Dodaj do ulubionych

Operacja - osteotomia podkolanowa

30.06.13, 10:58
Witam, piszę do was z wielkim zapytaniem. Czy ktoś z was (może znajomy, mąż) miał przeprowadzaną operację na szpotawe kolana - osteotomię podkolanową, która polega na ''prostowaniu nóg'' i noszeniu później specjalnego stabilizatora?
Pytam, bo poważnie zastanawiam się nad takim zabiegiem,a mam 17 lat.
Edytor zaawansowany
  • kasiuni.1206 18.05.14, 18:15
    Mam taki sam problem. Wiesz moze jak bedzie wyglądać ta operacja? Bedą jakies metalowe stabiliztory w srodku czy na zewnatrz?
  • rtoip.1981 21.06.14, 20:55
    Witam
    Dalej chcesz informacji odnośnie osteotomii korekcyjnej?
    Pozdrawiam
  • kasiuni.1206 22.06.14, 10:47
    Była bym ci bardzo wdzięczna za te informacje.
  • rtoip.1981 22.06.14, 11:51
    Witam
    Osteotomia korekcyjna piszczeli ( podkolanowa ) w zależności od rodzaju "skrzywienia" wykonywana jest od strony przyśrodkowej ( wewnętrznej ) przy korekcji koślawości ( nogi "X" ) lub od strony bocznej przy korekcji szpotawości ( nogi " jak na beczce " ).
    Zazwyczaj robi się ją poniżej guzowatości piszczeli- czyli kilka centymetrów od stawu kolanowego. Kości nie przecina się do końca tylko zostawia się tzw. zawias. Cięcie skóry jest około 5-6 cm. Po wykonaniu zspolenia w zależności od zastosowanego implantu można niezakładać gipsu. Przy badzo duźych korekcjach czasami może być potrzeba uzupełnienia tej szczeliny przeszczepami kostnymi pobieranymi z talerza biodrowego w trakcie tego samego zabiegu. Pacjent pionizowany jest w 2-3 dobie po zabiegu i może powoli obciążać nogę i chodzić z pomoca kul.
    Po pełnym zroście płytkę się usuwa.

W przypadku dodatkowych pytań proszę pisać.
    Pozdrawiam
    Piotr
  • agulekpp 03.10.14, 17:15
    Czy moge sie cos wiecej dowiedziec czy to jest na fundusz? Gdzie w Polsce robic? Czy to jest zwiazane z przykluciem.na jakis miesiac do lozka czy funkcjonowac jakos.mozna. czy to bardzo boli?
  • rtoip.1981 04.10.14, 21:33
    Witam
    Jeśli chodzi o fundusz- to zależy od woli lekarza. Jeśli on Cię zakwalifikuje do zabiegu ze względów medycznych - np. stopień zaburzenia osi kończyny grozi uszkodzeniem powierzchni stawowej - to zabieg bedzie w ramach kontraktu. Ale zazwyczaj wtedy sie czeka troche. Jeśli natomiast zabieg ma mieć funkcje jedynie kosmetyczną to wtedy zazwyczaj jest płatny. Z moich doświadczeń- 90% zabiegów jest refundowanych :)
    Gdzie robić?
    No coż- jest to zabieg dosyć popularny wiec jest robiony praktycznie wszędzie- pytanie czy wszędzie zrobią to na najwyższym poziomie. Napisz skąd jestes to moze podpowiem placówkę i lekarza.
    Założeniem każdego zabiegu ortopedycznego tego typu jest to aby pacjenta jak najszybciej uruchomić/ spionizować. Zazwyczaj po zabiegu osteotomii szpital opuszcza sie po około 3-4 dniach i to bez gipsu - choć to zależy od zakresu zabiegu, metody, użytego systemu i umiejętności lekarza. Nie ma mowy o przykuciu do łóżka. Co do bólu - zwykły ból pooperacyjny związany z ingerencją w tkanki miękkie.

Pozdrawiam

• kasiuni.1206 17.10.14, 15:49
    Jeżeli nie zrobiłabym tej operacji mogłabym mieć problemy w pozniejszym czasie? Może dojść do tego ze musiałabym miec proteze?
  • rtoip.1981 17.10.14, 18:28
    Wszystko zalezy od stopnia zaburzenia osi i od mechanizmu powstania.
    Generalnie osoby z zaburzoną osią częściej borykają się z uszkodzeniami tkanki chrzęstnej co może prowadzić do sytuacji gdzie protezoplastyka stawu kolanowego będzie niezbędna.
    Najwazniejsza jest prawidłowa diagnostyka- nie tylko zdjęcie kolana ale także calych kończyn dolnych ( obydwu )
  • szatynka04 12.06.15, 21:34
    na śląsku gdzie najlepiej , choć zaznaczam klinika sportowa żory odpada nie mam dobrych wspomnien...
  • topo40 22.01.15, 10:20
    Do rtoip.1981
    Witam Panie Piotrze
    Byłabym bardzo wdzięczna za podpowiedź gdzie w Warszawie i u jakiego specjalisty starać się o operację osteotomii korekcyjnej kości piszczelowej oczywiście w ramach NFZ
  • do_ma97 03.07.15, 15:56
    Witam
    Czy ok. 7 centymetrowa luka pomiędzy kolanami osoby 18 letniej może kwalifikować się do zabiegu refundowanego przez NFZ?
  • krysiab1 25.02.16, 13:42
    Witam serdecznie. Mam zabieg osteotomii piszczelowej na początku kwietnia. Jestem po dwóch artroskopiach kolana (upadek z roweru), na chwilę obecną wyskrobana chrząstka z kolana od strony przyśrodkowej. Chciałabym wiedzieć jaką ortezę będę miała nosić po tym zabiegu ? Dzisiaj dostałam telefon z Otwocka o terminie operacji i powiadomiono mnie, że będzie potrzebna orteza więc chciałabym wcześniej się w nią zaopatrzyć zamiast potem w szpitalu wydawać pieniądze zwłaszcza, że jest możliwość kupna w bardzo niskich cenach. Pozdrawiam i oczekuję na wiadomość. Krysia
  • kasiuni.1206 18.10.14, 17:46
    Mam ten sam problem tylko jestem troche młodsza. Słyszałam że jeżeli bede starsza może być za póżno na taka operacje czy to jest możliwe?
  • rtoip.1981 18.10.14, 18:54
    Co rozumiesz pod pojęciem "starsza"? Mialem pacjentów grubo po 40-50. Po raz kolejny powtarzam- wiele zależy od głębogości wady. Na starość można mieć schorzenia poboczne które spowodują że anestezjolog nie zgodzi się na zabieg. Ale jeśli będziesz "zdrowa" to nic nie stoi na przeszkodzie. Oczywiście im wcześniej tym lepiej- krótszy okres rekonwalescencji.
  • kasiuni.1206 19.10.14, 10:46
    Teraz mam 14 lat. Lekarz powiedział mi że w wieku około 30-40 lat na operacje może byc za póżno.
  • rtoip.1981 19.10.14, 11:02
    Czy masz możliwość przesłania zdjęć RTG? Jeśli masz 14 lat to Twój lekarz powinien zaproponować Ci tzw. blokowanie chrząstki wzrostowej. Mały zabieg, bezpieczny. A 20-30 lat dla niego to za późno? Lepiej zmień lekarza.
    Dla mnie najlepiej było by obejrzeć zdjęcia rtg.
    Wtedy będę w stanie powiedzieć coś więcej.
  • kasiuni.1206 20.10.14, 14:46
    Nie mam niestyty jak zdjęcia wysłac ale w tym roku miałam wyjmowane skoble blounta, nie wiem jak ten zabieg profesjonalnie nazywa. Niestety to nie pomogło. Lekarz powiedział że jeżeli nie odczuwam żądnego bólu to narazie to nie jest potrzebne tylko dla wyglądu moge to zrobić. Wiem że to jest poważna operacja i troche boje sie tego.
  • rtoip.1981 20.10.14, 14:58
    To jest właśnie blokowanie chrząstki wzrostu.
    Zabieg osteotomii nie jest jakimś specjalnie niebezpiecznym zabiegiem. Zresztą każdy zabieg można popsuć jak się trafi na złego specjalistę.
    Owszem- jest to zabieg większy niż skoble - większe nacięcie, ingerencja w strukturę kości, większy implant ale nie ma się czego bać. Natomiast- jeśli wada i Ciebie wynika z upośledzenia pracy chrząstki to i tak zabieg powinien odbyć się po "zarośnieciu" chrząstki żeby po zabiegu nie doszło do dalszej deformacji.
  • kasiuni.1206 21.10.14, 20:12
    Dziękuje teraz już troche rozjaśniła sytuacja. A jeszcze mam jedno pytanie jak długo bede musiała mieć te implanty?
  • rtoip.1981 21.10.14, 20:56
    Tutaj znów wiele zaleźy od zastosowanej techniki. Natomiast można powiedzieć że pełen zrost umożliwiający usunięcie implantów zawiera się pomiędzy 12 a 18 m-cy
  • kasiuni.1206 23.10.14, 16:29
    Dziekuje bardzo teraz już więcej o tym wiem i myślę że uda mi się podjąć właściwa decyzje.
  • mikej9 09.11.14, 11:33
    Jesli zostanie wykonana osteotomia podkolanowa na jednej nodze to kiedy, po jakim czasie można robić w drugiej nodze, jest jakiś minimalny okres? Źle będzie wyglądać jedna noga prosta a druga szpotawa.
  • milijon444 22.11.14, 16:19
    Witam. Pytanie kieruję gł. do rtoip.1981
    Mam deformację obu nóg, tzn. stopy wykręcone są na zewnątrz w stosunku do kolan tzn. lewa ok. 45st a prawa 30st licząc kąt zawarty między osią kolan, a wewnętrzną stroną stóp, co powoduje problemy w chodzie, bieganiu, jeździe na rowerze i w ogóle w aktywności fizycznej szczególnie w pracy, powodując ból po dłuższej aktywności w kolanach i st skokowych a czasem mocniejsze strzyknięcie w kolanie, uczucie naprężenia, pieczenia. Dodatkowo w lewej nodze chrupią mi chrząstki w kolanie i pośladku-biodrze, co również jest nieprzyjemne, po dłuższym siedzeniu lewy pośladek boli/cierpnie w miejscu chrupania. Wiem, że jest coś takiego jak osteotomia podkolanowa/strzałkowa i aparat ilizarowa, ale nie wiem gdzie takie zabiegi się wykonuje, jakie mam szanse kwalifikujące na zabieg, oraz jakie jest ryzyko powikłań. Nie chodzi mi o żadne względy kosmetyczne, tylko o poczucie niepełnosprawności, z powodu której musiałem zrezygnować ze sportu, oraz że doskwiera mi to w pracy i szybciej się męczę.
  • rtoip.1981 24.11.14, 19:06
    Od początku
    Czy zdiagnozowano u Ciebie co spowodowało taką rotację zewnętrzną stóp?
    Pytam gdyż jeśli problem dotyczy układu mięśniowo-nerwowego ( silna spastyczność ) to do problemu trzeba podejśc w sposób zlożony. Wygląda na to że zbytnie napęcie mięśni w okresie wzrostu spowodowało utrwalone zmiany w układzie kostnym. Wtedy oprócz korekcji osi trzeba zająć się układem mięśniowym\nerwowym żeby po "naprawie" pierwotny problem nie powodował dalszego dyskomfortu. Czasami można wiele zdziałać tez innymi metodami niż osteotomia- tutaj trzeba wiedziec na jakim poziomie zrotowała się kość piszczelowa, czy rotacja dotyczy tylko stopy czy również piszczeli.... Przydatne było by zdjęcie RTG.
    Jeśli będę wiedział wiecej to i wiecej Ci opiszę- dodatkowo- aparat Lizarowa: uwierz mi, nie chcesz tego mieć na nodze... ;)
    Zacznijmy od Twojej odpowiedzi a potem pójdziemy dalej.

Pozdrawiam
  • milijon444 24.11.14, 20:21
    Dziękuję za zainteresowanie moim problemem.
    W dzieciństwie przebyłem krzywicę, została ona zdiagnozowana ok 5-6 rż, wiem tyle, że miałem początkowo zwiotczenie mięśni szyjnych, skoliozę pogłębioną kifozę, lordozę (w sumie mam dalej, doszło sklinowacenie kręgów piersiowych i bóle kręgosłupa) i 1 nogę i rękę krótszą od drugiej (tzn. 1 łopatka wyżej od drugiej i złe ułożenie miednicy) ortopeda i rehabilitant zajęli się kręgosłupem i wypadającym dyskiem z okolicy miednicy, nogami nie, choć mamę niepokoił mój chód, ale lekarz nie zajął się tym. W dzieciństwie miałem nawyk siadania nogami w kształcie "W", lecz nie wiem, czy przez to mi się nogi skrzywiły, czy tak siadałem, bo przez deformację było mi wygodnie.
    Nie wiem, na czym miałaby polegać ta spastyczność mięśni, ale dodam że od 14-15 rż. zacząłem ćwiczyć siłowo, i nie miałem problemów z układem mięśniowym prócz tych strzelających, bolących chrząstek w lewym kolanie, biodrze-pośladku, inna sprawa że nie było fizycznie mowy o poprawnej technice przysiadów
    W pewnym stopniu choć dużo mniejszym podobny problem z nogą ma mama i siostra, która się do mamy podała (ja też) a ta która ma typ budowy babci ze strony ojca: idealnie proste.
    Posiadam RTG nóg na płytce i kliszy oraz bioder na kliszy, mógłbym wysłać, tylko nie wiem jakim sposobem.

Pozdrawiam.
    Ps. czy jest Pan lekarzem?
  • rtoip.1981 25.11.14, 22:18
    Witam
    Zaczne od "końca"- tak jestem lekarzem ortopedą z jednego ze szpitali klinicznych.
    Problem u Pana jest rzeczywiście zlożony - krzywica mogła mieć na to wszystko wplyw. Nie bezpośredni bo ta choroba objawia się innymi deformacjami ( min. kręgosłup właśnie ) ale jej dokuczliwie objawy mogły rzutować na błędne postawy co z kolei mogło doprowadzić do opisywanych przez Pana problemów z osią stóp - musiał być to jednak proces długotrwały i być może inne czynniki współistniejące dodatkowo "wzmocniły" problem gdyż stopień ( kąty ) deformacji jest u Pana dość znaczny.
    Z drugiej strony ( nie wiem ile ma Pan lat ) ale utrwalone wady przez wiele lat odbiły się na całym układzie kostno-mięśniowym ( zla postawa ) co doprowadziło do tych opisywanych przez Pana skrzypieniach, strzelaniach itp.
    Co do zdjęć ( bez nich ciężko mi więcej coś napisać o ewentualnym leczeniu ) proszę przesłać je na adres mailowy: rtoip.1981@gazeta.pl
    Najlepiej umieścić klisze na ekranie monitora z białym tłem i nawet komórka zrobic zdjecie. A te z plytki- można zrobic zrzut ekranu.
    Chcę najpierw ogólnie rzucić okiem z czym mamy do czynienia.

Pozdrawiam
    Piotr
  • milijon444 26.11.14, 12:50
    Mam 25 lat. Co do deformacji to nagi mam krzywe odkąd pamiętam, na pewno już na początku podstawówki wada musiała być widoczna, jako że dzieci śmiali się z mojego chodu. Wysłałem Panu zdjęcia na inny adres: rtoip.07091981@gmail.com
    ale wyślę też i na ten.
  • alicja-a26 27.12.14, 12:58
    witam
    mam 52 lata jestem osiem tygodni po osteotomii koślawiącej nasady bliższej kości piszczelowej z użyciem płytki dystansującej. lekarz mówi ze wszystko jest w porządku i powrót do normalności przebiega prawidłowo. Mnie martwi to że bardzo boli (teraz bardziej) i nie mogę zrezygnować ze środków przeciw bólowych Jak długo będzie tak boleć?
    z poważaniem
    alicja
  • topo40 23.01.15, 16:55
    Do rtoip.1981
    Witam
    Byłabym bardzo wdzięczna za podpowiedź gdzie w Warszawie i u jakiego specjalisty starać się o operację osteotomii korekcyjnej kości piszczelowej oczywiście w ramach NFZ
  • janusztomala 29.01.15, 10:41
    witam
    11grudnia 2014 mialem robiona z nfz w klinice sportowej w zorach
  • mikej9 29.01.15, 15:12
    Witam
    Do pana janusztomala
    Tez mam mieć właśnie w Żorach taką operację, chciałbym zapytać o parę rzeczy. Jeśli to możliwe to czy moglbym się z Panem jakoś skontaktować np. telefonicznie?
  • janusztomala 29.01.15, 17:19
    witam 698293540
  • agusi3 26.02.15, 18:17
    Witam! Od czego powinnam zaczac aby moc przeprowdzic osteotomie?Czy mogly ktos opisac swoja "droge" od wizyty lekarskiej do operacji?Nie wiem od czego zaczac.Po jakim czasie mozna przeprowadzic operacje na drugiej nodze?Dziekuje!
  • playton 15.05.15, 11:48
    Witajcie wlasnie jestem w szpitalu w miejscowosci Puszczykowo kolo Poznania i czekam na zabieg Ostotomi kolana lewego zabieg cały jest na fundusz ale przed tym bylem prywatnie w Gorzowie Wielkopolskim ul Nowa5 tel 957366700lub 697970134 tam przyjmuje Doktorek Marek Latour godny polecam a zwiedzilem wielu doktorków czas jaki czekalem to nie caly rok
  • jdasia 27.05.15, 13:04
    Witam, jestem 3,5 miesiaca po osteotomii korekcyjnej obu nog. Po pierwszej operacji musialam odczekac 6 tyg zeby zrobic druga na drugiej nodze. Obecnie mam zalozone zewnetrzne stabilizatory. Jesli ktos chce moge udostepnij zdjecia :) Pozdrawiam
  • agusi3 27.05.15, 22:23
    witam,
    czy moglabym dowiedziec sie gdzie byla wykonywana ta operacja,czy byla platna,ogolnie wiecej szczegolow.
    Dziekuje
  • beat.a77 31.05.15, 16:12
    Ja bym prosiła o zdjęcie jak można .Mam też pytanie jak długo przebiega rekonwalenstenja i po jakim czasie jestem możliwość powrotu do pracy biurowej czyli siedzącej. Chciałbym się zapytać czy odczuwa się w tym czasie ból. Poza.
  • szatynka04 12.06.15, 21:33
    Witam przeczytalam Pani post i jesli nie problem to mogłabym zobaczyc zdjecia z przed i po osteotomii??? mam szpotawośc jednakze nie mogę sie załapać na NFZ choc lekarze twierdzą ze róznica jest duża i powinnam na refundacje... w każdym razie predzej czy poźniej sie uda tylko nikt nie jest w stanie mi powiedziec na jak bardzo wyprostują sie nóżki wiec jesli zdjecia to nie problem to bardzo proszę o przesłanie na emalia szatynka04@wp.pl
    z góry bardzo dziękuje
  • agatakuczak 20.09.16, 09:29
    Witaj.
    Bardzo proszę o przesłanie zdjęć z przed i po zabiegu.
    Proszę Cię również o informację gdzie wykonywany miałaś zabieg i ile trwała rehabilitacja.
    Mój mail agatakuczak12@wp.pl
    Będę wdzięczna ak
  • cezarlin 15.11.16, 17:48
    Opowiem o swoim przypadku z kolanem.Mam 45lat,jakieś dwadzieścia lat temu miałem wypadek ,skręciłem kolano ,zerwałem więzadła i coś jeszcze, niestety nie wyleczyłem wtedy tego dobrze i tak chodziłem . w miedzy czasie kilka razy były jakieś małe urazy, które pogorszyły stan nogi.Ok 2013 zacząłem myśleć poważnie o naprawie kolana, bylem u kilku specjalistów z polecenia, miedzy innymi w warszawskiej carolina medical,ale mam mieszane uczucia co do specjalistów z tej placówki,tu liczy sie tylko kasa.
    W 2015 trochę przez przypadek trafiłem do ortopedy z Białegostoku dr. Hermanowicza,w trakcie wizyty stwierdził ze jest źle: więzadła,zerwane,chrząstka zcieńczała,zwyrodnienie masa tego,on uważa ze kwalifikuje sie na protezę stawu, ale z racji wieku- podobno jestem zbyt młody, zaproponuje mi próbę rekonstrukcji stawu. Podzielił zabieg na trzy etapy-artroskopia,osteotomia i odbudowa i rekonstrukcja więzadeł.
    TERAZ KONKRETY: w maju 2016 miałem artroskopie, dwa tygodnie i mogłem chodzić prawie normalnie ,z tym ze od pierwszych dni po zabiegu ćwiczyłem na szynie CPM WSZYSTKIM PROPONUJE TAKA REHABILITACJĘ
    13/10/16 w szpitalu w Bielsku podlaskim miałem osteotomie podkolanową ,
    zabieg trwa ok.godziny (podobne operacje można zobaczyć na you tube),w szpitalu bylem wszystkiego trzy dni.
    Po zabiegu nie miałem gipsu, rana miała 11szwów i kolano mocno spuchnięte. Pierwsze dni w domu kolano bolało i brałem tabletki przeciw bólowe , poruszałem się tylko do łazienki o kulach.
    Po 12 dniach zdjęto mi szwy, niestety do lekarza który mnie operował mam ok 200km wiec nie mam kontaktu i nie wiem czy wszystko jest dobrze.
    W naszym dziwnym kraju lekarze(święte krowy) na pytanie czy wszystko jest dobrze odpowiadają- PYTANIA PROSZĘ KIEROWAĆ DO LEKARZA OPERATORA, wiec czekam do wizyty którą mam 18/11/16, czyli po 5 tygodniach od zabiegu.
    Kolano zginam do 90 stopni i myślę ze mógłbym nawet bardziej zgiąć , opuchlizna nadal sie niewielka utrzymuje,martwię sie tylko tym że mam przykurcz, czyli nie mogę wyprostować nogi do końca, no i niestety mam zanik mięśni uda, które próbuje odbudować elektrostymulatorem.
    Jeżeli będzie ktoś miał pytania, chętnie odpowiem.
    ŻYCZĘ ZDROWIA.
  • arczi7 30.01.17, 10:43
    Witam. Mój przypadek jest niemal identyczny włącznie z wiekiem i datami kontuzji :-). Jedyna różnica to kolejność leczenia. Najpierw miała być artroskopia diagnostyczna ale przy okazji lekarz zrobił rekonstrukcję ACL i jestem już 10 dni po zabiegu. Samopoczucie niezłe chociaż przy ograniczonym ruchu odzywają się stare kontuzje - a to ból w pośladku naderwanym wiele lat temu a to bóle kręgosłupa który też trochę w przeszłości dokuczał. Poza tym jestem w miarę mobilny i z każdym dniem widzę postęp. Trochę obawiam się osteotomi bo to wygląda mi na znacznie poważniejszy zabieg. Daj znać jak przebiega rehabilitacja. Mój mail: apawel@op.pl
  • moniak3005 06.03.17, 00:39
    Proszę mi powiedzieć jak jest u Pana z tym przykurczem? Też mam ten problem i zastanawiam się jak długo to może potrwać, chodzę na rehabilitację w Białymstoku
  • joanna301988 09.02.18, 23:50
    Witam serdecznie. Bardzo zależy mi aby z Panią popisać gdyż w marcu mam ten sam zabieg na swie nogi i mam tyle pytn bez odpowiedniego edzi w glowoe 😇😇 prosze.sie odezwac. Pozdrawiam cieplutko
  • joanna301988 09.02.18, 23:55
    Katarzyna_janik.rut1988@o2.pl
  • queenen 08.02.16, 16:24
    Witam, Jak tam kolano po zabiegu? Jestem z Gorzowa, zastanawiam się nad takim zabiegiem kolan...
  • janusztomala 03.06.15, 22:04
    tak mialem robiona w grudniu noga jest prosta jeszcze utykam ale polecam w klinice zory 3 miesiace o kulach pozdrawiam
  • beat.a77 06.06.15, 22:32
    A droga noga .jak proszę o więcej szczegolw

• serbah 25.09.15, 09:22
    Witam,

Proszę o informację gdzie (najchętniej w Warszawie) oraz u kogo mogę w ramach NFZ wykonać osteotomię kolana?
    serbah@o2.pl
  • agata.dziecielska89 01.10.15, 21:57
    Witam, przyłączam się z prośbą o kontakt do specjalisty w sprawie operacji i o zdjęcia.

agata.dziecielska@gmail.com
  • topo40 08.12.15, 16:34
    Czy ktoś miał robioną osteotomię podkolanową (korektę osi) w celach estetycznych? Proszę o jakiekolwiek informacje na ten temat.
  • takabezimienna 03.01.16, 18:24
    Dr Rafał Mikusek w enel-med na Solidarności.
  • urszula1965 06.03.16, 11:34
    Witam jestem nie cały tydzień po operacji. Polecam szpital Bródnowski. Wstawiają tam płytkę typu ibalance . ( chyba jedyni w ramach NFZ, ) Płytka jest z konglomeratu plastikowego nie ma metalowych elementów więc nie ma konieczności powtórnej operacji . Na drugi dzień stawiają na nogi , obciążenie chorej nogi 30%, bez stabilizatorów,
  • takabezimienna 03.01.16, 18:23
    Miałam taką operację. W mojej ocenie to nie jest zabieg na prostowanie nóg i nie robi się go w celach estetycznych tylko zdrowotnych. Jest to bardzo poważna operacja nie to co zwykła artroskopia. Polega na przecieciu i przesunięciu kości piszczelowej ku środkowi celem wyśrodkowania rzepki na właściwe miejsce + stabilizacja dwiema śrubami. Zabieg poważny, rehabilitacja bolesna.
  • queenen 08.02.16, 15:56
    Witam, a czy taka operacja jest w ramach NFZ ? Mam 24 lata i szpotawe kolana i zastanawiam się nad taką operacją....Oczywiście jest to moim sporym kompleksem,ale bardziej martwi mnie to,że po dłuższym spacerze (nie wspomnę o bieganiu) bolą mnie nogi...O butach na obcasie nie ma mowy,po krótkim przejściu ból jest niesamowity :/ a poza tym czuję się niestabilnie...nogi 'uciekają' mi na boki... prócz tego przy unoszeniu lewej nogi strzyka mi w biodrze..bezboleśnie ale za to głośno : p Nie wiem czy to czasem nie ma związku z moimi kolanami... Bardzo proszę o odpowiedź, Pozdrawiam
  • fm 13.07.17, 12:13
    Witam, jestem po osteotomii podkolanowej z użyciem płytki PUDDU. Wkrótce czeka mnie zabieg wyjęcia tego implantu, chciałbym więc zapytać, jak długo mniej więcej trwa rehabilitacja po takim zabiegu? Po jakim czasie można zacząć zginać i obciążać nogę? Będę bardzo dzięczny za odpowiedź.

• szarn 15.02.18, 21:31
    Witam. Jestem zapisany na zabieg w Żorach, niestety dopiero za trzy lata:/.
    Czy w tej sytuacji warto szukać innej kliniki za granicą? (nogi na razie bolą w trakcie uprawiania intensywniej sportu, ale jest to mocno flustrujące) Czy więc znajdę dobrą klinikę np w Czechach? (Klinika Veklich w Kijowie odpada ze względu na dość skomplikowaną patologię moich kości, wymagającą rotacji piszczeli względem kolan, oprócz klina tj. obrót w dwóch płaszczyznach, nie tylko standardowo w jednej, a czytałem, że sporo ludzi zostało "uszkodzonych" przez tą klinikę właśnie w takich przypadkach:/ stosując wyłącznie starą metodę Lizarowa)
  • ewas1973 22.10.18, 17:01
    jestem 3 miesiące po osteotomii w żorach
  • kasiss 23.11.18, 17:27
    hej ja jestem tez po osteotomii, na zdjeciu kosci poszczelowe są proste jednak stojąc i patrząc w lustro wydają sie trochę tak lukowate, czy w twoim przypadku też tak jest? ja byłam operowana w piekarach, w Żorach bylam prywatnie i po konsylium nikt z lekarzy się nie podjalt operacji
  • stokrotka19 02.12.18, 10:01
    Jak długo trwała i jak wyglądała rehabilitacja lub ćwiczenia po zabiegu?
  • pulsmed2018 09.11.18, 16:35
    pulsmed.com.pl/klinika-transplantacji.html

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.