Dodaj do ulubionych

Młodzieńcze zapalnie stawów

15.01.11, 10:25
dopiero co pisałam, że mam nadzieję, że moje dzieci zamknęły swoje chirurgiczne przygody;)

Michał obudził się w poniedziałek rano z ogromnym bólem w biodrze. Okolica stawu spuchnięta, do tego gorączka. Najpierw pediatra, później dorosły chirurg odesłał nas do dziecięcego a ten od razu skierowanie do szpitala.
I leży mój Starszak jako łazarz:( w szpitalu zostanie do końca następnego tygodnia a potem jeszcze minimum 2tygodnie leżenia w domu:> Dopiero dziś spotkam się z lekarzem prowadzącym i dowiem się co dalej. Kciuczyć proszę żeby nic gorszego się już nie wykluło.

--
Macierzyństwo to ogólnie ciężka robota. Powinni od razu po
wychowawczym rentę przyznawać-a.zaborowska ;)
Starszy
Córa
Edytor zaawansowany
  • guciowamama 15.01.11, 10:54
    No to pieknie sie Wam ten rok zaczyna :-( Oczywiscie mocno trzymam kciuki, zeby nic gorszego sie nie wyklulo i sciskam Was mocno...
  • alcea3 15.01.11, 11:16
    Tak strasznie mi przykro:((
    Skąd to się wzięło??
    --
    Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym.Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym. Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany
    poglądów, bez podawania przyczyny.
  • iki2007 15.01.11, 11:39
    trzymam moocno kcuki!!
  • a090707 15.01.11, 14:50
    O rany co za pech, wspolczuje :(
    --
    Wiktorek
  • klarysa007 15.01.11, 15:55
    O cholerka... Kciuczę!
    --
    Dzieci to to co mi wyszło najlepiej chociaż nie najłatwiej :D
    www.pomozmyamelce.blogspot.com
  • ewlinp 15.01.11, 17:04
    No masz! Młodzieńcze zapalenie stawów - nie słyszałam jeszcze o takim choróbsku, duuuzo zdrowia dla starszaka i dla Was kochani!
    --
    .:Jasio:.
  • qwoka 15.01.11, 19:25
    o matko! współczuje, co za pech się do Was przyplatał;( Skąd to się mogło wziąć?
    --
    Maja, 10 lipca 2007
    Karol, 30 sierpnia 2010
  • domatorka.amatorka 15.01.11, 19:49
    spotkałam się dziś z ordynatorem i w zasadzie to wiem, że nic nie wiem:(
    wiadomo, że przyczyną takiego zapalenia najczęściej są zmiany hormonalne. W poniedziałek Michał ma mieć kolejne usg, które może wykaże, że wysięk do stawu znacząco się zmniejszył. Wtedy też mają podjąć decyzję w temacie dalszego leczenia.
    Lekarz twierdzi, że najważniejsze przed nami to wykluczenie czy był to jednorazowy epizod czy początek choroby Perthesa:( kciuczcie, bo ja na razie nie wiem co mam myśleć. Przejrzałam trochę stron na necie i wiem, że musimy szukać jakiegoś specjalistę ortopedii i u niego skonsultować wszystkie wyniki. N

Na razie dzielimy się z mężem żeby jakoś poukładać obowiązki pracowe, domowe, starszodzieckowe i młodszodzieciowe, zdałoby się sklonować :>
    --
    Starszy
    Córa
  • zurawina100 15.01.11, 19:55
    Współczuję, a na pocieszenie napiszę, że moja kuzynka w wieku 13-14 lat miała to samo, teraz ma 35 lat i to się nie powtórzyło.
    --
    Dobrochna 27.07.2007
    Staś 6.04.2004
  • burdziaa 15.01.11, 20:45
    Wracajcie szybko do zdrowia i pisz jak sie czuje !
    --
    Moje anioły
    Moje obrazy
    mój synek Julian urodzony 25 lipca 2007
  • smolineczka 16.01.11, 11:18
    też, oczywiście, trzymam kciuki, i też znam taki przypadek w rodzinie koleżanki i od niej trochę słyszałam na temat zapalenia stawów w tym wieku. organizm się rozwija, czasami za szybko, hormony "szaleją"... życzę zdrowia!
    --
    Moja córeczka Marysia
  • maadga 17.01.11, 09:21
    Dobrowoskiego on jest świetnym ortopedą w Busku leczy a ma też prywatny gabinet w Kielcach. Jakby trzeba było śmiało przyjeżdżaj masz u mnie nocleg. Ale kciuczę żeby nie trzeba było się konsultować. Lekarz świetny zdiagnozował mi KUbę (wiotkość stawów) i zwerfikował diagnozę ze szpitalika dziecięcego o zapaleniu stawów biodrowych, a w rzeczywistości było to nadwyrężennie mięśnia. Świetny specjalista z genialnym podejściem do dzieci.
    --
    Magda Kubuś i Lilianna
    www.nida.com.pl/
    pomoz-amelce.pl/index.html
    pomozmyamelce.blogspot.com/
  • domatorka.amatorka 18.01.11, 20:58
    Maadga dziękuję Ci dobra kobieto-będę Cię molestować w razie potrzeby.

Michał jest już w domu. Wywalczyłam wypis do domu. Oni kompletnie nic z Nim nie robili, no przepraszam 1 usg przy przyjęciu i 2 przed wypisem. Diagnoza /na razie/ jest taka: zapalenie stawu biodrowego, skręt biodra prawego. Michał musi leżeć minimum 3 tygodnie. W międzyczasie mamy kontrolę w szpitalu żeby na usg sprawdzić czy ilość mazi i szpara stawowa zmniejszyły się. Ordynator twierdzi, że o rokowaniach można mówić za kilka miesięcy kiedy okaże się czy to zapalenie miało wpływ na główkę uda.
    Szczęśliwie już prawie Go nie boli. Jak dobrze mieć wszystkie dzieci w domu:)
    --

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka