Dodaj do ulubionych

Pytanie do jan.nowak

08.03.19, 14:15
Czy ja czegoś nie rozumiem czy uprawnienia laureatów i finalistów OJAGu są takie same - zwolnienie z odpowiedniej części egzaminu ósmoklasisty lub gimnazjalisty oraz pierwszeństwo w rekrutacji? Na wyniki trzeba jeszcze poczekać tydzień ale jesteśmy pełni dobrych nadziei ;) Z góry dziękuję.
Edytor zaawansowany
  • jan.nowak.7 08.03.19, 14:59
    Tak finaliści olimpiad (OJAG OMJ OI i historycznej) mają takie same uprawnienia jak laureaci konkursów przedmiotowych.
  • ankar_a 08.03.19, 15:16
    Na Twojej liście zabrakło OIG. Przez przeoczenie ;) ?
  • jan.nowak.7 08.03.19, 16:44
    Miało być OIG, wyszło OI a powinno być jeszcze inaczej bo to teraz MOI. MOI nie zwalnia z żadnej części egzaminu, a mógłby z matmy.
  • twojamisiapysia 10.03.19, 15:01
    To jeszcze raz. Wiem, że mają (OJAGowcy) zwolnienie z egzaminu ósmoklasisty, tak jest na stronie MEN (www.kuratorium.waw.pl/pl/rodzice-i-uczniowie/rekrutacja-do-szkol/konkursy-i-olimpiady/12950,Komunikat-MEN-w-sprawie-wykazu-olimpiad.html), ale jakoś dużo bardziej skomplikowane jest jeśli chodzi o pierwszeństwo w dostępnie do liceów laureatów i finalistów z obecnego roku.
  • ankar_a 10.03.19, 15:50
    art. 132 ustawy Prawo oświatowe.
  • cemiranda 19.07.19, 13:45
    Widzę, że ten temat jest Panu bardzo dobrze znany. Może orientuje się Pan czy przy pisemnej części olimpiady jest możliwość, przy ciężkiej dysgrafii, pisania na komputerze? Oczywiście po dostarczeniu odpowiedniego zaświadczenia z poradni. Będę wdzięczna za odpowiedź.
    Pozdrawiam
  • jan.nowak.7 19.07.19, 21:12
    To pewnie zależy od dobrej woli szefostwa (nie wiem o którą olimpiadę chodzi). Kierownictwo OMJ jest bardzo elastyczne. W tym roku uczeń pisał II etap w krakowskim szpitalu i nie było z tym problemu. Co orku udaje się wynegocjować pisanie testu poza szkołą - podczas warsztatów informatycznych, bo jest tam zazwyczaj grupa zainteresowanych uczniów. Jak jest no. na olimpiadzie historycznej - nie wiem. Ale warto zapewne negocjować.
  • cemiranda 03.09.19, 19:24
    Bardzo dziękuję za odpowiedź. Przepraszam za zwłokę w podziekowaniu, dopiero dzisiaj ją odkryłam ;-) W sumie, jak sprawdziłam, w OJAG dysgrafik nie ma za wiele do pisania więc jest OK.
    Czy ktoś może wie kiedy w tym roku OJAG? Na ich stronie milczą, zero informacji, mailowo jedynie dostałam info, że będą później podane. Rok temu już od 01.09 można było zgłaszać szkoły. Mam nadzieję, że nie zrezygnują z organizacji, bo Młody już zwarty, chętny i w przygotowaniu.
  • agabadakan 19.03.19, 20:09
    Moja córka jest w siódmej klasie i została laureatką OJAG w tym roku, w wykazie MEN zwolnienia obejmują uczniów, którzy będą zdawać do liceów w tym roku, a co z tymi, którzy będą zdawać do liceum w przyszłym roku, gdy już nie będzie olimpiady w takim kształcie jak teraz?
  • jan.nowak.7 19.03.19, 20:49
    Uprawnienia wynikające z olimpiady zachowują ważność - tu się nic nie zmienia (już nabyte uprawnienie), nawet jeśli zasady rekrutacji ulegną modyfikacji. Tak zresztą było zawsze. Zresztą olimpiady będą istnieć, tylko adresatami nie będą już gimnazjaliścia uczniowie SP - stąd te zmiany nazw.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka