Dodaj do ulubionych

monitoring pojazdów korzystający z systemów gps

08.12.11, 13:26
Od jakiegoś czasu prowadzę wypożyczalnię skuterów. Ostatnio miałam taką sytuację, że klient wypożyczył sprzęt, zostawił dokumenty - wszystko wg umowy, ale niestety sprzęt już do mnie nie wrócił, a spisane dane okazały się fałszywe (mimo, że spisywałam je z dowodu!). Policja już działa, ale niestety trwa do dosyć długo i są nikłe szanse na odzyskanie sprzętu. Zastanawiam się, jak ochronić się w przyszłości przed tego typu zdarzeniami? Może zakup jakiegoś urządzenia co lokalizacji obiektów? Nie chcę wydawać fortuny na profesjonalne systemy monitoringu. Chciałabym, żeby takie urządzenie było w miarę proste w obsłudze i żebym nie musiała ponosić dodatkowych kosztów abonamentu czy też dostępu. Gdzieś wyczytałam o takim urządzeniu: alfatronik.com.pl/?pages=lok2_wiecej . Korzystał ktoś z niego?
Edytor zaawansowany
  • 09.12.11, 17:38
    Ja mam w moim motorze system GPS SLOR-7 produkcji polskiej firmy OMTECH z Warszawy.
    Świetny bezprzewodowy system łatwy w montażu z opcją monitorowania 24h. System zrobiony dla pojazdów jednośladowych i nie tylko ,polacam wpisz OMTECH w GPS-ach to będziesz miałę .
    Pozdro
  • 09.12.11, 17:47
    Ja mam w moim motorze system GPS SLOR-7 produkcji polskiej firmy OMTECH z Warszawy.
    Świetny bezprzewodowy system łatwy w montażu z opcją monitorowania 24h. System zrobiony dla pojazdów jednośladowych i nie tylko ,polacam wpisz OMTECH w GPS-ach to będziesz miał adres .
    Pozdro
  • 17.02.12, 11:45
    Bardzo dobre pytanie! Sporo się naszukałem odpowiedniego rozwiązania, bo rozkręcam wypożyczalnie quadów (wycieczki górskie – generalnie trasy leśne, wąwozy, potoki). Przez długi czas rozglądałem za lokalizatorami gps, po pierwsze dlatego, by nie było sytuacji, o której mówisz, czyli „uczciwego” wypożyczającego z lewymi dokumentami, a po drugie – by sprawdzić pozostałe parametry – zużycie paliwa, style jazdy i prędkości. Jest na rynku kilka firm, z tego co udało mi się wyczytać. Szukałem czegoś, co przetrwa w ciężkich warunkach i nie będzie szczególnie kosztowne. W kilka quadów wsadziłem GPS Guardian Moto (bardzo funkcjonalny). Przy okazji nie jest to drogie przedsięwzięcie – a wolę mieć pewność, że quady są pod moim stałym nadzorem – czyli tak jak napisałaś, żeby była szansa na odzyskanie tego sprzętu (wartość takiego quada to ok. 20 tysięcy, także wolę się zabezpieczyć, żeby nie spłacać kredytu za sprzęt, który sobie „wyjedzie” i nie wróci).
    Także to mogę Ci podpowiedzieć. A tego, o którym piszesz to akurat nie znam, więc nie mogę się wypowiedzieć.
  • 16.08.12, 14:04
    ogólnie z monitoringu pojazdu to korzystam, bo mam małą firmę transportowa, ja wykupilem oprogramowanie flotis i narazie jestem zadowolony co bedzie dalej zobaczymy :)
  • 25.09.12, 19:26
    Zajrzyj na www.sasgps.pl Korzystam z ich usług i jestem bardzo zadowolona.
  • 25.09.12, 19:27
    Zajrzyj na www.sasgps.pl Korzystam z ich usług i jestem bardzo zadowolona.
  • 10.10.12, 19:59
    Ja ze swojej strony mogę polecić firmę Xtrack, ich strona to: www.xtrack.pl, w ofercie mają standardową lokalizację gps, kontrole spalania paliwa, wysyłanie meldunków przez kierowcę i weryfikacja go poprzez brylok. Ich oferta jest naprawdę bogata, przedstawiłem zaledwie początek.
  • 23.10.12, 12:37
    a czy ktoś miał/korzystał z zystemu Flotis?

jakie opinie macie...
  • 24.10.12, 13:45
    niedawno skończyliśmy okres testowy i przymierzamy się do zakupu 6 urządzeń, tak na poczatek
    nam urzadzeni przypadlo go gustu jest intuicyjne i proste w obsludze
  • 06.11.12, 14:58
    Ja polecam firmę OptoScan, bardzo profesjonalna obsługa, dobra jakość i po prostu jestem zadowolony (:, www.spaceguard.pl
  • 05.04.13, 09:01
    Proponuję odwiedzić stronę www.ranking-gps.pl . Są tam zestawione informacje na temat ofert firm zajmujących się monitoringiem GPS samochodów. Zapewne oferowane systemy są od siebie różne ale to już szczegóły. Zestawienie pokazuje ceny i adresy stron firm. Na początek powinno wystarczyć.
  • 08.04.13, 21:36
    Sprawdzony monitoring pojazdów Siedlce ma takąfirmę globalgps.pl i jest ona sprawdzona.
  • 28.05.13, 15:24
    Ja mam monitoring GPS firmy PetSoft.eu z Gdańska. Sprawuje się dobrze. Zamontowałem głównie z obawy przed kradzieżą samochodu. Czasami z ciekawości sprawdzam gdzie moja żona przebywa :D
  • 30.05.13, 10:35
    Ciekawa rzecz.
  • 24.07.13, 12:41
    Osobiście mogę polecieć oferty serwisu www.finder.pl Firma istnieje na rynku od kilku ładnych lat, co chwila wprowadzają jakieś udoskonalenia itp. Lidera na tym rynku raczej nie ma, ale jak już wybierać monitoring gps to ten najlepszy ;)
  • 01.08.13, 22:00
    Ja mam monitoring polskiej firmy PetSoft z Gdańska. Korzystam z ich usług od dawna i jestem zadowolona. Gdy z samochodem coś się dzieję otrzymuję sms-a mogę też kontrolować zużycie paliwa
  • 03.10.13, 17:15
    Witam, monitorować można też samemu, nie jest to w czasie rzeczywistym co prawda - ale pozwala w pliku GPX określić - dokładnie gdzie / o której / z jaka prędkością jechał kierowca.
    Wystarczy prosta nawigacja samochodowa Garmin i darmowy program Garmin BaseCamp.
  • 03.10.13, 17:31
    Witam, monitorować można też samemu, nie jest to w czasie rzeczywistym co prawda - ale pozwala w pliku GPX określić - dokładnie gdzie / o której / z jaka prędkością jechał kierowca.
    Wystarczy prosta nawigacja samochodowa Garmin i darmowy program Garmin BaseCamp.

Jeżeli chodzi o monitoring pojazdów nagrywanie video / audio to polecam garmin gdr 20
  • 03.10.13, 17:33
    Jeżeli chodzi o monitoring pojazdów nagrywanie video / audio to polecam garmin gdr 20
  • 06.01.14, 21:46
    Z monitoringu gps generalnie korzystam, akurat tego rozwiązania, które podlinkowałeś nie kojarzę, ale na pewno wezmę na testy. W mojej firmie korzystamy z SATISA, bardzo się przydaje nie tylko do monitorowania pozycji pojazdów, ale też do cięcia kosztów paliwa.
  • 10.03.15, 13:17
    Zapraszam Państwa do przetestowania innowacyjnego systemu TruckOnline firmy LINCOR.
    Moduł dedykowany dla motocyki i quadów pozwala w pełni wykorzystać możliwości urządzeń i oprogramowania.
    Po więcej informacji zapraszam na www.truckonline.pl i www.lincor.pl
  • 04.08.15, 21:26
    Systemy godne polecenia są w Polsce 3-4, wśród nich Trimble, CMA, Finder ale dla mnie najlepszy jest AutoGuard - bo po prostu mm flotę ciężarówek, stąd bezapelacyjnie the best jest autoguard - nie reklamuję ich ale mozecie zobaczyć ile system ma funkcjonalności na www.autoguard.pl/zarzadzanie-flota-ciezka
  • 23.09.15, 13:33
    Wiele firm transportowych i wypożyczalni korzysta z tego typu rozwiązań, zazwyczaj sprawdzają się znakomicie i faktycznie chronią przed tego typu sytuacjami.

--
    Laurico - wynajem busów Kraków
  • 27.11.15, 13:22
    Aktualnie są aplikacje mobilne, które umieszczone na motocyklach pozwalają ustalić ich lokalizację. Więcej szczegółów znajdziesz u poszczególnych producentów.
  • 22.12.15, 14:59
    Hmm, aplikacja mobilna z definicji musi być w urządzeniu przenośnym. Więc raczej nie umieszcza się ich na motocyklu, tylko na telefonie, który dzierży kierowca motocyklu...
  • 28.12.15, 10:49
    Na takie urządzenia, które pokazałeś w linku i tak trzeba się dość wykosztować - szczególnie jeśli chcesz żeby to był sprawdzony sprzęt. Myślę, że lepiej w Twoim wypadku jednak pomyśleć o monitoringu, ale poszukać czegoś bez umów i problemów w przypadku rezygnacji. Zobacz sobie firmę Pugo - stosujemy urządzenia Teltoniki (bardzo dobre urządzenia), nie mamy umów i myślę, że warunki cenowe też są atrakcyjne ;) Sprawdź i zastanów się co Ci się może bardziej opłacić.
  • 25.01.16, 15:10
    W ostatnim czasie bardzo popularny stał się lokalizator o nazwie GUARDIAN PRO. Jest to narzędzie wielkości pudełeczka zapałek gwarantujące szereg funkcji m.in. monitoring on-line i off-line, rejestrator trasy, IP65, podsłuch, telefon, akcelerometr, namierzanie pojazdów. Wiele firm, nawet gigant Ikea stosują tego typu sprzęt, nie ma więc w tym nic dziwnego, że przedsiębiorstwa małe i duże chcą czuwać nad posiadaną flotą. Polecam poczytaj o tym urządzeniu więcej na www.gpsguardian.pl/lokalizator-gps-guardian-pro/
  • 05.07.16, 23:01
    Mnie się spodobał Orllo Spy-car. Montowany na stałe, z aplikacją na fona gdzie mogę śledzić on-line bez opłat. Ma przydatne funkcje jak odcięcie paliwa, alarm przekroczenia prędkości, wyjazd poza ustalony obszar, a nawet podsłuch. No fajne cacko. Jakby ktoś chciał to można obejrzeć na orllo.pl/lokalizator-gps-gsm-samochodowy.html
  • 08.07.16, 10:32
    Pewnie słyszeliście już o Loi Macron. Nie ma zbyt dużej kontroli polskich przewoźników we Francji, ale są narzędzia, które mogą pomóc. plusgps.eu/pl/blog/ Co sądzicie?
  • 10.07.16, 17:31
    Przedzwoń do Konsalnetu, oni świadczą usługi monitoringu pojazdów- równeiż tych jednośladowych. Mają bardzo dobrze rozbudowany system i wszystko działa poprawnie a koszt nie jest wielki :)

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła lub ?

Zapamiętaj mnie

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.