Dodaj do ulubionych

IB: Staszic czy Paderewski? (LUBLIN)

IP: *.play-internet.pl 23.12.11, 19:10
Cześć :)

Interesuje mnie program IB (Matura Międzynarodowa). W moim województwie (lubelskie) program ten proponują dwie szkoły, Paderewski i Staszic. I tu moje pytanie - która szkoła jest lepsza? Chcę potem startować na medycynę na Oxford, jeżeli to ma jakieś znaczenie. I tu byłby chyba problem, bo przeczytałam, że trzeba wybierać przedmioty z sześciu grup, a jakoś nie widzi mi się uczyć dalej historii albo geografii... Słyszałam, że podobno w Staszicu organizują wymiany, np. z USA. Czy coś takiego funkcjonuje też w Paderewskim? I czy to prawda, że odpuszczają z innych przedmiotów na rzecz angielskiego?

Pomóżcie mi, bo sama już nie wiem :(
Edytor zaawansowany
  • retro-story 05.01.12, 13:36
    W aplikacji na Oxford moze pomoc to forum: naukazagranica.pl/forum/.

Co do IB, to oferowana jest - w kazdym razie za moich czasow byla - opcja pre-med, z biologia, chemia i fizyka (plus oczywiscie 2 jezyki i matma).

--
    Retro-Story
    retro-story.blogspot.com/
  • Gość: kingstone IP: *.dynamic.mm.pl 08.01.12, 13:47
    w Paderewskim utworzyli w tym roku klasę medyczną IB pod patronatem Uniwersytetu Medycznego z zajęciami na uczelni, mozliwoscią chodzenia na wyklady itd.
  • Gość: Anna IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 26.01.12, 18:26
    O ile się nie mylę, według rankingów lepiej wypada Paderewski. Można tam uczestniczyć w całorocznej wymianie, np. do USA. Przedmioty z 6 grup zawsze musisz wybierać w IB, niezależnie od szkoły do której idziesz, ale w Paderewskim zamiast historii/geografii można chyba wziąć psychologię.
  • Gość: gosc IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 16.06.13, 12:29
    Oczywiści, że tak!!! Wymiana międzynarodowa jest genialna. Wyjeżdżając z Polski, strasznie dużo się uczysz. Nabierasz doświadczenia, poznajesz inne kultury, inne mentalności ludzkie!! NABIERASZ ODDECHU I DYSTANSU!!! I na dodatek uczysz się, ale tak nauka sama wchodzi Ci do głowy!!!!

Buziole, K. ;*
  • Gość: gosc IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 16.06.13, 12:22
    Zdecydowanie Paderewski!! !! Uczęszczałam do obu szkół i wiem o czym mówię;D !!! Sama atmosfera w szkole jest o wiele lepsza w szkole prywatnej, jaką jest właśnie Prywatne Liceum im. J I Paderewskiego. Ponadto Paderewski jest szkołą o wiele nowocześniejszą i lepiej dostosowaną do nauczania w programie IB. Godziny zajęć są lepiej zorganizowane, czyli nie masz dużej ilości godzin wolnych - tzw. okienek. Możesz sobie dobrze zorganizować czas pracy. Wszyscy pracownicy szkoły są przyjaźnie nastawieni i zawsze pomocni - szczególnie pani z biblioteki ;) Nie wspominając o genialnych pedagogach!!! Ci nauczyciele potrafią dostosowywać styl nauczania do każdego ucznia z osobna. NIE traktują klasy jako szarej masy!!! A tak niestety dzieje się w Staszicu. Ponadto każdy uczeń, nawet spoza klas IB, czyli z normalnych klas o profilu polskim, wybiera swojego TIUTORA, czyli nauczyciela, który pomaga mu we wszystkim: począwszy od pomocy w poprawianiu ocen u innych nauczycieli, a skończywszy na pomocy w wyborze kierunku studiów, czy znalezieniu dodatkowych praktyk bądź zajęć, które są niezbędne do dostania się na takie studia, jakie chcemy. Uważam, że po skończeniu Paderewskiego posiada się o wiele więcej możliwości na przyszłość. Amen!

NAPRAWDĘ DOBRZE ZASTANÓWCIE SIĘ NAD WYBOREM LICEUM, BO TA DECYZJA MOŻE MIEĆ KLUCZOWY WPŁYW NA WASZĄ DALSZĄ DROGĘ ŻYCIOWĄ - jak to mądrze brzmi ;P Ale naprawdę tak jest, mówię z własnego doświadczenia. Więc docencie tą szczerość.

Buziole, K.
  • Gość: xyz IP: *.dynamic.chello.pl 11.07.13, 13:03
    W Paderewskim po raz kolejny wszyscy zdali maturę liceum.paderewski.lublin.pl/581-100-zdanych-matur-w-programie-miedzynarodowym-ib-dp. W Staszicu, z tego co wiem, w ostatnich 2 latach po 3 osoby matury nie zdały. Warto zerknąć na komentarze pod tym artykułem: www.kurierlubelski.pl/artykul/884534,w-lublinie-trwa-miedzynarodowa-matura-zdjecia,id,t.html
  • Gość: xyz IP: *.dynamic.chello.pl 11.07.13, 13:04
    W Paderewskim po raz kolejny wszyscy zdali maturę liceum.paderewski.lublin.pl/581-100-zdanych-matur-w-programie-miedzynarodowym-ib-dp . W Staszicu, z tego co wiem, w ostatnich 2 latach po 3 osoby matury nie zdały. Warto zerknąć na komentarze pod tym artykułem: www.kurierlubelski.pl/artykul/884534,w-lublinie-trwa-miedzynarodowa-matura-zdjecia,id,t.html
  • Gość: paderewski IP: *.play-internet.pl 16.10.14, 21:15
    Wystarczy wyrzucić tych co nie rokują i będzie 100%.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka