Dodaj do ulubionych

pytanie dnia-czy mozna przerobic sam garaz juz zbu

25.05.13, 10:35

zbudowany,tj polaczony z domem?...........
nad nim jeszcze jest pokoj......
na wariata projekt wybraliśmy,nic nie przerobiliśmy,a budowlancy jakos nic nie podpowiedzieli,garaz mamy strasznbie maly jak na malucha........
czy da się cos takiego zrobić nie burzac domu? :)--
kliknij na LAURA
MAKS MA
Edytor zaawansowany
  • eri22 25.05.13, 22:18
    kurde-o co ci biega? bo nic nie rozumiem...
    --
    Eri
  • gawliki 30.05.13, 14:34
    niezrozumiale? stoi dom ,mieszkamy 2 lata
    czy da się przerobić czesc garazzowa nad która jest jeszcze pokoj,zeby nie burzyc całej chaty?po prostu żeby był większy garaz.....
    --
    kliknij na LAURA
    MAKS MA
  • 2013mama 30.05.13, 14:39
    A chcielibyście garaż jako na większe auto? Czy bardziej miejsce na kolejne graty typu rower, motor, taczka itp. Masz zagwozdkę. Mam też garaż w zabudowie, nad nim normalnie pokoje mieszkalne i tak patrząc chyba bym z boku zalała fundamenty, zabudowała, dach zrobiła i nowe wejście do garażu w ten sposób, a to stare zamurować. Lub po prostu zbudować kolejny garaż, a ten może przekształcić na pokój? Naprawdę taki mały macie garaż?

--
    w skrócie !? pracoholiczka i żona pracoholika :)
    Wiktoria 08.02.2003, Kacper 28.09.2006, Błażej 13.05.2011 i ... niespodzianka 04.09.2013
  • gawliki 10.06.13, 21:29
    dzięki,malutki ktoś chyba na dobrych prochach go projektowal,,,
    trochę go skrocilam bo zrbilam spizarnie ale to zabrałam metr...a waski jest,mialam focusa to ledwo otwierałam drzwi,a już dziecka z fotelikiem nie wyciagnelam,,,teraz mam większe o wiele auto i już jajo...,ja się nie znalam,znajomi z boku dopiero widze maja garaz dlugi jak caly dom a ja mam tak zabrane z 3m przed i 2 za domem,,,,dziwne
    --
    kliknij na LAURA
    MAKS MA
  • art-tu 13.06.13, 08:15
    Jeśli dobrze rozumiem problem, to jest to garaż na 1 samochód, do tego wąski.

Prawdopodobnie istnieje możliwość wyburzenia ściany po podstemplowaniu stropu (zależy od jego ułożenia, czy monolityczny czy prefabrykowany) ale jest to drogie i trudne.
    Jesli masz możliwość rozbudowania domu w bok od garażu (ważna -odległość od granicy działki) wówczas moze warto poszerzyć garaż poprzez dobudowanie drugiego miejsca garażowego,a miedzy nimi wyburzenie fragmentów ścian co ułatwi komunikacje oraz otwieranie drzwi samochodu.
    oto szybki szkic

http://fotoforum.gazeta.pl/photo/3/hd/ca/7vbq/Hw4nbwfITrgVVpZGlB.jpg

ale, oczywiście, nie znajac realiów i obiektu, mogę się mylić

--
    empea, ART-TU
    architektura w pełnym zakresie; specjalizacja-rozbudowy modernizacje budynków
  • adam12777777 19.06.13, 07:13
    w standardowym projekcie kupowanym z 'pólki' wszystkie garaże to pomieszczenia na taczkę, to nie garaże. na dobrą sprawę jak się wjedzie do takiego garażu to ciężko wygodnie wysiąść bo jakoś to się oczywiście da. Ja mam garaż na 1 auto 4m szerokości 6 długosci, i mógł być większy, tzn mógł być 6x6 byłby dalej na 1 auto oraz na rowery, kosiarkę i inne duperele. nie byłby wcale za duży
  • cyklina-klimkiewicz 19.06.13, 08:02
    Garż jak nazwa wskazuje jest na samochód. Na kosiarkę i inne szpeje jest pakamera. B.Klimkiewicz.
  • gawliki 11.07.13, 18:36
    dzięki za odpowiedzi i rysunek:)
    to nawet byłoby ok,tylko nadal mysle mam brame w nim jakby z mala,wiec trzeba przerabiac-wtedy mie;ismy focusa,teraz duże wysokie,,,-nawet na focusa był na styk dlugi i bardzo waski,,,
    jakbym tylko dobudowala scianki i przebila-to co z dachem?nie przerabiac tylko ta czesc na plasko?
    a to 1 wyjście ,przerobka to jkai około koszt bo nie mam pojęcia..
    dziekuje!

--
    kliknij na LAURA
    MAKS MA
  • art-tu 19.07.13, 23:26
    trudno odpowiedzieć, bez - chociażby- zdjęcia
    --
    empea, ART-TU
    zapraszam na nową stronę
  • 3loki 21.11.13, 14:51
    wszystko sie da!
    --