Dodaj do ulubionych

Gimnazjum Integracyjne nr 12 na Bonifacego

01.06.16, 12:18
To nasz numer 1, ktoś jeszcze tam startuje? ;)
Edytor zaawansowany
  • 25.07.16, 20:23
    Kogo tam spotkamy? ;)
  • Gość: nadma IP: *.play-internet.pl 25.07.16, 21:29
    Nas :) wybrałysmy klasę hiszp-ang. A Wy?
  • Gość: Abslolwentka1klasy IP: *.centertel.pl 25.07.16, 21:48
    Tam nie ma do wyboru klas z innymi językami. W tym roku można wybierać po realizowanych projektach np. bryły, kultura krajów anglojęzycznych itp.
  • 25.07.16, 21:50
    Jeśli to do mnie, to wiem, właśnie to napisałam, może zbyt uprościłam- kultura krajów hiszpańsko i anglojęzycznych ;)

--
    Basia (27.05.2003), Natalia (27.05.2003), Marta (02.10.2007)
    1% dla mojej Basi
  • Gość: Absolwentka1klasy IP: *.centertel.pl 25.07.16, 21:56
    Och to przepraszam córka skończyła pierwszą klasę i żałuje że wtedy nie było projektów, bo została "rozdzielona" z BFF
  • Gość: nadma IP: *.play-internet.pl 25.07.16, 22:01
    A jak córce i Pani podoba się ta szkoła? Jakie są plusy a jakie minusy?
  • Gość: absolwentka1klsy IP: *.centertel.pl 25.07.16, 22:25
    Atmosfera w szkole jast bardzo dobra, małe klasy sprawiają, że uczniowie są ze sobą bardzo zżyci. Większość mieszka w pobliżu, więc sprzyja to spontanicznym wypadom. Niestety córka odniosła wrażenie, że szkoła jest bardziej "nastawiona" na podstawówkę, która moeści się w tym samym budynku. Jeśli chodzi o lekcje to polski i matematyka na wysokim poziomie, języki trochę gorzej, ale to chyba zależy od nauczyciela. Oceny na koniec są mocno podciągane różnymi projektami i jak to ujęła córka "darmowymi" ocena z kilku przedmiotów, więc 3/4 klasy ma czerwony pasek. Do domu nie mają zadawane zbyt dużo chyba jeszcze nigdy córka się nie skarżyła. Mam nadzieję, że zrozumiesz coś z tej nieco chaotycznej wypowiedzi.
  • Gość: nadma IP: *.play-internet.pl 25.07.16, 22:28
    Dzięki :)
  • 25.07.16, 22:37
    Mojej znajomej syn tam chodzi, teraz będzie w 3 klasie i bardzo chwalą szkołę. Szkoła jest dość wysoko w rankingu mokotowskim, dobre wyniki egzaminu gimnazjalistów. W tym roku miała bardzo duże zainteresowanie, nieprzyjętych zostało 210 osób. Wg ich opinii trzeba solidnie pracować i nauczyciele to doceniają, ale nie ma "wyścigu szczurów". Olbrzymim plusem są małe klasy po 20 osób, gdzie w innych gimnazjach jest po 32 - to naprawdę ogromna różnica. Jest duża oferta zajęć dodatkowych, a nie tak jak w innych gimnazjach tylko przygotowanie do sprawdzianu, więc to duży plus. Mam nadzieję, że nic się nie zmieni i nasze dzieciaki (i my;)) będziemy zadowoleni ;)
  • Gość: Qwerty IP: *.centertel.pl 25.07.16, 22:59
    Kamilia21, ale wśród tych 200 nieprzyjętych osób są też dzieci, które miały to gimnazjum na n-tej pozycji na liście preferencji i dostały się do innych szkół. Takie osoby też figurują na listach jako nieprzyjęte
  • 26.07.16, 14:29
    Wiem o tym, tak samo jak w każdej dobrej szkole, z tego co mówili w sekretariacie gdy składaliśmy kopie dokumentów na 45 miejsc było ponad 100 osób, które wybrały tę szkołę jako numer 1 (15 miejsc było dla dzieci z orzeczeniem). To gimnazjum nie ma rejonu więc dostają się tam dzieci z "czerwonymi paskami", widać po wynikach i opiniach jakie krążą o tej placówce, że to dobra szkoła.
  • 25.07.16, 22:02
    My też ;)
  • Gość: nadma IP: *.play-internet.pl 26.07.16, 08:27
    To już jak jesteśmy w temacie naszej szkoły, to co c z podręcznikami? Na stronie szkoły jest napisane, że szkoła kupuje. Czy w praktyce oznacza to, że tylko je "wypożycza" uczniom? I w tym roku klasy pierwsze dostaną używane po klasach drugich? Tak ma być np na Podbipięty.
    Z innej beczki- w szatni są szafki metalowe zamykane na szyfr lub kluczyk czy szatnia to druciane boxy, jak w szkołach tysiąclatkach?
  • Gość: nadma IP: *.play-internet.pl 26.07.16, 08:32
    @kamilia_21- czy wydziałaś listy przyjętych? Ja jestem na wakacjach z rodziną i nam dokumenty składał mój tata. Ciekawa jestem ile mniej więcej przyjęli chłopców a ile dziewczynek i ile dzieci z 2003 (np moje) a ile z 2004.
    Kiedy będzie przydział do konkretnych klas ?
  • Gość: kamilia21 IP: *.play-internet.pl 26.07.16, 10:06
    U nas tez podobna sytuacja z wakacjami, ale juz jestesmy i moze jutro tam podjade. Moj jest z 2004, podejrzewam, ze na liscie nie ma kto jaki rocznik. Przydzial pewnie po rekrutacji uzupelniajacej bedzie.
  • Gość: Absolwentka1klasy IP: *.centertel.pl 26.07.16, 09:17
    Tak klasy pierwsze dostaną podręczniki po klasach drugich, szatnie to druciane boxy, ale na piętrze gimnazjum znajdują się metalowe szafki.
  • 26.07.16, 14:15
    Metalowe szafki niestety nie dla wszystkich, jest ich mniej niż uczniów.
  • Gość: nadma IP: *.play-internet.pl 27.07.16, 09:57
    Chętnie bym się jeszcze czegoś dowiedziała o naszej szkole ;)
    napiszcie coś jeszcze... :)
  • 27.07.16, 10:21
    Co konkretnie Cię interesuje, moje córka właśnie skończyła tą szkołę.
  • Gość: nadma IP: *.play-internet.pl 27.07.16, 10:50
    Wszystko ;)
    nauczyciele- którzy motywują dziecko do nauki, a którzy nie ;)
    atmosfera- podobno jest spokojnie, nie ma wyścigu szczurów?
    czy są wycieczki (też zagraniczne, zielone szkoły)?
    czy bardzo mieszają się dzieci z gim i z podstawówki? (tzn czy maluchy wpadają pod nogi gimnazjalistom)?
    Jak stołówka?
    Czy zmiana obuwia jest przestrzegana, i czy jak brak kapci to zakaz wejścia do szkoły?
    Na którą są lekcje w gim, na 9, czy 8.10.? CZy niewielkie spoóźnienie to koniec świata, czy przymykają oko?
    Czy szkoła motywuje do konkursów kuratoryjnych?
    Czy wszystkie wypisane na str internetowej kółka zainteresowań naprawdę działają?
    Czy rehabilitacja dzieci z orzeczeniem jest "na poziomie" czy tylko na pokaz?
    Dzięki :)
  • 27.07.16, 11:20
    To ja dołożę swoje ;)
    Zapewne nauczyciele, którzy teraz mieli 3 klasy przejmą nasze dzieciaki, jakich przedmiotów uczyli i którzy wg Was są oki, i w ogóle którym nauczycielom lepiej nie podpaść ;)
    Bardzo męczą sprawdzianami i klasówkami?
    Czy działa już dziennik elektroniczny?
    Jakie zeszyty kupić? 60 czy 80-kartkowe? myślałam o tym, żeby nie zostawiać tego na ostatnią chwilę i już się zaopatrzyć.
    Jakie są dzieciaki w szkole, trafia się tzw. "bananowa młodzież", dla której liczą się metki i najnowsze smartfony i gnębią dzieciaki bez wypasionych gadżetów? Jak jest z korzystaniem w szkole z telefonów? Jak coś jeszcze wymyślę to napiszę ;) dzięki :)
  • 27.07.16, 11:47
    Nauczyciele - niestety bardzo różni i zależy na kogo trafi twoje dziecko, moja miała b dobrą nauczycielkę z matematyki, ale z geografii już nie masz wyboru i niestety nie jest to najlepszy wybór, lubiana była p. od biologii - ale czy dobry nauczyciel - chyba przeciętny. Lubiany był p. od historii ale niestety chyba tylko z tego, że nie wymagał - efekty były widoczne po egzaminie napisanym przez klasę bardzo kiepsko. Wyścigu szczurów nie ma, jest spokojnie i bezpiecznie. W klasie mojej córki nie było imprez, papierosów itp., ale mówiła, że w równoległej pali dużo dzieci, więc to chyba zależy od klasy i grupy dzieciaków. Dzieci z podstawówki są w innym skrzydle i nie wchodzą sobie w drogę wcale, na stołówkę nie chodziła więc nie wiem. O strojach, w których dzieci chodzą były rozmowy na zebraniach, ale chyba nie wiele z tym robili, na pewno nie były dzieci wypraszane ze szkoły.
    Pierwsza lekcja to 9.10 (chyba), ale chodzą i na zerową lekcję, ja powiem szczerze nie kontrolowałam tego bo do pracy wychodziłam wcześniej, moje dziecko to raczej z tych punktualnych więc nie wiem jak rozwiązywana jest kwestia spóźnień, sama miała dbać o to aby do szkoły dotrzeć na czas i tak na szczęście było. Konkursy - tu szkoła chciałaby brać udział w każdym i dzieci są zachęcane, ale jak moja córka pytała się o konkurs kuratoryjny z biologii to usłyszała, że szkoda czasu i tak nie ma szansy być laureatem. Z jej klasy nikt nie brał udziału w żadnym kuratoryjnym, ale za to w przeróżnych recytatorskich, teatralnych fotograficznych itp. Wycieczki oczywiście zależą od wychowawcy, organizowane były zielone szkoły 2-3 dni w kraju, wyjścia do teatru, muzeum standard, zagranicznych nie ma, a jedna z klas nie jeździła na zielone szkoły bo wychowawca się nie zgadzał. Rehabilitacja nie wiem jak jest prowadzona, na szczęście nie musieliśmy korzystać, na plus można zaliczyć to, że jest pielęgniarka praktycznie cały dzień dostępna dla wszystkich. Podsumowując szkoła jak szkoła, wszystko będzie zależało jakie dzieci stworzą klasę i jakich dostaniecie nauczycieli. Niestety moja chodziła do klasy leniwej, nikt się nie uczył i nauczyciele nie potrafili ich zmotywować. Widać to po wynikach egzaminów oraz w tym, że praktycznie nikt z klasy nie dostał się do liceum pierwszego wyboru, a w jaki sposób tworzone są rankingi nie umiem niestety powiedzieć. Od pierwszej klasy słyszeliśmy, że ma ruszyć dziennik elektroniczny, niestety przez trzy lata nie udało się uruchomić. Jak będziesz mieć jeszcze pytania chętnie odpowiem.
  • 27.07.16, 12:18
    Oj, to ja o nauczycielu z historii słyszałam same superlatywy. Mojej koleżanki syn po raz drugi zdobył laureata z historii i z tego co mówili to nauczyciel bardzo dobrze go przygotował, no nic zobaczymy jak będzie.
    A co to za nauczyciel, który nie chce na zielone szkoły jeździć?! Czego uczy? Czy nasze dzieci mają szanse żeby był ich wychowawcą? A jak dyrekcja? bo słyszałam, że super jest p. Ewa Liwska - zastępca dyrektorki.
  • Gość: nadma IP: *.play-internet.pl 27.07.16, 12:43
    Dziękuję za odpowiedź :)
    w sumie, to zmartwiła mnie....
  • 27.07.16, 13:07
    Musimy być dobrej myśli i trzeba wierzyć, że nasze dzieciaki trafią do fajnej klasy i na świetnych nauczycieli ;) w każdej nawet w TOP5 szkole można trafić na dziwne towarzystwo i kiepskich pedagogów.
  • 09.08.16, 14:48
    Nadma, w końcu dzisiaj byłam w szkole, rozmawiałam chwilę z vice bo sekretariat zamknięty. Lista z podziałem na klasy będzie ok 25 sierpnia, w przypadku klasy ang-hisz jeżeli będzie więcej chętnych niż miejsc będzie decydował sprawdzian szóstoklasisty z angielskiego i ocena na świadectwie. Wychowawczynią ma być pani od hiszpańskiego, tylko nie wiem która, bo jak patrzę na stronę to jest dwie.
    Joasia_koo, może Ty wiesz, która uczy w gimnazjum? p. Durka czy p.Szymczak?
  • 13.08.16, 19:05
    Hiszpańskiego zawsze uczyła jedna pani Romanowska, w zeszłym roku była na rocznym urlopie zdrowotnym I zastępowała ją p. Michalina chyba Szymczak. P. Romanowska miała do pracy wrócić , ale życzę aby została p. Michalina I to ona została wychowawcą.
  • 02.09.16, 13:35
    Ponowię pytanie, gdyż nie znalazłam odpowiedzi. Czego uczy nauczyciel, który nie chce jeździć na zielone szkoły?
  • 02.09.16, 17:09
    @Nadma, jak po pierwszym dniu? mój zadowolony, tylko mu pani od geografii nie przypadła do gustu.
  • Gość: nadma IP: 31.179.156.* 02.09.16, 21:57
    dziewczyny zachwycone! wszystkie dotychczas poznane nauczycielki i nauczyciele ok, fajnie, że WF łączony z 1B- mogą integrować się. Zdziwiłam się tylko stołówką, moje nie chodzą na religię, poszły na stołówkę (pustą, ale już czynną!) i kazano im przyjść po lekcjach na obiad! bez sensu!
  • 03.09.16, 09:43
    Podobno tak jest, że gimnazjum je po lekcjach. Czy na te obiady trzeba dziecko zapisywać czy są automatycznie wpisywane na listę? bo mój nie chce jeść w szkole.
  • Gość: nadma IP: 31.179.156.* 03.09.16, 13:17
    1 września byłam zapisać dziewczyny w stołówce. Z domu zrobiłam przelew.
  • Gość: nadma IP: *.static.ip.netia.com.pl 06.09.16, 10:42
    wrażenia z wczoraj- Pani od fizyki przestraszyła moje dziewczątka :)
    pilnie odrobiły prace domowa, żeby nie podpaść ;)
  • 06.09.16, 11:04
    To mojemu się podobała ;) nic mi nie mówił, że coś zadała, a co to było? ;)
  • Gość: nadma IP: *.static.ip.netia.com.pl 06.09.16, 11:13
    trzeba było napisać definicję fizyki;
    zadana była matma- napisac zadania logiczne i coś na godz.wych- jak należy się zachowywać czy coś o wartościach/normach społecznych- nie pamiętam
  • 06.09.16, 11:21
    Z matmy to coś wspominał, ale fizyka za tydzień więc pewnie w weekend będzie robił. Mam pytanko o geografię, może dziewczynki wiedzą coś więcej, te atlasy to my mamy kupić czy dostaną że szkoły? bo mój ma zapisane w zeszycie żeby kupić i wymieniony atlas, ksiązke i ćwiczenie.
  • Gość: nadma IP: *.static.ip.netia.com.pl 06.09.16, 11:37
    moje powiedziały, ze atlasy trzeba kupić. Kupilam na allegro, czekam na przesyłkę. Co do książek ze szkoły- to nadal nic nie wiem, chyba będą w połowie miesiąca; nie wiem czy "na zawsze" czy tylko wypożyczone, jak na Podbipiety; tak czy inaczej książki już kupiłam wszystkie, z założeniem, ze jedne zostają w szkole, drugie będą w domu, w plecaku tylko zeszyty i drugie sniadanie. Basia ma duza skoliozę i nie może nosić ciężkiego plecaka, do domu mają średnio daleko (okolice galerii Mokotów), jeden autobu, ale sporo do przejścia (ze szkoły do Al.Wilanowskiej)
  • 06.09.16, 11:48
    To mieszkamy w tej samej okolicy- nasza rejonówka to SP 146 na Domaniewskiej, a gimnajzum rejonowe to nr 5 na Niepodległości, tylko mój rano idzie na Dworzec Południowy i do szkoły jedzie 108, a wraca 189 bo częściej jeździ, ale własnie czy to 108 czy 189 to i tak trzeba trochę przejść.
    Podobno książki mają być wypożyczane, szkoda że zebranie dopiero w przyszłym tygodniu, ciekawe też czy u nas będzie wyjazd integracyjny.
  • Gość: nadma IP: *.static.ip.netia.com.pl 06.09.16, 11:51
    nasze gim rejonowe to 6 na Gruszczyńskiego (dno!); dziewczyny jadą 317, mogą też dojść do 189, ale do 317 mają bliżej. Chyba mówiły coś o wycieczce we wrześniu...
  • Gość: nadma IP: *.static.ip.netia.com.pl 06.09.16, 12:02
    A pozostałe klasy maja wyjazd integracyjny?
    Ktoś na forum pytał, która pani nie jeździ na zielone szkoły; może pani od fizyki??? :)
  • 06.09.16, 12:11
    Mojej koleżanki córka jest w klasie Ib gdzie wychowawczynią jest pani od fizyki, i na rozpoczęcie roku mówiła im, że na zebraniu zaplanują integrację i że to wszystko zależy od pomysłu rodziców, nic więcej nie wie.
  • 07.09.16, 07:39
    Zastanawiam się jak jest z ćwiczeniami, w wykazie na stronie np. przy matematyce i hiszpańskim jest, że bez ćwiczeń, a w wytycznych z przedmiotów właśnie przy tych dwóch przedmiotach ćwiczenia są wymienione. Mój dalej szkołą zachwycony, nawet wczoraj odważnie stwierdził, że dziewczyny w klasie są fajniejsze niż z podstawówki :D
  • Gość: nadma IP: *.medicover.pl 07.09.16, 08:35
    Nie wiem co z ćwiczeniami, książki kupiłam takie, jak na rozpisce na str internetowej. Zrozumiałam, ze poza atlasem do geo na razie nie trzeba nic kupować. W SP najmłodszej córki, książki sa wypożyczone, ćwiczenia szkoła kupuje i daje dzieciom.
    Moje też są zachwycone, entuzjastycznie nastawione, ciekawe, jak długo? na angielskim/hiszpańskim sa w " Dragons" :)
  • 07.09.16, 08:40
    Kamil też "Dragons" ;) Mam nadzieję, że ten zapał im nie przejdzie jak zacznie się poważna nauka.
  • Gość: nadma IP: *.medicover.pl 07.09.16, 08:53
    Z Kamilem wczoraj wracały 317 do domu ;)
  • 07.09.16, 09:08
    To mi mówił, że z którąś z bliźniaczek na przerwie rozmawiał, ale nie wie z którą bo imion dziewczyn jeszcze nie pamięta ;)
    Czy innowacja u nach dzieciaków polega na tym, że maja po godzinie angielskiego i hiszpańskiego więcej?
  • Gość: nadma IP: *.medicover.pl 07.09.16, 09:12
    tak mówiła pani w sekretariacie; myslę, że po prostu będzie czas poznać tradycję, historię, kulinaria na lekcjach ang i hiszp., a nie tylko gramatykę. Moje zachwycone panią od hiszpańskiego!
  • 08.09.16, 11:13
    Mój też, fajnie że jest wychowawczynią i mają z nią prawie codziennie lekcje ;) mój tez zachwycony panem od historii i plastyki. Ib ma już wszystkie książki, więc może dzisiaj nasze dostaną. Ciekawe kiedy szkoła ruszy z zajęciami dodatkowymi.
  • 17.09.16, 03:38
    Zajęć dodatkowych nie będzie, podobno nie mają pieniędzy. Normą w tej szkole jest ciągłe narzekanie na brak kasy i zmuszanie rodziców do finansowania remontów.
  • 05.04.17, 09:41
    Do którego ośrodka jedzie klasa 1a i 1c gimnazjum w ramach zielonej szkoły w czerwcu br.? Gdzieś w Górach Świętokrzyskich.
  • 05.04.17, 12:30
    W hotelu Accademia w Ostrowcu Św.
  • 06.04.17, 15:18
    12-14 czerwca? W hotelu nie mają rezerwacji dla naszej szkoły w tym terminie? czy mogę prosić o jakiś kontakt e-mail lub telefoniczny do Pani?
  • 07.04.17, 18:43
    Dzieciaki jadą 7-9 czerwca, rezerwacja pewnie jest na biuro podróży, mail: a.buchmiet(at)gmail.com
  • 10.04.17, 11:35
    dziękuję za informację
  • 08.09.16, 11:59
    Ja jestem mamą gimnazjalistki z 1 B. Nie kojarzę słów Pani od fizyki na rozpoczęciu roku odnośnie wyjazdu integracyjnego. Chyba, że rodzice zostali po spotkaniu klasowym na indywidualną rozmowę.
  • 08.09.16, 13:18
    Tego to nie wiem, ale taką własnie informację usłyszałam zaraz po rozpoczęciu, że to rodzice ustalą na zebraniu co będzie.
  • 08.09.16, 19:52
    @Nadma, wysyłam wiadomość na maila, na którego zdjęcie listy wysłałam.
  • Gość: nadma IP: 31.179.156.* 08.09.16, 21:21
    odpowiedziałam :)
  • 15.09.16, 09:20
    Po wczorajszym spotkaniu rodziców z wychowawcami. Klasa 1 b gimnazjum nie ma żadnego wyjazdu integracyjnego. Wyjazd został zastąpiony spotkaniem integracyjnym - nocowaniem w szkole z soboty na niedzielę. Podzielcie się jak to wygląda w klasach równoległych.
  • 15.09.16, 09:44
    W klasie A też tak będzie, prawdopodobnie będzie to z 1 na 2 października. W tamtym roku też tak było.
  • Gość: nadma IP: *.medicover.pl 15.09.16, 13:47
    wg mnie nocowanie też jest fajne, ale wyjazd też by się przydał. W 1a mało zadają do domu, jak w 1B?
  • 16.09.16, 12:40
    Nie zauważyłam, żeby córka jakoś długo siedziała nad lekcjami. Widziałam, że najwięcej odrabia matematyki. Z fizyki mieli kartkówkę , test wyboru (bez oceniania), w celu sprawdzenia wiedzy.
  • 16.09.16, 13:01
    U nas inna nauczycielka uczy matematyki i nie mają codziennie zadawane. Wczoraj robił chemie i geografię, o to pewnie Ia w poniedziałek kartkówkę z fizyki będzie miała, ale to z ostatnich lekcji mieli, czy ogólnie na temat wiedzy związanej z fizyką?
  • 19.09.16, 12:11
    Z fizyki z ogólnej wiedzy.
  • 21.09.16, 09:02
    Angielski!!! Pytajcie dzieci jakie wrażenia dot. poziomu nauczania jęz. ang z p. Wróbel!
    Moje dziecko załamane. Uwsteczniają się z nauką. Pani nauczycielka zamiast kontynuacji nauki uczy ich rzeczy które przerabiali w 4 klasie szkoły podstawowej, np. słówka dot. członków rodziny. Nauczycielce brakuje pomysłów nauczania na najbliższy rok. Pyta dzieci, czego chcieliby się nauczyć. To jakieś nieporozumienie.
  • 21.09.16, 10:39
    Nasi angielski mają z panią Bylicką, z tego co słyszę to własnie angielskiego, hiszpańskiego i matematyki w Ia uczą inni nauczyciele.
  • Gość: nadma IP: 31.179.156.* 21.09.16, 17:08
    Nasza klasa napisała bardzo dobrze test poziomujący, właśnie kończą unit 1 i mają test; ominęli Starter
  • 12.10.16, 14:41
    Niestety klasie 1B przyszło być pod opieką p. od fizyki. Im dłużej wysłuchuję opinii o tej osobie i po osobistych doświadczeniach po 2 spotkaniach klasowych, mam po prostu dość tej kobiety.
    Na ostatnim spotkaniu klasowym uczyła nas - rodziców zasad savoir-vivru. No przepraszam bardzo, do szkoły to my już chodziliśmy i nikt nie ma ochoty wysłuchiwać jej uwag. Do dzieci ma ciągłe uwagi pod względem zachowania, jest oschła i nie miła.........
  • Gość: mamaP IP: 195.206.126.* 14.10.16, 07:28
    To ciesz się, że nie przypadła wam pani od geografii, bo byście tylko o genialnej siostrzenicy słyszeli. Całe trzy lata nasze dzieci były nieroby, niegrzeczne, a swoją opinię wyrobiła sobie porównując klasę ze swoją siostrzenicą. Generalnie nauczyciele tej szkoły to dramat, oczywiście nie wszyscy ale znacząca większość. Mój syn nie mógł się doczekać aż skończy gimnazjum. Już na początku szkoły miał problemy z fizyką. Na któreś z zebrań zabrałam go ze sobą aby porozmawiać z nauczycielem. Przed zebraniem pani mnie pogoniła, że nie ma czasu, kazała przyjść po. Dziecię wróciło do domu bo zebrania w naszej klasie to bliżej dwóch godzin trwały, a ja po zebraniu grzecznie do pani od fizyki. Niestety mogłam porozmawiać tylko teoretycznie bo pani powiedziała, że ona jeszcze nie zna dzieci z imienia i nazwiska i nie wie o kim mowa. To był ostatni raz jak próbowałam rozmawiać z nauczycielem. Na koniec życzę miłego zbierania roślinek do zielnika (praca na wakacje między 1 a 2 klasą)
  • 16.10.16, 10:02
    Córka koleżanki jest w klasie Ib i słyszałam opowieści o wychowawczyni i o tym jak wygląda zebranie. Mój na tę chwilę rzekłabym, że boi się dwóch nauczycielek, właśnie od fizyki i geografii. Pozostałych nauczycieli chwali, jednych mniej, drugich więcej.
    O to my mamy zielnik zrobić do czerwca co dla mnie jest poronionym pomysłem bo teraz nie ma możliwości żeby coś ładnego zebrać bo wszystko już pożółkłe, a w kwietniu, maju dopiero wszystko wyrasta. Zdecydowanie łatwiej zrobić to w wakacje, pojechałby do dziadków na wieś, przeszedłby się na łąkę kilka razy i większość byłaby zebrana. Chyba trzeba z tą panią pogadać.
    Rozmawiałam ze znajomymi, których dzieci są na Podbipięty i na Niepodległości i z tego co porównujemy to nasi mają bardzo dużo prac pisemnych zadawanych, zwłaszcza kserówek z polskiego. Np na Niepodległości większość nauczycieli nic nie zadaje na weekend bo dzieci mają odpocząć i działają już godziny konsultacyjne, że można się z nauczycielem umówić jak się czegoś nie rozumie.
    Na szczęście mój ze szkoły zadowolony, oby mu się to nie zmieniło.
  • 20.10.16, 10:31
    Pytanie do absolwentów o naukę biologii. Czego mają się uczyć, z czego? Jak ta pani ocenia i jakie ma wymagania? Podobno wg nauczycielki książki sa kiepskie, pokazuje im prezentacje, z których robią notatki, ale te notatki mój ma ubogie bardzo. Mają ćwiczenia na platformie wsipnet, ale jak sprawdzałam to układ tematów tam inny niz w podręczniku. W naszej podstawówce pracowali na wsipnecie, ale tam wszystko było kompatybilne z podręcznikami.
  • 24.10.16, 13:15
    Moja córka miała 6 za zajmowanie się zwierzętami. Nie widziałam aby do biologii zaglądałam, do tego tatuś raz do roku szedł sprzątać klatki zwierzaków.
  • 26.10.16, 07:54
    To teraz nie ma juz tak dobrze chyba musza się jednak pouczyć ;) Młody na samym początku pytał o możliwość zajmowania się zwierzątkami i zaszczyt ten przypadł tylko uczniom jednej z drugich klas, pewnie pani od biologii jest ich wychowawcą.
  • 26.10.16, 09:49
    Zawsze bardzo wąskie grono uczniów mogło karmić zwierzyniec, jak do niego trafiło moje dziecko nie wiem.
  • Gość: kokoko IP: *.play-internet.pl 26.02.17, 17:33
    Czy ktoś mógłby wrzucić plan zajęć na najbliższy tydzień?
  • 20.09.17, 11:14
    Biologia.
    czy nie niepokoi Was rodziców brak nauczyciela biologii w klasie II gimnazjum? W I klasie odeszła nauczycielka, więc mają mnóstwo nieprzerobionego materiału, a teraz dodatkowo brak nauczyciela i ciągnący się ogon z zaległościami.
    Biologia przecież będzie na egzaminie kończącym gimnazjum. Czy szkoła może tak po prostu godzić się z brakiem nauczyciela i nic nie robić?
  • 20.09.17, 13:35
    Kiedy moja córka była w III klasie chemii nie mieli prawie pół roku. Nie narobili do egzaminów. Widocznie to norma w tej szkole.
  • 20.09.17, 16:12
    Podobno już mają kogoś i będzie od października, podobno. Jeżeli nie to rodzice powinni się zwołać i zgłosić to do burmistrza i kuratorium, inaczej się chyba tego nie rozwiąże.
  • 22.09.17, 13:59
    Otrzymałam dziś informację od wychowawcy klasy, że decyzja dyrekcji jest taka, że pani Monika Kos będzie uczyć pozostałe klasy biologii od przyszłego tygodnia.
    Ktoś zna p. Monikę Kos?
  • 25.09.17, 07:53
    Ta pani miała z maju/czerwcu z dzieciakami zastępstwo na biologii. Na stronie szkoły widnieje jako nauczyciel prowadzący terapię korekcyjno - kompensacyjną.
  • 02.10.17, 10:08
    Cześć
    dopiero trafiłam na wasza dyskusję.
    Mam córkę w III klasie tego gimnazjum.
    Generalnie mam wrażenie, że najlepiej wszystkiego samodzielnie uczyć się w domu, na szkołę i nauczycieli raczej nie ma co liczyć. Chemia i biologia to jakiś dramat. Matma na bardzo bardzo średnim poziomie. W liceum czeka wszystkich kubeł zimnej wody. Strasznie mnie męczy i irytuje ta szkoła.
  • 02.10.17, 12:02
    Z kim Twoja córka ma matematykę?
  • 02.10.17, 13:09
    Z Kędzierską
  • 02.10.17, 15:33
    To 2a - klasa mojego syna i 2c trafili dużo lepiej bo mają z Mańkowską.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła lub ?

Zapamiętaj mnie

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.