Dodaj do ulubionych

ból stawu kolanowego

21.11.12, 17:22
Witam. Od paru tygodni mam problem z moim prawym kolanem. Stawy ogólnie "strzelają" i "strzykają" mi już baardzo długo. Ale dopiero od jakiegoś czasu odczówam od wewnętrznej strony kolana bół, który nasila sie przy jego obciążeniu, tj. dłuższa jazda samochodem, podpieranie się tą nogą, przy klękaniu po parunastu sekundach również odczuwam ból, który nasila się wraz z wydłużaniem czasu klęczenia. Dodam też, że niekiedy kiedy gwałtownie i niefortunnie wyprostuję prawą nogę to w kolanie czuję tak silny bół, że nie mogę go przez chwilę wyprostowac. Boli wtedy tak silnie do około 20-30 sekund, póxniej powoli ustaje. Zrobiłam prześwietlenie rtg. ale nic nie wykazalo, skierowanie do ortopedy dostałam dopiero na 29 listopada.
Czy wie ktoś co może mi dolegac? Czy to łękotka?
Edytor zaawansowany
  • czerwonaorchidea 09.01.13, 22:38
    I jak po wizycie u lekarza? Wiadomo skąd te bóle?
    Mi na wszelkie bóle stawów i mięśni zawsze pomaga maść Viprosal B, która ma działanie przeciwbólowe i przeciwzapalne. Zawiera połączenie 4 składników aktywnych: jadu żmii (jad zawiera enzymy proteolityczne, działa przeciwbólowo), kamfory (wzmacnia działanie przeciwbólowe jadu żmii), terpentyny (poprawia krążenie), kwasu salicylowego (usuwa stan zapalny).
    --
    tran norweski! a nawet miętowy :)
  • ara4 03.05.13, 23:53
    Ja stosuję żel BIOFREEZE naprawdę rewelacyjny żel przeciwbólowy, praktycznie uśmierza ból tam gdzie posmarujemy a najlepsze jest to że działa natychmiast. Od razu czujemy ulgę. Bardzo skuteczny i niedrogi. jest już dostępny w Polsce na :www.bio-freeze.pl

Jest stosowany już od 20 lat za granicą. Rewelacja!!
  • magdzior28 04.05.13, 17:45
    Tak, tak, tak...smaruj się żelem. Na pewno zwalczysz tym przyczynę bólu w kolanie...
    Wszelkie żele, maści czy inne tabletki tylko maskują ból i nic poza tym. Jeżeli przyczyną jest "uraz mechaniczny" czy coś temu podobne, to tylko odpowiednia rehabilitacja jest w stanie sobie z tym poradzić w taki sposób, aby potem móc te środki wyrzucić do kosza.
  • fizjoklinikawarszawa 10.01.13, 08:24
    Witam
    Opisany ból stawu kolanowego może wynikać z kilku przyczyn. Aby nakreślić rodzaj problemu niezbędne jest badanie manualne stawu. Problem może dotyczyć łąkotki, która w przypadku podrażnienia w części przedniej może dawać ból przy wyproście. Niestety badanie RTG nie pokazuje tej struktury. Podstawą jest tu badania manualne i ewentualne dodatkowe np. USG. Problem może dotyczyć także innych struktur kolana

Pozdrawiam
    Fizjoklinika Warszawa
  • amosoldier 15.01.13, 17:37
    Ja miałem podobne problemy... doraźnie możesz sobie pomóc stosując jakiś stabilizator kolana.
    medyczno-zielarski.pl/pl/c/Stabilizatory-kolana/167
    Dodatkowo choć żadne badania nie potwierdziły tego w 100% polecam glukozaminę (odbudowuje staw).
    I przede wszystkim :) teraz się bardziej oszczędzam :D
  • vauthuzzz 21.01.13, 09:29
    hej
    ja sie nie znam ale wiem - z własnego doświadczenia ze jak zadzwonisz do ZAMST.pl to tam jest fizjoterapeuta który może coś doradzić w kwestii ortezy sportowej. Spróbować nie zaszkodzi
  • magdzior28 05.02.13, 19:32
    Zbadaj kolano manualnie. Będzie można ocenić co się tam może dziać.
    Bardzo często taka rehabilitacja jest niezwykle skuteczna.

Polecam rehabilitantów z Warszawy:
    www.terapia-manualna.com
  • k.anaid 26.07.13, 12:09
    Byłam też u nich na killku zabiegach parę lat temu. Ostatnio rehabilitacje miałam tam gdzie operowałam kolano, w CKRze
  • krzysz.tof1234 24.05.13, 01:11
    U mnie na stawy i mięśnie najlepiej działa maść Viprosal. Może i Tobie pomoże.
  • agalans 26.07.13, 16:28
    Najlepiej wybrac sie do ortopedy albo do dobrego fizjoterapeuty.... Może plastry kinesiotaping pomogą? miałąm kiedyś naklejane na stopę, bo się przetrenowałam w bieganiu i było ok.
  • 6mapeta 07.08.13, 13:12
    Kinesiotaping może być skuteczny, patrz tutaj:
    kobietkibiegaja.pl/zdrowie-bieganie/artykul/kinesiotaping-japonska-metoda-wspomagajaca-leczenie-kontuzji
    ale faktycznie najlepiej poradzić sie fachowca, nie ma co kombinować
    trzymam kciuki zeby wszystko bylo ok!
  • k.anaid 30.07.13, 23:37
    Objawów nie wolno bagatelizować - koniecznie pójdź do dobrego ortopedy, najlepiej chirurga - gdy okaże się że jednak trzeba operować. Niestety z własnego doświadczenia wiem że bardzo dobrzy chirurdzy byli w CKRze pod Warszawą.
  • eloida 12.08.13, 14:14
    n owlasnie,dobrego specjalisty nic nie zastąpi... jesl ito nie nagłą sparawa to ja bym się rozejrzałą za dobrym rehabilitantem, najlepiej po akademi medycznej, który zrobi wywiad, obejrzy rtg, podotyka kolano itp.... potem do ortopedy, na pewno nie wolno bagatelizowac...
  • magdzior28 17.08.13, 17:38
    Kolejny raz polecam terapeutę manualnego.
    Ktoś tutaj wspomniał o tejpach, które same w sobie nie wyleczą tylko mogą wspomóc rehabilitację. Jednak ktoś kto je nakleja również musi być fachowcem.
    Nie wierz w żadne cudowne maści, tabletki i inne złote rybki. Nadają się do kosza.

Niezmiennie radzę spróbować wizyty u p. Krzysztofa Narosza.
  • szynacpm 09.09.13, 23:17
    Zaglądnij na stronę www.goodmedica.pl, firma dostarcza szyny rehabilitacyjne dla stawu kolanowego i biodrowego. Osoby mają wiedzę i mogą pomóc i doradzić.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka