• drzewko
  • od najstarszego
  • od najnowszego

Osiedle Dębowe pod Kórnikiem Inrea Sp.z o.o. Dodaj do ulubionych

• IP: *.icpnet.pl 05.09.11, 21:45
    Co myślicie o nowej inwestycji pod Kórnikiem? Byłem na miejscu, okolica bajkowa... Domki bardzo funkcjonalne.W piątek podpisałem umowę i teraz pozostaje mi tylko czekać na wymarzone M.
    Zaawansowany formularz
    • Gość: Janek IP: *.icpnet.pl 15.10.11, 19:33
      Również zastanawiam się nad zakupem. Skłania mnie ku temu nowa niższa cena 199tys zł za 60m mieszkanko 2poziomowe pod poznaniem to całkiem ok cena, ale jak każdy Rodak nabieram mase podejrzeń. Firma nowa, bez doswiadczenia, nagle opuszcza cene o 18 tys zł. Byłem osobiście na miejscu budowy. Dojazd całkiem ok ale daleko i na końcu jest droga błotnista, nieprzejezdna normalnym samochodem w porze jesień/zima. Same osiedle może w efekcie końcowym bardzo ładnie wyglądać. To ciekawa alternatywa do klitek w samym Poznaniu. Ja jednak ciągle się zastanawiam czy mają kasę na tą inwestycję, czy dadzą rade jako deweloper bo narazie cieńko to widze, klientów brak a budować trzeba i chyba ta cała Inrea nie ma z czego. Zaznaczam jednak, że to narazie tylko moja opinia i domysły. Sam już nie wiem. Może podzielicie się swoimi opiniami na temat tej inwestycji?
      • Gość: luzak IP: *.icpnet.pl 15.10.11, 21:23
        Cena jest niesamowicie atrakcyjna, ale z tego co się dowiadywałem jest to tylko promocja dotycząca targów. Zanim podpisałem umowę sprawdziłem firmę i umowę, która po spotkaniu z prawnikiem okazała się ok. Biorąc pod uwagę,że wystartowali na początku lipca, budowa jest mocno zaawansowana. Droga dojezdna z tego co wiem będzie utwardzona kruszywem.
        Razem z żoną też jakiś czas się wachaliśmy, ale okolica i własne 74 metry przekonały nas.
        • Gość: Janek IP: *.icpnet.pl 16.10.11, 18:53
          Z tego co ja wiem cena 199 tys zł to aktualna cena za te mieszkania. Na allegro Inrea ma powystawiane ogłoszenia z tą właśnie ceną. Co dziwne na jednym piszą, że cena 199 tyś zł to cena tak jak wspomniałeś targowa, na innym ze to nowa cena, na innym piszą że kominek jest gratis, na innym znów że miejsce parkingowe jest gratis. Tak naprawdę już w tej nowej cenie jest to 60 metrowe mieszkanko z kominkiem i miejscem postojowym. Po prostu obniżyli cenę na całą inwestycję. Dodatkowo na ich stronce internetowej widnieje nowe zdjęcie zagospodarowania osiedla. Jest na nim nowy układ szeregowców trochę odmienny od pierwowzoru. Kolejną wątpliwością jest projekt całego tego osiedla. Skoro teraz mają problemy ze sprzedażą to nie wiem czy po zakończeniu pierwszego etapu pójdą na drugi. W efekcie może być tak że pierwsi nabywcy będą ostatnimi a osiedle nigdy nie bedzię takie jak w projekcie ( jednak to ciągle tylko projekty). Z drugiej strony chyba żeby firma mogła zarobić to muszę sprzedać całą inwestycję i zrealizować cały projekt. (im większa skala inwestycji tym mniejsza cena). Nie wiem, nie wiem ciągle jestem w kropce. Miejsce super, dojazd do Poznania mimo 25km jest bezproblemowy. Może są tu jeszcze inni zainteresowani tą inwestycją oprócz mnie i Luzaka. Pzdr
          • Gość: szefo IP: 95.108.82.* 16.10.11, 19:20
            Witam
            Ja również się zastanawiałem nad tą nieruchomością i stwierdziłem że kupuje, umowa prawnie wygląda ok. Sprawdzona u radcy. Cena zadowalająca za te metry i super dojazd do poznania.
            Z tego co zaobserwowałem to prace idą naprawdę szybko jeszcze miesiąc temu był tylko strop, a tu już górę robią. Z tego co mi wiadomo to drogi osiedlowe mają powstać już po pierwszym etapie, a droga dojazdowa jak kolega pisał z kruszywa. A czy powstanie całe osiedle to mnie raczej mało obchodzi byle moje mieszkanie powstał bo lokalizacja i cena dla mnie jest super
            • Gość: szefo IP: 95.108.67.* 19.10.11, 18:02
              taki zapis jest w ogłoszeniu
              Są też media: instalacja gazowa, instalacja elektryczna, instalacja wodna z sieci miejskiej, sieć kanalizacyjna wewnętrzna, internet, telewizja kablowa, telefon, instalacja światłowodowa.
              • Gość: kazik IP: *.147.97.63.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl 19.10.11, 18:14
                W ogloszeniu moze i jest lecz w umowie jest zapis ze nie ma przylacza. Kolejny dziwny zapis to ze kazdy kupujacy nie ma wyodrebnionego gruntu tylko udzial w 1/2 dzialki.
          • Gość: luzak IP: *.icpnet.pl 16.10.11, 21:22
            Plan osiedla jest dokładnie ten sam, tylko na początku na ich stronie umieszczony był tylko pierwszy etap. Odnośnie gratisowego kominka i miejsca parkingowego to myślę,że jest to dobry chwyt reklamowy. Dla mnie i żony bardzo istotne jest to, że budują ze środków własnych. Budowa rośnie w oczach, w sierpniu były tylko ściany parteru, a w zeszłym tygodniu były już początki dachów.
            • Gość: szefo IP: 95.108.67.* 17.10.11, 18:30
              byłem dziś na budowie już od obmurowane są dwie więzi dachowe, okna zamówione, podobno do końca listopada chcą zamknąć by zimą robić w środku.
              • Gość: luzak IP: *.icpnet.pl 17.10.11, 21:30
                Nasze osiedle rośnie w zastraszającym tempie, oby tak dalej.
                Jutro również się tam wybieram. Mnie także poinformowano,że do końca listopada mają być wszystkie dachy, potem okna i o ile nie zaskoczy zima, zaczynają elewację i potem wchodzą do środka.
      • Gość: UWAGA!!! IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 22.10.11, 12:17
        Przestrzegam Przed panem Bobeńczykiem. Ma sprawę w Prokuraturze. Sprawa dotyczy nieuczciwego architekta i mam nadzieję,że się z tego nie wywinie.
    • Gość: gość IP: 95.108.67.* 18.10.11, 23:00
      Witam, również z mężem kupiliśmy mieszkanie. Myślę że nie ma co panikować jeśli chodzi o to że firma nowa. Deweloperzy mają ogromne doświadczenie, architekt projektował dla Atanera i innych osiedli w Kórniku, wspólnicy przez 30 lat dowodzili firmą budowlaną, budują z własnych środków, budowa idzie jak burza, przed zimą chcą mieć stan zamknięty-bardzo elastyczni jeśli chodzi o terminy, konkretni, umowa ok., drugi etap pójdzie na pewno, bo jest zainteresowanie, a po targach zostało chyba tylko 5 mieszkań. Za tą kasę taki metraż i ten standard wykończenia-super. Do zobaczenia i pozdrowienia dla przyszłych sąsiadów.
      • Gość: martik IP: *.agora.pl 19.10.11, 13:16
        Jutro z mężem podpisujemy umowę - również jestem zdania, że nie ma powodu do niepokoju. Deweloper elastyczny, a oferta bezkonkurencyjna. Szkoda tylko, że nie ma chociaż wiaty garażowej w wariancie...Pozdrowienia :)
    • Gość: martik IP: *.agora.pl 19.10.11, 13:48
      Chyba konkurencja się odezwała ;) Jest piec dwufunkcyjny, nawet można sobie zrobić ogrzewanie podłogowe. Proszę coś najpierw sprawdzić a później krytykować.
      • Gość: kazik IP: *.opera-mini.net 19.10.11, 14:03
        tez sie zastanawiam nad inwestycja. Piec jest i instalacja owszem z tym ze nie ma przylacza gazu do domu, a co do wpisu pani Anny o czmoniu to cos chyba nie tak - tam buduje INVEA SA. Mnie troche odstrasza ilosc pieniedzy jaka nalezy wplacic do konca roku praktycznie bez zabezpieczenia spolce ktora ma wartosc kapitalu 5 tys zl. czy ktos probowal skorzystac z konta powierniczego. albo innego zabezpieczenia?
        • Gość: Tomek IP: *.ip.netia.com.pl 19.10.11, 15:32
          Jak to to w ramach tej inwestycji otrzymujemy Piec wielofunkcyjny ale nie ma przylacza gazu?! Czy ktos mnie oswiecie ze takie przylacze bedzie w przyszlosci jesli tak to kiedy?! To jest dziwna i straszna wiadomosc bo jak bez ogrzewania jesiania, zima prowadzic budowe, jak maja tynki wyschnac?! Czy tam sa lub beda doprowadzone media? Slyszalem ze kanaliza to tez beda szamba tylko bo narazie maja tylko zapewnienie z Gminy Kornik o przylaczeniu kanalizy a co bedzie tego nikt nie wie przeciez. Ponadto, obok drki wjazdowej na to osiedle jest kilka domkow gdzie ludzie maja pomontowane butle na gaz wiec raczej tam nic nie wskazuje na dociagniecie mediow?! Cos za duzo niewiadomych jest w przypadku tej inwestycji. Nie chce straszyc i panikowac ale warto moze mocniej rozwinac forum w sprawie tej inwestycji?! Skoro buduja ze swoich srodkow to po co im kasa nagle do konca roku?! to bajka buduja ze srodkow klientow, dlatego tak sie mocno oglaszaja na necie a klientow jak nie widac tak nie widac. Ja chyba poczekam jeszcze troche z zakupem do Nowego Roku i zobacze jak sie sytuacja rozwinie. Troche dziwi mnie jeszcze spokoj ludzi ktorzy pisza ze tam jest tylko kominek, przeciez kazda iwestycja bez przylacza mediow to jakas porazka!!!
          • Gość: szefo IP: 95.108.67.* 19.10.11, 18:08
            taki zapis jest w ogłoszeniu
            Są też media: instalacja gazowa, instalacja elektryczna, instalacja wodna z sieci miejskiej, sieć kanalizacyjna wewnętrzna, internet, telewizja kablowa, telefon, instalacja światłowodowa
            • Gość: luzak IP: *.icpnet.pl 19.10.11, 18:23
              ludzie panikujecie! chyba faktycznie konkurencja znacząco zabiera głos.
              Przed podpisaniem umowy, a byłem jednym z pierwszych dokładnie sprawdziłem umowę, rozmawiałem, widziałem dokumenty i powiem wam,że firma jest zwyczajnie uczciwa.
              Warunki na gazociąg widziałem osobiście, a spółka tylko dlatego w umowie przedwstępnej ma klauzulę z gazem, ponieważ nie od nich zależy czy pociagną gaz do lipca, może to nastąpić np we wrześniu- stąd gratis kominek, a z kanalizacją - jest zbiorcza osiedlowa, starają się o miejską. Nie bardzo wiem gdzie leży problem. Chyba najpierw należy zapytać, a nie panikować. Pierwotnie chciałem z żoną zakupić mieszkanie w Czmoniu, ale tam jest porażka. Mówią, że są media, których w rzeczywistości nie ma, budowa stoi w miejscu, a nasza z kolei rośnie w oczach.Więc chyba nie tak do końca budują z naszych pieniędzy patrząc na zaawansowanie.
      • Gość: martik IP: 83.238.242.* 19.10.11, 18:23
        W kwestii podłączenia gazu otrzymałam informację, ze jest podpisana umowa z gazownią, a budowa sieci jest w trakcie realizacji. Jest to trochę pocieszajace, w biurze udzielają szczegółowych informacji o wszystkim co sie tyczy osiedla. Co do udziału w gruncie, to większość deweloperów budująca w zabudowie szeregowej zaznacza, że w przypadku ogródka jest udział w gruncie - trochę mieszkań już obejrzałam w podobnej zabudowie ;)
        • Gość: szefo IP: 95.108.67.* 19.10.11, 19:55
          Każda firma kiedyś zaczynała, odrazu Ataner nie wybudował kilku osiedli, jak ktoś nie chce to niech nie kupuje, a nie nas którzy kupiliśmy "zbija stropu".
    • Gość: Janek IP: *.icpnet.pl 19.10.11, 22:58
      mieszkanie za 199 tys zl ok ale dlug 199 tys zl nie do odzyskania juz nie jest taki super, chyba wszyscy sie z tym zgodzicie. Nikt tu nie panikuje tylko analizuje fakty. I nie ekscytujcie sie zbytnio tym ze budowa niby szybko idzie bo narazie sa tylko pustaki strop i kilka (chyba 2) więźby dachowe. Przy wolnej gotówce taki stan można zrobić w pare dni .Schody zaczynają się później więc radze trzeźwo patrzeć na sprawę. Fakt cena atrakcyjna ale narazie uczciwie trzeba powiedzieć ze minusów jest więcej a te 199 tyś zł to znów nie tak mało za mieszkanie we wsi. Zalecam zdrowe podejście do sprawy bez zbędnych emocji. Podsumowując plusy: w miarę ok lokalizacja, cena, metraż. Minusy: brak mediów (gaz, kanaliza), fatalna droga dojazdowa, ciągle wielka niewiadoma co do całościowej realizacji osiedla, jakość materiałów, forma organizacyjna firmy INREA tj, sp. z o.o. z którymi z definicji nie robi się interesów, nazwa firmy podobna do innego dużego dewelopera może wprowadzać w błąd, realizacja inwestycji ze środków klientów, umowa która mówi o wpłacie większości pieniędzy do końca 2011 roku.
      • Gość: martik IP: *.agora.pl 20.10.11, 09:19
        Myślę, że firmie zależy jako nowemu deweloperowi na pozyskaniu zaufania i zbudowaniu swojej marki więc podejrzewam że będą się starali te pierwsze realizacje wykonać z jak największą starannością i terminowością - tak na logikę. Invea z Czmonia też nie budowała nic wcześniej, a osiedle stoi i ma się dobrze. Niby mieli tam jakieś problemy, ale najważniejsze że deweloper nie uchylał się od ich rozwiązania.
        • Gość: Arkadiusz IP: 82.160.150.* 20.10.11, 14:26
          Droga martik dlaczego powołujesz się na firmę Invea czyżby obie firmy coś łączyło z Inreą? Z załączone w internecie krs-u wynika, że Pan Bobeńczyk obsługiwał obie budowy. więcej informacji na stronie www.osiedlepodkornikiem.fora.pl
          • Gość: martik IP: *.agora.pl 20.10.11, 15:21
            Panie Arkadiuszu, pisałam o Invei w kontekście podobieństwa całej sytuacji i tego, że również jest to nieznany deweloper, tak jak LUK-POL i RF Construction - oba osiedla Bnińskie a pomimo tego osiedle stoi, rozrasta się i ma się całkiem dobrze. Widać na tych terytoriach monopol mają nowe firmy ;) Co do wspólnych nazwisk to może i tak jest, ale wspólny architekt to chyba jeszcze nie jest zbrodnia? ;) Staram się zachować zdrowy rozsądek i nie poddawać się ogólnej panice.
            • Gość: szefo IP: 95.108.67.* 20.10.11, 16:33
              Pan Bobeńczyk projektował osiedle w Czmońu wystarczy go zapytać sam wam powie. Mówił nam że to jest jego lepszy projekt gdyż kupujemy cały pion, my takiego rozwiązania szukaliśmy.
              Wracając do tematu że deweloper żąda pieniędzy do końca roku, każdemu może się kasa skończyć. Ja z żoną oglądałem mieszkania od dewelopera który zaciągał kredyt pod zakup działki i budowy osiedla (ponad 1 000 000) to jest dopiero samobój gdy kupujesz mieszkanie obciążone kredytem dewelopera i jeszcze bierzesz kredyt hipoteczny na to mieszkanie które kosztuje w stanie deweloperskim 270 tyś. Kupując masz wpisane w umowie że nieruchomość jest obciążona kredytem jak deweloper nie spłaci kredytu to na bruk i płacisz swój kredyt. To jednak wolałem zaryzykować i kupić mieszkanie wolne od takich gratisów.
              • Gość: UWAGA!!! IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 22.10.11, 11:59
                Przestrzegam przed panem Bobeńczykiem. Jest to zwykły oszust i złodziej. Ma obecnie sprawę w Prokuraturze. I mam nadzieję,że się z tego nie wywinie. Sprawa jest bardzo poważna. Pracował dla INVEI i ,,po cichu" otworzył INREE z pieniędzy nie swoich. Zaczął też coś kręcić W Budziszewku. W osiedlu POD KÓRNIKIEM budowane przez INVEE jest spalony. Tam ma same długi do spłacenia. Porozmawiajcie z robotnikami . Za cudze pieniądze remontował dom w którym mieszka.
            • Gość: master IP: *.icpnet.pl 22.10.11, 23:23
              Niestety w przypadku Pana Bobeńczyka to jest to zbrodnia proszę Pani ponieważ to oszust,krętacz i złodziej w dodatku bez grosza w kieszeni.Nakradł a następnie wszystko przejadł i teraz kolejnych ludzi próboje nabić w butelkę.
              Proszę tego Pana i jego inwestycje dobrze sprawdzić ponieważ specjalnie daje promocje żebyście Państwo do końca roku zapłacili a będzie taniej ponieważ nie ma pieniędzy na realizację.Może się zdarzyć że jak wpłacicie pieniądze to zwinie interes i tyle go zobaczycie bo jest do tego zdolny.Niestety tylko jest zdolny do takich metod ponieważ Pan Bobeńczyk nie umie uczciwie zarabiać pieniędzy.Jego głupota i złodziejska natura nie mają granic.Opowiada wspaniałe opowieści kompletnie nie związane z prawdą.Jeżeli coś nie wychodzi lub się opóźnia to unika spotkań,nie odbiera telefonów,a jeśli już uda się z nim spotkać to robi się czerwony jak burak i nie patrzy w oczy.Prosty i małomiasteczkowy złodziej dlatego proszę uważać na tego oszusta i złodzieja i dobrze sprawdzić jego inwestycje ażeby nie dać się oszukać.
              • Gość: kazik IP: 95.108.89.* 23.10.11, 14:04
                Czy jest możliwość sprawdzenia, czy dana osoba ma wszczęte postępowanie prokuratorskie?
                • Gość: UWAGA!!!! IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 24.10.11, 11:29
                  Jest możliwość sprawdzenia wiarygodności zapisów. Nakradł w INVEI,jak również kombinował w ATANERZE,ale często jest tak,że pracodawcy,którzy wiedzą o złodzieju nie chcą iść do sądu,dlatego każą się zwolnić,albo sami zwalniają. W ten sposób bezkarnie dalej kradną.To INVEA złożyła doniesienie do Prokuratury. Dysponuje takimi dowodami. Muszę jednak poprawić nie kręci coś w Budziszewku,lecz w Błażejewku. Tam wciąga w to swoja żonę. Może przez ten wpis uda mnie się kogoś uchronić przed Bobeńczykiem, tymbardziej,że ludzie zaciągają kredyty i są to ludzie przeważnie młodzi. Wiem jedno jest gołodupcem,nie patrzącym nikomu w oczy do tego głupkiem,który myśli,że się uda. No cóż są ludzie,którzy zawsze muszą mieć tylko na buty.
                  • Gość: RADCA PRAWNY INREA IP: *.180.144.112.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl 24.10.11, 12:29
                    Szanowni Państwo

jako radca prawny Inrea Sp. z o.o. zostałem poproszony o złożenie wyjaśnień w sprawie pomówień wobec Pana Darka Bobeńczyka, jako architekta budowanego osiedla, a także o udzielanie na niniejszym formum wyjaśnień i odpowiedzi na ewentualne Państwa pytania.

W pierwszej kolejności, jestem zobowiązany zastrzec, że wpisy które pojawiły się na forum, dotyczące architekta, są zwykłymi pomówieniami, najprawdopodobniej zamieszczonymi przez konkurencję. Osoby obrażające zatrudnionego przez nas architekta, powołują się na firmę IVEA, stąd też podejrzenie, że wpisy te mogą być z tej strony inicjowane.
                    Po rozmowie z naszym architektem, zdecydowanie zaprzeczam, jakoby był odpowiedzialny za czyny mu przypisywane, a także jakoby prowadzono przeciwko niemu jakiekolwiek postępowanie prokuratorskie.

Wskazuje,że Pan Darek jest architektem, który stworzył projekt osiedla, zresztą bardzo ciekawy i atrakcyjny, co może powodować u konkurencyjnego dewelopera, wymienionego w w/w postach, obawę o sprzedaż jego mieszkań, tym bardziej, że na rynku nieruchomości znane są jego problemy z realizacją inwestycji.

Wszystkie osoby, których zaniepokoiły oszczercze wpisy na forum, pragnę poinformować, że inwestycję prowadzi spółka INREA a nie architekt. Najlepszym sposobem na sprawdzenie wiarygodności wpisów, jest odwiedzenie budowy i osobiste sprawdzenie stanu zaawansowania prac.

Szanowni Państwo, jeżeli będziecie mieli jakiekolwiek merytoryczne pytania, do mnie jako prawnika INREA sp. z o.o., proszę o ich umieszczanie na niniejszym formum, raz w tygodniu postaram się na nie odpowiedzieć.
                    Zastrzegam, jednakże, że odpowiedzi będę udzielał tylko na merytoryczne pytania, a pominę wszystkie ewentualne insynuacje i prowokacje nie związane z realizacją inwestycji.

Z poważaniem
                    • Gość: kuntakinte IP: *.icpnet.pl 24.10.11, 17:28
                      Dziwie się że nie doradził Pan, Panu DB wystosowania pozwu cywilnego w stosunku do autora tekstu z pomówieniami. W dzisiejszych czasach nikt nie jest anonimowy w sieci (nawet jeśli myśli że się zaloguje ze zmiennego IP) i powinien odpowiadać za swoje teksty.
                      A jest to klasyczne pomówienie myślę że do wygrania nawet w Polsce nawet jeśli zadośćuczynienie miałoby wspomóc jakiś cel charytatywny.

Co do spółki INREA to z tego co wiem to członkiem zarządu jest zona Pana Darka co można bez problemu sprawdzić w KRS.

A co do odbioru mieszkań to i tak radze aby mieszkania od jakichkolwiek deweloperów (czy to INvea czy Inrea) odbierać zawsze z inspektorem budowlanym, zawsze zobaczy więcej niż amator który chce jak najszybciej zamieszkać w swoim nowym M .
    • Gość: UWAGA!!!! IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 24.10.11, 11:41
      Przestrzegam przed panem Bobeńczykiem. Jest to zwykły oszust i złodziej. Ma Sprawę w PROKURATURZE.
      • Gość: szefo IP: 95.108.67.* 24.10.11, 17:40
        Opinią radcy bym się zbytni nie sugerował każdy może być radcą Inrei na forum, nawet Pan Bobeńczyk.
        Zaczyna mi się to nie podobać gdyż wcześniej przeglądałem wiele forów internetowych i nie spotkałem się ze złymi opiniami na temat inwestora. Ja zaczerpnąłem informacji na temat Pana Darka i NIE szczyci się dobrą opinią, nie wywiązał się z prac w INVEI to jest prawda, pozostawił po sobie nieporządek , a mógł wiele rzeczy doprowadzić do końca. Podobno dlatego że zaczął inwestycje w Błażejewku, ale jak mu się odwidzi budowa tego osiedla i pójdzie w długą to my za to zapłacimy. Jestem ciekaw czy ktoś z was sprawdzał (umowy-kontrakty) z kontrahentami Inrei JA NIE np. na okna słyszałem że kontrakt jest, ale nie widziałem, piece, kominki, drzwi itd. bo przy takiej ilości chyba w Castoramie czy Praktikerze tego nie kupuje, a skoro ta budowa ma takie tępo to powinno być to już zamówione.

Ktoś wcześniej zadał pytanie odnośnie oskarżenia nie można sprawdzić w prokuraturze.
        • Gość: szefo IP: 95.108.67.* 24.10.11, 18:06
          Jeszcze co mnie zastanawia czy ktoś kupił mieszkania 23A i 23B bo chyba są mieszkaniami widmo na zdjęciach widać namalowane numery sprayem i kończy się na 22. W projekcie jest 11 mieszkań w rzędzie, a w galerii z budowy 10 i jak byłem na budowie to naliczyłem 10. Ktoś to umie wytłumaczyć???
          • Gość: gosc IP: *.204.93.30.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl 27.10.11, 14:43
            Jezeli przeczytałem ze zrozumieniem pozwolenie na budowę to powinno być 10 dwulokalowych czyli faktycznie projekt zamieszczony na stronie jest cos nie tak. Ciekawe czy faktycznie te lokale 23A iB sa sprzedane.
            • Gość: szefo IP: 95.108.67.* 27.10.11, 16:12
              My byliśmy i stwierdziliśmy że nie będzie ciemno bo są tu duże okna z tego co pamiętam to 230/270,ale w razie czego będziemy robić jasną kuchnie.
        • Gość: martik IP: 83.238.58.* 24.10.11, 18:41
          Mnie się wydaje, że konkurencja tutaj macza palce. Anonimowo to każdy potrafi obrażac innych. Swoją drogą komu by zależało na przestrzeganiu innych przed tym Panem do tego stopnia żeby przez kilka dni dodać tyle wpisów. Jak ktoś chce dac opinie o kimś to wchodzi raz pisze i wychodzi, a nie dzien w dzień, nie ma co robić tylko siedzi na forum. Poza tym rozmawiałam z 3 mieszkańcami z czmonia i nie potwierdzają tych negatywnych opinii. Wręcz przeciwnie jest pogłoska, że za czasów Pana Bobenczyka lepiej się działo w Invei. Myślę też, że biuro udostępni wszelkie materiały jakimi dysponuje jesli ktoś o nie poprosi, kontakt do radcy prawnego również, mozna go sprawdzić w necie.
          • Gość: mat82 IP: *.icpnet.pl 25.10.11, 14:56
            ‘Szanowne forum’ moze by tak nazywac rzeczy po imieniu? Ktora konkurencja? Kto dokladnie? Zachowujecie sie jak typowi zalosni politycy ktorych napewno tak nienawidzicie. Potraficie zasiewac pogloski gdzie dzwon bije, ale jak juz chodzi o konkrety to geba na klodke. Szacunek dla tzw ’radcy prawnego’ za to ze nazwya rzeczy po imieniu, jednakowoz zdaje sobie napewno sprawe z tego iz sam rozsyla pomowienia o tym iz invei sie 'zle wiedzie’. Faktycznie inrea spreza sie z budowa, ale szeregowiec jest zdecydowanie latwiej wybudowac anizeli pojedynczy dom. ‘Drogi’ jakis tam poprzedniku pod radca prawnym sie wpisal. Faktycznie za kazde pomowienia mozna podac kogos do sadu i mozna to sprawdzic, no chyba ze te opinie sa prawdziwe i przez pozwanie kogos do sadu sprawa oszustwa pierwowzoru przyspieszy w zastraszajacym tempie?
            I tak na koniec panie radco, strasznie sie pan napocil z napisaniem swojej opinii, albo sie mi wydaje albo nie znam firmy INEA?
            Swoja droga @martik@ obiecuje tobie ze dostaniesz milion w gotowce, tez bede dla ciebie super?
            Proszę porozmawiac z nami mieszkancami co naobiecywal bobenczyk, a pozniej chowal glowe w piasek. Faktycznie od czasu wyrzucenia bobenczyka z invei wszystko diametralnie sie zmienilo w sprawach formalnych, bo nikt juz nie buduje zamkow na piasku, przekonamy sie tylko po skonczeniu trzeciego etapu czy w koncu wzial sie za to ktos odpowiedzialny i rzeczowy, poniewaz kazdemu z nas zalezy zeby nikt nas nie zrobil w balona.
            • Gość: martik IP: *.agora.pl 25.10.11, 15:16
              Drogi @mat82@, sianie pogłosek - źle, nie poddawanie się panice - też źle. Chcialeś konkretów:

www.osiedlepodkornikiem.fora.pl/deweloper,2/zmiany-kadrowe-itp,222.html?sid=1aa18ad1c858bd3bde3dddc3226012f3
              To jest forum mieszkańców Czmonia, zadałam tam proste pytanie o Pana B. i opinie są raczej pozytywne. Jest tak jak wszędzie, znajdą się zadowoleni jak i tacy co są niezadowoleni, mat82 zalicza się najwidoczniej do tych drugich.

Kolejny konkret - wystarczy poprosić w biurze o namiary na "radce prawnego" i dają bez problemu - resztę można sprawdzić - czy faktycznie istnieje taki itp.

Staram się nie popadać w paranoję jakby tak podchodzić do tematu, to nie podpisalibyśmy żadnej umowy z żadnym deweloperem bo na siłę to wszędzie można się do czegoś przyczepić. Może i zachowujemy się jak typowi żałośni politycy, skoro tak twierdzisz, ale przynajmniej nie piszemy, żeby tylko głos zabrać nie wnosząc nic w dyskusję.

Nie jestem przesadną optymistką, ale staram się nie dopuścić do głosu typowego "polaczka" co to wszędzie węszy spisek i przekręty.

• Gość: dingo IP: 82.160.150.* 26.10.11, 09:27
                Wszyscy Panstwo piszecie i mowicie o rzetelnosci firmy i rowniez o jego architekcie. Przeciez przed podpisaniem umowy wystraczy poprosic i opinie dostawcow np. betonu,wykonawcow kwitow o nie zaleganiu z ZUS I URZEDU SKARBOWEGO. Zarzadac w umowie przedwstepnej oswiadczenia pod rygorem tzw.777 kodesu cywilnego ze firma nie posiada zadnych zaleglosci podatkowych i finansowych.ZLOZENIE FALSZYWEGO OSWIADCZENIA JEST KARALNE! Z moich obserwacji na rynku a sam zamierzam kupic mieszkanie warto poczekac po nowym roku zwlaszcza ze zmienia sie ustawa o finansowaniu Developerow i jednym z punktow jest zabezpieczenie przyszlych nabywcow. Ustawa mowi wyraznie ze finansowanie moze isc ze srodkow wlasnych inwestora lub kredytu inwestycyjnego.Pieniadze nabywcow maja byc wplacane na tzw.subkonta w bankacach jako zabezpieczenie dla potencjalnych nabywcow.Znacznie to ogranicza mozliwosci roznych oszostw i machlojek. W tym miejscu moim zdanie jest zastanawiajace ze Deweloper wiekszisc pieniedzy o czym Panstwo piszecie chce teraz a napewno wie o zmianie ustawy.Jest to mocno zastanawiajace!!! Ja wole byc bezpieczny poczekac po nowym roku. Polecam Panstwu nowa ustawe, warto sie z nia zapoznac porozmawiac z prawnikami czy w bankach.
                • Gość: szefo IP: 95.108.67.* 26.10.11, 16:11
                  Chyba forum zaczyna przynosić żniwo, zarezerwowane były wszystkie mieszkania , a dziś już cztery są wolne.

Czy ktoś był w tym tygodniu na budowie i widział jaki jest postęp prac???
                  • Gość: luzak IP: *.icpnet.pl 26.10.11, 21:57
                    My tu gadu, gadu, a ONI ciągle budują :))
                    • Gość: xyz IP: 217.111.75.* 27.10.11, 08:16
                      Jakby to powiedzieć, dobrego dewelopera można poznać po tym jak kończy a nie zaczyna:)

Tak wiec osądzicie sami jeśli już odbierzecie mieszkania i wystąpią problemy jakie będzie do tego podejście spółki Z O O
    • Gość: Janek IP: *.icpnet.pl 24.10.11, 22:16
      Te powyższe komentarze jeszcze bardziej przekonują mnie o podejrzanym statusie tej inwestycji. mało mnie interesuje ten cały architekt bardziej patrzę realnie na tą inwestycję. Spółka z o.o. z kapitałem zakładowym 5000zł realizuje inwestycję z własnej kasy?! ŚCIEMA!!! Mówią o wpłacie 100tys zł na dzień dobry i potem 60 tys zł do końca 2011 a potem na koniec dopiero resztę. Ludzie czy Wy nie widzicie, że coś tu jest nie tak? Nie piszcie, że prace są zaawansowane bo tak nie jest. postawienie stanu surowego otwartego od września do końca roku to żaden wyczyn, świadczyć to może bardziej o braku kasy. A co potem z drogami dojazdowymi itp. Nawet jak powstanie to osiedle to będzie to kilka domków bez żadnego zaplecza. Ciągle osobiście myślę o zakupie bo projekty są naprawdę fajne i funkcjonalne ale prze fakt życia i funkcjonowania w naszym pięknym kraju a zwłaszcza w poznaniu zdaję sobie sprawę z licznych osób żerujących na innych dlatego uważam na każdym kroku, a zakup mieszkania to jedna z ważniejszych życiowych inwestycji. Na samym początku tego forum ktoś zarzucił, że za bardzo tu panikujemy ale jak widać po kilku kolejnych wpisach jest nad czym myśleć. Sam osobiście jeszcze nie kupiłem tam mieszkania, nie zmienia to faktu że poważnie o tym myślę ale wolę jeszcze poczekać na rozwój wydarzeń, coś czuję, że po nowym roku dowiem się nowych faktów o tej inwestycji...
    • Gość: kazik IP: 95.108.89.* 27.10.11, 09:40
      Mam pytanie do osób, które zakupiły mieszkanie od strony północno/zachodniej, czy były na tej budowie i czy przypadkiem nie będzie brakowało słońca w okresie jesienno/zimowym nie dość, że północ to jeszcze las jest od strony zachodniej który rzuca cień.
      • Gość: luzak IP: *.icpnet.pl 30.10.11, 22:57
        Mamy swoje forum, zainteresowanych zapraszam
        osiedledebowepodkornikiem.fora.pl/index.php
        • Gość: szefo IP: 95.108.67.* 01.11.11, 22:12
          Drodzy państwo byłem przejazdem w Kórniku i zajechałem na osiedle i muszę przyznać jestem rozczarowany, przez dwa tygodnie przygotowali tylko mury pod więźby dachowe, a więźby są tylko te dwie co na zdjęciu i niby mają robić następne w tym tygodniu, ale na moje to to opornie idzie zanim zrobią dach to ich zima zastanie, a gdzie okna, a oni mówili że zamierzają elewacje robić przed końcem roku słabo to widzę chyba że pieniążki zaczną wpływać bo na moje to się raczej kasa kończy i czkają na transze. Najlepszym hitem jest że mieszkań 23A i B niema, wybudowane są tylko do 22 bo nie dostali wcześniej pozwolenia ze względu że droga za blisko, a w tabeli rezerwacja sprzedane, ktoś kupił dziurę w ziemi.

I coraz bardziej utwierdzam się w tym by inwestycje na nowe M przełożyć do nowego roku by wpłacać pieniądze na konto, a nie dew. który ma 5000 tyś kapitału i podpisał umowy cywilno prawne z klientami po czym może iść w długą i kto nam odda kasę???
          Tak ostatnio przeglądałem ogłoszenie osiedla bnińskiego i tam już sprzedane są mieszkania na drugi etap, a pierwszy nie skończony, a nasz deweloper pierwszego nie może sprzedać bo jest mało wiarygodny i porównując jego budowę do naszej oni zaczęli w lipcu, a już ocieplają, a u nas to się mówi że prace są DALEKO, ale jak dla mnie to w polu.
          • Gość: szefo IP: 194.114.62.* 02.11.11, 14:21
            Dwa ciekwae punkty których nasz dew nie spełnia:

1. Odrębny rachunek powierniczy

Jeśli deweloper prowadzi odrębny rachunek powierniczy, daje nam to pewność, ze fundusze przeznaczane za na realizacje kupionej przez nas inwestycji. Klient wpłaca pieniądze na ten rachunek, a deweloper dostaje je od banku albo po zakończeniu inwestycji - w przypadku rachunku zamkniętego, albo w miarę trwania i postępu projektu - w przypadku rachunky otwartego. Często zdarza się, ze wpłaty nowych klientow wykorzystywane sa na kończenie poprzednich inwestycji, co może zagrozic powstaniu bieżącej. Jeśli mamy do czynienia z nowym deweloperem, który nie stosuje takiego rozwiązania, podpisywanie z nim umowy jest ryzykowne.
            2. Wysokość pierwszej raty
            Jeżeli pierwsza rata przekracza 30% ceny mieszkania, powinno to wzmożyc nasza czujność, bowiem oznacza to najprawdopodobniej, ze firma nie posiada zbyt wiele własnych srodkow.

• Gość: lukas IP: 95.108.67.* 02.11.11, 17:50
              Mam pytanko czy ktoś już wpłacił deweloperowi transzę? Jak bank się zaopatrywał na taką kwotę i jak się odniósł rzeczoznawca do danego etapu budowy?
              • Gość: luzak IP: *.icpnet.pl 02.11.11, 19:37
                Nasza pierwsza transza została uruchomiona już jakiś czas temu.
                Rzeczoznawca był na miejscu, ocenił zaawansowanie budowy i po sprawie. Bank wypłacił transze bez najmniejszego problemu.
    • Gość: zbiniu IP: 194.114.62.* 04.11.11, 14:10
      chybo się komuś znudziło pisanie(negatywów) na naszego dewelopera bo od jakiegoś czasu widzę jest spokój
    • Gość: Janek IP: *.icpnet.pl 13.11.11, 22:05
      Coś ostatnio Nasze forum zamarło. Ciekaw jestem jak tam idzie z postępem prac i ogólnie z rozwojem sytuacji wokół dewelopera Inrea czy wszystko jest na dobrej drodze czy może występują jakieś mankamenty. Mieszkania nadal są w sprzedaży jak było mase ogłoszeń na allegro tak jest i teraz więc wnioskuje, że jeszcze ich kilka co najmniej jest dostępnych. Jak jak wspomniałem wcześniej na poważnie zainteresuje się zakupem po Nowym Roku a w między czasie zobaczę jak budowa będzie wyglądać po zimie.

PS czy wiadomo bliżej coś na temat ogrzewania czy nadal inwestycja opiera się na kominkach i tynki nie będą miały jak schnąć?
      • Gość: KUNA IP: *.icpnet.pl 16.11.11, 19:49
        witam. na forum zabieram głos po raz pierwszy. chce powiedzieć ze zanim podpisałem umowę przedwstępną sprawdziłem wszystko. rozmawiałem z eneą o prądzie , rozmawiałem z wielkopolską spółką gazownictwa o gazie nawet rozmawiałem z ludźmi burmistrza kórnika o wodzie. wszystko jest ok. umowa na gaz jest podpisana umowa na prąd też wiec wszystko jest ok. widziałem umowę na dostawę okien i kotłów grzewczych na 61 sztuk. na budowie są już okna i dachówka oraz styropian na ocieplenie więc budowa idzie w dobrym tempie. Pan Bobeńczyk też jest słownym człowiekiem ponieważ w trakcie podpisywania umowy powiedział mi że w tym tygodniu będą wszystkie więźby dachowe i okna i tak jest ten człowiek słowa dotrzymał i nie mam powodu żeby mu nie wierzyć. moim zdaniem wszystko jest ok a dowodem na to będzie ukończenie tej inwestycji we wzorowym i solidnym stylu a wtedy negatywne posty konkurencji będą we wspaniały sposób ośmieszone i zlekceważone i nikt już nie będzie się nimi przejmował. pozdrawiam nowych sąsiadów. do zobaczenia w sierpniu.
        • Gość: DO KUNY IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 11.01.12, 12:05
          A JEDNAK NEGATYWNE WPISY O P.BOBENCZYKU TO PRAWDA.
          • Gość: KUNA IP: *.icpnet.pl 21.01.12, 20:58
            do gościa co pisze do kuny. Jeżeli piszesz że negatywne wpisy o Panu Bobeńczyku to prawda to przedstaw konkretne dowody opierające się na rzetelnych argumentach a jeżeli takich nie przedstawisz bo ich nie posiadasz to lepiej nie zabieraj głosu na forum naszego osiedla i przestań wypisywać te oszczerstwa pod adresem naszego architekta. Ja w dalszym ciągu uważam , że Pan Darek Bobeńczyk jest uczciwym pracowitym człowiekiem a Ty mu po prostu zazdrościsz że potrafi coś tak fajnego zaprojektować i zbudować. Takie jest moje zdanie. Pozdrawiam wszystkich sąsiadów.
            • Gość: goliat IP: *.icpnet.pl 25.01.12, 23:30
              Święta racja ! Człowieku, przedstaw konkretne dowody, wtedy uwierzymy. Wyssane z palca "informacje" zostaw dla siebie. Architekt to porządny człowiek !! Z przeczytanych postów wnioskuje że ponownie budzi się zamęt wokół wskazanej osoby, czyżby miało to związek z nowym etapem budowy......
    • Gość: nowa IP: *.icpnet.pl 16.11.11, 19:55
      witam! niedawno podpisaliśmy z mężem umowę na własne M.. skusiła nas lokalizacja i otoczenie, którego w mieście brakuje... kontakt z pracownikami biura również był pozytywny, miła i fachowa obsługa pozwoliła na rozwianie wszystkich wątpliwości wynikających ze wcześniejszych postów. nie widzę powodów do obaw, teraz pozostaje nam tylko czekać na dokończenie budowy i odebranie kluczy:) pozdrawiam sąsiadów :)
      • Gość: lokatorka IP: 95.108.111.* 22.11.11, 23:31
        Czytałam o zmartwieniu się kapitałem 5000 tys więc pragnę wyjaśnić, ze jest to kapitał zakładowy spółki i zgodnie z tym, że to społka z o.o. to na tę kwotę kazdy udziałowca odpowiada. A jest to kwota ustawowa najniższa na założenie takiej spółki. Logicznie patrząc każdy wniesie najniższy możliwy udział, żeby odpowiadać na jak najmniejszą kwotę i nie jest to równoznaczne z tym, że tylko tyle firma miała na rozpoczęcie budowy.
        Ja też podpisałam umowę i jestem dobrej myśli. Prawda jest taka, że nikt nam nie da 100% pewności, że wszystko bedzie ok, zaden deweloper, tym bardziej ze samym ryzykiem jest branie kredytu, a bez tego mało kogo stać na własne mieszkanie.

Czytając pozytywne komentarze osob, które zdecydowały się na zakup mam nadzieję, że uda nam się stworzyć fajną społeczność lokalną ;)
    • Gość: alina.garstka IP: *.cable.net-inotel.pl 28.12.11, 23:54
      Witam,

gdyby ktos poszukiwał projektanta wnętrz.

Zapewniam kompleksową i profesjonalna obsługę wszystkich etapów inwestycji, opierając się na zdobytym doświadczeniu pomagam Inwestorom podejmować właściwe decyzje. Opiekuję się Klientami od momentu zarysowania koncepcji projektowych, poprzez dobór materiałów wykończeniowych i kolorystyki, nadzór autorski, aż do momentu zakończenia realizacji.

Oferuję:

■projekty i aranżację wnętrz mieszkalnych (dużych jak i małych powierzchni)
      ■projekty i aranżację wnętrz użyteczności publicznej
      ■projekty poszczególnych pomieszczeń mieszkalnych np. łazienek, kuchni
      ■projekty przez Internet
      ■konsultacje projektowe-porady w zakresie projektowania
      ■ergonomii i kolorystyki wnętrza oraz oświetlenia pomieszczeń
      Proces projektowy rozpoczyna się od pierwszego spotkania z Klientem (po uprzednim umówieniu się telefonicznym lub za pomocą poczty elektronicznej), na którym wspólnie określamy ogólne wytyczne projektu, środki finansowe jakimi dysponuje inwestor, ustalenie zakresu prac projektowych, terminy. Spotkanie to jest niezobowiązujące i bezpłatne, po nim następuje wycena projektu.

Następnie opracowuję projekt koncepcyjny, przedstawajac Inwestorowi rzuty, przekroje i widoki 3D, mając na celu wybranie jednej koncepcji wnętrz.

Alina Garstka

tel:507 239 652
      e-mail: alina.garstka@o2.pl
    • Gość: Urszula IP: *.icpnet.pl 12.01.12, 18:38
      Córka też tam kupiła mieszkanie. Mam nadzieję, że dobrze zrobiła.
      • Gość: Asia-Filip IP: *.play-internet.pl 29.01.12, 17:52
        witajcie. My także zamierzamy się do kupna mieszkania na wspomnianym osiedlu. Czytamy tak te wszystkie Wasze wątpliwości i zastanawiamy się czy to chęc odstraszenia innych czy poprostu brak zrozumienia ogłoszenio i oferty. Byliśmy wczoraj, tj. 28.01 na budowie i jesteśmy mile zaskoczeni postępem prac. Domy z pierwszego etapu stoją i są super. o tych mieszkaniach "widmach" co wspominaliście, to ich fundamenty już są i mają się dobrze. Droga narazie niegotowa, ale wkońcu jeszcze nie czas by była przygotowana dla mieszkańców, tam narazie są jeszcze koparki (wkońcu trwa budowa drugiego etapu).
        Pytań i wątpliwości będzie sporo, ale tak jest zawsze gdy kupujesz coś nowego. nieważne czy to auto czy mieszkanie. Bądźmy wszyscy dobrej myśli!!! Sprawdźmy co Was trapi, a jeżeli sa wątpliwości to je rozwiejcie i nie straszcie innych, tzn tych którzy sie bardzo ciesza na nowe własne mieszkanie.
      • 08.02.12, 14:32
        Witam.
        Dlaczego nikt nic nie pisze? Tak się cieszyłam, że mimo iż na forum straszą gorzej niż przed wyborami, to jednak dyskusja trwa a tu teraz taka cisza nastała. Zaryzykowałam i zarezerwowałam. Czy wy się już wszyscy tak wystraszyliście, że zrezygnowaliście? Buduje się tam coś? Dopiero w week podjadę zobaczyć, tylko nie wiem czy trafie, bo to za..pie, to nawet na mapie ciężko znaleźć a do tego nie mogę za groma zapamiętać nazwy tej miejscowości (więc jakby nie było mówię "za..pie").
        • Gość: Beniek IP: *.icpnet.pl 08.02.12, 17:20
          zaloguj się na forum mieszkańców osiedledebowepodkornikiem.fora.pl/index.php
          Ja byłem w zeszłym tygodniu są już powoli wylewane fundamenty przy lesie.
          • 08.02.12, 17:55
            dzięki :-)
    • Gość: Robert IP: *.icpnet.pl 04.04.12, 16:06
      witam, mam pytanie do sąsiadów. Czy ktoś z Was zna może bliższe szczegóły na temat oddania I etapu? zarezerwowałem sobie mieszkanko na II bo skusila mnie cena ale zastanawiam się czy dobrze robie ponieważ były i są zapewnienia o oddaniu I etapu a jak oglądam to wszystko to jeszcze długa droga... aha i mam pytanie odnoścnie mediów bo tutaj są sprzeczne informacje od Pana Darka i tego co widać .... Pan Darek zapewnia że wszystko jest gotowe i przygotowane a jak się dowiedzialem w Urzedzie w Kórniku to nie ma żadnych ustaleń, uzgodnień do pozwolenia na budowę.... Zastanawiam się czy nie zrezygnowac z mieszkania i kupić je w Bninie lub Czmoniu, tam juz sa gotowe i nie ma ryzyka. Może jeszcze troche poczekam i zobacze co sie bedzie działo, boje sie że jak to sa tylko obietnice to bede płacic kredyt a nie bede miał mieszkania....... proszę powiedzcie co o tym sądzicie......
      • Gość: Pingiel IP: *.play-internet.pl 05.04.12, 08:36
      • Gość: gość IP: *.icpnet.pl 20.04.12, 12:43
        Wybór należy do ciebie, kazda firma kiedyś zaczynała.... Dla nas ważna jest cena, lokalizacja i standard. Poza tym widzieliśmy w biurze Inrei wszystkie umowy dotyczące medii, więc nie wiem jak mogli Ci naopowiadać takich bzdur w urzędzie. Umowy z pieczątkami urzędu gminy, więc chyba nie są sfałszowane ;)
        Sasiedzkie osiedla są niezwykle ładne, aczkolwiek dla nas istotna jest całkowita własność, a nie wspólna klatka schodowa, czy inne części wspólne.
      • Gość: Czmoń IP: *.173.5.200.tesatnet.pl 21.04.12, 23:22
        Ja polecam Czmoń.
        A Pan Bobeńczyk "trochę" namieszał i to nie są pomówienia...
        • Gość: do czmoń IP: *.icpnet.pl 22.04.12, 21:21
          niezbyt pochlebnie wypowiadali się mieszkańcy na temat tego osiedla. Chciałem zakupić tam mieszkanko. Pojechałem, zobaczyłem było ok, ale po rozmowie z ludźmi którzy już tam mieszkają lekko zwątpiłem. Pozostałości doczytałem na forum: www.osiedlepodkornikiem.fora.pl i się rozmyśliłem.....
          • Gość: Czmoń IP: *.173.5.200.tesatnet.pl 22.04.12, 21:35
            Rozumiem. Też trochę nerwów straciłam, ale z opowiadań znajomych i z obserwacji naszej polskiej rzeczywistości mogę powiedzieć, że większość deweloperów "działa" na podobnych zasadach... nigdzie nie jest idealnie.
    • Gość: Drobinex IP: *.internetdsl.tpnet.pl 07.05.12, 12:47
      Czmoń, Czmoń...tak zachwalaja, tylko nik nie pisze, że to sa tereny bagniste i teren osiada... może sie obsuwać. Ktoś zazdrości pieknego Osiedla Dębowego pod Kórnikiem w ciszy i zieleni, z odrębną własnością, a nie jak Czmoń czy inne budujące się osiedla takie jak np. Bnińskie we wspólnocie...brrrrrrrrrrrrrr
      • Gość: Agneiszka IP: 95.108.119.* 07.05.12, 15:31
        Ano zazdroszczą zazdroszczą. My się cieszymy że właśnie tam zakupiliśmy. Piękna okolica, lasy, cisza, spokój po prostu BAJKA! Oby szybko oddali do użytku. Pozdrawiamy przyszłych sąsiadów :)
      • Gość: Drobimex IP: *.31.44.39.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl 07.05.12, 21:19
        Tak to prawda...to osiedle jest BAJKĄ...a jak będzie skończone, to dopiero zobaczymy piękne osiedle tonące w lasach i zieleni. Nie często można znaleźć coś tak urokliwego. Najczęściej budują kołchozy, jeden obok drugiego, bez pięknych zielonych okolic, a to podstawa, że po powrocie do domu ma się taką piękną zieleń do koła. Ostatnio jak byliśmy widzieliśmy całe stado sarenek. Nie możemy się już doczekać przyszłego lata i grilla. A z tego co widać po wpisach, to sąsiedzi zapowiadają się fajni i mili. Pozdrawiamy przyszłych sąsiadów.
        • Gość: Mieszkaniec Bnina IP: 82.160.150.* 10.05.12, 12:25

Zapraszamy wszystkich Klientów do nowego sklepu budowlanego.

W ofercie:

- chemia budowlana
          - materiały wykończeniowe
          - wyroby metalowe

Szeroki wybór produktów, konkurencyjne ceny!!!

Możliwość sprowadzenia towaru na zamówienie.

Godziny otwarcia

Pn- PT 7-17
          So- 7- 13

Bnin, ul. Armii Krajowej 53 ( przy barze nad Dunajem)
        • Gość: Godzilla IP: *.icpnet.pl 01.07.12, 18:32
          Mam pytanie do Drobimex !
          Czy ty faktycznie kupiłes tu mieszkanie czy tylko zgrywasz pajaca !!!!!!!!!!!!!!!!!
          Jaka bajka ???? Czy Tobie cegła przypadkiem na głowe nie upadła???????
          To co miało byc wybudowane i obiecane to albo tego nie ma !!! albo dopiero może kiedyś bedzie !!!! powtarzam może !!!!
          mam pytanie dla innych . czy wiecie cos więcej kiedy to bedzie oddane? bo ja tylko slyszę że za tydzień, za dwa i tak dalej............ Mam jeszcze BARDZO WAŻNĄ INFORMACJĘ DLA SĄSIADÓW: W MOMENCIE ODBIORU MIESZKANIA TRZEBA ZARZĄDAĆ DOKUMENTU ODNOŚNIE ZAKOŃCZENIA BUDOWY !!!! (to jest papierek który bedzie potwierdzał zakończenie budowy a jednocześnie bedzie w nim napisane że można użytkowac lokal czyli w nim zamieszkać) w przeciwnym wypadku oznacza ze odbiera sie jeszcze mieszkanie w budowie i nie można w nim zamieszkać legalnie !!!! aha miala byc kablówka a tu ani widu ani słychu ! może ktoś wie coś na ten temat ????
          • Gość: DROBINEX IP: *.internetdsl.tpnet.pl 01.07.12, 18:47
            Nie wiem komu cegła na głowę spadła, ale chyba nie mnie. Jestem na tym osiedlu co tydzień i widzę jak idą prace, a interesuje mnie to bardzo, bo tam mam kupione mieszkanie. Umowa na kablówkę też jest podpisana...Albo masz coś z oczami, albo cegłą, to Ty dostałeś w głowę. Myślę, że jesteś z konkurencji, bo gdybyś był z naszego osiedla to wiele byś wiedział i nie wypisywał takich bzdur. Co?... boli Was, że Wasze mieszkania są we wspólnocie...taki zrobiliście plan osiedla...
          • Gość: lokatorka IP: 95.108.75.* 01.07.12, 20:49
            Wydaje mi się, że pomyliłeś osiedla. Na pewno pytasz o osiedle dębowe pod kórnikiem które buduje INREA?

Ja zakupiłam domek u nich i nie mamy informacji, że ma być już oddane, wszyscy z I etapu wiedzą że będzie to dopiero na koniec lipca. Co do kablówki to też będzie z inei :)

Chyba pomyliłeś inwestycje z INVEA :)
            • Gość: anna IP: *.play-internet.pl 02.07.12, 13:09
              Jestem pełna podziwu ile jest podpisanych umów. Po cenie nieruchomości jak i zachowaniu developera widać ewidentnie, ze coś jest nie tak. Umowa jest nie do ruszenia, nawet próba wprowadzenia do niej "przecinka"jest skazana na niepowodzenie, a klient jest do odstrzału, bo przecież znajdzie się ktoś inny - ktoś kto podpisze i zapłaci i niewygodnych pytań zadawać nie będzie.
              Kto kupując garnitur na zmówienie płaci od razu całość? Nikt,na początku płaci się tylko zaliczkę, a resztę przy odbiorze, oczywiście jak garnitur jest dobrze zszyty...
              • Gość: lokatorka IP: 95.108.75.* 02.07.12, 21:25
                Po ostatnich negatywnych wpisach widać, że ktoś z konkurencji :p Ci co podpisali umowę wiedzą, że zrobili dobrze i nie muszę tego udowadniać na forum.

Bez komentarza, pozdrowienia dla sąsiadów. Nasz deweloper jest najlepszy!
              • Gość: PinGieL IP: *.play-internet.pl 02.07.12, 23:18
                Anno, nie wiesz w ogóle co piszesz.. Nikt nie zapłaci za żadne mieszkanie z góry.. Idź lepiej kupuj sobie garnitur, bo o deweloperce nie masz bladego pojęcia..

Pozdrawiam!
                • Gość: anna IP: *.play-internet.pl 03.07.12, 10:45
                  Taaak? A do kiedy masz zapłacić za "dom"??? A kiedy masz odbiór??? nie mówiąc o przeniesieniu własności, hmm ??? No i faktycznie chyba jestem konkurencją bo wychodzi, że sobie wybuduję dom-i całkiem możliwe że w tej samej cenie - budując oczywiście sposobem gospodarczym, a wiadomo że developer takim sposobem nie buduje:), o ile wiecie o czym mówię......
                  • Gość: Drobinex IP: *.182.3.23.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl 03.07.12, 17:42
                    Takkkk!!!! A to sobie buduj, systemem gospodarczym...........powodzenia!
                  • Gość: PinGieL IP: *.play-internet.pl 03.07.12, 22:14
                    Anno - nie ma sensu porównanie budowania samodzielnego domu wolnostojącego z kupnem mieszkania w szeregowcu.. Każdy przy tym wyborze kieruje się innymi kryteriami.. Ty wolisz budować systemem gospodarczym, a ja wolałem sprzedać działkę budowlaną i kupić to mieszkanko, bo nie potrzebuję wielkiej chaty i równie sporego ogrodu, którego utrzymanie i sprzątanie zabierało by mi zbyt dużo czasu, którego nie posiadam:)

Na tym zakończę tą dziwną dyskusję..
                  • Gość: piotr IP: *.159.28.34.static.cdpnetia.pl 04.07.12, 16:42
                    Ktoś tu chyba nie dostał kredytu i teraz nieudolnie wyraża swoją frustrację?
                    • Gość: AS!!!!!!!!! IP: *.play-internet.pl 05.07.12, 10:58
                      Ludzie, to chyba powinno być forum, które ocenia inwestycję i developera, a widzę że jest prowadzona nagonka na osoby które "nie są zachwycone INREA". Czyżby było to forum nadzorowane przez developera???? Czy po prostu ludzie którzy kupili mieszkanie uważają, że złapali Pana Boga za nogi????????
                      • Gość: lokatorka IP: *.ibd.gtsenergis.pl 05.07.12, 12:30
                        Zgadzam się z przedmówcą, to forum powinno dotyczyc inwestycji. Nie ma sensu wdawać sie w głupie dyskusje. Ci którzy będą tam mieszkać (w tym ja) wiedzą doskonale, że buduje nam sie fajne osiedle z miłymi sąsiadami o czym można się przekonać na naszym forum.

Nie traćmy czasu na głupie dyskusje, cieszmy sie bo niedługo oddanie I etapu :)
                        Pozdrawiam sąsiadów
                        • Gość: beny247 IP: *.play-internet.pl 05.07.12, 17:57
                          Witam serdecznie!!!

Także zakupiłam tam mieszkanie, mam pytanie ile rodzin z dziećmi tam, zamieszka, bo syn obawia się, że nie będzie miał tam co porabić???
                          • Gość: lokatorka IP: 95.108.75.* 05.07.12, 20:31
                            Witam serdecznie,
                            zapraszamy na osiedledebowepodkornikiem.fora.pl
                            Tam jest już większość sąsiadów, a i temat dzieci był poruszany. Twój syn na pewno nie będzie sam :)
                            • Gość: Radek IP: *.icpnet.pl 23.07.12, 16:48
                              Ale ktoś tu jest naiwny !!! Dlaczego piszecie o tym kto z kim bedzie się bawił zamiast pisac i zastanawiać się czy wogóle bedzie gdzie mieszkać !!!! Bylem w niedzielę 22.07.2012 na budowie i co zobaczylem...... katastrofa to jest mało !!! najpierw miały byc mieszkania na czerwiec do oddania, no dobra znając życie to można kalkulować poślizg ze 3 miechy ! teraz mi ktoś obieca że w środę bedzie mozna odebrac mieszkanie.... muszę przyznac że firma ma niezłe poczucie humoru !!! jak można odebrac mieszkanie które nie ma drogi, wody, gazu i prądu !!!!!!!!!!!!!! a na dodatek nie ma nawet podstawowego dokumentu o zakończeniu budowy i zaswiadczenia o prawie do uzytkowania co jest łamaniem prawa i co ... własnie mam mieszkać na dziko czy co !!!! jeżeli mi się coś stanie to nawet ubezpieczenie mi tego nie pokryje !!! pozatym nawet żeby wykończyć mieszkanie to i tak nie ma jak do niego dojechać a latac niestety nie umiem! Pytanie mam do tych co żądzą tą firma i do tych co piszę te bzdury CZY NIE DRĘCZY WAS SUMIENIE ŻE ROBICIE Z LUDZI BARANY !!!!!!! NIKT NIE JEST GŁUPI I KAŻDY KTO POJEDZIE NA BUDOWĘ TO WIDZI STAN RZECZYWISTY A OBIECANKI TO DLA NAIWNYCH !!!! Ja na pewno bede odbierac mieszkanie z inspektorem i zobaczymy co mi doradzi .
                              • Gość: lokatorka IP: 95.108.75.* 24.07.12, 21:06
                                wydaję mi się , że przedmówca pomylił inwestycję :)

To czego nie ma, czyli droga i gaz to kwestie, o których deweloper mówił od samego początku więc nie rozumiem oburzeń.

Wszystko będzie, ale nie od razu więc albo nie czytałeś umowy albo, tak jak pisałam, pomyliłeś inwestycję.

Wszystkiego dobrego dla Ciebie :)

• Gość: Robert IP: *.icpnet.pl 05.02.13, 13:31
                                  Pozdrawiam "lokatorke" a może pod pseudonimem lokatorki Panią Martę S.
                                  Za te wszystkie obietnice bez pokrycia życzę Pani aby też ktoś Panią w ten sposób wykorzystał i pogrążył. Każdy kto mieszka wie o co chodzi, oby sie tylko inni naiwni nie trafili !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
                                  • Gość: kk IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 09.02.13, 08:11
                                    Co masz na myśli? " Każdy kto mieszka wie o co chodzi, oby sie tylko inn
                                    > i naiwni nie trafili !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! " odebraliśmy mieszkanie dopiero, co tam się dzieje?
                                  • Gość: master IP: *.icpnet.pl 18.02.13, 15:49
                                    HAHAHA mówiłem że Bobeńczyk to oszust i złodziej i okazuje się prawda!!!
                                    • Gość: Wika IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 25.02.13, 17:06
                                      No proszę niech teraz wypowie się radca prawny. Sprawa w prokuraturze trwa na Bobeńczyka. Nie można za nikogo kłaść głowy,bo można ją stracić. Wkrótce ludzie których oszukał będą mieć satysfakcję,czy odzyskają utracone pieniądze... zobaczymy
                                      • Gość: kameleon IP: *.icpnet.pl 04.03.13, 23:16
                                        USŁUGI BUDOWLANE / WYKOŃCZENIOWE

- SZPACHLOWANE
                                        - MALOWANIE
                                        - PANELE
                                        - INSTALACJE WOD-KAN

TANIO I SOLIDNIE
                                        KONTAKT: kameleonon@intera.pl

• Gość: morcinek IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 14.03.13, 20:49
                                        To jak w końcu jest z tym osiedlem, bo widzę że dyskusja toczy się od 2011, a ogłoszenia pomimo, że na stronie jest wszystko zajęte nadal wiszą i to w okazałej liczbie. Czy ktos już tam mieszka?
                                        • Gość: PinGieL IP: *.play-internet.pl 15.03.13, 17:09
                                          Osiedle jest niemal ukończone.. Są tylko nieliczne poprawki.. Sam tu mieszkam i jestem zadowolony z tej inwestycji nowego dewelopera.. Z tego co się orientuję, to dwa lokale są jeszcze wolne, a te wszystkie negatywne opinie można sobie wsadzić ... wiadomo gdzie..
                                        • Gość: aaa IP: *.30.6.168.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl 09.05.13, 10:00
                                          Najgorsze osiedle jakie widziałem.
                                          • Gość: bbbb IP: *.icpnet.pl 10.05.13, 22:40
                                            a mnie podoba się bardzo. Chyba jedno z ładniejszych w tamtejszej okolicy.
                                            • Gość: uma IP: *.play-internet.pl 07.06.13, 22:28
                                              No niezłe, ale niedaleko jest Tygrysie w Robakowie, kameralniejsze jak dla mnie, bliżej Poznania, chyba tamto mi bardziej leży.
                                              • Gość: ryksza IP: *.icpnet.pl 11.08.13, 15:58
                                                byliśmy u tego dewelopera w Robakowie, całkiem spoko się wydaje, osiedle sympatyczne, wydaje się być zrobione z głową i całkiem przyzwoitych materiałów. pytanie tylko czy kupowowac teraz (ale lepsze miejscówki mogą się zmyć) czy czekac na ten rządowy program...
                                                • Gość: backTo IP: *.icpnet.pl 05.01.14, 22:27
                                                  kupilscie czy nie? my mieliśmy szarpanie się z bankiem, mocno zastanawiamy się teraz po nowym roku, tego dewelopera w grudniu nie mogliśmy złapać, za tydzień mamy spotkanie. Jak masz jakies newsy to pisz!
    • 31.03.16, 14:24
      Osiedle Zielony Zakątek w Bninie, sporo tańsze od Osiedla Dębowego...
      Niedawno podpisałem umowę na kupno domu 123 metry. Super cena, profesjonalna obsługa, świetna lokalizacja oraz możliwość podziału domu na mniejsze 2 mniejsze jednostki, co za tym idzie możliwość skorzystania z programu MDM. Bliskość infrastruktury sportowej, kulturalnej, rekreacyjnej oraz sklepów ( kilkanaście minut spacerkiem na zakupy) to tylko niektóre atuty za skorzystaniem z oferty. Kontakt www.osiedlezz.pl/ . Polecam :)
  • Powiadamiaj o nowych wpisach

Wysyłaj powiadomienia o nowych wpisach na forum na e-mail:

Aby uprościć zarządzanie powiadomieniami zaloguj się lub zarejestruj się.

lub anuluj

Zaloguj się

Nie pamiętasz hasła lub loginu ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.