Dodaj do ulubionych

Kto sobie robi jaja?

10.09.06, 22:46
Widzę, że ktoś usuwa Oppelnera_os z listy uczestników forum.
Nie wiem kto (wiem, że nie Somepoint, bo już wcześniej rozmawialiśmy na temnat
Oppelnera), ale uprzejmie zapewniam, że jak jeszcze raz ktoś to zrobi bez
powodu, to ja też być może zacznę się bawić w usuwanie uczestników.

--
Beata współpracowała, ale się nie zaciągała.
SOS dla lasów tropikalnych
Obserwuj wątek
    • somepoint210 Re: Kto sobie robi jaja? 11.09.06, 03:43
      bartoszcze napisał:

> Widzę, że ktoś usuwa Oppelnera_os z listy uczestników forum.
      > Nie wiem kto (wiem, że nie Somepoint, bo już wcześniej rozmawialiśmy na temnat
      > Oppelnera), ale uprzejmie zapewniam, że jak jeszcze raz ktoś to zrobi bez
      > powodu, to ja też być może zacznę się bawić w usuwanie uczestników.
      >

Skonczy sie kurwa na tym, ze pozabieram nozyczki:)
      W kwestii rozmowy Bartoszcze, chyba wyraznie okreslilem warunki uczestnictwa
      tego forumiaka na forum i nie zawieraja one nozyczek, albo uczestniczy w zyciu
      forum tak jak i inni, albo nie. Przyjmujesz go na wlasna odpowiedzialnosc.
      Jego zadania specjalnego traktowania i specjalnych warunkow na jakich mialby
      uczestniczyc w forum mnie nie interesuja i ich spelnienie byloby nie fair
      w stosunku do innych uczestnikow.
        • sss9 Re: Kto sobie robi jaja? 11.09.06, 12:09
          settembrini napisał:

> w moim przekonaniu, jesli to ma byc open society nie tylko z nazwy, oppelner
          > powinien miec nozyczki.

a dlaczego tylko on? dajmy je wszystkim. i wszystkich zróbmy "ojcami
          założycielami". skoro ma być "open society"...
          i co to w ogóle za "problem oppelnera"? nie możecie się doczekać jego taśmowej
          produkcji na forum, a może potrzebujecie linków do jego opinii o forum CoS?

• settembrini Re: Kto sobie robi jaja? 11.09.06, 12:23
            tu chodzi o pryncypia, nie o zachecenie go do pisania. jak dla mnie wcale nie
            musi pisac na tym forum, ale jesli ty czy ja mamy nozyczki, nie widze powodu dla
            ktorego on nie mialby ich miec.
            skoro somepoint postanowil stworzyc alternatywe dla silesiany, dla osob ktore
            razil poziom tamtejszych dyskusji, nie widze przeciwskazan, by przedstawiciel z
            kazdej strony barykady dysponowal narzedziem kontroli bezstronnosci moderowania,
            nawet jesli de facto nie ma czego kontrolowac i jest to wylacznie dzialanie
            ukierunkowane na wykazanie dobrych checi i wznowienie dialogu na wyzszym
            poziomie (a tu jakosc platformy wymiany opinii ma znaczenie).
            --
            Forum Katowice
            ---
            (Dz.U.R.P. nr 73,poz. 494)
            • braid Re: Kto sobie robi jaja? 11.09.06, 12:29
              settembrini napisał:
              skoro somepoint postanowil stworzyc alternatywe dla silesiany, dla osob ktore
              > razil poziom tamtejszych dyskusji

tia ... tylko oppelner tworzy wraz z mistrzem poziom silesiany
                • sss9 Re: Kto sobie robi jaja? 11.09.06, 12:50
                  no to bądź konsekwentny do końca i wyraź opinię, że _każdy_ uczestnik forum
                  powinien mieć te same uprawnienia. nie widzę powodu, dla którego tylko jeden z
                  nich tak zaprząta twoją i bartoszcze uwagę.
                  chociaż bartoszcze to mogę zrozumieć, bo się deczko chyba pospieszył z obietnicą
                  banana, a okazało się, że na zbyciu jest ledwie figa.
                    • sss9 Re: Kto sobie robi jaja? 11.09.06, 13:04
                      :))) nie ja decydowałem o nadaniu mi tych jak widzę niezwykle pożądanych
                      uprawnień, nie starałem się o nie i nie korzystam z nich. nie będę także
                      rozpaczał jeśli zostanę ich pozbawiony.
                      bawi mnie jednak, że z powodu kompleksu niższości jednego trolla postanowiłeś
                      się zaangażować w poprawę jego nastroju.
                      kogo z tej listy chcesz pominąć w nadaniu specjalnych uprawnień i dlaczego?
                      adler_aus_bielitz
                      albrecht1
                      alex.stela
                      alex_ander
                      aliveinchains
                      aqua
                      arnold7
                      ballest
                      bartoszcze
                      betoniarz-zbrodniarz
                      bolek5
                      braid
                      braineater
                      broneknotgeld
                      builder
                      ciupazka
                      crux_lc
                      czesil
                      eichendorff
                      erwinek_3
                      farys_stop
                      fesia
                      fk5
                      forman5
                      gliwickie-spotkania
                      gliwiczanka
                      grba
                      greg_slask
                      henry.morgenthau_jr.jr
                      hepik1
                      hermann5
                      hermionagranger5
                      jimmyjazz
                      kserkses1
                      mafik
                      mcmaxim
                      meg_s
                      mieszko966
                      milusiaa
                      mixed_moods
                      monachium1
                      myha1
                      nugrud
                      oppelner_os
                      pieprz.kajenski
                      pieron.slonski
                      pistulka2
                      pit-zeolit
                      reden6
                      settembrini
                      sierioza1
                      slezan
                      sloggi
                      soso3
                      sss9
                      stasiek17
                      stefan_ems
                      stoik1
                      tbb1
                      tomek9991
                      tow.stalin
                      uruk-hai
                      vitalia
                      wikin
                      wiksadyba1
                      wislok1
                      yasmin_ch

oczywiście jest jeszcze inny sposób udobruchania kapryśnego trolla - możesz
                      przedyskutować w gronie "ojców założycieli" ewentualne pozbawienie mnie
                      uprawnień. kto wie, może to go zaspokoi, a bartoszcze wyjdzie z tego kłopotu z
                      twarzą?
                      • sss9 Re: Kto sobie robi jaja? 11.09.06, 13:14
                        acha, w ogóle to ciekawe pytanie zadałeś, bo tak stawiając sprawę (i traktując
                        ją serio) zaraz zgłosić się może każdy z użytkowników forów Agory i dać podobne
                        ultimatum jak oppelner wybierając tym razem ciebie, czy kogokolwiek innego z
                        uprawnionych do wycinek - jestem pewien, że zdania nie zmienisz. ;)
                      • settembrini Re: Kto sobie robi jaja? 11.09.06, 13:18
                        jak napisalem wczesniej- tu chodzi o zasady, a nie o czyjekolwiek, jak to
                        okresliles, "wychodzenie z twarza". skoro oppelner reprezentuje wraz z kilkoma
                        innymi osobami inny punkt widzenia, ktos z nich powinien miec podglad wycinanych
                        postow. to cala logika. skoro w nazwie forum jest "commonwealth", to z definicji
                        powinno ono skupiac jak najszersze grono ludzi, zroznicowanych swiatopogladowo.
                        aby w tym gronie toczyla sie dyskusja na rownych prawach, kazda z "frakcji"
                        powinna miec moderatora.
                        nie jestem tez zainteresowany w pozbawianiu kogokolwiek statusu moderatora, bo
                        ten nie ma najmniejszego znaczenia ani przelozenia na cokolwiek, z wyjatkiem
                        poczucia wspoluczestnictwa na rownych prawach.
                        --
                        Forum Katowice
                        ---
                        (Dz.U.R.P. nr 73,poz. 494)
                        • sss9 Re: Kto sobie robi jaja? 11.09.06, 13:23
                          to koniecznie zaproś także wszystkie jego alternicki, aby ta "frakcja"
                          zaistniała - przecież trzeba dać mu szansę zrobienia wrażenia, że ktoś poza nim
                          samym tłucze te wszystkie posty jak to ma miejsce na forum Opole czy Silesiana. :)
                          to nara.
                        • stoik1 mogę się wtrącić ? 11.09.06, 14:08
                          skoro ma być równość, to niech będzie, ale wydawało mi się, że po to ten
                          cały "nabór", żeby było jakieś sito
                          przecież nie zmienisz nikogo przez sam fakt, że zapiszesz go do commonwealthu
                          jeżeli ktoś gdzieś tam robi coś, co spotyka się z ogólną dezaprobatą, to to
                          samo będzie robił tutaj, jeżeli tylko będzie miał ochotę
                          abstrahuję w tym momencie od oppelnera, bo go zupełnie nie znam
                          co do nożyczek - nie czuję się uprawniony 'moralnie' ; ) żeby tutaj kogokolwiek
                          wycinać, bo ogólnie nie 'czaję' klimatów i nie kojarzę większości piszących,
                          ale sam fakt, że je mam jest nawet przyjemny, czuję się jak u siebie : )
                          • monachium1 Re: mogę się wtrącić ? 11.09.06, 14:35
                            Kto to jest ten oppelner, ze az dwoch moderatorow (bartoszcze i setembrini)
                            poplakuje za nim? Czy zglosil sie oficjalnie na forum lub tez dostal
                            zaproszenie? Z rozmowy w watku wynika, ze ani jedno ani drugie.
                            • bartoszcze Re: mogę się wtrącić ? 12.09.06, 12:24
                              Oppelner to forumowicz, który został na tym forum wyróżniony wątpliwym
                              zaszczytem dwukrotnego usunięcia z listy uczestników tego Forum, zanim popełnił
                              na nim jakikolwiek post. To tyle odnośnie specjalnego traktowania. Co do
                              pierwszego usunięcia, znam przyczyny i nie mam pretensji do usuwającego. Co do
                              drugiego - na razie bohater nie chce się przyznać, a ten, który się przyznał nie
                              ma takich uprawnień AFAIK.
                              Teraz co do nożyczkowania i co do zasady. Ja nie komentuję obecności ani
                              posiadania takich czy innych nożyczek przez userów, co do których nie mam
                              zaufania (ani co do tego, co napiszą, ani co do tego, jak z nożyczek mogą
                              skorzystać). I niestety casus Oppelnera jest przykładem, że open society się
                              może nie sprawdzić, bo ktoś narusza zasady, na jakich nożyczki dostał. Na pewno
                              ten, kto go wyciął za drugim razem, powinien nożyczki stracić - dlatego zresztą
                              się boi przyznać.
                              Tak że Ojciec Założyciel niech ponownie rozważy, kto na Forum będzie mieć
                              nożyczki - ja osobiście nie będę żałował ich utraty. Jeżeli jednak nie będą na
                              tym Forum przestrzegane zasady, zarówno co do selekcji uczestników, jak i co do
                              zachowania, to ambitny projekt stworzenia alternatywy dla Silesiany sczeźnie.
                              A wielonickowców proszę o nierozśmieszanie mnie piętnowaniem wielonickowości innych.

--
                              • braid Re: mogę się wtrącić ? 12.09.06, 12:43
                                bartoszcze napisał:
                                > nożyczki - ja osobiście nie będę żałował ich utraty

Byl taki kawal zydowski o tym jak w przedziale jechal Zyd ktory ciagle
                                powtarzal
                                "alez mam wielkie pragnienie , ale chce mi sie pic" ..i tak co troche to samo.
                                W koncu jeden z pasazerow wstal poszedl do WARSA i kupil mu napoj.
                                Zyd wypil .. i zaczal od nowa " uoj to ja mialem pragnienie , alez chcialo mi
                                sie pic"

Koncz wasc wstydu oszczedz ... zamiast biadolic tu jak stara baba.
                                oppelner zasyfia silesiane tonami gnoju ..jak masz chec to idz i z nim pisz.
                                Ostatnio jakas wszechwladza Cie rozpiera ... jak widze na silesianie
                                odpowiadasz juz
                                na posty kierowane do redakcji . Przespalem jakis fakt nominacji???
                                Najlepiej mi nie odpisuj ...nie mam ochoty czytac wiecej wypocin na temat
                                oppelnera
                                • sss9 Re: mogę się wtrącić ? 12.09.06, 13:00
                                  no właśnie, może w tym sęk, że nie zdążył się nawet zameldować na forum i
                                  napisać choćby jednego posta, ale wielokrotnie na innych forach wyrażał się
                                  obelżywie o tym forum i jego uczestnikach.
                                  ja także nie wiem kto skasował go po raz drugi jako użytkownika (dość martwego
                                  jak dotąd), ale jeśli gdzie indziej sam pisze tak:
                                  forum.gazeta.pl/forum/72,2.html?f=34517&w=48337918
                                  to sam mógłbym już go z listy usunąć (co mu zresztą gdzieś "sprzedałem" jako
                                  podpuchę), bo chopiec się opiera jak może, tylko jakiś wujcio zmusza go do
                                  wejścia między wilki.
                                  wychodzi na to, że z niezrozumiałych dla mnie powodów Bartoszcze ciągniesz go
                                  tutaj siłą.
                                  a kimże on jest dla ciebie, że tak bardzo zależy ci na jego obecności, i że
                                  rozochocony twoim poparciem uzależnia swój tutaj udział od tego czy dostanie
                                  "zestaw krawiecki"?
                                  czyżby to była Ogólnie Szanowana Postać, której warto zagwarantować "lepsze
                                  warunki" niż innym i po co?
                                  nikt tutaj nie piętnuje wielonikowości, bo ta nie jest na portalu zabroniona,
                                  ale cele ich posiadania i sposób korzystania z nich - czysto spamerski.
                                  jako "zorientowany" w kwestii wielonickowości powinieneś mieć i tę wiedzę o
                                  swoim protegowanym. no chyba, że tak tylko do śmichu sobie piszesz.
                                  i to w zasadzie tyle. ja już więcej głosu w sprawie liścia nie będę zabierał.
                                  • bartoszcze Re: mogę się wtrącić ? 12.09.06, 13:09
                                    Rozumiem, że nie zamierzacie dalej dyskutować ani na temat Oppelnera, ani z
                                    Oppelnerem. Cieszy mnie zatem, że będzie można rozmawiać z nim spokojnie i
                                    merytorycznie (a w odróżnieniu od wielu innych wykazał, że potrafi tak
                                    dyskutować), o ile oczywiście przyjmie zaproszenie.

--
                                    • braid Tak dla przypomnienia ... 12.09.06, 14:07
                                      Tak dla przypomnienia ...
                                      To totalnie zasyfione i zagnojone forum - Silesiana .. bylo forum pod Twoja
                                      moderacja.
                                      Wlasnie dzieki Tobie i wdziecznej pomocy oppelnera i miszcza zeszlo na
                                      kompletne dno.
                                      Moze tego nie rozumiesz ... ale forum CoS powstalo wlasnie dla tych ktorzy
                                      mieli dosc tego gnoju na Silesianie .. ktory tak sobie tolerancyjnie wychowales
                                      jako jej byly moderator..
                                      • tbb1 ballest 12.09.06, 14:23
                                        braid napisał:

> Tak dla przypomnienia ...
                                        > To totalnie zasyfione i zagnojone forum - Silesiana .. bylo forum pod Twoja
                                        > moderacja.
                                        > Wlasnie dzieki Tobie i wdziecznej pomocy oppelnera i miszcza zeszlo na
                                        > kompletne dno.
                                        > Moze tego nie rozumiesz ... ale forum CoS powstalo wlasnie dla tych ktorzy
                                        > mieli dosc tego gnoju na Silesianie .. ktory tak sobie tolerancyjnie wychowales
                                        >
                                        > jako jej byly moderator..

co do ballesta się zgadzam, swego czasu też trochę pisałem na Sielesianie, ale
                                        wykurzyły mnie stamtąd posty miszcza, których juz po prostu nie miałem siły
                                        czytać, a co dopiero na nie odpowiadać, dlatego bardzo się zdziwiłem jego
                                        obecnością tu i to jeszcze z uprawnieniami do wycinania innych użytkowników z,
                                        których to uprawnień zresztą skrzętnie skorzystał.
                                      • bartoszcze Re: Tak dla przypomnienia ... 12.09.06, 14:26
                                        Skoro się taki przypominalski zrobiłeś, to może przypomnisz również swój wkład w
                                        zagnojenie Silesiany? Aczkolwiek prztznam uczciwie, że Oppelnera wycinałem nieci
                                        więvcej niż Ciebie..
                                        I może przypomnisz również, Wielki Obrońco Poziomu Forum, że to Ty za notoryczne
                                        naruszanie Netykiety kończące się usuwaniem Twoich postów - nie zostałeś
                                        moderatorem Gliwic?
                                        Wybacz, ale Twojego stylu nie będę komentował.

--
                                        • braid Re: Tak dla przypomnienia ... 12.09.06, 14:49
                                          Gnoj na silesianie powstal za twojej kadencji i ma sie swietnie ,
                                          Bywalo ze nie pisywalem tam nawet tygodniami ... a badziewie
                                          pod twoja opieka puchlo z dumy. Tworzac syf ze zdwojona energia.
                                          Tak bartoszcze syf gnoj na silesianie to twoja moderacja..

Dla odmiany bylem i jestem na Gliwicach ... i mysle ze bez
                                          brunatnego belkotu forum Gliwic da sie czytac .
                                          Aaale ... Gliwic nie moderujesz TY ... i cale szczescie.
                                            • braid Re: Tak dla przypomnienia ... 12.09.06, 15:41
                                              Od samego poczatku uwazam ze ta kwestie powinnien autor pierwszego posta
                                              zalatwic mailowo z reszta adminow.
                                              Upublicznil temat ..to i zajmujemy stanowisko...

Z drugiej strony robienie adminem tego forum osobe
                                              " ktora ma powazny dorobek na polu nieregulaminowego pisania, uwazam za"
                                              za robienie IDIOTOW z reszty forumowiczow ..ktora tu zawitala majac go dosc na
                                              silesianie i paru innych forach..
                                              Ma facet mozliwosc pisania tu jak 98% z nas NIE moderatorow ..wiec problemu nie
                                              widze.

Przypominam : zerowy ,chamski i brunatny poziom Silesiany to zasluga jej
                                              adminow

Jesli o mnie chodzi ... to mozecie ten caly watek wykasowac i dalsza dyskusje
                                              prowadzic miedzy soba a my wrocimy do dyskusji jakie tu bywaly do tej pory..
                                  • tbb1 Re: mogę się wtrącić ? 12.09.06, 13:17
                                    sss9 napisał:

> nikt tutaj nie piętnuje wielonikowości, bo ta nie jest na portalu zabroniona,
                                    > ale cele ich posiadania i sposób korzystania z nich - czysto spamerski.
                                    > jako "zorientowany" w kwestii wielonickowości powinieneś mieć i tę wiedzę o
                                    > swoim protegowanym. no chyba, że tak tylko do śmichu sobie piszesz.

A pod jakimi nickami wypowiada się oppelner? tak z ciekawości pytam, bo lubię
                                    wiedzieć kto jest kim :-)
                        • myha1 Re: Kto sobie robi jaja? 11.09.06, 19:45
                          settembrini napisał:

skoro oppelner reprezentuje wraz z kilkoma
                          > innymi osobami inny punkt widzenia

sett..inny od kogo???...przeciez każdy z nas moze miec inny punkt widzenia w
                          zależności od poruszanego tematu ;)

robicie wiję z maleńkiego wiaterku, zaaledwie podmuchu :))

W końcu to forum some...niechże On decyduje...jak widzę już zdecydował >

Tak to bywa jak się obiecuje coś bez uzgodnienia z właścicielem :)
                          --
                          Ufaj tylko tym ,co na to zasłużyli...

MyHa
    • somepoint210 No dobra 12.09.06, 15:21
      Oki, totalnie nie kojarze juz o co w tej calej historii chodzi. Sett plecie o
      jakis innych punktach widzenia, ale...pare dobrych miesiecy temu mialem
      zderzenie z Sss9 na FG w sprawie napisow na koszulkach, gdyby wiec przyjac
      wykladnie Setta ktos moglby powiedziec na podstawie tamtego watku, ze on i ja to
      najwieksi wrogowie na portalu. Kazdy z nas, niezaleznie od pogladow i opcji
      narodowych ma rozne punkty widzenia na wiele spraw. Chyba ze chodzi o to, by we
      "wladzach" forum byl Niemiec, to do cholery nazwijcie rzeczy po imieniu i bedzie
      mniej problemow. Wypadaloby wiec oglosic nabor na Silesianie na super
      moderatora, ktory moglby brzmiec nastepujaco;

Poszukiwany Niemiec

Forum Commonwealth of Silesia poszukuje kandydata na stanowisko super
      moderatora. Wymagania;

1. wysokie IQ
      2. znajomosc 3 jezykow, w tym polski i niemiecki bezwzglednie wymagany:)
      3. umiejetnosc jasnego wyrazania mysli

W przypadku, kiedy zgloszeni kandydaci nie zakwalifikuja sie do dalszej oceny
      stopnia dopasowania funkcji uczestnicy tego forum ocenia kandydatow jedynie z
      obszaru zdolnosci intelektualnych.

Biorac powyzsze pod uwage nalezaloby znalezc takze Czecha i Austriaka
      przynajmniej. A co z przedstawicielem kultury zydowskiej, ktorej slady na Slasku
      mozna spotkac na kazdym kroku, choc w tym wypadku kandydata, a raczej kandydatke
      na super moderatora juz mam.

Prosze spojrzec na moderatorow na prawach wlasciciela, jest tam przynajmniej
      dwoch rozpoznawalnych czlonkow stowarzyszenia RAS, przynajmniej jeden sympatyk,
      albo i dwoch, czterech Slazakow opcji slaskiej z roznym podejsciem do slaskosci
      i polskosci, o niemieckosci nie wspominajac, przynajmniej trzech Polakow o
      roznych pogladach i punktach widzenia itd. Jeszcze malo "innych punktow
      widzenia"? I o co chodzi z tym wycinaniem, przeciez tu wlasciwie wycinanie nie
      istnieje.

Ale zgadzam sie czesciowo z Bartoszcze, zrobmy wiec tak, niech Oppelner, ktory
      ma i teraz mozliwosc pisania (jest uczestnikiem) zglosi oficjalnie chec
      uczestniczenia na forum i wyjasni powody, dla ktorych tak bardzo chce miec
      "super nozyczki". Inaczej mam prawo podejrzewac, ze chec ich posiadania wiaze
      sie z nieczystymi intencjami.
      A w ogole jak sie wkurwie to dam super uprawnienia ... Ballestowi:)
Inne wątki na temat:

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka