Dodaj do ulubionych

Gimnazjum, liceum prosze o poradę

25.04.13, 12:55
Witajcie jestem uczniem klasy II gimnazjum, niedługo będe musiał wybrać liceum.
Rodzice zapisali mnie na korepetycje z matematyki i fizyki ponieważ uważają że nie poradziłbym sobie w przyszłości na profilu matematyczno- fizycznym. Interesuje się informatyką. Chciałbym w przyszłości studiować na politechnice.
Na chwilę obecną z matematyki mam 4 natomiast z fizyki i informatyki 6. Z polskiego mam 3+(właściwie 4) . Wypracowania pisze na ok. 200 słów.
Interesował mnie też profil biol-chem coś związanego z medycyną.

Proszę Was o PORADĘ: Czy kontynuować korepetycje w gimnazjum? Czy poradziłbym sobie na profilu mat-fiz? Czy pomyśleć o biol- chem i czy ocena 3+ z polaka nie skreśla moich planów w liceum?

Pozdrawiam i dzięki za odpowiedzi. ;)
Edytor zaawansowany
  • Gość: Nela IP: *.warszawa.vectranet.pl 29.04.13, 14:50
    Na np. studia informatyczne prawie w ogóle nie liczy się j. polski, tylko infa i matma.
    W ogóle wybiegasz trochę za bardzo wprzód, nikogo w przyszłości nie będzie obchodzić jakie masz oceny z 3 klasy liceum, a co dopiero z 2. klasy gimnazjum! Liczą się tylko wyniki z matury. Ogółem to oceny są dla ciebie ważne tylko po to by mieć jak najwięcej punktów rekrutacyjnych do liceum, a co za tym idzie zebys mógł pójść do najlepszego liceum w twojej okolicy.
    Co do pytania czy poradzisz sobie w liceum w klasie matfiz - to wszystko zalezy od ciebie. Jak teraz masz 6 z fizyki, to raczej nie powinno byc problemow. Tylko czy ty naprawdę lubisz matmę i fizykę, czy tylko rodzice by chcieli byś je lubił? Jezeli naprawdę je lubisz to nie bedziesz mial w liceum zadnych problemow. A korepetycje to nie jest coś złego, one nie są tylko dla tumanów, czasem się po prostu zdarzy, że nauczyciel od jakiegoś pezedmiotu zle uczy, a wymaga nie wiadomo czego.
  • Gość: Nela IP: *.warszawa.vectranet.pl 29.04.13, 14:56
    A co do samego pytania czy kontynuowac korepetycje - zalezy czy sa ci potrzebne. Możesz przecież przestać brać korepetycje, a jak stwierdzisz, że jednak są ci potrzebne, nie tylko by utrwalać to czego uczysz się do szkoly, ale by się nauczyć czegoś poza programem, to będziesz kontynuować.
  • gimnazjalista231 11.05.13, 21:35
    Dzięki ;)
  • Gość: Aga IP: *.multi.internet.cyfrowypolsat.pl 15.05.13, 14:45
    Tylko pamiętaj, że jeśli chcesz się dostać na politechnikę i chcesz studiować informatykę, to musisz zdawać maturę z matmy na poziomie rozszerzonym i zdać ją, jak najlepiej bo przy podstawowej maturze z matmy Twoje szanse radykalnie maleją. Dlatego radzę Ci abyś nie rezygnował z korepetycji. A im wcześniej je zaczniesz, tym lepiej dla Ciebie.
  • gimnazjalista231 15.05.13, 17:20
    Dziękuje :)
  • Gość: gość IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 15.05.13, 23:21
    Jestem tego samego zdania , choć moja matura była 30 lat temu. Kiedys korepetycje brali ci , co sobie kiepsko radzili z przedmiotem - teraz jest to forma poszerzenia wiedzy. Dla lepszego samopoczucia można je nazwać konsultacjami - tak mówi mój syn, który chodzi w liceum na dodatkowe lekcje z matematyki po to , żeby nie mieć problemów z zaliczeniem tego przedmiotu na studiach - chce iść na informatykę na PW. Współczesne szkoły daja często "pakiet podstawowy" albo dołuja uczniów poprzez stawianie bardzo wysokich wymagań i kiepskich ocen. Efektem jest stres a nie pasja. Dzieki korepetycjom można poszerzyć wiedzę i pogłębić ciekawość świata i traktować nauke jak relaks. Choć dość kosztowny.
  • jakw 16.05.13, 06:44
    Gość portalu: gość napisał(a):

> tak mówi mój syn, który chodzi w liceum na dodatkowe lekcje z matematyki po to , żeb
    > y nie mieć problemów z zaliczeniem tego przedmiotu na studiach - chce iść na in
    > formatykę na PW.
    Jeśli na tych konsultacjach przerabia program matematyki z I roku studiów - to trudno to nazywać korepetycjami. Ale jeśli utrwala sobie program szkolny to są to jak najbardziej korepetycje. I nie miałabym w tym przypadku złudzeń, że mu to jakoś pomoże przy zaliczaniu I-go roku.

--
    Wiesz, co myślę ? - powiedziała Anna - Myślę, że to wszystko, co napisane było w gazecie, to kłamstwo. Bo to zupełnie wszystko jedno jak się mówi do małych dzieci. Czy się mówi łagodnie i uprzejmie, czy się na nie krzyczy, robią i tak, co chcą.
  • Gość: Aga IP: *.multi.internet.cyfrowypolsat.pl 16.05.13, 10:28
    Dobrym treningiem na korepetycjach jest również rozwiązywanie zadań maturalnych z poprzednich lat 3 lub 4 lat. To bardzo pomaga. Jeśli chcesz iść na politechnikę, to teraz jest dobry czas aby zacząć korepetycje z matematyki. W szkole jedynie pędzie się aby przerobić program, a uczniowie na lekcjach uczą się niewiele - niestety.
  • jakw 16.05.13, 17:32
    Ja się w sumie zastanawiam czy warto wogóle chodzić do szkoły skoro 2-klasiście gimnazjalnemu wybierającemus się na polibudę zaleca się branie korków już teraz - jakieś 4 lata przed maturą...
    --
    Wiesz, co myślę ? - powiedziała Anna - Myślę, że to wszystko, co napisane było w gazecie, to kłamstwo. Bo to zupełnie wszystko jedno jak się mówi do małych dzieci. Czy się mówi łagodnie i uprzejmie, czy się na nie krzyczy, robią i tak, co chcą.
  • Gość: Aga do jakw IP: *.multi.internet.cyfrowypolsat.pl 16.05.13, 20:34
    Ty to możesz wcale nie chodzić do szkoły. Widać, że nie zrozumiałeś/łaś sensu wypowiedzi.
  • jakw 16.05.13, 22:25
    A twoja wypowiedź to jaki sens miała? Bo jedyną osobą, która mogła skorzystać z twoich rad brania korepetycji to ów gimnazjalista, któremu do matury zostały 4 lata. A w takim wypadku zakładanie, że przez najbliższe 4 lata z przedmiotu kierunkowego w szkole nauczy się mało sprawia, że homeschooling w postaci korków jawi się jako znacznie lepiej wykorzystany czas niż chodzenie do szkoły i marnowanie go na lekcjach. Ja bym jednak wolała zacząć wymagać i od nauczycieli , i od ucznia. Bo w końcu ci nauczyciele po coś są, tak samo jak uczniowie po coś chodzą do szkoły. Chyba że pójdziemy za sugestiami prof Hartmana i zaorzemy szkoły?
    --
  • Gość: anka IP: *.radom.vectranet.pl 25.05.13, 21:16
    NIE skreśla!! gratuluję wyników w nauce! matematyka ważna jest, ale jeśli na korepetycjach robisz program juz z liceum to ok , bo gimnazjum to sam/a ogarniesz bez problemu.
    Powodzenia!!
  • morekac 30.05.13, 08:21
    czy ocena 3+ z polaka nie skreśla moich planów w liceum
    Jeśli zabraknie ci kilku punktów, żeby cię przyjęli do liceum z lepszym mat-fizem, to może ci ta trója nieco skomplikować życie. Ale tylko trochę. Na razie skupiłabym się na przygotowaniu do egzaminu gimnazjalnego, niekoniecznie tylko na matematyce i fizyce - za wyniki z egzaminu masz 50% punktów, z czego po 1/5 za polski, za matematykę, za egzamin przyrodniczy (nie tylko chemia i fizyka, ale również biologia i geografia), za egzamin humanistyczny (wos-historia) oraz na ocenach z przedmiotów punktowanych - są to cztery przedmioty, w tym zawsze polski. w twoim przypadku pewnie matematyka i fizyka oraz język obcy. Co jest punktowane - możesz sprawdzić na stronie szkoły - raczej nie zmienia się to co roku.
    Jeśli zaś chcesz, aby ocena z polskiego nie miała wpływu na fakt przyjęcia cię do liceum czy nie - zostają konkursy kuratoryjne...
    --
    -------------------------------------------------------------
    "a przecież można pozostać człowiekiem nawet jeśli jest się nauczycielem" by Grave_digger
  • morekac 30.05.13, 08:23
    No i oczywiście zorientuj się, jakie są progi przyjęć w wybranej przez ciebie szkole - możliwe, że nie będziesz musiał spinać się na polskim, a możliwe - że te kilka punktów za ocenę z polskiego zdecyduje, czy przyjmą cię do tej szkoły czy nie.
    --
    -------------------------------------------------------------
    "a przecież można pozostać człowiekiem nawet jeśli jest się nauczycielem" by Grave_digger
  • Gość: Aga X IP: *.szybszyinternet.pl 04.06.13, 14:56
    Hej :) Moim zdaniem możesz chodzić na korki i powoli wdrażać program z liceum. Będziesz realizować program z mat-fiz na pewno będzie Ci lżej . Jeżeli chcesz iść na studia informatyczne przywiąż dużą wagę do fizyki rozszerzonej.
    Pozdrawiam :)
    Aga X

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka