Dodaj do ulubionych

Faza na "mamowanie" - jak przetrwać?

07.04.09, 09:00
Jakieś 3 tygodnie temu moja córka, po długiej przerwie, nauczyła się znowu mówić "mama".

Od tej pory woła "mama" kilkanaście razy na minutę, głównie jak coś jej nie pasuje, jak się cieszy, ale zdarza się również zupełnie bez powodu. Niestety bywa bardzo często też tak, że woła za mną rozpaczliwym głosem, jak tylko zniknę za ścianą, nie mam jak wyjść w spokoju do łazienki czy kuchni bez rozpaczliwego wołania "mama, mama".

Zmieniło się również zachowanie Małej przy nas obojgu.
Jak jesteśmy (ja i mój NM) jednocześnie z Małą, to tata nic nie może przy niej zrobić, ani wylać nocnika, ani ubrać skarpetek, ani umyć, wziąć na ręce, po prostu nic. A wcześniej np. tylko on kąpał Maję, teraz wszystko związane z Małą mogę robić tylko ja, inaczej jest rozpacz, wołanie "mama" i histeryczny płacz ciężki do opanowania. Średnio 3x w tygodniu wychodzę do pracy, wtedy po południu Mała idzie z tatą na plac zabaw, jedzą razem kolację, potem kąpiel i usypianie - nie ma mnie więc wszystko idzie gładko. Wracam do domu około 21:30 i zaczyna się cyrk. Jak tylko Mała usłyszy najdrobniejszy dźwięk, od razu zaczyna wołać "mama" (podświadomie wie, że ja już jestem? jak mnie nie ma to nie woła) i jeśli nie podejdę do niej to po chwili zaczyna się ryk. Nie pozwala się wtedy zbliżyć tacie, muszę to być ja.

Wczoraj wieczorem próbowaliśmy ją przetrzymać, Maja koniecznie chciała do mnie na ręce, wstawała z łóżeczka, ja ją brałam, przytulałam, głaskałam po głowie, tłumaczyłam, że teraz pora spania itd;, odkładałam do łóżeczka, a ta zamiast spać, to co chwilę sprawdzała czy stoję obok, jak tylko położyłam się (łóżko mam przy łóżeczku i na dodatek mówiłam do niej, że jestem tutaj i że odpoczywam) to znowu zaczynał się cyrk. Wymiękłam o 3 w nocy, kiedy sąsiedzi przyszli i poinformowali nas, że zgłoszą nas na policję jeśli nie będzie spokoju.

Nie wiem, co robić, jak długo może trwać taka faza na mamę? To już około 3 tygodni i zamiast lepiej, jest coraz gorzej :(
--
Najlepsze Forum Rówieśnicze
Obserwuj wątek
Inne wątki na temat:

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka