Dodaj do ulubionych

Gimnazja z jez. rosyjskim, Warszawa

03.09.09, 14:24
Szukam gimnazjum z jęz. rosyjskim (angielski plus rosyjski)
Ktoś może wskazać?
Mieszkamy na Woli, po przejrzeniu stron z gimnazjami trafiam na nieaktualne
informacje, albo wcale ich nie ma. Znalazłam tylko Trocką, ale to cała
Warszawa do przejechania i wolałabym bliżej
Będę wdzięczna za pomoc
Edytor zaawansowany
  • morekac 05.09.09, 11:06
    W tym roku jest na Kajakowej, ale to też antypody.
  • kasia_piet 01.10.09, 19:25
    Dziękuję:)

Pracowicie przekopałam strony internetowe gimnazjów warszawskich i porozsyłałam
    maile do sekretariatów.
    Niestety dla nas, gimnazjów z rosyjskim nie ma na Woli.
    Gimnazja zalewa niemiecki
    Z rosyjskim znalazłam na Bielanach, Żoliborzu, Ochocie, w Śródmieściu (daleko),
    poziomy różne
    Wszędzie dojazd z przesiadką, córka zdecydowana i upiera się przy rosyjskim
    będzie dojeżdzać...

• Gość: kababy IP: 194.221.40.* 02.10.09, 10:31
    Kasiu, a to na Ochocie to ktore? I jaki poziom ma?
  • kasia_piet 02.10.09, 18:52
    Na Ochocie:
    nr 16, Skarżyńskiego 8
    www.gim16.pl/
    całkiem przyzwoite, jeśli brać pod uwagę to:
    www.cke.scholaris.pl/index.php?str=wyniki&idgimn=f2b49d035bf9604d7bf70a23a86e1176
    ale na forum naczytalam się paskudnych opinii...:(
    dla nas dojazd nie byłby najlepszy (co prawda jeden autobus, ale jeździ rzadko i
    musi sie przebić pod tunelem przy Dworcu Zach.)
    właściwie to dojazd wszędzie corka będzie miała nienajlepszy (domeyko z
    przesiadką (klasa rejonowa, przyjmują, jeśli są wolne miejsca), gimn na conrada,
    gdzie jest większość klas z rosyjskim, też z przesiadką, ale wygodną)
    córce domeyko się podoba:)
    szukam, czytam i oglądam dalej:)
    i proszę o wskazowki cały czas:)
  • Gość: kasia_piet IP: 193.109.123.* 08.09.10, 15:23
    Moze komus sie przyda

Gimnazja z jezykiem rosyjskim:
    Chomiczowka/Bielany:
    Gimn. nr 73 na Conrada
    Gimn. nr 74 na Tołstoja
    Domeyko, klasa ogólna rejonowa

Wola:
    Gimn nr 50 ul Bema
    Gimn nr 45 ul. Zelazna 71

Praga Północ (szuka znajoma:) )
    Gimn na ul. Trockiej
    Gimnazjum nr 145, ul. Krasiczyńska 4/6

w pozostałych dzielnicach nie szukalam.
  • Gość: Svietłana IP: *.xdsl.centertel.pl 06.05.11, 08:39
    jak jest z zatrudnieniem n-li jezyka rosyjskiego w Warszawie? Pracuje w gimnazjum w kujawsko-pomorskim ale w przyszlym roku bede miala tylko 1/2 etatu. Rozwazam przeprowadzke do W-wy, ale najpierw chciala bym zorijentowac sie jak jest z praca i ile zarabiają n-li warszawskie(jestem n-lem mianowanym)
  • jakw 12.09.10, 10:28
    To rzeczywiście nie jest super gimnazjum pod względem opinii o tym, co się tam dzieje - (to okolice naszego rejonu, więc robiłam rozeznanie nie tylko na forum).Odnośnie dojeżdżania z Woli na Ochotę jest jeszcze zasadnicze ale: rozpoczynająca się budowa metra, która może skutecznie wydłużyć jazdy wola-ochota i z powrotem.
  • Gość: kasia_piet IP: 178.73.49.* 12.09.10, 12:51
    To dobra uwaga - budowa metra bardzo utrudni poruszanie sie po miescie i nalezy to wziać pod uwagę przy wyborze gimnazjum innego niz rejonowe
    wybrałyśmy gimn na Conrada, najłatwiejszy dojazd, bo w kierunku przeciwnym do korków
  • Gość: mama IP: 194.221.40.* 15.09.10, 15:48
    Jakw - możesz napisać, które gimnazja na Ochocie są warte uwagi?

Gimnazjum 16 to nasz rejon, co mnie przeraża. Bo także słyszałam wiele niepochlebnych opinii. Także klasy dyplomatyczne i europejskie nie są podobno najwyższych lotów.
    Mam dziecko ze średnią 5,3. Dobre z porzedmiotów humanistycznych, przyrody. Średnie z matmy. Gdzie więc Go posłać w przyszłym roku?
  • jakw 15.09.10, 20:34
    Podobno Barska jest jako taka i klasy matematyczne w Staszicu. Reszta (sądząc po luźnych pogaduszkach rodziców VI-klasistów) taka sobie i równie dobrze dziecko może chodzić do rejonu (przynajmniej będzie bliżej).
  • Gość: mama IP: 194.221.40.* 16.09.10, 10:12
    Dziękuję za odpowiedź.
    Rejon mnie przeraża. Znajomi posłali córkę do 15 i są zadowoleni. Ale to dziewczynka a ja chłopaka mam, więc.........
    A są jakieś dobre społeczne/prywatne? Wiesz coś?
  • kasia_piet 16.09.10, 12:39
    Widze ze zupelnie nie chcesz do rejonu, wiec nie posylaj tam syna. 5,3 to naprawde bardzo dobra srednia i mozesz pokusic sie o gimnazjum z wysokiej połki:) jeśli tylko chcecie. Niestety nie znam gimnazjow na Ochocie, sprawdz tez w sąsiednich dzielnicach te szkoły, do ktorych mógłby miec dobry dojazd. Obejrzyj tez wkaznik EWD gimazjów na stronie www.scholaris.pl, na pewno coś Ci podpowie:)
  • jakw 16.09.10, 19:57
    Do 15-tki poszło sporo koleżanek i kolegów córki. Dzisiaj sobie młoda pogadała z koleżanką - po 2 tygodniach koleżanka zasadniczo zadowolona (z tym, że do średniej 5,3 to koleżance dość sporo chyba brakowało), ale podobno klasy II to już na potęgę palą papierosy. Z prywatnych jest Raszyńska, na Nowowiejskiej jest też społeczna(lub prywatna) "Dwójka" (inna koleżanka z klasy też całkiem zadowolona, zwłaszcza, że na 1 dziewczynę w klasie przypada 3 chłopaków ;-)) , z publicznych stosunkowo niedaleko (zależy od dojazdu) jest Reytan (Wiktorska - nie ma rejonu, startowało bodaj 6 osób na miejsce), w Śródmieściu jest Twarda (na mnie sprawiła wrażenie szkoły dla kujonów, ale to moje wrażenie), dobre wrażenie na nas zrobiła Świętokrzyska. Jest jeszcze gimnazjum im. Skargi na Woli (katolickie, publiczne, bez rejonu, płaci się chyba tylko za rozszerzenia języków, róg trasy AK i Kasprzaka). W sumie sporo też zależy jak będzie przebiegała rekrutacja - w zeszłym roku do kilkunastu gimnazjów w Śródmieściu był nabór elektroniczny i można sobie było wybrać dowolną liczbę klas, a świadectwo w Śródmieściu składało się tylko w szkole 1-szego wyboru. Być może rozszerzą taki (lub podobny) sposób rekrutacji na całą Warszawę, co byłoby o tyle wygodne, że nie trzeba by latać do notariusza po poświadczone kopie. Przy czym na Twardej żądano oryginałów, na Świętokrzyskiej mogła być poświadczona kopia, podobnie jak w Staszicu czy Rejtanie (a oryginał po ogłoszeniu wyników). No i oczywiście jest też problem fikcyjnego meldowania dzieciaków w rejonach.
  • Gość: nana IP: *.dynamic.chello.pl 11.04.11, 23:48
    na pradze pólnoc - na sierakowskiego. dojazd 26 :)
  • kasia_piet 12.04.11, 09:47
    Widziałam i słyszałam co się tam dzieje... i zdecydowanie nie polecam.
    Znajomi mieszkają w tej okolicy, bywałam/bywam tam często, ich dzieci miały tam rejon (ale skończyli inne gimnazja).
    Sierak ma wyniki słabsze niż gimnazja specjalne.
    Czy to gim ma jakieś plusy?
  • Gość: nana IP: *.dynamic.chello.pl 12.04.11, 12:49
    :- o! Serio? Aż o takich słabych wynikach nie słyszałam, wiem, że no... wybitna szkoła to to nie jest, ale że aż tak? Powiedziałam o szkole znajomej, więc może jeszcze zdąrzę ją uprzedzić. A co tam się dzieje?

Pozdrawiam
  • Gość: Joa IP: *.acn.waw.pl 16.09.10, 20:24
    Od tego roku Raszyńska ma też rosyjski, jako jeden z języków obowiązkowych.
  • Gość: mama IP: 194.221.40.* 20.09.10, 12:44
    Dziękuję bardzo za Waszą pomoc.
    Nad Reytanem dziecko się zastanawia, tylko ja mam mieszane uczucia. Tam podobno jest ogromnie dużo nauki. Ale szkoła dobra.
    Jakw - a może wiesz coś więcej o Katolickim Gimnazjum na Bema? Zainteresowała mnie ta szkoła. Założę nowy wątek o tej szkole :)
  • kasia_piet 04.02.11, 12:56
    Zmiany:
    w gimnazjum na Zelaznej rosyjskiego juz nie ma

w gim 73 na Conrada pojawił się hiszpanski, i dzieci chętniej wybierają niem i hiszp niz rosyjski, ale rosyjski nadal jest w ofercie, czy będzie nauczany to zależy od liczby chętnych dzieci
  • Gość: main coon IP: *.spray.net.pl 13.02.11, 12:01
    Polecam gimnazjum na Szegedyńskiej, na Bielanach. Świetna, sympatyczna pani od rosyjskiego tam uczy. Dobry klimat i niezły poziom. Mają klasy ogólne bez sportu.
  • kasia_piet 13.02.11, 13:41
    A moglabyś/moglbyś napisać ciut więcej o tym gimnazjum? tu, to na maila gazetowego:) Bylabym wdzięczna:)

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.