Dodaj do ulubionych

Olimpiada Informatyczna Juniorów - przyszło nowe

13.09.19, 18:08


Olimpiada Informatyczna Gimnazjalistów w nowej odsłonie. Jest nowy adresat - wyłącznie już uczniowie SP. Jest nowa nazwa: Olimpiada Informatyczna Juniorów (OIJ) i nowy organizator. Zamiast Stowarzyszenia Talent z Gdyni, które przez ostatnie 13 lat zajmowało się organizacją, nowy komitet z bardzo szacownym gronem członków powiązanych z uniwersytecka Fundacją Rozwoju Informatyki, OEIiZK, XIV LO im Staszica. Jest nowe logo i powiew świeżości w nagłośnieniu - porządna strona internetowa i aktywne profile na fb. Szybszy start niż poprzednio, nowy regulamin.

Jest też chyba koncepcja co robić po dobiciu profilowanych gimnazjów z klasami matematycznymi, które na pęczki dostarczały zawodników i pozwalały trzymać wcale wysoko poprzeczkę.

Warszawski Staszic zainaugurował dziś właśnie działalność Olimpijskiego Koła Informatycznego dla wszystkich chętnych ze szkół podstawowych, którzy są w stanie dojechać na Nowogrodzką. Wszyscy inni będą mogli uczestniczyć w kursie prowadzonym od 21 września na łączach internetu. Za tymi inicjatywami stoi Daniel Olkowski, członek komitetu głównego OIJ, który w ostatnich latach prowadził z wielkimi sukcesami zajęcia w warszawskim Staszicu. Nie bez znaczenia są zapewne i doświadczenia OEIiZK. Ośrodek przez kilka lat prowadził on-linowe kursy dla uczestników miniLogii i Logii, co całkiem dobrze działało.

Warto trzymać kciuki, żeby ta koncepcja wypaliła. Chodzi przede wszystkim żeby dać szanse uczniom z małych ośrodków. Edukacja informatyczna na konkursowym poziomie to niestety domena największych miast. Starczy powiedzieć że w maju podczas finału Olimpiady Informatycznej Gimnazjalistów na 65 finalistów aż 36 było uczniami warszawskich szkół. Niestety, brakujące ogniwo w tym wszystkim to lekcje matematyki. W profilowanych gimnazjach stały na świetnym poziomie. Teraz jesteśmy niestety w czarnej dziurze...

I jeszcze na koniec świeży artykuł:
niedlachaosuwszkole.pl/2019/09/12/czy-medalisci-z-pardubic-i-mariboru-beda-mieli-nastepcow/
Edytor zaawansowany
  • ankar_a 13.09.19, 19:11
    Na Nowogrodzką!?
  • jan.nowak.7 13.09.19, 22:46
    Jasne, pomyłka - na Nowowiejską. Nowogrodzka to siedziba OEIiZK i zarazem nowy adres Olimpiady Informatycznej Juniorów, która nota bene rusza w poniedziałek, 16 września.
  • cemiranda 22.09.19, 22:06
    Podobnie zmiana w olimpiadzie języka angielskiego. Z OJAG zmiana na OJAJ Olimpiadę Języka Angielskiego Juniorów. Ale tu "poślizg" prawie o półtora miesiąca w stosunku do OJAG, rejestracja dopiero od 14.10. Olimpiada tylko dla szkół podstawowych, VII i VIII klasy. Ciekawa jestem co przyniesie nowe...NA razie strona w rozbudowie, więc szczegółów mało. Czekamy na więcej.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka