie dzwonia i informuja mnie o stanie budowy i takie tam
              naprawde morze wykazałeś brak kultury przy tym bo trzeba umieć sie
              zachowac ;)
    • 29.07.08, 09:31
      Witam, temat może nie powinien być poruszany na forum, ale myślę, że jego rozwinięcie może zaoszczędzić trochę kasy tym, którzy mają zamiar kupic mieszkanie na Bocianim:)
      Pytanie brzmi: czy i na jakie upusty cenowe można liczyć? Jakie są Wasze doświadczenia? Z góry dziekuję za odpowiedź, pozdrawiam
      • Gość: dfdf IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 29.07.08, 14:15
        Ponawiam Pytanie ;) Daja jakies upusty na miejsca parkingowe,
        ewentualnie daja je za darmo przy zakupie mieszkania? Dzieki.
      • 29.07.08, 14:27
        Był okres - ponoć dwa lata temu - kiedy mieszkania na BG były tanie. Wiele osób
        zawarło umowy. W związku z gwałtownym wzrostem cen mieszkań zostały one zerwane.
        Nie znam się na handlu mieszkaniami. Ale gdyby KRAK dotrzymał ówczesnych
        zobowiązań nie miałby najmniejszych kłopotów ze sprzedażą wszystkich mieszkań. A
        teraz widać, że najtańsze są sprzedane a drogie czekają. Czekaja na bonifikaty.
        Ponoć niektóre mieszkania mają zniżkę 7%. Sprzedający oferują "darmowe komórki".
        2m2 - za 6 - 7 tys. Już sama wielkość, nie mówiąc o cenie tych komórek wyzwala u
        mnie drgawki klaustrofobika. Przy większych mieszkaniach zapewne można będzie
        powalczyć o garaż. Przypuszczam, że są jeszcze inne możliwości negocjacji ceny.
        Ja dostałem "komórkę" i kupowałem w okresie kiedy ponoć obowiązywała 5%
        bonifikata. Pozdrawiam.
        • 29.07.08, 15:43
          Dziękuję za odpowiedź. Jeszcze jedno pytanie, czy o upusty należy walczyć z
          Paniami z biura czy ich kierownikiem? nie wiem, na ile one są decyzyjne.

Pozdrawiam
          • Gość: Daga IP: 57.66.197.* 29.07.08, 16:47
            Ja probowalam sobie wywalczyc wiekszy upust niz 5% ktory dawano mi "od reki" i
            uslyszalam ze nie ma takiej mozliwosci. Podejrzewam ze trzebabylo by z tym isc
            wyzej. Gratis dostalam komorke lokatorska, miejsca parkingowego nie udalo sie
            wywalczyc. Nie wiem jak do konca jest z tymi komorkami, bo czesc mieszkan je ma
            w standardzie czesc nie..
            • 22.08.08, 09:43
              Gość portalu: Daga napisał(a):

> Ja probowalam sobie wywalczyc wiekszy upust niz 5% ktory dawano mi "od reki" i
              > uslyszalam ze nie ma takiej mozliwosci. (...)

Już zaczynają robić obniżki na niektóre mieszkania, z tego co widzę to mieszkania schodzą im baaaardzo wolno. Myślę, że za jakiś czas łatwiej będzie o większe upusty.
          • 29.07.08, 16:50
            To nie jest walka. Przedstawia się Paniom swoje stanowisko i one ustosunkowują
            się do niego. W moim przypadku odbyło się to grzecznie i kulturalnie, aczkolwiek
            liczyłem na więcej.
            • 31.07.08, 19:09
              Zgadza się u mnie też. Lepiej probowac rozmawiać z dyrektorka, choć panie w
              biurze dośc dobrze wiedza kiedy nic sie nie da więcej. W moim przypadku pytały
              dyrektorki i dostalem lepszy rabat ale na rabat garazu sie juz nie zgodzila.
              dostalem oferte na mieszkania z roznym rabatem, czasem to jest nawet nie wiecej
              niz 3%. . Teraz widze promocje na ich stronie z rabatem 7%. CENA PO TYM RABACIE
              JEST WYZSZA NIZ MOJEGO MIESZKANIA Z RABATEM 3%. Musze jednakprzyznac że te
              mieszkania chyba sa lepsze niz moje. ja mam wschodnie i na blok a te sa
              poludniowe i na wolna przestren. nie wiem czy bym sie decydowal dac wiecej. pozdro
      • Gość: Adam IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 31.07.08, 10:51
        Witam, tez zauwazylem ze cos sie zaczyna niezgadzac z ustaleniami w planach.
        Macie moze dostep do nomenklatury stolarki okiennej co oznaczaja te symbole O18P
        itd. Bardzo mnie to interesuje.
        • Gość: arch IP: *.internetdsl.tpnet.pl 01.08.08, 10:01
          To tylko nr okna z zestawienia stolarki,możesz poprosic o ksero w biurze.
          Wymiary okna powinny byc podane na rzucie mieszkania pod symbolem o ktorym
          piszesz. Wysokośc, szerokosc, w nawisie poziom parapetu mierzony od podłogi (w
          cm). Jesli nie ma wymiaru w nawiasie sa to okna "do podłogi". Z reguły są
          oznaczone OB.. lub B (od balkonowe)
        • Gość: Magda IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 04.08.08, 10:37
          Przegladam sobie wlasnie projekcik i za nic nie moge dopatrzec sie
          umiejscowienia kaloryferow, jak to ma wygladac bo pomalu planuje juz wystroj
          mieszkania a wiadomo kaloryfer wazna rzecz o ktorej nalezy pamietac.
          • 04.08.08, 10:58
            Umiejscowienie kaloryferów znajdziesz na planie instalacji C.O. Czarne
            prostokąty, zazwyczaj pod oknami:)

Pozdrawiam:)
            • Gość: yal IP: *.chello.pl 04.08.08, 22:28
              Plany CO, wod-kan i elektryki powinny być dostarczane klientom przed
              podpisaniem aktu notarialnego. Ja upomniałam się o nie już w
              kancelarii a pani dyrektor zadzwoniła z prentensjami do naszych
              ulubionych sprzedających, że nie dają ich kupującym. Widać, że nie
              wyciągnęły z tego wniosków. To nam, jako kupującym powinno się
              należeć bez zająknięcia.
              • 09.08.08, 22:12
                Witam. Mam zarezerwowane mieszkanie, ale znalazlem piekne mieszkanie
                rowniez na Klinach. Jest pieknie zagospodarowane, duzo przestrzeni,
                zieleni,przedszkole, niska zabudowa i niskie cen!!!.Co myslicie, czy
                na Bocianim Gniezdzie rowniez bedzie duzo zieleni i przestrzeni, bo
                jak narazie widze ze bloki prawie ocieraja sie o siebie.Czy warto tu
                kupic mieszkanie?
              • 09.08.08, 22:13
                Witam. Mam zarezerwowane mieszkanie, ale znalazlem piekne mieszkanie
                rowniez na Klinach. Jest pieknie zagospodarowane, duzo przestrzeni,
                zieleni,przedszkole, niska zabudowa i niskie cen!!!.Co myslicie, czy
                na Bocianim Gniezdzie rowniez bedzie duzo zieleni i przestrzeni, bo
                jak narazie widze ze bloki prawie ocieraja sie o siebie.Czy warto tu
                kupic mieszkanie?
                • 09.08.08, 22:56
                  Przestrzeni za dużo to nie będzie, zieleni pewnie też nie, biorąc pod uwagę to
                  pierwsze. Ale za to rzut beretem do parku w Witkowicach (15 min spacerem),
                  kawałek do parku przy Clepardii. Blisko centrum i doskonały dojazd. A kliny? No
                  cóż, może jest tam sporo zieleni, ale to już nie długo patrząc na to ile tam się
                  buduje i planuje. No i jeszcze kwestia odległości i dojazdów do centrum...

Biorąc pod uwagę ilość mieszkań na Bociana i kobiet w ciąży ostatnimi czasy ;),
                  można się spodziewać, że w okolicy powstanie jakieś przedszkole. A jeśli nie, to
                  zawsze można sobie już rezerwować miejsce w przedszkolu na Kuźnicy
                  Kołłątajowskiej, w końcu też niedaleko:)

Pozdrawiwam.
    • 13.08.08, 14:37
      Witam.Powiedzcie prosze czy Super Krak robi jakies promocje i
      obnizki, bo na innych osiedlach deweloperzy robią promocje w rodzaju
      za darmo sprzet AGD, klimatyzacja w mieszkaniu albo płytki i biały
      montaż. O Bocianim Gniezdzie tego nie slyszalem niestety:(
      • Gość: PiotrW IP: 193.111.41.* 18.08.08, 10:01
        Właśnie coś średnio z tymi promocjami. Inni deweloperzy obniżyli ceny i jeszcze
        dorzucają wykończenie gratis - w ramach negocjacji ceny, to daje czasem nawet i
        kilkaset zł/m2 obniżki! SuperKrak jakoś się nie stara - nie chcą sprzedać tych
        mieszkań czy jak :).
        • Gość: bart IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 19.08.08, 16:48
          Hmm, twierdzą że ruch jest wielki i nie mogą się wyrobić ze sprzedażą. Jeśli
          jest tak jak mnie się wydaje to wkrótce będą musieli pochylić czoła klientom.
          Pozdrawiam
          • Gość: nikt IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 20.08.08, 18:02
            Sorki, promocje promocjami ja decydowalem ze wzgledu na lokalizacje, uklad
            miesazkania i KWOTE DO ZAPLATY. nie interesuja mnie promocje 20% z 9 kafli skoro
            moge kupic za 6,5 kafla bez rabatu. Lodowka nie przekonam sie do kijowego
            mieszkania tym bardziej ze zwykle te prezenty sa kakulowane w cenie (choc skad
            inad bylby to mily gest od bociana). Jeszce nie podpisalem umowy, choć na dniach
            podpisuję jak macie lepsza oferte od ich w tej lokalizacji dajcie znac choc sam
            chyba juz posprawdzalem.
            • Gość: vnew IP: 193.111.41.* 20.08.08, 18:44
              Salwator na Mozarta zszedł z niektórymi, przeważnie większymi i gotowymi
              mieszkaniami do 6 kafli - zawsze coś. Podobno ceny na jesień mogą zacząć lecieć
              na łeb-szyję...
              • Gość: bajak IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 21.08.08, 20:09
                Pojechalismy pooglądać, dojezdzamy na Bociana a tam zgroza, jeden bubynek na
                drugim, Sajgon. No coz przeciez nie wrocimy jak sie juz dotarabanilismy,
                przynajmniej zobaczymy co maja. Poszlismy do biura, ogladnelismy mieszkania
                niektore calkiem OK a niektore koszmarki. Pani mowi ze nie ma sprawy zobaczmy
                jak wygladaja budynki. Wziela nas miedzy budynki, tam gdzie nie ma juz sprzetow
                i dzwigow, pokazala gdzie sa mieszkania. sluchajcie jak sie wejdzie za ten
                pierwszy to okazuje sie ze wcale nie jest tak zle jak to wyglada z Bociana,
                nawet powiem ze przestrzen jest calkiem przyjemna, warto to sobie samemu
                zobaczyc, polecam. Poradzcie lepiej mieszkanie poludniowe czy zachodnie? Uklad
                podobny.
                • 22.08.08, 09:37
                  Zachodnie czy południowe? Zależy w którym miejscu osiedla. Z tych dwóch brałbym takie, w którym będzie ciszej. Napisz konkretnie o jaki budynek i mieszkania chodzi, to może będę w stanie powiedzieć ci gdzie będzie ciszej.
                • Gość: bart IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 22.08.08, 09:42
                  Ja byłem pozytywnie zaskoczony kiedy wszedłem pomiędzy bloki i do swojego
                  mieszkania. Naprawdę miło się zrobiło. Jeśli chodzi o mieszkanie to wszystko
                  zależy o usytuowanie, tzn. czy nic nie stoi naprzeciwko.
                  • 26.08.08, 12:56
                    sama sie zastanawiam nad kupnem mieszkania na bociana lub mozarta
                    ale znajoma powiedziała mi ze jest cicha wojna miedzy mieszkancami
                    osiedla mozarta i na pewno tez tak bedzie z osiedlem bociana a
                    głownie o to chodzi ze wszyscy wala na stare osiedle pradnik bo
                    mozna spokojnie pospacerowac i dzieciaki puscic do piaskownicy ponoc
                    taki teraz jest tłok na placach zabaw ze mieszkancy pradnika białego
                    (chyba ul.siewna i mackiewicza i )nie maja gdzie swoch maluchow
                    wyprowadzać bo mamucsie z osiedla mozarta wrecz roszcza sobie prawo
                    do piaskownić bo bo to jest niczyje czyli wspolne.
                    Przyznam szczerze ze ta perspektywa cichej wojny mnie troche
                    przeraża.Ponoc jest jakś petycja aby ogrodzić osiegle pradnik tak
                    aby inni z osiedla mozarta i bociana nie mogli kozystac z placo
                    zabaw,wydaje mi sie to mało realne.Co wy na to.
                    • Gość: bart IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 26.08.08, 14:19
                      no nie ma się co dziwić bo z tego co widziałem na Mozarta nie ma złamanej ławki
                      a bloków nastawiali jak mrówek. Wg mnie wymogiem powinno być zbudowanie placów
                      zabaw itp przy takiej ilości mieszkań. Podobno na bociana mają pozostawić plac
                      zabaw (a może nawet go rozbudować) więc to ewentualnie do nas mogą przychodzić.
                      :) nie ma lekko...
                      • 01.09.08, 20:14
                        Czy istnieje jakakolwiek gwarancja na te mieszkania? Nie jestem pewien czy
                        przysługuje nam gwarancja ustawowo, czy powinna być zapisana w umowie?
                        • 01.09.08, 22:19
                          Witam, czy ktoś wie jakie lokale będą na parterach? Czy będą jakieś
                          sklepy i gdzie ewentualnie robić zakupy?
    • Gość: rywka IP: *.comarch.com 04.09.08, 14:17
      Witam przyszłych sąsiadów!
      Czy ktoś z Was orientuje się, kiedy najwcześniej będzie można rozpocząć wykańczanie mieszkań? Wiem, że formalnie powinno to nastąpić po odbiorze, czyli w najgorszym przypadku w kwietniu 2009, ale doświadczenia znajomych sugerują, że niektorzy deweloperzy zgadzają się na prace w mieszkaniach po zakończeniu budowy.
      Szczerze mówiac czekanie z remontem do uzyskania pozwolenia na użytkowanie przez inspekcję budowlaną jest mi mało na rękę, ale nie chciałabym mieszkać w bloku nie oddanym do uzytku ( sytuacje takie mają miejsce np. w niektorych blokach na Zabincu). Co sądzicie? Jakie macie w związku z tym plany?
      A może ktoś wie, ile w rzeczywistości czeka się na pozwolenie na użytkowanie?
      pozdrawiam
      • Gość: zebal IP: *.tpnet.pl 05.09.08, 18:47
        Z tego co mówią, nie oddadzą mieszkań przed pozwoleniem użytkowania,
        bo wtedy nie mają wpływu na to czy ktoś w mieszkaniu nie zamieszka
        przed pozwoleniem. Potem własnie np z tego powodu inspektorzy nie
        chca odebrac budynkow, bo sa nielegalnie zamieszkane i koleczko sie
        zamyka. z tego co w umowie to raczej mucsza zaczac wczesniej oddawac
        niz w kwietniu bo do kwietnia maja mieszkania nam sprzedac
        notarialnie, a to przeciez jest po przekazaniu mieszkania. Jak
        wszyscy mamy ten sam termin to przecież nie oddadzą mieszkań w jeden
        dzien bo osiedle jest duze, wiec musza zaczac wczesniej.
      • Gość: maniek IP: *.ghnet.pl 07.09.08, 12:27
        Witam rywka i resztę sąsiadów też:)
        Bardzo dobry post. Ja również jestem zainteresowany wcześniejszą możliwością
        remontu niż marzec/kwiecień (bo to myślę są realne terminy oddania).

Jakby ktoś wiedział coś więcej na ten temat to proszę o info...

Tez słyszałem że na Żabińcu tak było :-)

Pozdrawiam wszystkie bociany:)
        • Gość: bart IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 09.09.08, 12:30
          Jest firma wykończeniowa, która będzie miała możliwość wejścia do mieszkań przed
          ich oddaniem. Znając życie to pewnie odpowiednio sobie za to policzą a osobiście
          nie wierzę że jakościowo będzie to dobre.
      • Gość: maniek IP: *.ghnet.pl 07.09.08, 17:51
        Acha,
        mam jeszcze jedno pytanie.
        Czy ktoś coś wie lub zna jakieś firmy, czy też fachowców od wykończenia?
        Już kilka postów wcześniej ktoś wspominał o jakiejś firmie, która podobno ma
        mieć możliwość wcześniejszego wejścia?
        • Gość: gość IP: 92.13.47.* 08.09.08, 17:08
          Witam seredcznie . Mam prośbe czy może ktoś mi wysłać na @ te mapki
          z szybkim tramwajem i te drugie ? kea7@poczta.onet.pl
          Zastanawiam sie nad kupnem mieszkania i chetnie bym je oglądneła.
          • 08.09.08, 21:56
            ja również będę wdzięczna za przesłanie mapek e-mail:
            tasia23d@poczta.onet.pl
            • Gość: mrs IP: *.internetdsl.tpnet.pl 09.09.08, 09:27
              ja też poproszę o mapkę msroczka@poczta.fm
              • Gość: izek IP: 162.27.161.* 11.09.08, 12:32
                ja również proszę o przesłanie mapki z planami szybkiego tramwaju:
                izorek_s@wp.pl. Z góry dziękuję i pozdrawiam wszystkich przyszłych
                sąsiadów!
            • Gość: maki IP: *.watf.cable.ntl.com 11.09.08, 16:06
              ja tez poprosze o te mapki. makerson@poczta.fm dziekuje
              • Gość: Lukasz IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 11.09.08, 16:24
                Kurcze i tak wszyscy beda teraz pisac ja tez ja tez i sie zrobi jeden wielki
                smietnik z blagalnymi postami!!! Moze ten kto ma mapke albo stanie sie w krotce
                jej wlascicielem zamiesci ja gdzies w internecie tak zeby kazdy mogl ja sobie
                pobrac....i prosze nie piszcie juz wiecej ze tez chcecie mapke....jak ktos ma
                niech zamieszcza i oszczedzi to forum przed upadkiem i tysiacem postow bez sensu!!!
            • 16.09.08, 09:13
              No to w końcu znalazł się ktoś daje mapki :-).
              Na jednej widać przebieg Trasy Galicyjskiej, na drugiej przebieg tramwaju na Bociana. Różnica jest taka, że Trasę Galicyjską jeśli nic się nie zmieni mają zacząć budować za ok. 2 lata, a tramwaj w bliżej niokreślonej przyszłości. Bodajże do 2016 lub nawet do 2020 roku.

mapki: rapidshare.com/files/145681691/mapki.zip

Przy okazji zapraszam na wydzielone forum tylko dla nas "bocianów". Wiem, że trzeba się zarejestrować, żeby móc tam pisać, ale rejestracja trwa tylko chwilę, a wydaje mi się, że lepiej mieć osobne forum niż jeden wątek na jakimś ogólnym forum.

forum: forum.gazeta.pl/forum/71,1.html?f=51356
    • Gość: Alek IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 16.09.08, 17:06
      Witam, wszystkich, mam pytanko do tych, ktorzy na biezaco sledza postep
      budowy....jak to juz wyglada....czy wyrobia sie do konca listopada?? Bylo by
      bardzo niekozystnie gdyby tynkowali bloki zima?
      Pozdrawiam
      • Gość: emig IP: *.tpnet.pl 16.09.08, 19:23
        Wejdź na stronę BG www.bocianie-gniazdo.com.pl, tam na dole jest kamera z
        widokiem na plac budowy. Ja tam podglądam bo pracuje za granicą.... Teraz jak
        pisze nic nie widać bo jest ciemno, ale jak sprawdzisz rano to masz szanse
        oglądnąć nawet pracujące mróweczki, sam sprawdzałem czy obraz się odświeża i są
        różnice.
        Kiedy bylem w wakacje polowa osiedla już była otynkowana. Chyba skończą do
        grudnia, choć nie wiem co jest zrobione w środku. Jak oglądaliście mieszkania w
        środku napiszcie o wrażeniach.
        • Gość: Ale IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 16.09.08, 23:35

Ogladam ta stronke regularnie, ale wlasnie jak powiedziales nie wiele tam
          widac....zwlaszcza ze od kilku dni nic na tej kamerce sie nie zmienia....mam
          nadzieje...ze skoncza to jak najszybciej!
          • Gość: yal IP: *.chello.pl 17.09.08, 01:19
            Równiez regularnie sprawdzam postep prac na kamerce. Mozna zauwazyc
            drobne zmiany, ale uwazam ze kiepska pogoda powoduje to ze raczej
            siedza wewnatrz. Bylam w zeszlym tygodniu w biurze i dowiedzialam sie
            ze obecnie na budowie pracuja "niedobitki" a to ze plac jest
            zamkniety w soboty (jeszcze niedawno w soboty pracowali) swiadczy o
            tym ze dotrzymuja terminow. Oby...
            • Gość: Rogman IP: *.chello.pl 18.09.08, 00:15
              Ja bylem na budowie jakies dwa tygodnie temu i ogladalem swoje mieszkanie w
              budynku C. Pytalem o postep prac z tego co wiem to wszystko idzie zgodnie z
              planem Bo pracuja tylko do 16 00. Jesli chodzi o to jak wyglada mieszkanie to
              musze powiedziec ze nic nie wzbudzilo moich obaw o sposob wykonania prac Sciany
              rowne sporo kontaktow Balkon tez bardzo ladnie zrobiony. Zasadzono juz drzewa
              przy budynku B.
              Pozdrawiam
    • 01.10.08, 14:01
      Witam, czy ktoś wie ile w ogole bylo komorek lokatorskich i jak
      mozna je dostac.Przeciez jak mieszkac bez komorki?
      • 01.10.08, 14:05
        Niestety nie wiem ile było komórek, ale wiem jak mieszkać bez niej. Wiesz mi, da się :-). Choć nie kryję, że przydałaby się.
        • Gość: izek IP: 162.27.161.* 01.10.08, 14:36
          Komórek było bardzo mało. Nie wiem ile dokładnie ale do mojej
          klatki - 24 mieszkania były przypisane "aż" 2 komórki lokatorskie.
          Oczywiście nie udało mi się zdobyć żadnej z nich..
          • 01.10.08, 14:47
            Ból..... I gdzie trzymać np.opony, nie wspominając już o pozostałych
            rzeczach? Jakie macie propozycje
      • 01.10.08, 15:03
        Ilość komórek znajdziesz na planie części podziemnej budynków. Z tego co
        pamiętam to mniej więcej 1 na 6 osób udało się dostać komórkę. Ja byłem jednym z
        pierwszych kupujących więc miałem to szczęście i mimo że piwnica ma tylko 2m
        kw, na pewno się przyda na rowery i opony jak już wspomniałeś.
      • 02.10.08, 18:58
      • 03.10.08, 10:44
        Witam, mam pytanie odnośnie budynku A. Co myślicie o kupnie tam mieszkania? Zauważyłam, że najmniej kupionych mieszkań jest właśnie w tym budynku i zastanawiam się jaki jest tego powód. Z góry dziękuje za wszystkie odpowiedzi. Pozdrawiam
        • 03.10.08, 10:57
          Niektóre mieszkania wydają się tam całkiem ciekawe. Sam patrzyłem na niektóre. A dlaczego się nie sprzedają? Myślę, że w dużej mierze chodzi o ceny. Gdyby zeszli z ceną mieszkań w budynku A tak od 10% do 25% (w zależności od mieszkania) to może sprzedali by więcej. Mieszkania w tej cenie w tej lokalizacji w tym momencie są wg mnie prawie niesprzedawalne a przynajmniej bardzo, bardzo trudne do sprzedania.
          • 03.10.08, 12:25
            a co sądzicie o lokalizacji??
            • Gość: Lukasz IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 03.10.08, 22:28
              Jezeli pytasz o lokalizacje osiedla to uwazam, ze nie ma w tej chwili lepszej w
              Krakowie, al 29Listopada nie nalezy do bardzo zakorkowanych, w przyszlosci
              bedzie tu szybki tramwaj i obwodnica, ktora jeszcze bardziej usprawni
              transport....a jezeli chcesz isc do rynku na nogach to tez nie jest to zaden
              problem....30 minut.
              • Gość: kishkash IP: *.ists.pl 03.10.08, 23:08
                co do zakorkowanie 29. Listopada, to bym się sprzeczał;) natomiast lokalizacja
                jest bardzo dobra. Dla niezmotoryzowanych przystanek pod nosem, rozpoznawalne
                miejsce (ach ten okrąglak...) tak więc łatwo trafić, wystarczająca ilość sklepów
                i usług w okolicy + nowe które powstaną na bocianie i u mozartów, no i w końcu
                blisko do centrum, wystarczy przebić się przez 29Listopada do opolskiej. Aha, no
                i wyjazd z miasta praktycznie bezbolesny:) Brakuje tylko jakiegoś lasku albo
                chociaż parku w bezpośrednim sąsiedztwie, no ale to da się przeżyć...;)

Pozdrawiam!
                • 03.10.08, 23:15
                  no rzezywiscie lokalizacja jest dobra.Ale wątpie, że uda się dojść
                  do Rynku w 30 minut, skoro autobus jedzie 15 minut. A co sądzicie o
                  obwodnicy? Pewnie będzie głośno i duzo kurzu...
    • 03.10.08, 23:28
      jak myślicie czy to osiedle będzie dobrze oświetlone? bo wokół
      widać, że wszędzie jest ciemno
      • Gość: Lukasz IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 06.10.08, 16:05
        Witam, mam mieszkanko w Budynku A, czy ktos juz orientowal sie kiedy bedzie
        mozna wejsc do srodka tego budynku i zobaczyc jak to wyglada w srodku. Mam tez
        pytanko, czy wiecie moze czy firma budowlana skonczy osiedle do konca
        pazdziernika jak to bylo zakladane?
        • Gość: gość portalu IP: *.tpnet.pl 06.10.08, 16:57
          Z tego co wiem to do końca roku a nie października. Mam umowę z zeszłego roku i
          tam wpisane ze do końca grudnia. Mówili ze budynki to prawdopodobnie do końca
          listopada a pozwolenie na zamieszkanie w przyszłym roku do kwietnia. Chyba mają
          szanse dotrzymać terminów.
          • Gość: Lukasz IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 06.10.08, 17:00
            W umowie z przyszlymi lokatorami koniec budowy przewidziany jest na koniec
            listopada ale w umowie SuperKraka z firma budowlana przwidywany koniec budowy
            jest na koniec pazdziernika. Tak wiec licze, ze jezeli wszystko pojdzie zgodnie
            z planem to moze bedziemy mogli sie juz wprowadzac na poczatku stycznia...tylko
            na ile te plany sa realne? Moze ktos ma jakies dokladniejsze informacje?
        • 06.10.08, 17:00
          a zcemu teraz nie można wchodzić do środka-przecież dźwigów już nie
          ma, a było mówiono, że jak tylko znikną dźwigi z placu budowy można
          będzie odwiedzac swoje mieszkanka.Budowa jest planowana do końca
          tego roku.A ty jeszcze w ogóle nie widziałes swojego mieszkanka?
          • Gość: Lukasz IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 06.10.08, 18:00
            No wlasnie nie widzialem :) ostatnio to nawet nie mam czasu odwiedzac
            budowy...pozostaje tylko kamerka...ale musze to szybko nadrobic :) a skad masz
            te informacje ze budowa potrwa do konca roku? Zostaly by w takim badz razie
            naciagniete juz dwa terminy deweloper - wykonawca (koniec pazdziernika) i
            ewentualna poprawka brana przez dewelopera i umowa deweloper - klient (koniec
            listopada)?
            • 06.10.08, 20:38
              Z wejściem na plac budowy oraz zerknięcie na swoje mieszkanie jest już możliwe.
              Należy telefonicznie umówić się z Paniami na dowolny dzień tygodnia (od
              poniedziałku do piątku)i bez większych kłopotów podejdą z Wami do właściwego
              lokum. Panie pokażą także tzw. mieszkanie wzorcowe i wyczerpująco udzielą
              odpowiedzi związanych np. z terminami (choć warto wcześnie także zerknąć do aktu
              notarialnego). Z tego co mama tam zapisane terminy mają się tak:
              - do końca grudnia wykończenie wszystkich mieszkań/elewacji itp.
              - do końca lutego uzyskanie pozwolenia na zamieszkanie i odbiór techniczny
              mieszkania (przy dziennym świetle)
              - do końca kwietnia przeniesienie własności (akt notarialny) + "dopieszczenie"
              otoczenia; chodniki, zieleń itp.
              Pozdrawiam.
              • 06.10.08, 22:33
                Witam, a w ktorym bloku znajduje sie mieszkanie wzorcowe? i jak duze
                jest to mieszkanie? Jakie sa wasze opinie na ten temat?
                • Gość: yal IP: *.chello.pl 07.10.08, 00:00
                  budynek D, parter, po wejsciu na lewo. Powierzchnia 43 m2.
                  Na razie wykończone są podłogi, sciany i całkowicie wyposażona
                  łazienka. za ok 3 tygodnie maja byc meble. Ogólnie bardzo miłe
                  wrażenie.
                  • 07.10.08, 10:08
                    Ja się bardziej zastanawiam nad tym co oni zrobią z ponad 200 niesprzedanymi
                    mieszkaniami. Zauważcie że ostatnio liczba wolnych mieszkań na osiedlu zaczęła
                    wzrastać a nie maleć. Nie napawa to optymizmem..
                    • 07.10.08, 12:26
                      Rzeczywiście nie napawa to optymizmem! Ale spokojnie. Z tego co zauważyłem w
                      ciągu ostatnich dwóch tygodni "przybyło" tylko 1 mieszkanie. Być może ktoś
                      zrezygnował i stąd ta zmiana. Co będzie działo się dalej okaże się za kilka
                      tygodni. Mieszkania to nie produkt łatwo psujący się, więc zapewne wcześniej a
                      raczej później zostaną po prostu sprzedane.
                      • 07.10.08, 14:27
                        Witajcie.Skad wiecie ze maja jeszcze 200 wolnych mieszkań, jak to
                        zauwazacie ze przybyło lub ubyło im wolnych mieszkań?Liczycie w
                        wyszukiwarce? Pewnie ludzie rezygnuja skoro im przybywa tych
                        mieszkań? Oj, chyba wkrotce beda musieli obnizyc ceny lub zrobic
                        jakies promocje w rodzaju np.wyposazenia kuchni lub lazienki:)
                        • 08.10.08, 13:44
                          Witajcie.Skad wiecie ze maja jeszcze 200 wolnych mieszkań, jak to
                          zauwazacie ze przybyło lub ubyło im wolnych mieszkań?Liczycie w
                          wyszukiwarce? Pewnie ludzie rezygnuja skoro im przybywa tych
                          mieszkań? Oj, chyba wkrotce beda musieli obnizyc ceny lub zrobic
                          jakies promocje w rodzaju np.wyposazenia kuchni lub lazienki:)
                          • 09.10.08, 09:56
                            Na stronie masz ilość mieszkań wolnych. Jeśli pośledzisz to trochę, to
                            zauważysz różnice. Ta ilość dotychczas malała, a ostatnio nieznacznie się
                            powiększyła. Przypuszczalnie ktoś zrezygnował, ale sam fakt że przestała maleć
                            daje do myślenia.
                            • 09.10.08, 16:13
                              daje do myślenia, czyli ludzie rezygnuja bo znalezli gdzie indziej?
                              Czyli nie warto?
                              • 09.10.08, 16:28
                                Nie musieli znajdywać, gdzie indziej. Po prostu czekają na ustabilizowanie się
                                sytuacji. Bo rzeczywiście dzisiaj trudno jest podejmować jakiekolwiek większe
                                decyzje.
                                • Gość: mdy IP: *.chello.pl 10.10.08, 12:52
                                  Nie wiem jak to wygląda w innych blokach, bo ja śledzę tylko swój (tzn. B) i tam
                                  przez wakacje faktycznie przybyło. Zapytałem o to w biurze i powiedziano mi, że
                                  to zrezygnowali ludzie, którym bank nie dał kredytu.
                                  • 10.10.08, 22:28
                                    W biurze na pewno prawdy nie powiedza dlaczego ludzie zrezygnowali:(
                                    • Gość: kishkash IP: *.ists.pl 11.10.08, 11:14
                                      Drodzy Państwo. A jakie to ma znaczenie dlaczego zrezygnowali? to tylko 2 czy 3
                                      mieszkania na 400. Raptem 0,5%. Tylu mieszkań nie da się sprzedać ot tak. Na
                                      400 bochenków chleba też znajdzie się kilka osób którym ten chleb nie będzie
                                      pasował. Więc nie ma co tworzyć jakichś teorii spiskowych etc.

A co do prawdomówności ludzi z biura. Dlaczego mieli by okłamywać swoich
                                      klientów? Zresztą na jakiej podstawie mają udostępniać informacje dlaczego ktoś
                                      zrezygnował? Zrezygnował i koniec, nie ma o czym rozmawiać. Nie wiem zresztą,
                                      czy nie obowiązuje ich nawet jakaś tajemnica odnośnie swoich klientów.

• 11.10.08, 13:58
                                        A co sądzicie o placu zabaw? Super Krak zrobi ten plac zabaw na rogu ulic
                                        Siewnej i Bocianiej. Według mnie miejsce gdzie mają bawić się nasze pociechy nie
                                        jest dobre.
                                        • Gość: kishkash IP: *.ists.pl 11.10.08, 14:45
                                          kwestia tego czy jest dobre czy nie, nie jest najważniejsza. najważniejsze jest
                                          to że taki plac wogóle będzie. mało które osiedla wogóle mają w planach coś
                                          takiego jak plac zabaw. po co szukać dziury w całym?:)
                                          • 11.10.08, 17:12
                                            A czy plac będzie to też do końca jest duża niewiadoma. Super Krak dużo różnych
                                            rzeczy miał w planach i co? Jest parę osiedli w Krakowie co mają w planach place
                                            zabaw ( osiedla jeszcze w nieoddane a place już są na ukończeniu).
                                            • Gość: kishkash IP: *.ists.pl 11.10.08, 19:47
                                              nie zapominaj, że na Bociana plac zabaw JUZ jest:) także bez obaw:)
                                              • Gość: kishkash IP: *.ists.pl 11.10.08, 19:49
                                                a tak wogóle, piszesz że Super Krak miał wiele planów, i nie wszystkie zostały
                                                zrealizowane. Możesz coś więcej powiedzieć, bo mi nic o tym nie wiadomo, i póki
                                                co jestem baaaardzo zadowolony.
                                              • 12.10.08, 08:45
                                                Gość portalu: kishkash napisał(a):

> nie zapominaj, że na Bociana plac zabaw JUZ jest:) także bez obaw:)

A gdzie widziałeś plac zabaw na Bocianim (czy to to miejsce na rogu ulic, które
                                                wygląda jak po wojnie)? Bo ja nie widziałem tam placu zabaw tylko jakieś
                                                pobojowisko. Przejedź się po innych nowych osiedlach w Krakowie to zobaczysz jak
                                                powinien wyglądać prawdziwy plac zabaw dla naszych pociech.
                                                • Gość: kishkash IP: *.ists.pl 12.10.08, 10:03
                                                  A jak sobie wyobrażasz plac zabaw na terenie budowy? Nowe świecące zjeżdżalnie i
                                                  czysty piasek w piaskownicy? To jest ciągle budowa, i przez najbliższy czas taką
                                                  będzie. Przestań narzekać na to że placu nie ma takiego jak sobie wyobrażasz a
                                                  gdzie indziej jest. Wprowadzisz się za pół roku i wtedy, jak z placu zabaw się
                                                  nie wywiążą będziesz miał prawo do narzekania. A poza tym budowa placu zabawa na
                                                  osiedlu, gdzie jeszcze trwają prace to dla mnie tak jak zaczynanie budowy domu
                                                  od dachu albo urządzenia trawnika.

I jeszcze odpowiedz na moje pytanie z poprzedniego postu, z czego w stosunku do
                                                  Ciebie (i nas, przyszłych mieszkańców) Super Krak się nie wywiązał do tej
                                                  pory(bo sądząc z Twojej wypowiedzi tak się stało)?
                                                  • Gość: ja IP: 77.236.0.* 12.10.08, 19:00
                                                    Kishkash, widzę że bardzo bronisz tego developera. Czy masz w tym jakiś interes?
                                                    Nie powiem że developer nie wywiązuje się z umów, ale do najrzetelniejszych nie
                                                    należy. Reklamuje osiedle z parkingiem "dla gości" tym czasem okazuje się że
                                                    parking ten będzie służył firmom z okrąglaka, i jeśli już będzie opcja
                                                    zaparkowania, to za opłatą. Uważam że na tym osiedlu taki parking będzie bardzo
                                                    potrzebny a oni mają to w d....
                                                  • 12.10.08, 19:32
                                                    No właśnie parking dla mieszkańców i gości na osiedlu, którego można
                                                    szukać jak igły w stogu siana. Na początku była mowa, że ten parking
                                                    przed blokiem A i B miał być dla mieszkańców, a teraz dowiadujemy
                                                    się o oddaniu parkingu firmia. Jab będziemy chcieli parkować to
                                                    musimy zapłacić. Drugie to plac zabaw nie jest na terene budowy i
                                                    nie jest na terenie Super Kraka tylko to miejsce należy do miasta z
                                                    tego co wiem.
                                                  • 13.10.08, 15:59
                                                    tas118 napisał:

> Na początku była mowa, że ten parking
                                                    > przed blokiem A i B miał być dla mieszkańców, a teraz dowiadujemy
                                                    > się o oddaniu parkingu firmia. Jab będziemy chcieli parkować to
                                                    > musimy zapłacić

Myślę, że to zależy od tego jak mamy sformułowane umowy. Czy przypadkiem nie kupujemy całego terenu tej działki, który następnie jest dzielony między wszystkich, którzy kupili mieszkania? Ten parking leży na terenie naszych działek. I Super krak nie może ot tak po prostu przeznaczyć go na inne cele - zamknąć go dla nas. Jeśli chciałby tak zrobić to musiałby podzielić działki i tamtą część zachować dla siebie. Ale teraz już tego raczej nie może zrobić. Nie mam w tej chwili przy sobie mapek. Może ktoś ma i zerknie czy parking przed A i B leży na terenie naszej działki.
                                                  • Gość: kishkash IP: *.ists.pl 13.10.08, 19:44
                                                    proroque, ja nie mówię, że nam się parking nie należy. To wy kręcicie afery, że
                                                    nie będzie parkingu. Parking będzie, co z tego że kilka miejsc wynajmą dla
                                                    pracowników biur? Każdy musi z czegoś żyć. A skoro jeszcze wspominasz, że zależy
                                                    Ci na parkingu dla gości, to przecież w jeden dzień do wszystkich nie zjadą się
                                                    znajomi w odwiedziny, i nie zabraknie tak tych miejsc dla gości. No bądźmy
                                                    poważni, bo niedługo będzie nam potrzebny dodatkowy parking dla gości gości.
                                                    Parking jest, i już nie zniknie. A że nie będzie miejsca dla wszystkich, to mnie
                                                    wcale nie dziwi, a zarazem ani nie cieszy ani nie smuci. Jest takie polskie
                                                    przysłowie: jeszcze się taki nie urodził, co by wszystkim dogodził.

I dziękuje za pierwszy głos rozsądku w tej dyskusji jaaceek:)
                                                  • 14.10.08, 09:33
                                                    Ja tylko powtarzam to co powiedziano mi w biurze. Brzmiało to mniej więcej tak :
                                                    " ten parking będzie wynajęty dla firm... ale przecież my nigdy nie
                                                    obiecywaliśmy że będzie on dostępny dla mieszkańców" skoro Panie tak mówiły to
                                                    znając życie w tej kwestii nie będziemy mieli nic do powiedzenia, ale nie chcę
                                                    kręcić afer więc poczekamy i zobaczymy :)
                                                  • 14.10.08, 09:53
                                                    Nie warto czekać - sądzę, że trzeba się tym zainteresować. Jeśli parking leży w
                                                    granicach działki to warto dowiedzieć się czy "okrąglak" (jako siedziba firmy)
                                                    też jest tam zlokalizowana bo wtedy SUPER_KRAK może mieć udziały przewyższające
                                                    udziały właścicieli mieszkań. I w takiej sytuacji ONI będą decydować o wszystkim
                                                    - nie tylko o parkingu. Przyznam, że byłoby to bardzo niekorzystne dla
                                                    funkcjonowania wspólnoty. Ponoć, zgodnie z ustawą o własności lokali przy
                                                    odpowiedniej organizacji głosowania można sprawić, że głosuje się nie udziałami
                                                    lecz każdy właściciel ma 1 głos.
                                                    A może ktoś z SUPER-KRAKA przedstawi w tej sprawie stanowisko. Wszak dobre
                                                    sąsiedztwo (w tym przypadku firmy) stanowi równie ważny walor oferty sprzedaży
                                                    (podobnie jak cena, lokalizacja, estetyka otoczenia itp.). Pozdrawiam.
                                                  • Gość: mdy IP: *.ds17.agh.edu.pl 14.10.08, 22:09
                                                    Sprawdziłem to sobie na mapie, którą otrzymałem od SuperKraka i wygląda na to, że budynek C i kawałek E powstają na działce 246/5, a reszta (budynek B, A, D i część C) jest 273/6 (to ta do której jest użytkowanie wieczyste). Okrąglak jest na jeszcze innej działce, do której SuperKrak ma prawo własności. Według tego co mi zaznaczyli kiedyś w biurze na mapie to parking przed budynkiem B jest na jeszcze innej działce. Niestety nie jestem w stanie z mapy odczytać tego na 100%, mam to zaznaczone mazakiem przez Panią z biura. Z tego co pamiętam jak mi mówiono podczas zakupu to ta działka z parkingiem należy do miasta, a nie do nich, a oni tylko w jakiś sposób (nie znam się na tym i nie wiem w jaki) otrzymali tylko pozwolenie/nakaz na utworzenie tam parkingu i nie mogli nią sobie dysponować jak im się podoba. To był stan na czerwiec (tzn. gdy kupowałem mieszkanie), nie wiem czy coś się nie zmieniło, mogli np. kupić tą działkę. To samo było z placem zabaw tzn. leży on na działce należącej do miasta (bądź leżał).
                                                    Faktem jednak pozostaje, że ani jedno, ani drugie nie leży na działkach, do których mamy prawo więc nie mamy prawa głosu. Jeżeli ktoś ma możliwość potwierdzenia tego co pisze, bądź sprawdzenia w księgach wieczystych do kogo należą wspomniane przeze mnie działki to bardzo proszę o inforamcje. Według mojej mapy okrąglak stoi na działce 274, parking na działce 261, a "Ogródek Jordanowski" (oficjalna nazwa na mapie) to działka 258. Mapa ta jest jednak dla mnie "średnio" czytelna więc mogłem coś pomylić. Mapa ta jest częścią umowy przedwstępnej (załącznik nr 1), ale wersja którą dostałem nie uwzględnia jeszcze podziałów działek 273/2 i 246/2 (patrz paragraf 1 punkt I podpunkt 1 i 2 umowy przedwstępnej).
                                                  • 15.10.08, 22:02
                                                    Sprawa podziału "terenu" wygląda na bardziej złożoną niż przypuszczałem. Nie
                                                    wyobrażam sobie, aby planując osiedle na 400 mieszkań nie uwzględnić
                                                    odpowiedniego parkingu/-ów. Z rozmów w maju wynikało, że parking zewnętrzny
                                                    będzie dostępny (zapewne z trudnościami). Oglądając wizualizację osiedla (na
                                                    stronie BG)widzimy miejsca do parkowania, jak sadziłem w granicach wspólnoty.
                                                    Jak będę w Krakowie postaram się zorientować w tej sprawie.
                                                    Pozdrawiam.
                                                  • 15.10.08, 22:37
                                                    Już nie muszę jechać do Krakowa. Sprawdziłem wszystkie mapy, które mam. Gość
                                                    "mdy" ma rację - tak to wygląda jak opisał. Niestety.
                                                  • 15.10.08, 22:53
                                                    komórek lokatorkich jak na lekarstwo, a parkingu w ogóle.... Jak
                                                    Super Krak wyobraża sprzedać swoje mieszkania, których ma jeszcze
                                                    baaardzo duzych? Pewnie będzie musiał obniżyć ceny... Prokopjan a
                                                    ty sie przeprowadzasz do KRakowa?;)
                                                  • 13.10.08, 21:38
                                                    Może się mylę, ale sytuacja wyglądać powinna tak. Działki (z chodnikami,
                                                    parkingami, placami zabaw w ich obrębie)) i bloki (np. klatki schodowe) są
                                                    własnością wspólnoty mieszkaniowej i stanowią tzw. część wspólną. O ich
                                                    losie/użytkowaniu decydują mieszkańcy głosując udziałami. Jeśli firma SUPER_KRAK
                                                    będzie miała swoje udziały (a tego nie wiem) to jej głos będzie tak samo liczony
                                                    jak pozostałych mieszkańców. Czyli o tym kto i jak będzie korzystał z parkingu
                                                    znajdującego się w granicach działki wskazanej w akcie notarialnym zadecyduje
                                                    głosowanie. Jeśli jestem w błędzie to proszę o wyrozumiałość.
                                                  • 12.10.08, 19:36
                                                    No właśnie parking dla mieszkańców i gości na osiedlu, którego można
                                                    szukać jak igły w stogu siana. Na początku była mowa, że ten parking
                                                    przed blokiem A i B miał być dla mieszkańców, a teraz dowiadujemy
                                                    się o oddaniu parkingu firmie. Jak będziemy chcieli parkować to
                                                    musimy zapłacić. Drugie sprawa to plac zabaw nie jest na terene
                                                    budowy i Super Kraka nie jest jego właścicielem tylko to miejsce
                                                    należy do miasta z tego co wiem.
                                                  • Gość: kishkash IP: *.ists.pl 12.10.08, 19:52
                                                    Jaki mam interes? A no taki, że będę mieszkał na tym osiedlu, i niezbyt mi się
                                                    widzi mieć za sąsiadów osoby, które dostrzegają tylko złe strony i narzekają.

Mój stosunek do Super Kraka jest jasny- nie mam im nic do zarzucenia w danym
                                                    momencie. Nie ich winą jest rozmiar działki. Kto chce parkować niech sobie za to
                                                    płaci(miejsce postojowe). Kto nie chce niech parkuje obok osiedla i koniec.
                                                    Nigdzie nie ma tak, że jest miejsce dla wszystkich, nigdzie i nigdy tak nie
                                                    będzie. Jest to NORMALNE wszędzie dookoła globu. Niedługo zaczną się pewnie
                                                    odzywać osoby które maja po dwa trzy samochody, i też z pretensjami, że na
                                                    wszystko nie ma miejsca. No nie ma i koniec. Nie da się i tyle. Jak komuś
                                                    brakuje tych miejsc postojowych, to niech szuka w tej cenie osiedla w Krakowie,
                                                    gdzie jest parking dla wszystkich.

Wszystkim, którym wydaje się, ze na Bociana będzie mało miejsc postojowych
                                                    proponuję spacer na ulicą Kuźnicy Kołłątajowskiej, Słomczyńskiego,
                                                    Marczewskiego(Marczyńskiego??), na Osiedle Europejskie na Ruczaju gdzie ceny są
                                                    znacznie wyższe. Można tak wymieniać w nieskończoność, ba posunę się nawet do
                                                    myśli, że można to rozwinąć na CAŁY Kraków, z małymi wyjątkami. Taki standard
                                                    narzucili deweloperzy w mieście królewskim, a ono się na to zgodziło. I nie
                                                    pozostaje nam nic innego, jak po prostu pogodzić się z tym i parkować gdzie się
                                                    da. Bo jeszcze kilka dekad minie, zanim architekci miejscy, nie tylko w
                                                    Krakowie, ale także w innych miastach Polski zaczną dostrzegać to, że dzieci
                                                    bawią się na parkingach, a parkingi to jednocześnie ulice.
                                                  • 13.10.08, 09:37
                                                    Odwracasz kota ogonem mówiąc że nigdzie nie ma to i nam się nie należy. Skoro
                                                    SuperKrak reklamuje osiedle z parkingiem, to mieszkańcy tego oczekują. ZA DARMO.
                                                  • Gość: mdy IP: *.chello.pl 13.10.08, 09:49
                                                    to trzeba było sobie wykupić miejsce postojowe w parkingu podziemnym, a nie
                                                    zameczac teraz ludzi swoim biadoleniem
                                                  • 13.10.08, 10:10
                                                    Mdy, zanim napiszesz coś równie bystrego następnym razem na tym forum, to
                                                    przeczytaj dwa razy, i spróbuj zrozumieć to co inni piszą. Mówię o parkingu DLA
                                                    GOŚCI, nie dla siebie.
              • Gość: karollka IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 07.10.08, 21:21
                Z tego, co sie orientuję ( waidomosci od pelnomocnika dewelopera) budowa ma sie
                zakonczyc do konca listopada- taka informacja jest tez na stronie wykonawcy-
                firmy Cracovia, pozniej deweloper zlozy wniosek o udzielenie pozwolenia na
                uzytkowanie i od tego, jak szybko je dostanie zalezy. kiedy beda odbiory.
                Podobno srednio sa to dwa miesiace, licze wiec ze mieszkanie uda sie odebrac na
                poczatku lutego:)
      • Gość: koralik IP: *.comarch.com 16.10.08, 16:52
        Na Bocianim pewnie przybędzie teraz wolnych mieszkań w związku z kryzysem i
        problemami ze zdobyciem kredytów. Z tego, co wiem około 5 osobom, w tym mnie,
        została cofnieta decyzja o przyznaniu kredytu w banku millenium- wroci wiec
        pewnie 5 mieszkan do sprzedazy. troche przykro, ale co zrobic, niestety nie mamy
        20% wkladu wlasnego.
        • 16.10.08, 17:02
          a w którym bloku mialas wybrane mieszkanie? Szkoda, bo kasa za akt
          notarialny tez ci przepadnie:(
          • 16.10.08, 23:28
            witam dobrze ze można tyle poczytac o tym osiedlu własnie sie
            zastanawiamy nad kupnem mieszkania w budynku b od strony parkingu,
            ale problem z kredytem ogromny a mieszkania na kraków sie mało
            sprzedają
          • Gość: koralik IP: *.comarch.com 17.10.08, 16:42
            W budynku D. niestety kasa za akt notarialny przepada, dobrze ze nie musielismy
            placic zadatku:)
            • Gość: kluska IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 17.10.08, 17:33
              Jak mnie bank zrobił na szaro, obiecał kredyt a potem zmniejszyl kwote to panie
              znalazly mi inne tansze mieszkanie, troszke mniejsze i napisaly aneks do umowy.
              I mimo klopotów bede tam mieszkać.
            • 18.10.08, 17:58
              czyli juz oficjalnie zrezygnowaliscie? My tez na poczatku chcielismy
              w D, a potem zamienilismy na B.Na ktorym pietrze mieliscie
              zarezerwowane?
              • 20.10.08, 21:34
        • Gość: szyszunia82 IP: *.telnet.krakow.pl 28.10.08, 15:10
          Witajcie,niestety kwestia parkingów nie dotyka mnie tak bardzo ,
          gdyż mam garaż podziemny, ale z tego co czytam to łatwo o
          zaparkowanie nie będzie.Obecnie mieszkam na os Mozarta gdzie tłok
          jest niesamowity , ok godz 18 dochodzi wręcz do walki o miejsce do
          zaparkowania. Oznacza to, że nie tylko my Bocianowcy mamy ten
          problem. Nie wiem czy ktoś z Was czytal o cichej "wojnie " między
          mamami z os Prądnik i os Mozarta. Te drugie z całkowitego braku
          placu zabaw chodzą na prądnik i jak to twierdzą ludzię z
          prądnika"kradną "ich dzieciom plac, więc wydaje mi się, że jaki by
          nie był ten nasz mały placyk , to zawsze pocieszenie , że jest.
          Przyznaję, że sama bym chciała, żeby był bardziej nowoczesny:)
          Natomiast jeśli chodzi o akustykę to pewnie dowiemy się coś więcej
          zamieszkując w naszych mieszkankach. mam nadzieję ,że Super Krak
          zadbał o to ,żebyśmy nie słyszeli np: każdego kroku sąsiada, lub co
          ogląda w telewizji albo jak gasi światło( bo właśnie te wszystkie
          odgłosy zafundował mieszkańcom Mozart- to nie tylko nasz wymysł) .
          Widzę, że na forum jest mało mieszkańców bloku C . halo drodzy
          Sąsiedzi odezwijcie się :))))
    • 17.10.08, 18:11
      A ile płaciliście za m2 w tej inwestycji??
    • Gość: janos99 IP: *.internetdsl.tpnet.pl 23.10.08, 10:49
      Byłem dziś popatrzeć w końcu na swoje mieszkanie. Całkiem ok,
      pozytywne wrażenie zrobiła na mnie jakość wykończenia ścian w
      pokojach...Jest tu jakiś większy ode mnie fachowiec i mógł by
      spróbować podpowiedzieć, czy uda się pominąć kładzenie gładzi na
      ścianach, i od razu pomalować? Nie jestem super wybredny, choć
      oczywiście chciał bym by wykończone mieszkanko wyglądało przyjemnie.
      (niestety chyba czas ciąć koszty gdzie się da....)
      • 23.10.08, 13:54
        Zacznę od tego, że nie jestem fachurą od gładzi. Na ścianach położony jest tynk
        gipsowy. Jeśli jest zrobiony tak jak opisujesz, to wystarczy wyrównać niektóre
        miejsca papierem ściernym, odtłuścić/zagruntować i pojechać wałkiem z dobrą
        farbą. Będzie dobrze. A najważniejsze w tym wszystkim jest to, że jesteś
        zadowolony z wykonania swojego mieszkania. Pozdrawiam.
    • 24.10.08, 12:34
      czy ktos już kupił na tym osiedlu mieszkanie z obowiązującej
      promocji?
      • 27.10.08, 12:43
        • Gość: Jarek IP: 213.25.208.* 28.10.08, 18:59
          Beda oddawac kase, albo oferowac cos w zamian!!! Ja im tego nie popuszcze!!!!!
          Nie jestem frajer i nie bede przeplacal, nie wpomonajc o kredycie i finansowaniu
          ich inwestycji... Skandal
          • 28.10.08, 20:07
            Na pewno tym, którzy zakupili juz mieszkania to nie będą oddawać
            kasy ani oferować ic wzamian.Chyba ze tym, co dopiero plauja u nich
            zakup.Dlatego jestem ciekawa kto u nich ostatnio kupil mieszkanie i
            co zaproponowali czy zeszli z ceny?
            • Gość: kaska IP: *.tpnet.pl 28.10.08, 21:09
              Ja kupiłam, zgodnie z cennikiem promocyjnym. Nie dostałam nic
              ekstra. Nawet garaż musialam zapłacić 21 tys, czyli jak się
              doczytałam tyle samo. Podobno planują remont tego placu zabaw, ale
              jak pisałam faktycznie musi sie na to zgodziać miasto bo to nie ich
              teren. Mają być też jakieś alejki i ławki, altanka czy daszek
              wewnątrz kompleksu. Mój wybór był prosty co mi z 20% rabatu lub
              losowania auta. Obejżałam mieszkanie i mi się podoba. Mam ładny
              widok i cene na którą mogę sobie pozwolić. Fajnie by było mieć
              jeszcze coś ekstra, ale jak tam ktoś pisqał mój facet też powiedział
              że jast nie dużo roboty. Sciany wystarczy pomalować a na podłodze
              położymy panele. Jak zamieszkamy tam przed wakacjami to nam spadnie
              z karku 1200zl az wynajem pokoju z kuchnią we wstrętnym bloku.
              Bociana to nie apartamentowiec ale jak na moją kieszeń jest i tak
              Super.
              • 28.10.08, 22:11
                a w ktorym bloku kupilas mieszkanko i na jakim pietrze?
                • Gość: Konan IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 29.10.08, 01:14
                  Pracujesz w biurze skoro jestes pewna co zrobia a co nie? Tak mi
                  pachniesz! Mysle, ze odrobina dobrej woli moze zalawic sprawe, a nie
                  tchorzliwe zasłanianie sie sytuacja rynkowa!!!! Jesli zaczna
                  sprzedac takie same mieszkanie jak wasze za 5500 za ktore
                  placiliscie po 7000 tez bedziecie cicho siedziec? Ciekawe jak z ich
                  sytuacja finansowa... Nie wiem jak wy, ale ja dopuki nie bede mial
                  aktu w rece mam obawy, ale mam nadzieje ze bezpodstawne
          • 29.10.08, 16:20
            ?? O co chodzi? Za co mają oddawać?
            • Gość: Kaska IP: 217.98.20.* 29.10.08, 17:35
              Ja tez nie wiem o co chodzi z tym oddawaniem ?!. Nie wiem też o co chodzi a tą
              odrobiną woli i że się im nie popuści. ??!!!
              Pytaliście kto kupił w promocji. Napisałam co wiemy bo pytaliśmy o te zabawki
              przed zakupem bo juz było na forum i piszę co wiem. Widziałam projekt dziedzińca
              z ławkami etc (mają w biurze) W umowie mam że budują zgodnie z projektem i
              potwierdzili że zrobią to co na terenie osiedla i zieleń też. Plac zabaw też
              mają ustalony ale nie ich teren więc muszą mieć zgodę. Jak nie zrobią dziedzińca
              to też nie odpuszczę, jak nie zrobią zabawek to zapytamy czemu i żeby pokazali
              czemu nie zrobili. Nie sądzę żeby miasto nie chciało remontu za friko. Nie wiem
              co wam obiecali, skoro mówicie że się nie wywiązali i nie ma woli z ich strony.
              Czy mieliscie inne trminy niz kwiecien?
              Budynek B 2 pokoje za cenę 6490 za metr brutto
    • 03.11.08, 22:10
      Pocieszające jest to, że ceny u wszystkich deweloperow spadaja, a u
      niektorych nawet bardzo, nawet o 80tys taniej niz bylo:)
      • Gość: rogman IP: *.chello.pl 05.11.08, 01:41
        do ja29t byc moze ale malo pocieszajace jest to ze chcac wziasc kredyt musisz
        miec co najmniej 20% wkładu wlasnego a nie wiele osob ma taka mozliwosc. Po za
        tym piszesz juz na tym forum od sierpnia zawsze z jakimis negatywnymi opiniami
        moze powiesz czy planujesz kupic mieszkanie na bociana? bo nie bardzo wiem co
        chcesz osiagnac piszac takie posty. Wiele ludzi cieczy sie ze bedziem mialo
        swoje pierwsze mieszkanie i takie gadanie ze teraz jest taniej juz ich nie
        interesuje
        • Gość: janos99 IP: *.internetdsl.tpnet.pl 05.11.08, 09:33
          Jedno to wkład własny, a drugie, nie wydaje mi się iż ktoś dostanie
          jeszcze kredyt z marżą 1%, tak,jak pół roku temu, po troszkę
          dłuższym poszukiwaniu, udawało się znaleźć...1% różnicy na marży w
          skali 30 lat na wartości np. 300 tysięcy to ponad 50 tysięcy różnicy
          w odsetkach! O ile waluty nie zaczną szaleć (fakt, ryzykowne
          założenie), myślę iż Ci co kupili mieszkanko pół roku temu wcale nie
          mają co ze smutkiem patrzyć na "niby" spadające ceny. patrząc na
          całokształt i tak wyszliśmy całkiem nieźle!
          • Gość: Arek IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 05.11.08, 12:18
            Wlasnie sie dowiedzialem ze moj znajomy kupil mieszkanko na tym osiedlu wieksze
            o 10m i z 3 razy wiekszym balkonem za tylko 10 tys wiecej odemnie, wiecie moze
            czy istnieje mozliwosc zamian mieszkan, moze z jakas delikatna doplata?
            • Gość: kishkash IP: *.ists.pl 06.11.08, 00:00
              chyba oczywiste jest, że nie:) przecież Super-Krak tylko by stracił na tym.
              • Gość: Ekonomista IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 19.11.08, 14:35
                Przecież to było pewne że ceny spadną do 5000 zł za metr! Nie trzeba
                było kupować jak były bardzo wysokie. Ale skoro was było stać to
                teraz spłacajcie kredyty.
                • Gość: kishkash IP: *.ists.pl 19.11.08, 22:55
                  Gość portalu: Ekonomista napisał(a):

> Przecież to było pewne że ceny spadną do 5000 zł za metr! Nie trzeba
                  > było kupować jak były bardzo wysokie. Ale skoro was było stać to
                  > teraz spłacajcie kredyty.

neo, neo, neostrada;) kiepska prowokacja Ekonomisto;)
                • Gość: hmmm IP: 129.35.231.* 20.11.08, 08:14
                  Ekonomista nie bądż taki do przodu bo Ci z tyłu zabraknie ... każdy
                  kto rzeczywiście zna się na rynkach finansowych doskonale wie, jak
                  połączony jest ten rynek z rynkiem nieruchomości, zawirowania (w
                  Polsce póki co nie mam mowy o kryzysie jaki ma miejsce w USA) na
                  rynkach finansowych mają wpływ na ceny nieruchomości ale nie tylko
                  to wpływa na to, jest wiele innych czynników które także mają
                  ogromny wpływ na ceny nieruchomości jak np. popyt-podaż, w Polsce
                  niegdy nie było nadwyżki mieszkań do sprzdaży dlatego nie ma
                  możliwości aby ceny mieszkań spadły o 50%, spadki cen o 10-15% są
                  normalne podczas niepewności na rynkach finansowych ale wszystko
                  wróci do wcześniejszych cen już w połowie przyszłego roku, wspomnisz
                  moje słowa i zobaczysz, że teraz ceny spały o te 10-15%
                  (notabena "targując" sie z developerem można było dostać taki rabat)
                  a za niedługo wzrosną nie o 10-15% ale o 30-40%
                  • Gość: Ekonomista IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 20.11.08, 09:05
                    Faktyczny popyt jest niewielki a podaż ogromna. W chwili obecnej
                    ilość transakcji jest znacznie mniejsza niż jeszcze przed rokiem.
                    Ceny spadają po kilkanascie punktów procentowych rocznie a
                    doliczając do tego inflację po 2 latach faktyczna wartość
                    nieruchomości zmniejszy się może nawet o 30%. Nie bez znaczenia jest
                    również lokalizacja. Bliskość torów, przedchodzące do lądowania
                    samoloty zapewne nie zwiekszają atrakcyjności okolicy.

Wolisz kłócić się z faktami czy przyznasz się do tego, że interesu
                    życia na nieruchomosciach nie zrobiłeś?

PS. A co neostrada ci się nie podoba?
                  • 20.11.08, 09:22
                    Jasne. A za dwa lata wzrosną jeszcze o 60%. Obudź się. Dlaczego ceny nie mogą
                    spaść o 50%? Bo nie? Wzrosły o ok. 100% to teraz mogą wrócić na swoje czyli
                    spaść o 50%. A dlaczego nie? No dobrze, może o 40%. Kup gazetę i popatrz jak
                    deweloperzy się zwijają, żeby tylko móc sprzedać. I z tygodnia na tydzień widaż
                    kolejne mniej lub bardziej ukryte obniżki. Pomijam takiego np. Salwatora, który
                    bardziej się ośmiesza ze swoimi promocjami niż cokolwiek promuje. A w połowie
                    przyszłego roku w dalszym ciągu będzie pewnie dostępne conajmniej 50% mieszkań z
                    tych, które są dostępne teraz. Tak sobie obserwuję rynek od dłuższego czasu i w
                    ciągu ostatnich 9 miesięcy sprzedało się może 10-20% oferty dostępny mieszkań. W
                    tym tempie to jeszcze parę lat zajmie deweloperom sprzedaż mieszkań w obecnych
                    cenach. Nie widzę żadnych przesłanek, żeby mieszkania miały drożeć. O kryzysie
                    nikt jeszcze nie mówił a sprzedaż już stała, więc i bez kryzysu nie było powodów
                    do wzrostów. Tylko deweleporzy kłamali w żywe oczy "prognozując" wzrosty za
                    miesiąc, trzy, pół roku, latem, jesenią itp. itd. Razem z różnego rodzaju
                    agencjami i doradcami. Ale się zdenerwowałem. Idź naganiaczu naganiać gdzie indziej.
                    • Gość: Rogman IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 20.11.08, 11:54
                      Fakt faktem ze mieszkania staniały i pewnie jeszcze zejdą jakies 10-20% ale
                      odczują to tylko Ci co mają wkład własny min 20% ceny nieruchomości inaczej nie
                      ma szans na kredyt. Mnie udalo sie wziasc na 120 % wartosci nieruchomosci pol
                      roku temu. Mysle ze wiele osob wolaloby kupic mieszkanie w cenie 6000zł za metr
                      i placic 1500zł kredytu niz wynajmować identyczne mieszkanie za taka sama cene.
                      • 20.11.08, 12:35
                        Ja dostałem kredyt bez prowizji, marża 0.8%, i możliwość 100% LTV. Teraz jeśli w
                        ogóle dostaniesz to będzie kredyt z 2-3% prowizji, marżą 2-4% i 70% LTV ! Więc
                        nie mówcie ciągle o tym że ceny mieszkań spadają, bo kredyty idą w górę i w
                        gruncie rzeczy sytuacja pozostaje bez zmian! A developerzy nie obniżą cen o
                        więcej niż 20% jeśli nie będą musieli, bo bardziej będzie im się opłacało
                        przeczekanie paniki.
                        p.s. pierwsi klienci wybrali najlepsze mieszkania a na te ciemne, nie ustawne
                        trzeba dać promocję dla tych dla których cena jest jedynym wyznacznikiem :D
                    • Gość: marek IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 09.12.08, 00:01
                      Mozarta, gdzie mieszkam w porównaniu z Bocianim to piękno przestrzeń
                      i wspaniała arckitektura. Na marginesie Grudnika wykupił Salwator i
                      będzie obok was budował.
                      • Gość: kishkash IP: *.ists.pl 09.12.08, 00:29
                        Owszem, Mozarta to bardzo ładne osiedle, szczególnie od strony Siewnej.
                        Natomiast od Bociana już niekoniecznie. Co do tego piękna, to wolę mieć
                        'mniejsze piękno'(sprawa względna) za 6 koła za metr, niż mozartowską
                        architekturę i salwatorskie wykonanie 50 metrów dalej za 8 koła/m2. Sory, to tak
                        jak zastanawiać się nad kupnem papieru toaletowego velvet w almie, albo jakiegoś
                        w lidlu - jakość identyczna(o ile nie lepsza) a cena 1/3 mniejsza.

pozdrowienia dla mieszkańców osiedla Mozarta;)
                        • Gość: kishkash IP: *.ists.pl 09.12.08, 00:37
                          Aha, no i zapomniałem dodać, że nie będziemy mieli stacji benzynowej tuż pod
                          oknami;)
                      • 09.12.08, 08:40
                        > Mozarta, gdzie mieszkam w porównaniu z Bocianim
                        > to piękno przestrzeń i wspaniała arckitektura.

Kiedy pierwszy raz zobaczyłem Mozarta też tak pomyślałem.
                        Za trzecim razem zmieniłem zdanie. Blokowisko jak każde inne, tylko elewacje ładnie wykończone. W większości mieszkań jedyny dostępny widok to mieszkania sąsiadów. I te stalowe podpory na balkony. Za niedługo zacznie farba odpadać i to dopiero będzie pięknie. Ogólnie mi się podoba, ale kiedy przychodzi do szczegółów to niestety, ale nic dobrego. I jak już ktoś napisał, cena za te mieszkania... Cóż, w większości kupowane byly na górce. Gdyby teraz wystawili w takich cenach, to osiedle stałoby by puste.
                        Ale osiedli bez wad praktycznie nie ma.
                        Życzę miłego mieszkania, to ważne lubić miejsce w którym się mieszka.
                      • 09.12.08, 18:50
                        Nie rozumiem Marku co chciałeś powiedzieć swoim wpisem.Wydaje mi się, że każdy kupuje mieszkanie takie na jakie go stać. Każdy z nas gdyby miał więcej kasy to kupiłbym sobie coś lepszego, ale ja kupiłam na Bocianim , i cieszę się z tego pomimo , że będę mieć widok na tory kolejowe. Wywyższanie piękna jednego czy drugiego osiedla nie ma sensu na tym forum.
                        • Gość: :) IP: *.betanet.pl 10.12.08, 14:37
                          tramwajowa, na gorke narodowa :) wiec stacji raczej, chyba tam nie bedzie no chyba, ze przy lini tramwajowej.
                          • Gość: kishkash IP: *.ists.pl 10.12.08, 22:52
                            Rozmawiałem ze znajomym, który mieszka w bloku naprzeciw Mozarta. Mówił, że
                            zaczęli tam budować stację benzynową, którą on sam oprotestowywał. No, chyba że
                            to kolejny blok Salwatora (ten którego nie uwzględnili w swoich planach;) .

A czy linia tramwajowa nie ma iść wzdłuż trasy galicyjskiej, tak jak na planie
                            tutaj:

www.siewna.fora.pl/co-slychac-w-okolicy-osiedla-mozarta-co-kto-gdzie-i-kiedy,29/trasa-galicyjska,82.html
                            • Gość: kishkash IP: *.ists.pl 11.12.08, 01:18
                              Dodam jeszcze jedną rzecz: z kim nie rozmawiam nt północnej linii tramwajowej w
                              Krakowie, to zawsze słyszę inną wersję. Póki co staram się opierać na faktach, a
                              te są takie, że w tym miejscu o którym rozmawiamy budowa już się zaczęła. Tak
                              jak mówiłem, ludzie z bloków naprzeciwko twierdzą że to stacja benzynowa. Mam
                              jutro sporo czasu, z przyjemnością przejdę się i zapytam robotników, co to za
                              inwestycja. Być może to kolejny klocek Salwatora, o którym oni sami nie wiedzą.
                              Być może to nowy plac zabaw. Być może coś innego...

Do Gościa, który pisał o planowanej trasie tramwaju: skąd masz takie informacje,
                              a jeśli już, to może jakieś mapki? Z ciekawością zerknąłbym na plan
                              zagospodarowania dzielnicy:)

pozdrawiam.
                            • Gość: janos99 IP: *.internetdsl.tpnet.pl 11.12.08, 08:43
                              Na tym planie nowe linie są oznaczone kolorem "biało-niebieskim",
                              stąd na pewno nie idą wzdłóż trasy galicyjskiej.

Domyślam się jednak iż stacje budują na tym oznaczonym na mapie
                              szarym kolorze fragmencie pomiędzy siewną a bociana, tyle iż po
                              drugiej stronie bociana względem mocarta. jak tak, to chyba zmieści
                              się tam i stacja, i ten planowany tamwaj....

Myśle jednak iż my powinniśmy się tylko cieszyć, jak ktoś słusznie
                              zauważył, nocny sklep prawie pod nosem ;) (choć fakt, jak by tam był
                              drugi plac zabaw, było by na pewno lepiej...)
                              • Gość: :) IP: *.betanet.pl 11.12.08, 12:49
                                wytlumaczyl, ja tylko potwierdze jego slowa do do przebiegu lini tramwajowe, na planie to ta bialo niebieska linia na samej gorze, wiec nie biegnie przy trasie galicyjskiej :P
                                • Gość: kishkash IP: *.ists.pl 11.12.08, 16:23
                                  Skoro to ta biało-niebieska linia, to ja nie widzę problemu ze stacją benzynową
                                  obok, zrobią wjazd od bociana, wyjazd od siewnej i tyle. Myślę, że to nie
                                  pierwszy przypadek stacji paliw w pobliżu torów:)

Jedynej rzeczy, której można żałować, to rzeczywiście placyk zabaw.
                                  • Gość: :) IP: *.betanet.pl 11.12.08, 17:46
                                    zanim powstalo osiedle mozarta, bocianie gniazdo i inne dewloperskie gnioty, placyk mial juz te ruiny placu zabaw....
                              • Gość: kishkash IP: *.ists.pl 13.12.08, 14:38
                                Byłem wczoraj na Siewnej, zobaczyć co to za budowa. Wg tablicy informacyjnej
                                powstaje tam stacja Statoil. Czyli tak jak było mówione, naszemu osiedlu raczej
                                nic takiego nie grozi:)
                                • 22.12.08, 20:12
                                  Hej, zaniepokoił mnie ostatnio widok szlabanu i bram przesuwnych na naszym
                                  osiedlu. Idąc od strony okrąglaka napotykamy najpierw na szlaban , potem w
                                  głębi (po prawej stronie) widzimy 2 bramy przesuwne. czy tak miał wyglądać nasz
                                  dziedziniec? czy którakolwiek wizualizacja pokazuje bramy? Ja rozumiem, że
                                  wewnątrz osiedla ma być zakaz wjazdu , ale po co tyle ograniczeń?
                                  • 23.12.08, 09:44
                                  • Gość: janos99 IP: *.netis.net.pl 27.12.08, 11:15
                                    Nasze osiedle stoi na dwu odrębnych działkach. Bramy oddzielają te
                                    działki. Mamy mieć do nich klucze (informacja od pań z biura), a w
                                    umowach przedwstępnych (pewnie we właściwych bedzie to podobnie)
                                    wpisane są przecież odpowiednie prawa poruszania się po działce
                                    sąsiedniej.

Przesadzają zapewne z ostrożnoscią gdy się przejechali na wspólnej
                                    budowie na dwu działkach z różną właśnością, na pewno bedzie to cos
                                    przeszkadzać...może gdy zawiążą się już wspólnoty mieszkaniowe (też
                                    podobno mają być dwie), będzie się dało coś z tym zrobić...
                                    • 31.12.08, 09:17
                                      Cześć,
                                      mam pytanko czy wiecie coś na temat terminu odbioru mieszkań? Czy
                                      potrwa to faktycznie do kwietnia czy jest szansa ze dostaniemy
                                      klucze wczesniej?
                                      • 02.01.09, 11:01
                                        Z tego co ostatnio się dowiedziałam od pań z bociana to budowa została już
                                        zgłoszona do odbioru, który może trwać ok 2 miesięcy . Panie poinformowały też,
                                        że w okolicach połowy marca będą wysyłać zawiadomienia dla wszystkich. Trzymajmy
                                        kciuki za to, żeby odbiór się nie opóźnił, i żeby początkiem kwietnia odebrać
                                        klucze. Pewnie każdy już z niecierpliwością na nie czeka:)
                                        • 07.01.09, 21:17
                                          Udzielam pomocy przy odbiorze mieszkań (na codzień zajmuję się ich
                                          budową).W przeciętnym mieszkaniu oddawanym w stanie "deweloperskim"
                                          natrafić można na sporą ilość różnego rodzaju usterek budowlanych,
                                          niestety przeważnie na etapie wykończeń, co niejednokrotnie zwiększa
                                          ich koszt. Moja pomoc polega na wychwyceniu rozmaitych błędów
                                          wykonawczych, co obliguje wykonawcę do ich poprawienia. Kontakt
                                          mailowy piotrekhycki@gazeta.pl
                                          • Gość: ghgh IP: *.betanet.pl 07.01.09, 21:41
                                        • 13.01.09, 10:54
                                          To ciekawe. Byłem osobiście dzisiaj w biurze i na budowie z jedną z Pań zobaczyć
                                          swoje mieszkanie. Dowiedziałem się, że budowa jest odbierana i procedura ta
                                          jeszcze trwa. Po jej zakończeniu zostanie złożone podanie o pozwolenie na
                                          zamieszkanie i dopiero od tego momentu można liczyć dwa miesiące. Także połowa
                                          marca to termin nierealny. Dodatkowo ogrzewanie w budynkach ze względu na
                                          wielkość inwestycji włączane jest dorywczo (tzw. minimum sugerowane przez
                                          techników) czy to dobrze nie wiem. Pozdrawiam.
                                • Gość: :) IP: *.betanet.pl 22.12.08, 23:24
                                  powinniscie sie cieszyc :) pozatym tory kolejowe, ktore sa kolo was,
                                  tam jest planowanie puszczenie kolejki miejskiej, pozatym ta trasa
                                  jest wykorzystawana do przewozenia chemikaliow koleja.... zycze
                                  szczescia.
                                  • Gość: kishkash IP: *.internetdsl.tpnet.pl 22.12.08, 23:43
                                    no i co jeszcze? :)
                                  • 23.12.08, 15:39
                                    Jeżeli faktycznie ma tam jeżdzić kolejka miejska to nic tylko się cieszyć. Skąd masz te inforamcję? Może uda się dowiedzieć kiedy to ma ruszyć i gdzie będzie najbliższy przystanek.
                                    Planowane tory tramwajowe są blisko, ale nie na tyle bliko żeby było słychać tramwaj. Po prostu idealna sytuacja. Mieszkałem już na Dietla, Królewskiej i przy E4 za miastem. Dla mnie os. Bocianie Gniazdo to będzie teraz prawdziwa ostoja ciszy :D.

A propos: byłem kilka dni temu na osiedlu i można sobie już wejść na jego teren. Dziedziniec wygląda naprawdę BARDZO ładnie. Naprawdę zrobił na mnie pozytywne wrażenie. Było już dosyć późno wieczorem i akurat jechał expres do Warszawy (lub z powrotem). Odgłos jadącego pociągu (wewnątrz osiedla) był znacznie cichszy niż wydaje głośny samochód jadący ulicą Bociana.

pozdrawiam sąsiadów
                                    • Gość: :) IP: *.betanet.pl 24.12.08, 23:41
                                      • Gość: :) IP: *.betanet.pl 25.12.08, 00:02
                                        • Gość: kishkash IP: *.internetdsl.tpnet.pl 25.12.08, 09:49
                                          chyba myślisz szybki tramwaj z kolejką. ja pierwsze słyszę o jakiejkolwiek
                                          kolejce. podobnie jak zapewne inni na tym forum.

co do tych chemikaliów to one nie są przewożone torami przy siewnej, tylko tymi
                                          przy kuźnicy kołłątajowskiej z tego co wiem. także jest to duuuuży kawałek od
                                          naszego osiedla.
                                          • Gość: :) IP: *.betanet.pl 25.12.08, 22:45
                                            kolejka miala byc i mam nadzieje, ze bedzie, ludzie nie wiedza bo
                                            nie siedza na biezaco w temacie, nie czytaja ustaw, jednym slowem
                                            g... ich to obchodzi, zreszta tak jak Ciebie...
    • 27.11.08, 10:26
      Czy w rozmowach telefonicznych lub osobistych z paniami z biura sprzedaży
      wiadomo coś o terminie rozpoczęcia prac wykończeniowym wewnątrz mieszkań przez
      mieszkańców wcześniejszym niż 30 kwietnia?
      • Gość: janos99 IP: *.internetdsl.tpnet.pl 27.11.08, 11:15
        Z prawdziwym zacięciem powtarzają tę datę, trzeba im pogratulować
        asertywności :)

Na pewno wspominały o ofercie na wykończenie przez jakąś firmę
        zewnętrzną. Już pare razy na forum ten temat był podnoszony.

W nieformalnych rozmowach (a więc bez żadnej gwarancji) wspominają,
        iż umowy notarialne i klucze powinny pojawić się końcem lutego. Ale
        na pewno nie wejdziemy na mieszkania przed odbiorem budowy przez
        wszystkie urzędy i przed właściwą umową notarialną.
        • 27.11.08, 14:20
          W każdym razie gdyby działo się coś mniej formalnego przed godziną zero 30
          kwietnia to chciałbym o tym wiedzieć i z pewnością nie tylko ja ;)
          • Gość: Rogman IP: *.chello.pl 29.11.08, 02:13
            Mnie jakis czas temu pani przez telefon powiedziala ze chcieiby udostepnic
            mieszkania przed oddaniem (co mnie zdziwilo) a jak bylem osobiscie sprawdzic jak
            sprawy sie miewaja to powiedzieli ze na poczatku stycznia oddaja budowe do
            odbioru i ze to powinno potrwac jakies dwa miesiace o ile nie bedzie opoznien
            wiec pewnie marzec jest jakims realnym terminem.
    • Gość: kishkash IP: *.ists.pl 08.12.08, 20:38
      Witam.

Dla wszystkich zainteresowanych mam wiadomość, że na rogu ulicy Bociana i
      Siewnej, od strony ronda przy Mackiewicza powstaje stacja paliw, w miejscy
      takiego starego placu zabaw. Myślę, ze to całkiem miła perspektywa, w końcu
      sklep całodobowy otwarty w niedziele i święta "tuż za rogiem" jest całkiem
      przyjemną opcją:)

Pozdrawiam.
      • Gość: kora IP: *.telnet.krakow.pl 08.12.08, 21:10
        Jeszcze lepsza wiadomość.
        Mieszkancy spóldzielni mieszakniowej prądnik i mozarta ubiegaja sie o
        przeniesienie tej budowy na plac zabaw tuz przy bocianim gnieżdzie.

kiszka będziesz wniebowzieta
        • Gość: kishkash IP: *.ists.pl 08.12.08, 21:39
          Raczej nie ma takiej opcji, budowa już się rozpoczęła. Poza tym, podobnie jak
          mieszkańcy Mozarta my możemy ubiegać się o przeniesienie jej tam gdzie się
          rozpoczęła:)
          • Gość: wątpiący IP: 193.108.194.* 09.12.08, 10:06
            Poza tym, jak sobie wyobrażacie jej budowę na tym skrawku terenu i
            do tego tak blisko bloków mieszkalnych. Przecież muszą zostać
            zachowane minimalne odległości, miejsce na wkopanie zbiorników itd.
            Także nie wydaje mi się.
            • Gość: Arek IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 25.12.08, 14:33
              Witam, czy wiecie moze jak duzy jest podatek od gruntow a dokladnie oplata za
              dzierzawe bo wiadomo, ze czesc blokow stoi na dzierzawionej dzialce....moj
              znajomy w Warszawie za 40m mieszkanie placi rocznie 800 a to jest moim zdaniem
              bardzo duzo...jak takie oplaty wygladaja w Krakowie?
              • 26.12.08, 15:26
                Nie na dzierwionej działce tylko na działce w wieczystym użytkowaniu i też
                jestem ciekawy ile to kosztuje? Słyszałem do tej pory, że opłata za wieczyste
                użytkowanie płacona jest od powierzchni i jej wysokość niewiele się różni od
                podatku od nieruchomości, ale nikt nie był mi w stanie powiedzieć ile to jest
                dokładnie.
    • 05.01.09, 21:09
      Witam, mam pytanie do ludzi ktorzy podpisywali akt notarialny. Jakie
      koszty poniesliscie? Chodzi mi dokladnie czy kwota zostala
      podzielona na pol pomiedzy Super Krakiem a Wami? Czy zaplaciliscie
      calosc? Bo z tego co sie orientuje (moze troche za pozno :( ) to
      tego typu umowy platne sa po polowie bo jest to umowa obustronna.
      Przed nami jeszcze jeden akt notarialny :) wiec moze warto zrobic
      rozeznanie w tym temacie.
      Pozdrawiam.
      • Gość: janos99 IP: *.internetdsl.tpnet.pl 06.01.09, 08:30
        Nie wiem na jakiej podstawie twierdzisz iż koszty takiej umowy
        ponoszą obie strony. Zawsze tego typu opłaty ponosi kupujący..

To iż podczas podpisywania umowy przedwstępnej zapłaciłem połowę
        taksy to już inna sprawa, drugą połowę zapłacę przy podpisywaniu
        umowy właściwej (ale już nie wiem czy ten podział jest regulowany
        prawnie, czy tak udało się developerowi dogadać z notariuszem). W
        każdym bądź razie superkrak nie zapłacił ani grosika u notariusza.
        • 08.01.09, 11:18
          Dla zainteresowanych umieściłem na you tube film o budowie Bocianiego Gniazda.
          Enjoy..
          www.youtube.com/watch?v=DbKIOSE5SWM
          • Gość: kishkash IP: *.ists.pl 08.01.09, 16:12
            bardzo sympatyczne:)
            • Gość: A IP: *.ghnet.pl 12.01.09, 15:43
              czy juz sa podpisywane akty notarialne?
              • Gość: Rogman IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 12.01.09, 18:47
                dopiero przy odbiorze chyba beda podpisywane
              • 13.01.09, 16:43
                Taa, my wszyscy już po aktach..;> jak wyżej..
                • Gość: Alek IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 13.01.09, 17:46
                  Juz polowa stycznia, czy wiecie kiedy bedzie mozliwe wejscie z remontem do
                  swojego mieszkanka, w jakiej fazie jest oddawanie mieszkan i kiedy mozna sie
                  spodziewac radosnego finalu?
                  • Gość: janos99 IP: *.internetdsl.tpnet.pl 14.01.09, 08:37
                    Dopiero po odbiorze i podpisanym akcie notarialnym. Wg umowy ma się
                    to stać do końca kwietnia. W praktyce panie z biura wspominają, iż
                    liczą na marzec, nie jest to jednak w żaden sposób gwarantowany
                    termin (od gwarancji termuinu jest umowa)

ps. już kilka razy było to pisane na tym forum....wystarczy
                    poświęcić kilka minut na przeczytanie postów z ostatniego miesiąca
  • Powiadamiaj o nowych wpisach

Wysyłaj powiadomienia o nowych wpisach na forum na e-mail:

Aby uprościć zarządzanie powiadomieniami zaloguj się lub zarejestruj się.

lub anuluj

Zaloguj się

Nie pamiętasz hasła lub loginu ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.