• drzewko
  • od najstarszego
  • od najnowszego

Czy CRP 60 oznacza zawsze szpital? tyle ma Tymek Dodaj do ulubionych

• 20.03.12, 16:13
    O 17 wizyta u lekarza, ale sie zdenerwowałam, bo Paweł odebrał wyniki synka i ma CRP 60,2 i czy to oznacza zawsze skierowanie do szpitala czy tez jest szansa, ze dostanie antybiotyk i zostaniemy w domu?
    Kurcze no...
    Zaawansowany formularz
    • 20.03.12, 16:26
      To chyba nie aż tak dużo
      Hanka miała CRP dwieście siedemdziesiąt coś tam i wtedy ją już konkretnie do szpitala wzięli
      Trzymam kciuki za Tymka
      --
      lbyf.lilypie.com/u0dQp2.png
      www.suwaczki.com/tickers/k0kde6ydkhzj6ivn.png
      • 20.03.12, 16:31
        Dzieki Paris, wiesz co własnie mi teŻ moj Pawel cos mowi, ze do szpitala kiedys przyjmowali dzieci z wartością 100 , więc moze moze sie uda bez, generalnie nie widze sensu szpitala , bo wszystkie badania zrobilismy juz sami, w spzitalu jedynie co mogą dorobic jeszcze badanie RTG płuc... antybiotyk nie musi dostawac dożylnie,bo nie wymiotuje... trzymajcie kciuki!
        Napiszę jak wrócimy!
        • 20.03.12, 17:04
          Moja Jula miesiąc temu miała CRP 268, w szpitalu na Korczaka - Wrocław (nie polecam najgorszemu wrogowi) nas odesłali bo stwierdzili, że ma zapalenie zatok. W końcu trafiliśmy do innego szpitala i się okazało że ma zapalenie płuc. Wydaje mi się, że przy CRP ok. 60 szpital nie będzie koniecznością. Trzymam kciuki. I koniecznie zrób RTG.
          --
          Jula, 13.11.2007
          • 20.03.12, 17:46
            Kochana, koniecznie daj znać, jak Synek, co z leczeniem, trzymam kciuki!
            --
            Mój fotoblog
            • 20.03.12, 18:00
              Oj ale się rozchorował:(
              Malwa tez od 3 dni kaszle :( mocno w nocy szczególnie, jeszcze nie byłam u lekarza, jak nie przejdzie to pojde w czwartek.

Stokrotka dlaczego nie polecasz Korczaka?
              Mysle,ze zbyt duze uogolnienie, przeciez zalezy od tego kto jest na dyzurze, jaki oddział itd, ja byłam z aferzystka tam jak miała roczek spedziłysmy tydzien w szpitalu i wspominam (jak na szpital) wspaniale- swietny personel i wogole.
              --
              Nakrętka nie da się odkręcić, dopóki nie wykrzykniesz magicznego słowa. Gdy już masz wykrzyknąć to słowo, okazuje się, że w pobliżu są dzieci.
              • 20.03.12, 18:52
                Dzieki dziewczyny za kciuki!!!!!!!
                Szczesliwie nic osluchowo nie ma do tego dziecko w dobrej formie, scina go tylko ta temperatura, kaszel maly, no i katar... wszystko to pozwolilo nam zostac w domu i podawac antybiotyk.
                Gdyby byla tylko temperatura bez innych objawow bylby szpital aby szukac glebszej przyczyny, licze, ze ten antybiotyk sprawe zalatwi, na kontrole idziemy juz w piatek,lekarka sie przejela bardzo -ogladala tymka dosyc dlugo,analizowala wyniki wiec licze, ze decyzja o pozostaniu w domu jak najbardziej swiadoma i sluszna. Powiedziala,ze jak dlugo pracuje juz w zawodzie, tak jeszcze nie widziała takiej masakry wirusowej wlasnie w postaci tej wysokiej bardzo gorączki u dzieci - ze w tym roku jakiś mega zmutowany silny wirus atakuje, bo ma mase dzieci własnie z takim objawem ,ze wysoka temperatura i często niestety dzieci muszą iść do szpitala , bo crp rośnie, a nie ma innych objawów poza gorączka taką w granicach 40 stopni...
                Dzieki dziewczyny jeszcze raz za wsparcie i trzymanie kciuków!
                • 20.03.12, 20:56
                  wracajcie szybciutko do zdrowia!
                  --
                  Mój fotoblog
                  • 20.03.12, 22:05
                    Dzięki dzięki jeszcze raz, wielka to ulga ,ze mozemy chorowac w domu a nie w szpitalu:)
                    Myślę, ze teraz po tym antybiotyku musi być lepiej...!
                    Pozdrawiam
                    • 21.03.12, 07:28
                      No i super, że domowo:-)
                      Dużo zdrowia dla Tymka
                      --
                      Amelia - mój Kwiatek :-)
                      [b][size=12]1% dla mojej córeczki[/size [/b]

[url=http://www.suwaczki.com/][img]http://www.suwaczki.com/tickers/9f7jclb19ugaplyu.png[/img][/url]
              • 21.03.12, 12:47
                Alcea, może faktycznie zbyt uogólniłam, na pewno zależy od lekarza, który jest na dyżurze.
                Po prostu przeżyłam chwile grozy: Jula miała 40st gorączki, z badań krwi: CRP 268, białe krwinki 30tyś, dwóch pediatrów, którym ufam (Pejcz i Gruszka) kazali jak najszybciej jechać do szpitala, żeby Jula dostała dożylnie antybiotyk. Przyjechaliśmy na Korczaka ok. 20, lekarz na dyżurze pediatrycznym (bardzo żałuję że nie znam nazwiska) stwierdził, że dziecko ma zapalenie zatok i kazał jechać na Borowską. Moją prośbę o podanie antybiotyku zlekceważył, potraktował mnie jak idiotkę, która chce leczyć zwykłą gorączkę antybiotykiem. W rezultacie spędziliśmy 4 godz na Borowskiej w pełnej sali chorych z dzieckiem z zapaleniem płuc.
                Nie jestem panikarą, która każde przeziębienie leczy antybiotykami, Jula nigdy nie brała żadnego antybiotyku, nigdy nie miała takiej gorączki.

Z czystego serca nie polecałam Korczaka, bo może któraś z Was też by trafiła na tego aroganckiego lekarza.
    • 21.03.12, 07:58
      Ojej! Życzę zdrowia Tymkowi. Co to za wirus? Może do wawy jeszcze nie dotarł....

Ach, a dlaczego przy infekcji wirusowej Tymek dostaje antybiotyk? Tak sie robi?
      • 21.03.12, 10:26
        Wiesz co pojęcia nie mam, ale też sie zastnawiałam, lekarka powiedziała ,ze wynik 60 crp jest na pograniczu wirusa i bakterii,,, więc z specjalnie z nią nie dyskutowała, szczególnie jak mi ulzyło ,że dziecko nie musi iść do szpitala/ Mam nadzieję,że mu to lekarstwo pomoże...
        • 21.03.12, 10:36
          "dodatnie/wysokie crp wskazuje na infekcję bakteryjną (oraz są podwyższ. leukocyty)
          przy wirusówce crp jest niskie oraz jest raczej niski poziom leukocytów"

I że przy bakteryjnej stosuje się antybiotyk, a przy wirusie nie- przynajmniej warto poczekać, może bez antybiotyku przejdzie.

Nie wiem czy 60 CRP juz nadaje się jako bakteria czy wirus... ale doczytałam tez ,ze jak Crp urosło, to lekarze zazwyczaj dają juz antybiotyk...
          • 21.03.12, 11:32
            Podobno tak do 20 to wirus, później już bakteria.

--
            Amelia - mój Kwiatek :-)
            [b][size=12]1% dla mojej córeczki[/size [/b]

[url=http://www.suwaczki.com/][img]http://www.suwaczki.com/tickers/9f7jclb19ugaplyu.png[/img][/url]
            • 21.03.12, 12:21
              Tak , tak , też słyszałam kiedyś od lekarki ,ze własnie juz od 20-40 w górę to bakteria:(
              • 21.03.12, 21:05
                Jak się czuje Tymek? jest poprawa?
                --
                Mój fotoblog
                • 21.03.12, 21:15
                  Dzięki za pamięć, wiesz co nie wiem czy to juz poprawa po antybiotyku, wczoraj dostał o 20 pierwszy raz, dziś rano o 8 drugi i wieczorem o 20 trzeci i temperatura jeszcxze była wysoka okolo 13 dalismy mu syrop na zbicie i juz nie było nawrotu, a wczesniej juz kolo 17 zaczynał mocno gorączkować, tak więc za radą lekarki damy teraz na noc juz nurofen( wlasnie sie kładzie) jutro rano znowu antybiotyk, o 20 ponownie i juz na noc nic nie damy na temperaturę , zobaczymy co będzie, mam nadzieję, ze nic:) , dzis w dzien był taki osłabiony ale to zapewne wynik antybiotyku.
                  No i jedyna roznica na minus ,ze zaczął się regularny kaszel, mam nadzieje, ze ten antybiotyk go przepędzi!
                  Pozdrawiam serdecznie
  • Powiadamiaj o nowych wpisach

Wysyłaj powiadomienia o nowych wpisach na forum na e-mail:

Aby uprościć zarządzanie powiadomieniami zaloguj się lub zarejestruj się.

lub anuluj

Zaloguj się

Nie pamiętasz hasła lub loginu ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.