Dodaj do ulubionych

Olimpiada Matematyczna Juniorów 2019/2020

13.07.19, 22:25
Nowy sezon konkursowy można uznać za otwarty! Terminarz pojawiła się wczoraj na stornie MKO. Równolegle te wiadomości nie zostały podane na stronie OMJ ani profilu na fb. Z końcem roku szkolnego zrezygnował po wielu latach szefowaniu olimpiadzie pan Waldemar Pompe. Odejście tak zaangażowanej i kompetentnej osoby zawsze budzi niepokój. Oby znalazł się godny następca.

Stowarzyszenie na rzecz Edukacji Matematycznej zaprasza w nadchodzącym roku szkolnym 2019/2020 do udziału w olimpiadzie matematycznej skierowanej do uczniów starszych klas szkół podstawowych.

Część testowa zawodów pierwszego stopnia jest przeprowadzana we wszystkich zarejestrowanych w systemie szkołach w tym samym czasie, co stwarza uczniom możliwość rywalizacji ze swoimi rówieśnikami z całej Polski. Dzięki obszernym statystykom, jakie są udostępniane przez organizatorów uczestniczącym w zawodach szkołom natychmiast po teście, mają one możliwość porównania uzyskanych wyników na tle powiatu, województwa oraz kraju.

Terminarz XV edycji Olimpiady Matematycznej Juniorów w roku szkolnym 2019/2020 został zgłoszony w Ministerstwie Edukacji Narodowej i przedstawia się następująco:

− zawody pierwszego stopnia, część testowa: 26 września 2019 r. (czwartek)
− zawody drugiego stopnia: 11 stycznia 2020 r. (sobota)
− zawody trzeciego stopnia: 21 marca 2020 r. (sobota)
Edytor zaawansowany

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka