Dodaj do ulubionych

Szyna, czy orteza po urazie kolana?

23.10.11, 13:09
Witam! Kilka dni temu - drugi raz w tym roku - skręciłam nogę w kolanie ( pierwszy raz osiem miesięcy temu). Ból po wewnętrznej stronie kolana, zupełny brak możliwości chodzenia na tej nodze. Na pogotowiu zrobili mi RTG, ale nie bylo tam zmian, natomiast w wypisie mam wpisaną "balotującą łękotkę". Nogę włożyli mi w szynę tutorową na dwa tygodnie. Podobnie bylo za pierwszym razem. Muszę przyznać, że kiedy jakoś ta noga się uruchomiła, nie konsultowałam jej już ortopedycznie, mimo że od czasu do czasu coś w tym kolanie przeskakiwało, albo przy gwałtowniejszym manewrze bolała w tym samym miejscu w kolanie. Wielki błąd. Pewnie dlatego znowu jestem w gipsie. Walcząc teraz z moją szyną tutorową, zastanawiam się czy przypadkiem lepszym rozwiązaniem nie byłaby orteza. Mam mozliwość pożyczenia jej od znajomej, która miała ją z podobnym urazem. Zapisałam się na jutro - 6 dni po urazie - na wizytę do ortopedy, aby spróbować porozmawiac na temat wymiany, ale zaczynam mieć wątpliwości. Czytam opinie, że orteza zdecydowanie lepsza, potem spotykam inne, według ktorych ortezę zakłada się dopiero po unieruchomieniu w szynie. Mieszkam na czwartym piętrze bez windy i perspektywa kolejnego wciągania się do domu z tą szyną jest dla mnie przerażająca ( ostatnim razem ryczałam jak bóbr), a boję się że pojadę na darmo. Zdaję sobie sprawe, że wszystko zalezy od rodzaju urazu i pewnie od wielu innych czynników, ale może ktos z szanownych forumowiczów mógłby mi pomóc? Oczywiście tym razem nie mam zamiaru zaniedbać się konsultacyjnie i już się zapisałam na wizytę do specjalisty za dwa tygodnie, a potem będę o to kolano walczyć jak należy :) Przepraszam za to "rozpasanie" tekstowe, ale ja w ogole dużo gadam i pewnie dlatego tak wyszło ;)
Edytor zaawansowany
  • pro-balance 27.10.11, 14:34
    Witam
    Jeżeli orteza spelnia taka sama funkcje jak szyna - czyli zablokowanie st kolanowego nie ma to najmniejszego znaczenia. Natomiast jeśli nie ma tam żadnego złamania ta orteza jest zbędna, a wręcz działa w przyszlosci na niekorzyść. Tobie potrzebne jest wypracowanie stabilności kolana żeby urazy nei powracały. Zakładając jakikolwiek rodzaj unieruchomienia osłabiamy znacznie stabilność, która i tak jest osłabiona. Proponuje jak najszybciej udać się na rehabilitację i zdjąć ortezę/szyne!
    Balotująca łąkotka? a nie przypadkiem rzepka?

pro-balance.eu/
    pozdrawiam
  • monia242 31.10.11, 21:08
    Rzeczywiście rzepka ..... Bardzo dziękuję za odpowiedź! Póki co mijaja dwa tygodnie unieruchomienia i kolano ciągle mnie boli - za pierwszym razem na tym etapie już nie bolało. To chyba nie wróży nic dobrego. Szyna mnie dobija, a wizyta u ortopedy pojutrze. Na czym polega rehabilitacja w kierunku stabilizacji kolana?
  • benjaminek.4 15.11.11, 10:31
    Witam, podobno wyjazd do ośrodka rehabilitacyjnego może przyspieszyć rehabilitację. Czy myślicie, że warto wyjechać na tydzień do takiego sanatorium? Jak szybko przy tego typu leczeniu będę w stanie wrócić do normalnego życia? Jaki jest najlepszy ośrodek zajmujący się tego typu kwestiami?
  • magnus-2 17.11.11, 10:21
    Byłem niedawno w takim sanatorium niedaleko Łodzi i Warszawy. Bardzo profesjonalny ośrodek, który właśnie się w tym specjalizuje. Zobacz ich stronę internetową, może o to właśnie Ci chodzi: www.rehabilitacjanowydwor.com/
  • phisiophil 06.04.18, 10:26
    Cześć, jeśli chodzi o zabezpieczenie kolana po jego nagłym urazie , tutaj najlepszym rozwiązaniem wydaję się uniwersalna orteza z zegarem z możliwością ustawienia kolana w dowolnym zakresie ruchomości stawu tutaj możesz je zobaczyć e-medicalbroker.com/pol_m_Ortezy_Ortezy-stawu-kolanowego_aparaty-pooperacyjne-347.html
    Jest to ważne ze względu na to że bezpośrednio po kontuzji kolana diagnostyka jest utrudniona ze względu na obrzek,krwiaki wewnątrz tkankowe .A w tym momencie liczy się zbaezpieczenie kończyny odpowiedniej pozycji aby uniknąc dalszych powikłań.
    Pozdrawiam serdecznie.
  • malamikaa 09.04.18, 12:29
    Teraz coraz więcej lekarzy zapisuje ortezy, szczególnie prywatnie, bo na fundusz wiadomo pieniędzy nie ma, więc pojedz i się zapytaj, ale ortezy są teraz bardzo dobre. A poza tym czeka cię na pewno jeszcze rehabilitacja. Ja polecam na SŁomczyńskiego 12 w Krakowie, wiele znajomych też zachwalało to miejsce. Wystarczy zadzwonić i się umówić. tel 698115115.
  • olejunka32 12.04.18, 09:37
    rok temu doznałam poważnego urazy podczas gry w siatkówkę, wymagał on długiej rehabilitacji, bardzo pomógł mi specjalista z medycyny sportowej, ortopeda Krzysztof Onaczyszyn z www.cm311.pl/ortopeda-zabrze.html w Zabrzu. Na miejscu miałem robioną artroskopię i usg.
  • igorgab 12.07.19, 15:18
    Szyna. I w tym przypadku polecam sklep Med-elektronik.pl bo stąd ja miałem. Dobra cena i jakość. Jest też opcja wypożyczenia ;)

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.