Dodaj do ulubionych

Na wspolnej - kot Ani co za rasa?

IP: *.internetdsl.tpnet.pl 06.03.06, 13:10
czy ktoś tu się może zna na kotach i wie co to za rasa? zwykly dachowiec nie
jest to na 100%.
Edytor zaawansowany
  • Gość: ja IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 06.03.06, 16:16
    wygląda na dachowca! raczej nie inna rasa
  • joko5 06.03.06, 22:30
    Dobrze utrzymany dachowiec, Maine Coon ma uszy jak ryś i jest dwa razy większy.
    To jest po prostu kot europejski czyli dachowiec.
  • Gość: kreska1976 IP: *.internetdsl.tpnet.pl 07.03.06, 10:19
    dachowiec to być nie mógł chyba że nie z Polski. U nas koty dachowe nie mają
    takich kolorów tylko są bure a ten był srebrzysty jak z reklamy whiskas. Jak
    ktoś gdzies u nas widział takie dachowce to dajcie znać, bardzo chętnie
    przygarnę ;-)
  • Gość: weta IP: *.internetdsl.tpnet.pl 07.03.06, 10:58
    Dziewczyno, dachowiec! Gładkowłosa europejska, tak się nazywa dachowce.
    Trochę się na tym znam ;)Leczę dziesiątki takich dachowców. Widać, że nie przyglądasz się bezdomnym kotom...To galeria cudeniek! Rewelacyjnie wymieszane geny, barwy niesamowite...Gdybys zobaczyła mojego dachowca, też byś pewnie wmawiała mu jakąś rasę...
    Whiskas ZAWSZE używa do swoich reklam kocich kundelków. Taki jest ich kierunek reklamy -zwykłe koty, bo takich jest po domach najwięcej.
    Jeśli masz marzenia o kocie rasowym, kup rasowego.
    Jeśli po prostu o kocie,rozejrzyj się.
    A wracając do tego, co napisałaś, że u nas koty są bure - jeszcze raz twierdzę, że w ogóle nie zwracasz na nie uwagi...
  • joko5 07.03.06, 11:40
    Zgadzam się z Tobą, to wyjątkowo piękny kot europejski, mimo wszystko rzadko
    spotykane umaszczenie.
  • Gość: kreska1976 IP: *.internetdsl.tpnet.pl 07.03.06, 13:09
    dziewczyny, musze powiedzieć że jestem w szoku. Od dłuższego czasu myślałam o
    takim własnie kocie (srebrzystym ) i byłam święcie przekonana że jest to albo
    jakaś rasa albo też dachowiec z innego regionu świata (na przykład w Kanadzie
    takie umaszczenie jest bardzo popularne ale ich dachowce są dwa razy większe
    niż w Polsce i mają inną budowę - tylko że to dość kłopotliwa sprawa sprowadzać
    sobie kota z Kanady - i to jeszcze dachiwca - Polscy celnicy by mieli ze mnie
    niezły ubaw). Rozględając się wokół siebie nie widziałam nigdy takiego
    umaszczenia: czarne, rude, białe, buraski albo ładnie je zwąc marengo, trikolor
    ale nigdy takiego srebrzystego.
    Może takie śliczności od razu trafiają w dobre ręce i nie wałęsają się po
    naszych podwórkach lub piwnicach. No nic. Będę się rozglądać dalej, może w
    końcu na takiego trafię.
    Bo ja nie chcę po prostu kota, albo po prostu rasowca tylko dokładnie takiego
    własnie "whiskasa" :-)
  • caprice83 07.03.06, 19:04
    jesli patrzysz tylko na to czy kot ma rodowód to prosze zrezygnuj dla dobra
    kota, kazdy kociak, niezaleznie jak wyglada jest słodki i jesli obdarzysz go
    prawdziwa miłością a nie taką bo ładnie wyglada bedzie cie kochał.
    --
    UAM-forum prawa
    holokaust zwierząt
    Nadzieja ma skrzydła,przysiada w duszy i śpiewa pieśń bez słów,która nigdy nie
    ustaje,a jej najsłodsze dźwięki słychać nawet podczas wichury
  • titu_titu 08.03.06, 08:13
    Kresko, jeśli poważnie myślisz o takim kocie, koniecznie wejdź na
    forum.miau.pl/ do działu "kociarnia". Napisz tam, że chętnie
    przygarniesz kota ale tylko "whiskasowego". Jestem przekonana, że znajdziesz.
    Albo poprzeglądaj znajdujące się tam wątki adopcyjne. Możesz być zaskoczona
    urodą kotów, dla których szukamy tam domów. Są nawet persy.
    --
    ciągle w budowie ale działa:
    www.zbyszkowisko.webpark.pl
  • Gość: ... IP: *.internetdsl.tpnet.pl 08.03.06, 11:16
    Wyobraźcie sobie: kot wielkości hmmm...ok 12kg...ogromny - jasnobeżowy, taki ecru, w kolorze słabo wypieczonej bułeczki (raczej wnętrza tej bułeczki), głowa ciemnobrązowa, uszy czarne. Do tego gruby, długi ogon w pasy brazowe i czarne...
    Tułów jednobarwny. Głowa wielkości dużego grapefruita...
    Dachowiec. Bezdomny...
    Rzeczywiście - rozglądać się!
    Natomiast jesli chodzi o srebrzyste tygrysy z whiskasa, ta maść często zmienia się z wiekiem kota. Najpierw jest aż granatowa, potem jaśnieje...Nie zawsze tak jest, ale też się zdarza.
    Po piwnicach chodzą cuda!
    Kresko, zrób sobie obchód po szpitalnych podwórkach, tam jest tyle cudownych kotów i zawsze są jakieś małe, po prostu sklep z kotami.
    Jestem głęboko przekonana, że zauroczy cię jakiś i pewnie wcale nie srebrny...Któryś na ciebie spojrzy i przepadło. Będziesz jego.
  • Gość: nula8 IP: *.wroclaw.dialog.net.pl 08.03.06, 11:38
    Nie wydaje mi się, żebyś się nadawała do przygarnięcia zwierzęcia. Żywego
    zwierzęcia.
    Może powinnaś sobie kupić pluszowego kota, będzie Ci się ładnie komponował w
    mieszkaniu. Lepiej chyba dachowcowi na dachu niż w domu kogoś kto chce tylko i
    wyłącznie "whiskasowego" kota...
  • titu_titu 08.03.06, 11:57
    Całe szczęście nie Tobie oceniać czy ktoś się nadaje na posiadacza zwierzęcia
    czy nie. Niektórzy ludzie uważają że chcą psa i w grę wchodzi tylko i
    wyłącznie owczarek niemiecki. I co, oni też się nie nadają bo akurat podoba im
    się taki pies a nie inny? Chyba każdy może sobie wybrać zwierzę kierując się
    również jego wyglądem i nikomu nic do tego.
    --
    ciągle w budowie ale działa:
    www.zbyszkowisko.webpark.pl
  • Gość: kreska1976 IP: *.internetdsl.tpnet.pl 09.03.06, 11:44
    wielkie dzięki titu_titu za informację. Poszukam tam gdzie mówiłaś. I bardzo
    się cieszę, że są ludzie którzy nie uważają, że fakt że wymarzyłam sobie
    takiego a nie innego kota dyskredytuje mnie jako jego potencjalną dobrą i
    kochającą opiekunkę.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka