• drzewko
  • od najstarszego
  • od najnowszego

NOSPA Dodaj do ulubionych

• 09.05.07, 14:00
    Cześć dziewczyny. Mam dylemat, lekarz kazał mi brać nospę na skórcze (jestem
    w 32tc), ale koleżanka zdziwiła się bardzo, bo podobno nospa ma niekorzystny
    wpływ na dziecko. Mam duże zaufanie do lekarza i zdecydowanie uważam go za
    lepszego fachowca niż koleżanka - księgowa, ale myśl o jej słowach nie daje
    mi spokoju.
    Czy któraś z Was bierze też nospę? Proszę piszcie w jakich dawkach ją
    bierzecie i czy macie częste skórcze brzucha.
    Zaawansowany formularz
    • 09.05.07, 14:11
      nie martw się tylko bierz. Ze wszystkich znajomych mi cięzarówek posiadających
      zdrowe dzieci każda brała nospę. Mi też lekarka dawała i noszę w torebce, tylko
      nie bardzo wiem kiedy brać:)
      To najbardziej popularny lek dla cięzarnych.
    • 09.05.07, 14:14
      Ja brałam no-spe forte od samego początku ciąży do ok 18 tc dwa razy dziennie po
      jednej tabletce. Ponieważ już była za słaba w swym działaniu (miałam twardą
      macicę)to teraz biorę cordafen. Oprócz no-spy łykałam też duphaston, acard
      diphergan, oraz miałam zastrzyki z kaprogestu (wszystkie leki na potrzymanie
      ciąży bo była zagrożona, a dwie poprzednie ciąże straciłam). Szczerze mówiąc
      byłam i jestem przerażona ilością tych wszystkich połykanych przeze mnie
      prochów, ale może bym tej ciąży bez nich nie utrzymała. Jestem też całkowicie
      przekonana o fachowości lekarza, który prowadzi moją ciążę i wierzę, że leki
      które musiałam i muszę zażywać nie mają złego wpływu na moje maleństwo.
    • 09.05.07, 14:17
      moja gin zabronila mi brac nospe bo moze rozwierac szyjke macicy (jak sie ma
      miekką)
      --
      bd.lilypie.com/NBdIp2.png
      Planowane rozdwojenie: 21.06.2007
      • 09.05.07, 14:25
        pierwsze slysze o tym, aby nospa miala wplyw na rozwieranie sie szyjki
        macicy... az z ciekawosci za tydzien zapytam lekarza.
        Chociaz moj lekarz robi wszysko aby nie dopuscic do otwarcia czesci pochwowej -
        wiec chyba nie kazalby mi brac nospy gdyby tak dzialala.
        Ja biore nospe forte 3xdziennie - do tego magnez, isoptin i fenoterol.
        --
        Nasz Synek
        • 10.05.07, 13:12
          wiesz - są podobno dwie szkoly. W wawie dają nospe wszystkim a w trojmiescie
          odwrotnie. A z reszta to kazdy przypadek jest inny i lekarz kazdej z nas wie
          najlepiej co pasuje do pacjentki. Ja ufam mojej bo prowadzi mnie od lat, bo
          uchronila moją szyjke od amputacji pare lat temu no i teraz moge byc w ciazy.
          --
          bd.lilypie.com/NBdIp2.png
          Planowane rozdwojenie: 21.06.2007
    • 09.05.07, 14:32
      w poprzedniej ciąży łykałam no-spę 2-3 razy dziennie w 5-6 miesiącu przez kilka
      tygodni, ponieważ miałam silne i częste skurcze (jak się potem okazało
      bezpieczne, taka już moja uroda ;). córeczka urodziła się zdrowa, silna, rozwija
      się bardzo dobrze. zresztą wiele moich znajomych brało no-spę i urodziło piękne,
      zdrowe dzieci. tak więc nie martw się i stosuj do wskazówek lekarza. jeszcze
      tylko kilka tygodni i będziesz tuliła w ramionach swojego skarba :)))
      e-millie
      --
      border="0"
      src="http://tickers.TickerFactory.com/ezt/d/1;20729;29/st/20070706/dt/6/k/94d7/preg.png"></a>
      • 09.05.07, 14:42
        W pierwszej ciazy bralam od ok 7mies.Syn zdrowy i mimo dziwnych opini z jakimi sie spotkalam nie mial problemow z mowieniem,a zaczal bardzo wczesnie gadac.
        teraz biore chyba od 3 mies ciazy nospe forte,wczesniej 2 dziennie,teraz jedna.
    • 09.05.07, 15:27
      W poprzedniej ciąży brałam przez pewnien czas i teraz od czasu silnych skurczów
      jakie mi się pojawiły jakieś 6 tygodni temu też biorę.
      Dziwię się że nospa zdaniem niektórych może być niebezpieczna - oczywiście nie
      ma sensu brać jej dla przyjemności, ale skoro tylu fachowców przepisuje ją
      swoim pacjentkom to chyba można być spokojnym.
      • 09.05.07, 15:47
        No wlasnie, to ciekawe, ze Nospa jest wycofana z uzytku w innych krajach EU... I
        ciekawe, jak te kobiety tutaj (Wielka Brytania) w ogole przechodze ciaze bez
        Nospy i odpowiednikow? Moze one tych szyjek nie maja? Jakos inaczej sa
        zaprojektowane, czy co;)? Aaaa, na zwolnienia tez sie nie chadza... I mniej sie
        ze soba cacka, skurcze czy nie skurcze.
    • 09.05.07, 16:04
      Ja biorę, lekarka kazała mi brac 2 tabletki trzy razy dziennie. Biorę od 2 do 4.

Natomiast ostatnio dostałam tego linka o kalinie:
      www.burak.pl/?run=OfertaComponent&Wyszukiwarka_query=kora+kaliny+koralowej&PelnaOferta_sid=787
      &PelnaOferta_sklep=383
      Koleżance, która miała silne skurcze poleciła to położna i podobno działa
      rewelacyjnie. Pije to 3 x dziennie.
    • 09.05.07, 16:09
      coś się link nie chce wkleic, chodzi o zioła: kora kaliny koralowej
      • 09.05.07, 19:11
        Dzięki wielkie dziewczyny za rady. To moja druga ciąża, ale w pierwszej wogóle
        nie czułam skurczów przygotowujących lub poprostu nie umiałam ich odróżnić od
        ruchów dziecka. Jak widać całe życie się uczymy. Jeszcze raz dziękuję za pomoc.
        Pozdrawiam gorąco.
        • 10.05.07, 12:58
          No właśnie, ja też tych skurczów nie odróżniam. Brzuch mnie boli, nospę zażywam
          3 razy dziennie (z wyjątkiem kilku ostatnich dni, gdzie nie czuje twardnienia
          brzucha i bóli), ale nie mam pojęcia które to są te skurcze przepowiadające.
          Jedno wiem, na pewno nospa mi pomaga, bo czasem mnie tak boli, że zanim zażyję
          tabletkę to nie mogę chodzić.
          --
          Szymek
          Emilka
          • 10.05.07, 13:06
            Mialam juz chyba kilka tych skurczy przepowiadajacych.Brzuch robi sie twardy jak kamien i troche boli podbrzusze,jak sie akurat idzie to ciezko sie wyprostowac.Ten bol ktory lapie jest lekki i obejmuje jak obrecza caly brzuch.

Skurcze ktore mialam do tej pory sa zupelnie inne i tak nie przeszkadzaja.
    • 10.05.07, 14:20
      mi już kiedyś gin mówiła żeby na bóle brzucha, skurcze brać nospę. Dziś wyszłam
      ze szpitala i większość dziewczyn na patologii brała nospę- oczywiście to
      lekarza zlecali
      --
      moja Natalka będzie za...
    • 10.05.07, 14:29
      Zgodnie z zaleceniem lekarza biorę no-spę doraźnie, w razie bólu brzucha i/lub
      twardnienia od ok. 3. miesiąca ciąży. W mniej więcej 5. miesiącu bóle i
      twardnienie nasiliły mi się bardzo i wtedy brałam jedną tabletkę 3 razy
      dziennie, teraz wróciłam do zastosowania w miarę potrzeby, oprócz tego biorę
      codziennie jedną tabletkę magnezu - i no-spę, i magnez bardzo sobie chwalę i są
      bardzo pomocne:)
      --
      tickers.TickerFactory.com/ezt/d/1;10053;47/st/20070727/dt/6/k/4fda/preg.png[/img]
      [/url]
      • 11.05.07, 05:31
        Na wyspach zamiast nospy daja Buskopan. Działanie takie samo, podobno. Ja musze
        awaryjnie od 3 dni brać buskopan x2 + duphason x3. Boje sie każdych leków, ale
        cóż trzeba to trzeba. Pozdrawiam
        --
        Many that live deserve death. And some that die deserve life. Can you give it
        to them?...
        • 14.05.07, 09:53
          korzyść z przyjmowania nospy jest wieksza, niz potencjalne ryzyko - nospa to
          jednak jest lek, a wiadomo, że powinno się ich unikać. ale jeśli są skurcze -
          to brać, dziewczyny i sie nie przejmować. ważnejsze jest donoszenie ciaży
          przeciez, prawda?
          --
          jestem mamą i znowu będe mamą!:)))
  • Powiadamiaj o nowych wpisach

Wysyłaj powiadomienia o nowych wpisach na forum na e-mail:

Aby uprościć zarządzanie powiadomieniami zaloguj się lub zarejestruj się.

lub anuluj

Zaloguj się

Nie pamiętasz hasła lub loginu ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.