02.05.19, 12:50
Jakis owsik przyodbytowy szantazuje mnie, wyrzadzeniem róznych szkód, jesli nie wplace mu 800 dolarów w bitconach. Pisze, ze zawladnal moim komputerem, zna moje hasla i zmiana ich na nic sie nie zda bo i tak to wylapie. Zadziwiajace jest to, ze podal pare, które rzeczywiscie sie zgadzaja. Cyt.:

"...I know your password: ...!

I infected your computer with my private malware some time ago.

It gave me full control over your computer, all your contacts and accounts, I can even turn your webcam and microphone on.

I collected all your private pictures, videos, contacts, everything! ..."

W innym emailu, z innego adresu pisze, cyt.:

“...Some months ago I hacked your OS and got full access to your account …@...
On day of hack your account ...@... has password: …..

So, you can change the password, yes.. Or already changed... But my malware intercepts it every time.

How I made it:
In the software of the router, through which you went online, was a vulnerability. I used it...
If you interested you can read about it: CVE-2019-1663 - a vulnerability in the web-based management interface of the Cisco routers.
I just hacked this router and placed my malicious code on it.
When you went online, my trojan was installed on the OS of your device.

After that, I made a full backup of your disk (I have all your address book, history of viewing sites, all files, phone numbers and addresses of all your contacts). ...”

I co tu robic? Zainstalowac Malwarebytes? Czy w takich okolicznosciach da sie to zrobic? Cos innego? Zgrac dokumenty?

Antycypacyjne dzieki za rade.
Edytor zaawansowany
  • kolobos 05.05.19, 14:52
    Email i haslo (o ile bylo podane) zapewne pochodzi z jednego z wyciekow danych. To tylko proba wyludzenia kasy.

Zobacz:
    niebezpiecznik.pl/post/twoje-konto-zostalo-zhackowane/
    niebezpiecznik.pl/post/wiem-co-wieczorem-robisz-przed-swoim-komputerem-zaplac-mi-tysiaka-to-nikomu-nie-powiem/
    niebezpiecznik.pl/post/oszusci-ktorzy-twierdza-ze-nagrali-was-przez-kamerke-weszli-na-nowy-poziom/
    Hasla oczywiscie powinienes zmienic o ile _nadal_ masz te, ktore wyciekly.

Wycieki danych mozesz sprawdzic tutaj: haveibeenpwned.com/ podajac email.
  • al.1 06.05.19, 01:18
    kolobos napisał:

> Email i haslo (o ile bylo podane) zapewne pochodzi z jednego z wyciekow danych.
    > To tylko proba wyludzenia kasy.

Dziekuje za odpowiedz.

Zdumiewajace jest to, ze pare moich hasel zapisanych przeze mnie na stronie edytora tekstu bylo przez niego w jakis sposób znalezione. Wyglada to tak, jakby mógl on sobie buszowac w moich dokumentach. Czy ma jakis trojan takie mozliwosci?
  • kolobos 12.05.19, 22:56
    Jezeli uzywales tych hasel do logowania sie na stronach to atakujacy pozyskal je w sposob jaki podalem wczesniej. Jezeli nie, to mozesz miec zainfekowany system, ale nie zamiesciles logow.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.