Dodaj do ulubionych

Matura 2010/2011/..../.. z matematyki.

• Gość: wojtek IP: 95.48.61.* 05.05.10, 12:13
    Może zamiast pisania tu na forum lepiej by było chwycić książkę i zacząć się
    uczyć?? Matura nie jest trudna wystarczy trochę tylko myśleć.
  • Gość: ta, co pisała IP: *.ssp.dialog.net.pl 05.05.10, 13:04
    Nie byłam zadowolona z pomysłu pisania matematyki, ponieważ co roku mam z niej
    ledwo dwójkę. Co nie zmienia faktu, że matura była znośna, a ja po prostu
    wzięłam się do roboty. To, że było mi ciężko, to wyłącznie moja wina (obijałam
    się przez wcześniejsze lata). Podstaw z matematyki nauczysz się tak samo jak
    krzyżówek z biologii na genetyce, więc nie chrzańcie, że trzeba być umysłem
    ścisłym, żeby to napisać.Bo do tego jest potrzebna odrobina myślenia. A przecież
    humaniści myślą.. ;)
    Jeśli komuś nie poszło, to tylko i wyłącznie z czystego lenistwa. Osobiście
    zaczęłam robić sobie samodzielnie powtórki dwa tygodnie wcześniej i myślę, że
    mimo mojej bardzo ograniczonej wiedzy uda mi się zdać.
    Także zamiast pisać głupoty, weź książkę i po prostu ćwicz, a tego problemu nie
    będzie. Mnożyć potrafisz? To i reszty się nauczysz.
  • Gość: areeeek IP: *.xdsl.centertel.pl 05.05.10, 13:41
    heh to byłoby nawet sensowne, ale..... mogłoby to miec sens wtedy kiedy ta
    matura byłaby trudna. a nie jest. juz test gimnazjalny był trudniejszy... wiec
    zastanow sie z ów dojrzałością czy nauczy się takich podstaw to naPRAWDE TAKIE
    TRUDNE? JA MAM DOPA z matmy i jestem pewny ze ta dzisiejsza matura była w moim
    wykonaniu napisana na jakies 90%
  • Gość: mustache IP: 188.33.99.* 05.05.10, 22:32
    BARDZO DOBRZE ZE JEST TA MATURA
    na studia powinni isc ludzie przynajmiej chociaz troche bystrzy i ogarnieci.
    jezeli Wy nie potraficie takiej podstawy napisac na te 30% to idzcie lepiej do
    szkoly policealnej lub do lopaty.
    z calym szacunkiem do was ale jestem teraz na 1 roku studiow i zdalbym mature z
    samych testowych.
    przeciez oni o takie rzeczy pytaja ze zal... a to zadanie z basenem bodajze 34
    to typowe na delte. wszystko sie w tych zadaniach ladnie skraca.
    a na kazdym kierunku nawet na idiotycznej psychologi trzeba umiec choc troche
    myslec logicznie.
    ps. skoro ja musialem sie z polskim meczyc to czy wy nie macie sie z matma? ;>
  • d41 06.05.10, 07:35
    Gość portalu: mustache napisał(a):

> BARDZO DOBRZE ZE JEST TA MATURA
    > na studia powinni isc ludzie przynajmiej chociaz troche bystrzy i ogarnieci.
    > jezeli Wy nie potraficie takiej podstawy napisac na te 30% to idzcie lepiej do
    > szkoly policealnej lub do lopaty.
    > z calym szacunkiem do was ale jestem teraz na 1 roku studiow i zdalbym mature z
    > samych testowych.
    > przeciez oni o takie rzeczy pytaja ze zal... a to zadanie z basenem bodajze 34
    > to typowe na delte. wszystko sie w tych zadaniach ladnie skraca.
    > a na kazdym kierunku nawet na idiotycznej psychologi trzeba umiec choc troche
    > myslec logicznie.
    > ps. skoro ja musialem sie z polskim meczyc to czy wy nie macie sie z matma? ;&#
    > 62;
    czy dobrze zrozumialem ze trzeba miec tylko 30% puntow zeby zaliczyc podstawowa mature?
    jesli tak to ta matura jest moim zdaniem skandalem a nie egzaminem dojrzalosci
    pierwsze 20 zadan rozwiazalem za niecala godzine-mature zdawalem 35 lat temu i na co dzien nie mam zbyt z matematyka do czyniena :)
  • Gość: wieslaw IP: *.cable.smsnet.pl 06.05.10, 10:26
    Trzeba byc kompletnym idiota, by takiej matury z matematyki nie
    zaliczyc, a i tak pewnie 10% przyszlosci narodu obleje - zenada
  • maksiu73 06.05.10, 12:54
    Ludzie wstyd... ja jestem 20 lat po maturze (profil biol-chem), z matematyka
    jako taka do czynienia od lat nie mam i rozwianie wiekszosci zadan wiedzialam od
    reki... gdyby za moich czasow takie zadania byly na maturze, to 90% miala by "5"...
    A nie wazne jest, czy ktos potem na studiach matme bedzie mial czy nie... wazne
    jest, ze ten kto zdaje mature ogolny poziom wyksztalcenia na pewnym poziomie
    posiada...
    Moze, zeby tak uczniom zycia nie utrudniac to proponuje mature z WF, Muzyki i
    plastyki...
  • Gość: PiTT IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 07.05.10, 13:56
    choćby po to abyś biorąc kredyt umiał policzyć ile zapłacisz haraczu bankowi,
    lub abyś umiał policzyć pole powierzchni ścian w pokoju do pomalowania.
    Zastosowanie znajdziesz w każdej dziedzinie życia.
    Po drugie - nam nie potrzeba kolejnych naukowców odtwórczych czyli filologów,
    ekonomistów czy socjologów. Przyszłością są inżynierowie - tylko inżynierowie
    (niezależnie od dziedziny) tworzą otaczającą nas rzeczywistość oraz przyszłość.
    Nauki humanistyczne są o przeszłości i nie wnoszą do stanu obecnego ŻADNEJ
    wartości dodanej czy to się komuś podoba, czy nie. Taka jest brutalna prawda.
    Pozdrawiam
  • Gość: matma IP: *.internetdsl.tpnet.pl 03.11.10, 13:09
    www.to.com.pl/apps/pbcs.dll/article?AID=/20101103/MATURA2011/766823537
  • Gość: kapi IP: *.gcnowiny.pl 03.11.10, 11:12
    Próbna Matura z matematyki 2011. Zadania. Odpowiedzi
  • Gość: adam IP: *.ifax.pl 03.11.10, 14:16
    Już są odpowiedzi i arkusze z dzisiejszego egzaminu:
    www.mmwloclawek.pl/artykul/matura-probna-z-matematyki-pytania-arkusze-testy-odpowiedzi-232332.html
    Tu je znalazłem
  • moja_przerwa 23.11.10, 13:39
    Te matury są co raz gorsze...;/
    --
    www.pewna-praca.pl
  • Gość: kolka IP: *.gcnowiny.pl 24.11.10, 08:39
    dziś matura próbna z matematyki, arkusze z rozwiązaniami zadań --> Próbna matura 2011 z Operonem. Matematyka. Sprawdź odpowiedzi, pytania, arkusze
  • czarekse 24.11.10, 14:33
    Nie żyjcie w niepewności ;) Poznajcie odpowiedzi matury próbnej 2011 z matematyki.Matura próbna z Matematyki 2011 – opracowanie nauczyciela

Oficjalne wyniki matury próbnej z OPERONem wraz z arkuszami zostaną dopiero opublikowane.
  • Gość: mirka2908765 IP: *.cdma.centertel.pl 27.11.10, 07:29
    Jestem uczennicą ostatniej klasy liceum ogólnokształcącego a moja klasa to profil językowo-europejski czyli prawie jak humanistyczna:))) Muszę się z wami podzielić wrażeniami jakie wynoszę z obserwacji mojej klasy. Na historii czy wosie nikt się nawet się nie zająknie i jest optymalna cisza która pozwala skupić się na lekcji. Na matematyce jest odwrotnie wszyscy schodzą się w poł lekcji a zamiast rozwiązywać zadania skupiają się na ploteczkach... Oczywiście sumienni rodzice zadbali żeby ich dzieci chodziły na korepetycje popołudniami. Ja myślę że my poprawiać świat powinniśmy zacząć od nas samych a winnych nie szukać w centralnej komisjii egzaminacyjnej czy ministerstwie edukacjii. Mój brat był typowym humanistą, który wogóle nie czaił matmy a maturę zdał na 80% dzięki sumiennej pracy. Muszę was pocieszyć że matury z matematyki to raczej nikt nie odwoła:))) Pozdrawiam:)))
  • deviol 27.12.10, 09:03
    Bolejecie na maturą z matmy ale ona jest banalnie prosta, 20 lat po maturze swojej rozwiązałam test w godzinę , z matmą nie mam kontaktu.Mówicie po co humaniście matma a ja spytam się po co m tematykom polki obowiązkowy może pora go zlikwidować
    --
    pracevioli.blogspot.com/
  • Gość: całka nieoznaczona IP: *.ssp.dialog.net.pl 27.12.10, 15:21
    Moim zdaniem problem leży w podejściu do nauczania matematyki.
    Techniczno-mechaniczne podejście nauczycieli sprawia, że młody człowiek nie wie po co mu ta cała wiedza matematyczna.
    Przecież wystarczy tylko umieć liczyć banknoty, dodawać i odejmować w zakresie średniej wypłaty, a reszta jest zbędna.
    Procenty, procenty złożone - policzą za nas w banku; metraż mieszkania obliczy spółdzielnia, czy deweloper, a ile spala auto na 100km. niech obliczają konstruktorzy silnika.

Faktem jest, że rozwiązywanie idiotycznych zadań i badanie przebiegów funkcji, wkuwanie aksjomatów i wzorów na pamięć zniechęca.
    Szczególnie, gdy nikt nie wytłumaczy PO CO i DLACZEGO, czemu to ma służyć?

A przecież matematyka to poezja!
    To cudowna dziedzina nauki, która pozwala bezboleśnie i bezkrwawo rozwiązywać największe problemy naszego świata!
    Pozwala bezkarnie popełniać błędy, bo jedyną karą jest zmarnowana kartka papieru.
    Matematyka jest sztuką uniwersalną.
    Tłumacze językowi mogą pozwolić sobie na dowolność tłumaczenia poezji, czy prozy, przez co efekt ich działania często ma niewiele wspólnego z oryginałem.
    Sztywne Prawa Matematyki dają nam do rąk narzędzie uniwersalne.
    Nabycie umiejętności posługiwania się nim wymaga oczywiście trochę wysiłku, ale jest to
    naprawdę niewielka cena za coś, co daje tyle satysfakcji .

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.