Dodaj do ulubionych

Domy nowoczesne - macie swoje typy?

27.08.10, 22:47
Szukam projektu domu do 160-170 m2, mam sporą działkę, 15 arów.
Chciałabym znaleźć jakiś fajny projekt nowoczesnego domu, bez
żadnych skosów, piętrowego, który musi zostać nakryty dachem min 32
stopnie - Jura Kr-Cz, wymogi gminy.
Czekam na podpowiedzi.
--
Płeć nie jest ważna!
Obserwuj wątek
      • monikaaleksandra Re: Domy nowoczesne - macie swoje typy? 28.08.10, 14:01
        Myślę, że gdybym wyjechała z takim projektem, to panie w gminie
        poumierałyby na zawał. Dla mnie szczytem "nowoczesności" jest dom
        nie-dworek ani nie-stodoła z poddaszem ze skosami, których nie
        cierpię. Dodatkowo,żeby pracownia zgodziła się na zmianę dachu na
        spadzisty.
        --
        Płeć nie jest ważna!
          • stephany Re: Domy nowoczesne - macie swoje typy? 29.08.10, 17:08
            Projekt indywidualny fajna sprawa, ale koszty spore. U nas tez nie
            można postawić całkowicie płaskiego dachu bo wymogi. My jestesmy na
            etapie wyboru projektu i póki co padło na zx8 z pracowni z500
            www.z500.pl/projekt/zx8.html spełnia normy, nie jest typowym
            klockiem i ten dach tez nie jest przekombinowany i ma mniej niż 160
            m2.
                • monikaaleksandra Re: Domy nowoczesne - macie swoje typy? 30.08.10, 14:27
                  Można, pracownie zgadzają się na adaptacje, choć nie wszystkim
                  projektom pasują skośne dachy.
                  Zabudowa w gminie ma być "zgodna z budownictwem regionalnym", tylko
                  że nikt nie wie, jak to budownictwo regionalne wygląda, chyba że
                  mówimy o XVI-wiecznym drewnianym kościele lub XVIII wiecznych
                  dworkach, ale trudno przecież w kryzysie pałac sobie stawiać!
                  --
                  Płeć nie jest ważna!
                    • gibon301 Re: Domy nowoczesne - macie swoje typy? 01.09.10, 13:01
                      nie rozumiem i nigdy nie zrozumiem takiego idiotycznego podejścia polaków. skoro
                      masz środki na budowę domu to chyba możesz je też znaleźć na zrobienie
                      indywidualnego projektu. dowiadywałaś się gdzieś ile taki kosztuje czy tylko
                      powtarzasz za wszystkimi, że nie bo drogie? ale oczywiście jak dom będzie
                      wybudowany to na tv za 10 000 pieniądze się zanjdą...tylko że wymienić tv w
                      każdej chwili to żaden problem, drugi dom zbudować to może być jednak kłopot.
                      jak podliczysz sobie projekt gotowy+naniesienie poprawek+koszt wykonania
                      projektów wszystkich przyłączy to będziesz już minimum w połowie ceny za projekt
                      indywidualny.no a przy budowie domu chyba da się wysupłać tą drugą połowę
                      (powiedzmy jakieś +/- 8000pln). przecież projekt domu to nie kupno majtek!
                      • monikaaleksandra Re: Domy nowoczesne - macie swoje typy? 10.09.10, 00:52
                        Nie będe czekać na indywiduany projekt 3 miesiące bo za 2 tygodnie chcę złożyć papiery na pozwolenie i architekt ma zrobić tylko jakieś regionalne adaptacje (Jura Krakowsko-Częstochowska), np. kamień wapień na elewacji. Koszty nie mają znaczenia, tylko że ja nie mam czasu na bawienie się a architektem i dyskutowanie o pierdołach . Zresztą znalazłam już kilkadziesiąt porządnych projektów.
                        --
                        Płeć nie jest ważna!
                        • mifff Re: Domy nowoczesne - macie swoje typy? 10.09.10, 09:40
                          > Nie będe czekać na indywiduany projekt 3 miesiące bo za 2 tygodnie chcę złożyć
                          > papiery na pozwolenie

Zaczniesz budowę na wiosnę, więc, co za różnica 2 tygodnie, czy 3 miesiące.
                          Zaczynasz budowę.... naucz się cierpliwości :)
                        • joanka-r Re: Domy nowoczesne - macie swoje typy? 10.09.10, 10:13
                          Przy budowie domu potrzebna jest cierpliwość, istnieje masę problemów o których nie masz pojęcia i wyjdą w praniu. Tak jak było w naszym przypadku. Projekt gotowy oddany do adaptacji, tylko z dwoma małymi zmianami pierdołami w zasadzie. Sam etap adaptacji trwał kilka miesiecy miesięcy!!!! z powodu map które były potrzebne do wyrysu, zabrano je do Krakowa w celu naniesienia zmian. Samo pozwolenie na obudowę uzyskane w ciągu 17 dni. Stopowała nas sama adaptacja i architekt nie miał na to wpływu. Wystarczy,z e ktoś kto ma ci zrobić projekty przyłączy zawali, lub opóźni i kaplica. A pozwolenie też ma swoja ważność.
                          --
                          w646.wrzuta.pl/film/8tKCMMbu1ye/impreza_pod_palacem_prezydenckim

Objaw przedawkowania Radia Maryja.
Inne wątki na temat:

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka