Dodaj do ulubionych

3 i 4-letnie LO

16.07.16, 00:27
Na fali różnorakich rozważań na tym forum przyszło mi do głowy pewne pytanie - ciekawe czy za 3 lata będzie szansa, by dziecko kończące gimnazjum poszło do liceum 4-letniego...

Córka poszła jako 6-latka i w sumie jakby chodziła do czteroletniego LO to zdawałaby maturę jako 19-latka jak inni... W dobie zostawiania dzieciaków na drugi rok w pierwszej klasie w sumie dlaczego nie można by dać rodzicom i takiej wolności...
Edytor zaawansowany
  • asi2 16.07.16, 10:52
    Ciekawe rozważanie - też mi się ten pomysł podoba. Mój syn poszedł jako 6 latek i nie myślałam wtedy o tym, że idąc do gimnazjum trafi do jednej klasy z 13 latkami, nawet 13,5 latkami mając dopiero co skończone 12 lat, bo jest z końca sierpnia.
  • tagliatele 16.07.16, 12:33
    Nie sądzę, że to możliwe, bo reforma niegotowa, i dzieci teraz idące do gim będą miały za sobą 3-letni program gimnazjalny, a obecni 6-klasisci program 6 klasy plus dwa lata nie wiadomo czego. Dziecko po gimnazjum idąc do klasy I liceum 4-letniego siłą rzeczy cofnęłoby się z programem. Już widzę jak Ci Wasi 15-latkowie grzecznie zostają w tyle bo mamusie każą ;)
  • zosia_2016 16.07.16, 14:10
    Czy nasze dzieciaki (świeżoupieczeni gimnazjaliści) po 3 latach idą do II (?) klasy LO 4-letniego, a obecni 6 klasiści (również po 3 latach - 6, 7 i 8 klasa) do I klasy LO ?
  • tagliatele 16.07.16, 14:15
    Numer klasy moim zdaniem nie ma znaczenia, bo beda isc innymi programam przez cale liceum.
  • joannajowko 16.07.16, 19:46
    Moja córka też jako 6 latka była w klasie z dziećmi nawet 2 lata starszymi. Jest z grudnia 2004. Dała radę; ) Teraz będziemy na Twardej:)
  • zojka 16.07.16, 18:31
    Ministerstwo potwierdziło, ze ostatni gimnazjaliście bedą chodzić do trzyletnich liceów, o osmioklasisci do czteroletnich. Podstawa programowa będzie inna. Wiec po co mieszać? Po co wydłużać dziecku edukacje i narażać na powtarzanie materiału?

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.