Dodaj do ulubionych

Pomoc w interpretacji opisu MR

23.02.17, 11:40
Badanie mr stawu kolanowego prawego wykonano w obrazach T1,T2,Od zależnych,w sekwencjach FSE,frFSE,STIR,w płaszczyźnie poprzecznej,czołowej I strzalkowej
Cechy MR uszkodzenia ACL z przerwaniem większości jego włókien I miejscowym krwiakiem wydaje się iż część włókien tylnego pęczka ma zachowaną ciągłość.
Umiarkowany wysiek w stawie kolanowy I głównie w Rz-U.
Wiezadlo krzyżowe tylne,więzadła poboczne,troszku rzepki,wiezadlo rzepki oraz ścięgno M.czworoglowego o zachowanej ciągłości,prawidłowym sygnale MR.
Horyzontalne pęknięcie lękotki przysrodkowe w zakresie jej rogu tylnego I trzonu,orazhoryzontalne pęknięcie lekotki bocznej w zakresie jej rogu przedniego I części trzonu.
Cechy brązowego uszkodzenia chrząstki klykcia przysłowiowego kości udowej na odcinku 10mm bez złamania warstwy koroweh z cechami MR obrzęku podchrzęstnego obraz MR jak w chondromalacji llldr.
Pozostałe powierzchnię stawowa bez ewidentnych cech chondromalacji.
Ciało tłuszczowe Hoffy bez zmian patologicznych w obrębie MR
Obserwuj wątek
    • ecli Re: Pomoc w interpretacji opisu MR 23.02.17, 22:35
      Najważniejsze pytanie dlaczego rezonans był robiony ? wystąpił jakiś uraz, ból, niestabilność bo samo badanie to nie wszystko ważne są objawy, były przypadki gdzie RM pokazywał zerwane więzadła i uszkodzone łakotki a w trakcie zabiegu okazywało się że uszkodzone były inne struktury a więzadła całe.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka