Dodaj do ulubionych

uporczywe, niezdiagnozowane bóle w odcinku biodrow

27.12.13, 23:01
Witam! Moja mama (lat 48) od stycznia 2013 cierpi na przewlekłe, uporczywe dolegliwości bólowe ze strony odcinka L/S kręgosłupa (największa tkliwość w okolicy lewego, górnego brzegu talerza biodrowego promieniujący do okolicy krętarza kości udowej lewej ) przy ruchach skrętnych tułowia oraz prostowaniu kręgosłupa, unoszeniu w górę lewej kończyny dolnej. Bóle nasilają się w ciągu dnia, nie ustępują po NLPZ oraz GKS.
Od marca 2013 prowadzona diagnostyka i leczenie nie dały rezultatów. Dotychczas wykonano:
RTG miednicy : dyskretna sklerotyzacja struktury kostnej w otoczeniu stawu krzyżowo-biodrowego, lewego. Poza tym miednica bz.
MR kręg. Odc L/S : wzniesienie fizjologicznej lordozy odcinka L.Kręg. Zmiany degeneracyjne w stawach międzykręgowych. Krążki międzykręgowe o zachowanych sygnałach, nie zwężone. (dwukrotnie, w drugim badaniu opisane na poziomie VL4/VL5 oraz VL5/VS1 widoczne są płaskie przepukliny jąder miażdżystych)
CT miednicy z kontrastem : układ kostny bez złośliwej przebudowy struktury, nieprawidłowy obraz macicy, zwłaszcza szyjki, węzły chłonne bz.
USG tkanek miękkich okolicy biodrowo-pośladkowej po stronie lewej: w tkance podskórnej tłuszczowej okolicy pośladkowej widoczne obszary hiperechogeniczne dług. Do 2cm – zmiany poinjekcyjne. Żadnych innych zmian ogniskowych w tych okolicach nie stwierdza się. Mięsnie o prawidłowej budowie włókienkowej. Zarys kostny talerza biodrowego gładki, bez cech destrukcji. W górnej części stawu krzyżowo-biodrowego lewego niewielki wysięk – cechy usg zapalenia. Niewielka w kaletce guza kulszowego – bursitis. Na całej długości uda nerw kulszowy bez ogniskowych zgrubień.
Konsultacja w poradni reumatologicznej – wykluczenie układowej choroby tkanki łącznej, łuszczyca wykluczona przez dermatologa, antygen HLA – B27 ujemny. Parametry zapalenia norma.
Konsultacja neurologiczna – terapia ultradźwięki, laser, magnetron, kinezyterapia usprawniająca.
Konsultacja ortopedyczna – terapia metodą McKenziego, chiropraktyka,
Hospitalizacja w klinice Ortopedii i Traumatologii – dgn: inne spondylozy z uszkodzeniem korzeni nerwów rdzeniowych. Zmiany zwyrodnieniowe kręgosłupa. Wykonano ostrzyknięcie diagnostyczno-terapeutyczne lewego stawu krzyżowo-biodrowego. Depomedrol 2x + 1x 2% Lidnokaina z krótkim, słabym efektem.

Wszystkie wyżej wymienione metody i starania nie przyniosły efektu. Bardzo prosiłabym o jakiekolwiek rady lub wskazówki odnośnie dalszej diagnostyki oraz leczenia. Z góry dziękuję za pomoc.
Edytor zaawansowany
  • fizjo4life 28.12.13, 15:30
    Witam,
    magneto prądy to nie rahabilitacja.
    mc kanzie raz pomaga raz szkodzi on leczy jak masz dyskopatię ale ty raeczej jej nie masz.

to co Ci polecam to terapia FDM terapia powięzi jest idealna na takie rzeczy jak opisujesz, z którymi nikt nie może sobie poradzić na temat tej metody możesz poczytać u mnie na stronie www.fizjo4life.pl

Zapraszam też Ciebie na pierwszą darmową wizytę jeśli nie pomogę to nie biorę pieniędzy. więc tak naprawdę nie ryzykujesz niczym .
    pozdrawiam i zapraszam
    Michał fizjo4life
  • magdzior28 30.12.13, 19:30
    Terapia manualna, terapia manualna i jeszcze raz terapia manualna.
    Najskuteczniejsza forma rehabilitacji w tego typu przypadkach.
    Jak jesteś z Warszawy to polecam Fizjo Med Poland.
  • kocham_facebooka 13.01.14, 12:30
    bardzo dobra klinika ortopedyczna i terapii manualnej jest w poznaniu - kreg clinic na ul.Strzeszyńskiej. pomagaja ludziom z calej poslki. moja ciotka u nich byla z choroba kregoslupa, ktorej nei mogla nigdzi wyleczyc i teraz jest zdrowa.
  • antonio69 03.02.14, 11:42
    witam,
    Ja znalazłem odowiedniego fizjoterapeute w Lublinie, długo szukałem ,ale się udało,jest nim mgr Jarosław Muzykowski,poświęca tyle czasu aż zdiagnozuje problem,polecam
  • ubujan 25.01.16, 15:14
    Może DNA, ja mam podobny problem.
  • sfugala 30.01.16, 12:38
    w przypadku koniecznej rehabilitacji warto skorzystac z NAJLEPSZEJ REHABILITACJI ALIUS-MED DOBRY REHABILITACJI NA NFZ
    można poczta na www.alius-med.pl www.rehabilitacja-andrespol-boje.pl
  • reacttiv.pl 02.02.16, 14:16
    Polecam ten gabinet:
    prywatnarehabilitacja.pl
    www.facebook.com/prywatnarehabilitacja?ref=hl
  • olawitkowska3 20.11.18, 09:17
    Witam może zobacz tutaj med-coach.pl/szkolenia-kursy/fdm-fascial-distortion-model/87 bardzo dobre opinie ma ta metoda

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.