Dodaj do ulubionych

USG stawu kolanowego, pytanie !!!

27.04.12, 09:07
Jestem po badaniu USG kolana prawego .
Niewielka ilość płynu w stawie kolanowym,obrzęku błony maziowej nie stwierdza się.
Ustawienie rzepki prawidłowe.Ciało Hoffy bez cech przerostu,bez zmian płynowych.
Ślad płynu w kaletce podrzepkowej powierzchniowej.Drobne zmiany entezopatyczne w przyczepie dalszym ścięgna m.czworogłowego uda.
Po za tym ścięgna i wiązadła w zakresie dostępnym w badaniu bez uchwytnych zmian.
Łąkotki nie jednorodne ,zwłaszcza przyśrodkowa w zakresie części środkowej-obraz sugeruje zmiany zwyrodnieniowe
(róg przedni łąkotki przyśrodkowej niemożliwy do oceny .
Chrząstka na kłykciach kości udowej bez widocznych cech chondromolacji 2-4 ST,
o nieznacznie nieostrych zarysach na kłykciu bocznym w rejonie rowka międzykłykciowego co sugeruje wczesne zmiany chondromalacyjne.Chrząstka na rzepce niemożliwa do oceny w USG. W dole podkolanowym zmian nie uwidoczniono.

Zaniepokoił mnie stan łąkotek w badaniu ,czy jest bardzo żle (czy potrzebny rezonans) ? czy moge jezdzić na rowerze, nartach i ogólnie obciążać kolana ?
Dodam że nie miałem nigdy urazu kolan .
Przyczyną usg był ból w kolanie przy całkowitym przysiadzie i wyproscie oraz podejrzenie torbieli bakera (uwypuklenia w dołach podkolanowych) .
Edytor zaawansowany
  • londoncia 25.07.12, 19:05
    czesc ja mam podobne odjawy bylam dzis u ortopedy mam skierowanie na usg zobaczymy jaki bedzie opis lekarz podejrzewa cyste nie wiem czy to jest to samo co woda w kolanie odezwe sie jak bede miala wynik czesc
  • rege2 27.07.12, 10:33
    hejka
    męczę się z bólem kolan od marca
    rtg, usg
    rehabilitacja, zastrzyki, maści
    i zero poprawy, a raczej na krótko
    u mnie woda, zwyrodnienie łąkotek, chondromalacja IIst
    obecnie nie mogę chodzić, wejść po schodach

--
    travel.acabala.pl
  • mboma430 27.07.12, 17:09
    londoncia - co do torbieli bakera ,mam uwypuklenia wlasnie jak cysty ,jeden ortopeda stwierdził że to na pewno cysty po zbadaniu.
    Po usg , nic nie wyszło , inny lekarz przed pokazaniem opisu usg powiedział że to nie torbiele.
    Wniosek - nie każde zgrubienia w dole podkolanowym to cysty ,ale badanie musi to potwierdzić.
    Ja najprawdopodobnie mam jakieś zapalenie w stawie i przykurcz mięśnia, a uwypuklenia- cóż taki urok ; ) . Smaruje ibalgin sport i zażywam dicloduo, za jakiś czas sie odezwe czy lepiej.
    Pozdrawiam.

• malamikaa 18.12.18, 16:38
    Ja bym zrobiła rezonans, żeby mieć jak najdokładniejszy wynik bez zaglądania bezpośrednio do kolana operacyjnie. W Krakowie jest mega tani rezonans na Zachodniej 7 praktyka.info.pl i bardzo dobrze opisują badania, bardzo dokładnie, więc warto tam iść.
  • mboma430 27.07.12, 16:48
    Witam
    rege2 napisz ile masz lat , czy uprawiasz sport, ( jaki )miałeś-aś uraz kolan,
    i jesli mozesz to wrzuć opis usg .
    Pozdrawiam!

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.