Dodaj do ulubionych

czym najlepiej "zakonserować" drewniany plac zabaw

18.03.11, 12:06
i domek na działce?

ps. wyszukiwarka mi nie działa
--
maleństwo - zapraszamy na forum lipcówki 2011
Edytor zaawansowany
  • ma2ma 18.03.11, 21:45
    jest cos takeigo jak drewnochron...a potem warto pomalowac, tylko tym drewnochornem to tak ze 2, 3 razy
  • mifff 19.03.11, 07:06
    > jest cos takeigo jak drewnochron...

z woskiem (Dulux, Tikkurila)
  • slim.fast 19.03.11, 10:13
    Dobre są woski twarde Osmo, może i drogie, ale jakość bardzo dobra.
  • ania2003i2011 21.03.11, 07:55
    dzięki :)

czyli najpewniej zwykłym drewnochronem?
  • mifff 21.03.11, 08:57
    > czyli najpewniej zwykłym drewnochronem?

z woskiem
    Im lepiej wygładzisz powierzchnię papierem ściernym, tym mniej zużyjesz preparatu :)
  • ania2003i2011 21.03.11, 10:36
    upssssssssss jeszcze papierem ściernym ?
    ale jeśli stolarz drzewo mi wyszlifuje, czy jak to się zwie - to raczej my sie w to bawić nie musimy?
    drzewa tego jeszcze nie widzieliśmy - dopiero na weekendzie odbierzemy

ale plac zabaw drugi jest z belek kupiony w nomi bodajże i raczej równy - też musimy przelecieć papierem ściernym?
  • mifff 21.03.11, 14:34
    ale jeśli stolarz drzewo mi wyszlifuje, czy jak to się zwie - to raczej my sie
    > w to bawić nie musimy?

Ma być gładkie, szlifowane wzdłuż włókien (żadnych poprzecznych kółek, od szlifowania na szlifierce tarczowej.
  • cyklina-klimkiewicz 25.03.11, 21:24
    To jak ten stolarz ma te elementy małej architektury wyszlifować, to dlaczego już polakierować albo zaolejować nie może. To o tyle dziwne,że pod lakierowanie jest potrzebne takie samo szlifowanie jak pod olejowanie. Olejuje się takie przedmioty olejami do tarasów, jak np Bona Carl`s Deck Oil. Można też i innymi do tego celu opracowanym, ale ten Bony jest tani i dobry. B.Klimkiewicz.
  • mifff 25.03.11, 22:50
    > To jak ten stolarz ma te elementy małej architektury wyszlifować,

Może, ale one zapewne będą obrabiane na budowie (przycinanie, struganie, pasowanie)
  • cyklina-klimkiewicz 26.03.11, 08:22
    Zupełnie zwyczajnie, pod olej czy lakier granulacja 100-120, nie drobniej, bo drewno nie będzie chłonne, wystąpi objaw tzw zaszlifowania, zamkną się pory drewna. Tłuste egzotyki 80-100, bo będą podobne objawy.Najwygodniej takie elementy jest odnawiać w stolarni, bo tam jest najlepszy dostęp do parku maszynowego, jest potem do lakierowania czy olejowania właściwa temperatura, można ochronić lepiej przed wiatrem i kurzem, piaskiem i ewentualnie deszczem, jest dostęp do zasilania, krótko mówiąc , są do renowacji czy konserwacji najlepsze warunki. Zdecydowanie złym pomysłem jest brak szacunku dla inwestora i zwalanie na niego wszystkich niedogodności, chyba płaci, to coś mu się za to należy. Takie teraz chyba są standardy? Ja takie w każdym razie stosuję.B.Klimkiewicz.
  • ania2003i2011 28.03.11, 07:45
    dlatego, że to kuzyn, którego i tak wykorzystałam do przycięcia, wysuszenia i wycyklinowania - w jakiej kolejności nie wiem
    sami zakonserwujemy i domek złozymy, więc stąd moje pytanie :)

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.