Dodaj do ulubionych

> Jaką nazwę ulicy nadać? Może według FENG SHUI ?

12.11.13, 00:41
Witam,
Czy ktoś zna zasady Feng Shui?
Kończę budowę domu. Właśnie dowiedziałam się,że przyszli mieszkańcy nowego osiedla mogą zaproponować Radzie Miasta nazwy ulic. Osiedle nazywa się Marina. Miejscowość związana z turystyką wodną. Jednak przyznam, że nie kręci mnie nazywanie mojej ulicy od nazwiska słynnej osoby związanej ze sportem wodnym, jachtowym.
Chciałabym zaproponować coś co będzie kojarzyć się pozytywnie, co wzmocni więzi rodzinne i sąsiedzkie, co przyniesie powodzenie.
Jeżeli ktoś nie zna zasad Feng Shui to też proszę o pomoc.
Pod jaką nazwą ulicy wy chcielibyście mieszkać?
Pozdrawiam
Anna
Edytor zaawansowany
  • ruta.dl 12.11.13, 14:14
    nazwa zwiazana z kims znanym musi zostać uzasadniona. Nazwy "neutralne" przechodzą na radzie gminy bez problemu.
    My mamy ulicę Pogodną.
    --
    Pozdrawiam
    Dorota

Nie kop się po tyłkach z jeżozwierzem.
  • ania_jo 12.11.13, 19:24
    Myślę nad nazwą
    ul. Władysława Witkiewicza
    Oczywiście w piśmie do Rady Miasta uzasadniłabym, że był to wielki Polak, który jako pierwszy opłynął kulę ziemską.
  • ania_jo 12.11.13, 19:27
    Przepraszam chodziło mi o Władysława Wagnera.
    Myślę też o nazwie ul. Stanisława Witkiewicza, słynny malarz tatrzański, ale też jako pierwszy zaczął malować Bałtyk. Ojciec Witkacego.
  • ruta.dl 18.11.13, 15:54
    radziłabym również mieć w odwodzie druga opcje z neutralna nazwa, bo zaloze się ze 90% społeczeństwa nie ma pojęcia kim ow Wagner był.
    --
    Pozdrawiam
    Dorota

Nie kop się po tyłkach z jeżozwierzem.
  • nawalonych7krasnali 24.11.13, 20:50
    Możebyć:
    -ul powodzian
    -ul podtopień
    -ul topielców
    -ul spragnionych
    --
    yerba-mate.phorum.pl/index.php - wszystko o yerba mate
  • hbinko 20.01.14, 08:48
    To może: Jachtowa, Okrętowa, Kajakowa, Wrakowa (żartuję), albo Bosmańska, Kapitańska, Admiralska, Marynarska, Majtkarska (znowu żartuję).
    Moja ulica nazywa się Rubinowa, kiedy zaczęliśmy budowę, byliśmy tylko my, nie wiedzieliśmy nic o numerze, tak więc profilaktycznie zadzwoniłam do gminy aby nie było niespodzianek (nawet zażartowałam: no wie pan, żeby nie była na przykład jakaś głupia trzynastka), a tu niespodzianka- trzynastka. No to pismo do wójta o zmianę, podaliśmy powód (że jesteśmy przesądni, że mąż już mieszkał pod 13-tką i źle się to skończyło) i zmienił na 15-tkę.
  • edziakrys 22.01.14, 11:47
    Bursztynowa?
    My mieszkamy na wsi tak pokręconej, że przyjezdni się gubią szukając adresu. Nikt nie chce nazw ulic, bo wiąże się to z wielkimi kosztami, na które ludzi nie stać. Wieś się rozbudowuje w zastraszającym tempie i np. mój dom to 17H położone pomiędzy 17 a 17A :)
  • hbinko 24.01.14, 08:09
    Właśnie, u nas na wsi jest tak, że rdzenni mieszkańcy mają adres: miejscowość i nr domu, a napływowi już z ulicami. Ładnie: Bursztynowa, Koralowa, ale może owoce morza: tyle że nie chciałabym mieszkać na Śledziowej.
  • nawalonych7krasnali 09.04.14, 13:25
    hbinko napisała:
    > tyle że nie chciałabym mieszkać na Śledziowej.

Ale beczkowa już ujdzie :D

--
    yerba-mate.phorum.pl/index.php - wszystko o yerba mate
  • siata2 03.06.14, 07:30
    A może coś nieco donioślej? Marca Polo, K. Kolumba? itp?

A jak nie to np. Koralowa, Rafowa, Bursztynowa, Muszelkowa itp. albo
    Żeglarska, Jachtowa, Windsurfingowa...
    --
    www.klubkosmetyczny.pl/ - zapraszam

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka