Dodaj do ulubionych

ćwiczenia i wzrost

03.11.09, 09:20
Witam,

czy popularne w internecie ćwiczenia na wzrost mogą pomóc ? jestem dość niski,
mam 179-180cm i chciałbym nieco zwiększyć swój wzrost tak do 183 cm. pozdrawiam
Edytor zaawansowany
  • izaw121 06.11.09, 17:52
    Wzrost jest uwarunkowany genetycznie, a wszelkie manipulacje typu rozciąganie itp nie dość, że nie dają trwałych efektów to w dodatku powodują uszkodzenia stawów. 180cm to sporo nie wiem czemu miałby służyć większy wzrost
    --
    "Scientia nulla res praestantior." Tacyt
  • liv112 07.11.09, 19:37
    180 cm mam rano, nie wiem dlaczego. później ok. 179. chciałbym zwiększyć wzrost,
    bo myślę że jestem niski tj. wszyscy moi znajomi są ode mnie wyżsi. trudno
    szkoda zdrowia
  • izaw121 08.11.09, 00:09
    Z twojego opisu wynika, że jesteś jeszcze bardzo młody, więc spokojnie masz szansę jeszcze urosnąć w sposób naturalny, a mężczyźni rosną do ok 23 lat

Co do zmniejszania długości ciała w ciągu to jest to jak najbardziej fizjologicznie naturalne, a mają na to wpływ czynniki takie jak zwiększanie krzywizn kręgosłupa wskutek długiego stania lub marszu, czy też spłaszczanie się krążków międzykręgowych w skutek wpływu masy ciała.

--
    "Scio me nihil scire." Sokrates
  • kika1983 09.11.09, 16:46
    haha niezła prowokacja :-X
    proponuje iść za wzorem Chinek - rozciąganie kości .. troszkę boli ale co tam !
  • izaw121 10.11.09, 16:03
    kika prowokacja lub nie ale ludzie mają naprawdę różne pomysły i często się to dla nich źle kończy
    --
    "Scio me nihil scire." Sokrates
  • kika1983 12.11.09, 09:45
    w sumie tak racja - lepiej żeby się dowiedziały tutaj niż sobie jakąś krzywdę
    zrobiły.
  • liv112 12.11.09, 23:32
    nie to nie była prowokacja :) po prostu ćwiczyłem przez dwa tygodnie, jednym z
    programów i zwyczajnie kręgosłup i kolana mnie bolała. chciałem się dowiedzieć,
    czy warto się przemęczyć dla rezultatów. teraz wiem, że nie.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.