Dodaj do ulubionych

Gorzów: Sowieci zamiast Piłsudskiego...

15.08.12, 19:25
Hołd oddany Tuchaczewskiemu i Świerczewskiemu zamiast Piłsudskiemu:
Oto gorzów w blogu NAD WARTĄ:
nadwarta.blogspot.com/2012/08/honor-zonierza-po-gorzowsku.html
Edytor zaawansowany
  • Gość: Robert P. IP: *.gorzow.mm.pl 15.08.12, 21:26
    Aż chciałem podejść posłuchać co ci mądrale na kwadracie mieli do powiedzenia o 15 sierpnia pod pomnikiem z 12 października... Bitwa Warszawska obchodzona pod pomnikiem z okazji 35 rocznicy Bitwy pod Lenino. To musiałby być niezły referat z przypisami...
  • Gość: do Roberta P. IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 16.08.12, 13:13
    Drobny prostaku. To było Święto Wojska Polskiego, tego co ginęło w walce z Niemcami też!
    Ty tego widać nie rozumiesz ale być może żyjesz tylko dzięki Ich poświeceniu.
  • Gość: login_t IP: *.dynamic.t-mont.net.pl 16.08.12, 20:15
    Gość portalu: do Roberta P. napisał(a):

> Drobny prostaku. To było Święto Wojska Polskiego, tego co ginęło w walce z Niem
    > cami też!

Świerczewski, alkoholik, miał wielkie osiągnięcia w wybijaniu polskiego wojska, dzięki swej nieudolności i stalinowskiej dezynwolturze.
  • Gość: hiro IP: *.gorzow.mm.pl 16.08.12, 20:26

> Świerczewski, alkoholik, miał wielkie osiągnięcia w wybijaniu polskiego wojska,
    > dzięki swej nieudolności i stalinowskiej dezynwolturze.
    dlaczego ten opis pasuje też do piłsudskiego? jakoś nie przypominam sobie o obozach koncentracyjnych w wykonaniu świerczewskiego. w tym drugim wykonaniu już tak. dlaczego w zafałszowywaniu historii mówi się półprawdy?;-))))))))))
  • Gość: login_t IP: *.dynamic.t-mont.net.pl 16.08.12, 20:37
    W 1920 roku Piłsudski ratował Polskę, Świerczewski walczył przeciw niej, w szeregach ruskiego wojska.
    Myślę, że ten fakt definiuje ich rolę w polskiej historii i wszelkie porównania tych panów czyni bezprzedmiotowymi.
  • Gość: hiro IP: *.gorzow.mm.pl 16.08.12, 20:45
    bardzo subiektywna ocena. nic nie wnosi do mojej odpo na twoje bazgroły;-)
  • Gość: login_t IP: *.dynamic.t-mont.net.pl 16.08.12, 20:51
    Zdecydowanie subiektywna.
    Za Polską - dobrze, przeciw Polsce - źle.
    Mało postępowe i bardzo subiektywne.
    Moralność Kalego.
    Aż mi wstyd za siebie.
  • Gość: hiro IP: *.gorzow.mm.pl 16.08.12, 20:54
    a jaką masz gwarancję co w tych latach zrobiłby piłsudski? na jego pogrzebie prawie<""> uczestniczył sam hitler.nie przeginaj i na siłę nie wybielaj żdnego z nich. powagi i rozsądku troszki ku... mać.....:-)
  • Gość: login_t IP: *.dynamic.t-mont.net.pl 16.08.12, 21:13
    Piłsudski w wojnie 20 roku nie mógł walczyć po tej samej stronie co Świerczewski, bo walczył po innej.

Świerczewskiego nie sposób wybielić, to zaprzaniec.

W 1920 roku jako dowódca batalionu w 510 pułku piechoty Armii Czerwonej brał udział w walkach przeciw Polsce na froncie zachodnim. W czerwcu-lipcu 1920 roku w czasie ofensywy wojsk bolszewickich na Warszawę został ranny w walkach z Wojskiem Polskim (w głowę i w ramię).
  • Gość: hiro IP: *.gorzow.mm.pl 16.08.12, 21:24
    jesteś głupim odbiciem sulęcina;-)) a gdzie niemiecki pachołku napisałem że walczył po tej samej stronie?jebnij się w pust łep i pisz pod stałym nikiem padalcu!
  • Gość: login_t IP: *.dynamic.t-mont.net.pl 16.08.12, 21:30
    Za to spekulujesz, co by zrobił Piłsudski gdyby.

Nie ma co spekulować, fakty są jasne: Piłsudski walczyło Polskę, Świerczewski o Związek Radziecki.
    Teraz Twój wybór, co dla Ciebie jest ważniejsze.
  • Gość: hiro IP: *.gorzow.mm.pl 16.08.12, 21:38
    > Teraz Twój wybór, co dla Ciebie jest ważniejsze.
    ja mam to w dupie. ten cały patetyczny patriotyzm ,bohaterów narodowych i bolka i lolka też!
    dla mnie najważniejsza jest moja rodzina i ja ! ja czyli ja! a nie jakiś palant o nazwisku od a do z. mam ich wszystkich w dupie tak samo jak ten niby rząd co to rzadzi, kościół i całą resztę wszystkich tych, którym się wydaje ,że powiedzą mi co mam robić.ja ten świat oceniam zerojedynkowo i jest mnie z tym dobrze a to ,że nieraz za to można pójść siedzieć to nie mój problem bo ja jeszcze za więzienie nie zapłaciłem ani grosza!
  • Gość: login_t IP: *.dynamic.t-mont.net.pl 16.08.12, 22:07
    Gość portalu: hiro napisał(a):

> ja ten świat oceniam zerojedynkowo i jest mnie z tym dobrze

To co lepsze, żeby w 20 roku wygrał Piłsudski czy Świerczewski?
    Piłsudski - 0
    Świerczewski - 1
  • Gość: hiro IP: *.gorzow.mm.pl 16.08.12, 22:11
    rozumiem w bitwach o stalingrad zginęło 110000 ludzi powiedzmy ,czyli twoim zdaniem to dobrze bo nie lubimy ruskich. jasne.ale żałosne.......
  • Gość: nicelus IP: *.dip.t-dialin.net 16.08.12, 22:27
    hiro napisał(a):

> rozumiem w bitwach o stalingrad zginęło 110000 ludzi powiedzmy ,
    > czyli twoim zdaniem to dobrze bo nie lubimy ruskich. jasne.ale żałosne.......

Rozumiem, że twoim zdaniem to dobrze, bo nie lubisz patriotów, a oni bronili ojczyzny jak Piłsudski w 1920 roku. Widzisz jaki żałosny jesteś?

:D

• Gość: hiro IP: *.gorzow.mm.pl 16.08.12, 22:30
    sorki ale z małpami nie dyskutuje
  • Gość: nicelus IP: *.dip.t-dialin.net 16.08.12, 22:58
    hiro napisał(a):

> sorki ale z małpami nie dyskutuje

Polaków z którymi walczyła 2 Armia też nazwiesz małpami?

Niechlubną kartę zapisał sąd wojskowy i prokuratura 2 Armii, które zajmowały się w tym okresie niszczeniem podziemia niepodległościowego. We wsi Kąkolewnica w tymczasowej siedzibie sztabu 2. Armii zamordowano do listopada 1945 roku 1500-1800 osób. Wyroki śmierci wykonywano metodą radziecką: ofiary miały ręce skrępowane drutem. Na Uroczysku Baran pochowano przynajmniej kilkuset przeciwników władzy ludowej.

• Gość: hiro IP: *.gorzow.mm.pl 16.08.12, 23:01
    spadaj żulu i nie zawracaj głowy hiro!
  • Gość: hiro IP: *.gorzow.mm.pl 16.08.12, 21:09
    a tak po spacji :
    -jakiż to rząd miliśmy przed wojną? ten który spie...ł kanałami do zdradzieckiego londynu?
    zarówno londyn jak i paryż zdradził polskę co naiwny jesteś czy historii nie znasz?
    - jakie wtedy <39> mieliśmy wojsko skoro jak barany poszli na rzeź ponoć najlepsi oficerowie wp w katyniu itp?! to byli najwspanialsi najlepsi dowódcy od czego? od podniesionych rąk do góry?!do teraz mam się cieszyć,że w pseudopowstaniu w warszawie zginęło prawie dwieście koła samobójców i 1500 niemców?to jest powód do dumy?!! chyba żartujesz.......
    -czy mam płakać teraz po tylu latach ,że ktoś podpisał pakt z diabłem żebyś ku... w dowodzie wpisał po tylu latach narodowość :polska?

• Gość: login_t IP: *.dynamic.t-mont.net.pl 16.08.12, 21:27
    Gość portalu: hiro napisał(a):

> - jakie wtedy <39> mieliśmy wojsko skoro jak barany poszli na rzeź

pod dowództwem gen. Karola Świerczewskiego.(...)
    od 16 kwietnia do 4 maja 1945 r. 2 Armia Wojska Polskiego straciła 4902 zabitych, 2798 zaginionych oraz 10532 rannych, co daje razem 20,3 % ogólnego jej stanu. Straty w sprzęcie pancernym wyniosły 160 czołgów i 45 dział samobieżnych, W sumie daje to straty w wysokości 57% w stosunku do stanu z 16 kwietnia. Mimo tak dużych ofiar, oddziałom polskim i sowieckim nie udało się zrealizować założeń operacji.
  • Gość: hiro IP: *.gorzow.mm.pl 16.08.12, 21:44
    nie bardzo kumam? jesteś zdziwiony ,że w walkach giną żołnierze? czy o co ci kamon?
  • Gość: nicelus IP: *.dip.t-dialin.net 16.08.12, 22:12
    hiro napisał(a):

> czy mam płakać teraz po tylu latach ,że ktoś podpisał pakt z diabłem
    > żebyś ku... w dowodzie wpisał po tylu latach narodowość :polska?

Podpisał akurat w odwrotnym celu.

• Gość: hiro IP: *.gorzow.mm.pl 16.08.12, 22:15
    i co nie wyszło mądralo?
  • Gość: nicelus IP: *.dip.t-dialin.net 16.08.12, 22:37
    hiro napisał(a):

> i co nie wyszło mądralo?

Nie do końca wyszło, tak jak by chcieli. Powstanie Warszawskie pokazało, że tu jest Polska.

• Gość: hiro IP: *.gorzow.mm.pl 16.08.12, 22:29
    jest taki dowcip jak busz mówi do dziennikarza:
    rozpie...my cały iraq.zginie tak jakieś pół miliona iraqijczyków,z dwieście tysięcy naszych i jeden dziennikarz
    a dlaczego jeden dziennikarz?
    pyta zdziwiony dziennikarz.......
    tak samo dyskutuje się z tymi powyżej..........
  • Gość: nicelus IP: *.dip.t-dialin.net 16.08.12, 22:44
    hiro napisał:

> jest taki dowcip jak busz mówi do dziennikarza:

Sto tysięcy obrońców Stalingradu nie obroniło twoich głupot, to i jeden dziennikarz nie obroni. Tonący Busha się chwyta.

• Gość: Robert P. IP: *.gorzow.mm.pl 17.08.12, 01:57
    Jeszcze drobniejszy prostaku, chamie forumowy. W jakim punkcie zaprzeczyłem umieraniu żołnierzy LWP w słusznej sprawie?
  • Gość: nicelus IP: *.dip.t-dialin.net 16.08.12, 23:43
    Robert P. napisał:

> ... pomnikiem z okazji 35 rocznicy Bitwy pod Lenino.

To w końcu jest to pomnik 2 Armii, czy Bitwy pod Lenino? Bitwę pod Lenino przegrał dowódca 1 Armii gen. Berling, a nie dowódca 2 Armii gen. Świerczewski. gen. Świerczewski.

Mianowany w roku 1940 generałem majorem Armii Czerwonej Świerczewski wsławił się sądami wojskowymi przy 2 Armii WP w Lublinie, w Kąkolewnicy, w Uroczysku Baran wydającymi wyroki śmierci na byłych żołnierzy Armii Krajowej.

• Gość: hiro IP: *.gorzow.mm.pl 16.08.12, 23:51
    no i jak tu debila czytać ? co jutro o 17.15 w tv;-)))?
    mózg wielkości orzeszka a pisze....oj pisze zawsze i wszędzie .debil jednak jest na tym forum niedopokonania;-))) jedni o chlebie debil o niebie albo o betonie jak takich palantów się eliminuje z życia w stadzie? chyba naturalnie?;-)))))
  • Gość: Robert P. IP: *.gorzow.mm.pl 17.08.12, 02:00
    Pomnik jest dedykowany 2 AWP, a odsłonięty w 35 rocznicę bitwy pod lenino, czyt. święto ludowego wojska polskiego. Takie to trudne?
  • Gość: nicelus IP: *.dip.t-dialin.net 17.08.12, 08:04
    Robert P. napisał(a):

> Pomnik jest dedykowany 2 AWP, a odsłonięty w 35 rocznicę
    > bitwy pod lenino, czyt. święto ludowego wojska polskiego.
    > Takie to trudne?

W Gorzowie nie trudne, a dla mnie dziwne.

• Gość: Robert P. IP: *.gorzow.mm.pl 17.08.12, 08:30
    A obchodzeniem pod takim pomnikiem Cudu nad Wisla?
  • Gość: hiro IP: *.gorzow.mm.pl 16.08.12, 23:04
    pl.wikipedia.org/wiki/Zbrodnia_w_Sahryniu
  • Gość: hiro IP: *.gorzow.mm.pl 16.08.12, 23:07
    Śledztwo IPN

Śledztwo prowadzone przez IPN w sprawie akcji prowadzonej 9 i 10 marca 1944 r. przez AK i BCh przeciwko UPA, w następstwie której zginęła bliżej nieustalona liczba ludności cywilnej, w tym narodowości ukraińskiej, zostało umorzone wobec stwierdzenia, że czyn nie zawiera ustawowych znamion czynu zabronionego
  • Tam gdzie drwa rąbią wióry lecą. A UPA to nie ludzie a nawet nie zwierzęta.
  • Gość: hiro IP: *.gorzow.mm.pl 16.08.12, 23:37
    .
  • Gość: z lasu IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 20.08.12, 19:44
    W szczególności popełniane przez "żołnierzy wyklętych". Niestety.
  • Gość: nicelus IP: *.dip.t-dialin.net 17.08.12, 08:42
    W Polsce, gdzie fetują flagę Brandenburgii zamiast flagi Polski, nie powinno dziwić.

• Gość: nicelus IP: *.dip.t-dialin.net 19.08.12, 07:13
    Niestety, nie tylko w Gorzowie są tacy mądrzy inaczej, by propagować komunizm i fetować antypolskich zbrodniarzy.

• Gość: v IP: *.internetdsl.tpnet.pl 19.08.12, 12:49
    jeden tekst z wątku
    To niech przemianują ze Świerczewskiego "Waltera" na Komorowskiego "Bula" i będzie okej: Ruski przyklepie i wciąż po "naszemu" będzie.
  • Gość: . IP: *.gorzow.mm.pl 25.08.12, 16:52
    .
  • 16.09.12, 03:26
    z treści i formy Twoich jakże głębokich przemyśleń, którymi podzieliłeś się na tym forum, wynika, że "w d..." masz nie tylko rząd, kościół i "forumowiczów" ale także ortografię, interpunkcję, stylistykę i rzeczowość argumentacji (że o dobrych manierach nie wspomnę ). Odnoszę też wrażenie, iż posiadana przez Ciebie wiedza mieści się przede wszystkim w wymienionej części ciała ( głowa, jako zbyt pojemna, nie wchodzi w rachubę). No i ta rodem z notatnika sowieckiego politruka interpretacja dziejów... Chciałoby się-parafrazując Stefana Batorego-powiedzieć: Disce puer fabula,ego faciam te mości...nie ( w wolnym tłumaczeniu:
    wracaj, chłopcze, do szkoły).
  • Gość: Odbrązawiacz IP: *.internetdsl.tpnet.pl 14.07.13, 22:52
    Nie wiem czy w ogóle zaczynać pisać, bo zaraz nazwą mnie endekiem albo komunistą. Nie jestem ani jednym, ani drugim, kiedyś też wielbiłem marszałka, ale poznałem prawdę o nim, która czyni go jedną z podlejszych postaci w polskiej historii. Józef P. był człowiekiem chorym na władzę, zawistnym, mściwym, pozbawionym kultury osobistej watażką. Zaczynał jako socjalista - bojówkarz. Był agentem austriackiej HK-Stelle, a później cesarstwa niemieckiego (są na to dowody, pokwitowania odbioru pieniędzy). Gdy nie mógł dowodzić legionami (bo i z jakiej racji, nie posiadał żadnego wyszkolenia wojskowego), działał na ich szkodę, utrudniał nabór i ciągle intrygował. Po internowaniu w Magdeburgu, gdy wojna zbliżała się do końca, zawarł pakt z dyplomatą niemieckim, przedstawicielem państwa niemieckiego Harym Kessler, który dotyczył nie domagania się przez Polskę Pomorza, Wielkopolski i Śląska, w zamian za oddanie władzy w Polsce Piłsudskiemu. Jak pokazały następne lata Piłsudski realizował te zobowiązania nie udzielając pomocy powstaniu wielkopolskiemu i opóźniając przybycie do Polski armii Józefa Hallera, która wyzwoliła Pomorze. Józef P. wdał się w awanturniczą wyprawę na wschód. Nie wspomógł Denikina i Judenicza w walce z bolszewikami, przyczyniając się do zaistnienia tego zbrodniczego systemu. Po klęsce Denikina Armia Czerwona ruszyła na zachód. Piłsudski spanikował, załamał się i na początku sierpnia już miał sobie strzelić w głowę, ale zapobiegł temu gen. Tadeusz Rozwadowski (gdyby znał przyszłość z pewnością by tego nie zrobił, ale cóż jak się ma dobre serce, to w tym świecie nie za dobrze się na tym wychodzi). Następnie Piłsudski złożył dymisję z funkcji państwowych, wyjechał do Bobowej, gdzie siedział na walizkach wraz z późniejszą żoną i przygotowywał się do wyjazdu do Szwajcarii (potwierdza to w pamiętnikach Aleksandra Piłsudska). Tam dowiedział się, że gen. Rozwadowski wygrał bitwę warszawską, więc ruszył znad Wieprza i jakby nigdy nic znowu występował w roli naczelnego wodza, odbierając przy najbliższym spotkaniu od Witosa swoją dymisję. Po zakończeniu wojny poczuł nienawiść do oficerów, którzy odparli nawałę bolszewicką - Hallera, Sikorskiego, Zagórskiego, Latinika, a nade wszystko Rozwadowskiego. W następnych latach robił wszystko, aby zawłaszczyć dla siebie zwycięstwo 1920 roku. W Biurze Historycznym umieścił swoich ludzi, wśród których brylował Kazimierz Świtalski. Wynosili oni dokumenty i dokonywali fałszerstw. W 1926 roku Józef P. wszczął wojnę domową. Po przejęciu władzy rozprawił się ze swoimi przeciwnikami. Przede wszystkim trzeba było usunąć tego przeklętego Rozwadowskiego, nie wystarczyło go jednak tylko zabić (to okazało się dla piłsudczyków łatwe), trzeba było jeszcze wymazać go i jego dokonania z historiografii, z pamięci narodu (Jak widać zrobili to dosyć skutecznie). Zgładzono także Zagórskiego, a represje spadły na Hallerów, Sikorskiego, Lamezana, Andersa, Malczewskiego. Usunięcie tych ludzi z armii było dla niej tragiczne. Zastąpiono ich miernotami, nie mającymi pojęcia o funkcjonowaniu nowoczesnej armii, zamkniętymi na reformy karierowiczami. Trzeba było też uporać się z opozycją. 1930 roku Piłsudski kazał uwięzić i znęcać się nad polskimi patriotami Wincentym Witosem, Wojciechem Korfantym, Aleksandrem Dubois i Hermanem Liebermannem (ci dwaj ostatni co ciekawe byli socjalistami). Dosyć intrygująco prezentuje się stosunek Piłsudskeigo do III Rzeszy, co prawda od niego wyszła idea wojny prewencyjnej, ale czy nie przemawiał przez niego Hitler, który badał grunt i reakcję na ten pomysł zachodu? Wydaje sie to bardzo prawdopodobne, zwłaszcza mając w pamieci reakcję Hitlera na śmierć Piłsudskiego. Fuhrer widział w Józefie P. swojego sojusznika. Na wieść o śmierci Piłsudskiego Hitler ogłosił w Niemczech żałobę narodową, jedyny raz oficjalnie uczestniczył w mszy świętej (za dusze zmarłego), a po zajęciu Polski w 1939 roku Wehrmacht wystawił wartę honorową przed grobem Piłsudskiego. Czy to nie mówi wszystkiego? Niestety prawda w tym kraju jest ukrywana, a historia fałszowana. O ile mój post się ukaże to proszę zanim zaczniecie wylewać na mnie kubeł pomyj zapoznajcie się z faktami, oczywiście nie z książek pisanych przez naszych w większości piłsudczykowskich historyków, ale zapoznajcie się z dokumentami, rozkazami operacyjnymi, relacjami świadków tamtych czasów, z pamiętnikami, bo to w nich leży prawda. Ja wiem, że Polacy lubią bajki i legendy, ale myślę, że warto poznać prawdę.

post z forum o2
  • 11.12.15, 02:50
    Nie do końca jest to co piszesz jest prawdą. Denikin uważał, że Cesarstwo nie jest podzielne. Nie zapewniał Piłsudskiemu nawet autonomii Królestwa Polskiego. Słusznie zatem Piłsudski nie pomógł
    Denikinowi rozgromić bolszewików ( co mogło zdecydować o losach tzw. rewolucji październikowej)
    W przeciwnym wypadku zapewne wypisywał byś swoje kwestie cyrylicą. Polityka, mój dobry odbrązowiaczu , nie ocenia się czyy jego postawa była moralna lecz czy jego posunięcia były słuszne.
    Poza tym to nie gen. Rozwadowski przeprowadził manewr " znad Wkry" lecz Piłsudski rozkazał ten
    manewr wykonać, i to on odpowiadałby za skutki podjętej decyzji ( nawet gdyby autorem planu był Rozwadowski )

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła lub ?

Zapamiętaj mnie

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.