Pytanie kulinarne Dodaj do ulubionych

• drzewko
  • od najstarszego
  • od najnowszego
  • drzewko odwrotne
  • Ugotowałam rosół w dzień, do wieczora jeszcze był ciepły, rano chciałam go schować do lodówki a on cały skwaszony :-/
    O co chodzi? Nie ten garnek, mięso, zmiana temperatury w powietrzu? Po raz pierwszy mi się coś takiego zdarzyło z rosołem, które gotowałam w swoim życiu chyba miliony razy.
    --
    W życiu piękne są tylko chwile...
    „Znamy się tylko na tyle na ile nas sprawdzono”

• nie przelewalas do innego garnka? nie wkadalas mokrej lyzki do zupy?
      rosolowi szkodzi nawet kropla nieugotowanej wody (np na lyzce, ktora wlozysz do garnka)

--
      Usmiechajmy sie do siebie!
      • kiedyś, któraś z dziewczyn pisała, że od pora lubi się rosół skwasić, może za dużo dałaś?
        No i może w kuchni w nocy za ciepło było? Miałaś grzejniki odkręcone?
        • Nie było za ciepło, my jesteśmy z zimnego chowu i nie włączyliśmy jeszcze ogrzewania, do innego garnka nie przelewałam ale mój M przesłuchany po raz kolejny :D przyznał się, że jedną łyżką (która była umoczona w flakach) wyjął mięsko z rosołu. Mnie nie było w domu a dla niego to wydawało się bez znaczenia. To chyba mamy przyczynę ?
          --
          • Kiedyś gdzieś słyszałam, że należy wlać kieliszek wódki i rosół wraca do siebie:) Chyba Gessler gdzieś tak mówiła w jakimś wywiadzie, ale nie jestem pewna.
            --
            Dobrochna 27.07.2007
            Staś 6.04.2004
            • Serio? ja różnymi łyżkami mieszkam i nic mi nigdy się nie zważyło. A od flaków to już chyba nie powinno- przecież to też rosół?

• Serio
                chodzi o lyzke wyjeta z zimnej nieprzegotowanej wody lub przelanie zupy do garnka, ktory nie byl dokladnie wysuszony po myciu.

--
                Usmiechajmy sie do siebie!
                • Hm, dziwne, bo mi sie zdarzyło nawet do Rosołu dolewac wody i nigdy mi sie nie nic nie działo, wec mam wątpliwości czy to od tego.
                  • Ja często do gotującego się rosołu dolewam zimnej wody (właśnie w tedy nie mętnieje).

--
                    • Mi nigdy nie metńieje, bo ja najpierw gotuje samo mięso z godzine, a potem wylewam te wodę i od nowa gotuje rosół kilka godzin powolutku, mam bardzo czysty rosół zawsze.
                      • I jeszcze zawsze tego samego dnia na wieczór przecedzam rosół przez gęste sito do innego garnka lub słoikow i taki chowam do lodówki. Te resztki przypraw itd wyrzucam. Warzyw tez nie jemy z rosolu, sam czysty bulion.
                        • lilka
                          ale sposób w jaki ja gotuję rosół powtórzyłam, który stosuję od lat i dlatego moje zdziwienie, co poszło nie tak skoro tak się stało ?

ps: Ja uwielbiam marchewkę z rosołu :D kiedyś mi teściowa wyjęła i dała do farszu do krokietów to się na nią wkurzyłam ;-)
                          --
                          • To ja nie lubię nic w rosole, a jak mi kiedys mama naszego kolegi włożyła serce do talerza, to myslalam, ze spadne z krzesła, hehehe. Ukradkiem Piotrek mi wyjadl z talerza ;)))
    • mnie sie zdarza robic rozne rzeczy z rosolem - dolewac wode, przelewac i jeszcze nigdy rosol mi nie skwasnial:)
      • lipiec_2007 napisała:

> mnie sie zdarza robic rozne rzeczy z rosolem - dolewac wode, przelewac i jeszcz
        > e nigdy rosol mi nie skwasnial:)

Mi też nie :)
        --

Wysyłaj powiadomienia o nowych wpisach na forum na e-mail:

Aby uprościć zarządzanie powiadomieniami zaloguj się lub zarejestruj się.

lub anuluj

Oferty

Zaloguj się

Nie pamiętasz hasła lub loginu ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.