Dodaj do ulubionych

odległość od granicy działki placu zabaw

02.08.11, 11:16
Witam, mam problem a mianowicie w jakiej odległości od granicy działki mogę ustawić plac zabaw dla swoich dzieci (chodzi mi o postawienie zjeżdżalni i drewnianego domku na palach). Będę wdzięczna za odpowiedź.
Obserwuj wątek
        • mehil.dam Re: odległość od granicy działki placu zabaw 03.08.11, 13:22
          Jeśli chodzi o pozwolenie na budowę:
          USTAWA

z dnia 7 lipca 1994 r.

Prawo budowlane

Art. 3. Ilekroć w ustawie jest mowa o:(...)
          4) obiekcie małej architektury - należy przez to rozumieć niewielkie obiekty, a w szczególności:
          a) kultu religijnego, jak: kapliczki, krzyże przydrożne, figury,
          b) posągi, wodotryski i inne obiekty architektury ogrodowej,
          c) użytkowe służące rekreacji codziennej i utrzymaniu porządku, jak: piaskownice, huśtawki, drabinki, śmietniki;

Art. 29. 1. Pozwolenia na budowę nie wymaga budowa:
          1) obiektów gospodarczych związanych z produkcją rolną i uzupełniających zabudowę zagrodową w ramach istniejącej działki siedliskowej:
          a) parterowych budynków gospodarczych o powierzchni zabudowy do 35 m2, przy rozpiętości (...)
          c) piezometrów obserwacyjnych i obudowanych źródeł;
          22) obiektów małej architektury;
          23) ogrodzeń;
          24) obiektów przeznaczonych do czasowego użytkowania w trakcie realizacji robót budowlanych, położonych na terenie budowy, oraz ustawianie barakowozów używanych przy wykonywaniu robót budowlanych, badaniach geologicznych i pomiarach geodezyjnych;
          (...)

Domek dla dzieci chyba trzeba będzie zgłosić tylko, chyba, że jakiś bardzo duży planujecie, tu artykół:

www.wymarzonyogrod.pl/1216_3586.htm
          I tu jeszcze o odległości od granic działki:

www.abc.com.pl/pytanie/2576/4
          • dorjana1 Re: odległość od granicy działki placu zabaw 03.08.11, 13:37
            Oj chyba szykuje się problematyczna sąsiadka także problem będzie pewnie we wszystkim co będziecie robić.
            Wg mnie taki sprzęt jeśli można go rozłożyć i złożyć to wszędzie można postawić.Problemem może być chyba wysokość bo w przypadku np ogrodzenia to samemu można sobie stawiac do 2m,20 cm bez żadnych zgłoszeń.A domek na palach to chyba więcej...może zacząć się tango że jej światło zasłaniacie...
            Ale rzeczywiście gmina Ci podpowie czy jest to obiekt małej architektury.
            Pomyśl o zasłonięciu jakimś delikatnym aby nie widziała was przez ogrodzenie.
            Panuj nad dziećmi ale nie przepraszaj za to że żyją.Moje dzieci czasem jeżdżą do babci do mieszkania w bloku.Jak tylko się pojawią to leci do mamy sąsiadka że dzieci nie mogą chodzić tak szybko !Że ona prosi powoli :)))Siedzi bidna i nasłuchuje i ma rozrywkę z afer...
            • robitussin Re: odległość od granicy działki placu zabaw 03.08.11, 22:35
              > Jak tylko się pojawią to leci do mamy sąsiadka że
              > dzieci nie mogą chodzić tak szybko !Że ona prosi powoli :)))

Oj tam. Plaża, wrzesień, tylko my. Pół godziny później 100 metrów dalej rozkładają się jakieś Ktosie. Moje bachorzęta biegają, pryskają wodą, śmieją się, ale kurtularnie, bez przeginania. W którymś momencie podchodzi do nas reprezentantka Ktosiów i oburzona prosi o ciszę, bo jej dziecko właśnie zasnęło, a ponieważ jest chore, to i kapryśne, a ona nie ma ochoty usypiać po raz n-ty. Mojej delikatnej sugestii, że plaża jest naprawdę duża i nic nie stoi na przeszkodzie, by Ktosiowie przesunęli się następne 100 m dalej, niestety nie paniała. Męczyła się dalej w naszej obecności. Cusz - ludzie som czasem naprawdę dziwne.
              --
              R.
    • 5awa Re: odległość od granicy działki placu zabaw 03.08.11, 14:41
      Gosiu, opisałaś chyba typ sąsiadki moich rodziców.
      1/Pobudowali się bez pozwolenia na budowę, to jeszcze w 70-tym roku
      2/pobudowali się na granicy z moimi rodzicami aby mieć południe działki dla siebie, a jednocześnie zaciemnili połowę działki Rodzicom
      3/ zaczęli stopniowo na str płd stawiać wszystko co było im potrzebne:garaże, wychodek, szopy, śmietnik
      4/ gdzie jeszcze był skrawek-posadzili drzewa!
      5/ a jak już wszystko zacienili Rodzicom po płd stronie- to zaczęli wybijać okienko od łazienki- oczywiście na str Rodziców
      moi rodzice nadal milczeli
      6/ potem wystawili swoje rynny i lało się na Rodziców działkę.
      Tego Tato nie zdzierżył- wziął wiadro betonu i zakleił jej to nowe okno plastikowe!
      Minęło kilka lat i sąsiadka remontowała dach, oczywiście wielkie nowe wypustki wystawili ... na rodziców działkę- Rodzice poczekali na koniec prac, orynnowanie, podbitki- a potem poszli do blacharza kazali to wszystko zdjąć...

Gosia, jest taki typ ludzi, co daj paluszek to rękę z łokciem obgryzą.
      Bądź mądrzejsza, ona nigdy nie ustąpi- a gdy krzyknie na dziecko- bierz wiadro z betonem i muruj, gdy pójdzie modlić się o Twojego nowotwora ...

gosiagl00 napisała:

> Witam, mam problem a mianowicie w jakiej odległości od granicy działki mogę ust
      > awić plac zabaw dla swoich dzieci (chodzi mi o postawienie zjeżdżalni i drewnia
      > nego domku na palach). Będę wdzięczna za odpowiedź.
      • joanka-r Re: odległość od granicy działki placu zabaw 03.08.11, 20:12
        ''Powinno, ale nie jest. Taki stan rzeczy już zastaliśmy, a teraz to jej wszystko przeszkadza, rozmowy na podwórku, zabawy dzieci. Więc mam problem''
        problem ma ona, a nie ty. Na Twoim miejscu zwróciłabym jej uwagę, ze zgodnie z prawem powinna mieć dom 4 metry od granicy.
        --
        ''No właśnie Wy wydajecie się nie wiedzieć o czym mowa''
        by Zia 86.
        • mifff Re: odległość od granicy działki placu zabaw 03.08.11, 22:38
          > problem ma ona, a nie ty. Na Twoim miejscu zwróciłabym jej uwagę, ze zgodnie z
          > prawem powinna mieć dom 4 metry od granicy.

Zapewne samowola bud. jest zalegalizowana, więc sprawy nie ma. Tego tematu nie można poruszać. Łagodzić, łagodzić, ale stanowczo bronić własnych zamierzeń.
          Niema nic gorszego, jak skłócone sąsiedztwo.
          • gosiagl00 Re: odległość od granicy działki placu zabaw 03.08.11, 22:59
            Zgadzam się zupełnie. Nie jestem osobą kłótliwą. Muszę trzymać się przepisów bo na pewno nie omieszka przeoczenia wykorzystać przeciwko mnie. Niestety mam dość małą działkę do zagospodarowania. I pewnie nie spełnię oczekiwań sąsiadki co do rozstawienia placu zabaw. Kobieta jest wścibska do tego stopnia, że jak nie może zobaczyć co dzieje się na podwórku to staje na stołku i zagląda przez okno:) A teraz trochę widoczność jej spadnie. I pewnie dlatego się wścieka.
              • 5awa Re: odległość od granicy działki placu zabaw 04.08.11, 07:30
                Jeśli działka ma mniejszą szerokość jak 16 m, to nowe prawo budowlane daje "specjalne bonusy prawne", ale niestety także dla tych wściekłych sąsiedzkich mamb

mifff napisał:

> > na pewno nie omieszka przeoczenia wykorzystać przeciwko mnie. Niestety ma
                > m doś
                > > ć małą działkę do zagospodarowania
                >
                > Możesz powalczyć o mniejszą odległość: 1 - 1,5m
                > :)
    • gosiagl00 Re: odległość od granicy działki placu zabaw 03.08.11, 22:39
      Dzięki za wszystkie podpowiedzi. Czekam jeszcze na odpowiedź ze starostwa. Telefonicznie uzyskałam informację, że nie muszę mieć pozwolenia i nie muszę robić zgłoszenia. Jeżeli chodzi o odległości od granic to nie muszę zachowywać żadnych odległości- jedynie dysponować swoją działką;)
    • graid Re: odległość od granicy działki placu zabaw 20.07.13, 16:08
      A ja mam pytanie od "innej strony" ;).
      Mianowicie mam plac zabaw, spokojnie od granicy sąsiada będzie 4m jak nie więcej i mega problem, bo sąsiedzi zrobili kompostownik / 3 blachy ocynkowane złączone przylepione do siatki/równolegle do placu zabaw. Zaczęło sie niewinnie od skoszonej trawy / nie miałam wtedy placu zabaw, nie zwróciłam im uwagi, bo byliśmy nowi/, a teraz wrzucają tam odpadki z obiadu, zielsko, trawę itp. Zaczęło zlatywać sie ptactwo, roznoszą niedojedzone resztki po trampolinie, huśtawce, basenie / w rozmowie sąsiadka zaproponowała zakrycie basenu, tyle, że sama nie dam rady, bo basen jest ogromny a plandeka nie taka znowu lekka/, myszy przeżarły młodszemu dziecku trampolinę.

No dobra, nie opisuje dalej, bo jestem mega wściekła, że rozmowa nic nie dała / niby dzisiaj mieli to usunąć/zakryć, ale widzę, że dowalają tam zielska i maja w tyłku resztę świata/ i teraz pytanie do WAS, czy jest jakaś regulacja prawna mówiąca jaka ma myć odległośc kompostownika od placu zabaw? szukam w necie i nie mogę znaleźć.
      • anmasok Re: odległość od granicy działki placu zabaw 09.12.13, 23:41
        witam
        Przypadkiem trafiłam na post, a że akurat jestem po nauce min. tych odległości to pomoge co wiem. Wg Rozporządzenia ministra infrastruktury z dnia 12 kwietnia 2002 z późniejszymi zmianami (dokument dostępny na stronie sejmu np.) wg paragrafu 36: Odległość (...)kompostowników o pojemności 10-50m3 od okien i drzwi 30m, granicy działki 7,5m (...). Dla pojemności mniejszych nie ma rozróżnienia dokładnie na kompostownik, jest tylko o zbiornikach na nieczystości i podobnych- i tu chyba interpretacja urzędnika czy się kompostownik mniejszy zalicza do tych przepisów.
        Trzeba by się dowiedzieć i sprawdzić ile ma ten ich sąsiadów i zgłosić :) (jeżeli sie zalicza to par. 36.2 czyli 5m od okien i drzwi i 2m od granicy.
        Mam nadzieję, że trochę pomogłam
        Pozdrawiam
Inne wątki na temat:

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka