Dodaj do ulubionych

Rekrutacja uzupełniająca do gimnazjum 2016

IP: *.merinet.pl 19.07.16, 18:02
Czy ktoś wie jak to dokładnie wygląda? Im dłużej czytam harmonogram i analizuję każde słowo tym słabiej to wszystko widzę. Czy rekrutacja odbędzie się za pomocą systemu informatycznego (tak jak w przypadku pierwszej rekrutacji)? Czy dostaniemy informację o wolnych miejscach i ich ilości? Czy też może trzeba będzie wydrukować wniosek, wypełnić, zrobić ksero świadectwa itd. i zrobić rundkę po interesujących gimnazjach osobiście?
Starałam się dziś dodzwonić do informacji dla rodziców w różnych dzielnicach ale nikt nie odbierał. Jestem skołowana i zdenerwowana.
Edytor zaawansowany
  • kinka3 19.07.16, 18:16

Tu są aktualne informacje: edukacja.warszawa.pl/dla-ucznia-i-rodzica/rekrutacja/gimnazjum/10785_komunikat-6
  • Gość: Ismeril IP: *.merinet.pl 19.07.16, 18:21
    Dzięki! Czyli rajd po szkołach. Super :)
  • mynekk 20.07.16, 15:53
    @Ismeril powodzenia!!!!!
  • Gość: klukowianka IP: *.dynamic.chello.pl 21.07.16, 14:35
    szkole i na liście przyjętych było już 32 osoby a na liście nieprzyjętych az 86 osob.Czy to oznacza,że az 86 osób sklądało podanie do tego gimnazjum a po 15 olało szkołe i nie potwierdziło woli uczęszczania bo dostało się do innych szkoł? Zgłosiłam chęć uczestnictwa w dalszej rekrutacji a rejon zostawiam sobie na deser.
  • tagliatele 21.07.16, 14:55
    A o jakiej szkole piszesz?
  • Gość: qlukowianka IP: *.dynamic.chello.pl 21.07.16, 15:38
    o Sendlerowej na Woli.Byłam też w rejonowym i tam straszono mnie ze jak nie złożę oryginałow to już nie będzie miejsc.Kompletna paranoja.Zadzwonilam do biura edukacji i uzyskałam informację, że rejon /musi przyjąc! A ja mogę złożyc wnioski do kilku szkól gdzie będą wolne miejsca.//////ten system to kompletna porażka.
  • maniel 21.07.16, 15:22
    Wnioski będą dostępne do ściągniecia jutro o godz. 10 razem z listą wolnych miejsc. Trzeba w każdym gimnazjum złożyć razem z kompletem dokumentów.
  • jogimik 21.07.16, 16:50
    W gim38 wg wyliczeń jest 13 miejsc, podano, że zakwalifikowało się 168 dzieci, a dziś na stronie napiasli, że 155 potwierdziło wolę.
  • Gość: nadma IP: *.play-internet.pl 21.07.16, 17:57
    W gim38 jest info pod listą, że najniższa liczba punktów to 66.985. Na forum jest info, że próg to 79,..
    obniżyli próg, czy co?
  • jogimik 21.07.16, 18:00
    Próg jest 79,2 , wydaje się, że najniższa liczba pkt, czyli to 66,985 należy do dziecka, które zostało przyjete - rejonowe.
  • Gość: nadma IP: *.play-internet.pl 21.07.16, 18:06
    Możliwe, że tak jest. Widocznie gim 38 ma świetny rejon, może SP z Ogrodu Saskiego to ten sam rejon..?
    tak czy siak, gim 38 nie było na naszej liście (zaa daaaaleko!), zerknęłam na stronę z ciekawości :)
  • Gość: qlukowianka IP: *.dynamic.chello.pl 21.07.16, 20:07
    a do 15 trzeba złożyć wnioski, porażka. Informacje o wolnych miejscach powinny być już dzisiaj
  • capribb 21.07.16, 20:11
    zrozumiałam, że wnioski składa się do 29 lipca do godz. 15. czy tak? nie trzeba wszędzie jutro. Kolejność złożenia chyba nie ma znaczenia, prawda?
  • Gość: Nikola IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 22.07.16, 08:51
    Prawda, jak wcześniej liczy się liczba punktów.
  • kamilia_21 25.07.16, 20:35
    Jesteś tego pewna? bo w naszym gimnazjum sekretarka kazała złożyć podanie, w którym trzeba napisać dlaczego chce się uczyć w danej szkole, co szkoła zyska przyjmując danego ucznia... koleżanki córka nie dostała się w pierwszym rzucie i składali teraz podanie, nawet się zastanawiałyśmy jak "zareklamować" dziecko.
  • tagliatele 25.07.16, 21:22
    A które to takie wysublimowane gimnazjum? Czyżby Batory? Widzę właśnie, że na wniosku jest dużo miejsca na wpisanie "czegoś". Niestety jak widać rekrutacja uzup. jest uznaniowa i różnie szkoły ją traktują, zerknęłam na strony kilku szkół i np. w jednym tylko kryterium punktowe, a w innym punkty plus właśnie wybór szkoły na I miejscu w rekrutacji głównej. A inne przyjmują dzieci jeszcze w trakcie okresu, w którym można składać podania, mimo oficjalnej informacji, że kolejność zgłoszeń nie ma znaczenia. Żenada.
  • kamilia_21 25.07.16, 21:25
    Integracyjne na Bonifacego, i to nawet nie na wniosku tylko oddzielne podanie trzeba napisać.
  • tagliatele 25.07.16, 21:28
    A to może dlatego, że integracyjne i nie chce przypadkowych dzieci. Ale faktycznie nie mogę znaleźć jednoznacznych, oficjalnych zasad rekrutacji uzupełniającej na stronie biura edukacji, prócz terminów, co znaczy, że szkoły mogą robić co chcą, ale nawet terminów niektóre nie honorują, co widać w innym wątku na tym forum.
  • Gość: ale IP: *.13.210.91.fan-tex.com.pl 25.07.16, 21:56
    W Batorym tylko punkty. Ja właśnie wsadziłem w podanie dużo mięsa, bo punktów mało, ale pani wyraźnie dała do zrozumienia, że liczą się tylko punkty.
  • tagliatele 25.07.16, 22:00
    To po co tyle miejsca w podaniu ;)
  • kszaszka13 26.07.16, 01:18
    Jak już wspominasz o Batorym to mam pewną refleksję/pytanie, pewnie niestety retoryczne. Moja córka się dostała, ale śledzimy rekrutację uzupełniającą bo jej przyjaciółka nie i się stara. I tak: na pierwszej liście zakwalifikowanych było 56 dzieci, na drugiej liście przyjętych (zakwalifikowani, kt.zlozyli potwierdzenie woli + dokumenty) było 51 osób. Więc logika podpowiada, że w rekrutacji uzupełniającej powinno być 5 miejsc, tymczasem w systemie elektronicznej rekrutacji wyświetla się informacja, że są 2 miejsca. Zdziwiło mnie to tym bardziej, że znam 3 przypadki dzieci, które nie potwierdziły: jeden chłopak z tego forum wybrał Raszyńską + 2 zakwalifikowanych z podstawówki mojej córki zostało tam w gimnazjum - rodziców znam bdb więc to pewna informacja. ZATEM O CO CHODZI?
  • Gość: ale IP: *.13.210.91.fan-tex.com.pl 26.07.16, 07:06
    Niestety nie wiem. Za to proszę powiedz co to za podstawówka, z której aż tyle dzieci uzyskało tyle punktów? Mam jeszcze młodsze, może poślę... Rodzice dzieciom na Nowowiejskiej?
  • zosia_2016 26.07.16, 08:17
    SP 81 nie ma gimnazjum więc to nie ta szkoła.
  • kszaszka13 26.07.16, 08:45
    Szkoła Podstawowa Kolegium Zakonu Pijarów:) W roczniku są 2 klasy po maks.20 osób, a z klasy mojej córki dostały się do Batorego 4 osoby. Jak to przeanalizowałam to egzamin szóstoklasisty napisali na 100% + testy predyspozycji w okolicach 140pkt i mieli dużo punktów z konkursów - w szkole był na to nacisk, czego nie docenialiśmy bo myślałam, że to norma w innych szkołach. Nie było tygodnia bez konkursu.
  • jan.nowak.7 26.07.16, 10:00
    Tu mamy odpowiedź na pytanie, które padało na tym forum. Czy były szkoły, którym zależało, żeby uczniowie startowali w konkursach? Które wyszukiwały konkursy, namawiały do startu, pomagały w przygotowaniach, ba - organizowały własny ogólnopolski konkurs, jak warszawscy Pijarzy? Otóż jak widać były. I ich uczniowie zyskali dzięki temu nawet kilkanaście dodatkowych punktów w rekrutacji. Niemało. I to jest tajemnica świetnych wyników w wyścigu do prestiżowych gimnazjów (oprócz na pewno wysokiego poziomu, który przełożył się świetne wyniki w testach).

To są pewnie szkoły, na które powinni patrzeć uważnie rodzice młodszych dzieci. Ale o miejsca w tej i podobnych płatnych szkołach w Warszawie nie było łatwo, a teraz będzie po wielokroć trudniej z wiadomych powodów.
  • kszaszka13 26.07.16, 10:22
    Pijarzy mają też świetne, nowe przedszkole na Siekierkach (obok szkoły). Myślę, że dzieci z przedszkola bedą miały pierszeństwo w podstawówce. Jak moja córka zaczynała zerówkę, to jeszcze przedszkola nie było.
  • kszaszka13 26.07.16, 10:59
    Z perspektywy czasu jestem bardzo zadowolona z podstawówki naszych dzieci. Przez 7 lat nie musiałam z Julką NIC odrabiać, przygotować do konkursów czy mobilizować (poza kuratoryjnym z polskiego), a na koniec miała pokaźną teczkę osiągnieć z różnych kangurków, alfików, sów itp prawdę mówiąc to przez 7lat nie musiałam zaglądać do zeszytów, a odrobionego zadania pilnowała w młodszych klasach świetlica.
  • zosia_2016 26.07.16, 21:00
    kszaszka13 - aż miło czytać o takiej, ja ta, szkole, zwłaszcza, że forum jest pełne przeważnie złych opinii o SP w kontekście rekrutacji do gimnazjów. A tu taki dobry przykład jak porządna szkoda potrafi przygotować zdolne dzieci i jakie są tego wyniki ! Ja po negatywnych doświadczeniach pierwszego etapu nauki dziecka mam nadzieję doświadczyć tego dobrego w gimnazjum. A przykład Pijarów to raczej niestety wyjątek, bo znam kilka szkół (SP) prywatnych i społecznych (w tym STO), o których nie można tego samego napisać.
  • kszaszka13 26.07.16, 08:53
    Tylko jest z Pijarami jeden problem. Ponieważ mają rozszerzoną ramówkę i naprawdę podstawówka jest świetna, a kosztuje 300zł miesięcznie to nie wiem czy nie trudniej się tam dostać niż do Batorego...
  • Gość: Anka IP: *.dynamic.chello.pl 03.08.16, 13:11
    Ja tam bym do Pijarow dziecka w zyciu nie dala, choc jestem praktykujaca katoliczka. Piora dzieciom mozg na maxa. Nie wolno czytac Harrego Pottera a w ramach swietlicy chodzi sie na rozaniec. Indoktrynacja do bolu. Moim zdaniem nie ma bezposredniej zaleznosci miedzy szkola a wynikami rekrutacji. Dajmy na to z takiej niespecjalnej sp na Abramowskiego dostalo sie 5 osob do Dwojki na Nowowiejskiej.... Wszystko zalezy od dziecka.
  • kszaszka13 03.08.16, 22:55
    Nie wiem skąd masz takie informacje. Ja mam/miałam dzieci u Pijarow i nikt im mózgów nie prał, na różaniec ze świetlicy chodzili tylko chętni (moje dzieci nie) i czytali co chcieli i M.in żywo dyskutowali o Harry Poterze z bardzo fajną polonistką...
    Ach te plotki...
    K
  • kszaszka13 03.08.16, 23:04
    A najbardziej mnie rozbawiło zdanie: "Indoktrynacja do bólu". Naprawdę trzeba nie znać pijarskiej szkoły by to napisać... Szanowni Państwo radzę bazować na faktach, a nie na plotkach...
    K.
  • Gość: Anka IP: *.dynamic.chello.pl 03.08.16, 23:12
    To nie plotka. Corka mojej kolezanki tam chodzi. Marzyli o koncu tej szkoly, a dzieki reformie jeszcze 3 lata :-/ a moze kszaszka13 napiszesz o poziomie nauczania jezykow????
  • kszaszka13 04.08.16, 15:44
    Znam swoje dzieci, własne poglądy (jestesmy akurat przeciwni "dobrej zmianie"), znam szkole pijarską i nauczycieli i wiem, że żadnej indoktrynacji nie były poddawane!!! To takie uproszczenie jakby pisać, że w szkołach państwowych są tylko chuligani, przemoc i narkotyki. Szczerze mówiąc przez 7 lat edukacji moich dzieci spotkałam jedną, w moim mniemaniu, fanatyczną nauczycielkę religi, ale po
    Proteście rodziców przestała uczyć nasze dzieci. Jeśli ktoś jest specyficzny (czasem przegięty w stronę religii) to z mojego doświadczenia wynika,że niektórzy rodzice. Przypominam sobie np.matkę, która oprotestowała listę lektur, że tam są pozycje niezgodne z doktryną katolicką, ale polonistka nie ugięła się pod jej presją, tłumacząc, że poznać warto wszystko i że poznać nie równa się uwierzyć w coś.Jak w każdej szkole są lepsi i gorsi nauczyciele, ale tez jest tak, że różne są opinie na ten temat różnych ludzi. Jednemu pasowała bardziej poprzednia nauczycielka mojej córki - innym nowa 50 na 50. Co do języków to rzeczywiście nie jest to akurat mocna strona szkoły pijarskiej, ale ogólny bilans mam ZDECYDOWANIE na plus.
    Może wasi znajomi źle trafili jesli chodzi o kadrę - nie mam pojęcia, ale też się dziwie czemu, skoro tacy są niezadowoleni, tak się i dziecko męczą?
  • zosia_2016 04.08.16, 00:13
    Mam dużą rezerwę do szkół wyznaniowych a szkoły Pijarów jako takiej nie znam i nie wiem jak tam jest. Natomiast przy okazji pewnego wydarzenia społecznego miałam okazję zetknąć się z grupą tamtejszych uczniów, ich rodziców i kilku nauczycieli i wszyscy zrobili na mnie jak najlepsze wrażenie, a dzieci nie wyglądały na zindoktrynowane :) Zresztą jeśli komuś szkoła bardzo nie odpowiada z tego czy innego powodu to najlepsze wyjście to ją zmienić.
  • Gość: Anka IP: *.dynamic.chello.pl 04.08.16, 00:31
    No bo indoktrynacji nie widac zosia
  • zosia_2016 26.07.16, 08:15
    A rodzice przyjaciółki nie zadali pytania szkole o niezgodność ilości miejsc wolnych pomiędzy danymi z systemu a listą przyjętych ? To chyba najprostsza droga.
  • tagliatele 26.07.16, 08:19
    Może przyjęto np. dzieci powracającez zagranicy na te kilka miejsc? Tu decyzja o przyjęciu należy do dyrektora i na uzupełniającą rekrutacje zostały 2 miejsca.
  • kszaszka13 26.07.16, 08:58
    Powiem im dzisiaj, bo ja to wczoraj policzyłam, a oni nie wiedzieli, bo nie analizowali list zakwalifikowanych i przyjętych. "Ale", a Ty nie zapytasz? Może z racji syna tam wiesz kogo?
  • Gość: ale IP: *.13.210.91.fan-tex.com.pl 26.07.16, 10:07
    Nie zapytam;) bo jestem pewna że odpowiedzi nie uzyskam.
  • tagliatele 22.07.16, 10:10
    Widzę w systemie, że sporo wolnych miejsc, również w topowych gimnazjach. A czy aby wziąć udział w rekrutacji uzupełniającej trzeba było nie potwierdzać chęci nauki w szkole, do której dziecko się dostało? Czy teoretycznie osoby, które potwierdziły, widząc, że np. w wymarzonym gimnazjum są miejsca, mogą składać wnioski w rekrut. uzup?
  • marfapetrovna 22.07.16, 10:17
    Proponuję zostawić te miejsca dzieciom, które się nigdzie nie dostały (poza rejonem). Córki dobra koleżanka na przykład :(
    Oczywiście ja też miałam taką pokusę, ale na Elbląskiej nie zostały wolne miejsca :) I to mnie bardzo cieszy, bo potem bym tylko roztrząsała na okrągło, czy dobrze zrobiłam...
  • tagliatele 22.07.16, 10:24
    Proponować możesz, ale każdy ma prawo do wyboru szkoły, nawet jeśli już się dostał do sensownej szkoły. Moje pytanie dotyczy teoretycznej możliwości udziału w rekrutacji uzupełniającej, jeśli się potwierdziło chęć nauki w danej szkole. Wcześniej była informacja, że warunkiem udziału w rekrut. uzup. jest niepotwierdzenie chęci nauki, ale jak widzimy, wiele kwestii w tegorocznej rekrutacji jest uznaniowo traktowanych, zastanawiam się więc, jak to wygląda teraz. Czysto teoretycznie, bo szkoły nie zamierzamy zmieniać.
  • marfapetrovna 22.07.16, 10:31
    Rozumiem, sama też się biłam z myślami. Zresztą przyznam, że teoretycznie też mnie to zagadnienie interesuje ??
  • tagliatele 22.07.16, 10:35
    Z pewnością będą możliwe jeszcze zmiany szkoły we wrześniu, jeśli będą wolne miejsca, tak się często dzieje i wtedy już tylko dyrektor szkoły podejmuje decyzję. Ciekawa jestem też, czy szkoły będą trzymały się progu rekrutacyjnego, czy też nie i po prostu przyjmą tyle osób z rekrutacji uzup. ile mają miejsc według uzyskanej punktacji, czy np. postawią kreskę i poniżej pewnego poziomu nie przyjmą, nawet jeśli miejsca będą.
  • tagliatele 22.07.16, 10:44
    Znalazłam odpowiedź na moje pytanie - w instrukcji w systemie, wklejam poniżej. Wynika z tego, że można wziąć udział w rekrutacji uzupełniającej, nawet jeśli się już potwierdziło chęć nauki, co znaczy, że liczba wolnych miejsc w niektórych gimnazjach może się jeszcze zwiększyć.

"Do gimnazjum, w którym są wolne miejsca należy zgłosić się osobiście.
    Kandydat który potwierdził wolę uczęszczania do gimnazjum w przypadku chęci zmiany na
    inną placówkę która dysponuje wolnymi miejscami, będzie musiał zgłosić się do placówki,
    która potwierdziła wolę uczęszczania z prośbą o anulowanie potwierdzenia przyjęcia. Po
    anulowaniu przyjęcia kandydat będzie mógł zostać przyjęty na wolne miejsce w innej
    placówce."
  • Gość: paniKa IP: *.dynamic.chello.pl 22.07.16, 12:32
    I dlatego rekrutacja w czasie rozciągnięta jest w tym roku do granic...wakacji :S
    My kanikułę zaczęliśmy 15go lipca trafieniem w bingo - do wymarzonej placówki. Niemniej jednak wszystkim mającym nadzieję i podejmującym teraz, w rekrutacji uzupełniającej, starania o miejsce w wymarzonej szkole z serca głębi życzymy powodzenia! Niechże wolne miejsca zapełniają się wytrwałymi-wszak nagrody są właśnie dla nich:D
  • marfapetrovna 22.07.16, 10:12
    Pojawiła się informacja o wolnych miejscach. Córka szczęśliwie nie musi brać w niej udziału, ale dla tych, którzy zamierzają, dzielę się informacją o miejscach w dwóch szkołach, które się nam spodobały podczas dni otwartych: gimnazjum na Smoczej (17 miejsc!) i na Conrada (Bielany) - 2 miejsca. Życzę powodzenia!
  • basia-bma 22.07.16, 10:20
    czy ktoś może wie ile jest miejsc w Skłodowskiej, Żmichowskiej i na Twardej ?
  • tagliatele 22.07.16, 10:22
    W systemie masz informację o wolnych miejscach w całej Warszawie - Skłodowska: 13, Żmichowska: 4, Twarda - 10.
  • ewakac 22.07.16, 10:44
    Jak narazie zrozumiałam, że rekrutacja uzupełniająca jest papierowa i trzeba udać się do szkoły która dysponuje wolnymi miejscami. Nie wiadomo czy uczeń będzie mógł ponownie zdawać tpj. Wydaje mi się ale nie jestem pewna że pomimo potwierdzenia szkoły jest szansa na uzupełniającą rekrutację. ...traktując ją jak w poprzednich latach jako odwołanie.
  • tagliatele 22.07.16, 10:47
    Ewakac - tak, rekrut. uzup. jest papierowa, ale kryteria przyjęcia na wolne miejsca są takie same - uzyskana punktacja. Można jednak startować na wolne miejsca, nawet jeśli się potwierdziło chęć nauki w innej szkole - trzeba zgłosić się do tej szkoły, by anulowali przyjęcie. Zerknij na cytat z instrukcji, który wkleiłam w poście wyżej. Co do ponownego zdawania tpj - nie wiem, czy to możliwe - on ma być wyłącznie dla dzieci, które go wcześniej nie pisały i dzieci, które pisały nie muszą (ale czy mogą?) pisać go ponownie. Moim zdaniem nie powinny, no ale być może będzie to uznaniowa decyzja szkoły.
  • ewakac 22.07.16, 10:52
    Czyli reasumując. ...przechodzę rekrutację uzupełniającą....dostaje się do wymarzonej szkoły. ...rezygnuję z dotychczasowej i jestem przyjęta w nowej?
  • tagliatele 22.07.16, 10:56
    Nie. Aby nie blokować miejsca, jeśli chcesz spróbować dostać się do innej szkoły, najpierw musisz zrezygnować z tej, do której się dostałaś, i nie masz gwarancji, że dostaniesz się do lepszej szkoły, niż się dostałaś za pierwszym razem. Po prostu wcześniej informacja była taka, że aby wziąć udział w rekrutacji uzupełniającej, nie można potwierdzać chęci nauki w danej szkole, czyli zostawało się w obliczu niewiadomej, czy w ogóle będą jakieś wolne miejsca. Ale być może tak miało być zawsze, jak piszą w instrukcji, tylko ja myślałam inaczej.
  • ewakac 22.07.16, 11:02
    Nie sądzę by tak miało być. ...nawet jeśli tak wynika z literalnego brzmienia.Nie dostałam się do szkoły X bk zabrakło punktów. ...więc wzięłam co musiałam. Skoro teraz są wolne miejsca to być może moje punkty wystarcza by dostać się do wymarzonej szkoły. Jeśli się dostanę to tego samego dnia wezmę dokumenty z 1 szkoły do drugiej i tego samego dnia zwolnie miejsce....
  • jogimik 22.07.16, 11:06
    Ale wtedy, kiedy weźmiesz dokumenty i zwolnisz miejsce to już nie będzie rekrutacji uzupełniającej i po co komu zwolnione miejsce miejsce?
    PS. Czy do rekrutacji uzupełniającej "biorą" tych z najwyższą liczbą punktów?
  • tagliatele 22.07.16, 11:09
    Tak powinno być, kryterium ma być takie samo - punktacja. Pytanie, czy szkoły obniżą próg i np. teraz będzie można dostać się np. do Reytana z punktacją poniżej 73,19, jeśli nie zgłoszą się dzieci, które miały wyższy wynik, ale dostały się do mniej pożądanych przez nie szkół np. z powodu źle ułożonej listy, co, jak widzę po znajomych, nie było wcale rzadkością.
  • ewakac 22.07.16, 11:10
    A czy są osoby które nie potwierdziły chęci nauki.nie mam na myśli Tych którzy nigdzie się nie dostali ani Tych Którzy wybrali lepsze prywatne szkoly? Chyba wszyscy potwierdzili szkołę któregoś wyboru niż nie lubiane rejonowe. ? życzę powodzenia
  • tagliatele 22.07.16, 11:07
    Nie wiem jak będzie, moim zdaniem szkoła, do której zaniesiesz wniosek w rekrut. uzup. jednak sprawdzi w systemie, czy dziecko jest "uwolnione" w systemie, czy nadal przypisane do szkoły, w której potwierdziło naukę. To że my już nie widzimy profilu dziecka w systemie, nie znaczy, że szkoły nie widzą. Tak by było sensownie, choć niekorzystniej dla uczniów, ale inaczej po 22 sierpnia szkoły nadal zostałyby z wolnymi miejscami. Nie żal mi szkół, bo w tym roku rekrutacja była fatalna, ale sądzę, że jednak ktoś myśli i ustala to tak, by jak najmniej szkodzić szkołom, bo to ich interes jest chyba traktowany poważniej. A jak będzie w praktyce, zobaczymy.
  • Gość: Nikola IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 22.07.16, 12:32
    Moim zdaniem jest dokładnie tak jak pisze ewakac. Dzwoniłam do jednej ze szkół i nikt mi nic nie wspomniał, że warunkiem przystąpienia do rekrutacji uzupełniającej jest anulowanie potwierdzenia w innej szkole. Przecież to oczywiste, że uczniowie startujący do topowych gimnazjów zawsze gdzieś się dostali i dla bezpieczeństwa, nie wiedząc czy będzie wolne miejsce np. w Batorym, potwierdzili chęć chodzenia do placówki kolejnego wyboru.
    Z cytatu tagliatele nie wynika, że najpierw trzeba anulować potwierdzenie, a potem szukać nowego gimnazjum. Rozumiem ten cytat w ten sposób, że jak już mamy zapewnienie miejsca w nowym gim. to biegniemy anulować potwierdzenie w starym i przenosimy papiery.
  • Gość: paniKa IP: *.dynamic.chello.pl 22.07.16, 12:45
    Jeśli szkoła, na skutek przemarszu przyjętych do innych, mających teraz wolne miejsca szkół (a nie chodzi tu przecież o tłumy, bo miejsc - jak widać w systemie - raczej na palcach rączek policzyć można) zostanie u schyłku wakacji z wolnymi miejscami, to tylko się ucieszy. Dzieciaki i rodzice też. Klasy z maksymalną liczbą uczniów nie są wszak marzeniem nikogo;)
  • tagliatele 22.07.16, 15:02
    Nie byłabym taka pewna, wszak za każdego ucznia szkoła dostaje dotację, więc brak np. 15 uczniów przy 6 planowanych klasach może być znaczący. Ale dobrze, że nie trzeba ponosić ryzyka próbując w innych gimnazjach.
  • tagliatele 22.07.16, 12:46
    Faktycznie, nie wynika kiedy to anulowanie przyjęcia ma nastąpić, więc może jest tak, jak mówicie. W tej sytuacji, nawet we wrześniu będą wolne miejsca, więc jeszcze nic straconego, jeśli się komuś nie powiedzie nawet w rekrutacji uzupełniającej.
  • Gość: tylko70punktow IP: *.static.ip.netia.com.pl 22.07.16, 15:02
    Dzwoniłam do gim i dostałam info że będą brać pod uwagę tylko te dzieci które w 1 rekrutacji wybrały to gim jako pierwsze..mają po kilka miejsc
  • tagliatele 22.07.16, 15:04
    Serio? A z jakiej racji? To chyba wbrew przepisom, skoro można nawet zdawać dopiero teraz tpj, co znaczy, że w poprzedniej rekrutacji dziecko nawet nie rozważało klas dwujęzycznych... Może to gimnazjum, do którego dzwoniłaś tak sobie to uznaniowo ustaliło.
  • Gość: tylko70punktow IP: *.static.ip.netia.com.pl 22.07.16, 15:40
    Tak na podbipiety mówili. Mają mało miejsc dużo chętnych
  • Gość: Nikola IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 23.07.16, 19:59
    Dla mnie też jest to dziwne, ale mi powiedziano to samo. Będą brani pod uwagę tylko kandydaci, dla których dana szkoła jest pierwszym wyborem i ci, którzy będą pisali tpj 3 sierpnia.
  • wzosia 22.07.16, 14:56
    Dzwoniłam do biura rekrutacji. Jest tak jak opsuje Nikola. teraz składa sie papiery w rekrutacji uzupełniajacej i czeka na wynik. Gdy wynik jest pozytywny to przenosi sie papiery, jeśli zaś negatywny zostaje się w tym gimnazjum które przyjeło w naborze podstawowym.
  • grocholica 22.07.16, 21:13
    A to niefajne, bo może moje dziecko chciałoby do gimnazjum, w którym teraz nie ma wolnych miejsc, a potem raptem się okaże, że są. A dla waszych dzieci to nie ma znaczenia, by w końcu coś wiedzieć ( plus np.z kim się dostały do szkoły - tzn. czy przyjaciółka też?)

--
    Zapraszam na mój blog
  • tagliatele 22.07.16, 21:42
    Jeśli dziecku bardzo zależy na jakimś gimnazjum, to można jeszcze we wrześniu próbować się przenieść. Czasem dzieci już nie chcą, jeśli już poznają klasę, ale różnie bywa.
  • jogimik 02.08.16, 21:40
    No prosze, pojawily sie wolne miejsca na Elbląskiej :-)
  • Gość: Ismeril IP: *.merinet.pl 22.07.16, 23:20
    Jak zapewne zauważyliście na stronie jest napisane, że lista wolnych miejsc jest aktualizowana co około 30 minut. Małe podsumowanie (pierwsza liczba to liczba miejsc w danym gimnazjum o godzinie 10 dn. 22.VII. Druga to liczba wolnych miejsc o godzinie 23 dn. 22.VII.

OCHOTA
    Nr 14 - było 5 --> jest 0
    Nr 15 - było 1 --> jest 0
    Nr 16 - było 23 --> jest 21

PRAGA POŁUDNIE
    Nr 18 (klasa ogólna) - było 5 --> jest 2
    Nr 19 - było 10 -- jest 10

PRAGA PÓŁNOC
    Nr 30 - było 6 --> jest 6
    Nr 31 - było 23 --> jest 22
    Nr 32 - było 40 --> jest 31

ŚRÓDMIEŚCIE
    Nr 38 - było 13 --> jest 13
    Nr 39 - było 5 --> jest 1
    Nr 40 - było 3 --> jest 0
    Nr 43 - było 11 --> jest 6
    Nr 44 - było 24 --> jest 9

TARGÓWEK
    Nr 141 - było 22 --> jest 15
    Nr 142 - było 2 --> jest 0

WOLA
    Nr 45 - było 13 --> jest 4
    Nr 46 - było 2 --> jest 0
  • ewakac 23.07.16, 09:52
    Witam gdzie jest widoczna aktualna liczba miejsc? Odświeżam i wciąż widzę tę pierwotną. ? jak to sprawdzić. ?
  • ewakac 23.07.16, 09:53
    I czy to oznacza że pozostali składający dokumenty juz nie mają szans? Obowiązuje zasada kto pierwszy ten lepszy?
  • jan.nowak.7 23.07.16, 10:03
    W wątku dotyczącym gimn. 43 jest relacja osoby składającej wczoraj dokumenty, która wiele wyjaśnia.
  • ewakac 23.07.16, 10:05
    Przeczytałam, ale na stronach cały czas pojawia się liczba wolnych miejsc pierwotnie podanych przez Biuro Edukacji.Jak sprawdzic czy sa wolne miejsca w sytemie? Ja tego nie widzę
  • marfapetrovna 23.07.16, 10:15
    Może po prostu te gimnazja, które cię interesują, nie zmieniły liczby miejsc. Np. na Smoczej wciąż jest 17, ale na Conrada zostało 1, a były 2. Zniknęło też 1 miejsce w dwujęzycznej na Smoczej.
  • marfapetrovna 23.07.16, 10:17
    Aha, informacja jest w zakładce Wolne miejsce w elektronicznym systemie rekrutacji.
  • kinka3 23.07.16, 10:21
    Ale pojawiło się jedno ma Maczka. Podejrzewam, że ktoś wybrał rejon i zrezygnował z Gwiaździstej na rzecz ConradaWpisz swoją odpowiedź
  • remedios111 23.07.16, 10:49
    dokładnie tak. Byłam przy tym jak jedna osoba zabierała z Maczka dokumenty
  • marfapetrovna 23.07.16, 10:54
    Pocieszające jest to, że wolne miejsca nie tylko znikają, ale też się pojawiają:)
  • Gość: Ismeril IP: *.merinet.pl 23.07.16, 10:23
    Teraz nie ma co sprawdzać, bo nic się nie zmieni (jest sobota i nikt nie pracuje). Na stronie systemu jest napisane, że lista wolnych miejsc jest odświeżana co ok. 30 minut. Jeśli nie śledzicie zmian to ich nie zauważycie. Ja spisałam sobie liczbę wolnych miejsc w interesujących mnie gimnazjach z samego rana. I chciałam wam pokazać jak to się zmieniło do godziny 23 (zapewne od godziny 16 do 23 nic się nie zmieniło bo szkoły już nie pracowały) Kolejne zmiany będą widoczne już w poniedziałek.
  • matizka 25.07.16, 13:05
    Wytłumaczcie mi dlaczego mam zawozić z Reytana na Twardą zaświadczenie o ilości pkt z testu kompetencyjnego?
    To oni nie mają tego w systemie?

--
    [url=http://www.suwaczki.com/][img]http://www.suwaczki.com/tickers/74dij44j9v8vviu7.png[/img][/url]
  • tagliatele 25.07.16, 13:14
    Jeśli dziecko pisało majowy test, to powinni mieć punkty w systemie, ale widocznie takie mają zasady, wiem, że niektóre szkoły wydawały takie zaświadczenia, ale nie wiem po co.
  • Gość: BMol IP: *.static.ip.netia.com.pl 29.07.16, 18:28
    Dzisiaj ok 11 w Żmichowskiej na 4 wolne miejsca złożonych było 107 podań, oprócz wniosków wydrukowanych ze strony złożyć można było prośbę/podanie o przyjęcie plus dokumenty o konkursach nawet tych które nie są punktowane w systemie, przed nami jakaś mama złożyła też wiersze, które pisze dziecko.
  • Gość: ale IP: 91.210.13.* 29.07.16, 18:53
    Okropne jest to, że rekrutacja uzupełniająca wydaje się być wolną Amerykanką. Zero zasad. Tydzień temu, składając w czterech szkołach wnioski, dołączyłam podanie i usłyszałam, że jego treść nie ma najmniejszego znaczenia, bo liczą się tylko i wyłącznie punkty. W jednej z tych szkół powiedzieli, że już koło środy (27.07) będą rozstrzygać kogo przyjmą- czyli jeszcze przed zakończeniem czasu, który był przeznaczony na składanie podań! Czyli na pewno nie liczba punktów się tam liczyła. W innej szkole znowuż mówili, że dla nich liczą się tylko te dzieci, które wybrały tę szkołę jako pierwszy wybór i się nie dostały w pierwszej turze. Cała reszta nie ma szans, bez względu na liczbę punktów - taki mały foch ze strony szkoły....
  • leskazaleska 29.07.16, 19:57
    Najgorszy jest akt , że po ogłoszeniu list zakwaliikowanych w dniu 17 .08.2016 nas nie bedzie i 26.08 bedzie któtko mówiąc pozamiatane. Pozostanie nam rejon, gdyż przeniesienie oryginałów nie wiem czy moze poczynić osoba inna niż rodzic czy opiekun prawny, Ehhhh. na razie smutek, smutek, smuuuutek.
  • tagliatele 29.07.16, 20:02
    Może, ale na wszelki wypadek lepiej notarialnie upoważnić, by nie robili kłopotu, bo różnie w różnych szkołach do tego podchodzą, jedne żądają upoważnień, inne nie legitymują składających papiery, ale jeśli nie chcecie stracić szansy lepiej mieć notarialne upoważnienie konkretnej osoby.
  • robke 30.07.16, 13:51
    Na Świętokrzyskiej na 13 miejsc jest 160 podań/wniosków. Stan na 28.07.16.
  • Gość: Koti IP: *.dynamic.chello.pl 31.07.16, 15:10
    A ktos wie jak w Reytanie i na Twardej?
  • Gość: rodzic IP: *.static.entel.pl 02.08.16, 10:55
    Na Twardej test pisało 59 kandydatów wyniki jutro.
  • basia-bma 02.08.16, 11:58
    a wiadomo ile jest wszystkich kandydatów w rekrutacji uzupełniającej ?
  • Gość: ale IP: *.centertel.pl 02.08.16, 13:41
    Nie, bo rekrutacja jest papierowa i żadna szkoła nie ma informacji czy przyjęty uczeń ubiega się o zmianę szkoły czy nie. Poza tym kandydaci mogli złożyć wnioski w kilku szkołach jednocześnie.
  • tagliatele 02.08.16, 14:04
    Fascynuje mnie tych 59 kandydatów do Reytana, którzy dopiero teraz pisali tpj. Na pewno w innych dwujęzycznych szkołach też były dzieci, które pisały ten test po raz pierwszy. Wcześniej w ogóle nie rozważali żadnego gimnazjum dwujęzycznego? Nagle ich oświeciło? Zaskakujące to dość.
    Zastanawia mnie też na jakich zasadach będą zapełniane wolne miejsca, które ujawnią się w szkołach po 19 sierpnia, czyli po ogłoszeniu list przyjętych, skoro jak rozumiem większość dzieci biorących udział w rekrut. uzup. potwierdziło chęć nauki w jakiejś szkole, czyli zwolnią miejsce, jeśli się dostaną gdzie indziej.
  • ewakac 02.08.16, 14:57
    Nie chcę wywoływać dyskusji. ...raczej podzielić się moją opinią. Uważam że skoro Ktoś w rekrutacji pierwotnej nie brał pod uwagę gimnazjum 2jezycznego, to również dla tych co źle napisali w maju powinna być możliwość poprawiania testu . uważam to za niesprawiedliwe.
  • kamilia_21 02.08.16, 15:15
    Może dzieciaki, którym w maju test poszedł słabo piszą drugi raz. Dziwne to wszystko.
  • ewakac 02.08.16, 15:18
    W wielu szkołach nie można było pisać powtórki. Ponoć w innych można było.
  • tagliatele 02.08.16, 16:04
    Test jest tylko dla dzieci, które nie pisały w maju, czy niektóre szkoły dopuszczały pisanie ponownie - nie wiem, oby nie, bo z kolei ja uważam, że takie wybiórcze poprawianie tpj byłoby niesprawiedliwe.
    Ja nie odbieram dzieciom prawa do startowania do dwujęzycznych gimnazjów dopiero w rekrut. uzup. skoro są miejsca, bo każdy ma prawo, dziwię się tylko, dlaczego wcześniej nie brały ich pod uwagę, a teraz tak.
  • Gość: ale IP: *.centertel.pl 02.08.16, 16:27
    Mnie to nie dziwi. Widzą teraz jakie były progi, obliczyli swoje punkty i postanowili zaryzykować tpj. W końcu nic nie tracą.... Co do powtórnego pisania, usłyszałam, że skoro nie można jeszcze raz pisać testu szóstoklasisty to tak samo nie można powtórnie pisać tpj. Ciekawa jestem tylko, czy jest równie trudny. Jeśli chodzi o zasady po 19.08 to obawiam się, że skoro już teraz jest duża dowolność to później tym bardziej...
  • Gość: Mmm IP: *.customer.bnet.at 02.08.16, 16:27
    Mojej corce test poszedl dosyc slabo w maju, a chciala na Twarda, nie pisze drugi raz, ale bierze udzial w rek. uzup. i przy skladaniu dokumentow pytano, czy chce pisac jeszcze raz.
  • tagliatele 02.08.16, 16:53
    Czyli to znowu uznaniowa decyzja szkół jak widzę.
  • magda7104 03.08.16, 10:12
    Na Twardej tpj był dla wszystkich chętnych. Ponoć był łatwiejszy od majowego. Niesprawiedliwe to jest to, że niektóre gimnazja oferują tak niski poziom nauczania. Wiele uczniów naprawdę z dobrymi wynikami nie dostanie się do dobrych gimnazjów.
  • Gość: Caaribu IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 02.08.16, 17:57
    Zarówno na Twardej jak i w Żmichowskiej zapytano mnie czy córka będzie pisać tpj jeszcze raz. Córce akurat test poszedł dosyć dobrze więc nie chciała poprawiać ale jak widać każda szkoła ma swoją politykę.
    Ciekawa jestem w jaki sposób szkoły sobie przekażą wyniki dzisiejszego testu skoro wszystko jest na papierze a nie w systemie. A może wynik będzie uznawać tylko szkoła, w której dzisiaj dziecko pisało test?
  • tagliatele 02.08.16, 18:00
    Właśnie ponoć nie przekażą - była o tym mowa tu na forum, może w innym wątku, że wynik tego testu w rekrut. uzup. uznawany jest wyłącznie przez szkołę, w której dziecko go pisało, więc tylko w tej szkole może się, jak rozumiem, ubiegać o miejsce w klasie dwujęzycznej, a nie we wszystkich, do których złożyło wniosek (o ile nie pisało testu w maju). Jak będzie w praktyce, okaże się dopiero.
  • Gość: Caaribu IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 02.08.16, 18:17
    To jakiś absurd. Czyli dziecko, które dzisiaj zdawało tpj będzie miało inną ilość punktów rekrutacyjnych w szkole, w której pisało test a inny w pozostałych szkołach (wynik majowy).
    Jeszcze jeden szczegół wydaje mi się niejasny. Chodzi o zaświadczenie o wyniku tpj z maja, jakie należy złożyć jeżeli składa się wniosek do szkoły, która nie była wymieniona pierwotnie na liście preferencji. O konieczności złożenia takiego zaświadczenia dowiedziałam się dopiero w trzeciej szkole, w której składałam wniosek w ubiegłym tygodniu. Wcześniej nikt się nawet nie zająknął przyjmując dokumenty. Ciekawe ilu rodziców się nie dowiedziało o tym wymogu i przez to dzieci nie dostaną się do gimnazjum.
  • tagliatele 02.08.16, 18:21
    Absurdem jest przede wszystkim pozwolenie na pisanie jeszcze raz, no ale akurat Wam to na rękę, jeśli wynik był słaby w maju, więc tu nie widzisz problemu. A te dwie pierwsze szkoły dwujęzyczne, do których zaniosłaś/eś wniosek też nie były na waszej liście preferencji wcześniej?
  • tagliatele 02.08.16, 18:24
    Wybacz, Caaribu, doczytałam, że Twoje dziecko nie pisało dzisiaj, więc będzie miało wszędzie uznany test z maja, bo jak rozumiem zaniosłaś do wszystkich szkół zaświadczenie, również do tych dwóch, w których Ci nie powiedzieli o tym obowiązku? Zgadzam się, że to absurd, choć pewnie podytkowany tym, że szkoła nie widzi punktów cząstkowych wszystkich dzieci, tylko tych, które umieściły dane szkoły na swojej liście preferencji. Już ktoś pytał w zeszłym tygodniu o to zaświadczenie, dlaczego kazali przynieść, ale nikt inny nie wyjaśnił po co, dopiero teraz wiadomo dzięki Tobie.
  • Gość: Caaribu IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 02.08.16, 19:07
    Tak, ostatecznie zaświadczenie dostarczyłam również do tych dwóch szkół. Co więcej, osoby przyjmujące dokumenty były zaskoczone, że nie wiem o obowiązku złożenia zaświadczenia. Uznano, że to oczywiste skoro proces jest "papierowy". W obydwu szkołach otrzymałam informację, że nie mają dostępu w systemie elektronicznym do danych dziecka, które nie wskazało tych szkół na pierwotnej liście preferencji.
    Ogólnie rzecz biorąc ten bałagan jest przerażający. Mam wrażenie, że nikt nie przemyślał procesu rekrutacji uzupełniającej. Szkoły też są zagubione więc działają "na czuja".
  • Gość: Caaribu IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 02.08.16, 18:29
    Tych dwóch pierwszych nie miałam na liście preferencji.
    BTW, ja akurat uważam, że nie powinno być drugiej szansy, bo to po prostu niesprawiedliwe natomiast druga szansa to też pewne ryzyko, bo jeżeli wynik jest gorszy to biorą pod uwagę gorszy.
  • Gość: ale IP: *.centertel.pl 02.08.16, 18:33
    Nie ma takiej konieczności. Tak potwierdzili mi w biurze edukacji, bo dzwoniłam bezpośrednio ze szkoły przy składaniu papierów. Mają dostęp do tych informacji nawet jeśli dziecko wogóle nie wybrało tej szkoły za pierwszym razem. Nurtuje mnie jeszcze jedna rzecz. Moja córka w pierwszej turze miała wskazane wyłącznie szkoły dwujęzyczne i rejon. W związku z tym system przeliczył jej punktację tylko do dwujęzycznych a przy rejonie wpisał "obwód" bez podania punktów. W drugiej turze złożyłam wnioski do różnych szkół, w tym niedwujęzycznych. Do jednej z nich, córka już się nie dostała, bo szkoła rozdysponowała swoje 20 wolnych miejsc zanim upłynął termin składania dokumentów (dokładnie 19 przed terminem a jedno po). Córka jednak się nie dostała, chociaż miała punktów wystarczająco nawet w pierwszej rundzie. Teraz się zastanawiałam, czy szkoła przypadkiem nie potraktowała punktów "dwujęzycznych" jako zwykłych. Z drugiej strony, to była ta szkoła z fochem, o której pisałam - powiedzieli, że interesują ich tylko dzieci, które wskazały ich na pierwszym miejscu w pierwszej turze.
  • Gość: ale IP: *.centertel.pl 02.08.16, 18:18
    Ja pytałam w biurze edukacji miasta i odpowiedz była jasna - nie można pisać drugi raz. Ręce opadają. Ja akurat chciałam żeby moja pisała..
  • Gość: Migda IP: *.dynamic.chello.pl 02.08.16, 19:51
    Drugi tj dzisiejszy tpj byl dla mojego dziecka latwiejszy a przede wszystkim krotszy niz ten z maja!!!!
  • Gość: Zuza IP: *.dynamic.chello.pl 02.08.16, 19:53
    Zapomnialam zapytac jak beda oglaszane wyniki. Wie ktoś?
  • tagliatele 02.08.16, 20:01
    Wynik testu nowego? Ponoć jutro, tako rzeczą harmonogramy.
  • tagliatele 02.08.16, 19:58
    A w której szkole dziecko pisało? Zakładam, że pisało ponownie, skoro wie, że łatwiejszy był. Jeśli w szkole, która nie była na liście preferencji wcześniej, a staracie się o przyjęcie też w tych innych szkołach dwuj. z listy, to ciekawe, czy faktycznie, jak ktoś tu pisał, w tym jednym gimnazjum będzie brany wynik z dzisiejszego tpj, a w pozostałych stary wynik?
  • Gość: Migda IP: *.dynamic.chello.pl 02.08.16, 21:21
    Pisal teraz tpj w tej samej szkole co w maju Twarda. To byla szkola pierwszego wyboru ale punktow ... malo :-/
  • Gość: Udillo IP: *.multi.internet.cyfrowypolsat.pl 03.08.16, 13:58
    W jednej ze szkół dwujęzycznych pani w sekretariacie bez problemu sprawdziła w systemie i wpisała sumaryczą liczbę punktów jaką syn uzyskał w pierwszym etapie rekrutacji. Nie było konieczności dostarczania wyniku testu predyspozycji. Dodam, ze wymieniona szkoła nie była wpisana w pierwszym etapie na liście preferencji.
  • Gość: krakusek IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 05.08.16, 13:09
    Przeczytalam z zainteresowaniem wątek o rekrutacji do gimnazjum w Warszawie, choc mojego syna rekrutacja dotyczyla w Krakowie. Szczesliwie dostal sie tam gdzie chcial, dzięki wybitnym osiagnieciom sportowym ktore pozwoliły mu uzbierac dodatkowe punkty do topowego publicznego gimnazjum.
    Przyznam ze zaciekawila mnie kwestia rejonizacji oraz zwiazanych z tym przemeldowywan o ktorych piszecie. W naszym przyszlym gimnazjum sprawa ta zostala swietnie rozwiazana. W sekretariacie nalezalo udowodnic miejsce zamieszkania w rejonie, miejsce zameldowania nie bylo wystarczajacym argumentem -> oto link do strony gimnazjum ktore takiego zadania sie bohatersko podjeło :

gimnazjumdwa.pl/weryfikacja-kandydatow-zamieszkalych-w-rejonie-naszego-gimnazjum/
  • Gość: ale IP: *.centertel.pl 05.08.16, 13:19
    To nie załatwia sprawy a poza tym jest niezgodne z prawem. Jeśli wynajmujesz mieszkanie albo pokój to w życiu nie będziesz mieć rachunków na swoje nazwisko.
  • tagliatele 05.08.16, 13:24
    To prawda, poza tym jeśli dziecko ma inne nazwisko niż matka, z którą mieszka to nie spełni tych warunków. Moim zdaniem taka weryfikacja ma sens, by ukrócić przemeldowania przed rekrutacją, ale faktycznie trudno to sensownie zweryfikować.
  • Gość: Anka IP: *.dynamic.chello.pl 05.08.16, 13:35
    Nie prawda! Ja wynajmuję komuś moje stare mieszkanie i WSZYSTKIE media - umowy / rachunki sa z wynajmujacym.
  • tagliatele 05.08.16, 13:54
    Z całym szacunkiem, to że Ty tak masz, nie znaczy, że tak mają wszyscy. Różnie to bywa, ale faktem jest, że takie zamieszkanie może być trudne do udowodnienia według podanych kryteriów, co nie znaczy, że niemożliwe.
  • zosia_2016 05.08.16, 14:03
    Jeśli rachunki są z wynajmującym to znaczy z Tobą :) I taka jest właśnie reguła - rachunki adresowane są do wynajmującego, nie do najemcy.
  • tagliatele 05.08.16, 14:19
    Lajk ;)
  • Gość: Anka IP: *.centertel.pl 05.08.16, 15:47
    Sorki. Mialo byc najemca. Prad, gaz i kablowka - wszystko jest podpisane z najwmca
  • kamilia_21 09.08.16, 14:49
    W 12 na Bonifacego na 8 miejsc 58 podań w rekrutacji uzupełniającej.
  • Gość: krakusek IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 11.08.16, 22:40
    Hm, dziwna reakcja na przecudną inicjatywe imnazjum aby jednak ukrucić oszustwo. Tak, iezgodne z prawem jest poświadczeanie nieprawdy gdy deklarujemy, ze gimnazjum rejonowym jest to gdzie nasze dziecko wcale nie mieszka;)
    Nie rozumiem, co w postepowaniu cytowanego sprawdzania, jest niezgodne z prawem?
    Dodam, ze jesli rodzic nie był w stanie udowodnić że mieszka (nie chodzi o zameldowanie ale o zamieszkanie), w rejonie gimnazjum, sprawa zostala zgłaszana do prokuratury.
    Ja nadal jestem pod wrazeniem, ze gimnazjum chciało się ukrucić proceder, ktory jak czytam jest nagminny.
    Zastanawiam, ze czy byłoby mi trudno udowodnić,ze gdzieś faktycznie mieszkam, nawet gdybym tylko wynajmowała to mieszkanie. Raczej nie. Nawet jesli rachunki byłyby opłacane na nazwisko wynajmujacego to w najgorszym razie moglabym pania z sekretariatu zaprosic i pokazać jak i gdzie mieszkam:)
  • tagliatele 11.08.16, 22:54
    Tak? A na jakiej podstawie pani z sekretariatu ma stwierdzić, że w mieszkaniu, do którego ją zaprosisz mieszkasz Ty, a nie jest to mieszkanie znajomych? Bo masz tam dokumenty? Przecież mogłaś je przynieść. Taka wizytacja, to akurat zupełnie nie jest wiarygodna metoda, niestety, bo zastanów się, co w Twoim mieszkaniu świadczy o tym, że jest Twoje, prócz aktu notarialnego. Nawet pytanie sąsiadów jest ryzykowne, bo czasem naprawdę się nie widuje ludzi, choć jeśli ktoś gdzieś mieszka od lat, to wiadomo, szanse są większe,
  • Gość: krakuska IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 11.08.16, 22:58
    Nadal uwazam ze faktyczne czyli uczciwe zamieszkanie, bedziesz w stanie udowonić, jesli nie pani z sekretariatu to u prokuratora trzeba było to zrobić:) Wynajmujac muszisz mieć jakaś umowe najmu czy cokolwiek no i sąsiedzi też chyba nie potwierdzą nieprawdy jak zapyta prokurator. Nie zgodzisz się?
  • zosia_2016 11.08.16, 23:03
    To, że proceder fałszywych oświadczeń i przemeldowań jest absolutnie naganny i bulwersujący, co podkreślaliśmy wielokrotnie na tym forum nie znaczy, że inicjatywa przedmiotowego gimnazjum jest "przecudna". Jest niezgodna z prawem i tyle. Jeśli przepisy pozwalają, na to, aby oświadczenie stanowiło wystarczającą podstawę do stwierdzenia faktu zamieszkania (nie zameldowania) to jest to obowiązujące niezależnie czy rozwiązanie to jest dobre czy nie. Swoją drogą samozwańcze wymogi tego gimnazjum są kuriozalne i niewykonalne, w przypadku osób, które rzeczywiście zamieszkują dany lokal nie jako właściciele. A zapraszanie pani sekretarki do domu - to jakiś żart, prawda ?
  • Gość: krakuska IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 11.08.16, 23:13
    Zosia_2016 wyjasnisz mi proszę co jest niezgodne z prawem?
  • Gość: ale IP: *.home.otenet.gr 12.08.16, 11:04
    Może ja wyjaśnię. Niezgodne z prawem jest żądanie "dowodów" zamieszkania. Ustawodawca wymaga jedynie oświadczenia i to jest prawo, nic ponadto. Już zaświadczenie o zameldowaniu jest ponad. Aby móc zwizytować mieszkanie trzeba mieć nakaz sądowy. A w mieszkaniu może być pusto. Nikomu nic do tego.
  • Gość: Jo IP: *.merinet.pl 13.08.16, 12:01
    A kto może sprawdzić, że oświadczenia były nieprawdziwe? Przydałaby się taka akcja. Jedna duża akcja sprawdzania prawdziwości oświadczeń, kilkadziesiąt kar grzywny, kilka artykułów w gazetach i może by się to trochę przyhamowało. Wprawdzie gimnazjum już nie będzie, ale pozostają podstawówki gdzie jest ten sam problem jak słyszę. Ktoś powinien się za to wziąć.
    Tak! Mam radykalne poglądy.
  • zosia_2016 14.08.16, 22:57
    Jo - masz rację. To jest duży problem i dotyka też w wielu wypadkach SP (już wcześniej pisałam w którymś z wątków, że w klasie mojego dziecka spora cześć dzieci była faktycznie spoza rejonu, a szkoła (przez te fałszywe meldunko/oświadczenia, które są zakrojone na szeroką skalę, bo szkoła ma dobrą opinię), pęka w szwach). W tak skonstruowanych obecnie przepisach nie ma jednak możliwości/procedury weryfikowania tego oświadczenia. Kwestia ta zatem powinna być rozwiązana tak, aby przepisy "przynależność" do rejonu zdefiniowały w taki sposób, by możliwie jak najbardziej ograniczyć/wykluczyć tę obecną sytuację. Też jestem za tym, aby tak się stało. A oświadczenie to generalnie dobry instrument, ale tylko dla uczciwego społeczeństwa.
  • Gość: Malina IP: *.scinternet.net 15.08.16, 05:50
    Ja tego nie pojmuje... w Londynie tez sa dobre szkoly publiczne i ludzie zeby poslac tam swoje dziecko KUPUJĄ (nie wynajmują) mieszkanie w tym rejonie. Nie ma mowy o meldunkach. Oczywiście kolo jest zamknięte bo ceny mieszkan sa mega wysokie i stać na nie tylko bogatych. Ale jak widać można dopilnowac aby tylko dzieci z rejonu chodzily do swojej szkoly. Myślę, że potrzebne by bylo ruszenie rodziców i presja w wydziale edukacji miasta....
  • Gość: ale IP: *.centertel.pl 15.08.16, 16:27
    To ciekawe. Ja słyszałam, że w Londynie wiele osób wynajmuje a nie kupuje nieruchomości. Oczywiście chodzi o urodzonych londyńczyków. Ja bym wolała, żeby państwowe szkoły miały bardziej zrównany poziom. Uważam, że to jest niesprawiedliwe, że mieszkając np w okolicy pl Wilsona zdolne dziecko ma rejon na Filareckiej, w fatalnej szkole, a kilka przystanków dalej, tak samo zdolne dziecko, może korzystać z Domeyki. To jest problem i to powinno "ruszenie rodziców" wymóc na wydziale edukacji miasta.
  • Gość: Malina IP: *.scinternet.net 15.08.16, 16:40
    Rodziny z dziecmi kupują właśnie po to aby załapać się do dobrej publicznej szkoły.
  • Gość: Tomi IP: *.dynamic.chello.pl 30.08.16, 09:44
    Nic z tego nie rozumiem. Po co to całe zamieszanie, kiedy po całej tej rekrutacji w Reytanie jest jeszcze wolnych 7 miejsc???? Okazuje się, że najłatwiej jest się tam dostać LOL
  • tagliatele 30.08.16, 09:48
    Być może szkoła nie zdecydowała się obniżyć progu przyjęcia, a kandydaci biorący udział w rekrutacji uzupełniającej mieli punktów za mało. Tak samo w Batorym - 1 wolne miejsce.
  • kamilia_21 30.08.16, 09:58
    To nie musi być tak, że są wolne miejsca. W Żmichowskiej też widnieje, że są 3, a jak znajoma tam pojechała bo jej córka nie dostała się, a było to ich gimnazjum nr jeden to powiedzieli, że miejsc nie ma a w systemie już od dawna nie poprawiali, więc zapewne jest tak wszędzie.
  • Gość: Tomi IP: *.dynamic.chello.pl 30.08.16, 10:02
    Niekoniecznie! System jest na bieżąco aktualizowany. Przynajmniej takie są założenia. Wczoraj w Reytanie było 8 miejsc dziś 7, więc coś ktoś zmienia. Jeżeli prawdą jest co pisze kamilia_21, to reytana w ogóle nie powinno być na liście ;-) jak np. Twardą
  • ewakac 30.08.16, 21:05
    Czy Ktoś się orientował czy są te wolne miejsca? Jutro zadzwonię do 2 szkół
  • tagliatele 30.08.16, 22:23
    Co ciekawe, dzisiaj pojawiło się po raz pierwszy 1 miejsce we Władku, więc jednak niektóre szkoły aktualizują. Jeśli któraś tego nie robi, to tylko naraża się na niepotrzebne telefony, bez sensu.
  • zosia_2016 30.08.16, 22:29
    W Batorym to 1 miejsce nie zostało po rekrutacji uzupełniającej (w której "wszystkie" 2 miejsca zostały obsadzone) tylko pojawiło się teraz. Jak widać w szkołach są cały czas ruchy. Zmiany decyzji co do szkoły, przeprowadzki, przypadki losowe, etc.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka