linea w dabrowce Dodaj do ulubionych

• drzewko
  • od najstarszego
  • od najnowszego
  • drzewko odwrotne
      • Gość: budge IP: *.um.poznan.pl 16.01.06, 16:04
        dobre pytanie. Przejrze rachunki i odpowiem. Smieci na pewno 12 zl miesiecznie
        za dwa wywiezienia standardowego pojemnika. Tyle bierze Tarnowo P.
        • bardzo poznam te szaunkowe dane. sam jestem bardzo żywo zainteresowany kupnem
          mieszkania na tym osiedlu.
          • Gość: joanna_poz IP: *.icpnet.pl 17.01.06, 14:42
            Konkretnych sum nie podam, bo mieszkam w większym domku.

Lwia częśc to gaz, szczegolnie zimą, z powodu ogrzewania. Latem to tyle ile
            ogrzanie wody czyli u mnie ok. 150-170 zł za 2 miesiace. Ale to z kolei ścisle
            jest zwiazane z liczba mieszkańcow.
            Rachunki za prąd mam w zasadzie takie same jak w 40 metrowym poprzednim
            mieszkaniu - też 150-170 zł za 2 miesiace - nie da się raczej siedzieć na raz w
            4 pokojach:) a ilośc urządzen zużywających prąd też raczej constans.

Rachunki za wode - to juz w ogole nie jest zalezne od powierzchni domu, tylko
            liczebnosci rodziny. No i intensywności podlewania ogrodka latem.

Smieci - tak jak napisal Budgie 12 zł za pojemnik.

Poza tym podatek, rachunek za Cyfre albo jakis Polsat, telefony - ale te kwoty
            sa wam znane.
          • Gość: budge IP: *.um.poznan.pl 18.01.06, 08:37
            miesiecznie - gaz 80-100 zl; en.elektr. - srednio 70 zlotych. Woda - zalezy ile
            pierzesz i jak czesto podlewasz ogrod. Cykle rozliczeniowe co 2 m-ce.Latem
            oczywiscie gaz mocno spada. Moim zdaniem jest dosyc tanio, ca miesiecznie 250 -
            300 zlotych. Nie licze abonamentu tv (hi,hi), Cyfry, telefonu, etc
        • Jak wyglada sprawa czasu dojadu do centrum. Dla przykładu ile zabierze dojazd
          samochodem z osiedla na winogrady w godzinach 8-9 rano
          • Gość: joanna_poz IP: *.icpnet.pl 17.01.06, 14:35
            ja do centrum (okolice dworca PKS)jadę 30-35 minut.
            Ale nie jestem zbyt szybkim kierowcą:)
          • Gość: budge IP: *.um.poznan.pl 18.01.06, 08:38
            zalezy jak droge wybierzesz - 30 -40 minut wlasnie w tych godzinach. Gdybys
            wstal troche wczesniej, w okolicach 7, to jestes duzo szybciej.
            • Gość: beneq IP: *.icpnet.pl 18.01.06, 12:04
              Witam serdecznie wszystkich potencjalnych sasiadow.
              Przymierzjac sie do kupna domku w dabrowce, zapoznalem sie z calascia postow na
              forum. Naprawde pasjonujaca lektura choc czasami "lekko" odbiegajaca od jego
              idei. Moze to dziwne ale naprawde ciesza mnie krytyczne uwagi, dzieki ktorym
              wiem na co zwrocic uwage np. procedura odbioru budynku i zalatwianie
              reklamacji.
              generalnie wszystko wyglada dosc pozytywnie, w porownaniu z innymi forami (np.
              forum osiedla przy ul. Blazeja dewelopera trust - wlos sie jezy).
              Ale wracajac do tematu, mam pytanie czy ktos z panstwa stosowal u siebie
              grzejniki podlogowe, a jezeli tak to czy konieczne jest powiekszenie mocy
              grzejnika, czy nie ma problemow z wylaniem i zaizolowaniem wanny pod urzadzenie
              ze wzgledu na wysoki poziom wod gruntowych.
              Bede wdzieczny za wszelkie informacje w tej materii.
              • Gość: joanna_poz IP: *.icpnet.pl 18.01.06, 12:44
                witam,
                ja mam, konkretnie jeden w pokoju dziennym na dole. wizja stojącego kaloryfera
                w oknie napawała mnie grozą z powodu watpliwej estetyki, dodatko przy malutkim
                dziecku uznalam to za malo bezpieczny "mebel".
                Co do mocy - panowie specjalisci dobrali moc do powierzchni. Z perspektywy
                czasu stwierdzam że dobrali dobrze, bo jest cieplo.
                Problemy z zaizolowaniem - słyszalam niestety że u sąsiadów były przebicia
                wody. u mnie nie.
                Polecam natomiast skonfrontowanie ceny zaproponowanej przez Linee a cene
                bezpośrednio u dystrybutorow:) spora roznica:)
                Pozdrawiam,
                Joanna
                • Gość: bylu IP: 217.153.50.* 18.01.06, 14:32
                  witam serdecznie wszystkich sąsiadów i forumowiczów.
                  Ja właśnie podpisałem umowę na PATIO i pozostała mi właśnie kwestia dogrania
                  grzejnika w salonie. Również nie podoba mi się opcja standardowa z powodów
                  estetycznych - dodatkowo planuje mieć kominek w rogu koło okna z grzejnikiem.
                  Za grzejnik kanałowy wraz z robocizną (mury już stoją) Linea zażądała 5500zł.
                  Czy Wy mieliście również takie ceny? Czy ktoś w ogóle zrezygnował z grzejnika
                  (tylko podejście) i instalował później coś na własną rękę - inny rodzaj
                  grzejników dostępnych na rynku? Czy możecie podać nazwy dystrybutorów/firm?
                  Prośba o Waszą opinię/radę w tym temacie. Z góry dziękuję
                  • Gość: joanna_poz IP: *.icpnet.pl 18.01.06, 15:08
                    ja juz nie bardzo pamietam te nazwy.
                    ale po prostu po zapoznaniu się z wyceną w Linei wyszukalam w internecie - po
                    nazwie producenta grzejnikow - kto jest dystrybutorem w Poznaniu. Dostałam od
                    nich ofertę, sporo niższą - i poszlam z nią do Linei, że albo schodzą do tych
                    cen plus rozsądny koszt montazu, albo kupuję i montuję sama. Dogadaliśmy się.
                  • Gość: beneq IP: *.icpnet.pl 18.01.06, 17:20
                    Skonsultowalem sprawe grzejnika podłogowego z fachowcem i oto czego się
                    dowiedziałem:
                    do wielkości pomieszczenia ok.24m2 i rodzaju istniejących przegród potrzebny
                    grzejnik o mocy ok 2400W
                    natomiast cena katalogowa grzejnika Interra firmy Brugman o mocy 2615W to 2090zl
                    Kanał o wymiarach 270/szer40/gl45, grzejnik dł 250 oczywiscie plus koszt
                    robocizny minus kosz grzejnika projektowanego.
                    pozdrawiam
                    • Gość: budge IP: *.um.poznan.pl 19.01.06, 08:42
                      warto jednak pogadac o izolacji z ludzmi ktorzy maja ogrzewanie podlogowe w
                      pierwszych oddanych na osiedlu budynkach. Wlasnie w kanalach stala im woda i
                      wiem, ze jest z tym problem do dzis. Mysle, ze warto tu wynajac solidniejszego
                      wykonawce niz meczyc sie z tym pozniej. Ja mam te modernistyczna rzezbe w
                      salonie i zdazylem sie przyzwyczaic :-)Od okien ciagnie mroz az milo, tak ze
                      patrze z daleka/oddali.
                      • Doszły do mnie informacje że latem nie można sobie poradzić z natrętnymi
                        muszkami na osiedlu. Pewnie jest to wynikiem lokalizacji na dość podmokłym
                        terenie. Czy możecie potwierdzić/zaprzeczyć informacji o "natrętnych i
                        wszędobulskich owadach" ?
                        • Gość: budge IP: *.um.poznan.pl 23.01.06, 14:53
                          ilosc muszek tylko trcohe przekracza srednia. Te ktore sa, pewnie bardziej sa
                          zwiazane z tym, ze jest to/bylo szczere pole, a nie, z powodu podmoklego terenu.
                          • Gość: beneq IP: *.icpnet.pl 24.01.06, 10:56
                            za tydzien podpisuje umowe przedwstepna na dom w dabrowce i bardzo interesuja
                            mnie panstwa doswiadczenia odnosnie tego tematu.
                            -czy warto podpisywac umowe przedwstepna notarialnie, przy zalozeniu ze i tak
                            podpisujemy akt notarialny po odbiorze budynku?
                            -czy ktos z panstwa mial problemy z aneksem na zmiany w projekcie(umowa
                            przedwstepna podpisywana na standard wykonczenia)?
                            -jak wyglada sprawa wykonawczo. czy chlopaki robia dobrze czy warto brac swoja
                            ekipe(pomijajac roznice cenowe).
                            -i wreszcie czy ktos z panstwa wymagal pomiaru powykonawczego lokalu w celu
                            okreslenia prawdziwej powierzchni?
                            • Gość: budge IP: *.um.poznan.pl 24.01.06, 13:59
                              - kazdy prawnik bedzie radzil umowe przedwstepna u notariusza, choc w moim
                              przypadku obylo sie bez tego i moi sasiedzi tez tego nie robili
                              - nie mialem problemu z zadnym aneksem
                              - zdecydowanie polecam wlasna ekipe - patrz poprzednie posty. To jeden z moich
                              duzych zyciowych bledow, za ktory place caly czas. Nie wiem jaki dom kupujesz,
                              ale jesli robi to firma RBW, to zdecydowanie odradzam ich wykonczenie - na 100%
                              spartola najprostsza rzecz
                              - pomiary wykonywala sama Linea i placilo sie od rzeczywistej powierzchni,
                              ktora, w moim przypadku, znacznie odiegala od planu. Zdaje sie, ze tak bylo w
                              umowie i nie musialem sie tego domagac.
                              • Gość: beneq IP: *.icpnet.pl 24.01.06, 14:28
                                wielkie dzieki za informacje. z ekipa tylko chcialem sie upewnic, ale zapisu o
                                rzeczywistej powierzchni nie posiadam w umowie. no coz bede musial pomierzyc i
                                zdecydowac czy warto to zrobic przy wielu zmianach.
                                pocieszajace jest ze nikt sie nie skarży na formalnosci prawne.
                                dziekuje i pozdrawiam
                                • Gość: iglonus IP: *.internetdsl.tpnet.pl 26.01.06, 10:34
                                  Witam sąsiadów po dłuższej przerwie. Czy ktoś z Was ma internet radiowy? Czy
                                  znacie firmę Lexell? Jakiś czas temu słyszałam, że z prędkością różnie bywa,
                                  ale ponoć zmienili anteny i poszerzyli ofertę. Czy firma jest godna polecenia?
                                  I przede wszystkim jaka jest rzeczywista prędkość transmisji w odniesieniu do
                                  oferowanej?
                                  Będę wdzięczna za wszelkie uwagi.

Pozdrawiam
                                  • Gość: Franek IP: *.icpnet.pl 26.01.06, 17:32
                                    Nawiązując do starego wątku: Tepsa intensywnie kopała w grudniu w okolicach
                                    Dębowej, może ktoś wie czy w związku z tym będzie szansa na jakiś telefon czy
                                    też Neostradę po kablu...?
                                    • Gość: beneq IP: *.icpnet.pl 27.01.06, 17:41
                                      rzeczywiscie rozmawialem z pania z linei i na Debowej jest regularny kabel
                                      Tepsy, a wiec telefon i neostrada.
                                    • Gość: marcello IP: *.lexell.com.pl 26.02.06, 12:07
                                      Kopali, uszkodzili nawierzchnię z kostki brukowej, ułozyli kabel i nic. Czekam
                                      aż puszczą mrozy i przypilnuje tych gamoni aby naprawili to co zniszczyli.
                                      Sczytem jest to że TPSA nie położyła wcześniej kabla. Robią to teraz gdy jest
                                      połozona kostka brukowa i sąsiedzi mają zrobione ogródki. Dlatego tem mam
                                      gdzieś ich kabel. Zrobię wszystjko aby nie kozystać z ich oferty. Taki se
                                      protest obywatelski. Pozdraiam.
                                  • Gość: budge IP: *.lexell.com.pl 29.01.06, 10:34
                                    ja z nich korzystam i nie jest zle. Na poczatku rzeczywiscie byly problemy, ale teraz chodzi w normie. Bylo o tym w ktoryms z wczesniejszych watkow
                                  • Gość: marcello IP: *.lexell.com.pl 26.02.06, 12:02
                                    Witam,

Prędkość - raczej taka jaką gwarantują w umowie. Jakość połączenia do przyjęcia.
                                    W moim przypadku zrywa się czasem łączneośc ale to z powodu domowego hoot spota
                                    a nie winy usługodawcy. W przypadku braku perspektyw (czy też ospałości Tepsy)
                                    jest to jakieś wyjście. Pozdrawiam.
                              • Gość: beneq IP: *.icpnet.pl 31.01.06, 17:49
                                chcialem spytac kto z panstwa, domagal sie przeniesienia ostatniej raty za
                                mieszkanie po odbiorze budynku? czytalem na forum, ze byly problemy terminowe z
                                usunieciem ewentualnych usterek jezeli ktos zaplacil calosc kwoty przed
                                odbiorem.
                                • Gość: budge IP: *.um.poznan.pl 01.02.06, 08:08
                                  to dobry pomysle, ale watpie, zeby Linea sie zgodzila. Jesli dobrze pamietam to
                                  joanna_poz pisala cos wczesniej, ze nie zaplacila im wszystkiego. Ja niestety
                                  zaplacilem. Doradzam odbior z wlasnym fachowcem i niezgadzanie sie na zadne "to
                                  zrobimy pozniej"' "umowimy sie co do terminu", "kiedy bedzie pan w domu" etc. U
                                  mnie byla to Kolomyja elementarna, bo zawsze przychodzili kiedy nikogo nie
                                  bylo. O ile przychodzili .....
                                • Gość: joanna_poz IP: *.icpnet.pl 01.02.06, 09:54
                                  ja nie podpisałam odbioru i nie płaciłam ostatniej faktury do czasu usunięcia
                                  zgłaszanych usterek (oczywiscie szereg się ujawniło równiez po zapłacie i po
                                  odbiorze). jednocześnie naliczałam odsetki za opóżnienie w dacie oddania domu.
          • Gość: palędzianin IP: *.man.poznan.pl 17.03.08, 14:31
            Dojazd w tych godzinach jest koszmarem. Korki, korki i jeszcze raz
            korki. A niestety ma byż gorzej, bo przybywa mieszkańców, a droga
            jest jedna.
    • Mam pytanie w sprawie bliskiego sąsiedztwa trakcji kolejowej.
      Czy mieszkańcom Osady nie przeszkadzają przejeżdżające pociągi? Z tego co wiem
      to pociągi na tej trasie kursują dość często...
      Byłbym wdzięczny o jakieś informacje w tej sprawie. Sam mam zamiar przenieść
      się na to osiedle. Problemem jest jednak fakt, żę nowobudowane domki są tylko
      ok. 200 m oddalone od przejazdu kolejowego...
      • no "starsze" domy są jednak w dużo większej odległości od linii kolejowej. Z
        perspektywy mojej lokalizacji:chyba te pociągi nawet czasem słychac, prawdę
        mowiąc nawet nie wiem, ale jakos mi to w ogole nie przeszkadza. bardziej slyszę
        hałas z drogi głownej, choć oddziela mnie kawał pola i wspolczuję tym nowym
        mieszkancom, ktorzy zdecydują się na mieszkania praktycznie przy samej drodze.
        wydaje mi sie że jest to kwestia przyzwyczajenia - mojej poprzednie mieszkanie
        było chyba mniej więcej w takiej odleglosci od torów - pociagi słyszałam, ale z
        czasem przyzwyczailam sie i nie zwracalam na to uwagi.
        • Gość: baQ IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 02.02.06, 20:58
          Mam pytanie, bo mój kuzyn chce kupić tam dom typu Patio lub Erem. Wpadł na ten
          pomysł dopiero przed godziną i wybuchła dyskusja ile kosztują takie domy?
          Słyszeliśmy, że są ponoć bardzo tanie (około 100 000 zł) czy to prawda ?
          • Gość: Franek IP: *.icpnet.pl 02.02.06, 22:25
            No cóż. Co do ceny Patio i Eremów to nie jest to do końca prawda... :). Nie
            znam dokładnie ceny Patio, ale sądzę, że kosztują co najmniej 200.000 PLN. Co
            do Eremów to mam świeże informacje - w zależności od metrażu domu i działki
            kosztują od 327.500 do 378.000 PLN brutto + 10.500 PLN z tytułu partycypacji w
            kosztach budowy dróg i oświetlenia.
          • Ich cena kształtuje się w zależności od metrażu:
            - 71 m2-180 K,
            - 81 m2 (zależy od działki)- średnio 210-230 K
            - 90 m2 - średnio 250 K
            do tego trzeba dodać ok. 5 K na drogi i infrastrukturę..
          • Gość: joanna_poz IP: *.icpnet.pl 03.02.06, 10:15
            za 100 000 to w Eremie możesz miec chyba tylko kuchnię:)

A tak powaznie - to zwyżka cen domow w stosunku do poprzednich etapów jest
            porażająca.
      • Gość: budge IP: *.man.poznan.pl / *.man.poznan.pl 03.02.06, 09:32
        pociagi rzeczywiscie slychac, szczegolnie latem, kiedy musisz miec otwarte
        okna. Nie jest to jednak cos co szczegolnie przeszkadza. Podobnie slychac
        samoloty startujace z Lawicy, ale mozna sie do tego przyzwyczaic. Samochodow z
        drogi glownej nie slysze prawie wcale. Generalnie jest cicho, choc nie jest to
        glusza :-)Prosze nie wierzyc do konca kretynskiej reklamie Linei, ze "Dabrowka
        cie wyciszy" i bedziesz grabic szczere pole pelne sniegu, jak ta babina z
        obrazka :-)Mowiac powaznie, jesli sie przeprowadzasz z miasta, to roznica jest
        zdecydowanie na korzysc i pociagi to maly pikus.
      • Mam jeszcze jedno pytanie w sprawie przedszkola/szkoły. Mamy córeczkę, która
        niebawem pójdzie do "zerówki". Problemem jest fakt, że pracujemy średnio do
        16:00 i zależałoby nam na szkole ze świetlicą najlepiej do 17:00. Z tego co
        wiem to Zakrzewo odpada bo tam świetlica jest tylko do 16:00, w Skórzewie jest
        do 17:00 ale pewnie będą problemy z zapisami- ponieważ z tego co wiem to jest
        dość duże obłożenie (dodatkowo pierwszeństwo mają dzieci ze Skórzewa), podobnie
        jest zresztą w Komornikach....Czy macie jakieś doświadczenia w tej kwestii. Z
        góry dziękuję za wszelkie informacje.
      • mieszkam w patiach wybudowanych przy rondzie i musze przyznać, że słychać
        pociągi. Też pytałem o to przed kupnem w Linei i innych mieszkańców. W
        odpowiedzi słyszałem "Jakie pociągi?". Radziłbym podjechać na miejsce budowy i
        samemu posłuchć (spędzić nawet 1-2 godzin wieczorem) Jest to trasa na Berlin i
        pociągi jeżdzą dość często. Najgorsze są pociągi towarowe, które toczą się dość
        długo i głośno. Ale to czy Ci to będzie przeszkadzać musisz sam ocenić.
    • Mieszkam w patio i chciałbym się dowiedzieć czy również macie problem z kiepską
      izolacją akustyczną ścian. U mnie bardzo słychać piony wodne sąsiadów
      mieszkających obok (mieszkam w 90 z tyłu). Słychać też wszystko w łazienkach i
      sypialniach. Zastanawiam się czy ściany spełniają normy akustyczne.
      • Gość: budgie IP: *.um.poznan.pl 07.02.06, 09:03
        Tez mieszkam w Patio i moge tylko przekazac, ze u mnie jest akustyka doskonala.
        Slychac rury, wode z kranu, pluskanie w wannie i mimo zamknietych drzwi moge
        spokojnie dyskutowac z osoba pietro wyzej lub nizej. Mysle, ze to wina slynnych
        Gnida Gips, ktore w ogole nie maja zadnych wlasciwosci izolacyjnych. Slyszalem,
        ze niektorzy stawiaja dwie takie scianki obok siebie, no ... ale wtedy traci
        sie na powierzchni. Krotko mowiac - akustyka jak w operze.
        • Nida Gips ma zastosowanie w ściankach działowych w mieszkaniach. To, że słyszę
          własnych domowników mi nie przeszkadza. Chdzi mi o ściany nośne pomiędzy
          poszczególnymi segmentami Patio, których wskaźniki izolacyjności akustycznej
          wg norm dla budownictwa wielorodzinnego powinien miec 53dB. Podejrzewam jednak,
          że nie mają. I w tym problem.
          • Gość: budgie IP: *.um.poznan.pl 08.02.06, 07:59
            hm, ja tez ich slysze,ale slabo. moze dletego,ze sa spokojni :-)
            • Gość: sasiad IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 09.02.06, 16:46
              czy ktoś coś slyszał o oczyszczalni ścieków? ponoć ma być wybudowana koło lini
              kolejowej między Dąbrówka a Skórzewem - bliżej Dąbrówki
              • Z tego co wiem to mieszkańcy Skórzewa protestowali przeciwko rozbudowie
                oczyszczalni w Skórzewie - z dobrym skutkiem bo inwestycje przesunęli na inne
                tereny, właśnie bliżej Dąbrówki. Czy ktoś wie jak to ma być blisko osiedla i
                czy grożą nam nieprzyjemne zapachy? Może również warto zaprotestować, póki
                inwestycja jeszcze nie ruszyła. Czy istnieje u nas jakaś rada osiedla?
              • Gość: budgie IP: *.um.poznan.pl 13.02.06, 16:31
                dzwonilem do gminy i dostalem odpowiedz, ze to nieprawda. Cytuje:
                "Absolutnie nie potwierdzam takich informacji. Na dzień dzisiejszy nie jest
                planowana budowa wysypiska w Dąbrówce". Chyba, ze haczyk tkwi w zwrocie "w dniu
                dzisiejszym".
                • Gość: sasiad IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 13.02.06, 22:01
                  ale plany oczyszczalni sa, a nawet mapy z jej planowanym usytuowaniem.Gmina juz
                  przystapiła do przeprowadzenia badan geotechnicznych terenu. Najlepsze jest to
                  ze obok oczyszczalni ma powstac droga ekspresowa omijająca Poznań, czyli może
                  smierdzieć i do tego hałas od drogi
                  • Gość: bylu IP: 217.153.50.* 14.02.06, 10:06
                    Wszystko to niezbyt opytmistycznie wygląda na przyszłość. Ale jest nadzieja, że
                    plany są zawsze ambitne, natomiast z realizacją jest gorzej. W którym miejscu
                    dokładnie ma być usytuowana oczyszczalenia oraz droga oraz na który rok są
                    planowane te inwestycje - przed nami bedzie jeszcze dość duże osiedle
                    developera Nickel (przynajmniej takie jak Linea).
                    pzdr
                    • Gość: xxxx IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 14.02.06, 11:58
                      chodzą słuchy że gmina zablokowała budowe Nickla dopóki nie zbudują oczyszczalni
                      • Jeśli chodzi o oczyszczalnię to nie stanowi żadnego zagrożenia i nie śmierdzi
                        pod warunkiem, że nie będzie tam kolektora zrzutowego - czyli nie będą
                        podjeżdżać szambonurki i zrzucać nieczystości.
                        • Gość: sasiad IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 27.02.06, 13:20
                          w Skórzewie tez miały nie nie przyjeżdżac a mimo to tam własnie podjeżdzaja, co
                          bedzie ja to bedzie u nas?
                          • Szanowni Państwo, nie dajmy się zwariować. Mieszkamy w obrębie dużej
                            aglomeracji miejskiej i różne cywilizacyjne atrakcje mogą nam wyrosnąć w
                            okolicy. Jestem z wykształcenia planistą przestrzennym i może uda mi się trochę
                            Państwa uspokoić (i siebie też, bo niedługi też będę mieszkańcem tego osiedla).
                            Położenie osiedla względem potencjalnej oczyszczalni jest dobre:
                            1) Odległość od osiedla około 2-3 km,
                            2) Oczyszczalnia (potencjalna) ma leżeć na wschód od osiedla,
                            3) W Polsce wieją głównie wiatry zachodnie, co znaczy ,że "zapachy" z
                            oczyszczalni będą lecieć na pola między Dąbrówką i Skórzewem. Czasami są w
                            Polsce wiatry ze wschodu , ale przy planowanym usadowieniu oczyszczalni przy
                            torach kolejowych, obawiać się zapachów powinni mieszkańcy Palędzia.
                            4) Zanim do nas potencjalnie doleci omawiana tutaj "woń" czeka ją droga przez
                            zarośla i pola przed Nicklem, potem jest Nickel, pole przed ulicą Poznańską.
                            Ale patrząc na mapy okkolicy ja obstawiam w najgorszym przypadku, że to
                            Palędzie ma najgorszą sytuację(wschodnia część).
                            5) Atutem naszego osiedla jest to, że głównie wieje wiatr od strony lasu , z
                            północy i zachodu.
                            Nie była to wypowiedź sponsorowana przez Linea! :-)
                  • Gość: budgie IP: *.um.poznan.pl 14.02.06, 11:51
                    plany drogi ekspresowej sa znane od dawna i predzej czy pozniej ta droga
                    powstanie /ostatnio sie o niej duzo mowi w kontekscie III ramy miasta/. Tu nie
                    mozna miec do nikogo pretensji, bo zdaje sie, ze wytyczano jej potencjalny
                    przebieg jakies 15 , albo i wiecej, lat temu. Wystarczy spojrzec gdzie nie
                    wydawano pozwolen na budowe. Droga bedzie przebiegala przed lasem dojazdowym do
                    Dabrowki, o ile mnie pamiec nie myli.
                    Czy mozna gdzies zobaczyc plan usytuowania tego potencjalnego wysypiska? Jest
                    gdzies w necie czy trzeba pedalowac do gminy?
                  • Gość: Pysiak IP: *.icpnet.pl 31.03.06, 10:59
                    Masz racje droga będzie w 100% raporty są już złożone w urzędzie ale o
                    oczyszczalni nic nie wiem ale mogę się dowiedzieć ta obwodnica będzie szła
                    wzdłuż tych linii wysokiego napięcia które są przed lasem przed osadą w
                    Dąbrówce tak się zastanawiam czy faktyczne warto kupić ten dom myślałam o PATIO
                    ale z waszych opinii chyba nie warto choć niby chwalą tą Linee, ale za tą kasę
                    co oni chcą to faktycznie ma się działkę i parterowy domek.
            • Gość: diabeł IP: *.internetdsl.tpnet.pl 12.02.06, 20:19
              albo się boją...?
      • Gość: dorka IP: *.devs.futuro.pl 10.03.06, 11:03
        Wlasnie, baaardzo slychac sasiadow, ba i zeby to jednych ja mieszkam pod 15 a
        slysze dziecko mieszkajace pod 9.
    • Mam pytanie w sprawie przedszkola/szkoły. Mam córeczkę, która
      niebawem pójdzie do "zerówki". Problemem jest fakt, że pracujemy średnio do
      16:00 i zależałoby nam na szkole ze świetlicą najlepiej do 17:00. Z tego co
      wiem to Zakrzewo odpada bo tam świetlica jest tylko do 16:00, w Skórzewie jest
      do 17:00 ale pewnie będą problemy z zapisami- ponieważ z tego co wiem to jest
      dość duże obłożenie (dodatkowo pierwszeństwo mają dzieci ze Skórzewa), podobnie
      jest zresztą w Komornikach....Czy macie jakieś doświadczenia w tej kwestii. Z
      góry dziękuję za wszelkie informacje.
      • Gość: Marek IP: *.lexell.com.pl 19.03.06, 12:40
        My zapisaliśmy syna do 1 klasy w SP 54 na Ławicy przy ulicy Złotowskiej. Dwa
        przystanki dalej niż SP w Skórzewie. Nie było problemu z nadmierną ilością
        chętnych. Świetlica do 17.
        • Gość: Marek IP: *.lexell.com.pl 19.03.06, 12:45
          Sorry, pomyłka w numerku SP
          Szkoła Podstawowa nr 58
          ul.Ławica 3, 60-186 Poznań
          tel.: +48 61 868-18-61
          e-mail: szkola@sp58.poznan.pl
          www.sp58.poznan.pl
          • Gość: Adam IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 27.03.06, 19:45
            Witam wszystkich mieszkańców pobliskiego osiedla ,ja mieszkam w Palędziu od
            urodzenia i cóż mogę powiedzieć :jeśli chodzi o sprawy związane z budowa osiedla
            przez Linee ,a raczej przez RBW mianowicie :zatrudniani pracownicy w tej firmie
            to z tego co się oriętuje to jest zbieranina ludzi jak leci .
            A jeśli chodzi o owady no to wybaczcie kochani ale to są tereny położone blisko
            lasu i oczywiście nie zapominajcie o tym że nie mieszkacie w Poznaniu lecz na
            jego granicach (można juz to teraz tak nazwać bo kiedyś było zupełnie inaczej
            spokój cisza mały ruch )no ale to przeszłość .
            Jeśli chodzi o szkołę no cóż narazie nie macie a szkoła np:w Dąbrówce nie
            spełnia może standardów ale są pewne zalety szkoły położenie w parku nie ma
            zagrożenia ze waszemu dziecku popadnie w nałogi czy się cos stanie jak to się
            często zdarza w większej szkole znajdującej się w np: Skórzewie -tam jest taka
            kumulacja dzieci ze szkoda gadać , wiem po sobie .
            A jeśli chodzi o położenie osiedla nie mogło być lepsze -trasy rowerowe ciekawe
            zabytki no i przede wszystkim komunikacja co chcecie i czym chcecie dojechać do
            Poznania .""to jest moja opinia ""
            A teraz mam pytanie : kiedy ruszy budowa szkoły na waszym osiedlu czy może
            interesujecie się tym tematem ,i czy cos wiecie o kościele ?
            Pozdrawiam Adam :)

• Dla wszystkich zainteresowanych podaję adres gdzie można sobie sprawdzić
      lokalizację planowanej oczyszczalni ścieków w Dąbrówce
      www.dopiewo.pl/echo/echo-2006-03.pdf
      Jest tam ostatnie wydanie miesięcznika(z marca) Echa Dopiewa gdzie jest mowa o
      tej inwestycji i mapa....

pozdrawiam
      Grzegorz

Zaloguj się

Nie pamiętasz hasła lub loginu ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Okazje.info.pl

Bestsellery

• Kategorie tematyczne
  • Najnowsze wątki
  • Więcej forów
  • Więcej wątków na ten temat
  • Tagi
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.