Dodaj do ulubionych

ksiazki, filmy, muzyka - najlepiej polskie

24.10.06, 07:10
w zwiazku z tym, ze pod watkiem o piekielku rozrosl sie temat ksiazek i
filmow, postanowilam zrobic osobny watek. dodalam rowniez muzyke. mozemy tu
pogadac o tym co mamy i mozemy pozyczyc i o przeczytanych, obejrzanych,
przesluchanych rzeczach.

tiritiri:
- nie widziales 'dnia swira'?! nie moze byc! musze sprawdzic, moze mam ten
film ze soba. przed wyjazdem zdazylam jeszcze zobaczyc w kinie 'wszyscy
jestesmy chrystusami' to juz ciezszy kaliber, ale rowniez b. dobry film. mam
sporo polskich starszych filmow m.in. wszystkie odcinki alternatyw, mam tez
'vinci'.
- chetnie pozyczylabym te ksiazke o karlach - brzmi b. interesujaco

- z polskiej muzyki mam: anne marie jopek, mozdzera 'piano', sojke, smolika.
Edytor zaawansowany
  • 24.10.06, 07:22
    ja bardzo cenie sobie maslowska. czytalam i 'wojne polsko-ruska...' i 'pawia
    krolowej'. bystrze piszesmile jezyk ma niezle popaprany i wlasnie w tym caly urok.
    lubie jej poczucie humoru i fakt, ze pisze o aktualnych sprawach. natomiast moja
    przyjaciolka, ktora baardzo duzo czyta i ma gust do ksiazek, nie ma zadnego
    szacunku do tworczosci maslowskiej. rzeczywiscie trzeba ja poczytacsmile - jest
    kontrowersyjna.

z polskich autorow mam tez olge tokarczuk 'ostatnie historie' - moge pozyczyc.
  • 24.10.06, 10:22
    hmmm, czuje sie zachecona. mam "wojne polsko-ruska" ale do tej pory balam sie
    wziac do reki, bo na podstawie szumu na jej temat domyslam sie, ze moze mi sie
    nie spodobac. brzmi jak przerost formy nad trescia, a ja wole na odwrot. w
    sumie to wszyscy przegrani w tegorocznej nike bardziej mnie kusza niz
    zwyciezczyni. a najbardziej ciesze sie na nowego mysliwskiego, bo "widnokrag"
    bardzo mi przypadl do gustu.

tiritiri, kapuscinskiego mam chyba w calosci, z pewnoscia te dwa tytuly, ale
    daleko jestem. a kieslowskiego jak sie zbierzesz to moze nawet w kinie jeszcze
    zlapiesz. drugi z trzech filmow leci jeszcze w co niektorych niezaleznych
    kinach z francuskim tytulem "l'enfer" choc wyszedl tez juz na dvd.

--
    Forum Aotearoa
  • 07.11.06, 21:03
    przeczytalam i czuje sie zachecona, zeby wziac "Wojne polsko-ruska" do reki i
    przynajmniej sprobowac. Kilka tygodni temu czytalam tez w Polityce raport z
    festiwalu filmowego w Gdyni jej piora i podobal mi sie jej styl, wiec moze nie
    taki diabel straszny...

Na razie probuje zglebic dzielo pt "Polacy w Nowej Zelandii" zastanawiajac sie
    mocno po co ludzie pisza takie ksiazki, pelne bledow faktograficznych i opinii
    wyciagnietych z przypadkowo dobranych zrodel, listow, wypowiedzi...

--
    Forum Aotearoa
  • 24.10.06, 10:32
    Książka o karłach to "Sercem byliśmy wielcy". Autorzy: Yehuda Koren i Eilat
    Negev. Właśnie zauważyłem na okładce że wyszła też po angielsku ("In our hearts
    we were giants"). Przerażająca pozycja. Mogę pożyczyć. Jesteś w Auckland? (nie
    pamiętam z poprzednich postów).
    Po polsku mam jeszcze:

Normana Daviesa "Boże Igrzysko", "Europa", "Mikrokosmos" (oczywiście, że będzie
    też gdzieś w bibliotece)
    Prawie wszystko co wyszło Sapkowskiego.
    "Antybaśnie z 1001 dnia" Wolskiego (głupie...)
    Kazania ks "Orzecha" (kto z Wrocławia ten wie o kogo chodzi)
    "Bomba Megabitowa" Lema
    "polski Kodeks Honorowy" Boziewicza

z rzeczy łatwych do znalezienia też po angielsku:

Jim Lovell - "Apollo 13"
    Karen Armstrong - "Historia Boga"
    trochę Vonnegut-a

do tego kupę pozycji z biologii, działania mózgu i zachowania się zwierząt, ale
    z tym to nie do mnie.

Filmy: (sama klasyka)

Rejs
    Seksmisja
    Vabank (obydwa)
    Miś
    Uprowadzenie Agaty
    U Pana Boga za piecem
    Noce i Dnie
    Pan Tadeusz
    Zmróż Oczy
    Edi
  • 24.10.06, 19:45
    A propos polskich filmow to niedawno zupelnie niespodziewanie udalo mi sie
    sobaczyc w tutejszym Academy Cinema Polwojne zycie Weroniki Kieslowskiego ( sala
    na 15 osob m bylo jakies 3 osoby na widowni) Film niezwykle urokliwy a muzyka
    kompletnie oczarowala mnie. Nie wiecie , gdzie mozna zdobyc sciezke dzwiekowa
    tego filmu ? L enfer rowniez niedawno widzialam i tez mi sie bardzo podobalo.
    I jeszcze chcialam wiedziec czy jak wyglada zakup ksiazek z Polski na
    internecie , czy kupujecie na Merlinie, macie jakies w tym wzgledzie
    doswiadczenia?.
    Co do ksiazek to mam publicystyke Glowackiego jezeli ktos jest zainteresowany .
  • 24.10.06, 21:37
    Ja w Merlinie kupuje stosik raz na rok i sobie chwale latwosc z jaka sie
    wszystko odbywa. Koszt przesylki do NZ niestety wynosi zwykle tyle co koszt
    ksiazek, jak nie wiecej, ale jezeli masz rodzine w Polsce mozna to obejsc. Ja
    zamawiam ksiazki na adres brata (dostawa w PL jest darmowa), a on mi to potem
    wysyla jakos tanio. Jak tanio nie wiem, bo mnie jeszcze nie policzyl. Wiem ze
    poczta ma cos co sie nazywa worek "M", usluga powolna ale w bardzo przystepnej
    cenie.

--
    Forum Aotearoa
  • 24.10.06, 21:39
    tiritiri napisał:

> Kazania ks "Orzecha" (kto z Wrocławia ten wie o kogo chodzi)

Ja z Wroclawia, a nie wiem. Wstyd mi i prosze o wyjasnienie.

--
    Forum Aotearoa
  • 24.10.06, 22:58
    > > Kazania ks "Orzecha" (kto z Wrocławia ten wie o kogo chodzi)
    >
    > Ja z Wroclawia, a nie wiem. Wstyd mi i prosze o wyjasnienie.

Duszpasterstwo Akademickie "Wawrzyny". Otarło się o to wielu studentów z okolic
    Placu Grunwaldzkiego i wittigowa. Z "Orzechem" można się w wielu punktach nie
    zgadzać, ale nie da się ukryć, że facet bardzo inteligentny. Na żywo jednak
    robił lepsze wrażenie niż w książce.
  • 27.10.06, 10:21
    Ostatnio mialam okazje popodczytywac sobie najnowsza ksiazke Lisa 'Polska,
    glupcze'. Politykuje tam i tyle. Zgadzam sie z jego pogladami. Ameryki, to on
    nie odkryl, ale moze dobrze, ze ktos to wszystko zebral i spisal. Ciekawi mnie,
    czy Wy, bedac tu interesujecie sie tym syfem politycznym, ktory sie przewala
    przez ojczyzne? Ciekawe tez, czy ta ksiazka, jesli ktos z Was mial okazje ja
    czytac, jest dla Was jasna. Moim zdaniem, niektore skroty myslowe autora moga
    byc nieco enigmatyczne dla kogos, kto nie jest w Polsce. Moze nazwy afer (heheh)
    nie mowia wiele emigrantom bedacym kilka/kilkanascie lat poza granicami kraju?
  • 27.10.06, 21:17
    kowalsia napisała:

> Ciekawi mnie,
    > czy Wy, bedac tu interesujecie sie tym syfem politycznym, ktory sie przewala
    > przez ojczyzne? Ciekawe tez, czy ta ksiazka, jesli ktos z Was mial okazje ja
    > czytac, jest dla Was jasna. Moim zdaniem, niektore skroty myslowe autora moga
    > byc nieco enigmatyczne dla kogos, kto nie jest w Polsce. Moze nazwy afer (heheh
    > )
    > nie mowia wiele emigrantom bedacym kilka/kilkanascie lat poza granicami kraju?
    Ksiazki nie czytalam i pewnie nie bylabym w stanie dostatecznie zrozumiec , bo
    dawno juz zaniechalam sledzenia polskich afer politycznych , polityka w Polsce
    jest dla mnie rzecza niemozliwa do ogarnicia i w miare uplywu lat coraz mniej
    mnie ekscytuje.
  • 27.10.06, 21:32
    Rozwazalam kupienie, ale sie rozmyslilam. Tez wydaje mi sie ze nie sledze
    wydarzen w Polsce na tyle dokladnie zeby zrozumiec i docenic. Moze jak mi sie
    przypadkiem nawinie pod reke, sprobuje przeczytac. Czytam
    regularnie "Polityke" ale artykuly czysto polityczne rzadko mnie wciagaja,
    skupiam sie na reportazach i artykulach poswieconych problemom spolecznym itp.,
    rzeczom ktore mozna objac umyslem nie znajac nazwisk i szczegolow afer, w ktore
    byly zamieszane.
    --
    Forum Aotearoa
  • 09.11.06, 13:59
    Ja osobiscie znajduje bardzo malo czasu na czytanie ksiazek (wlasciwie wcale go
    nie znajduje ! ) bedac matka dwujki maluchow po calodniowej "walce" okolo 7.30
    klade sie przed telewizorem by obejzec wiadomosci potem jakis filmik i do
    luzka.Ciezko jest znalezc czas dla samej siebie.Pewnie dotyczy to wielu Polakow
    i "zahukanego" zycia ktore prowadza.....

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła lub ?

Zapamiętaj mnie

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.