Dodaj do ulubionych

techniki dentystyczne czy stomatologia?

13.07.08, 16:10
dostałam się na oba kierunki; co wybrać? chętnie posłucham Waszych
za i przeciw.
Edytor zaawansowany
  • 13.07.08, 23:35
    oczywiscie stoma - tzn ja bym wybral na twoim miejscu;] lepsza i
    ciekwsza praca, wieksze zarobki i prestiz. nad czy sie tu
    zastanawiac...
  • 16.07.08, 15:26
    dodam tylko ze studia 10 razy trudniejsze.
  • 16.07.08, 16:13
    Mam kolezanke ktora studiuje techniki dentystyczne. Praca bardzo
    ciężka,naprawdę. Kolezanka pracuje juz normalnie,zajmuje sie protetyka,pracuje
    od 9 rano do 20,czasami zdarza sie ze do 23. Ciezka praca w pyle.Paznokcie ma
    cale zjechane i pluca pelne tego swinstwa.To praca fizyczna przy obrobce.
    Pieniazki z tego sa rozne. Jak dobra firma to mozna zarobic 6 tys na miesiac i
    wiecej,ale nie wiem czy te pieniadze sa warte tego. Bardzo stresująca branża z
    tego co wiem,bo ciężko sie z zamowieniami wyrobić. Do tego nuda....bez przerwy
    tylko przy sprzetach sie siedzi dłubie. A stomatologia to calkiem inna
    bajka.Stomatolog wydaje polecenia technikom,poza tym to przeciez lekarz.Calkiem
    inna pozycja i inne zarobki.

Gdybym była na twoim miejscu poszła bym na stomę. I nie przerażaj sie czasem
    nauka bo nie jest zle;) łatwiej niż na lekarskim a sam lekarski też nie jest zły
    jak lubi się taką tematykę i jest się w miarę systematycznym:)

Po sotmie to Ty bedziesz wydawać polecenia a nie obierac i wykonywać
    polecenia.Zastanów sie:)
  • 22.07.08, 11:09
    nie zgadzam sie z tym ze na stomatologii jest łatwiej, wręcz
    przeciwnie!!! trudniej, ponieważ trzeba się uczyć wszystkiego co ma
    lekarski plus dodatkowo wszystkich kierunkowych stomatologicznych
    przedmiotów !!!
  • 16.07.08, 16:14
    Przepraszam za błędy. Spieszyłam się.
  • 16.07.08, 16:48
    wydawać polecenia to sobie mozesz u siebie jak jestes właścicielem a zaraz po
    studiach to dopiero bedziesz NA POLECENIA
  • 16.07.08, 19:18
    heh a chcesz się założyć???

Chyba nie zrozumiałaś madziuuuni... ehh dziewczyno bądź chłopaku zrozum że jest
    podzielność obowiązków. Do stomatologa przychodzi pacjent i stomatolog wówczas
    piszę pewną notkę do techników dentystycznych o tym co mają wykonać,na którego
    zęba itd. Sama byłam u takiego więc wiem o co chodzi.

I tu znów odzywa sie polska mentalnośc jaką przedstawiasz,dziwaczna agresja i
    zazdrośc o to że ktoś mógłby np. Tobie rozkazywać ( jeśli byłabyś technikiem)
    zastanów sie zanim coś do kogoś napiszesz,a zwłaszcza przemyśl o czym piszesz bo
    wg mnie rzuciłaś/łeś tekstem bez argumentów.

Osobiście znam ludzi którzy zaraz po studiach dorabiali sie stanowiska i płacy.
    A też wiesz bez znaczenia czy stomatolog dopiero co skończył studia czy ma
    wieloletnią praktykę TO I TAK ZAWSZE BęDZIE MIAł POD SOBą TECHNIKA
    DENTYSTYCZNEGO!!!!
  • 22.07.08, 15:17
    stoma.nie wahaj sie nawet.
  • 11.11.13, 18:56
    Witam
    Nawiążemy współprace z technikiem dentystycznym, osobę zainteresowana proszę o wysłanie ostatecznego cennika i referencji na : marek@medical-center.co.uk
    Marek Tychoniuk
    Tooting Medical Centre London
    www.polski-lekarz.co.uk/contacts/
  • 14.02.14, 17:49
    Dobrym rozwiązaniem jest pójście najpierw na kierunek TECHNIK DENTYSTYCZNY. Od jakiegoś czasu Szkoła Policealna OMEGA oferuje naukę na tego typu kierunku, ale niestety tylko w Warszawie. Szkoła ta słynie z dobrej kadry nauczycielskiej oraz dobrego wyposażenia laboratoriów, dzięki czemu szybko staniemy się specjalistom w tej branży. Po 5 semestrach można iść do pracy. W ten sposób można zarobić na studia i pójść na nie np. za kilka lat.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła lub ?

Zapamiętaj mnie

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.