Dodaj do ulubionych

weryfikacja osiągnięć ze świadectwa

IP: *.static.ip.netia.com.pl 27.06.17, 10:28
czy ktoś wie jak i kiedy lo weryfikują osiągnięcia wpisane na świadectwie ?
wiele gimnazjów wpisuje nieścisłe informacje, a lo nie zbiera na obecnym etapie potwierdzeń, tylko same kopie świadectwa, a tam czasem różne rzeczy są powypisywane np. laureat 10 m-ca olimpusa ma wpisane "laureat ogólnopolskiego konkursu przedmiotowego" i dostaje w systemie pierszeństwo przyjęcia do lo (autentyczny przypadek) - jak to możliwe, że coś takiego może mieć miejsce i co z tym zrobić ?
Edytor zaawansowany
  • Gość: ale IP: *.centertel.pl 27.06.17, 11:35
    Bo laureat w olimpusach itp jest chyba właśnie do 10 miejsca włącznie
  • Gość: ale IP: *.centertel.pl 27.06.17, 11:38
    Ale powinno być za 3 pkt oczywiście a nie wolny wstęp ;)
  • Gość: gosc1 IP: *.warszawa.vectranet.pl 27.06.17, 11:50
    Tylko laureat I, II lub III miejsca w olimpusach otrzymuje 3 pkt
  • Gość: gość IP: *.static.ip.netia.com.pl 27.06.17, 12:02
    chodzi o to, że gimnazjum wpisało na świadectwie tylko "laureat ogólnopolskiego konkursu przedmiotowego", a liceum (topowe) potraktowało to jako laureata MKO z priorytetem przyjęcia i tak wpisało do systemu
    też słyszałam, że konkursy typu Olimpus czy Galileo są punktowana tylko do 3 m-ca - 3 pkt, a nie wolny wstęp
    ciekawe ile takich przypadków i czy rzeczywiście nikt tego nie zamierza zweryfikować - przecież ewidentna niesprawiedliwość - jak to możliwe, że topowe, oblegane lo tego nie sprawdza ?
  • Gość: gość IP: *.dynamic.chello.pl 27.06.17, 12:42
    Oczywiście, że LO powinno opierać się na zaświadczeniu uzyskania tytułu laureata konkursu przedmiotowego wydanym przez (w Warszawie) MSCDN, a nie na świadectwie. Ciekawe, które to było liceum. Aż ciarki przechodzą...
  • Gość: gość IP: *.static.ip.netia.com.pl 27.06.17, 12:44
    batory
  • Gość: gość IP: *.dynamic.chello.pl 27.06.17, 12:48
    Aż niemożliwe. Mam nadzieję, że sprawa została już wyjaśniona
  • Gość: gość IP: *.static.ip.netia.com.pl 27.06.17, 12:52
    zgłoszona, ale czy to jedyny przypadek ? ile gimnazjów wpisało takie kwiatki na świadectwie ? czy przedmiotowe lo zweryfikowało osiągnięcia - tego nie wiem, skoro wpisuje je do systemu na podstawie świadectwa tylko, byłoby dobrze gdyby ktoś jeszcze zareagował może
  • jan.nowak.7 27.06.17, 12:59
    Niestety, licea - nawet te najbardziej oblegane - upraszczają sobie pracę i opierają się na wpisach na świadectwie. Boję się, że Hoffmanowa jest tu chlubnym wyjątkiem. A błąd na ogół zaczyna się od nieprawidłowego wpisania osiągnięcia przez ucznia w systemie (bo przecież uczniowie robili to samodzielnie).
  • krecikola 27.06.17, 13:52
    U na akurat nauczyciele w gimnazjum wpisywali do systemu.
  • Gość: gość IP: *.static.ip.netia.com.pl 27.06.17, 14:12
    w prywatnych gimnazjach uczniowie wpisują sami do systemu, ale batory wpisał priorytet przyjęcia laureatowi konkursu angielskiego Galileo, który był wpisany na świadectwie - chyba coś tu nie tak ? ten konkurs nie ma żadnego porównania z konkursem kuratoryjnym czy OJAGIEM
  • Gość: gość IP: *.dynamic.chello.pl 27.06.17, 13:00
    Poza tym często wpisuje się na świadectwa osiągnięcia niepunktowane - i bardzo dobrze - taki dzieciak czuje się doceniany i wiadomo, że będzie się dalej starał. Ale takie sprawy trzeba dokładnie weryfikować. Stąd zaświadczenia
  • Gość: gość IP: *.static.ip.netia.com.pl 27.06.17, 13:08
    zupełnie nie rozumiem dlaczego to nie jest dokładnie sprawdzane, zwłaszcza przez topowe licea - nawet osiągnięcia za 3 pkt powinny być weryfikowane, nie wspominam o wolnym wejściu dla uprawnionych, a przecież tych drobnych osiągnięć nikt nie sprawdza, bo jak ? pełne zaufanie do gimnazjum wypisującego świadectwo - nie powinno tak być !
    nawet jak zażądają zaświadczeń i potwierdzeń razem z oryginałami świadectwa, to przecież już będzie za późno - system przyporządkuje szkoły wg punktów
    co zrobić, aby tak się nie stało ?
  • jan.nowak.7 27.06.17, 13:26
    Teoretycznie dyplomy - oryginały powinny być dostarczone do szkoły już teraz z kopią świadectwa. I jest jeszcze moment na ich weryfikację, ale pytanie ile szkół faktyczne żąda tych dyplomów i ile szkół nad nimi dłużej deliberuje (zwłaszcza że same kryteria w przypadku wielu pomniejszych konkursów nie są jasne). W szkole mojego dziecka ci, którzy mają zagwarantowane miejsce składali od razu oryginały i nie składali żadnych dyplomów (bo w ich przypadku dodatkowe punkty nie są ważne, a status laureata szkoła może sprawdzić w inny sposób).
  • Gość: gość IP: *.static.ip.netia.com.pl 27.06.17, 13:38
    batory nie żąda i jeszcze błędnie kwalifikuje osiągnięcia - ręce opadają
  • jan.nowak.7 27.06.17, 12:17
    Sądzę, że bałagan w przyznawaniu dodatkowych punktów rekrutacyjnych może być duży. Dolicza je system, LO pierwszego wyboru nawet nie ma kiedy ich weryfikować (może po za tak grubymi błędami, jak ten przytoczony na wstępie). Liczone jest wg tego co wpisze szkoła macierzysta – nauczyciele często słabo się orientują w randze poszczególnych konkursów, a złożona z 1000 pozycji lista nie ułatwia sprawy. Mnie zresztą już nic nie zdziwi. Podczas wręczania stypendiów MEN w Warszawie wiosną tego roku, gdzie liczone są tylko ogólnopolskie i międzynarodowe osiągnięcia naukowe, jedna z uczennic miała „wyczytane” wyróżnienie z Kangura jako międzynarodowy sukces. Nie wiem, czy pomyłkowo, czy też jakaś szkoła wysłała taki „dyplom”, a komisja z MEN gładko to przełknęła... A drugi kwiatek z tej samej uroczystości – stypendystom z „najwyższej półki”, którzy latem 2016 przywieźli medale ze światowych olimpiad odczytywano: zakwalifikowany na światową olimpiadę, zamiast „zdobył srebrny/złoty medal na światowej olimpiadzie”, mimo, że minęło 9 miesięcy od dnia kiedy sprawa się rozstrzygnęła...
  • Gość: ale IP: *.centertel.pl 27.06.17, 12:25
    Wydaje mi się, że jest międzynarodowa wersja Kangura również..
  • jan.nowak.7 27.06.17, 12:29
    Nie ma - kangur organizowany jest oddzielnie w każdym kraju, a wyróżnienie w Kangurze nie jest żadnym osiągnięciem.
  • Gość: gość IP: *.static.ip.netia.com.pl 27.06.17, 12:26
    przecież wystarczyło zażądać kopii odpowiednich dokumentów i weryfikacja byłaby prosta, a teraz nie wiem ilu laureatów x- miejsca podrzędnego konkursu będzie miało wolny wstęp do topowego lo - po prostu nie wierzę
  • krecikola 27.06.17, 12:34
    Trzeba sprawdzić w sydtemie czy wniosek ma status zostal zweryfikowany. U nas gimnazjum w jednym konkursie wpisało kwalifikacje za 7 pkt, ale w hofmanowej zweryfikowano i zmieniono kryterium na konkurs za 3 pkt, tak jak powinno być. Ale jeśli znacie takie przypadki błędneJ kwalifikacji to zglaszajcie w lo aby to poprawili! To dla dobra naszych dzieci i sprawiedliwego traktowania w tym balaganie
  • Gość: gość IP: *.static.ip.netia.com.pl 27.06.17, 12:41
    tylko ile takich przypadków się wyłapie ? hoffmanowa weryfikuje dokładnie - czy batory i czacki też ? nie ma co liczyć, że "wypromowani" kandydaci zgłoszą pomyłkę
  • krecikola 27.06.17, 13:05
    Oczywiście ze nie ma co liczyć, ale trzeba zgłaszać jak się wie o czyms takim. My nie zalaczalismy kopii dyplomów za konkursy, tylko były wpisane na świadectwie i na tej podstawie zweryfikowano i poprawiono punktację. W szkole gimn nauczyciele wpisując kompletnie nie wiedzą jak kwalifikowac taka masę różnych konkursów.
  • Gość: stały gość IP: *.146.97.237.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl 27.06.17, 14:26
    Czacki wymagał poswiadczonych kopii dyplomów od laureatów konkursów kuratoryjnych.
  • Gość: stały gość IP: *.146.97.237.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl 27.06.17, 14:39
    Na dniu otwartym dyrekcja przytoczyla przypadek laureata konkursu nie dającego wolnego wstępu, który zorientowal się o tym dopiero po weryfikacji osiągnięć przez szkołę. Wnioskować stąd można, że Czacki sprawdza osiągnięcia.
  • Gość: gość IP: *.static.ip.netia.com.pl 27.06.17, 14:45
    batory potraktował konkurs Galileo jako uprawniający do wolnego wstępu - to musi być pomyłka, ktoś z komisji tak to wpisał, tylko czy szkoła to zweryfikuje ?
  • Gość: gość IP: *.dynamic.chello.pl 27.06.17, 14:59
    Ależ szkoła musi to zweryfikować
  • Gość: gość IP: *.static.ip.netia.com.pl 27.06.17, 15:13
    póki co szkoła sama to wpisała do systemu ze świadectwa i już poszła fama, że ten konkurs zyskał na znaczeniu, co jest ewidentną bzdurą, bo nie wymaga zbyt głębokiej wiedzy, to taki prosty konkursik dla wszystkich www.ces.edu.pl/galileo-jezyk-angielski/archiwum/gimnazjum-klasa-3
  • krecikola 27.06.17, 15:32
    Ogóle zgodnie z regulaminem powinien być uznany tylko jeden konkursik z angielskiego, bo zarówno zakres jak i konkursy nie mogą się powtarzać. Ciekawe czy i pod tym kątem weryfikuja . U coeki w gimnazjum sprawdzali pod tym katem i nie wpisywali konkursow powtarzajacuch sie llub o podobnym zskresie .
  • Gość: ale IP: *.centertel.pl 27.06.17, 15:36
    Nie to na pewno pomyłka, syn ma wpis z Batorego konkurs Galileo i "wysokie miejsce w innych zawodach wiedzy" W lewych kolumnach arkusza osiągnięć nauczyciel wpisywał nazwę konkursu a w prawej chyba z rozwijanej gotowej listy wybierał odpowiedni opis. Może w tym przypadku o którym piszecie, przeleciał za daleko w rozwijanej liście?
  • Gość: gość IP: *.static.ip.netia.com.pl 27.06.17, 15:41
    w każdym razie ten konkurs nie uprawnia chyba do wolnego wstępu do LO, więc to ewidentny błąd szkoły - tylko ciekawe czy zostanie skorygowany
  • Gość: Wiewióra IP: *.dynamic.chello.pl 27.06.17, 19:11
    Czacki i Staszic liczy wszystko, nawet wyróżnienia. A Hoffmanowa, Żeromski i Poniatowski , z tego co wiem, wszystko odrzuca, liczy tylko I, II i III miejsce. Teraz wszyscy, którzy nie dostaną się z 1 wyboru do Czackiego , będą mieli naliczone więcej punktów i "wymiotą" kandydatów do Hoff, Żer i Poni z 1 wyboru, bo ci będą mieli naliczone dużo mniej punktów. Mojemu dziecku nie policzyli ani TAON'a z Lwiątka, ani 5 i 6 miejsca - Laureata z Galileo czy 2 miejsca z Alchemika. Dzwoniłam do kuratorium. Powiedzieli, że licea mają liczyć tylko I, II i III miejsce, żadne inne.
  • jan.nowak.7 27.06.17, 19:32
    Problem polega właśnie na braku precyzji - co to jest wysokie miejsce w poszczególnych konkursach. Stąd duże różnice w interpretacji przepisów. Wszystko byłoby dobrze, gdyby o miejsca w szkołach nie toczyła się tak zażarta walka na punkty.
  • thomas_x 27.06.17, 23:01
    Problem polega, moim zdaniem, na tym, że jest zaliczana za duża ilość konkursów. Powinny być liczone jedynie te najważniejsze, czyli konkursy kuratoryjne i olimpiady.
  • dusia_dusia 28.06.17, 05:42
    W zeszłym roku podobny bałagan występował podczas rekrutacji do gimnazjów - wiem o przypadku, kiedy dwie uczennice za jeden i ten sam konkurs (do tego były w jednej drużynie) dostały różną ilość punktów, i w rezultacie jedna dostała się do wymarzonego gimnazjum, a druga nie. W każdym razie wychowawczyni córki w zeszłym roku po VI klasie nie miała pojęcia, co trzeba wpisać na świadectwie i co zaznaczyć w systemie, musiałam ją instruować. A i tak nie obyło się bez wymiany świadectwa, bo nie wpisali jej wolontariatu, tylko dali dodatkowe zaświadczenie, którego gimnazja nie uwzględniały. Córki koleżanka też w tego powodu nie dostała się tam, gdzie chciała, bo rodzice machnęli ręką na te 2 punkty za wolontariat.
  • mamaszostoklasisty 27.06.17, 20:32
    Skąd wiadomo ze Staszic liczy wszystko, nawet wyróżnienia? Po pierwsze wyróżnień na świadectwie się nie pisze. Po drugie, chociaż dokumenty córki złożyłam w poniedziałek wcześnie rano do tej pory nie mamy weryfikacji osiągnięć.
  • Gość: wiewióra IP: *.dynamic.chello.pl 27.06.17, 22:13
    Proszę rano zadzwonić i spytać dlaczego jeszcze nie ma. Ja zadzwoniłam wczoraj i powiedzieli, że mam donieść dyplomy. Ale i tak tylko za 2 doliczyli punkty, resztę nie. Koledzy z klasy składali do Czackiego i wiem, że Czacki liczy wyróżnienia, bo chłopak, który miał same wyróżnienia wpisane na świadectwo, nazbierał 18 pkt. W efekcie moje dziecko, które miało lepsze wyniki i 13 tytułów laureata z różnych konkursów, ma mniej punktów niż kolega,bo złożyło do liceum, które liczy punkty jak należy. I jak już mówiłam, w kuratorium powiedzieli, że licea nie mają prawa naliczać punktów za inne miejsca niż I, II i III. Niestety, niektóre z nich się "mylą", a dzieci z tych, w których przestrzegają wytycznych będą pokrzywdzone.
  • krecikola 27.06.17, 22:27
    A czy uwzglednialu gdzieś pkt za zwycięstwo w konkursie w różnych kolejnych edycjach tego samego konkursu?
  • mamaszostoklasisty 28.06.17, 07:54
    A do którego liceum donosiliście dyplomy? Jak składałam papiery do Staszica nie chcieli ode mnie kopii dyplomów.
  • Gość: mama IP: *.146.130.50.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl 28.06.17, 09:13
    Batory też nic nie chciał, mówili, że wystarczy wpis na świadectwie ukończenia gimnazjum
  • basia-bma 28.06.17, 09:17
    może warto zadzwonić do kuratorium i powiedzieć, że licea naliczają punkty jak chcą - przecież wszystkie powinny tak samo, a tu Czacki liczy wyróżnienia, Batory daje wolny wstęp za konkurs Galileo - tak nie może być przecież - to niesprawiedliwe - wszystkie lo powinny trzymać się wytycznych kuratorium w naliczaniu punktów !
  • jan.nowak.7 28.06.17, 09:52
    Obawiam się, że kuratorium chce mieć święty spokój - ostatecznie to oni są twórcami przepisów pozostawiających pole do sprzecznych interpretacji...
  • krecikola 28.06.17, 10:13
    Każdy kto zaobsewowal takie nieprawidłowości powinien zwrócić na to uwagę w lo gdzie to wystąpiło z uwagą, aby liczyli prawidłowo wg opublikowanych wykazów. Tzn jeśli zobsczyliscie to w Batorym to interweniujcie tam. My skladsmy w hofmanowej i tam wszysciutko jest sprawdzane i ewentualnie poprawiane.
  • Gość: wiewióra IP: *.dynamic.chello.pl 28.06.17, 15:59
    Tak, ale jak w innych liceach policzą wszystkie tytuły laureatów, to nasze dzieci będą pokrzywdzone. Dzwoniłam do kuratorium. Wczoraj podobno wydali komunikat dla komisji rekrutacyjnych, aby liczyli tylko pierwsze trzy miejsca. Czacki po tym pokasował wyróżnienia, ale zostawił tytuły laureatów od 4 miejsca w dół. Pani w kuratorium powiedziała, że rodzice sami mogą dociekać swoich praw.
  • jan.nowak.7 28.06.17, 16:18
    A tak z ciekawości - co to są miejsca I II i III w Kangurze albo Lwiątku?
  • Gość: stefka IP: *.warszawa.vectranet.pl 28.06.17, 16:44
    Z tym I, II i III miejscem to tez jest różnie w różnych konkursach. Jeżeli np. 6 osób otrzyma max . liczbę punktów (np 100pkt), a kolejna osoba tylko o jeden punkt mniej (99pkt) - to w niektórych konkursach te pierwsze osoby są laureatami pierwszego miejsca , a ta kolejna (z 99pkt) jest tez nadal laureatem - ale w jednych konkursach drugiego miejsca , a w innych siódmego miejsca (bo sześć było na pierwszym miejscu). I co wtedy ?
  • Gość: wiewióra IP: *.dynamic.chello.pl 28.06.17, 18:43
    Właśnie na tej zasadzie nie policzyli mojemu dziecku punktów za Lwiątko, bo kilka osób przed nią miało o 1 lub 0,5 punktu więcej. Ale dalej miała II miejsce. W Staszicu też policzyli dzieciakom punkty za dalsze miejsca laureata. A np: w Hoffmanowej nie. Ale co nam po takiej "uczciwości" gdy dzieci mamy np: w Hoffmanowej albo Żeromskim.
  • Gość: maks IP: *.warszawa.vectranet.pl 28.06.17, 19:07
    Dlatego trzeba dzwonić do kuratorium, biura edukacji i liceów z żądaniem ponownej weryfikacji dyplomów wszystkich konkursów. Jest jeszcze na to czas. Mają być liczone tylko miejsca 1-3 i koniec. Prosta sprawa.
  • Gość: wiewióra IP: *.dynamic.chello.pl 28.06.17, 21:52
    Jutro mam zamiar dzwonić, bo dowiedziałam się, że w Zamojskim też wszystko liczyli. Ale boję się, że powiedzą, iż jest już za późno :(
  • basia-bma 29.06.17, 09:12
    nie jest jeszcze za późno ! trzeba dzwonić wszędzie tam, gdzie liczą za dużo - wszystkie lo powinny liczyć punkty wg tych samych wytycznych
  • acek2004 29.06.17, 10:07
    chyba nie zrozumialem istoty problemu... jak to jest róznie z miejscami I, II i III?
    Jakim sposobem w innych konkursach ta sama liczba punktów może spowodować, że się jest na siódmym miejscu? Chyba oczywistym jest, ze laureatów danego miejsca może być X osób, a nie jedna, o ile osiągną taki sam próg punktów?
  • Gość: tomek IP: *.warszawa.vectranet.pl 28.06.17, 16:47
    Dzwoniłem do kuratorium. Dość długo rozmawiałem w tej sprawie. Konkluzja jest taka, że mają zastanowić się co z tym zrobić i jakie kroki podjąć. Powinni co najmniej nakazać ponowną weryfikację konkursów we wszystkich liceach zgodnie z procedurą.
    Swoją drogą ten cały bałagan może być dobrą podstawą do zaskarżenia całego procesu rekrutacyjnego w Warszawie. Skoro szkoły, miasto Warszawa i kuratorium nie potrafią ogarnąć sprawiedliwie rekrutacji to może pismo procesowe poskutkuje.
  • jan.nowak.7 28.06.17, 17:02
    Jak dla mnie to MKO może wykonywać tylko pozorne ruchy obliczone na studzenie emocji. Żeby sprawę oczyścić, należy dla każdego z 1000 konkursów określić za jaką nagrodę przysługują punkty. To nie jest wykonalne. A o tym, że to tak funkcjonuje na zasadzie „jakoś to będzie” wiadomo nie od dziś. O tym braku klarownych zasad pisaliśmy dużo nawet na tym forum w ubiegłym roku. Należało to przeciąć i ułożyć listę 50 poważnych i sensownych konkursów z rozpisaniem punktów. Ale widocznie ktoś lobbował inaczej...
  • Gość: tomek IP: *.warszawa.vectranet.pl 28.06.17, 17:33
    Generalna zasada jest w miarę prosta. Pierwsze 3 miejsca punktowane. Kwestia weryfikacji dyplomów lub wpisu na świadectwie (np. wpis laureat 2 miejsce galileo j.polski). Brak wpisu to z automatu prośba o dyplom. Skoro szkoły wiedzą, ze jest problem tzw. konkursików to powinny coś z tym robić. Nie chce im się z takich czy innych powodów. Tak czy siak całą rekrutację warszawską można zaskarżyć właśnie z tego powodu. Instytucja lub osoba z dostępem do vulcana łatwo może sprawdzić komu naliczono punkty za wyróżnienia albo wpisy inne niż laureat. Gorzej z weryfikacją samych laureatów 1,2 i 3 miejsca. Da się to jednak zrobić. Poprostu żądać dyplomów w takich przypadkach.
  • Gość: wiewióra IP: *.dynamic.chello.pl 28.06.17, 18:48
    Na dyplomach jest napisane, które miejsce. Na świadectwie, jak ktoś miał dużo konkursów, nie było miejsca na wpisywanie miejsc :) Są tylko 3 linijki. Ale niektóre licea prosiły o przyniesienie dyplomów w celu sprawdzenia miejsc. Zadzwoniła do mnie miła pani z komisji i poprosiła o dostarczenie zaświadczeń bądź dyplomów, ponieważ na świadectwie było za dużo skrótów. Tzn. że można było to zrobić w każdej szkole.
  • jan.nowak.7 29.06.17, 10:37
    Wg mnie wcale nie jest jasne co to jest I II i III miejsce. Można to określić dla konkretnego konkursu i twardo się tego trzymać, ale często gubią się w tym samy organizatorzy. Podam przykład ogólnopolskich zawodów w programowaniu rozegranych jednocześnie w kilku miastach w zeszłym roku. 6 uczniów (spośród kilkuset startujących) uzyskało identyczny wynik punktowy. Organizatorzy całej szóstce przyznali złoty medal. Ale na dyplomach napisali I, II, III, IV, V i VI miejsce kierując się czasem przesłania ostatniego zadania. Jakie powinno tu być rozstrzygnięcie punktowe? To tylko przykład, ale jest wiele konkursów gdzie bardzo trudno powiedzieć, komu się punkty należą, dlatego podliczanie punktów wypada różnie w różnych szkołach.
  • acek2004 29.06.17, 11:20
    To akurat bardzo prosta sprawa! Skoro czas przesłania także był parametrem rozstrzygającym to punkty do rekrutacji powinna dostać tylko pierwsza trójka. I tutaj nic do rzeczy nie ma, że inne osoby zdobyły taką samą liczbę punktów.
    Pytanie czy w regulaminie było to ujęte czytelnie i w sposób oczywisty...
  • jan.nowak.7 29.06.17, 11:43
    No a jak liczyć tytuły w Kangurze Wszyscy laureaci to I miejsce? Czy tylko laureaci z najwyższą punktacją? Wszyscy z tytułem bardzo dobry to II miejsce? A Lwiątko? Hiperon to I miejsce, czy nagradzamy trzech hiperonów w kraju?
  • Gość: gość101 IP: *.internetdsl.tpnet.pl 29.06.17, 12:11
    Podobno tylko trzech pierwszych. w Hoffmanowej. W Czackim policzyli za TAON czyli jakby III miejsce. A w ogóle to co zrobili to jest skandal. Licea t.j. Czacki, Staszic, Zamojski, Słowacki policzyli punkty za dalsze miejsca laureatów. Hoffmanowa i Żeromski nie. Dzieci, które złożyły dokumenty do tych 2 szkół są pokrzywdzone, bo w całym procesie będą miały mniej punktów. Wiem na przykładzie dziecka, którego koledzy z niższymi wynikami mają naliczone więcej punktów.
  • Gość: ale IP: *.centertel.pl 29.06.17, 12:41
    My nawet nie daliśmy zaświadczenia o Taonie i nie upomnielismy się na świadectwie. Byłam pewna, że nie jest punktowany.....
  • krecikola 29.06.17, 13:04
    To czy nie możecie interweniować w szkolach i w kuratorium mając takie dane? My akurat mamay wiesci tylko z hofmanowej i Reja gdzie liczyli prawidłowo. Wręcz P oprawiali źle sklasyfikowane konkursy ujmując pkt. Przecież jeszcze kuratorium może wpłynąć na weryfikację w szkołach o których piszecie.
  • Gość: ale IP: *.centertel.pl 29.06.17, 13:24
    Wszystko właśnie jest sprawdzane, przynajmniej w Batorym.
  • krecikola 29.06.17, 13:36
    A słowacki, Zamoyski? Tam raczej nie wybierali się ci z najwyższą punktacja, ale w miarę wysoką, a teraz okaże się ze mają więcej pkt od "hofmanowych" itd. Jak macie informacje o błędach w tych szkołach to informijcie kuratorium, dzwoncie do szkół z protestem i inf ze zglosiliscie w kuratorium . Niech kuratorium narzuci w takim razie szkołom jak uwzględniać pkt
  • Gość: maks IP: *.122.rt.ibs.net.pl 29.06.17, 14:31
    W Zamoyskim podobno (na podstawie wpisów FB) zaliczali wszystko, nawet wyróżnienia. W Witkacym też.
  • Gość: wiewióra IP: *.dynamic.chello.pl 29.06.17, 15:04
    Dzwoniłam dzisiaj do kuratorium. Pani mi powiedziała, że konkretne licea zostały pouczone jak maja naliczać punkty, w tym np: Czacki, i podobno nadal trwa tam weryfikacja. Jeżeli się okaże, że źle są punkty naliczane, rodzice mają pisać do kuratorium. Ale pani poradziła żeby jeszcze poczekać do jutra bo jak wcześniej wspomniała, cały czas trwa tam weryfikacja.
  • basia-bma 29.06.17, 15:08
    a jakie jeszcze lo zostały pouczone ? bo nie wiem czy dobijać się do zamoyskiego, czy może mają już wytyczne z kuratorium
  • Gość: wiewióra IP: *.dynamic.chello.pl 29.06.17, 17:29
    Nie jestem pewna jeśli chodzi o Zamoyskiego. Myślę, że warto zadzwonić do kuratorium i powiedzieć. Jak dzisiaj rozmawiałam, pani z kuratorium prosiła żeby zgłaszać takie informacje.
  • Gość: gość1 IP: 82.139.18.* 29.06.17, 17:47
    A do kogo konkretnie zgłaszać takie informacje?
  • krecikola 29.06.17, 18:34
    Właściwe, do kogo dzwomcie? Jakieś stanowisko, wydział?
  • basia-bma 29.06.17, 18:55
    Wiewióra - możemy prosić o nr telefonu gdzie dzwoniłaś i prosili aby zgłaszać ? Jutro zadzwonię w sprawie Zamoyskiego i ew. wszystkich innych jeszcze nie zgłoszonych lo
  • Gość: mama IP: *.146.130.50.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl 29.06.17, 19:04
    Telefon do biura edukacji, zajmującego się rekrutacją do liceów, gdzie dwie (miłe i kompetentne) panie starają się pomóc i interweniują w konkretnych liceach: 22 443 35 78. Proponuję dzwonić i nie odpuszczać tematu, bo dla mnie to jest jakiś skandal, włos mi się jeży, jak czytam o konkursach i ich punktowaniu. Jako matka podwójnej laureatki nie martwię się o nią, ale syn bliskich znajomych stara się o przyjecie i jemu kibicujemy całym sercem. Nie dajcie się!
  • Gość: wiewióra IP: *.dynamic.chello.pl 29.06.17, 19:53
    Telefon do kuratorium 22 551 24 00 i chyba wew. 2151 . Można wybrać sam 22 551 24 00 i przełączą. Nie jestem pewna tego wewnętrznego bo zostawiłam na biurku w pracy :) Proszę dzwonić. Trzeba zrobić z tym porządek.
  • Gość: wiewióra IP: *.internetdsl.tpnet.pl 30.06.17, 09:12
    Ten numer do kuratorium to 22 551 24 00 wew. 5121. Jednak już pamięć nie ta co kiedyś :)
  • basia-bma 29.06.17, 13:37
    krecikola napisał(a):

> To czy nie możecie interweniować w szkolach i w kuratorium mając takie dane? My
    > akurat mamay wiesci tylko z hofmanowej i Reja gdzie liczyli prawidłowo. Wręcz
    > P oprawiali źle sklasyfikowane konkursy ujmując pkt. Przecież jeszcze kuratoriu
    > m może wpłynąć na weryfikację w szkołach o których piszecie.

popieram - dzwoniłam do batorego wczoraj, może nie tylko ja i jak widać z ostatniego postu ale - zaczęli sprawdzać
  • Gość: ale IP: *.centertel.pl 29.06.17, 13:43
    Dzwoniłam do Czackiego, dziś kuratorium przysłało maila że tylko za hiperona są punkty. Tak więc pewnie zweryfikowali... w Batorym teraz siedzą i weryfikują.
  • Gość: ale IP: *.centertel.pl 29.06.17, 13:47
    Ciekawa jestem co teraz nastąpi. Na zakończeniu roku szkolnego słyszałam z dobrego źródła, że w tym roku do biol-chemu w Batorym trzeba mieć 200 pkt żeby się dostać. To o 17 więcej niż w zeszłym. Byłam załamana, choć mój syn akurat wybrał matfiz. Teraz jak zweryfikują to progi spadną, bo to te błędy w konkursach podnosiły próg.
  • krecikola 29.06.17, 13:56
    Dużo winy tu też jest gimnazjów, wpisywali na świadectwo konkursy jak leci, pewnie tez pod naporem niektórych zapobiegawczych rodziców.
  • basia-bma 29.06.17, 14:03
    ktoś interweniował już w zamoyskim może ? jaka reakcja ?
  • acek2004 29.06.17, 12:21
    nie odpowiem Ci, ale to wszystko widać bierze się z tego, że organizatorzy niestety idą na ilość, nie zastanawiając się nad zasadami. Nie rozumiem pytania: "czy wszyscy laureaci to I miejsce"?, laureatami czyli zdobywcami jak dla mnie miejsc I, II i III są osoby które w tych kategoriach zdobyły taką sama liczbę punktów, czyli jeśli tylko jeden miał 100/100 to laureat w skali kraju byłby jeden. Ale nie wiem czy tam są widełki procentowe? Czyli X% do Y% rozwiązanych poprawnie zadań to wynik bardzo dobry czy punktowe? Sorry ale tytuł bardzo dobry to żaden tytuł...
  • jan.nowak.7 29.06.17, 12:37
    LO nie znają wyniku punktowego żadnego z laureatów w Kangurze, bo organizator nie wypisuje ich na dyplomie. Dostępu dla zbiorczych wyników na Mazowszu też nie ma w sieci - a nawet jeśli ktoś ten dostęp zdobędzie (mieli go koordynatorzy konkursu) widzi kody, a nie nazwiska.
  • acek2004 29.06.17, 14:26
    i nie musza znać, ważne aby laureat był laureatem na podstawie rozsądnych kryteriów, bo z tego co mówisz wynika, ze analizą danych zajmuje się sam organizator, któremu zależy na tym aby przyznać jak najwięcej tytułów, ponieważ co roku zgarnia sporą pule kasy z tytułów opłat za przystąpienie do konkursu.

"Środki finansowe na organizację Konkursu i nagrody pochodzą z opłat wnoszonych za udział w Konkursie i od sponsorów. Wysokość opłat wnoszonych za udział w Konkursie ustala Zarząd TUWiNM przed rozpoczęciem kolejnej edycji Konkursu."
    nie ma też słowa, lub nie znalazłem, na temat progów czy punktów za tytuły, dla mnie to jest kompletna wydmuszka, jak amber gold... :( perpetuum mobile i sposób na godne życie do emerytury..
  • Gość: maks IP: *.122.rt.ibs.net.pl 29.06.17, 14:28
    Weryfikują też punkty za wyróznienia? Słyszałem, że w Witkacym i Zamoyskim zaliczali właśnie wyróżnienia.
  • Gość: Qwerty IP: *.dynamic.chello.pl 30.06.17, 01:29
    Zamoyski zaliczal tylko I II i III miejsca i nie zaliczyl ani wyroznienia w Kangurze ani taona w Lwiatku, ani 6. miejsca w Olimpusie. Koledze tez nie zaliczyli dalszych miejsc.
  • basia-bma 30.06.17, 08:28
    a ktoś wie jak w Koperniku liczą punkty - wg wytycznych czy też za dużo ?
  • Gość: ale IP: *.centertel.pl 30.06.17, 09:01
    Wydaje mi się, że wszędzie już zostało to zweryfikowane.
  • basia-bma 30.06.17, 11:04
    oby, tego nie wiemy na pewno
    biuro edukacji odsyła do kuratorium, najlepiej pisemnie, ale co mi po piśmie jak 5.07 szkoły ogłoszą listy przyjętych, interwencja musi być już, a do kuratorium nie można się dodzwonić, nie bardzo mogę tez w pracy non stop do nich się dobijać
  • krecikola 30.06.17, 11:09
    Z tym ze system i tak jest juz zamkniety wiec i tak nawet w przypadku slusznej intrrwencji nic juz nie zmienia.
  • Gość: x IP: *.122.rt.ibs.net.pl 30.06.17, 11:24
    Dla szkół może nie jest zamknięty.
  • Gość: wiewióra IP: *.internetdsl.tpnet.pl 30.06.17, 11:38
    Ale czy jest zamknięty dla tych upomnianych szkół? Niestety nie mam jak tego sprawdzić . Zastanawiam się, w jaki w takim razie sposób mamy interweniować? Pani w kuratorium kazała czekać do dzisiaj, ale zapomniała mi powiedzieć , że dzisiaj zamkną system :) Mam szczerze dosyć.
  • basia-bma 30.06.17, 11:55
    Ja wysłałam maila do kuratorium - zachęcam też innych do takiej interwencji kuratorium@kuratorium.waw.pl
  • basia-bma 30.06.17, 11:57
    im więcej dostaną takich maili tym lepiej
  • Gość: wiewióra IP: *.dynamic.chello.pl 30.06.17, 17:44
    Ważne! Proszę wejść na stronę kuratorium www.kuratorium.waw.pl/pl/informacje/aktualnosci/11591,Rekrutacja-punkty-za-konkurs-quotLwiatkoquot.html
    Dzisiaj wyszedł komunikat , całkiem w porę :), dotyczący dzieci, którym nie naliczono punktów za Lwiątko. Dotyczy to np: mojego dziecka. Niestety nie mogłam się dziś dodzwonić do liceum więc spróbuję w poniedziałek.
  • Gość: ale IP: *.centertel.pl 30.06.17, 18:47
    Super, ale czemu 4 punkty?!! No nic, idę pomóc synowi szukać dyplomu.
  • Gość: ale IP: *.centertel.pl 30.06.17, 18:53
    Z tymi odwołaniami to kompletna głupota. Powinni otworzyć system i uzupełnić. Jak sobie wyobrażają te odwołania? Pokażą we środę listę zakwalifikowanych, potem przyjdą uczniowie z niepoliczonym Lwiątkiem i okaże się, że część z zakwalifikowanych jednak się nie dostanie? Czy przymuszą szkoły do przyjęcia i tych i tych? Bez sensu. Biorąc pod uwagę wakacje, powinni wziąć od organizatora listę laureatów i uzupełnić samodzielnie.
  • acek2004 30.06.17, 19:08
    Biorąc pod uwage, ze mój syn nie bral udziału w tym konkursie mam pytanie, ile set osob czy tez tysięcy zdobylo te zaszczytne tytuly?

Szukam także chętnych do organizacji konkursów o podobnej konstrukcji jak Kangur i Lwiatko z następujących dziedzin:
    Hipopotam - chemia
    Żyrafa - geografia
    Boa - biologia
    Sowa - historia
    Orzel - jezyk polski...

Zabawne to wszystko :)
  • jan.nowak.7 30.06.17, 19:24
    Nie ma się co denerwować, bo akurat i Kangur i Lwiątko to wyjątkowo sensowne konkursu w morzu bezsensownych, figurujących w słynnym załączniku nr 2. Problemem jest w ich przypadku brak kryteriów i orientacji ze strony MKO, co jest osiągnięciem, a co nie. W przypadku Kangura na punkty zasługują oba tytuły – i Laureat Bardzo dobry. Oba w gimnazjum nie są łatwe do zdobycia. W Lwiątku też mają sens punkty za dwa pierwsze tytuły.
  • Gość: gość IP: *.internetdsl.tpnet.pl 30.06.17, 22:12
    Za wynik Bardzo dobry w Kangurze, mimo iż rzeczywiście niełatwy do zdobycia, dziecku nie policzono żadnych punktów.
  • kinoleki1 01.07.17, 17:20
    co w sytuacji, kiedy dziecko jeszcze po terminie 28.06 nie wpisało ocen i ani też osiągnieć do sytemu ? Czy może jeszcze to jakoś uzupełnić ? Okazuje się, że zdarzają się takie przypadki w klasie mojego dziecko, kolega właśnie się obudził.
  • Gość: wiewióra IP: *.dynamic.chello.pl 02.07.17, 11:30
    System jest zamknięty, to pewnie zostaje drugi nabór. A najlepiej zadzwonić jutro rano do kuratorium. Tel. 22 551 24 00 wew. 5121
  • jan.nowak.7 30.06.17, 19:11
    4 punkty? Za laureata Kangura system liczył - z tego co pamiętam, bo już nie ma dostępu do punktacji, 3 punkty. Kaon z Lwiątka to zresztą odpowiednik wyróżnienia z Kangura. Bardzo to wszystko dziwne...
  • jan.nowak.7 30.06.17, 19:40
    Autopoprawka: chodziło mi o tytuł TAONA
  • Gość: gość IP: *.dynamic.chello.pl 30.06.17, 19:09
    A teraz wszyscy rodzice, których dzieci brały udział w podobnych komercyjnych konkursach (alfiki, kangury, omnibusy, galileo i co tam jeszcze), i których dzieci uzyskały wynik równy i wyższy niż 50% (taon to 50% i więcej) powinni zażądać od kuratorium takiego samego potraktowania tych konkursów. Tak samo powinni uczynić organizatorzy tych konkursów.
  • Gość: stały gość IP: *.146.97.237.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl 30.06.17, 19:40
    Bez paniki. Po wejsciu na stronę Lwiątka doliczylam się w sumie 5 laureatów z Warszawy (1 z klasy 3 gimnazjum w 2017 r , 1 z klas 1i2 w 2016 i 3 z klas 1i2 w 2015) do tego jedno z tych nazwisk widzialam na liscie laureatów konkursu kuratoryjnego z fizyki, więc w blokach startowych zostaje najwyzej 4. Czy moze czegos nie dostrzeglam?
  • acek2004 30.06.17, 19:44
    To o czym mówisz to zdobywcy najwyzszego tytułu.... A kuratorium dołożyło jeszcze wszystkich którzy zdobyli pooztsale dwa tutuly (sorry ale nazw nie pomne). I pytanie jaknliczna ro grupa pozostaje otwarte 😂
  • jan.nowak.7 30.06.17, 19:53
    Laureaci w Lwiątku to osoby z najwyższą punktacją w województwie (hiperon). Osób z pozostałymi dyplomami jest bez porównania więcej - u mojego dziecka w szkole np. kilkanaście osób w zeszłym roku.
  • krecikola 30.06.17, 20:17
    Mam nadzieję ze ci zaszczytni zdobywcy to kandydaci do mat fizow glownie.
  • Gość: wiewióra IP: *.dynamic.chello.pl 30.06.17, 20:26
    Moje dziecko tak :) I kolega z klasy też.
  • Gość: wiewióra IP: *.dynamic.chello.pl 30.06.17, 20:24
    Lwiątko to międzynarodowy konkurs i dlatego ma 4 punkty. I prawdopodobnie dlatego go zakwalifikowali. Na tle Galileo czy Albusa jest zdecydowanie trudniejszym konkursem. A dzieci zarówno z Hiperonem, KAON-em czy TAON'em jest cały czas dużo mniej w porównaniu z tymi z innych konkursów.
  • thomas_x 30.06.17, 20:28
    Istny cyrk się zapowiada. Skoro lwiątko tak zinterpretowano to pozostałe konkursy powinny być tak samo. Do tej pory interpretacja była taka, że punkty dostaje laureat 1, 2, 3 miejsca czyli kilka osób w Polsce. Patrząc na interprecację lwiątka to każdy kto dostał z innych komercyjnych konkursów inny tytuł niż dyplom uznania powinien dostać punkty.
    Czy ten wicekurator nie ma pojęcia do jakiego kuriozum doprowadził i do jaki chaos ta jego interpretacja może wywołać? Jaki "najlepiej pojęty interes uczniów" miał na mysli wicekurator? Czyich uczniów?
    Bo niby dlaczego jak ktoś zdobył wyróżnienie bądź laureata dalszego miejsca w jakimś konkursie nie może rówież domagać się przyznania punktów właśnie na podstawie interpretacji lwiątka.
  • Gość: ale IP: *.centertel.pl 30.06.17, 20:35
    To nie tak. Zdobywcy I, II i III miejsca to są całe grupy dzieciaków, które otrzymały tę samą liczbę punktów. Laureaci w Galileo, Albusie itp to zdobywcy pierwszych 10 miejsc (znów mamy grupę, która otrzymała tyle samo punktów dla każdego z miejsc).
  • thomas_x 30.06.17, 20:48
    W Galileo było rozróżnienie na laureata 1, 2, 3 itd. Tylko laureaci miejsc 1-3 powinni byli dostawać punkty rekrutacyjne. Tych osób nie było wiele w skali Warszawy. Co do lwiątka to analogicznie powinni być punktowani jedynie Ci co zajeli miejsca 1-3 (można sprawdzić na rozpisce ze strony lwiatko.org. Tylko teraz kuratorium stworzyło precedens do innych interpretacji.
  • acek2004 30.06.17, 20:54
    Nie liczbę tylko przedział zazwyczaj jak w kangurze, i to jest tez paranoja.tych konkursów właśnie. 😀 hmm w sumie laureatami można by zrobić pierwszych 99 miejsc no bo czemu w zasadzie nie 😀
  • jan.nowak.7 30.06.17, 21:09
    Z ciekawości zerkam i taki np. Bóbr (też sensowny konkurs) ma tytuły dopasowane do potrzeb i oczekiwań MKO. Są I, II i III miejsce i trzeba mieć blisko 90% żeby się na to III miejsce załapać. Z woj. mazowieckiego tytuł ma 9 gimnazjalistów (nota bene większość z nich to laureaci innych konkursów). Ale z drugiej strony patrząc Bóbr w stosunku do Lwiątka, gdzie wystarczy nieco ponad 50% by uzyskać 4 punkty, okazał się szalenie rygorystyczny...
  • acek2004 30.06.17, 21:14
    I to wygląda sensowniej, przynajmniej dla mnie, nie widzę sensu w robieniu masowosci laureatów, to nie buduje żadnego prestiżu 😒, ale obwiam sie ze na masowosci właśnie ten "biznes konkursowy" w niektórych przypadkach stoi....

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.