Przymusowe obywatelstwo polskie Dodaj do ulubionych

• drzewko
  • od najstarszego
  • od najnowszego
  • drzewko odwrotne

Ten wątek został zamknięty i nie można dodawać postów.
Sprawdź, czy dyskusja trwa w innych wątkach.

• zarchiwizowany
    Strony sieciowe z informacjami o "przymusowym obywatelstwie" RP, na ogol wyciszanymi w kraju:

http://www.poloniamichigan.com/paszport_main.htm

Forum dyskusyjne Polonii i kraju, glownie o tej sprawie:

http://www.polindeks.com/cgi-bin/ikonboard/ikonboard.cgi

• zarchiwizowany
      Gość: @la IP: *.tnt1.chatham.on.da.uu.net 15.02.01, 21:09
      Jak sie mozna pozbyc polskiego obywatelstwa? Gdzie trzeba i jakie zlozyc dokumenty? Ile to kosztuje? Czy jesli rodzice zrzeknal sie obuwatelstwa polskiego to czy dzieci i wnuki automatycznie sa go pozbawiane? Dlaczego dzieci urodzone za granica sa zmuszane do posiadania polskiego paszportu?Dlaczego zmusza sie dzieci z malzenstw mieszanych do poslugiwania sie polskim paszportem?

Jesli ktos moze mi to wyjasnic, prosze.
      • zarchiwizowany
        Gość: Zygi IP: *.dialup.vol.cz 15.02.01, 23:23
        Jest tez inna strona medalu, ja jestem w malzenstwie mieszanym a moje dziecko nie moze miec paszportu polskiego, co wiecej nie moze figurowac w moich dokumentach, czyli dla panstwa polskiego jestem bezdzietny...
        Czy i to moze mi ktos wyjasnic?
        • zarchiwizowany
          Gość: andy IP: 10.1.79.83, 212.184.173.* 16.02.01, 13:00
          mieszkam od 25 lat za granica , moje dziecko urodzilo sie w Polsce (ma akt chrztu) i bez problemu ma pasport polski, ja zrzeklem sie pol.obyw. i musze starac sie od nowa o przyznanie (chociaz tez mam akt chrztu w polsce)
          • zarchiwizowany
            Gość: Slawek.R IP: 212.179.157.* 16.02.01, 18:55

Opuszczajacych w latach 50-tych u 60-tych Polske pozbyto lub zmuszono zrzec sie obywatelstwa.Dlaczego dzisiaj zamiast otrzymac zwrot obywatelstwa automatycznie-jezeli wyrazil na to chec- zmuszony jest czlowiek wypelniac liczne kwestionariusze pisac specjalna prosbe do prezydenta i czekac ponad kilka lat na decyzje ktora jest czasami z przyczyn znanych tylko biurokracie nie pozytywna?
            • zarchiwizowany
              Gość: Wiarus IP: 203.21.105.58, 203.21.105.* 17.02.01, 22:59
              Bo taki jest model sprawowania wladzy, w ktorym wladza ma byc zawsze na wierzchu, a ty zawsze pod spodem; wladza ma byc decydentem, a ty petentem-suplikantem, nerowowo przestepujacym w poczekalni z nogi na noge, z czapka w reku. Ot, tak, zebys wiedzial who is boss and who is not. Innego modelu politycy RP nie znaja. Moze wiec nie warto sie tak spieszyc do odyzskiwania obywatelstwa polskiego? Emocja jest zlym doradca.
              • zarchiwizowany
                Gość: Zbylut IP: *.157.70.116.Weehawken1.Level3.net 18.02.01, 07:41
                Radzil bym dobrze zastanowic sie komu potrzebne jest obywatelstwo polskie bedac latami zamieszkalym w kraju wolnym od idyiotyzmow, glupoty, niezrozumialych praw; Polskie prawa i ustawy nic nie majacych wspolnego z demokracja i wolnoscia czlowieka, wyznaia i poszanowania drugiego. Sama konstytucja RP posiada sprzeczne artykuly, pozwalajace na swobode iterpretacji wladcow. Cala reszta spoleczenstwa pozostaje w tym rozumowaniu chlopem panszczyznianym, a polonusi to juz nawet nie zaliczaja sie nawet do tej grupy. Polonus nie istnieje dla Polski - wazne sa tylko dolarki do kasy panstwowej. Zaiteresowanych sprawa po szczeguly zapraszam na strony: http://www.polindeks.com/cgi-bin/ikonboard/forums.cgi?forum=1
            • zarchiwizowany
              Gość: Stary IP: 203.37.115.* 19.02.01, 04:13
              "Opuszczajacych w latach 50-tych u 60-tych Polske pozbyto lub zmuszono zrzec sie obywatelstwa.Dlaczego dzisiaj zamiast otrzymac zwrot obywatelstwa automatycznie-jezeli wyrazil na to chec- zmuszony jest czlowiek wypelniac liczne kwestionariusze pisac specjalna prosbe do prezydenta i czekac ponad kilka lat na decyzje ktora jest czasami z przyczyn znanych tylko biurokracie nie pozytywna?"

Malo tego. Jesliby chcieli odzyskac obywatelstwo, to maja sie najpierw zrzec obcego. Maja miec tylko polskie, bo inaczej mieliby za duzo praw. Zobacz rozporzadzenie Prezydenta RP pod http://www.abc.com.pl/serwis/du/2000/0231.htm
              • zarchiwizowany
                Gość: Voter IP: 134.60.10.220, 134.60.246.* 05.04.01, 13:14
                Bez szeroko, zakrojonej kampanii przeciwko pomyslom Warszawy nic sie nie da
                zrobic. Wejscie do UE przy obecnym ustawodawstwie bedzie po prostu katastrofa.
                Naraza to otwarcie miliony Polakow w USA, Australii i Kanadzie na opodatkowanie
                w Polsce i samowladzwo urzedow skarbowych. Wiekszosc umow miedzynarodowych
                dotyczacych np. podwojnego opodatkowania, jest sformulowana na korzysc
                waskiej grupy aparatczykow ktory kotrolowali Ministertwo Handlu Zaglanicznego.
                Brak reakcji spowoduje, ze mozeie obudzic sie z przyslowiowa "reka w nocniku",
                kiedy wasz wlasny kraj bedze kazal wam sie czolgac przed Warszawa.
        • zarchiwizowany
          Gość: Ninka IP: *.MS1.srv.t-online.de 20.02.01, 23:33
          Do zibi
          Nie wiem, czy chodzi tu tylko o malzenstwo. ja tez jestem w zwiazku mieszanym. nie jestem jeszcze mezatka. urodzilam tu coreczke, ktora automatycznie ma obywatelstwo niemieckie i niemiecki paszport, tyle tylko, ze ma akt urodzenia w polsce spozadzony na podstawie niemieckiego, co automatycznie wiaze sie z jej podwojnym obywatelstwem. Moge wyrobic jej polski, ale po co jesli mieszkam razem z nia i jej ojcem w niemczech. I wcale nie "na czarno", poniewaz jestem legalnie tu zameldowana. Moim zdaniem, nie mozesz wpisac swoich dzieci w polskiej ksiedze urodzen, poniewaz zanim sie urodzily wszedles w zwiazek malzenski z niemka, co powoduje ze automatycznie stajesz sie obywatelem niemiec, a nie polski. wiem jakie to przykre, mnie tez znajomi straszyli, ze moja coreczka, bedzie miala obywatelstwo tylko niemieckie, a ja polka, jesli nie wyjde za maz za niemca, to nie bede mogla jej przewiezc przez granice, a jak sie rozejde z chlopakiem, to nie bede mogla wrocic do polski z nia. ale tak nie jest. prawda, pierwszy raz nie przewioze jej ptzez granice bez jaakiegokolwiek dokumentu, a ze urodzila sie w niemczech otrzymala paszport niemiecki. Gadu gadu, ale wniosek jest jeden. ma obywatelstwo polskie i niemieckie.
      • zarchiwizowany
        Gość: Prawnik IP: 134.60.10.220, 134.60.246.* 05.04.01, 11:47
        Zrzeczenie sie polskiego obywatelstwa scisle zgodnie z formalie obowiazujacym
        prawem jest teraz technicznie nie mozliwe. Radze wiec nie" wywolywac wilka
        z lasu". Trzeba np. wydobic zaswiadczenie o zwrocie kosztow wyksztalcenia,
        czy tez braku mieszkania etc.
        Radze wiec zapierac sie w zywe oczy przed obcymi i nie jezdzic do Polski.
        Predzej czy pozniej to prawo zostanie zmienione, poniewaz wywoluje ono
        zniszczenia wojenne na terytorium USA.
      • zarchiwizowany
        Gość: MESCO IP: *.dip.t-dialin.net 05.04.01, 21:03
        tez mam przymusowo obywatelstwo tego dziwnego kraju w którym nie mieszkam od 14
        lat. Nigdy tam nie pracowalem i nie mialem mieszkania. Wyjechalem jako mlody
        chlopiec. Od rodziny wiem ze jestem nadal tam zameldowany!!
        Moge tam oficjalnie wrocic bo mam prawo mieszkac w dawnym mieszkaniu!!!!
        Bylem kiedys w konsulacie i zarzadano ode mnie takich papierów ze mozg staje.
        To chodzi tylko o forse która chca konsulty zbijac. Taka ustawodawstwo stwarza
        tylko nowe problemy. Jest to ustawodawsto przejete z komunizmu. Nawet w Rosji
        carskiej bylo to dla emigrantów lepiej zorganizowane. W USA wystarczy podpisac
        deklaracje o zrzeczeniu sie obywatelstwa, to wystarcza. Jezeli masz dlugi to
        ciebie bank sciga. Dziwne to wszystko.

• zarchiwizowany
          Gość: Emigrant IP: *.proxy.aol.com 25.04.01, 01:21
          Chba Polskim Zydom ,bo komu innemu przeszkadza byc Polakiem nawet na emigracji .Ja jestem Polakiem zza Buga prawie cale zycie na emigracji w
          Ameryce i nigdy nikt mnie nie zapytal jakim obywatelem jestem , jak czuje sie Polakiem to automatycznie jestem obywatelem Polskim, jezeli nie to
          nim nie jestem . tak to rozumiem
      • zarchiwizowany
        Gość: Jacek IP: 213.224.84.39, 213.224.83.* 10.04.01, 14:55
        Jestes glupia nic innego nie przychodzi mi do glowy!
        W Polsce obowiazuje prawo krwi wiec dzieci Polakow sa Polakami jesli urodza sie
        nawet na Ksiezycu!
        Ja mieszkam 14 lat za granica i Polskie obywatelstwo nigdy mi nie przeszkadzalo
        (Belgia)
        A dla ciebie bedzie najlepiej jak przestaniesz mowic i pisac po POLSKU
        Zegnam OBYWTELKE ? KUNDLISTANU!!
    • zarchiwizowany
      Gość: Stary IP: 203.37.115.* 19.02.01, 04:32
      Ze zrzekaniem sie obywatelstwa jest w ogole interesujaco.

ROZPORZĄDZENIE PREZYDENTA RZECZYPOSPOLITEJ POLSKIEJ
      z dnia 14 marca 2000 r. w sprawie szczegółowego trybu postępowania w sprawach o nadanie lub wyrażenie zgody na zrzeczenie się obywatelstwa polskiego oraz wzorów zaświadczeń i wniosków. (Dz. U. Nr 18, poz. 231) jest pod

http://www.abc.com.pl/serwis/du/2000/0231.htm

Jak sie je czyta, to za oknem jest od razu rok urodzenia Kwasniewskiego, 1954,nie 2001.

Wedlug zarzadzenia, jak sie kto ozenil za granica, to ma zarejestrowac swoja metryke slubu w USC w Polsce, tylko nie wiadomo w ktorym, bo nie ma meldunku.

Jak sie kto rozwiodl za granica, to ma od nowa przeprowadzic swoj rozwod przez polskie sady, bo inaczej RP tegor rozwodu nie uznaje, wobec czego jest bigamista, jesli sie znowu potem ozenil.

Kazdy ma dostarczyc swoj sczegolowy zyciorys napisany odrecznie. Do czego komu w RP aktualna probka pisma b. obywatela, oto jest pytanie?

Czy w tym nieszczesnym kraju ktos oszalal?

Przeciez jesli ktos sie urodzil z obywatelstwem polskim (z jednego lub obojga rodzicow z obywatelstwem PL, niewazne gdzie), to znaczy, ze panstwo mu obywatelstwa nie nadawalo, tylko je zawsze mial, automatycznie. Panstwo nie moze mu obywatelstwa odebrac wbrew woli (bo zakazuje tego art. 34 Konstytucji).

Z jakiej wiec racji, do cholery, panstwo rosci sobie prawo do zgadzania sie, lub nie, na zrzeczenie sie obywatelstwa na wlasne zadanie? W dodatku wedlug tego wybitnego dziela ustawodawczego kazda prosbe ma opiniowac najpierw konsul, potem MSZ, a potem jeszcze MSWiA.

Co tu jest grane? Czy doprawdy wszyscy oszaleli, czy tylko administracja panstwowa?
    • zarchiwizowany
      Gość: Mat IP: *.proxy.aol.com 19.02.01, 05:16
      Witam serdecznie,
      Jaki ten swiat maly. Jak widzc na forum Wprost nie otrzymales/alas poprawnej odpowiedzi. Dzisiaj weszedlem na forum Gazety Wuborczej po raz pierwsz. Musze pryznac, ze jestem zaskoczony. Bardzo mi sie tutaj podoba
      Bede konczyl. Do zobaczenia na forum Wprostu
      • zarchiwizowany
        23.02.01, 05:52
        Polacy.....strata czasu na bezowocne rozmowy
        1. ktokolwiek powaznie zainteresowany prawna strona dyskutowanego na tym "forum" tematu powinien udac sie do konsulatu/ambasady zamiast tracic czas na jpp informacje ( jedna pani powiedziala )
        2. why would anybody care anyway???????
        3. Read more, think about others, educate yourself and contribute to SOCIETY FROM WHICH YOU TAKE EVERYDAY!
        • zarchiwizowany
          Gość: Stary IP: 203.37.115.* 01.03.01, 03:01
          > Polacy.....strata czasu na bezowocne rozmowy
          > 1. ktokolwiek powaznie zainteresowany prawna strona dyskutowanego na
          tym "forum" tematu powinien udac sie do konsulatu/ambasady zamiast tracic czas na
          jpp informacje ( jedna pani powiedziala )
          > 2. why would anybody care anyway???????
          > 3. Read more, think about others, educate yourself and contribute to SOCIETY
          FROM WHICH YOU TAKE EVERYDAY!

W PRL tez mowiono: nie sluchaj Wolnej Europy, tylko Dziennik Telewizyjny prawde
          ci powie... Ale zeby nie wierzyc puyblicznym wystapieniom wlasnych ministrow?
          Nieladnie.

A tu wlasnie wiceminister spraw wewnetrznych i administracji RP Piotr Stachańczyk
          powiedzial we wtorek 27 lutego 2001 nowojorskiemu "Nowemu Dziennikowi":

"P. Stachańczyk obiecał również, że inaczej niż niektóre kraje europejskie
          Polska w dalszym ciągu będzie tolerować podwójne obywatelstwo. MSWiA nie
          zamierza też karać osób, które je posiadają, utratą obywatelstwa polskiego."

Dziekujemy, o wielki bwana! MSWiA nie zamierza nas karac! Hurrraaa!!!

Cieszymy sie wszyscy tu na emigracji, ze minister Stachańczyk obiecal
          przestrzegac Konstytucji RP (Art. 34. ust.2: Obywatel polski nie może utracić
          obywatelstwa polskiego, chyba że sam się go zrzeknie.) A juz sie balismy, ze
          MSWiA uniewazni Konstytucje.

Ludzki pan z tego ministra: jak my bedziemy grzeczni, to on bedzie Konstytucji
          przestrzegal. Co prawda tylko czesciowo. Ale, jak juz jestesmy dzis tak laskawi
          dla Konstytucji RP, to moze jednak pojdziemy o krok dalej, panie ministrze?

W art.34 ust.2 brak klauzuli "szczegoly okresla ustawa", zatem kazdy moze sie
          zrzec obywatelstwa RP na wlasna prosbe, bez zadnych dodatkowych warunkow.
          Skad zatem, zamiast prostego oswiadczenia woli (jak np. przy zrzekaniu sie
          obywatelstwa USA) wzielo sie wymaganie przez Konsulat fury surrealistycznych
          zaswiadczen, wlasnorecznie napisanego zyciorysu i wysokich oplat przed laskawym
          udzieleniem (albo nie) zgody Prezydenta RP na ten krok?

Czyzby pan minister selektywnie interpretowal Konstytucje? Nie, to niemozliwe,
          przeciez pan Stachańczyk jest z zawodu prawnikiem...

Stary

• zarchiwizowany
            Gość: Stary IP: 203.37.115.* 01.03.01, 03:03
            > > Polacy.....strata czasu na bezowocne rozmowy
            > > 1. ktokolwiek powaznie zainteresowany prawna strona dyskutowanego na
            > tym "forum" tematu powinien udac sie do konsulatu/ambasady zamiast tracic czas
            na
            > jpp informacje ( jedna pani powiedziala )

Mon cher, tu sa odnosniki do zrodel krajowych, aktow prawnych i wypowiedzi
            czlonkow rzadu RP w tym temacie:

www.poloniamichigan.com/paszport_main.htm

A w konsulacie mozesz najwyzej przyjemnie wydac duzo pieniedzy, a i tak nic nie
            zalatwisz...

Star
    • zarchiwizowany
      Gość: Student IP: 134.60.10.246, 134.60.246.* 01.04.01, 15:18
      Jeali Pan Jezioranski zaczyna juz pisac na lamch
      Rzeczypospolitej:
      Cytuje:
      Wyrzeczenie się obywatelstwa uzależnione jest od
      uzyskania przez petenta aż 17 dokumentów
      potwierdzających m.in. że spłacił podatki i alimenty,
      nie był karany, zwrócił państwu koszty wykształcenia,
      nie ma w Polsce mieszkania. Musi ponadto wymeldować się
      ze stałego miejsca zamieszkania itd. I do tego wreszcie
      ma dołączyć polski paszport, a
      jeśli go nie ma, siedem innych zaświadczeń.
      (i dalej co podkreslam)
      Wszystkie te formalności są zupełnie niepotrzebne, bo
      państwo samo jest w posiadaniu informacji, których mają
      dostarczyć petenci, a utrata obywatelstwa nikogo nie
      zwalnia od odpowiedzialności wobec sądów i władz
      polskich i przestrzegania obowiązków wobec państwa.
      koniec cytatu.

Tzn. ze mamy jego zdaniem zwracac pieniadze za
      wyksztalcenie grupie
      cwaniakow, ktorzy robili, za galazki na sowieckich
      czolgach.
      O jakich kosztach wyksztalcenia o ktorych juz nawet wie
      nowe panstwo
      polskie z kartotek ubekow mowi Pan Jezioranski.
      O kosztach ukrywania sie przed ZOMO i innymi bandytami
      w slamsach
      Politechnik i Universytetow.
      Nawoluje do ostroznosci i calkowitego braku zaufania.
      • zarchiwizowany
        Gość: Hyzy IP: 134.60.10.2, 134.60.246.* 01.04.01, 20:48
        Ze co ? Skonczylem studia na "hujowej" uczelni stanowej
        i
        tylko dlatego , zeby wydobyc paszport i uniknac sluzby
        wojskowej
        w szeregach gwardii Stalina, a nowa "Polska" bedzie
        mnie jeszcze
        straszyla kosztami wyksztalcenia. To sie nazywa zwykle
        szpiegostwo
        dla Sovieckiego Sojuza. Ciekawe na czyja strone teraz ?
        • zarchiwizowany
          Gość: Harnas IP: 134.60.10.246, 134.60.246.* 01.04.01, 22:44
          Ze co ??? Panu Kwasniewskiemu i Panom poslom sie cos
          za przeproszeniem pomieszalo. Jak chcial wygladac na
          magistra
          z PRLu zeby oszukac lud pracujacy miast i wsi to
          powiniem kupic
          i sam zaplacic na bazarze Rozyckiego.
          Nie dosc, ze nie moge znalezc pracy w Kanadzie to
          jeszcze bede
          placil bandzie przyglupow z 5 straconych lat.
    • zarchiwizowany
      Gość: Pyzdro IP: 134.60.10.246, 134.60.246.* 01.04.01, 23:17
      To jeszcze nic. Nowy pomysl Brukseli, zeby uszczesliwic
      300 milionowa
      "Polonie" na calym swiecie Europejskimi podatkami, bo
      mowimy
      glownie o USA, Kanadzie i Australii zakrawa na zwykle
      zlodziejstwo.
      Francji sie ubzduralo, ze drugie USA beda utrzymywac
      stada emerytow
      i rencistow, ktorzy nie przepracowali jednego
      Amerykanskiego dnia
      wypelniajac glownie formularze emerytalno-zdrowotne.
      Zablokujemy rozszerzenie Unii wszelkimi mozliwymi
      metodami.
      "O nas bez nas" bylo dobre w PRLu ale nie teraz i nie
      po to
      walczylismy o czlonkowstwo w NATO.
      • zarchiwizowany
        Gość: Remi IP: *.ORLD.splitrock.net 02.04.01, 01:39
        Pyzdro
        przyznaj, ze to jest zart na prima aprilis, przyznaj ze tak...nie strasz...
        • zarchiwizowany
          Gość: Pyzdro IP: 134.60.10.246, 134.60.246.* 02.04.01, 09:47
          Nie to zart. Wynika to z ustaw. Prosze przeczytac.
          Podsumowanie:

1) Obywatelstwo sie dziedziczy i obowiazkowo po mieczu.
          (co przy lekkich szacowaniach daje 300mln)

2) Zeby sie go pozbyc trzeba przedstawic "obiegowke"
          Panu prezydentowi.

3) W Unii prawo podatkowe jest jednolite

4) Spytaj Greka
          • zarchiwizowany
            Gość: Stary IP: *.syd.iprimus.net.au 05.04.01, 15:15
            Gość portalu: Pyzdro napisał(a):

&#62 Nie to zart. Wynika to z ustaw. Prosze przeczytac.
            &#62 Podsumowanie:
            &#62
            &#62 1) Obywatelstwo sie dziedziczy i obowiazkowo po mieczu.
            &#62 (co przy lekkich szacowaniach daje 300mln)
            &#62
            &#62 2) Zeby sie go pozbyc trzeba przedstawic "obiegowke"
            &#62 Panu prezydentowi.
            &#62
            &#62 3) W Unii prawo podatkowe jest jednolite
            &#62
            &#62 4) Spytaj Greka

Spytalem. Nie bredz, Pyzdro. Wszystkie kraje Unii i wiele pozaunijnych (Polska
            tez) maja z Australia, Kanada i USA umowy dwustronne o unikaniu podwojnego
            opodatkowania. Zgodnie tak z ogolna zasada prawa unijnego jak i tymi umowami,
            podatki placi sie tam, gdzie sie stale mieszka, tj. fizycznie przebywa przez
            (przewaznie) ponad 183 dni w roku finansowym. Wobec czego moj kolega Grek,
            podwojny obywatel grecko-australijski, placi australijski podatek dochodowy w
            Australii, a nie w Grecji (panstwo czlonkowskie UE jak najbardziej).

Jego matka, obywatelka wylacznie grecka, posiadaczka zezwolenia na pobyt staly w
            Australii, otrzymujaca grecka rente - otrzymuje ta rente z Grecji brutto, bez
            potracenia greckiego podatku dochodowego, i placi od niej australijski podatek
            dochodowy w Australii.

Gdyby mialo byc inaczej, kiche z grochem moglbys sobie z zagranicy do pracy w
            Polsce wynajac, a nie zagranicznych konsultantow lub wykladowcow na przyklad.

Wyspij sie, przeczytaj polska UPDF, a potem mozemy pogadac.

Lektura obowiazkowa:

http://wiadomosci.wp.pl/wiadomosc.html?z=Polonia&kat=952&_WID=153884
            oraz art. 4 ustawy z 26 lipca 1991 o podatku dochodowym od osób fizycznych

• zarchiwizowany
          Gość: Janosik IP: 134.60.10.246, 134.60.246.* 02.04.01, 10:06
          Nikt tu nikogo nie straszy prosze sobie przeczytac
          chociaz

http://www.poloniaweb.com/konsulat/informacje.html#obywatelstwo
          • zarchiwizowany
            Gość: Harnas IP: 134.60.10.246, 134.60.246.* 02.04.01, 10:45
            Prosze sobie poczytac:
            http://www.polindeks.com/cgi-bin/ikonboard/topic.cgi?forum=1&topic=145

Otoz vitrualny meldunek, moze sprowadzic realne
            podatki, poprzez tzw.
            "dyfuzje danych osobowy", ktora jest nie unikniona po
            wejsciu do Unii
            Europejskiej.
      • zarchiwizowany
        Gość: St IP: *.syd.iprimus.net.au 05.04.01, 15:02
        Gość portalu: Pyzdro napisał(a):

&#62 To jeszcze nic. Nowy pomysl Brukseli, zeby uszczesliwic
        &#62 300 milionowa
        &#62 "Polonie" na calym swiecie Europejskimi podatkami, bo
        &#62 mowimy
        &#62 glownie o USA, Kanadzie i Australii zakrawa na zwykle
        &#62 zlodziejstwo.
        &#62 Francji sie ubzduralo, ze drugie USA beda utrzymywac
        &#62 stada emerytow
        &#62 i rencistow, ktorzy nie przepracowali jednego
        &#62 Amerykanskiego dnia
        &#62 wypelniajac glownie formularze emerytalno-zdrowotne.
        &#62 Zablokujemy rozszerzenie Unii wszelkimi mozliwymi
        &#62 metodami.
        &#62 "O nas bez nas" bylo dobre w PRLu ale nie teraz i nie
        &#62 po to
        &#62 walczylismy o czlonkowstwo w NATO.

Pyzdro, Australia chwala panu Bogu nie jest i nie bedzie panstwem czlonkowskim
        Unii Europejskiej. W konsekwencji, obywateli australijskich - wszystkich razem i
        kazdego z osobna, Bruksela moze pocalowac w dupe. Z jezyczkiem.
        • zarchiwizowany
          Gość: Pyzdro IP: 134.60.10.220, 134.60.246.* 05.04.01, 16:30
          Otoz wtym caly sek, ze nasz "wywiad" spotkal sie z wmawianiem Polskiego
          obywatelstwa NA OBCEJ ZIEMI, ze wzgledu na pochodzenie.
          Nie tylko w Polsce. AUstralia jest raczej bezpieczna.
    • zarchiwizowany
      Gość: Euro IP: 134.60.10.220, 134.60.246.* 06.04.01, 11:05
      Ostrzegam przed podrozami do Europy. Na jednym z lotnisk w Amsterdamie,
      zanegowano moje Amerykanskie obywatelstwo. Po dwoch godzinach sprawdzania
      danych powiediano mi, ze jestem Polskim obywatelem i powinienem uzywac polskiego
      paszportu. Legitymowalem sie paszportem Amerykanskim.
      Dopiero na drugi dzien udalo mi sie wrocic do USA przez Belgie.
      Tam nikt nic nie sprawdzal.
      • zarchiwizowany
        Gość: CIAo IP: 134.60.10.246, 134.60.246.* 06.04.01, 13:16
        Sprawa stala sie powazna, poniewaz zaczeto juz drukowac
        czerwone
        paszporty w stylu Unii Europejskiej. Kazdy tego typu
        incydent nalezy
        zglaszac do konsulatu kraju ktorego paszport posiadasz.
        W razie bralu pomocy od strony konsulatu na policji w
        kraju zamieszkania.
        • zarchiwizowany
          Gość: aaaaaa IP: 157.25.84.* 06.04.01, 15:02
          Przestańcie już dyskutować nad oczywistymi sprawami. Polska też ma prawo do
          własnych niezawisłych przepisów w tym paszportowych. zajmijcie się lepiej
          przepisami prawa tych państw gdzie mieszkacie i spróbujcie je krytykować
          publicznie - usłyszycie że wara wam od tego, jak się nie podoba to won!.
          Niektórzy z was sami przyznają że prawo innych państw trzeba szanować, więc
          zacznijcie w końcu szanować także polskie.

Guzik mnie obchodzi - popieram obecne regulacje prawne ile ktoś ma paszportów,
          jeżeli jest obywatelem polskim, to jego obowiązkiem jest posiadać polskie
          dokumenty, a nie robić z siebie głupa i udawać Amerykanina czy Niemca na
          granicy. A może jeszcze tak Rodaku - Polaku wizę z prawem do pracy w obcy
          paszporcik?
    • zarchiwizowany
      Gość: Pisarz IP: 134.60.10.246, 134.60.246.* 06.04.01, 15:46
      Nieudolna proba MSW wyludzienia milionow dolarow od
      obcych
      obywateli, poprzez kultywowanie PRLwskich ustaw w
      nowych
      ustawach o obywatelstwie i obcokrajowcach napotka na
      kazdy opor Polonii w kazdym kraju. Miliony osob
      polskiego pochodzenia staly sie zarazone na
      korupcje PRLwskim prawem Warszawy poprzez niemozliwosc
      pozbycia sie polskiego obywatelstwa.
      Mowie tutaj o tzw. pulapce paszportowo-skarbowej ktora
      przy
      obecnej korelacji przepisow prowadzi w prostej linii to
      zalegalizowania
      przez Bruksele ingerencji w prywatne zycie milionow
      obywateli Kanady,
      USA i Australii. Czlonkowstwo Polski w Unii
      europejskiej przy obecnym
      ustawodawstwie naraza miliony obywateli obcych panstw
      na miliardowe
      wydatki, zwiazane z koniecznoscia uzyskania polskiego
      paszportu,
      a nawet bardziej stalego miejsca pobytu w Polsce.
      Obecne prawo meldunkowe zapewnia lokalnym samorzadom w
      Polsce
      kontrole na pracownikami instytucji stanowych, obcych
      armii i innych
      placowek w ktorych bezwzgledna lojalnosc w obec kraju
      zmieszkania
      jest niezbedna w celu zatrudnienia. Ostrzegam, ze w
      obec takiej bezczelnosci Warszawy przyznanie sie do
      polskich korzeni moze byc katastrofalne.
      • zarchiwizowany
        Gość: aaaaaa IP: 157.25.84.* 06.04.01, 15:55
        W końcu prawda wyjdzie na jaw, okaże się ilu Polaków było nie lojalnych nie
        tylko do RP ale także nowej ojczyzny, i tego boi się Polonia czy teń Emigracja,
        bo wówczas stracą prawo pobytu itd.
        • zarchiwizowany
          Gość: bbbbbb IP: *.dretec.com 12.04.01, 09:49
          Jestes idiota!
        • zarchiwizowany
          Gość: robotnik IP: 212.120.141.* 12.04.01, 09:59
          Gość portalu: aaaaaa napisał(a):

&#62 W końcu prawda wyjdzie na jaw, okaże się ilu Polaków było nie lojalnych nie
          &#62 tylko do RP ale także nowej ojczyzny, i tego boi się Polonia czy teń Emigracja,
          &#62
          &#62 bo wówczas stracą prawo pobytu itd.

aaaaa,
          Ty skoorvysynu! Ja sram na Ciebie i podobnych pseudopatriotow rzadkim goownem.
          Co Cie gnoju obchodzi, kto gdzie pracowal, czy pracuje zarabiajac na zycie.
          Ludzie sa wolni, to nie feudalizm.
          Jestem w Polsce, jestem Polakiem i wkrotce rozgonimy te gnidy, ktore niszcza nasz
          kraj. Jeszcze troche i Polska bedzie wolna od swoloczy, ale niestety nie obedzie
          sie bez rozlewu krwi!

• zarchiwizowany
        Gość: mesco IP: *.dip.t-dialin.net 06.04.01, 15:58
        uwazam ze pisarz dramatyzuje i mocno przesadza. Faktem jest ze zagranica musze
        sam ukrywac ze mam obywatelstwo kraju na którego paszporcie jest widoczny bialy
        ptak. Jak mam sie pozbyc obywatelstwa kied ymusze przdlozyc zaswiadczenie ze
        jestem tam zameldowany? Nie mieszkam tam od 14 lat, policja postalinowska moze
        mnie tam za kazdym pobytem zatrzymac w koncu jestem obywatelem i zameldowanym!
        i to takim który nie placi tam podatkow! Jak mam uzyskac zaswiadczenie z banku
        ze nie mam dlugów. Kto dawal w PRL maturzystom podatki, debil Kwasniewski moze
        i mial jakies pozyczki, ale nie ja. z jakiego banku mam dac to zaswiadczenie?

• zarchiwizowany
          Gość: Malina IP: *.tnt1.chatham.on.da.uu.net 06.04.01, 21:16
          PROPONUJE PRZECZYTAC TEKST PONIZEJ, WSZYSTKIM TYM KTORZY NIE MAJA ZIELONEGO
          POJECIA O CO CHODZI Z TYMI PASZPORTAMI.

Dziennik" (Toronto), dnia 23-25 marca 2001 str. 4/II wywiad z pania prezes
          Kongresu Polonii Kanadyjskiej.
          ========= poczatek =========
          Sercem mozna byc w dwoch krajach
          Z Elzbieta Rogacka, prezesem Zarzadu Glownego
          Kongresu Polonii Kanadyjskiej
          rozmawia Marek Kusiba
          Marek Kusiba: Na poczatku listopada 2000 r . kiedy objela Pani funkje
          prezesa ZG KPK, Kongres otrzymal nagle zaproszenie od rzadu polskiego na
          konsultacje w sprawie ustawy o obywatelstwie. Czy bylo to dla Pani
          zaskoczeniem ?
          Elzbieta Rogacka: Rozmowy w tej sprawie zaczely sie jeszcze za kadencji
          prezesa Garlickiego, nie byla to zupelnie nowa sprawa, ale wrocila, gdy ustawa
          miala pojsc pod glosowanie. Przez wiele lat trwala wymiana listow. I teraz tez,
          natychmiast, jak tylko dowiedzielismy sie, ze ma byc glosowanie nad ta ustawa,
          napisalismy do marszalka Plazynskiego z zapytaniami, dlaczego oni chca glosowac
          nad ustawa bez konsultacji z Polonia. Podalismy jako przyklad kanadyjska
          dyskusje o obywatelstwie, ktora zajmuje sie Komisja Senacka - ona przeprowadza
          konsultacje ze spoleczenstwem.
          M.K.: A dlaczego rzad polski nie konsultowal tej ustawy ?
          E.R.:Nie wiem, moze oni nie sa przyzwyczajeni do tej formy demokracji, ze
          sa publiczne przesluchania, na ktorych kazdy moze przedstawic swoj punkt
          widzenia ? Jest to formalna procedura, ale organizacje i indywidualni ludzie
          moga w tym uczestniczyc, trzeba sie tylko zapisac w kolejce.
          M.K.: Posiedzenie komisji sejmowej, zajmujaca sie ta ustawa, mialo sie
          odbyc 13 grudnia. Mieliscie na nim byc razem z przedstawicielami Kongresu
          Polonii Amerykanskiej …
          E.R.: 13 grudnia jest chyba data pechowa dla Polakow. W dzien wyjazdu
          delegacji amerykanskiej w Chicago spadl tak straszny snieg, ze oni w ogole nie
          mogli stamtad wyleciec.
          M.K.: Czyli Pani i dr Galicki reprezentowaliscie cala Ameryke Polnocna ?
          E.R.: No tak, skoro delegacja amerykanska z prezesem Moskalem nie mogla
          dojechac. A przyjechalismy na formalne zaproszenie marszalka Plazynskiego, aby
          spotkac sie z komisja sejmowa.
          M.K.: Od tego czasu minelo trzy miesiace. Slysze glosy, ze niewiele sie
          zmienilo w sprawie obywatelstwa…
          E.R.: Teraz to tak wyglada. Wtedy byla to dosc otwarta dyskusja, ale juz
          wtedy widac bylo, ze jakos nasze stanowisko do nich nie dociera…
          M.K.: Nie rozumieja, czy nie chca rozumiec ?
          E.R.: Nie wiemy tego. Oni bez przerwy daja takie przyklady, jakie wyszly
          pozniej na tej konferencji prasowej ministra Stachanczyka w Ottawie - ze sa
          przestepstwa, na przyklad za przedluzenie pobytu w Polsce, ale to sa bardzo
          indywidualne, marginesowe sytuacje, ktore nie dotycza wiekszosci emigrantow.
          Mowili na przyklad, ze Polki wyjezdzaja do Skandynawi, a potem Polska musi sie
          opiekowac ich dziecmi. A ja na to powiedzialam, ze my bardzo dziekujemy, ale my
          w Kanadzie nie oczekujemy, zeby rzad polski pomagal rodzinie w takiej sytuacji.
          M.K.: Czego wiec oczekujemy od polskiego rzadu ?
          E.R.: Rzad polski musi zrozumiec, ze obywatele kanadyjscy polskiego
          pochodzenia, mieszkajacy juz na stale w Kanadzie, sa w zupelnie innej sytuacji
          od obywateli polskich, zamieszkalych w Polsce, lub bedacych w Kanadzie
          tymczasowo. Mysmy ten kraj swiadomie wybrali, nasze dzieci tu sie juz urodzily,
          nasi rodzice sa czesto pochowani w tej ziemi, to juz jest nasz kraj. To, ze
          jestesmy polskiego pochodzenia, ze czujemy do Polski sentyment i popieramy
          kulture i tradycje polska - to jest inna rzecz. Ale od strony prawnej, i nawet
          z uwagi na poczucie lojalnosci do kraju stalego pobytu, to nie jest ta sama
          sytu
          • zarchiwizowany
            Gość: Stan IP: 134.60.10.246, 134.60.246.* 06.04.01, 21:46
            Malo z tego konstruktywnego wynika.
            Musimy wreszcie sie zapytac czy rzad w Warszawie rosci
            sobie prawo do ingerencji w wewnetrzne sprawy obcych
            Panstw.
            Polonia zostala oszukana, poniewaz te miliony nie
            mialy, ani
            prawa glosowac na Kwasniewskiego, ani tez nie
            informowano
            ich w sprawie wyborow do Parlamentu.
            Jak wiec moze podlegac ustawom.
            • zarchiwizowany
              Gość: Michal IP: *.tnt1.chatham.on.da.uu.net 09.04.01, 19:48
              Czternascie lat temu wyjechalem z Polski wlasnie z powodu tego ze nasza Matka
              Polska hodowala na swoim lonie wlasnie takich skurwieli - decydentów, którzy w
              barwach jakiegos tam ustroju dali ludziom tak po dupie ze mialo sie dosc i
              poprostu zebralo sie manatki i poszlo gdzie oczy poniosa. Czternascie lat
              pózniej inni , ktorzy do niedawna wymachiwali flagami "Solidanosci" i
              zaslaniali sie wizerunkiem Matki Bozej, sa zupelnie tacy sami jak ich
              poprzednicy. Biednas ty Nasza Polsko ze ze tyle badziewia musisz nosic na
              swoich barkach. Polonia - kiedys sie mawialo ze to kwiat spoleczenstwa
              polskiego które mialo dosc sprzeciwstawiania sie biurokracji, glupocie i
              burdelowi jaki panowal w Polsce. Polonia ma bardzo duzo do zaoferowania Polsce,
              nie mówie tu o dorobkiewiczach wyjezdzajacych na dwa,trzy miesiace albo innych
              ktorzy nie wiedza co na prawde znaczy wyjechac, pracowac, zyc na obczyznie. Ci
              ktorzy nie moga tego pojac , stwarzaja wlasnie te idiotyczne przepisy, poniewaz
              tyle potrafia - zerowac na cudzym. Jestem dumny ze swojej polskosci, chociaz
              jestem juz 14 lat Kanadyjczykiem, przykre jest natomiast ze nasi polscy
              urzednicy ciagle kieruja sie napelnianiem swojego brzucha a nie jednoczeniem
              Polonii z Polska, Polonii ktora wcanie nie jest przeciez wrogiem . Przeciez my
              nie wyjechalismy z nienawisci do naszego kraju, tylko wlasnie tej k.......
              nieprzelamanej, biurokracji ktora bez wzgledu na system - ciagle kwitnie w
              Polsce.

Wesolych Swiat Wielkanocnych.
              • zarchiwizowany
                Gość: JJ IP: 64.9.159.70, 209.16.15.* 10.04.01, 13:59
                Jestem rezydentem US, moje dzieci sa urodzone w stanach, moja zona amerykanka. Jakie ja musze
                miec dokumenty by pojechac do polski z moimi dziecmi na wakacje, zakladajac ze moja zona nie
                pojedzie???
                dzieki za rade
                • zarchiwizowany
                  Gość: Agent IP: 134.60.10.246, 134.60.246.* 10.04.01, 15:02
                  Nie jest to wskazane. Mozna wpasc w tzw. pulapke
                  pasportowo-skarbowa.
                  Radzi sie wiec wyrobienie paszportu przez konsulat, a
                  jesli to nie mozliwe
                  rezygnacja z podrozy. W razie klopotow na granicy w
                  Warszawie nalezy przekroczyc pierwsza granice nie
                  legalnie i wrocic przez kraj trzeci.
                • zarchiwizowany
                  Gość: J-23 IP: *.slnt1.on.wave.home.com 15.04.01, 20:03
                  Wedlug tego co wiem:

Do Polski obywatel polski jedzie na paszporcie tylko polskim
                  Do 2000 roku mozna bylo dostac wize w swoj obcy paszport a teraz NIE
                  Ale teraz mamy panstwo prawa i te stare przepisy trzeba przestrzegac
                  ALE UWAGA: jak przez pomylke ambasada polska daci wize w obcy paszport
                  (z US to gorzej bo wizy nie trzeba) to jak bedziesz wyjezdzal to moga powiedziec:
                  Obywatel powinien miec paszport polski, prosze go sobie wyrobic to wtedy puscimy!

Z powyzszego wynika ze trzeba miec wazny paszport polski czyli trzeba miec dokumenty na temat
                  slubow, rozwodow itd. Tu zycze powodzenia bo trzeba bedzie poswiadczac, tlumaczenia robic,
                  formularze wypelniac. Tak jak za komuny bo panstwo musi wiedziec co PODDANY robi i co w trawie
                  piszczy. Jak slub lub rozwod wziety nie daj boze poza granicami kraju to jeszcze wiecej formularzy.

Oczywiscie dzieci automatycznie musza miec polski paszport a jak w polsce nie urodzone to znowu
                  nowe formularze, itd.

Nowy slogan MSWiA dla Polonii:
                  ZYCZYMY PRZYJEMNE WIZYTY W POLSCE!
                  TUTAJ NA GRANICY BEDZIESZ SIE CZUL JAK ZA KOMUNY! MY TO GWARANTUJEMY!

J-23 (walczacy z GLUPOTA wszedzie)
              • zarchiwizowany
                Gość: historyk IP: *.dip.t-dialin.net 10.04.01, 14:44
                w sprawie biurokracji
                byl sobie kiedys ksiaze. Nazywal sie on Lew Sapieha. I
                byl on dorbym czlowiekiem. I byl on kanclerzem
                litewskim. I byl on zwolennikiem radykalnych przemian.
                I zaprosil on na uczte magnatów, a w piwnicy kazal
                ustawic beczki z prochem. Ale w czasie uczty on to po
                pijanemu wyznal i wszyscy uciekli.
            • zarchiwizowany
              Gość: Stary IP: *.clover.com.au 11.04.01, 15:44
              Przestancie sie tak zoladkowac. Nalezy spokokojnie
              stac na gruncie praw obywatelskich swojego kraju
              stalego zamieszkania. Tu gdzie mieszkam, rzad uwaza,
              ze Polska i Unia moga pelnoprawnego obywatela
              australijskiego pocalowac w dupe z doskoku. A te
              dziecinne proby zastawiania potrzaskow administracyjno-
              paszportowo-podatkowych uczynia Polske posmiewiskiem
              swiata. Kazdy by tak chcial - opodatkowac, nic nie
              dajac w zamian. Warto pamietac, ze haslo "No taxation
              without representation" stanelo u podstaw secesji
              kolonii w Ameryce Polnocnej od korony brytyjskiej. No
              a do talentow administracyjnych imperium brytyjskiego
              to jeszcze Warszawie troche brakuje.
              • zarchiwizowany
                Gość: BlackBel IP: *.physik.uni-ulm.de 11.04.01, 18:52
                Sprawa, jest duzo powazniejsza. Spotkalem sie z
                negowaniem obcego,
                na rzecz Polskiego obywatelstwa w jednym z krajow
                Beneluxu.
                Znaczy to, ze moze nastapic tzw. dyfuzja danych PESEL.
                Takie dzialania koncza sie jedynie wpierdolem.
    • zarchiwizowany
      Gość: Emigrant IP: *.physik.uni-ulm.de 12.04.01, 14:03
      Dalsze straszenie Polakow za granica podatkami w skali
      europejskiej
      grozi sankcjami gospodarczymi przeciw Unii Europejskiej
      i Brukseli. Nikt z milionow w USA nie bedzie placil
      podatku od 184 dniowych wakacji w Polsce tylko dlatego,
      ze ma
      dziadka z Sopotu, ktory na dodatek jest Niemcem.
      Polonia zdefiniowana ustawami jest bogatsza od
      obywateli Beneluxu,
      razem wzietymi. Nikt nie bedzie utrzymywal junkich z
      Europy, z
      cene strachu przed podroza w Swieta.
      • zarchiwizowany
        Gość: Emigrant IP: *.physik.uni-ulm.de 12.04.01, 14:09
        Nie bedzie zadnych ustepsw z Unia Europejska,
        ani okresow przejsciowych. Zaden Polak
        zdefiniowany obecnymi ustawami nie bedzie pracowal
        w Unii dopoki miliony nie zostana zwolnione, badz z
        obywatelstwa
        badz otrzymaja grarantowany konstytucyjnie i nie
        podwazalny w wyborach uprzywilejowany status podatkowy.
        Warszawa rosci sobie prawa do paszportow milionow, a do
        rozmowy wysyla aparatczykow i konformistow, ktorzy
        zajmowali sie straszeniem polskich emigrantow na
        uchodztwie.
        To oszustwo skonczy sie dla Komisarzy Unii tragicznie.
    • zarchiwizowany
      Gość: Emigrant IP: *.physik.uni-ulm.de 13.04.01, 14:41
      Niestety nie jest to takie proste. Spotkalem sie w juz
      w kraju trzecim, z negowaniem amerykanskiego paszporu
      na podstawie danych PESEL. Otoz obecne przepisy
      stawiaja
      kraj trzeci w trudnej sytuacji, poniewaz osoba
      przynajmniej
      wygladajaca na obcokrajowca powinna miec jakis
      paszport.
      Radze wiec nie podrozowac do Europy do chwili zmiany
      przepisow i tyle. Drukuje sie juz paszporty czerwone
      spelniajace standart Unii. (reply to polindex)
      • zarchiwizowany
        Gość: Jas IP: *.physik.uni-ulm.de 13.04.01, 17:13
        Przymusowe obywatelstwo polskie to nieudolna proba
        Bruxeli
        wymuszenia zwrotu dlugu Gierka. Predzej mi kaktus na
        dloni
        wyrosnie niz Unia dostanie ode mnie zlamanego centa z
        Kalifornijskiego IRS.
        Dobry zwyczaj nie pozyczaj. Szcegolnie lewicy.
    • zarchiwizowany
      Gość: Lundi IP: *.physik.uni-ulm.de 13.04.01, 18:15
      Zarejestrowano, przypadki wymagania zaswiadczen od
      oddaniu
      polskiego obywatelstwa w Szwedzkich urzedach
      imigracyjnych.
      Znaczy to, ze Krolestwo Szwecji uznaje polskie
      prawodawstwo i
      ma udzialy w wymuszeniach podatkowych na Obywatelach
      USA
      polskiego pochodzenia.
      Znaczy to, ze nalezy omijac Szwecje w przypadku
      posiadania
      obywatelstwa Amerykanskiego i polskiego bez polskiego
      paszportu.
      Moze (ale nie musi) pojawic sie tam pulapka
      paszportowo-skarbowa,
      jesli tamtejszy urzednik zanegowalby prawdziwosc
      paszportu Amerykanskiego np. wskutek znisczenia etc.
      • zarchiwizowany
        Gość: Usio IP: *.physik.uni-ulm.de 13.04.01, 19:15
        Legalizacja polskich przepisow o obywatelstwie przez
        Krolestwo Szwecji , jest rownowazne
        z aktem wypowiedzenia wojny, gdyby Polonia nie
        Europejska miala
        tozsamosc panstwowa. Jest to jawna legalizacja
        ingerencji Warszawy
        w prywatnosc pracownikow amerykanskich instytucji
        stanowych.
        W przypadku trudnosci w uzyskaniu zgody na zrzeczenie
        sie obywatelstwa
        i to tylko od polskiego konsulatu w ciagu 3 miesiecy,
        nalezy traktowac ten kraj w stanie wojny.
    • zarchiwizowany
      Gość: Emigrant IP: *.physik.uni-ulm.de 14.04.01, 16:20
      Stosowanie przez Krolestwo Szwecji ustawy z 1950 roku
      obywatelstwie
      szweckim na nie korzysc prawa z 1939 roku o
      obywatelstwie polskim
      (utrata szweckiego) jest sygnalem, ze majac obcy
      paszport jakiegokolwiek
      kraju i nie mogac pozbyc sie polskiego obywatelstwa w
      sposob natychmiastowy nalezy zgodnie z prawem
      Marszalka Pilsudskiego
      zniszczyc wszystkie polskie dokumenty jako wymuszone
      krzywoprzysietwem zgodnie z preambula konstytucji 1926
      roku.
      Jezeli podejrzewa sie sie ze Rzeczypospolita jest w
      posiadaniu danych PESEL nalezy zaniechac podrozy do
      Europy, jako ze Schegen dziala
      na szkode Rzeczypospolitej Polskiej z dnia 1 wrzesnia
      1939 roku.
    • zarchiwizowany
      Gość: Govi IP: 134.60.10.* 14.04.01, 22:08
      Bezczelnosc rzadu szweckiego w sprawie rozpatrywania
      wnioskow,
      o obywatelstwo szwedzkie przekroczyla granice stosunkow
      dyplomatycznych z obywatelami USA polskiego
      pochodzenia.
      Nastepnym krokiem Europy bedzie byc moze wymaganie
      polskiego
      paszportu na "granicy" w Lankoping i furmanki
      zaswiadczen z przebiegu
      czlonkostwa w Polskiej Zjednoczonej Partii Robotniczej
      i opinii o
      jej przebiegu od sekretarza komitetu zakladowego na
      Uniwersytecie
      Warszawskim w zwiazku z zaswiadczeniem o zwrocie
      kosztow
      wyksztalcenia.
    • zarchiwizowany
      Gość: Usol IP: *.physik.uni-ulm.de 14.04.01, 22:53
      Otrzegam, ze rzad szwedzki zajmuje sie czystym
      szpiegostwem na
      pracownikow amerykanskich instytucji stanowych, poprzez
      sciezke
      dziedziczenie pochodzeniem -&#62 paszport -&#62 scheogen
      Wymagane sa zaswiadzenia o zrzeczeniu sie obywatelstwa
      polskiego.
      Drukuje sie paszporty o standarcie Unii.
      Dlatego podroze do Szecji przy takiej sytacji prawnej
      sa nie
      rekomendowane.
    • zarchiwizowany
      Gość: svede IP: *.physik.uni-ulm.de 17.04.01, 14:59
      Nalezy omijac Szwecje jako kraj zagrozenie skarbowego w
      przypadku "podwojnego obywatelstwa" USA.
      W czasach PRL spotkano sie z legalna w tamtych czasach,
      zmiana obywatelstwa. Podejrzewa sie, ze byly to
      przypadki
      naprowadzone na opodatkowanie Polonii po pozniejszym
      wejsciu
      do "Unii".
    • zarchiwizowany
      Gość: Andrzej IP: *.physik.uni-ulm.de 23.04.01, 16:03
      Pracuje w jednej z Kanadyjskich instytucji stanowych.
      Uwazam, ze polska ambasada w Ottawie powinna zostac
      zamknieta.
      Mimo, ze mam obywatelstwo Kanadyjskie, bylem tam
      straszony,
      ze nie moge otrzymac polskiej wizy do Kanadyjskiego
      paszportu,
      tylko wyrobic Polski. Ponadto zasugerowo mi w sposob
      jednoznaczny.
      ze powinieniem poinformowac polska ambasada o
      szczegolach mojej
      pracy dla panstwa Kanadyjskiego bo inaczej moge z
      Polski nie wyjechac.
      Ostrzegam wszystkich pracujacych w Kanadzie, ze podroz
      do
      Europy grozi koniecznoscia uzyskania polskiego
      paszportu poprzez
      sciezke: Czlonostwo w Unii -&#62 przenikanie danych
      osobowych -&#62
      zunifikowany paszport.

• zarchiwizowany
      Gość: Tosiek IP: *.physik.uni-ulm.de 23.04.01, 21:20
      Nie rozumiem prowadzonej tutaj dyskusji. Obywatelstwo
      USA jest
      marzeniem kazdego mieszkanca tego globu.
      Wiec to chyba dobrze, ze ludzie pokrzywdzeni istnieniem
      PRLu zachowuja
      swoje obywatelstwo Polskie ze wszystkimi przywilejami.
      Nie mozna winic Polskiego parlamentu, ze zanegowal
      utrate obywatelstwa
      z powodu emigracji politycznej i zarobkowej w okresie
      PRL.
      Jezeli chodzi o formalnosci, to koniecznosc posiadania
      Polskiego
      paszportu jest tylko naturalna konsekwencja tego
      przywileju, poniewaz
      Konstytucja nie moze dyskryminowac Polakow, ze wzgledu
      na miejce
      zamieszkiwywania.
      Jezeli chodzi o formalnosci wymagane przy
      zrzeczeniu sie obywatelstwa, to sa one nie
      porownywalnie mniejsze niz
      formalnosci np. wizowe w USA.
      Obcy obywatele musza MELDOWAC sie w ambasadach USA
      za kazdym razem kiedy chca podozowac do swego kraju, a
      pracuja w USA.
      Rowniez od nich wymaga sie fury dokumentow jesli nawet
      chca
      tylko studiowac.
      Nie nalezy zapominac , ze mimo prostej procedury
      zrzeczenia sie
      obywatelstwa USA, fakt zrzeczenia nie zwalnia od
      zobowiazan finansowych
      wzgledem Internal Revenue Service i prawo nadal pozwala
      na sciganie
      OBCOKRAJWCA za przestepstwa podatkowe popelnione w
      czasie
      posiadania obywatelstwa. Tak wiec efektywnie procedura
      jest rownie
      zmudna i uciacliwa. Przed byciem wolnym obcokrajowcem
      musza
      oni uzyskac tzw. Swiadectwo Czystosci Fiskalnej,
      ktorego uzyskanie
      w warunkach USA moze trwac nawet 5 lat.
      Jezeli chodzi o koszty wyksztalcenia , to rowniez
      paradoksalnie, bo w PRL,
      ale jest to tylko nowoczeste prawo bankowe.
      Kazdy ropoczynajacy edukacje, ma dostep do prawodawstwa
      i moze
      po prostu zrezygnowac, jesli zamierza zmienic
      obywatelstwo.
      Prawo po prostu mowi, ze edukacja nie jest pozyczko
      bezzwrotna.
      I tylko tyle.
      • zarchiwizowany
        Gość: Usio IP: *.physik.uni-ulm.de 23.04.01, 21:47
        Nie pierdol ...
        • zarchiwizowany
          Gość: mesco IP: *.dip.t-dialin.net 24.04.01, 16:12
          wasze prawo mówi o platnej edukacji. Wasze prawo polskie!!!!!
          zrozum ze w krajach cywilizowanych za edukacje sie nie placi.
          Na razie ex PRL zada pieniedzy za studia, potem za szkoly srdenie i podstawowe.

jezeli chodzi o studentow polskich za granica to strona polska tylko bezczelnie
          zada programow finasowych i wsparcia. Jak student z zachodu chce przyjechac na
          studia do Polski to musi placic. To jest polski sposob myslenia.
          nie zapominaj ze polskie ambasady i konsulaty sa bezczelne. Tam siedizi jeszcze
          wszedzie stara bezpieka.
          Parcownicy musza byc bezczelni po to zeby kazdego kto by chcial DOBROWOLNIE
          przyjechac do Polski zniechecic!
          brak kontaktów z innymi krajami powoduje mala ilosc kontaktow z ludzmi z innych
          krajow. I o to chodzi!
          Grupa baranów jest latwiej rzadzic niz ludzmi swiatlymi myslacymi w kategorich
          wolnosci i demokracji!
          mieszasz niepotzrbnie przepisy wizowe amerykanskie z zrzeczeniem sie
          obywatelstwa. Jezeli chcesz sie pozby obywatelstwa amerkynskiego to idziesz do
          ambasady amerykanskiej w Warszawie i podpisujesz oswiadczenie o zrzeczeniu sie.
          I koniec. Polska zada zaswiadczenia o dlugach, o mieszkaniu itd.
          Skad wezme zaswiadczenie o zdaniu mieszkania w Polsce jak ja nigdy tam
          mieszkania nie mialem?
          Zadaja amerykanscy celnicy przy wjezdzie do USA takie zaswiadczenia ???

• zarchiwizowany
            Gość: mario IP: 209.167.134.* 24.04.01, 17:29
            Ty mesco zadzwon natychmaist po psychiatryczna pomoc-zanim zrobisz sobie krzywde
            Dla debilow ten swiat staje sie za mocno skomplikowany?????????????
    • zarchiwizowany
      Gość: Frank IP: *.physik.uni-ulm.de 24.04.01, 18:12
      Procuje w kwaterze glownej CIA i ostatnio dowiedzialem
      sie, ze mam
      tez Polskie obywatelstwo, przynajmniej zgodnie z
      polskim prawem.
      Nie moge posiadac polskiego paszportu, ze
      wzgledu na to, ze nie moge wypelnic zielonego
      formularza, o zrzeczeniu
      sie obywatelstwa. Zadaje sie tam pytania nie legalne
      zgodnie z prawem
      USA. Nie radze wiec podrozowac do Europy.
    • zarchiwizowany
      Gość: Usio IP: *.physik.uni-ulm.de 25.04.01, 14:02
      W wypadku walki o pozbycie sie polskiego obywatelstwa w
      oczach
      kraju trzeciego ostrzegam przed nasileniem aktywnosci
      "Naszych"
      instytucji stanowych. W USA istnieje siatka urzedow,
      bedacych
      bezposrednio pod rozkazami KGB do 1989 roku.
      Ludzie ci sa nie zauwazalni dla organow scigania jako,
      ze sa z reguly
      rodowitym Amerykanami w wielu pokoleniach w celu
      utrudnienia wykrycia.
      Ostrzegam, ze w wypadku checi pozbycia sie obywatelstwa
      nalezy
      stosowac wolna Amerykanke z konsulatem i polskimi
      wladzami emigracyjnymi.
      Ludzie ci zrobia wszystko, ze by ta procedure utrudnic
      pomijajac prawo.
      • zarchiwizowany
        Gość: mesco IP: *.dip.t-dialin.net 25.04.01, 16:01
        USIO=FRANK
        prosze sie popatrzyc na jego IP jest to szary napis kolo jego postu
        u nie go jest physik.uni-ulm.de
        facet studiuje fizyke w Ulm, innaczej nie mialby tego IP
        ULM to zapadla wiocha na poludniu Niemiec, gdzie nie mozna nawet miec sexu, no
        bo gdzie?
        jemu pada na mózg!
        Gruesse aus Koelle
        • zarchiwizowany
          Gość: Usio IP: *.physik.uni-ulm.de 25.04.01, 19:05
          Po pierwsze to szpiegujesz na moje IP. Co jest nie
          legalne.
          Jak ci sie cos nie podoba w tych grupach to zadzwon na
          policje.
          Po drugie to jest on .corsa.cia.gov
          Wiecej pytan ?
          • zarchiwizowany
            Gość: mesco IP: *.dip.t-dialin.net 25.04.01, 19:53
            Usio=Usol=Frank=Emigrant itd. itd.
            popatrzcie sie wszyscy na szary napis obok jego imion
            on jest studentem fizyki w ULM
            physik.uni-ulm.de

• zarchiwizowany
      Gość: Maurycy IP: *.jeleniag.sdi.tpnet.pl 26.04.01, 10:50
      Polak może posiadać polskie i obce obywatelstwo, jeżeli prawo danego kraju
      osiedlenia na to pozwala. Ja mam obywatelstwo polskie i brytyjskie i od 8 lat
      mieszkam spowrotem w Polsce. Jest tylko jedna zasada. Jezeli wjeżdża się do
      Polski to na polskim Paszporcie. Wjeżdżając do Unii pokazuje się paszport
      unijny. Proste jak konstrukcja cepa. Jak pracuję w Anglii to płacę tam podatki,
      ktore mi Tax Office zwraca, bo nigdy nie przekraczam 6 miesięcy. Jak pracuję na
      necie to wystawiam faktury na moją brytyjską firmę, za co nie placę podatkow,
      bo nie ma mnie w Anglii. Inaczej wygląda to z drugiej stron. Jeżeli pracuję w
      Polsce chociaż jeden dzień to muszę zaplacić podatki i ubezpieczenie. Podatki
      nie podlegają zwrotowi za pracę czasową. Nie można się dziwić, bo Polska nie
      jest tak bogata jak Anglia, a skarb państwa nie posiada takich pieniędzy jak
      Brytyjczycy.

z poważaniem

Maurycy
    • zarchiwizowany
      Gość: Mis IP: *.physik.uni-ulm.de 26.04.01, 13:03
      Bolko z polindexu to agent Warszawy. Mowi o
      kompromisie z MSW
      i nalezy go ignorowac.

Wysyłaj powiadomienia o nowych wpisach na forum na e-mail:

Aby uprościć zarządzanie powiadomieniami zaloguj się lub zarejestruj się.

lub anuluj

Zaloguj się

Nie pamiętasz hasła lub loginu ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Zadaj pytanie na Forum

Za darmo

Na każdy temat

Tysiącom użytkowników

Zapytaj

Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.