Dodaj do ulubionych

Na dobre i na złe 2013/14

18.08.13, 00:44
j.w
--
...oczy tej małej, jak dwa błękity...
. . . . . . Rodzinka od kuchni . . . . . .
Edytor zaawansowany
 • pluskotka 18.08.13, 00:45
  Wanda miała płukanie żołądka. Adam jest wściekły na Falkowicza, że dał pacjentce leki, których nie wolno stosować. Wiki znajduje w rzeczach matki lekarstwa. Starzyński zostaje potrącony przez motocyklistę. Latoszkowie są zaniepokojeni wynikami badań profesora. Okazuje się, że mężczyzna ma białaczkę. W szpitalu pojawia się motocyklista, który skaleczył się butelką whisky. Marek pomaga Adamowi przy operacji. Krajewski jest pod wrażeniem jego profesjonalizmu. Lena podstępem zmusza męża, by przyznał się do zdrady.
  --
  ...oczy tej małej, jak dwa błękity...
  . . . . . . Rodzinka od kuchni . . . . . .
 • the_accidental 25.08.13, 12:45
  Przeglądając portal Świat seriali zobaczyłam nagłówek "Powrót Ludmiły zza grobu", ale nie było tekstu, tylko zdjęcie. Czy ktoś się orientuje, o co chodzi?
 • ami_lii 25.08.13, 18:29
  Wiem tyle że aktorka grająca rolę Ludmiły była na planie najnowszych odcinków NDiNZ. Po co, tego nie wiem. Pewnie wymyślili jakiś kolejny absurdalny wątek typu - Ludmiła żyje ale doznała amnezji. Albo że ci lekarze z Izraela tak naprawdę prowadzą dom publiczny i powiedzieli że Ludmiła nie żyje by nikt jej nie szukał. Albo Ludmiła ma dawno zaginioną siostrę bliźniaczkę! :)
 • baabeczka 25.08.13, 19:58
  Gdzies mi sie obilo,ze chodzi o siostre, nie pamitam,czy blizniaczke...
 • the_accidental 25.08.13, 21:38
  Bez sensu.
 • jagwek 25.08.13, 23:09
  Aja widziałam takie coś : klik
 • the_accidental 26.08.13, 15:16
  Czyli te sensacyjne nagłówki to tylko dla podgrzania atmosfery...
 • pluskotka 28.08.13, 18:25
  Falkowicz przyprowadza na badania pacjentkę, która jako pierwsza zażywała zalecony przez niego lek. Okazuje się, że zmiany miażdżycowe w tętnicach Anny zniknęły. Andrzej opowiada Wiktorii o badaniach klinicznych. Kobieta jest oszołomiona, gdy poznaje wyniki Anny. Informuje ją, że można przeprowadzić przeszczep nerki. Przemek złożył doniesienie do prokuratury o prowadzeniu eksperymentów medycznych przez Falkowicza. Wiki jest przerażona. Lena oskarża Agatę o rozbicie jej małżeństwa. Piotr przeprowadza trudną operację.
  --
  ...oczy tej małej, jak dwa błękity...
  . . . . . . Rodzinka od kuchni . . . . . .
 • pluskotka 02.09.13, 23:32
  Hana i Piotr przygotowują się do ślubu. Tuż przed uroczystością w urzędzie stanu cywilnego dochodzi do wypadku. Urzędniczka trafia do szpitala w Leśnej Górze. Następnego dnia w szpitalu odbywa się ceremonia zaślubin. Krzyś sugeruje, że Nina i Sambor powinni się pobrać. Rudnicka nie chce na razie myśleć o małżeństwie. Ukrywa przed Michałem, że dostała propozycję pracy w USA. Lena postanawia wziąć urlop i wyjechać do matki. Agata zostaje zwolniona z pracy. W Leśnej Górze pojawia się kolega Woźnickiej z czasów szkolnych.
  --
  ...oczy tej małej, jak dwa błękity...
  . . . . . . Rodzinka od kuchni . . . . . .
 • ami_lii 04.09.13, 21:30
  Żeby zbytnio nie spoilerować, powiem tyle : wiedziałam. Wiedziałam jaka będzie diagnoza profesora zanim oni wiedzieli. Biedny Wilson miał identyczne objawy :((( i nawet identycznie zareagował na diagnozę.


 • pluskotka 10.09.13, 21:25
  Przyjaciele zastanawiają się, jak pomóc Agacie, która ma stracić etat w Leśnej Górze. Doktor Woźnicka bierze dyżury w pogotowiu. Jednym z pierwszych pacjentów lekarki jest profesor Starzyński, który zasłabł i zranił się w głowę. Dzięki Agacie do szpitala ponownie trafia chora na SM Marta, którą operowali Hana i Piotr. Okazuje się, że kobieta musi przejść kolejną operację. Do zabiegu Sambor wyznacza Przemka i Wiktorię, bo nie chce, by posądzono go o faworyzowanie Niny. Wiktoria odkrywa, że wyniki badań matki polepszyły się. Falkowicz ma kłopoty.
  --
  ...oczy tej małej, jak dwa błękity...
  . . . . . . Rodzinka od kuchni . . . . . .
 • pluskotka 14.09.13, 13:45
  Piotr i Hana wracają z podróży poślubnej, a w szpitalu szykują się kolejne zaręczyny: Falkowicz kupuje pierścionek i oświadcza się Wiktorii. Z kolei Marek wyznaje Agacie, że postanowił jednak rozstać się z żoną. Doktor Woźnicka dostaje nową ofertę pracy: profesor Starzyński proponuje, by lekarka dołączyła do jego zespołu badawczego. Tymczasem do Leśnej Góry trafia jednocześnie trzech poważnie rannych pacjentów: dwóch policjantów i młody złodziej, który jadąc skradzionym autem, staranował blokadę i strzelał do funkcjonariuszy. Sytuację komplikuje fakt, że żona jednego z policjantów jest w zaawansowanej ciąży; gdy czeka na wynik operacji męża, zaczyna rodzić. Do szpitala przyjeżdża również brat rannego złodzieja: Kocul. Okazuje się, że mężczyzna jest dawnych znajomym Adama Krajewskiego, a kontakty młodego chirurga z półświatkiem od razu niepokoją Falkowicza.
  --
  ...oczy tej małej, jak dwa błękity...
  . . . . . . Rodzinka od kuchni . . . . . .
 • pluskotka 22.09.13, 18:55
  Pacjentką Leśnej Góry po raz kolejny zostaje Celina, która niedawno przeszła tu przeszczep płuc. Lekarze podejrzewają, że dziewczyna próbowała się zabić. Biznesmen Wywrocki, który opłacił leczenie Celiny za granicą, przyjeżdża do Leśnej Góry, by wspierać przyjaciółkę. Lekarze zajmują się także miłośnikiem zdrowego żywienia, Michałem Bąkiem, który skarży się na bóle brzucha. Okazuje się, że mężczyzna musi być jak najszybciej operowany. Ola nie chce wziąć udziału w zabiegu w obawie o swoje dziecko. Nie podaje jednak kolegom prawdziwego powodu. Van Graaf, który jako jedyny domyśla się, że dziewczyna jest w ciąży, radzi stażystce, by porozmawiała z przyszłym ojcem. Agata odwiedza instytut, w którym pracuje Starzyński, jednak tam nikt nie wie o wolnym etacie. Lekarka podejrzewa, że profesor chce z niej uczynić swoją protegowaną. Wiktoria waha się, czy przyjąć oświadczyny Falkowicza. Adam ostrzega ją, że jeśli zwiąże się z profesorem, zmarnuje sobie życie. Za to Przemek uznaje zaręczyny przyjaciółki za zdradę. Jedynie matka - tuż przed wyjazdem do Hiszpanii - namawia córkę, by dała Andrzejowi szansę.
  --
  ...oczy tej małej, jak dwa błękity...
  . . . . . . Rodzinka od kuchni . . . . . .
 • pluskotka 30.09.13, 20:30
  Pacjentem szpitala zostaje Stefan Otręba, który czeka na operację przepukliny. Żona chorego razem z dokumentacją medyczną wręcza Rudnickiej kopertę z pieniędzmi. Później oskarża Ninę o wzięcie łapówki i sugeruje lekarce, że nie zgłosi sprawy pod warunkiem, że jej mąż natychmiast trafi na salę operacyjną. Przemek zaprasza Olę na spacer nad Wisłę. Zamiast jednak dziewczynę adorować, opowiada jej o swojej miłości do Ludmiły. Klaudia podejrzewa, że Ola zamierza usunąć ciążę. Zdradza przyjaciółce, że sama kilka lat wcześniej poddała się aborcji i prosi, by przemyślała jeszcze swoją decyzję. Agata rozpoczyna pracę w klinice Starzyńskiego. Jej pierwszym pacjentem jest chory na białaczkę Bartek. Oboje szybko się ze sobą zaprzyjaźniają. Niestety choroba Bartka wciąż postępuje i chłopak czuje się coraz gorzej.
  --
  ...oczy tej małej, jak dwa błękity...
  . . . . . . Rodzinka od kuchni . . . . . .
 • skarolina 03.10.13, 23:39
  Seriale mi się mieszają - w Ndinz pół obsady Rancza - Violetka, Francesca, Kusy, Monika :D
  --
  Dzieciaki ze szkół muzycznych
 • kobieta1985 17.10.13, 19:27
  Falkowicz dowiaduje się, że grupa lekarzy ze Szwajcarii zamierza prowadzić badania nad jego lekiem. 7iO6FKj1Q97 Eksperymenty będą całkowicie legalne. Ta informacja poprawia profesorowi humor. Mimo że niedawno dostał od Wiktorii kosza, proponuje jej, by lepiej się poznali. Starzyński powierza Agacie kolejnego pacjenta Olafa (Rafał Dajbor). Lekarka odkrywa, że chory korzysta z pomocy bioenergoterapeuty niejakiego Bernarda Kowena (Karol Pocheć). Kobieta uważa terapeutę za oszusta, który naciąga ludzi na niepotrzebne koszty. Tymczasem Bernard nie ukrywa, że śliczna lekarka bardzo mu się podoba. Przemek planuje wyjazd za granicę. Chce pomagać na misji w Azji lub Afryce. Ola zaczyna staż na ginekologii pod okiem Hany. Lekarka od razu zauważa, że jej podopieczna jest w ciąży. Obie opiekują się Krystyną (Aldona Orman), która trafiła do szpitala po upadku z drabiny. Kobieta twierdzi, że spodziewa się dziecka, jednak badanie USG tego nie wykazuje.
 • kobieta1985 17.10.13, 19:29
  Tretter martwi się, że na internie brakuje personelu. 7iO6FKj1Q97 Nie może jednak zatrudnić nowego lekarza, dopóki Lena nie zdecyduje, czy wróci do pracy w leśnej Górze. Daje kobiecie tydzień na podjęcie decyzji. Dyrektor zastanawia się także, czy powinien zgodzić się na prowadzenie badań nad nowym lekiem Falkowicza. Postanawia wydać opinię po rozmowie z Wiktorią. Przemek bierze udział w ćwiczeniach poprzedzających wyjazd na misję. Na treningu poznaje Zuzę, która także przygotowuje się do zagranicznej podróży. W trakcie szkolenia instruktor Karol ma nagły atak bólu i trafia do Leśnej Góry. Adam przywozi do szpitala swoją matkę Annę, która cierpi na zapalenie uchyłków jelit. Na prośbę młodego chirurga zabieg przeprowadza Wiktoria, która wybiera na swojego asystenta Falkowicza. Podczas zabiegu profesor rozpoznaje twarz pacjentki i niechcący popełnia błąd.
 • misterni 23.10.13, 22:36
  Denerwuje mnie już ta Ola :P
  Zaraz się okaże, że Przemek się w kimś innym zakocha i wyjdzie :P
  --
  Misterni
 • mirod80 24.10.13, 12:03
  Na dobre i na złe mimo tego, że straciło kilku aktorów według mnie jest dużo ciekawsze niż kiedyś. Żebrowski wykonuje tam kapitalną robotę, z przyjemnością patrzę jak rozwija się jego postać :)
  --
  Władcy Polski - Mieszko I, Bolesław Chrobry, Kazimierz Wielki
  www.polskatradycja.pl/historia-polski.html
 • skarolina 24.10.13, 13:19
  Tak mnie wczoraj zaciekawiło - od kiedy wszyscy młodzi są na "ty" z Tretterem?
  Bo rozumiem, że Ola, która przedtem zdaje się mówiła do Leny per "pani doktor" przeszła na "ty", żeby jej (słusznie zresztą) nawrzucać.
  Ale Borys mówiący per "Stefan" trochę mnie zaskoczył.
  --
  Dzieciaki ze szkół muzycznych
 • raszefka 24.10.13, 13:30
  Tretter powiedział im "Stefan jestem", kiedy ekipa zdała speckę.
 • skarolina 24.10.13, 13:40
  Aaaa, to przespałam :)
  --
  Dzieciaki ze szkół muzycznych
 • annajustyna 24.10.13, 17:51
  I Ola nie nawrzucala lenie, a Ninie. To w ogole taka polska specyfika, ze do stazysty per ty, a dostazysty do ciebie per pan. Albo wszyscy sa na pan, albo wszyscy sie tykaja...
 • skarolina 24.10.13, 17:53
  annajustyna napisała:

  > I Ola nie nawrzucala lenie, a Ninie.

  A tak, oczywiście :) Obu nie lubię, to mi się w jedno zlały, Lenie też bym nawrzucała :D
  --
  Dzieciaki ze szkół muzycznych
 • pluskotka 24.10.13, 19:55
  Znany koszykarz Dyjas przybywa do Leśnej Góry po zaświadczenie o zdolności do uprawiania sportu. Podczas badania doktor Rogalski odkrywa, że mężczyzna ma poważne problemy z sercem. Lena podejmuje ostateczną decyzję w kwestii swego małżeństwa z Latoszkiem. Kobieta żąda rozwodu. Mąż nie chce się jednak poddawać. Falkowicz leci do Szwajcarii, by załatwić sobie nadzór nad testami nowego leku. Adam przegląda wyniki badań matki. Odkrywa, że nie jest jej biologicznym synem. Mężczyzna jest w szoku. Leczenie u Hany podejmuje pacjentka, której syn może mieć poważne wady genetyczne. Kobieta nie robiła jednak żadnych badań, będąc w ciąży. Ola niepokoi się o zdrowie własnego, jeszcze nienarodzonego dziecka.
  --
  ...oczy tej małej, jak dwa błękity...
  . . . . . . Rodzinka od kuchni . . . . . .
 • pluskotka 31.10.13, 13:36
  Konica krytykuje Klaudię, która rozpoczyna staż na oddziale ratunkowym, za nieodpowiednią do pracy biżuterię. Pomimo niefortunnego początku znajomości, po pewnym czasie rodzi się między nimi sympatia. Wspólnie pomagają starszej pacjentce, Elżbiecie, która złamała nogę. Podczas operacji okazuje się, że doszło do ostrego niedokrwienia. Matka Adama chce, by Falkowicz pomógł jej dotrzeć do syna. Krajewski próbuje tymczasem dowiedzieć się więcej na temat swojej adopcji. Wiktoria gubi pieczątkę. Obawia się, że mogła ona wpaść w niepowołane ręce i zostanie wykorzystana do fałszowania recept. Hana robi badania kontrolne u Wójcika. Okazuje się, że lekarka ma torbiel na jednym z jajowodów. Doktor Goldberg czekają również problemy w pracy. Jedna z jej pacjentek traci wzrok tuż po porodzie.
  --
  ...oczy tej małej, jak dwa błękity...
  . . . . . . Rodzinka od kuchni . . . . . .
 • skarolina 07.11.13, 20:14
  Ot, taki drobiazg - w dzień po cesarce pacjentka ma nieskazitelnie pomalowane paznokcie - do porodu trzeba mieć zmyte, malowała po porodzie?
  --
  Dzieciaki ze szkół muzycznych
 • mmk9 08.11.13, 08:01
  Godzinę po porodzie to nie (chyba, żeby mąż pomalował), ale na drugi dzień czemu miałaby nie pomalować?
 • czekolada72 08.11.13, 08:37
  skarolina napisała:

  > Ot, taki drobiazg - w dzień po cesarce pacjentka ma nieskazitelnie pomalowane p
  > aznokcie - do porodu trzeba mieć zmyte,
  Pierwsze slysze....
  --
  Nigdy sie nie tłumacz - przyjaciele tego nie potrzebują, a wrogowie i tak nie uwierzą - M. Twain
  Co należy zrobić po upadku? To, co robią dzieci: podnieść się - A. Huxley
  "Ja kur.. nie wejdę? Ja?". - Artur Hajzer
  61
 • klaczmorska 08.11.13, 20:39
  Trzeba trzeba,
  a jak przyjmuja do szpitala to w razie czego pielegniarki maja zmywacz :)
 • monia515 08.11.13, 21:25
  Zależy gdzie. W moim szpitalu nie trzeba.
 • jowita771 10.11.13, 06:43
  Widocznie niedouczeni albo mają w dupie, czy zdążą pacjentkę uratować w razie problemów.
  --
  wraz z osiągnięciem pozycji pt. żona, kobieta nabywa +30 kg, zamienia seksy look na rozciągniętą podomkę, ma wałki na głowie i monotonnie brzęczy kup ziemniaki, kup ziemniaki. /triss_merigold6/
 • annajustyna 10.11.13, 09:25
  Tak samo jak glupoty, ze badanie w 12 tygodniu najwazniejsze - po pierwsze tak naparwde miarodajne jest w 11. tygodniu, po drugie latwo sie przy nim pomylic, po trzecie test PAPP-a to tylko statystyka i chyba robi sie go standardowo w PL, aby latwiej bylo ciezarna na droga amniopunkcje namowic :/. Najwazniejsze USG to tzw. polowkowe, bo wtedy wychodza wady, ktore ewentualnie mozna by leczyc jeszcze w lonie matki badz od razu po porodzie.
 • czekolada72 10.11.13, 10:28
  A co ma lakier do mozliwosci uratowania zycia???
  --
  Nigdy sie nie tłumacz - przyjaciele tego nie potrzebują, a wrogowie i tak nie uwierzą - M. Twain
  Co należy zrobić po upadku? To, co robią dzieci: podnieść się - A. Huxley
  "Ja kur.. nie wejdę? Ja?". - Artur Hajzer
  61
 • skarolina 10.11.13, 10:36
  W czasie operacji (nie tylko cesarek, ale np. usuwania zębów w pełnej narkozie) zasinienie paznokci jest jednym z objawów niewłaściwej saturacji - pomalowanie paznokci uniemożliwia ich obserwację.
  --
  Dzieciaki ze szkół muzycznych
 • czekolada72 10.11.13, 12:42
  Przyjmuje do wiadomosci Twoje info, ale nie przekonalas mnie - sama nie pamietam czy miallm pomalowane, ale spedzilam mnostwo czasu na porodowce, i nie przypominam sobie, by komukolwiek zmywano paznokcie. Zastanawia mnie takze czy gdy jest natychmiastowa operacja ratujaca zycie - np kobierta z wypadku - faktycznie ktokolwiek ma czas na zmywanie jej paznokci?
  --
  Nigdy sie nie tłumacz - przyjaciele tego nie potrzebują, a wrogowie i tak nie uwierzą - M. Twain
  Co należy zrobić po upadku? To, co robią dzieci: podnieść się - A. Huxley
  "Ja kur.. nie wejdę? Ja?". - Artur Hajzer
  61
 • skarolina 10.11.13, 13:03
  W przypadku natychmiastowej operacji ratującej życie pacjenta się już nie obserwuje, tylko podłącza do aparatury monitorującej, wtedy nie ma znaczenia, jakiego koloru ma paznokcie zapewne.

  Natomiast przed zabiegami planowanymi niemalowanie paznokci jest zalecane, o proszę, pierwsze z brzegu wyguglane przykłady

  www.mml.com.pl/dla-pacjentow/przygotowanie-do-zabiegu/
  www.lukasza.pl/przygotowanie-przed-operacja
  webcache.googleusercontent.com/search?q=cache:l59GApBGnsUJ:www.pwsz.nysa.pl/instytyty/pielegniarstwo/chirurgia/przygotowanie_do_operacji.doc+&cd=8&hl=en&ct=clnk&gl=pl
  To wszystko strony szpitali, tak więc nie mój wymysł :)
  --
  Dzieciaki ze szkół muzycznych
 • skarolina 10.11.13, 13:04
  A przypominam, bohaterka odcinka miała planowaną cesarkę, nie na cito.
  --
  Dzieciaki ze szkół muzycznych
 • czekolada72 10.11.13, 16:46
  Ok wszystko sie moglo zmienic ;)
  --
  Nigdy sie nie tłumacz - przyjaciele tego nie potrzebują, a wrogowie i tak nie uwierzą - M. Twain
  Co należy zrobić po upadku? To, co robią dzieci: podnieść się - A. Huxley
  "Ja kur.. nie wejdę? Ja?". - Artur Hajzer
  61
 • bizuerat 10.11.13, 18:01
  Znam babkę, która tuż po porodzie kazała sobie przynieść szminkę, bo chciała ładnie wyglądać na zdjęcia na facebooka :)
 • annajustyna 10.11.13, 18:04
  Ja mialam szminke ze soba! I podklad, by w miare szybko ladnie wygladac (moja cera pod koniec nie byla zbyt ciekawa). A ze mialam lozko tuz przy lazience, to problemu z jako takim ogarnieciem sie nie bylo ;). Dziewczyny, zeby tylko takie problemy byly :D.
 • scoutek 15.11.13, 13:52
  znam taką jedną, która przed pójściem do szpitala na planowany zabieg nasmarowała się samoopalaczem, by tak blado nie wyglądać
  nie przewidziała tego, że jak po zabiegu ciało jej zblednie generalnie to kolor opalenizny także i wyglądała jakby dostała żółtaczki i dookoła zapanował niezły zamęt, zanim się wszystko nie wyjaśniło
  ale była żółta przez kilka dni

  a lakiery zwykle zmywają (lub każą zmyć), bo kolor pod paznokciem jest jedną z pierwszych rzeczy, która mówi o kłopotach z krążeniem


  --
  z każdym dniem mojego życia nieuchronnie rośnie liczba tych, którzy mogą mnie pocałować w d.....
  moviemovie.blox.pl
 • lilith76 13.11.13, 14:20
  Zastanawia mnie takze czy gdy je
  > st natychmiastowa operacja ratujaca zycie - np kobierta z wypadku - faktycznie
  > ktokolwiek ma czas na zmywanie jej paznokci?

  Tak. Lata temu moja koleżanka została przywieziona potrzaskana z wypadku samochodowego. Na IP cieli jej sukienkę nożyczkami i zmywali szybko paznokcie, co ją wtedy strasznie wkurzało :)


  --
  W Ameryce każdy może być prezydentem. To już takie ryzyko bycia Amerykaninem. Adlai Stevenson
 • annajustyna 13.11.13, 17:36
  A jakby miala tipsy?
 • czekolada72 13.11.13, 18:50
  Albo lakier hybrydowy??
  --
  Nigdy sie nie tłumacz - przyjaciele tego nie potrzebują, a wrogowie i tak nie uwierzą - M. Twain
  Co należy zrobić po upadku? To, co robią dzieci: podnieść się - A. Huxley
  "Ja kur.. nie wejdę? Ja?". - Artur Hajzer
  61
 • baabeczka 14.11.13, 18:57
  Piknik na trawniku Przed domem mnie nie rozbawił, raczej zasmucil...dokąd zmierza serial?
 • eo_wina 14.11.13, 21:13
  Przed jakim domem? Przecież przed szpitalem leżeli ;-)
  --
  Ciężko jest żyć lekko ...
 • annajustyna 15.11.13, 12:25
  Gdzie, kto lezal?
 • misterni 15.11.13, 00:15
  klaczmorska napisała:

  a jak przyjmuja do szpitala to w razie czego pielegniarki maja zmywacz :)

  Moje chyba nie miały, bo nie zmyły ;)


  --
  Misterni
 • annajustyna 15.11.13, 12:25
  A moze mialas bezbarwny i nie zauwazyly?
 • kobieta1985 16.11.13, 19:11
  Hana zgadza się na usunięcie torbieli. 7iO6FKj1Q97 Na sali operacyjnej o mały włos nie dochodzi do tragedii. Podczas zabiegu do pomieszczenia zakrada się chłopiec, który niechcący powoduje awarię prądu. Falkowicz umawia się na wieczór z Wiktorią, by porozmawiać o badaniach nad nowym lekiem. Wyraźnie jednak daje swojej rozmówczyni do zrozumienia, że to tylko pretekst i liczy z jej strony na coś więcej. Adam jakiś czas temu dostał zawiadomienie z prokuratury i teraz obawia się aresztowania. Młody chirurg, by uniknąć przesłuchania, zdobywa fałszywe zwolnienie lekarskie. W międzyczasie kłóci się z Consalidą. Podejrzewa, że to właśnie ona złożyła donos na niego i profesora

 • kobieta1985 16.11.13, 19:12
  Hana i Piotr wybierają się na romantyczny wyjazd. 7iO6FKj1Q97 W hotelu, w którym się zatrzymali, dochodzi do wypadku. Damian (Dariusz Karpiński), miłośnik kulturystyki, podczas miłosnych igraszek z żoną (Ewelina Gnysinska) doznaje urazu i trafia do szpitala w Leśnej Górze. Zespół lekarzy diagnozuje u niego naderwanie mięśnia. Wychodzi także na jaw, że Damian jest hermafrodytą. Wiktoria przegląda za Adama dokumenty z USC. Okazuje się, że biologiczni rodzice chirurga nie żyją. Doktor Consalida domyśla się, że chłopak jest krewnym Falkowicza. Lekarka ukrywa jednak tę informację przed swoim kolegą, ale dzień później próbuje pomówić o tym z profesorem. Pogotowie przywozi do szpitala ofiary wypadku samochodowego: Tadeusza (Bogusław Suszka) i jego córkę Nataszę (Katarzyna Sawczuk), uczennicę szkoły baletowej. Wiktoria obiecuje dziewczynie, że dołoży starań, by uratować jej zmiażdżoną stopę. Niestety, nie udaje się dotrzymać słowa. Na domiar złego lekarka staje się celem ataku - przed szpitalem zamaskowany napastnik oblewa ją kwasem
 • kroliczyca80 17.11.13, 12:06
  Matko i córko, w jednym odcinku hermafrodyta, amputacja i kwas, cóż za dramatyczna kumulacja :D
  --
  kot szatana
 • annajustyna 17.11.13, 12:27
  Kwasem?! Miejmy nadzieje, ze takim jak Kube, czyli bez nastepstw :(.
 • misterni 19.11.13, 00:15
  do popisu Falkowiczowi. Będzie się nią opiekował czule, uruchomi wszystkie swoje znajomości, żeby Wiki dostała się do najlepszego chirurga plastyka i zdobędzie wreszcie jej serce ;).
  I tu nie wiem co się zdąży, bo nie potrafię rozgryźć faceta, czy on faktycznie tę Wiki kocha, czy to jakaś jego kolejna gra ;)
  --
  Misterni
 • misterni 19.11.13, 00:18
  misterni napisała:

  I tu nie wiem co się zdąży,

  Rany, zdarzy przecież ;)

  --
  Misterni
 • misterni 19.11.13, 00:20
  annajustyna napisała:

  A moze mialas bezbarwny i nie zauwazyly?

  Nie, miałam kolorowy, ale tylko na palcach u stóp, może uznały że brak lakieru na palcach u rąk wystarczy?


  --
  Misterni
 • annajustyna 19.11.13, 17:08
  U stop sie nie liczy.
 • toxicity1 19.11.13, 22:00
  Rzeczywiście - u stóp się nie liczy.
  Ja w czasie zabiegu chirurgicznego dodatkowo miałam skarpetki.
  Za to paznokcie u rąk - saute.
 • annajustyna 19.11.13, 17:09
  Widac serial tak bardzo od zycia nie odbiega ;).
 • pluskotka 22.11.13, 13:43
  Adam opiekuje się poparzoną Wiktorią. Na szczęście obrażenia są niegroźne. Tymczasem policja przesłuchuje podejrzanych. Okazuje się, że z laboratorium Kingi zginął pojemnik z kwasem. Kobieta nie umie wytłumaczyć, jak do tego doszło. Z kolei Tadeusz, ojciec Nataszy, której Consalida musiała amputować część stopy, nie ukrywa, że czuje do lekarki niechęć. Wkrótce przed szpitalem dochodzi do kolejnego niebezpiecznego incydentu. W drodze do pracy Wiki prawie zostaje potrącona przez samochód. Kierowcą jest Zygmunt, jeden z byłych pacjentów Leśnej Góry. Lena po długiej nieobecności w końcu zjawia się w domu. Okazuje się, że wróciła tylko po to, by ustalić z mężem warunki rozwodu. Latoszek wciąż nie traci jednak nadziei, że uda mu się odzyskać żonę. Zabiera ukochaną na romantyczną wycieczkę.
  --
  ...oczy tej małej, jak dwa błękity...
  . . . . . . Rodzinka od kuchni . . . . . .
 • pluskotka 04.12.13, 15:02
  Wiktoria spotyka w windzie Tadeusza, który prosi ją o rozmowę w cztery oczy. Kobieta zaprasza go do swojego gabinetu. W tym czasie Adam wzywa policję i szuka przyjaciółki w całym szpitalu. Pod opiekę lekarzy trafia ich koleżanka Kinga, która w Leśnej Górze jest patomorfologiem. Okazuje się, że dziewczyna próbowała popełnić samobójstwo i połknęła groźną mieszankę leków. W szpitalu wraz z Zuzą zjawia się Przemek. Chłopak zabiera nową przyjaciółkę do swojego pokoju w hotelu. Gdy spędza z Zuzą miłe sam na sam do drzwi puka Ola, która pragnie mu powiedzieć, że jest w ciąży. W gabinecie Hany zjawia się Krystyna. Kobieta pragnie zajść w ciążę, ale nie chce przyprowadzić do lekarki swojego partnera. Doktor Goldberg nie podejmie się terapii, jeśli mężczyzna nie wykona badania na płodność. Kilka godzin po rozmowie Krystyna wraca do szpitala. Oskarża lekarkę o to, że zniszczyła jej związek.
  --
  ...oczy tej małej, jak dwa błękity...
  . . . . . . Rodzinka od kuchni . . . . . .
 • lilith76 07.12.13, 00:32
  Chłopak zabiera nową przyjaciółkę do swojego pokoju w hotel
  > u. Gdy spędza z Zuzą miłe sam na sam do drzwi puka Ola, która pragnie mu powied
  > zieć, że jest w ciąży.

  W życiu prawdziwych ludzi, panna miałaby już 1000 okazji by powiedzieć prawdę. Ale nie w serialu.

  --
  W Ameryce każdy może być prezydentem. To już takie ryzyko bycia Amerykaninem. Adlai Stevenson
 • pluskotka 09.12.13, 17:45
  Wiktoria unika sali operacyjnej i nie bierze udziału w zabiegach. Jej zachowanie niepokoi Sambora i Trettera. Proszą o konsultację doktora Dryla (Piotr Stramowski). W szpitalu pojawia się naukowiec Leszek (Michał Żurawski). Mężczyzna wypytuje o Consalidę. Okazuje się, że chce z nią porozmawiać o prowadzonych przez Falkowicza badaniach nad nowym lekiem. Zdradza lekarce, że wcześniej pracował nad identycznym medykamentem. Agata zamartwia się o jednego ze swoich pacjentów, Olafa. Chłopak nie stawia się na badania kontrolne, co w jego przypadku może mieć katastrofalne konsekwencje. Gdy w końcu chory trafia na oddział, jego stan jest krytyczny. Woźnicka po raz kolejny musi walczyć o życie chłopaka. Do Leśnej Góry zostaje przyjęta także Kamila. Dziewczyna cierpi na kłopotliwą dolegliwość - jest uczulona na swojego partnera. Hana próbuje rozwiązać problem pary.
  --
  ...oczy tej małej, jak dwa błękity...
  . . . . . . Rodzinka od kuchni . . . . . .
 • sajgonetka 28.12.13, 18:41
  obejrzałam odcinek,
  i zastanawiam się, skąd są meble w pokoju dziennym u Agaty i Witkorii?
  najbardziej mnie interesuje długa komoda pod dwoma obrazami..
  ktoś wie? widział? w sieci można obejrzeć??
 • misterni 10.12.13, 00:08
  lilith76 napisała:

  W życiu prawdziwych ludzi, panna miałaby już 1000 okazji by powiedzieć prawdę.
  Ale nie w serialu.


  Zgadza się. Ten wątek jest absurdalny i irytujący.  --
  Misterni
 • kanna 22.12.13, 22:52
  jest uczulona na swojego partnera
  jak zrozumiałam, tylko na jego spermę
  --
  Jak można taką podłą być i mieć tak ładny biust
 • lilith76 23.12.13, 21:24
  Było też o lateksie.
  Czekałam tylko na hasło, że jest uczulona na zarodek i dylematy.

  --
  Istnieje cienka linia między łowieniem ryb a staniem na brzegu jak idiota. Steven Wright
 • lilith76 23.12.13, 21:25
  Przypomniało mi się, że na lateksie świat prezerwatyw się nie kończy, ale skoro jest uczulona na wszystko.

  --
  Wschody słońca są owszem całkiem niczego kiedy podejść do nich powoli od strony poprzedniej nocy ale zetknięcie się z takim wschodem słońca nos w nos od strony bieżącego poranka jest rzeczą zupełnie nieznośną. Gertruda Stein
 • misterni 21.12.13, 11:58
  Leszek Wawrzyniak znów odwiedza szpital i spotyka się z Falkowiczem. Okazuje się, że przed laty obaj wspólnie pracowali nad nowym lekiem na stwardnienie rozsiane, ale wynaleziona przez nich cząsteczka nie była stabilna. Leszek próbuje również porozmawiać z Wiktorią i kierownikiem badań - Rogalskim, ale profesor mu to uniemożliwia. W dodatku, Falkowicz ostrzega doktor Consalidę, że naukowiec leczy się psychiatrycznie i może być niebezpieczny. Do szpitala trafia Wojtek - chłopak, który zatruł się grzybami. Adam walczy o jego życie, ale pacjent potrzebuje przeszczepu wątroby.
  --
  Misterni
 • pluskotka 01.01.14, 16:35
  Przemek pakuje się przed wyjazdem na misję i - za radą Zuzy - urządza wyprzedaż swoich rzeczy. A przyjaciele szykują dla chirurga pożegnalną imprezę. Tymczasem Wiktoria zdradza koledze, że Ola jest w ciąży - nieświadoma, że to właśnie on jest ojcem. A młoda stażystka nagle źle się czuje i traci przytomność. Do szpitala zgłasza się Lucjan kierowca limuzyny, który skarży się na ostry ból brzucha. Klaudia ma na dyżurze mnóstwo pracy i zgadza się, by mężczyzna wrócił na badania dopiero następnego dnia. A wtedy pacjent trafia do Borysa, który diagnozuje zator. Okazuje się, że konieczna jest natychmiastowa operacja - inaczej jelito chorego obumrze. A Klaudia, wypuszczając Lucjana do domu, popełniła groźny błąd. Tymczasem Falkowicz robi wszystko, by na nowo zawrócić w głowie Kindze. Chirurg chce zapewnić sobie jej milczenie i w końcu bierze z laborantką potajemny, kameralny ślub. Profesor podstępem wprasza się też na spotkanie Marka z przedstawicielami koncernu ze Szwajcarii. I odkrywa, że zagraniczni partnerzy - bojąc się skandalu - wcale nie cieszą się na jego widok.
  --
  ...oczy tej małej, jak dwa błękity...
  . . . . . . Rodzinka od kuchni . . . . . .
 • annajustyna 09.01.14, 14:15
  Nie rozumiem 2 rzeczy: jak to przeszczep od osoby zyjacej i niespokrewnionej? I jak to wyrok ponad 15 lat za pobicie ze skutkiem smiertelnym?
 • misterni 10.01.14, 00:16
  Z punktu widzenia medycznego można pobrać fragment wątroby od osoby żyjącej do przeszczepu. Cała reszta to normalne absurdy na potrzeby fabuły ;)
  --
  Misterni
 • annajustyna 10.01.14, 12:51
  Z medycznego jak najbardziej, ale polskie prawo przeciez tego zabrania (vide przypadek malej Andzeliki)?
 • pluskotka 03.02.14, 17:31
  Przemek rezygnuje z wyjazdu na misję. Postanawia zostać w Polsce i zaopiekować się Olą. Jego miejsce zajmuje Latoszek. Zapała boi się, że jego dziecko może urodzić się chore, gdyż w czasie ciąży Ola zachorowała na cukrzycę. Z powodu wyjazdu Witek bierze w pracy dłuższy urlop, więc posadę szefa interny przejmuje tymczasowo doktor Rogalski. Jedną z pierwszych decyzji Marka jako ordynatora oddziału jest przywrócenie do pracy w szpitalu Agaty. W tym czasie Klaudia zajmuje się nowym pacjentem, Januszem, który prowadzi biuro matrymonialne. Mężczyzna na co dzień ma do czynienia z osobami, które szukają swoich drugich połówek, więc jest wyczulony na tym punkcie. Gdy zauważa, jak stażystka zerka na Konicę, radzi dziewczynie, by w końcu spróbowała się z chirurgiem umówić na randkę.
  --
  ...oczy tej małej, jak dwa błękity...
  . . . . . . Rodzinka od kuchni . . . . . .
 • pluskotka 03.02.14, 17:32
  Agata świętuje z Wiktorią swój powrót do Leśnej Góry. Na spotkaniu doktor Consalida przesadza z alkoholem i w środku nocy dzwoni do Falkowicza. Mimo późnej pory profesor natychmiast przyjeżdża do klubu i odwozi pijaną kobietę do hotelu. Nie wie, że z ukrycia obserwuje go Kinga. Następnego dnia zazdrosna żona zaczepia rywalkę w pracy i mówi zaskoczonej Wiktorii o tym, że ona i Falkowicz wzięli sekretny ślub. Z kolei Agata wracając samotnie z klubu także nie uniknęła bez kłopotów. Na ulicy zauważa zapłakaną dziewczynę, Lucynę, która gwałtownie wysiada z jednego z aut. Lekarka zauważa, że młoda kobieta ma poszarpane ubranie. Od razu wzywa karetkę, gdyż podejrzewa, że mogło dojść do próby gwałtu.
  --
  ...oczy tej małej, jak dwa błękity...
  . . . . . . Rodzinka od kuchni . . . . . .
 • pluskotka 03.02.14, 17:33
  W szpitalu znów pojawia się Kocul, tym razem z kolegą - ciężko rannym w nogę. Bandyta szantażuje Adama i zmusza, by przeprowadził nielegalną operację? Jednak Falkowicz, by ochronić brata, postanawia wykonać zabieg sam. Tymczasem Kinga znajduje testament napisany przez męża - i odkrywa, że profesor cały majątek zapisał właśnie Krajewskiemu. Agata zauważa, że Tretter ma problem z koordynacją ruchów. Mimo początkowych oporów, dyrektor zgadza się, by w szpitalu wykonano mu tomografię mózgu - a wyniki są tak złe, że koledzy wzywają na konsultację neurologa. Przemek idzie z Olą na spotkanie z położną, a później zabiera dziewczynę na pierwszą oficjalną randkę. Tymczasem media podają informację o walkach w Afryce - w rejonie, do którego wyjechali Zuza i Latoszek. Na miejscu mogli zginąć cudzoziemcy i nie wiadomo, czy lekarze z misji są bezpieczni.
  --
  ...oczy tej małej, jak dwa błękity...
  . . . . . . Rodzinka od kuchni . . . . . .
 • annajustyna 09.03.14, 20:44
  A co z watkiem romansu Wiki i Adama? Ja obstawiam, ze Wiki postawnowi sie zachowywac jakby nic sie nie stalo i bedzie Adama konsekwentnie unikac. Ot, co.
 • nioma 10.03.14, 15:01
  ale jaki romans? po prostu poszli razem do łózka i tyle.
  do romansu to jeszcze daleko
  --
  fan page Pawła Wszołka
  www.facebook.com/WszolekPawel
 • pluskotka 10.03.14, 19:37
  Lena przyjeżdża do Leśnej Góry, by rozmówić się z Latoszkiem. Dopiero od kolegów dowiaduje się, że mąż wyjechał na misję do Afryki. Tymczasem okazuje się, że Witek wrócił do Polski. Mężczyzna jest ciężko ranny. Van Graaf wypytuje Falkowicza o Młodego, którego razem operowali. Interesuje go adres pacjenta, data urodzenia i okoliczności, w jakich doszło do urazu. Podejrzewa, że profesor coś przed nim ukrywa. Kocul w obawie, że dociekliwy lekarz sprowadzi na nich kłopoty, próbuje zmusić Falkowicza, by jak najszybciej wypisał Młodego ze szpitala. Agata idzie z Wiki do centrum handlowego. Razem ratują życie mężczyźnie, który w czasie zakupów dostał zawału serca. Przy okazji poznają dziennikarza zbierającego materiały do nowego programu o udzielaniu pierwszej pomocy. W tym czasie do szpitala w Leśnej Górze trafia mężczyzna, który uległ wypadkowi w browarze. Chirurdzy muszą usunąć z ciała pacjenta kilkadziesiąt odłamków szkła.
  --
  ...oczy tej małej, jak dwa błękity...
  . . . . . . Rodzinka od kuchni . . . . . .
 • pluskotka 10.03.14, 19:37
  Wanda przyjeżdża w odwiedziny do córki i gdy słyszy o ślubie Falkowicza, jest załamana, bo obawia się, że Wiktoria po prostu nie umie ułożyć sobie życia. Tymczasem doktor Consalida, po ciężkim dniu z matką, decyduje się na szalony wieczór w towarzystwie Adama, po którym razem lądują w sypialni. Leszek Wawrzyniak wraca do Leśnej Góry i znów nachodzi Falkowicza, pewny, że lekarz ukradł jego pomysł i nadal pracuje nad cząsteczką, którą przed laty razem stworzyli. Profesor jednak wszystkiemu zaprzecza i niemal wygania "intruza" z gabinetu. Marek wybiera się na kongres kardiologiczny do Nałęczowa, gdzie spotyka Dorotę i poznaje Krzysztofa, jej nowego adoratora. A kilka godzin później do uzdrowiska przyjeżdża też Agata i na zaproszenie Rogalskiego decyduje się zostać w Nałęczowie na noc.
  --
  ...oczy tej małej, jak dwa błękity...
  . . . . . . Rodzinka od kuchni . . . . . .
 • pluskotka 10.03.14, 19:38
  Adam uparcie proponuje Wiktorii "powtórkę" z namiętnej nocy. A gdy lekarka odmawia, oskarża ją o to, że przespała się z nim tylko, by zemścić się na Falkowiczu - za co dostaje od ukochanej w twarz. Do Leśnej Góry powraca Paula. Dziewczyna jest już w zaawansowanej ciąży i mocno krwawi - a Hana znów walczy o życie jej i dziecka. Leczenie Pauli utrudnia jednak Krystyna - kobieta, która opłacała wydatki przyszłej matki podczas ciąży, a teraz zamierza ominąć procedury adopcyjne i zgłosić dziecko jako własne. Krystyna żąda, by Paula opuściła szpital i urodziła w domu, jednak doktor Goldberg ostro się jej przeciwstawia. Z kolei Falkowicz wykonuje trudną operację: razem z Niną usuwa gwóźdź wbity w głowę jednego z pacjentów. Kinga umawia się tymczasem ze swoim ojcem - i jest wściekła, gdy mąż dociera na spotkanie z teściem spóźniony.
  --
  ...oczy tej małej, jak dwa błękity...
  . . . . . . Rodzinka od kuchni . . . . . .
 • pluskotka 10.03.14, 19:39
  Adam, wspólnie z Wiktorią, prowadzi kontrolne badania chorych, którzy testują nowy lek. A jedna z pacjentek - Anna - tuż po przyjeździe do szpitala pada ofiarą kradzieży. Leszek Wawrzyniak wyrywa kobiecie torebkę i zabiera próbkę leku. Po porodzie stan Pauli wciąż jest ciężki. Dziewczyna ma krwotok i Hana, ratując jej życie, musi wykonać kolejną operację. Tymczasem Ola - wbrew protestom Przemka - wraca do pracy w szpitalu, by dokończyć staż. A jej pierwszą pacjentką zostaje celebrytka i modelka Magda. Lekarka podejrzewa, że chora cierpi na anoreksję. Problem Magdy okazuje się jednak bardziej skomplikowany.
  --
  ...oczy tej małej, jak dwa błękity...
  . . . . . . Rodzinka od kuchni . . . . . .
 • pluskotka 10.03.14, 19:40
  Beata - pacjentka, której lekarze musieli usunąć jelito - ma poważne komplikacje. Antybiotyk nie działa i stan chorej gwałtownie się pogarsza. W szpitalu zjawia się też Teresa - sąsiadka Klaudii, którą operuje Konica. Po udanym zabiegu, Rafał zaprasza stażystkę na wieczór w restauracji. A dziewczyna robi wszystko, by go oczarować. Wiktoria poznaje jedną z byłych dziewczyn Adama, która twierdzi, że? Krajewski jest ojcem jej dziecka. Tymczasem Sambor odkrywa, że doktor Consalida została zaproszona do konkursu na ordynatora chirurgii w Gorzowie - i ma pretensje, że to przed nim ukryła. Leszek Wawrzyniak spotyka się z Falkowiczem - i oznajmia, że wie, na czym polega "przekręt" ze Szwajcarami. A profesor ulega szantażowi i chce zapłacić za jego milczenie. Obaj mężczyźni szybko jednak zaczynają się kłócić, a po chwili dochodzi do groźnej eksplozji.
  --
  ...oczy tej małej, jak dwa błękity...
  . . . . . . Rodzinka od kuchni . . . . . .
 • pluskotka 10.03.14, 19:41
  Okazuje się, że Kinga zabrała męża z miejsca wybuchu - tak, by uniknął spotkania z policją. A Falkowicz ma po wypadku poważne problemy z pamięcią. Wiktoria umawia się na rozmowę w sprawie pracy w Gorzowie i zgadza się, by na spotkanie zawiózł ją dawny kolega - Tomasz Rzepecki - którego spotyka przypadkiem w Leśnej Górze. W drodze dochodzi jednak do groźnego wypadku: doktor Consalida nieświadomie zjada truciznę. Paula szykuje się do wyjścia ze szpitala. Dziewczyna nie radzi sobie jednak z opieką nad noworodkiem i w końcu postanawia podrzucić dziecko Hanie. Tymczasem na oddział trafia Maryla - kobieta, która zaszła w ciążę, by ratować chorą na białaczkę córkę.
  --
  ...oczy tej małej, jak dwa błękity...
  . . . . . . Rodzinka od kuchni . . . . . .
 • pluskotka 18.03.14, 19:45
  Hana nie chce zgłaszać porzucenia dziecka przez Paulę na policję. Doktor Consalida ma nadzieję, że młoda matka powróci i zdecyduje się na adopcję ze wskazaniem. A Paula ma plan, dzięki któremu chce na noworodku sporo zarobić. Policja zaczyna interesować się Falkowiczem - i jego kontaktami z Leszkiem Wawrzyniakiem. Tymczasem do Leśnej Góry przyjeżdża ze Szwajcarii Karen Zamenhoff wraz ze swoim asystentem Krisem. Przedstawiciele koncernu od razu umawiają się na spotkanie z profesorem - a Falkowicz otwarcie przyznaje, że wie, dlaczego nowy lek przestał nagle działać... Adam szuka z kolei pomocy u Wiktorii - i prosi o próbkę preparatu, który przyjmuje jej matka. Do Leśnej Góry powraca także Laura - "panna Lazania", z którą flirtował kiedyś Borys. Tym razem dziewczyna jest już szczęśliwą mężatką. Nadal ma jednak problem z otyłością, a w szpitalu jej stan gwałtownie się pogarsza.
  --
  ...oczy tej małej, jak dwa błękity...
  . . . . . . Rodzinka od kuchni . . . . . .
 • pluskotka 18.03.14, 19:46
  Hana wciąż opiekuje się dzieckiem Pauli i jest gotowa zapłacić za adopcję. Dziewczynka zaczyna jednak chorować - ma wysoką gorączkę, nie reaguje na leki i doktor Godberg obawia się, że mała będzie musiała trafić do szpitala. Wiktoria znów spotyka się z Tomaszem i zaprasza przyjaciela na romantyczny wieczór do swojego pokoju. A w hotelu oboje "przyłapuje" Adam. Doktor Rogalski namawia z kolei Agatę na wspólny wyjazd do Sopotu, na kolejną konferencję medyczną. A Dorota, gdy dowiaduje się o planach męża, wybucha zazdrością. Tymczasem w szpitalu pojawia się nowy pacjent: ekscentryczny podróżnik i znany fotograf Roman Berger. Mężczyźnie towarzyszy córka Emilia, a Wiktoria odkrywa, że dziewczyna jest bliską koleżanką Blanki.
  --
  ...oczy tej małej, jak dwa błękity...
  . . . . . . Rodzinka od kuchni . . . . . .
 • pluskotka 18.03.14, 19:47
  Ola wprowadza się do Przemka do hotelu i razem z Klaudią przystępuje do Lekarskiego Egzaminu Państwowego. Obie stażystki na egzaminie spotykają swojego dawnego wykładowcę: Janka. A Olę czeka tego dnia dodatkowa "niespodzianka": poród przed terminem. W Leśnej Górze trudne chwile przeżywa także pielęgniarka Iza. Jej mąż trafia do szpitala jako pacjent i okazuje się, że konieczna jest natychmiastowa operacja. Z kolei Adam - po przebadaniu próbki, którą dostał od Wiktorii - odkrywa, że "stary" lek Falkowicza ma inny skład niż preparat, który chirurg sprzedał firmie ze Szwajcarii. A profesor ma niemiłe spotkanie: z bokserem, który próbuje ściągnąć od niego zaległy dług. Sytuację Falkowicza pogarsza fakt, że lekarz nie wie, który z jego licznych wrogów mógł bandytę opłacić - i o który dług może chodzić.
  --
  ...oczy tej małej, jak dwa błękity...
  . . . . . . Rodzinka od kuchni . . . . . .
 • misterni 21.03.14, 16:16
  Falkowicza nam skasują? :>
  --
  Misterni
 • skarolina 21.03.14, 16:21
  misterni napisała:

  > Falkowicza nam skasują? :>

  Oby. Im szybciej, tym lepiej :P
  --
  Dzieciaki ze szkół muzycznych
 • annajustyna 21.03.14, 22:38
  No cos Ty, taka "piekna", wyrazista postac...
 • misterni 03.04.14, 14:20
  pluskotka napisała:

  doktor Consalida nieświadomie zjada truciznę.

  Ten wątek jest zbyt odjechany nawet jak na ten serial ;)
  I jak oni znaleźli tę babcię, że ją odratowali? Nie zauważyłam, żeby podawała im adres.


  --
  Misterni
 • ami_lii 03.04.14, 19:47
  To małe dzieci wiedzą że nie należy brać NICZEGO od nieznajomych a doktor Consalida nie wie? Kłopoty było czuć na kilometr! :))) Chociaż obstawiałam coś groźniejszego od zwykłych wilczych jagódek :P Teraz tylko pytanie, co to za babunia była? Rodzina jakiegoś pacjenta z urazem do Wiktorii? Bo w wersję że to był najzwyklejszy zbieg okoliczności to mi ciężko uwierzyć :P
 • misterni 03.04.14, 23:38
  No ale przecież babunia też te jagodzianki zjadła, wyraźnie było to powiedziane, że ledwo zdążyli ją odratować i że nie zdążyła wnuków otruć, i że całe szczęście, że Consalida się otruła, bo inaczej babcia pewnie całą rodzinę by tymi bułami nakarmiła. ;)
  Tylko jak tę babcię znaleźli się pytam? ;)
  --
  Misterni
 • emwu55 04.04.14, 07:23
  normalnie akcja jak z Królewny Śnieżki z zatrutym jabłkiem. A za krasnoludka w wersji pojedynczej robił Ryszard z Aleksa. A babcię znaleźli, bo tylko jedna nad tym jeziorem ma niesprawny rower, znakowany przez policję i wszyscy wiedzą w okolicy, że ona się często przewraca.
 • lilith76 04.04.14, 12:50
  Ja tam, gdy mnie miła staruszka częstuje bułeczką, to jem :)
  Też mnie zaintrygowało, jak oni tą babcię znaleźli.
  Doktor Consolida miała narkotyczny odlot niczym po pejotlu. Wiemy, że wtedy człowiek wyrusza w nieznane sobie rejony, mroczne zakamarki swojej duszy, odkrywa nieznane pokrywy jaźni. Co odkryła doktor? Domek na południu Hiszpanii, drzewko pomarańczowe i życie rodzinne :) To takie słodkie :)

  --
  Wschody słońca są owszem całkiem niczego kiedy podejść do nich powoli od strony poprzedniej nocy ale zetknięcie się z takim wschodem słońca nos w nos od strony bieżącego poranka jest rzeczą zupełnie nieznośną. Gertruda Stein
 • baabeczka 04.04.14, 13:18
  Taak...ten odlot byl slodki i to trzymanie za raczke...ciekawe,jak to rozwina...ewaem ladnie wymyslilas te poszukiwania...usmialam sie..:-)))
 • baabeczka 04.04.14, 13:20
  Emwu55 przepraszam...pomylilam nicki:-)
 • ami_lii 04.04.14, 16:40
  A skoro jesteśmy przy tym wątku - co to za facet jechał z Wiktorią?
 • lilith76 04.04.14, 20:39
  Oni się kiedyś spotykali. Też chyba lekarz. Randki były drętwe, nudne i bez chemii, ale potem trochę zaiskrzyło.
  Tylko nie pamiętam, co wywinęła, że się rozstali.

  --
  W Ameryce każdy może być prezydentem. To już takie ryzyko bycia Amerykaninem. Adlai Stevenson
 • annajustyna 04.04.14, 21:28
  No i te bzdury o krwi pepowinowej, widac jakis bank krwi sponsorowal odcinek ;). Ale milo bylo zobaczyc, ze Wiktoria jest rocznik 83 i majowa ;).
 • misterni 05.04.14, 00:41
  lilith76 napisała:

  Tylko nie pamiętam, co wywinęła, że się rozstali.

  Pamiętam, że Przemek był o tego doktorka zazdrosny bardzo, mimo że przecież wtedy ta jego blond nimfa była jeszcze wśród żywych ;)
  Miło, że wrócił do akcji, lubię bardzo Ireneusza Czopa :)  --
  Misterni
 • annajustyna 05.04.14, 10:16
  A zauwazylyscie, ze w scenie z dokumetem o prawie wykonywania zawodu aktorka ma dublerke ...kciuka? Prawie jak Megan Fox ;).
 • raszefka 05.04.14, 13:06
  lilith76 napisała:

  > Oni się kiedyś spotykali. Też chyba lekarz. Randki były drętwe, nudne i bez che
  > mii, ale potem trochę zaiskrzyło.
  > Tylko nie pamiętam, co wywinęła, że się rozstali.
  >
  Pediatra z innego szpitala, na jego oddziale, zdaje się, Wiktoria robiła staż cząstkowy do specjalizacji. Nie pamiętam, czy to bardziej Przemo był zazdrosny o Tomka, czy Wiki robiła pokazowe randki na złość Przemkowi migdalącemu się z Ludmiłą. Tomasz chyba nie chciał robić za rekwizyt w tych przedstawieniach.
 • misterni 06.04.14, 00:15
  To też, ale Przemo połknął haczyk, bo był autentycznie zazdrosny. Pamiętam taką scenę, gdy Ludmiła to zauważyła i była nieco zdezorientowana ;)
  --
  Misterni
 • raszefka 05.04.14, 13:10
  Chciałam się przyczepić do choroby lokomocyjnej, którą się wymawiał Tomasz (ch. lok. u kierowcy??), ale może on się tylko rozsądnie uchylał od brania słodyczy od obcych. Odlot Wiki i cudowne odnalezienie staruszki i tak przebija wszystko.
 • annajustyna 05.04.14, 14:31
  Moja kuzynka ma chorobe lokomocyjna, ajezdzi bardzo duzo. Jako kierowca nie ma z nia problemu, jako pasazer - katastrofa.
 • lilith76 05.04.14, 16:40
  Też mam kumpelę z chorobą lokomocyjną. Gdy prowadzi wszystko jest ok.
  Chl to sprzeczne sygnały jakie dostaje mózg - ruch od oczu i statyka od ciała, zaleca się patrzeć w jak najdalej położone obiekty, by oczy widziały to co porusza się wolno albo wcale. Kierowca wpatrzony w drogę spełnia może ten warunek :)

  --
  Wschody słońca są owszem całkiem niczego kiedy podejść do nich powoli od strony poprzedniej nocy ale zetknięcie się z takim wschodem słońca nos w nos od strony bieżącego poranka jest rzeczą zupełnie nieznośną. Gertruda Stein
 • raszefka 06.04.14, 07:46
  Toteż ja właśnie o tym. Pan doktor może i ma chorobę lokomocyjną, ale tego dnia nie był pasażerem :)
 • misterni 06.04.14, 00:18
  raszefka napisała:

  Chciałam się przyczepić do choroby lokomocyjnej, którą się wymawiał Tomasz (ch.lok. u kierowcy??),

  No bywa. A zjedzenie czegokolwiek bezpośrednio przed podróżą może wywoływać niepożądane objawy.


  --
  Misterni
 • ami_lii 11.04.14, 21:27
  Czy scenarzystów nie poniosła ostatnio trochę za mocno fantazja? 100 tys. za dziecko? Z wyraźna sugestią że Hana tą kasę spróbuje zapłacić? 100 TYSIĘCY? Nawet na czarnym rynku chcą za dziecko ułamek tej kwoty :))

  Z kolei mój ojciec zaczyna się mocno niepokoić o Latoszka - czyżby się go pozbyli? Nikt o nim nie wspomina, nikt o niego nie pyta, zero jakiejkolwiek informacji co się z nim dzieje. Lena też się już nie pojawia. Stwierdziłam ze scenarzyści pewnie są znacznie bardziej zajęci wątkiem coraz większych kłopotów Falkowicza i wątek Latoszka zostawiają na późniejsze odcinki ale chyba go to nie przekonało.
 • czekolada72 11.04.14, 21:30
  www.swiatseriali.pl/seriale/na-dobre-i-na-zle-384/news-na-dobre-i-na-zle-latoszek-wyladuje-na-wozku-inwalidzkim,nId,1405149
  --
  Nigdy sie nie tłumacz - przyjaciele tego nie potrzebują, a wrogowie i tak nie uwierzą - M. Twain
  Co należy zrobić po upadku? To, co robią dzieci: podnieść się - A. Huxley
  "Ja kur.. nie wejdę? Ja?". - Artur Hajzer
  62
 • eo_wina 11.04.14, 22:42
  Ależ oczywiście, że się wspomina. W ostatnim odcinku Tretter pytał o niego Sambora.
  --
  Ciężko jest żyć lekko
 • annajustyna 12.04.14, 18:51
  I co Sambor odpowiedzial?
 • eo_wina 12.04.14, 19:50
  Że nie wie, co się dzieje z Latoszkiem (on na jakiejś misji za Przemka jest), nie miał z nim kontaktu, a na to Tretter odpowiedział, że "nie ma kim pracować".
  --
  Ciężko jest żyć lekko
 • czekolada72 12.04.14, 20:06
  w podanym wyzej przeze mnie linku jest opis....
  --
  Nigdy sie nie tłumacz - przyjaciele tego nie potrzebują, a wrogowie i tak nie uwierzą - M. Twain
  Co należy zrobić po upadku? To, co robią dzieci: podnieść się - A. Huxley
  "Ja kur.. nie wejdę? Ja?". - Artur Hajzer
  62
 • misterni 13.04.14, 01:05
  To teraz będziemy mieć depresje Latoszka, który i bez niej bywa niemożliwy ;)
  Oczywiście będzie się unosił honorem i nie pozwoli, żeby Lena do niego wróciła. Zgorzknieje, zarośnie i się zapije ;)
  --
  Misterni
 • eo_wina 13.04.14, 01:38
  Zgorzkniały i zarośnięty jest od dawna. Do zapicia się niewiele mu brakuje. A to kiedyś taka fajna postać była. Była :-( Ta Lena źle mu zrobiła. I tyle.


  --
  Ciężko jest żyć lekko
 • pluskotka 23.04.14, 20:12
  Hana nie chce zgłaszać porzucenia dziecka przez Paulę na policję. Doktor Goldberg ma nadzieję, że młoda matka powróci i zdecyduje się na adopcję ze wskazaniem. A Paula ma plan, dzięki któremu chce na noworodku sporo zarobić. Policja zaczyna interesować się Falkowiczem - i jego kontaktami z Leszkiem Wawrzyniakiem. Tymczasem do Leśnej Góry przyjeżdża ze Szwajcarii Karen Zamenhoff wraz ze swoim asystentem Krisem. Przedstawiciele koncernu od razu umawiają się na spotkanie z profesorem - a Falkowicz otwarcie przyznaje, że wie, dlaczego nowy lek przestał nagle działać... Adam szuka z kolei pomocy u Wiktorii - i prosi o próbkę preparatu, który przyjmuje jej matka. Do Leśnej Góry powraca także Laura - "panna Lazania", z którą flirtował kiedyś Borys. Tym razem dziewczyna jest już szczęśliwą mężatką. Nadal ma jednak problem z otyłością, a w szpitalu jej stan gwałtownie się pogarsza.
  --
  ...oczy tej małej, jak dwa błękity...
  . . . . . . Rodzinka od kuchni . . . . . .
 • pluskotka 23.04.14, 20:12
  Hana wciąż opiekuje się dzieckiem Pauli i jest gotowa zapłacić za adopcję. Dziewczynka zaczyna jednak chorować - ma wysoką gorączkę, nie reaguje na leki i doktor Goldberg obawia się, że mała będzie musiała trafić do szpitala. Wiktoria znów spotyka się z Tomaszem i zaprasza przyjaciela na romantyczny wieczór do swojego pokoju. A w hotelu oboje "przyłapuje" Adam. Doktor Rogalski namawia z kolei Agatę na wspólny wyjazd do Sopotu, na kolejną konferencję medyczną. A Dorota, gdy dowiaduje się o planach męża, wybucha zazdrością. Tymczasem w szpitalu pojawia się nowy pacjent: ekscentryczny podróżnik i znany fotograf Roman Berger. Mężczyźnie towarzyszy córka Emilia, a Wiktoria odkrywa, że dziewczyna jest bliską koleżanką Blanki.
  --
  ...oczy tej małej, jak dwa błękity...
  . . . . . . Rodzinka od kuchni . . . . . .
 • pluskotka 23.04.14, 20:13
  Ola wprowadza się do Przemka do hotelu i razem z Klaudią przystępuje do Lekarskiego Egzaminu Państwowego. Obie stażystki na egzaminie spotykają swojego dawnego wykładowcę: Janka. A Olę czeka tego dnia dodatkowa "niespodzianka": poród przed terminem. W Leśnej Górze trudne chwile przeżywa także pielęgniarka Iza. Jej mąż trafia do szpitala jako pacjent i okazuje się, że konieczna jest natychmiastowa operacja. Z kolei Adam - po przebadaniu próbki, którą dostał od Wiktorii - odkrywa, że "stary" lek Falkowicza ma inny skład niż preparat, który chirurg sprzedał firmie ze Szwajcarii. A profesor ma niemiłe spotkanie: z bokserem, który próbuje ściągnąć od niego zaległy dług. Sytuację Falkowicza pogarsza fakt, że lekarz nie wie, który z jego licznych wrogów mógł bandytę opłacić - i o który dług może chodzić.
  --
  ...oczy tej małej, jak dwa błękity...
  . . . . . . Rodzinka od kuchni . . . . . .
 • pluskotka 23.04.14, 20:15
  Adam jest podejrzany o spowodowanie wybuchu u Leszka. Tymczasem Falkowicz wszystkimi możliwymi sposobami stara się zapewnić sobie bezpieczeństwo. Składa wizytę profesorowi Geblertowi i próbuje się dowiedzieć, czy Wawrzyniak ma szanse wyjść ze śpiączki. Następnie odwiedza Adama w areszcie i prosi go, by ten nie wyjawiał policji ich tajemnic. Wyznaje mu także, że Krajewski jest jego bratem. Hanę odwiedza Paula. Dziewczyna przyszła po obiecane jej pieniądze. Gdy się dowiaduje, że doktor Goldberg nie zebrała jeszcze całej kwoty, wybucha wściekłością. Nina potrąca na ulicy jadącego na rolkach mężczyznę, Krzysztofa. Nieznajomy nie chce skorzystać z jej pomocy i szybko odjeżdża. Kilka godzin później nieprzytomnego mężczyznę przywozi do Leśnej Góry jego dziewczyna.
  --
  ...oczy tej małej, jak dwa błękity...
  . . . . . . Rodzinka od kuchni . . . . . .
 • pluskotka 23.04.14, 20:16
  Adam wychodzi na wolność. Falkowicz dowiaduje się, że Leszek Wawrzyniak wybudził się ze śpiączki. Profesor postanawia sprowadzić chemika do szpitala w Leśnej Górze. Po operacji, którą przeprowadza Konica, stan chorego gwałtownie się pogarsza. Chirurdzy muszą przeprowadzić kolejny zabieg i tym razem za skalpel chwyta sam Falkowicz. Wiktoria obawia się, że profesor nie chce Leszka uratować, tylko zabić. Na oddziale ginekologii zjawia się nowy ordynator, Krzysztof Radwan. Hana od razu wchodzi z nowym szefem w ostry konflikt. Z kolei Agata doznaje w szpitalu lekkiego urazu i postanawia zgłosić się na rehabilitację. Gdy przychodzi na ćwiczenia, spotyka Latoszka, który jest na wózku inwalidzkim.
  --
  ...oczy tej małej, jak dwa błękity...
  . . . . . . Rodzinka od kuchni . . . . . .
 • czekolada72 30.04.14, 21:14
  To ona jest jego zona???
  --
  Nigdy sie nie tłumacz - przyjaciele tego nie potrzebują, a wrogowie i tak nie uwierzą - M. Twain
  Co należy zrobić po upadku? To, co robią dzieci: podnieść się - A. Huxley
  "Ja kur.. nie wejdę? Ja?". - Artur Hajzer
  60,5
 • asiek25 08.05.14, 12:54
  Nie jest. Kiedyś on coś tam przebąkiwał o ślubie, ale ona jakoś nie była zainteresowana.
  Tak coś mi świta.
 • raszefka 08.05.14, 08:04
  Bo mi się coś nie zgadza. Bzyknęla się z Przemkiem tuż przed rozpoczęciem stażu, czyli koniec września. Dziecko się urodziło, a na ulicach śnieg leży. Ponadto egzamin lekarski to luty i wrzesień.
 • misterni 08.05.14, 16:16
  Wyjaśniałoby to kwestię śniegu, natomiast LEPu już nie ;)

  raszefka napisała:

  Bo mi się coś nie zgadza. Bzyknęla się z Przemkiem tuż przed rozpoczęciem stażu
  > , czyli koniec września. Dziecko się urodziło, a na ulicach śnieg leży. Pona
  > dto egzamin lekarski to luty i wrzesień.


  --
  Misterni
 • raszefka 09.05.14, 08:07
  Aż z ciekawości poszukalam tamtych odcinków. Rzeczywiście też był śnieg i deszcz , marzec mógł być. :)

  I już zupełnym czepialstwem byłoby pytanie, dlaczego właściwie zaczęły z Klaudia później. Z sesją się nie wyrobily czy jak?
 • misterni 09.05.14, 13:27
  Niekoniecznie, czasem po prostu nie ma miejsc stażowych i trzeba poczekać.
  --
  Misterni
 • raszefka 16.05.14, 12:31
  A to mnie zaskoczyłaś, przyznam. Przeciez to nie rezydentura, której mozna nie mieć, a staż obowiązkowy. Wg jakiego klucza można posłać absolwenta na pół roku bezrobocia?

  Patrzę z punktu widzenia tego pośledniejszego lekarza, nas na roku było mniej i wszyscy zaczęli staż w październiku, choć nie wszyscy tam, gdzie chcieli. I w UP stawilismy się dopiero po roku (by jjednocześnie podjąć pracę na czarno ;) , bo umowy tzw. śmieciowe nie były modne, a i zakładanie IPL z tak krótkim stażem pracy niemożliwe)
 • raszefka 15.05.14, 21:58
  Tretter zastanawiał się, jak się rozliczy z NFZ za ten zabieg chlopaka... Czyli od reki dał przyzwolenie na prawdopodobnie darmowy zabieg, prawdopodobnie nietani? I poza wszelką kolejnością?
 • annajustyna 16.05.14, 13:53
  No bo lozko bylo akurat wolne ;).
 • pluskotka 21.05.14, 20:10
  Leszek wychodzi w
  końcu ze śpiączki - a Falkowicz,
  obawiając się aresztowania,
  postanawia uciec z kraju. Wiktoria
  próbuje za to przekonać chemika, by
  udał amnezję - i zataił przed policją
  fakt, że profesor go zaatakował, a
  wcześniej prowadził w szpitalu
  nielegalne badania. Agata odwiedza
  Latoszka w ośrodku i - wspólnie z
  Konicą - próbuje nakłonić kolegę, by
  poddał się rehabilitacji. Witek
  jednak odmawia - przekonany, że
  już do końca życia pozostanie
  kaleką. W ośrodku lekarz
  zaprzyjaźnia się z Jaśkiem -
  nastolatkiem, który po wypadku nie
  może normalnie chodzić, bo ma
  jedną krótszą nogę. Tymczasem do
  Leśnej Góry znów przyjeżdża Lena.
  I błaga Woźnicką, by wyjawiła jej,
  gdzie może znaleźć męża...
  --
  ...oczy tej małej, jak dwa błękity...
  . . . . . . Rodzinka od kuchni . . . . . .
 • pluskotka 21.05.14, 20:13
  Tretter proponuje
  Wiktorii, by została ordynatorem
  chirurgii w Leśnej Górze. Tymczasem
  młoda lekarka wpada na pomysł, jak
  szybko przebadać lek Falkowicza.
  Kontaktuje się z jego byłą żoną -
  Wandą - i namawia panią profesor, by
  w końcu zemściła się na swoim
  "eks"? W szpitalu, doktor Consalida
  zajmuje się pacjentem chorym na
  nerki, który potrzebuje przeszczepu. I
  przekonuje jego syna - Artura - by
  został dawcą. Ordynator Radwan
  wciąż gnębi Hanę? I w końcu otwarcie
  mówi, że nie wyobraża sobie ich
  dalszej współpracy. Tymczasem
  Piotr prosi żonę o konsultację w
  sprawie chorej na nowotwór Aliny.
  Kobieta błaga chirurga, by ją
  zoperował, choć zabieg może
  zakończyć się jej śmiercią. Lena
  namawia Latoszka, by zgodził się na
  operację kręgosłupa. Konica uważa
  jednak, że zabieg jest ryzykowny i
  może nawet stan Witka pogorszyć.
  --
  ...oczy tej małej, jak dwa błękity...
  . . . . . . Rodzinka od kuchni . . . . . .
 • pluskotka 21.05.14, 20:15
  Wiktoria zaczyna pracę
  na stanowisku ordynatora oddziału
  chirurgii. Jej awans nie budzi złych
  emocji, znajomi cieszą się jej
  sukcesem. Pierwszym pacjentem,
  który trafia pod opiekę nowej
  szefowej oddziału jest cierpiący na
  zaburzenia psychiczne Filip.
  Mężczyzna jest ciężko ranny i musi
  jak najszybciej trafić na salę
  operacyjną. Pacjent grozi lekarzom,
  że w szpitalu wybuchnie bomba.
  Latoszek zostaje przewieziony do
  Leśnej Góry. Lekarz zdecydował się
  na operację kręgosłupa. Konica
  uznaje jednak, że kolega jest zbyt
  słaby, by można było przeprowadzić
  zabieg. Witek nie potrafi pogodzić się
  z jego decyzją i wpada we
  wściekłość. Do szpitala trafia także
  Paula. Dziewczyna jest kompletnie
  pijana i nie ma z nią kontaktu. Piotr
  zawiadamia policję, gdyż obawia się,
  że nieodpowiedzialna matka
  pozostawiła swoją córeczkę bez
  opieki.
  --
  ...oczy tej małej, jak dwa błękity...
  . . . . . . Rodzinka od kuchni . . . . . .
 • pluskotka 21.05.14, 20:17
  Do szpitala na
  planowaną operację biodra trafia
  Hubert. Zabieg wykona doktor Konica.
  Lekarz ma złe przeczucia. Pacjent
  jest młody, ale poważnie choruje na
  serce. Doktor obawia się, że w czasie
  zabiegu może dojść do komplikacji. W
  tym czasie lekarza odwiedza
  teściowa, Irena. Kobieta pokazuje
  Konicy zdjęcia, na których widać go z
  Klaudią. Okazuje się, że Marta walczy
  o odzyskanie dzieci. Wynajęła
  prywatnego detektywa, by udowodnić
  mężowi zdradę. Wiktoria i Adam
  zakładają fundację, która ma
  sfinansować eksperymentalną terapię
  syna Leszka w Szwajcarii.
  Tymczasem Falkowicz dochodzi do
  wniosku, że podczas wybuchu w
  laboratorium on i Wawrzyniak ulegli
  poważnemu zatruciu. Obaj mogą
  umrzeć. Związek Oli i Przemka
  przechodzi kryzys. Młodej mamie nie
  powodzi się także w pracy. Okazuje
  się, że lekarka nie będzie mogła
  zrobić specjalizacji z ginekologii w
  Leśnej Górze.
  --
  ...oczy tej małej, jak dwa błękity...
  . . . . . . Rodzinka od kuchni . . . . . .
 • pluskotka 25.08.14, 17:43
  Lena przyjeżdża z Felkiem do domu. Witek nie chce, by syn oglądał go na wózku inwalidzkim. Nalega, by zabrała chłopca z powrotem do swojej matki. Kilka godzin później, gdy w domu są tylko Witek i Felek u Latoszków wybucha pożar. Niepełnosprawnemu lekarzowi cudem udaje się ocalić życie swoje i synka. Niestety okazuje sie, że odłamek pozostawiony w kręgosłupie Latoszka przemieścił się i Witek musi trafić na stół operacyjny. Podczas zabiegu dochodzi do wypadku. Kinga wyprowadza się od Falkowicza, który wciąż nie powiedział jej o swojej chorobie. Razem z mężem laborantka przeprowadza sekcję zmarłego Wawrzyniaka. Do szpitala trafia Beata, która prawie utopiła się na basenie. Jej stan się pogarsza. Pacjentka cierpi na rzadki defekt genetyczny, który utrudnia postawienie właściwej diagnozy. Wiktoria odkrywa, że Tomasz planuje oświadczyny. Kupił pierścionek zaręczynowy.
  --
  ...oczy tej małej, jak dwa błękity...
  . . . . . . Rodzinka od kuchni . . . . . .
 • pluskotka 25.08.14, 17:44
  Personel szpitala pomaga nieprzytomnym kolegom, którzy zatruli się przez rozszczelnienie instalacji. W jakim stanie będzie Latoszek - po przerwaniu operacji - i czy "uśpieni" lekarze powrócą od razu do zdrowia? Falkowicz odwiedza byłą żonę i prosi o konsultację w sprawie "umierającego pacjenta". Jak powita go kobieta, której złamał serce? I czy Wanda domyśli się, że pomocy tak naprawdę potrzebuje właśnie profesor? Piotra coraz bardziej irytuje zachowanie żony - a zwłaszcza fakt, że Hana całkowicie zerwała z nim kontakt. Gawryło podejrzewa nawet, że lekarka planuje rozwód. Czy doktor Godberg wróci w końcu do Polski i do tęskniącego za nią męża? Tymczasem do szpitala trafia panna młoda - Anna - która miała wraz z ukochanym wypadek podczas jazdy dorożką. Lekarze próbują ustalić, co stało się z jej mężem, a ranna dziewczyna kompletnie się załamuje - przerażona na myśl, że tuż po ślubie mogła zostać wdową?
  --
  ...oczy tej małej, jak dwa błękity...
  . . . . . . Rodzinka od kuchni . . . . . .
 • pluskotka 25.08.14, 17:45
  Po trzech tygodniach od operacji Latoszek wciąż jest w śpiączce. A Lena postanawia pozwać szpital i ostro sprzecza się z Wiktorią oraz Tretterem. Tymczasem do Leśnej Góry zostaje przyjęty Jarek, 50 - latek chory na raka żołądka. Według dokumentacji mężczyzna na wyleczenie nie ma już szans. Okazuje się jednak, że pacjent przeszedł terapię w Centrum Medycyny Niekonwencjonalnej. Podczas operacji Falkowicz odkrywa, że nowotwór zniknął i od razu zaczyna się tajemniczą kuracją interesować. Do szpitala trafia także Helena, kobieta w zaawansowanej ciąży, po wypadku w stadninie koni. Hana robi wszystko, by powstrzymać przedwczesny poród. Okazuje się jednak, że pacjentka została także ranna w głowę i jej stan gwałtownie się pogarsza.
  --
  ...oczy tej małej, jak dwa błękity...
  . . . . . . Rodzinka od kuchni . . . . . .
 • pluskotka 20.10.14, 20:46
  Szpital - przez ugodę ze Starską
  - ma poważne problemy finansowe.
  Tretter nie jest w stanie zapłacić
  dostawcom, brakuje sprzętu i w końcu
  Wiktoria zamyka blok operacyjny. W
  efekcie Przemek musi odwołać zabieg
  usunięcia szpecącego naczyniaka,
  któremu miał poddać się młody
  mężczyzna - Andrzej. A jego pacjent,
  zdesperowany, chwyta za skalpel i
  grozi, że zrobi sobie krzywdę, jeśli
  lekarz nie przywróci mu normalnego
  wyglądu? Tymczasem Lena
  postanawia zabrać męża do
  specjalistycznej kliniki w Londynie - i
  wchodzi w konflikt z Van Graafem,
  który nie chce podpisać zgody na
  transport chorego. Falkowicz wciąż
  interesuje się przypadkiem
  zagadkowego wyzdrowienia Jarka i
  próbuje odkryć, jakiej terapii poddał
  się mężczyzna. A pacjent kontaktuje
  go z lekarką, dzięki której pokonał
  raka: Różą Gratz.
  --
  ...oczy tej małej, jak dwa błękity...
  . . . . . . Rodzinka od kuchni . . . . . .
 • pluskotka 20.10.14, 20:47
  Lena wciąż czuwa przy
  Latoszku. Tymczasem Witek
  dowiaduje się przypadkiem od Konicy,
  że jego żona pozwała szpital? Doktor
  Krajewski gromadzi materiały o
  skażeniach chemicznych i próbuje
  zdiagnozować chorobę Falkowicza.
  Wiktoria, po zwolnieniu Przemka, traci
  niemal wszystkich przyjaciół -
  włącznie z Agatą, która wyraźnie
  okazuje jej niechęć. Obie lekarki
  wchodzą w konflikt, gdy próbują
  zdiagnozować nowego pacjenta -
  sympatycznego piekarza Karola. Po
  odejściu doktora Zapały na chirurgii
  zjawia się też nowy rezydent, którego
  Tretter przyjmuje zamiast Klaudii: Jan
  Stanisławski - młody naukowiec,
  który był wykładowcą Oli.
  --
  ...oczy tej małej, jak dwa błękity...
  . . . . . . Rodzinka od kuchni . . . . . .
 • pluskotka 20.10.14, 20:48
  Klaudia poznaje w szpitalu
  Ksawerego Stanisławskiego, ojca
  Jana - i otwarcie oskarża profesora o
  nepotyzm. Tymczasem jeden z
  brukowców opisuje przypadek Heleny
  - "nieżywej matki". Hana od razu
  obawia się, jak skandal wpłynie na
  męża pacjentki - Grzegorza. A
  źródłem przecieku do prasy jest
  właśnie Klaudia. Okazuje się, że
  lekarka opowiedziała o swojej pracy
  chłopakowi, którego poznała w klubie
  - nieświadoma, że rozmawia z
  dziennikarzem? Kinga - dzięki
  rozmowie z Wandą - dowiaduje się w
  końcu o chorobie męża. A była żona
  próbuje załatwić Falkowiczowi
  leczenie w specjalistycznej klinice w
  USA. Do szpitala w Leśnej Górze
  powraca niewidoma pisarka Roma.
  Dziewczynie pękła protezy tętnicy
  udowej i musi przejść
  natychmiastową operację.
  --
  ...oczy tej małej, jak dwa błękity...
  . . . . . . Rodzinka od kuchni . . . . . .
 • pluskotka 20.10.14, 20:51
  Doktor Gawryło zostaje
  oskarżony przez jedną z pacjentek -
  Annę - o molestowanie. Tymczasem
  Hana opiekuje się dwiema
  przyjaciółkami, które zaszły w
  podobnym momencie w ciążę i niemal
  jednocześnie rodzą dzieci: Marceliną
  oraz Martą. A w szpitalu okazuje się,
  że obie matki ukrywają bolesny
  sekret? Falkowicz robi wszystko, by
  kolejny raz spotkać się z doktor Gratz
  - i poznać skład jej "cudownego" leku.
  Profesor próbuje także uratować życie
  Romie - niewidomej pisarce, która ma
  guza mózgu. Pacjentka ukrywa jednak
  swoją chorobę przed pozostałymi
  lekarzami z Leśnej Góry. A doktor
  Krajewski - nieświadomy, że Romie
  grozi śmierć - jest coraz bardziej
  dziewczyną zafascynowany? I prosi
  nawet chorą, by pomogła jego
  pacjentowi z chirurgii - Zygmuntowi -
  który stracił wzrok po brutalnym
  pobiciu.
  --
  ...oczy tej małej, jak dwa błękity...
  . . . . . . Rodzinka od kuchni . . . . . .
 • pluskotka 20.10.14, 20:53
  Latoszek dostaje
  wezwanie do prokuratury wojskowej.
  Przesłuchanie prowadzi pułkownik
  Kozubik (Piotr Seweryński). Na
  korytarzu Witek spotyka Zuzę. Od niej
  dowiaduje się, że podczas ich
  wspólnej akcji w Afryce zaginęła
  broń. Andrzej próbuje zniechęcić
  Adama do kolejnych spotkań z Romą,
  wiedząc, że ich związek nie ma
  przyszłości. Zakochany chirurg
  ignoruje jednak rady brata i umawia
  się z dziewczyną na randkę. Pod
  opiekę Wiktorii trafia muzyk jazzowy.
  Choć pacjent przeszedł niedawno
  operację, chce wziąć udział w
  ważnym koncercie. Jest tak
  zdesperowany, że rozważa nawet
  ucieczkę ze szpitala. Na oddziale
  doktor Consalidy przebywa także mały
  Staś (Jakub Jankiewicz).
  Nieuleczalnie chory chłopiec marzy o
  tym, by zostać chirurgiem. Hana i
  Radwan podejmują decyzję o
  zakończeniu ciąży Heleny. Van Graaf
  ma przekonać Grzegorza, by zgodził
  się na oddanie organów żony do
  przeszczepu.
  --
  ...oczy tej małej, jak dwa błękity...
  . . . . . . Rodzinka od kuchni . . . . . .
 • pluskotka 20.10.14, 20:56
  Doktor Konica przeżywa dramat:
  okazuje się, że Marta - nie pytając go
  nawet o zdanie - odwiedziła
  przedszkole i zabrała ze sobą dzieci.
  Latoszek wraca do pracy i oznajmia
  Tretterowi, że chce zwrócić pieniądze,
  które wywalczyła dla niego żona.
  Klaudia pracuje w Leśnej Górze jako
  wolontariuszka - licząc na to, że
  dyrektor w końcu znajdzie dla niej
  etat. Niestety, dziewczyna wpada
  przez to w długi i musi wyprowadzić
  się z wynajmowanego dotąd
  mieszkania. Ola - wspólnie z Janem -
  zajmuje się starszym mężczyzną,
  który ma sepsę. Wygląda na to, że
  bakteria obecna w krwi pacjenta jest
  wyjątkowo groźna - i lekarze nie
  mogą wrócić do domu, by nie narazić
  bliskich na zakażenie.
  --
  ...oczy tej małej, jak dwa błękity...
  . . . . . . Rodzinka od kuchni . . . . . .
 • pluskotka 20.10.14, 20:57
  Konica wynajmuje detektywa -
  Miłosza - który ustala, że Marta nadal
  przebywa z dziećmi na terenie kraju.
  Gawryło dostaje za to niepokojącą
  wiadomość: Magda i Tosia miały
  poważny wypadek? Jedna z pacjentek
  Radwana - dziewczyna na wózku
  inwalidzkim - po badaniu żąda zmiany
  lekarza i oskarża ordynatora o
  uprzedzenia. Marek kontaktuje się ze
  swoim dawnym kolegą - doktorem
  Leśniewskim - który proponuje mu, by
  powrócił na salę operacyjną.
  --
  ...oczy tej małej, jak dwa błękity...
  . . . . . . Rodzinka od kuchni . . . . . .
 • pluskotka 20.10.14, 20:58
  Hubert traci przytomność
  podczas dyżuru. Doktor Woźnicka
  obawia się, że brat ma guza mózgu i
  zatrzymuje go na oddziale na
  obserwację. W tym czasie policja
  wciąż poszukuje sprawcy wypadku w
  tunelu. Roma ma coraz większe
  problemy ze zdrowiem. Dziewczyna
  od pewnego czasu cierpi na silne bóle
  głowy. Wciąż jednak mówi
  zakochanemu w niej Adamowi o
  swojej chorobie. Niebawem zgłasza
  się do profesora Falkowicza i
  oznajmia lekarzowi, że zdecydowała
  się na operację mózgu. Piotr z
  poświęceniem zajmuje się Magdą i
  Tosią, obu ofiarowuje swój cenny
  czas. Hana czuje się coraz bardziej
  osamotniona. Pod opiekę doktor
  Goldberg trafia Ewa, kobieta w
  zaawansowanej ciąży, która cierpi na
  nowotwór.
  --
  ...oczy tej małej, jak dwa błękity...
  . . . . . . Rodzinka od kuchni . . . . . .
 • pluskotka 27.10.14, 18:38
  Przed planowaną operacją Romy Falkowicz konsultuje się z wybitnym neurochirurgiem, profesorem Wolnickim. Lekarz zgadza się dziewczynę operować, choć uprzedza, że zabieg wiąże się z ogromnym ryzykiem. Pacjentka może umrzeć na stole operacyjnym. Ostatnie dni przed ślubem Wiktoria spędza w hotelu rezydentów. Kupuje w końcu białą suknię. Tymczasem w szpitalu jej pacjentką zostaje słynną wróżka Teodora (Zofia Uzelac). Kobieta przepowiada Wiki, że zdradzi narzeczonego i zwiąże się z Adamem Krajewskim. Kilka godzin po rozmowie z medium Consalida przekonuje się, że wróżka się nie myliła. Przystojny chirurg składa na ustach Wiki namiętny pocałunek. Pod opiekę Hany trafia ciężarna Natalia Krawczyk, która cierpi na epilepsję. Gdy wychodzi na jaw, że przyszła matka nie stroni od alkoholu, Radwan postanawia zawiadomić opiekę społeczną.
  --
  ...oczy tej małej, jak dwa błękity...
  . . . . . . Rodzinka od kuchni . . . . . .
 • pluskotka 17.11.14, 18:33
  Nadchodzi długo wyczekiwany przez wszystkich dzień ślubu Wiktorii i Tomasza. Gdy Consalida odwiedza stylistę fryzur, który ma ją pięknie uczesać, w okolicy dochodzi do groźnego wybuchu. Na oddział chirurgii w Leśnej Górze trafiają kolejni poszkodowani w eksplozji. Liczy się każda para rąk do pomocy. Dlatego ordynatorka porzuca salon piękności i jedzie na salę operacyjną, gdzie spędza długie godziny. Jedną z ofiar jest skrzypek, Marcin, ciężko ranny w rękę. Doktor Konica jest przekonany, że dłoni młodego muzyka nie da się uratować i konieczna jest amputacja. Consalida postanawia uratować chłopaka przed kalectwem. Po śmierci Romy załamany Adam ucieka w pracę. Dyżuruje w szpitalu prawie bez przerwy. Młody chirurg oskarża Falkowicza, że nierozważną decyzją o przeprowadzeniu operacji, odebrał mu cenny czas, który mógł spędzić z ukochaną. Tymczasem profesor sam ma coraz większe problemy ze zdrowiem. Nagle traci przytomność.
  --
  ...oczy tej małej, jak dwa błękity...
  . . . . . . Rodzinka od kuchni . . . . . .
 • pluskotka 17.11.14, 18:33
  Hana wyjeżdża z Radwanem w podróż służbową. Mają wziąć udział w operacji Mai, jednej z pacjentek wybitnego specjalisty, doktora Zaręby. Po zakończonym sukcesem zabiegu lekarze wspólnie świętują przy winie w pokoju hotelowym. Oboje zapamiętają na długo tę noc. Tymczasem Zuza stara się o etat po Marku. Ma za sobą doktora Latoszka, który poleca ją kolegom na to stanowisko. Nie wie, że kobieta od pewnego czasu boryka się z załamaniem nerwowym. Pacjentką Leśnej Góry zostaje młoda przemytniczka Marzena (Marta Dylewska), która próbowała przewieźć duży transport narkotyków we własnym żołądku. Przesadziła z ilością torebek i trafiła do szpitala. Niebawem na oddziale zjawia się szef Marzeny, Siwy (Mikołaj Osiński), który zamierza odzyskać towar.
  --
  ...oczy tej małej, jak dwa błękity...
  . . . . . . Rodzinka od kuchni . . . . . .
 • pluskotka 17.11.14, 18:36
  Wiktoria wraca z podróży poślubnej i od razu rzuca się w wir pracy. Tomasz dostrzega, że jego ukochana wciąż martwi się o Adama. Nawet nie próbuje ukryć zazdrości. Falkowicz, któremu skończyły się leki od doktor Gratz, ma objawy głodu narkotykowego. Gdy Wiktoria odbiera mu jedną z pacjentek, wybucha wściekłością i niemal siłą wdziera się na blok, gdzie chorą ma operować doktor Krajewski. Do szpitala trafia półprzytomny pacjent z Afryki: Mamutu. Agata podejrzewa zakażenie wirusem Ebola, a Zuza przypadkiem rani się igłą, którą wcześniej zrobiła zastrzyk choremu.
  --
  ...oczy tej małej, jak dwa błękity...
  . . . . . . Rodzinka od kuchni . . . . . .
 • czekolada72 17.11.14, 19:14
  pluskotka napisała:

  > Falkowicz, któremu skończyły się leki od doktor Gratz, ma objawy głodu na
  > rkotykowego. Gdy Wiktoria odbiera mu jedną z pacjentek, wybucha wściekłością i
  > niemal siłą wdziera się na blok, gdzie chorą ma operować doktor Krajewski.

  No, nie pisalam? Nie bedzie cacy-zdrowy Falkowicz tylko Falkowicz-narkoman...


  --
  Nigdy sie nie tłumacz - przyjaciele tego nie potrzebują, a wrogowie i tak nie uwierzą - M. Twain
  Co należy zrobić po upadku? To, co robią dzieci: podnieść się - A. Huxley
  "Ja kur.. nie wejdę? Ja?". - Artur Hajzer
  58
 • pluskotka 01.12.14, 17:38
  Klaudia znów spotyka Stanisławskiego. Sugeruje, że zgodzi się na randkę z profesorem, jeśli ten załatwi jej etat. Konica szykuje się do walki w sądzie o opiekę nad dziećmi. Tuż przed rozprawą Irena - w imieniu córki - proponuje jednak ugodę. Piotr próbuje na nowo zbliżyć się do żony, a Hana kolejną noc spędza z Krzysztofem. Oboje zaprzyjaźniają się też z Grzegorzem, który zaprasza lekarzy na chrzest syna. Do szpitala trafia dwoje nowych pacjentów. Hana opiekuje się Weroniką, u której diagnozuje mięśniaka macicy. Okazuje się, że kobieta podejrzewa swojego męża Michała o zdradę i chcąc uratować swój związek pragnie zajść w ciążę. Z kolei Łukasz, który skarży się na ból kręgosłupa, zostaje pacjentem Rafała. Mężczyzna nie ma do chirurga zaufania i w końcu zgłasza na doktora Konicę oficjalną skargę.
  --
  ...oczy tej małej, jak dwa błękity...
  . . . . . . Rodzinka od kuchni . . . . . .
 • pluskotka 01.12.14, 17:40
  Hana ma wyrzuty sumienia, że zdradziła Piotra. Lekarka wpada w popłoch, gdy okazuje się, że jest w ciąży. Nie ma pewności, czyje to dziecko. Jan odnosi wrażenie, że jego ojciec narzuca się Klaudii. Obaj mężczyźni ostro się ze sobą sprzeczają. Falkowicz mówi Van Graafowi, że w jego organizmie wciąż obecny jest narkotyk pochodzący z leku od doktor Gratz. Prosi lekarza, by w tajemnicy przed Consalidą, przeprowadził odtrucie. W Leśnej Górze na operację czekają dwie pacjentki - Ewa (Dorota Naruszewicz) i Bogusia. Kobiety leżą na tej samej sali i jak się okazuje mają wspólnego męża - Jacka.
  --
  ...oczy tej małej, jak dwa błękity...
  . . . . . . Rodzinka od kuchni . . . . . .
 • czekolada72 17.11.14, 19:12
  pluskotka napisała:

  > Hana wyjeżdża z Radwanem w podróż służbową. Mają wziąć udział w operacji Mai, j
  > ednej z pacjentek wybitnego specjalisty, doktora Zaręby. Po zakończonym sukcese
  > m zabiegu lekarze wspólnie świętują przy winie w pokoju hotelowym. Oboje zapami
  > ętają na długo tę noc.

  Ooooooo czyzby Hana i ordynator mieli zostac rodzicami??
  --
  Nigdy sie nie tłumacz - przyjaciele tego nie potrzebują, a wrogowie i tak nie uwierzą - M. Twain
  Co należy zrobić po upadku? To, co robią dzieci: podnieść się - A. Huxley
  "Ja kur.. nie wejdę? Ja?". - Artur Hajzer
  58
 • raszefka 17.11.14, 20:14
  To była i moja pierwsza myśl.
 • ami_lii 21.11.14, 16:44
  Hana z Gawryło tyle czasu się starali i nic a tu jeden wyjazd na konferencję i od razu ciąża :D Ciekawe kiedy Gawryło się zorientuje...:)
 • aga_wer 19.11.14, 21:55
  Ooooooo czyzby Hana i ordynator mieli zostac rodzicami??  Spojler
 • raszefka 20.11.14, 13:52
  Hmmm, zastanawia mnie w tym wszystkim postawa Tosi. Jakby stawała między rozwiedzionymi rodzicami i chciała ich połączyć. A przecież nie byli razem, co więcej - Tosia była dość dużą dziewczynką, kiedy zmarł mąż Magdy - ojciec od zawsze - i pojawił się jakiś nowy, nieznany dotąd tatuś. Dzieci tak działają, czy scenarzyści zapomnieli/myślą, że widz nie pamięta?
 • misterni 20.11.14, 15:37
  Już nie mieli czego wymyślić?
  Przecież kilka razy były pokazane scenki w serialu, kiedy Tosia świetnie się bawiła z Haną i widać było, że mają ze sobą bardzo dobry kontakt.
  --
  Misterni
 • czekolada72 20.11.14, 16:08
  Scenarzysci poprostu nie maja zadnego pomyslu na wzglednie szczesliwe i udane malzenstwo/rodzine. Jak juz na upartego i na przekor jest udane - to wtwalaja za granice.
  Zadne, doslownie zadne w calosci nie przetrwa :/
  --
  Nigdy sie nie tłumacz - przyjaciele tego nie potrzebują, a wrogowie i tak nie uwierzą - M. Twain
  Co należy zrobić po upadku? To, co robią dzieci: podnieść się - A. Huxley
  "Ja kur.. nie wejdę? Ja?". - Artur Hajzer
  58
 • annajustyna 21.11.14, 13:33
  Wiki i Tomka tez nie?
 • czekolada72 21.11.14, 14:27
  A skad ja mam to wuedziec teraz?
  Pisze o tych dotychczasowych. Kojarzysz jedno udane i sczesliwe?
  --
  Nigdy sie nie tłumacz - przyjaciele tego nie potrzebują, a wrogowie i tak nie uwierzą - M. Twain
  Co należy zrobić po upadku? To, co robią dzieci: podnieść się - A. Huxley
  "Ja kur.. nie wejdę? Ja?". - Artur Hajzer
  58
 • agus7 21.11.14, 14:40
  To Gawrylo nie jest biologicznym ojcem Tosi??
 • raszefka 21.11.14, 16:42
  Jest biologicznym ojcem, matka Tosi machnęła sobie romans ze studentem czy tam podwładnym męża. Mam na myśli, że aż do śmierci Magdy męża, tenże był ojcem dla dziewczynki, a Piotr w życiu Tosi w ogóle nie istniał (choć wiedział o jej istnieniu i cierpiał katusze z dala ;) )
 • annajustyna 21.11.14, 17:29
  Kazde bylo z pertubacjami, ale w sumie Bozenki i Ruuda jest chyba ok? Choc nie wiadomo, gdzie ona siedzi... Zosia i Kuba tez wyszli na prosta.
 • misterni 21.11.14, 17:39
  No u nich wszystko w porządkum u Wójcika chyba też, ale co z tego, skoro te pary nie występują w serialu ;).
  --
  Misterni
 • czekolada72 21.11.14, 19:11
  Ano wlasnie, Ci u ktorych jest ok - nie sa w serialu ;) W serialu - same dramaty ...
  --
  Nigdy sie nie tłumacz - przyjaciele tego nie potrzebują, a wrogowie i tak nie uwierzą - M. Twain
  Co należy zrobić po upadku? To, co robią dzieci: podnieść się - A. Huxley
  "Ja kur.. nie wejdę? Ja?". - Artur Hajzer
  58
 • pluskotka 08.01.15, 20:54
  Do szpitala wraca Jarek Górski, którego doktor Gratz leczyła z raka żołądka. By opłacić dalszą kurację, mężczyzna sprzedał nerkę. Po usunięciu narządu doszło do powikłań. Falkowicz razem z Wiktorią muszą przeprowadzić operację ratującą życie.
  Doktor Konica zaprasza Klaudię na pierwszą randkę.
  Tomasz jest coraz bardziej zazdrosny o Wiktorię i uczucie, którym żona darzy Adama. Doktor Krajewski zaprzyjaźnia się z Janem, który pomaga mu uniknąć błędu podczas operacji. Stanisławski buntuje się przeciwko ojcu.
  --
  ...oczy tej małej, jak dwa błękity...
  . . . . . . Rodzinka od kuchni . . . . . .
 • pluskotka 08.01.15, 20:55
  Zachwycony ciążą żony Piotr towarzyszy ukochanej podczas pierwszego badania USG. Hana koncentruje się na dziecku i małżeństwie. Unika Krzysztofa, chce zapomnieć o tym, co między nimi zaszło. W Leśnej Górze zjawia się teściowa Radwana. Doktor Goldberg słyszy, że kobieta oskarża Gawryłę o zabicie jej córki. Jest pewna, że Krzysztof nawiązał z nią romans, by zemścić się na jej mężu. Falkowicz chce przyłapać doktor Gratz na sprzedawaniu leków Jarkowi. W szpitalu zjawia się policja. Na chirurgię trafia Greta, która podaje się za córkę Falkowicza.
  --
  ...oczy tej małej, jak dwa błękity...
  . . . . . . Rodzinka od kuchni . . . . . .
 • pluskotka 08.01.15, 20:55
  Po upadku ze schodów Hana przechodzi dokładne badania. Radwan, gdy dowiaduje się, że lekarka jest w ciąży, otwarcie pyta, czy to on zostanie ojcem. Stan Falkowicza gwałtownie się pogarsza. Profesor nadal ukrywa jednak swoje problemy przed Wiktorią, a po wielogodzinnej operacji traci nagle przytomność. Do szpitala trafia dwoje nowych pacjentów: Antoni, młody pracownik uczelni, ciężko ranny po tym, jak wskoczył na wybieg niedźwiedzi w zoo, oraz Miłka, upośledzona umysłowo 19 - latka. Matka dziewczyny uprzedza doktora Wójcika, że jej córka jest dziewicą. Lekarz odkrywa jednak, że Miłka zaszła w ciążę.
  --
  ...oczy tej małej, jak dwa błękity...
  . . . . . . Rodzinka od kuchni . . . . . .
 • pluskotka 08.01.15, 20:57
  Piotr próbuje przypomnieć sobie operację żony Radwana i jedzie do szpitala w Gromowie, by porozmawiać ze swoją dawną asystentką: Mirką. W Leśnej Górze zjawia się Leszek - wysportowany mężczyzna, który nagle dostaje zawału. Pacjent przechodzi operację serca i trafia później pod opiekę Agaty. A gdy Zuza postanawia wykonać u chorego tracheostomię - bez wiedzy i zgody doktor Woźnickiej - między lekarkami dochodzi do konfliktu. Doktor Krakowiak zajmuje się też przypadkiem Roksi - dziewczyny, która skarży się na migrenę. I odkrywa, że pacjentka ma tętniaka, który w każdej chwili może pęknąć.
  --
  ...oczy tej małej, jak dwa błękity...
  . . . . . . Rodzinka od kuchni . . . . . .
 • misterni 12.01.15, 23:06
  Zuza, która jak rozumiem jest internistką, wchodzi na salę operacyjną i robi trepanacje czaszki, mimo że Rud ją informuje, że czekają na neurochirurga :D
  I Rud, ten służbista, na to pozwala :D
 • mmk9 13.01.15, 09:57
  No to może własnie Zuza jest tym oczekiwanym neurochirurgiem? Najlepszym na świecie oczywiście, o czym się zaraz dowiemy.
 • misterni 14.01.15, 17:47
  Nie, oczekiwanym neurochirurgiem była Rogalska.
  --
  Misterni
 • nann 14.01.15, 23:48
  ale tracheostomie, a nie trepanacje!
  --
  nann

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka