szambo z kręgów - czym i jak się uszczelnia? Dodaj do ulubionych

• drzewko
  • od najstarszego
  • od najnowszego
  • drzewko odwrotne
  • jak w temacie
    szambo będzie miało 3 kręgi, wokół bardzo wysoki poziom wody

czym i jak je uszczelnić by woda z zewnątrz nie właziła do szamba?
    • czemu stosujecie takie prehistoryczne sposoby? nie lepiej kupic gotowe szambo? nie będziesz mial wówczas problemów z uszczelnianiem. A szybkie zapelnianie się szmba to nie problem z uszczelnieniem kregów. Wystarczy taka zima jak w tym roku i wszystko co topnieje górą ci przecieknie do szamba. U moich rodziców normalnie wywozą raz na 3 miesiace , podczas wiosny i topnienia śniegu musieli raz w miesiącu, bo było pelne.
      --
      ''Kobiety dochowują tajemnic, grupowo- po 20-30 osób''
    • Szambo z kręgów nigdy nie będzie szczelne. Nawet ze spodnim kręgiem z
      betonową podłogą :(
    • taki prehistoryczny sposób bo to tymczasówka, na rok -dwa (kanalizacje w drodze
      będą robić) i po prostu chcemy jak najszybciej i jak najtańszym kosztem

szambo betonowe atestowane wyniesie ponad 2000zł (6m3). Owszem są na all po
      niecały 1000 zł ale drugie tyle dowóz kosztuje

• mam ten sam problem budowa kanalizacji rozpoczęta, ale zanim dojedzie do naszej działki szambo byc musi. Robiąc adaptacje do pozwolenia na budowe zaprojektowano nam szmbo, własnie gotowe z atestem i takie jest. A że kiedys bedzie kolektor? jak bedzie to wówczas bedę sie cieszyc, poki co szambo ma byc porządne!!!!
        --

• joanka i ja tak bym chciała, od razu porządne, atestowane
          ale bez pieniędzy albo niewielkim kosztem się nie da

ja mogę się przyłączyć z drugiej strony (działka rogowa, z jednej strony pod
          asfaltem jest kanalizacja), ale 4 tyś. za przyłączenie to dla mnie za duży
          wydatek więc wolę poczekać aż będą robić i przyłączyć się po "kosztach", tym
          bardziej ze to tylko rok - dwa ;)
          • > asfaltem jest kanalizacja), ale 4 tyś. za przyłączenie to dla mnie
            za duży
            > wydatek więc wolę poczekać aż będą robić i przyłączyć się po
            "kosztach", tym
            > bardziej ze to tylko rok - dwa ;)

Opróżnianie szamba (3 kręgi w gliniastym podmokłym terenie) co 2
            tygodnie, to (52 tygodnie x 20 zł) koszt około 1 tys zł, o ile za
            wyssanie policzy tylko 2 dychy.
            Kręgi, robocizna
            Atest, a jak nie będzie szczelne, to kary.....

Za rok, 2 mogą w gminie urwać się fundusze, zmiana planów, trudności z
            przejściem w terenie itp. .......

• mifff silne argumenty i masz wiele racji
              musze pogadać
            • mifff ''Opróżnianie szamba (3 kręgi w gliniastym podmokłym terenie) co 2
              tygodnie, to (52 tygodnie x 20 zł) koszt około 1 tys zł, o ile za
              wyssanie policzy tylko 2 dychy.''
              nie za tanio?

--
              • Właśnie zaczęłam się interesować zakupem szamba (kanalizacja ma być za rok
                -dwa). Ma być mocne,nie z kręgów i w miarę tanie, pojemność 16 m3.
                Czy ktoś może niedawno kupował i może polecić ( na priv) firmę w której można
                kupić w rozsądnej cenie, która też dowiezie i zainstaluje.
                • nie czaisz bazy
                  szambo powinno buc takie jak w wz
                  albo betonowe z atestem
                  albo plastikowe
                  albo szambo wykonane wlasnymi silami na budowie
                  pod warunkiem ze kierownik budowy przywali podpis
                  wszystko zalezy od zapisu w wz
                  jezeli starostwo godzi sie na szambo zgodne z zapewninieniami kierbuda
                  wystarczy goscia przekonac zeby pyknal podpis w projekcie
                  szambo z kregow nigdy nie bedzie szczelne
                  to juz pisalismy
                  problem matki zalozycielki tkwi w przedostawaniu sie wod gruntowych do szamba
                  co skutkuje czestym pompowaniem
                  wg niej fekalia moga wyplywac do gruntu
                  ot cala filozofia
                  byle najtaniej

pzdr.
                  • Szambo to przeżytek, a kanalizacja bardzo droga i wcale nie zapewniająca, że nie
                    będzie się żyło w gównie. Tylko to gówno będzie jako tako oczyszczone, dowalone
                    ogromną ilością chemii i skumulowane w jednym miejscu. Jest jakieś inne
                    rozwiązanie na? Stworzenie jak najbardziej optymalnych warunków do działania
                    prostych organizmów, które z przyjemnością zajmą się naszymi ściekami. Mam na
                    myśli przydomowe oczyszczalnie ścieków. Wymyślone ponad 50 lat temu, w Polsce w
                    wielu miejscach wykorzystywane od 20-30 lat (patrz schroniska górskie), a jednak
                    jak widać także w tym temacie przez wielu niedoceniane. Przykład:

www.budujemydom.pl/component/option,com_content/task,specialblogcategory/act,view/id,69/Itemid,41/

--
                    ___________________________________________________________________
                    Dla dobra wspólnego:
                    obywatel.org.pl/
                    • Też kłopotliwe i kosztowne zbudowanie (podłoże, rozprowadzanie sączków,
                      wywóz substancji stałej).
                      To ma być cóś na rok, dwa, a potem kanalizacja. Gmina nie odpuści
                      dochodów ze ścieków.
                    • velogustlik a i owszem doceniane tylko jak chcesz coś takiego zrobić u siebie to
                      same schody są: "bo przepisy nie pozwalają".. zastanawiam sie tylko gdzie tu te
                      sławetne "działanie proekologiczne"

W starostwie nawet pokazałam im wstępny projekt mojej oczyszczalni (szambo
                      ekologiczne biologiczne z napowietrzaniem i bakteriami a nie te rozsączkowe) od
                      razu powiedzieli że nie ma sensu papierów na to składać bo nie spełniamy
                      warunków, m.in.
                      - w drodze idzie kanalizacja
                      - nie zachowana minimalna odległość od studni 15 m.
                      - brak możliwości odprowadzania "oczyszczonych ścieków"

w gminie wywalili oczy na mnie o czym ja gadam i co chce, bo śmiałam się zapytać
                      czy są jakieś refundacje w związku z tym że chce coś proekologicznego u siebie
                      zrobić (np. piec czy przydomową oczyszczalnie)

Ogólnie mówiąc i pisząc mam wrażenie że na "ekologię" gminy biorą kase a g***o
                      robią - aby w papierach im sie zgadzało
                  • chyba mój problem rozwiąże niestety sama pogoda.
                    Jeśli tak dalej będzie padać i będzie tyle wody mogę zapomnieć o przeprowadzce w
                    tym roku, bo w żaden sposób chłopaki nie dadzą rady uporać się i z szambem i z
                    wodą w piwnicy, która w tej chwili już wylewa mi się przez okienka

szambo z kręgów u nas po prostu nie ma sensu. Tak jak piszesz, wody gruntowe
                    będą sie przedostawały do takiego szamba na 100%

Akurat w drodze niedaleko Panowie od kanalizacji robili studzienki i zapytałam o
                    te uszczelnianie szamba. Powiedzieli że można spróbować uszczelnić od środka
                    wodą szklaną a od zewnątrz ABIZOLEm. Dno oczywiście wybetonować z dodatkiem
                    jakiegoś środka uszczelniającego, i na łączenie kręgów też. Ale woda to woda...

--
      DOBRZE I TANIO, nie będzie SZYBKO
      TANIO I SZYBKO, nie będzie DOBRZE
      DOBRZE I SZYBKO nie będzie TANIO

Wysyłaj powiadomienia o nowych wpisach na forum na e-mail:

Aby uprościć zarządzanie powiadomieniami zaloguj się lub zarejestruj się.

lub anuluj

Zaloguj się

Nie pamiętasz hasła lub loginu ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Okazje.info.pl

Bestsellery

Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.