Dodaj do ulubionych

Alcea -pytanie materacowe mam;)

18.07.13, 22:04
Po wielu przejsciach wreszcie doszliśmy do zakupu materaca. Doradzisz coś? Potrzebujemy czegoś 160x200 do ok 1000zł. Myślałam o jakimś kieszeniowcu, ale przejrzałam allegro i jest tego masa, wiec kompletnie sie pogubiłam. Ja lubie dość miękko ale M waży 115 kg wiec raczej musze kupić coś pod niego. Dzwoniłam do pierwszego lepszego sprzedającego z tanimi materacami i powiedział że przy takim obciążeniu tylko materac z dużą ilością pianki (minimum 22 cm) bo w takim standardowym 18 cm po roku czy dwóch bedzie czuc sprężyny. Polecał konkretnie ten model allegro.pl/materace-materac-2xvisco-lateks-kenia-160x200-80-i3357241330.html Co Ty na to?
--
Córka 2007
Syn 2010
Edytor zaawansowany
  • amalota 20.07.13, 08:15
    A nie chcesz w całości lateksowego? Mój M waży ok. 100kg, ja połowę mniej. Mamy 15 czy 16cm z MKFOAM (sueno minor) i przez prawie 10 lat nic sie nei dzieje. Materac nie odkształcił się. A dodatkowo przy tej różnicy wagowej wcale nie czuję, jak M się połozy obok - materac ugina się tylko pod osobą leżącą i nie ma wpływu na tą drugą obok.
  • alcea3 20.07.13, 13:40
    Hej hej.

Ten materac, który zalinkowałąś, wygląda naprawdę bardzo sensownie. Ma dużo ksprężyn kieszeniowych, dużą wartwę pianki. I cena naprawdę atrakcyjna.
    Jesyne co by mnie zaniepokoiło, że jest bardzo wysoki, tu koniecznie musisz zmierzyć wysokość od listewek w łóżko do konca ramy., Moze się okazać, ze będzie za wysoki i będzie się Wam wysuwał :)

Laeksowy materac rownie dobra inwestycja, jednak to już inna klasa cenowa:)
    --
    Nakrętka nie da się odkręcić, dopóki nie wykrzykniesz magicznego słowa. Gdy już masz wykrzyknąć to słowo, okazuje się, że w pobliżu są dzieci.
  • qwoka 21.07.13, 21:01
    Kupiliśmy takie łóżko i chyba to nie był dobry wybór... www.ikea.com/pl/pl/catalog/products/00200565/
    Zależało nam na oszczedności miejsca i schowku do trzymania gratów, ale od listewek do brzegu jest jakies 4 cm, wiec chyba każdy materac bedzie wypadał:/ Nie wiem czy różnice zrobi 17 czy 23 cm? Jedyny ratunek to taki że to łóżko będzie w rogu pokoju i jeszcze pewnie je obstawie jakimiś szafkami. Lateksowy wiem że fajny, ale troche za drogi jednak...
    --
    Córka 2007
    Syn 2010
  • alcea3 21.07.13, 21:33
    Kurcze to faktycznie płytkie bardzo.
    Jak wysoki macie teraz materac?
    --
    Nakrętka nie da się odkręcić, dopóki nie wykrzykniesz magicznego słowa. Gdy już masz wykrzyknąć to słowo, okazuje się, że w pobliżu są dzieci.
  • qwoka 21.07.13, 21:55
    od kilku dni mamy tam położne zastepcze materace ok 18 cm "na chwile" jeden ma 190x90, drugi 200x90 wiec sa o 20 cm szersze niz łózko i normalne ze cały czas wypadaja ;) nie wiem jak sie bedzie tam sprawował normalny materac... i czy te kilka cm zrobią różnice.
    --
    Córka 2007
    Syn 2010
  • alcea3 05.08.13, 20:07
    Bardziej mi chodziło o wysokość materaca :)

Kupiłaś go??
    --
    Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym.Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym. Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany
    poglądów, bez podawania przyczyny.
  • qwoka 05.08.13, 22:01
    Summa summarum kupiliśmy ten materac co podawałam w pierwszym linku. Po pierwszych kilku nocach nie narzekam wiec mam nadzieje ze się będzie dobrze spisywał. A z łóżka wypada niestety, nawet jak położyłam tam 8cm materac Mai to sie przesuwał;/ taka jest beznadziejna konstrukcja tego łóżka. Góra stelaża jest praktycznie na tej samej wysokości co brzeg łóżka...

--
    Córka 2007
    Syn 2010
  • olga727 05.08.13, 22:20
    qwoka napisała:

> od kilku dni mamy tam położne zastepcze materace ok 18 cm "na chwile" jeden ma
    > 190x90, drugi 200x90 wiec sa o 20 cm szersze niz łózko i normalne ze cały czas
    > wypadaja ;) nie wiem jak sie bedzie tam sprawował normalny materac... i czy te
    > kilka cm zrobią różnice.

Wybierz się do B.R.W. i doradzą ci,jaki odpowiedni będzie.Mają różne,różniste ;)

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka