• drzewko
  • od najstarszego
  • od najnowszego
Dodaj do ulubionych

jak zmyć długopis ze skaju?

• 13.09.07, 13:52
    Siemanko wszystkim! Nie wiedziałam zupełnie gdzie się o to
    zapytać....
    Moje kochane bejbi właśnie pomazało jasny fotel z eko-skórki i nie
    mam pojęcia czym to zmyć. Mąz po powrociezpracy urwi mi głowę za
    to.Pomocy! Próbowałam jakichśpłynów itp. Jeśli wiecie błagam...
    Edytor zaawansowany
    • 17.09.07, 20:06
      Długopis - świeże plamy można usunąć przez zamoczenie w kwaśnym mleku , a następnie pranie w wodzie ; zastarzałe plamy można wywabić sokiem z cytryny lub 10-procentowym kwasem cytrynowym.
    • 17.09.07, 20:09
      Atrament
      Usuwanie plam z atramentu jest możliwe poprzez zamoczenie tkaniny w gorącej wodzie z solą, a następnie polanie plam spirytusem. Do wywabiania takich plam można użyć również soku z cytryny. Jeśli plamy są na wykładzinie, to możemy je usunąć wylewając na nie mleko i na to sól kuchenną. Po godzinie wytrzeć wszystko mokrą gąbką. Świeże plamy na dywanie należy szybko przysypać grubo solą i pozostawić na kilka godzin. Sól powinno się wymieniać co jakiś czas na czystą. Na koniec zmyć wodą mydlaną. Tkaniny można namoczyć w gorącym mleku i uprać w ciepłej wodzie z mydłem, a w razie trudnych plam do prania dodać trochę spirytusu mydlanego. Usuwanie plam z mebli wykonamy bez problemu sokiem z rabarbaru.
    • 17.09.07, 20:11
      Plamy z TUSZU do długopisu
      Trzeba natrzeć kilka razy spirytusem, a potem wywietrzyć tkaninę i starannie wypłukać. Z rąk bez trudu usuniesz plamy po długopisie pastą do zębów. Może ta pasta ??
      • Gość: Bonny_M IP: *.devs.futuro.pl 04.10.07, 20:35
        dzięki serdeczne. pomogła cytryna i spirytusik:)
    • 19.11.07, 19:34
      Popisane miejsca spryskaj lakierem do włosów,a po chwili zetrzyj.
      W razie niepowodzenia czynność powtórz.Pozdrawiam Marianna.
  • Powiadamiaj o nowych wpisach

Wysyłaj powiadomienia o nowych wpisach na forum na e-mail:

Aby uprościć zarządzanie powiadomieniami zaloguj się lub zarejestruj się.

lub anuluj

Zaloguj się

Nie pamiętasz hasła lub loginu ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.