Dodaj do ulubionych

Fototapeta - hit czy kit?

14.06.12, 08:31
Jaka jest Wasza opinia? Fototapeta to dobry pomysł (do sypialni) czy wygląda to kiczowato?
Sypialnię mamy podzieloną na dwie części roboczą (biurko i sprzęt do ćwiczeń) i sypialnianą (łóżko) jest to mniej więcej po połowie powierzchni. Czy widok np. jeziora i skał przedzielonych kładką (akurat pomiędzy częścią sypialnianą, a roboczą) nie będzie kiczowaty? Ratunku, chcę dobrze, ale się boję! Dodam, że sypialnia jest mała, a na przeciwległej ścianie od ewentualnej fototapety jest szafa na całej długości ściany. Brałam pod uwagę inną fototapetę - widok nocny - ale kompletnie zaciemniłby i tak mały pokój.
Edytor zaawansowany
  • slim.fast 14.06.12, 09:56
    Dla mnie osobiście, sorki, ale to totalny kit z lat 80-tych poprzedniego wieku. Wszelakie naklejki zresztą też. ;) Po co ci ta fototapeta? Jeśli, jak piszesz, sypialnia jest mała, to tym bardziej bym sobie podarowała.
  • cyklina-klimkiewicz 14.06.12, 10:24
    A co może lustro na całą ścianę lepsze. Małą powierzchnię trzeba optycznie powiększyć, by nie dostać klaustrofobii. Tak w szczegółach, to yo jest dobre co się komu podoba, jego chałupa, jego sypialnia i jego gust. Ma się w mieszkaniu czuć dobrze, to najważniejsze. Ma być wygodne, trwałe, łatwo się sprzątać i użytkować. no i nie być toksyczne. Reszta to indywidualna sprawa. B.Klimkiewicz.
  • slim.fast 15.06.12, 10:15
    Klimkiewicz, no ale dziewczyna pytała o NASZE ZDANIE, więc je wyraziłam, nie wiem o co ci chodzi, przecież można mieć swoje zdanie, prawda? Dla mnie to kit i tyle. Ja lubię klasycznie i bez udziwnień urządzone domy i mieszkania. A że o gustach się nie dyskutuje to wiadomo, więc mnie osobiście do żadnych fototapet nie przekonasz, ta kampania jest niepotrzebna.
  • cyklina-klimkiewicz 16.06.12, 07:48
    Pewnie. Ja też mam, tyle może,że tak kategorycznie go nie formułuję. Mam coraz więcej zrozumienia dla innych, jakoś tak łagodniej myślę, mniej ostro. Bo czym się różnią różne plakaty czołówki światowej sztuki na ścianach w wielu domach, reprodukcje? Można mieć pogląd,że tylko oryginały, ale jak kogoś nie stać , a lubi, to lepsza reprodukcja niż planowanie skoku na Luwr.Zresztą kopii różnych arcydzieł jest w domach sporo, bo dzięki temu jest przyjemniej mieszkać, sympatyczniejsza atmosfera. To chyba sztuka w domu w otoczeniu człowieka łagodzi obyczaje, chociaż je zmienia. Dodać wypada,że już tyle koni na ścianach w domach się nie spotyka, jelenie , też rykowiska mają już nie tam.Coraz więcej dobrej grafiki widać w domach. Wyraźnie widać poprawę gustu. B.Klimkiewicz.
  • slim.fast 17.06.12, 12:09
    Jeśli coraz łagodniej z wiekiem myślisz to powinieneś też chyba zrozumieć, że ktoś ma takie a nie inne zdanie i pogodzić się z tym, prawda? ;)

Ponadto dobra grafika a fototapeta to całkiem co innego, ja też grafikę popieram.

Jednak są pewne granice, tak samo jak sobie nie postawię krasnoludka z gipsu w ogródku, tak samo nie nakleję sobie "widoczku" na żadnej ścianie w domu, dla mnie to kwestia smaku i tyle. :)
  • cyklina-klimkiewicz 17.06.12, 16:27
    Pewnie,że co innego, ale ja jestem coraz bardziej wyrozumiały, at jest tak,że coraz częściej zauważam, że to nie ja w tym lokalu mieszkam, a jak dla kogoś coś dobre to nie komentuję, bo to jego chata, i to on na to będzie ciągle patrzył. Jak się dzieciakom do tego podoba, to daję sobie spokój, bo upartego dziecka nie przekonasz. Dorośnie to zrozumie, albo i nie.Aparat z dobrym twórcą nie ma najmniejszych szans. B.Klimkiewicz.
  • slim.fast 17.06.12, 21:03
    cyklina-klimkiewicz napisał:

> Pewnie,że co innego, ale ja jestem coraz bardziej wyrozumiały, at jest tak,że c
    > oraz częściej zauważam, że to nie ja w tym lokalu mieszkam, a jak dla kogoś co
    > ś dobre to nie komentuję, bo to jego chata, i to on na to będzie ciągle patrzył
    > . Jak się dzieciakom do tego podoba, to daję sobie spokój, bo upartego dziecka
    > nie przekonasz. Dorośnie to zrozumie, albo i nie.Aparat z dobrym twórcą nie ma
    > najmniejszych szans. B.Klimkiewicz.

Zgadzam się z tobą.

Natomiast w momencie, kiedy ktoś mnie PYTA o zdanie to wtedy je wyrażam zgodnie z własnym odczuciem. Nie wchodzę do nikogo do domu od progu krzycząc "precz z fototapetą!" :D:D
  • woda.lekko.gazowana 14.06.12, 14:57
    kit.
    --
    do czego przyda się chustka?
    na pohybel!
  • cyklina-klimkiewicz 15.06.12, 07:25
    Ja nie mam, ale w mieszkaniach widuję. Taki pokój ze 20 m2 jak jest na długiej ścianie , tropikalna plaża, trzeba powiedzieć,że znacznie się powiększa. A dodać należy,że te kategoryczne ostre sądy dotyczące gustu, z czasem, są mniej ostre .To tak samo jak oceniać co lepsze wanna z hydromasażem czy natrysk. Kiedyś sadziłem,że wanna, a teraz myślę,że natrysk. Człowiek zmienia poglądy, ale w czerwonym czy pomarańczowym pokoju, też dziwnie się czuję. Tak samo jak wrzosowa ścian mnie drażni. A fototapeta? Czym się różni od plakatów idoli zajmujących całe ściany w mieszkaniu.Może to nie szczyt dekoracji wnętrz, ale każdy może mieszkać jak chce. Bo to jest ładne co mu się podoba. B.Klimkiewicz.
  • mama_na_wychowawczym 14.06.12, 18:44
    Właśnie się wycofaliśmy z tego pomysłu. Od wczoraj dojrzeliśmy do decyzji, że to jednak kit ;-) Dobrze, że jednak chwila na przemyślenie została, a nie kupowaliśmy od razu!
  • takisto 15.06.12, 22:18
    sama sie zastanawiam nad fototapetą w kuchni, ale im dłużej o tym myślę - tym bardziej jestem przekonana, że to chyba jednak kiczowate...
    --
    remontujemy!
  • korhana 17.06.12, 00:49
    To bardziej dzieciaki chcą wieszać sobie fototapety ...mam właśnie taką w domu 14 latkę, która zażyczyła sobie wyklejenie ściany czarno-białym zdjęciem Nowego Jorku ...:( Ale to jej pokój,więc chyba na to wyważę zgodę i nie będę się z nią kłócić,bo szkoda moich nerwów ! Jednak nie widzę tego ani w sypialni ani w kuchni ...nigdzie ,gdzie przebywam długo :)!
    --
    ,,Każdy powinien mieć kogoś,z kim mógłby szczerze pomówić,bo choćby człowiek był nie wiadomo jak dzielny,czasami czuje się bardzo samotny''- Ernest Hemingway
  • cyklina-klimkiewicz 17.06.12, 01:12
    Nieraz nawet tuż przed zakupem dzieciak się rozmyśli, a gdyby nie, to przy następnym odnawianiu pokoju, może być już całkiem z innej beczki. A jak by był sprzeciw, to walka o swoje racje, jeszce go dodatkowo nakręci. Wtedy jest coraz gorzej. B.Klimkiewicz.
  • mifff 17.06.12, 17:51
    > Właśnie się wycofaliśmy z tego pomysłu. Od wczoraj dojrzeliśmy do decyzji, że t
    > o jednak kit ;-)

Szkoda, była okazja położyć ściągę z kamasutry:
    patrz.pl/zdjecia/kamasutra
    :)
  • aekilor 20.06.12, 10:31
    fototapeta, fototapecie nierówna;). Myślę, że żyje się raz i jeśli masz chęć zaszaleć z fototapetą, to po prostu to zrób! Szkoda czasu na odmawianie sobie tak miłych fanaberii. W razie czego zawsze można zmienić tapetę - człowiek najlepiej uczy się na błędach. Rób po swojemu, nie patrz na innych - to Twoja ściana i Twój gust. Powodzenia w łamaniu obaw:). Porady dekoratorskie i tzw. zasady są dla ludzi bez własnego zdania, ot co:).
  • cyklina-klimkiewicz 28.06.12, 09:16
    Aż tak czarno biały ten nasz wiat nie jest. Ale ocenić co jest ładne, praktyczne , trwałe i komponuje się z całością mieszkania czy wnętrza, proste nie jest. Lepiej skorzystać z pomocy projektanta. Przeważnie taniej i skuteczniej urządza się dom, no i wygodniej w nim mieszka.B.Klimkiewicz.
  • milamilka 28.06.12, 00:14
    Bardzo dobry, fototapety są na topie. Ale bardzo uważaj ze wzorem i kolorystyką bo o kicz łatwo. Tego typu widoki jak piszesz lepsze są monochromatyczne, np biało czarne, albo w odcieniach zieleni, czy sepii.
  • rstin 06.02.13, 14:24
    Podobają mi się takie, gdzie na spokojnym monochromatycznym tle jest mocny jeden akcent w kolorze pasującym do wnętrza, np. czerwona parasolka lub fioletowa łąweczka, czy bukiecik.
  • kuku-na-muniu8 06.02.13, 14:59
    Nie podobają mi się fototapety. O wiele bardziej wolę ozdabiać przestrzeń w tradycyjny sposób, kolorem i detalem. Jestem przekonana, że 90 procent ludzi, którzy teraz pod wpływem mody decydują się na fototapety za rok czy dwa będą myśleć o ich wymianie...
  • leda16 06.02.13, 21:00
    kuku-na-muniu8 napisał(a):

> Nie podobają mi się fototapety. O wiele bardziej wolę ozdabiać przestrzeń w tra
    > dycyjny sposób, kolorem i detalem.

Mam podobne zdanie. We wnętrzach klasycznych po prostu się nie sprawdzają. Również w nowoczesnych trzeba mieć wyjątkowo dobry gust by nie zamienić pokoju w przypadkową zbieraninę. Np. fototapety w monstrualne kwiaty, które są niemalże znakiem firmowym jednej z projektantek magazynu "Moje mieszkanie" nawet najlepsze wnętrze uczynią krzykliwym i wulgarnym. Nie ma to jak chociaż jeden piękny antyk w salonie bądź sypialni, lub reprodukcja malarstwa z epoki.

--
    Bóg zadba o moje miejsce na parkingu.
  • cyklina-klimkiewicz 07.02.13, 00:05
    Murale też niczego sobie. Parę ciękawych form jest do zastosowania. B.Klimkiewicz.
  • khayya 15.04.13, 01:35
    Wszystko zależy od tego co jest na fototapecie. Mnie się osobiście podoba taki pomysł. Wybrałabym zdjęcie dobrego fotografa lub coś z rodzinnego albumu.
    Do małej sypialni poleciłabym jednak ścianę z wieloma ramkami. Rozbije trochę przestrzeń i nie przytłoczy. A do ramek zabawne rodzinne fotografie albo fajne malarstwo.
    Polecam stronę gdzie można zakupić sztukę online: YellowRedAndBlue
  • cyklina-klimkiewicz 15.04.13, 08:55
    Ja bym zapytał dobrego projektanta. Kto pyta nie błądzi ! I tak będzie robił projekt. B.Klimkiewicz.
  • matt.j 29.04.13, 07:43
    Dlaczego się przejmujesz czy coś się komuś podoba czy nie, ma się tobie podobać i masz się u siebie czuć fajnie i komfortowo.

Podobają mi się fototapety ale na zasadzie wielkoformatowych obrazów abstrakcyjnych na ścianie a nie całej ściany zaklejonej tapetą z widoczkiem.

Na twoim miejscy wrzuciłbym lustra żeby powiększyć optycznie pomieszczenie. Poza tym lustro w sypialni może być bardzo inspirujące :)

--
    http://fotoforum.gazeta.pl/photo/8/hf/vd/dlyx/4Gr6Afgi3pptWixKwX.jpg
  • cyklina-klimkiewicz 29.04.13, 09:16
    Też się nie przejmuję. Tylko dobrze konsultować to z fachowcem profesjonalistą, bo podobać może się przez chwilę, a potem będzie wymiana bo trudno wytrzymać w chałupie. Są bardzo dobrzy projektanci wnętrz. Zawsze kosultować warto a projekt nie majątek można ocenić z bliskimi to pozwoli uniknąć chwilowego zauroczenia i strat. No i życia w ciągłym remoncie na niekończącej się budowie. B.Klimkiewicz.
  • cyklina-klimkiewicz 29.04.13, 09:41
    Ale można i tak jak zrobił to ostatnio klient. Powiedział,że zrobił sobie prezent i powiesił na ścianie Modiglianiego. Co prawda to kopia, ale bardzo dobra i świetnie pasująca do tego starego domu. Mają ludzie dobry gust i nie tylko fototapety do dekoracji wnętrz stosują. B. Klimkiewicz.
  • matt.j 29.04.13, 10:39
    Architekt wnętrz zaprojektował nam taką fototapetę na jednej ścianie:

www.krainafototapet.pl/product-pol-5777-TUCANA-WZ-DM-00049-270wys-x-178-3szer.html
    Tylko w poziomie i większą trochę. Na wizualizacjach wydaje się, że super ociepla i łagodzi techniczne, przestronne wnętrze.

--
  • matt.j 30.04.13, 15:48
    ewwa_80 napisał(a):
    > Moim zdaniem klasyka jest najlepsza czyli tapeta połączona z dobrej jakości far
    > bą. Ciekawe inspiracje można znaleźć na stronie Fluggera :)
    > pozdrawiam

A mi tapety trochę zalatują początkowym okresem lat 90' i zachłyśnięciem wszystkim tym co z zachodu. Niektóre są fajne ponieważ nie zawsze lepiej pasuje jeden duży grafik na ścianie, czasem lepiej będzie wyglądało powtórzenie tego samego wzoru kilka, kilkanaście razy obok siebie. Ale jakoś do tapet mam dystans i chyba nawet nasz architekt nie miałby tu szans na przekonanie mnie.

--
  • cyklina-klimkiewicz 30.04.13, 23:37
    Mnie tapety przypominają chodzące sciany z lat 50. B.Klimkiewicz.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.