Dodaj do ulubionych

Samotne matki jak sobie radzicie?

14.03.18, 00:14
Kochane, jestem samotną matką 4 latka, kocham
go nad życie, odeszłam od jego ojca jak mój synek mial niecały rok. Byliśmy niedobraną parą, dziecko było zaskoczeniem chociaż ja je pokochałam z pierwszą minutą jego istnienia. Moj partner byl bardzo niedojrzały i malo pomagał przy dziecku, nie żałuję rozstania bo nie chcialam żeby maly byl swiadkiem ciągłych kłótni i nieszczęśliwego życia. Kontakt z tatą ma dobry chociaż nie tak częsty jakbym chciala. Przybiła mnie jednak proza zycia. Od ponad 3 lat jestem sama, nie potrafiłam w nikim sie zakochać. Jest mi ciezko, w okresie zimowym młody jest chory co 3 tygodnie jak to czesto bywa z przedszkolnymi dziecmi. Tonę w długach, praca to kpina i pewnie i tak zaraz sie skonczy bo pracownik non stop na l4 to nie jest wymarzony pracownik. Sa miesiace ze 2 tygodnie siedze z mlodym chorym w domu potem na 2 tyg do pracy i znowu. Wlasciwie tylko sporadycznie moge liczyć na pomoc mamy bo nie mieszka w tym samym miescie. Czasem nawet nie mam jak wyjsc z domu po chleb bo maly z goraczka. Nic nie zaplanuje bo kazde moje plany kończą sie albo przeziębieniem albo grypa zaladkowa, jestem wykonczona, zrezygnowana, osamotniona i bez wsparcia. Nie spalam normalnie od 4 lat. Jak wy sobie dajecie rade bo ja aktualnie to tylko chce ryczeć, bo spac nie moge bo akurat młody goraczkuje...
Edytor zaawansowany
  • lew_ 15.03.18, 19:17
    Powiedz mi dziewczyno,ile Ty mmasz lat i gdzie mmieszkasz?:)
  • mama_heleny 30.03.18, 21:19
    Nie wiem dlaczego tak wiele kobiet ma podobnie, nie chca byc same a mimo to nawet w takich miejscach sie nie udzielaja albo po jednym wpisie znikaja. Natlok obowiazkow jest jakims wytlumaczeniem ale nie znajdzie sie w ten sposob kogos chociazby do rozmow, ktore przeciez tak sa w takich trudnych sytuacjach potrzebne. Napisz prosze w wolnej chwili na mama_heleny. Ciekawi mnie skad jestes.
  • mama_heleny 30.03.18, 21:21
    Przydalaby sie tu grupa wsparcia dla kazdej z nas, czyz nie?
    Dziewczyny, zapraszam:-)
  • dryfik 28.06.18, 15:09
    Odezwijcie się skąd jesteście.moze się spotykamy porozmawiamy.jestem mamą rocznej dziewczynki
  • dryfik 28.06.18, 15:15
    Też potrzebuje wsparcia i rozmowy .
  • jelonekbambi83 28.06.18, 16:26
    Ja jestem ze Szczecina a Wy?
  • margotka01 29.06.18, 17:34
    Ja też jestem ze Szczecina, wiem jak ważna jest rozmowa i wsparcie, bez tego jest bardzo ciężko. Nikt nie zrozumie samotnego rodzica tak jak drugi samotny rodzic.
  • mama_heleny 01.07.18, 12:46
    Ja jestem obecnie z Lodzi. Jakie sa Wasze najwieksze bolaczki? Chcialabym miec grupe dziewczyn z dziecmi , ktore chetnie w trudnym momencie zycia chcialby wypic kawe, wspolnie spedzic czas i miec przeswiadczenie, ze zawsze jakas zechce porozmawiac albo sie spotkac. Choc wszystkie problemy dnia codziennego jak i rutyna codziennych obowiazkow spoczywa na naszych barkach i juz nie zawsze sie chce, a co gorsza nawet sie nie chce juz o tym mowic to fajnie by bylo czuc sie w czyims towarzystwie fajnie i nadawac na podobnych falach. Z czasem nawet odleglosci moga sie stac czyms co daje pozytyw bo przeswiadczenie, ze zarowno mamy jak i dzieci moga spedzic swietnie czas i naladowac akumulatory.
    Dzis wybieglam daleko w przyszlosc, nasze pierwsze swieta moje i coreczki. Nie wiem jak beda wygladac. Jak dlugo juz jestescie same?
  • margotka01 01.07.18, 20:41
    Ja jestem mamą od kilku miesięcy i od tego też czasu jestem mamą samotną. Nic tego nie zapowiadało, nie tak miało być, ale życie jest nieprzewidywalne i pisze różne scenariusze. Mnie na chwilę obecną najbardziej trapi to, czy sama sobie poradzę, bo nie ukrywajmy, ale samotny rodzic nie ma lekko. Tu gdzie inni mogą podzielić się obowiązkami, my musimy liczyć tylko na siebie. Brakuje mi też towarzystwa osób w podobnej sytuacji, bo nagle okazuje się, że każdy ma swoją rodzinę, szczęśliwy związek i że samotna mama jakoś tam nie pasuje. A Ty mamo_heleny od kiedy jesteś sama z córeczką?
  • mama_heleny 02.07.18, 07:19
    Od poczatku roku jestesmy same. Dziewczyny, jak chcecie to piszcie na mama_heleny. Nie wiem dlaczego tu sie podaje inne adresy do korespondencji, czyzby te gazetowe nie funkcjonowaly?
  • agni5h 28.08.18, 22:36
    też jestem ze Szczecina, odezwij sie.
  • momlife 12.07.18, 22:31
    Podpisuje się dziewczyny
  • dariadok 02.07.18, 00:00
    hej moze chcialabys porozmawiac jestem mama dwojki dzieci daria.dok@yahoo.com
  • momlife 12.07.18, 22:30
    Tez jestem ze Szczecina , od miesiąca sama . Ciężko jest, ale psychicznie ... grupa wsparcia to świetnie rozwiązanie
  • mama_heleny 14.07.18, 08:56
    Dzis chyba bedzie ciezki dzien. Pogoda do bani. Jaki dzis macie plan? Ja przyznam, ze po wczorajszej wizycie 'tatusia' jestem kompletnie rozwalona.
  • llallobba 22.07.18, 09:24
    Hej ;-)
    To moze Szczecin jakos sie zorganizuje? Ja tez z tego miasta, jestem mama dwoch chlopcow. Nie zawsze jest latwo, ale jakos trzeba sobie radzic :-) Chetnie poznam nowe towarzystwo. Moze uda sie zawiazac jakas grupke wzajemnej pomocy i zabawy :-)
    Piszcie dziewczyny: llallobba@poczta.gazeta.pl
  • llallobba 27.07.18, 18:21
    Na powyzszy nie dochodza. Na ten bedzie dobrze: llallobba@gazeta.pl
  • dryfik 27.07.18, 20:18
    Ktoś jest z Wrocławia?
  • margotka01 12.08.18, 19:03
    Mamy ze Szczecina, podajcie swoje meile
  • agni5h 28.08.18, 22:29
    Też jestem ze SZczecina proszę o kontakt.
  • margotka01 03.09.18, 14:16
    agni5h napisałam do Ciebie na meila, ale nie wiem czy dostałaś
  • agni5h 01.10.18, 22:39
    nie dostałam, pisz do mnie na adres: agni5@poczta.onet.pl
  • dorota920 27.08.18, 18:03
    Ja mam podobną sytuację i wogole sobie nie radzę tylko mam chore dziecko niepełnosprawne
  • silna-luna 13.09.18, 03:01
    Witam..jest moze jakas mama z Lublina?? Mam 29lat wychowuje sama 3miesieczna coreczke..radze sobie swietnie..ale chetnie poznałam jakas mame do wspolnych spacerow i rozmow..bo tego brakuje mi najbardziej..Pozdrawiam
  • dryfik 07.10.18, 12:38
    Hej dziewczyny czy ktoś jest z Wrocławia? Ja mam trochę inną sytuację. Ale zapowiada się że niedługo też będę samotną mamą. Najgorsze to że jestem tu sama. Praca niepewna. Dziecko w żłobku choruje a nianie sporo kosztuja. Nie wiem wogóle od czego zacząć :( jak rozpocząć nowy rozdział
  • rozalka89 29.12.18, 12:59
    Hej ja mieszkam we Wrocławiu i od niedawna jestem samotna mama 2 miesięcznego synka . Tez jestem sama nie mam rodziny tutaj
  • mama_heleny 30.12.18, 19:45
    Sprobuj na poczte gazetowa napisac bo tu raczej malo kto zaglada, zwlaszcze jak 2 miesiace temu byl napisany watek.
  • dryfik 07.10.18, 12:49
    Skąd jesteś?
  • dryfik 07.10.18, 12:53
    Skąd jesteś Dorotko?

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.