Dodaj do ulubionych

Czy w Rzeszowie są takie studia?

30.05.16, 12:08
Czy w Rzeszowie są takie studia?
Edytor zaawansowany
 • 01.06.16, 12:47
  A jednak coś znalazłem - WSPiA Rzeszowska Szkoła Wyższa - ale to dopiero przymiarki

  Wspólne badania naukowe, zajęcia dydaktyczne, kursy, seminaria oraz wymiana studentów - to główne założenia porozumienia pomiędzy Wyższą Szkołą Prawa i Administracji w Rzeszowie oraz Wyższą Szkołą Policji w Szczytnie.
  Artykuł otwarty w ramach bezpłatnego limitu prenumeraty cyfrowej
  Obie uczelnie już współpracują ze sobą, a we wtorek wspólnie zorganizowały międzynarodową konferencję na temat handlu ludźmi. - Nasza współpraca odbywała się na wielu poziomach. Kadra dydaktyczna Wyższej Szkoły Policji w Szczytnie na co dzień wspiera naszą uczelnię prowadząc zajęcia ze studentami. Jest także wiele tematów badawczych, które możemy wspólnie zrealizować. Chcemy również wymieniać się publikacjami wydawanymi przez pracowników WSPiA oraz WSPol - wylicza prof. Jerzy Posłuszny, rektor WSPiA, który we wtorek przypieczętował współpracę ze Szczytnem podpisując oficjalną umowę z insp. dr. hab. Piotrem Bogdalskim, rektorem Wyższej Szkoły Policji. Rektor Bogdalski podkreślał, że nie jest zwolennikiem podpisywania wielu porozumień, które pozostają tylko na papierze: - Jednak w przypadku porozumienia z WSPiA z całą pewnością mogę stwierdzić, że to porozumienie będzie się rozwijało. Nasze uczelnie współpracują już ze sobą, realizowaliśmy już wspólne projekty - mówił.

  Współpraca uczelni będzie dotyczyć sfery dydaktycznej, naukowo-badawczej oraz wydawniczej. Będą organizować kursy, seminaria, warsztaty, konferencje, badania naukowe. Uczelnie chcą wymieniać się doświadczeniami co do kształcenia studentów, metodyki nauczania, czy programów studiów. Deklarują, że będą się wspierać w zbieraniu materiałów do opracowań naukowych i dydaktycznych, wymieniać się materiałami dydaktycznymi, umożliwiać sobie korzystanie ze zbiorów bibliotecznych. W planach są wspólne publikacje, analizy, raporty i ekspertyzy.


  Cały tekst: rzeszow.wyborcza.pl/rzeszow/1,34975,20162263,wspia-rozpoczyna-wspolprace-ze-szkola-policji.html#ixzz4AK7Cpn6Z
 • 01.06.16, 13:13

  2 czerwca 2016 r. o godzinie 10.00 w bud. C1 (ul. Cegielniana 14, Rzeszów) odbędzie się uroczystość otwarcia Podkarpackiego Centrum Kryminalistyki, Kryminologii i Medycyny Sądowej przy WSPiA Rzeszowskiej Szkole Wyższej.

  W ramach Centrum powołane zostało Laboratorium Kryminalistyczne (w skład którego wchodzą Pracownia Identyfikacji Kryminalistycznej, Pracownia Medycyny Sądowej i Biologii Sądowej oraz Pracownia Badań Wariograficznych), Laboratorium Symulacji Zdarzeń (w skład którego wchodzą Pracownia Bezpieczeństwa Lotniczego oraz Pracownia Balistyki), a także Pracownię Badań nad Terroryzmem.

  W ramach wydarzenia ? po uroczystym otwarciu Centrum ? przewidziano wykłady nt. Współczesna identyfikacja kryminalistyczna (prof. nadzw. dr hab. Czesław P. Kłak, Dyrektor Centrum) oraz Dermatoskopia (mgr Arkadiusz Szajna), które odbędą się w Sali 23 A w budynku A WSPiA.

  www.rzeszow.pl/miasto-rzeszow/aktualnosci/13536,otwarcie-podkarpackiego-centrum-kryminalistyki-kryminologii-i-medycyny-sadowej.html

 • 03.09.17, 02:13
  Maja byc na UW.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła lub ?

Zapamiętaj mnie

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.